Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85901) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Kávébeszerzés ott tartottam, hogy Kapucziner-től, de ez a csomagolás aromazár 2 rétegű elbizonytalanít.
Képről ez egy újrahaszonosított papír zacskónak tűnik nekem. Vagy ez egy teljesen jó csomagolás, vagy teljesen mindegy úgy is megy a fagyóba?
Vagy Kis Zoli (Holistik Coffee) csomagolása DarálóPodCast 044-be hallott kávécsomagolása túl geek és ahhoz hasonlítok mindent? :B

(#85902) maross válasza grizlisandor (#85901) üzenetére


maross
veterán

kivul papir, belul muanyag reteg - ezzel csak annyi a gond, hogy a levegot beengedi, hutobe teve en extra muanyag zacskokba tettem.. +150-ert egy elitebbnek kinezo zipzaras zacsi, ez mar kivul muanyag, belul fémes, viszonylag jol ki lehet preselni belole a levegot, es jol zar.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#85903) Csápájev válasza grizlisandor (#85900) üzenetére


Csápájev
őstag

Kell neki a 20-25p, időzithető konnektor megoldja a dolgot.

(#85904) TA68 válasza grizlisandor (#85900) üzenetére


TA68
senior tag

"Nem tudom mit raktak a kapszulába, elvileg 7 gr kávéőrleményt, de valami nyomja a fejem rendesen."
Ma engem egyik ismerős kínált meg kávéval. Filléres alu kotyesz + valamilyen olcsó kávé kombó. Gondoltam, hogy ebből már semmi jó nem fog kisülni, de már nem akartam megsérteni és megittam. A számban kb. a Waterlooi csata játszódott le. Ízben a kátrányon volt a hangsúly, némi sósav beütéssel és még egy kis cipőpaszta ízjegyeit véltem felfedezni.
Két napra elegendő koffein dózist kaptam........

(#85905) Csabio válasza grizlisandor (#85901) üzenetére


Csabio
újonc

Most rendeltem először a Kapuczinertől, elsőre nekem is ez volt a benyomásom, amikor megláttam a csomagolást . Viszont a kibontáskor szembesültem vele, hogy kétrétegű, és össze van hegesztve a belső oldal, azaz nem járja át a levegő. Így már rendben van, szerintem.

(#85906) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Pár napig volt nálam bejáratásra egy Fiorenzato F64, illetve 1-2 órát használtam egy F4E-t. Utóbbi sem rossz darab, de az F64 szerintem megéri a többletet, nagyságrenddel komolyabb (hatást kelt). Amit hibájaként említenék, hogy nincs sehol jelölés, amihez lehetne igazodni az állítógyűrűvel. Nem az enyém volt, így nem jelöltem filccel, de ezt azért gyárilag illett volna.
Ízre is teljesen rendben volt, de ez nem volt meglepetés, a Kék Elefántban is mindig finom presszók készülnek vele. Pangót nem néztem, az időzítővel pár tizeden belül ingadozott csak az őrlemény mennyisége. A Mazzerek után ez is meggyőzött. :)

Csabio: szerintem tedd át egy rendes tasakba, ebben gyorsan fog öregedni a kávéd.

norby_42: az Adado mindig kiugrik a többi közül, ezért is favorit nálam a száraz etióp. :U

[ Szerkesztve ]

(#85907) Csabio válasza Bazsee71 (#85906) üzenetére


Csabio
újonc

A bontott 2-3nap alatt elfogy. Addig a babtartályban van. Úgy gondolom, így éri a legkisebb légcsere, ha adagonként nyitogatnám a bármilyen csomagolást, több levegő érné. Csak 250gr.

(#85908) Sic.Transit válasza weinmaker (#85851) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Honnan lehet tudni, hogy új? A honlapon nem jelzik sehogy. Régebben elég sokat vettem onnan Yirgát, nagyon szerettem.

(#85909) grizlisandor


grizlisandor
addikt

(#85902) maross:
Köszi, úgy is az lesz a vége, hogy fagyasztóba kerül. Csak keresem a szentháromságot, hogy jó legyen. 1 kiló Velencei gondolások biztos kell, de lehet kettő lesz, mert bent a cégnél ki akarom próbálni, hogy a kollégák észre veszik-e hogy nem omnia. ;] A másik, meg mit és hogy kellene hozzárakni, hogy jó legyen a szállítás.

(#85903) Csápájev:
Igen, gondolkoztam rajta, hogy nem lenne rossz, de nem biztos, hogy megoldaná a problémát. :B

(#85904) TA68:
Ilyen story-m nekem is van, anno még egy jó 10 éve, haveréknál ittunk valami bolti Guatemala-'t, na az egy meghalós dolog volt.

(#85905) Csabio:
Aha, csak furcsa ez a csomagás, mert már vagy 4 pörkölőtől rendeltem és mind szelepes, visszazárható zacsiba jött.

(#85910) pacuha69 válasza WiZARD (#85894) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Ez az egész BWT-s téma elég fura. A "nagy Mg patron"-nál melyikre gondolsz? Bestmin?
A La Marzocco videója alapján a Bestmin-t (már ha erre gondoltál) vígan használják. Mondjuk egy ozmózis rendszer után. Anno nekem is azt mondták, hogy Bestmin nem jó, a Bestprotect-et kellene használni LM gépekhez. Aztán mikor mondtam, hogy ugyan azt a rendszert alakítottam ki mint ami az LM videóban van (nem a gyári LM ozmózissal :) ) , akkor már azt mondták jó a Bestmin. A Bestprotect-et akkor ajánlja ha közvetlenül a hálózatra kötöm. és nincs előtte semmi.

https://www.youtube.com/watch?v=2EonB3ZipSs

(#85911) WiZARD válasza pacuha69 (#85910) üzenetére


WiZARD
addikt

BestMax Premium
Igen, a Bestprotectet ajánlották mint egyedüli LM-hoz való.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#85912) iatti válasza grizlisandor (#85909) üzenetére


iatti
aktív tag

arra vigyázz, a velencei gondolások eléggé savas.

(#85913) bl4ze válasza iatti (#85912) üzenetére


bl4ze
veterán

Savas???
Az egy full robis kávé... Vagy csak volt régen????

.:. bl4ze .:.

(#85914) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok
Ugy orulok hogy ujra itt.. :D (long story short: eladtam minden cuccom mert elegem lett masnap megbantam -> most meg megveszek megint mindent :) = buktam egy rakat penzt de tapasztalat az ilyen)
Most egy Rancilio lett a nyertes es ezzel kapcsolatban lenne kerdesem:
Ki pid-el mostanaban? Fragola? jo lenne valaki BP rol-kornyekerol (Lalihu messze van ehez)
Koszi
Z

(#85915) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

A TT8020 az savasabb kávénak minősül?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#85916) konzumpro válasza Z0mbi (#85914) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ilyenkor kell irányt váltani, zen buddhista zoknis filteres kávéfőzés mozsaras törés után.
Miért lett eleged, miből lett eleged?

(#85917) vicces1 válasza Z0mbi (#85914) üzenetére


vicces1
aktív tag

Tudtommal minden héten Pesten van

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#85918) Z0mbi válasza konzumpro (#85916) üzenetére


Z0mbi
senior tag

eleg sok barati osszejovetel, ami azt eredmenyezte hogy en 1-1.5 orat baristaskodtam ilyen alkalmakkor. Ahelyett hogy vettem volna ilyen esetre kapszulasat eladtam mindent. es vettem egy kapszulasat. Majd megittam az elso kapszulasat es kicsordult a konnyem :D
ugyhogy most CTRL+Z

(#85919) paljoc


paljoc
tag

Amikor egy gép nem elég!😆

(#85920) norby_42 válasza paljoc (#85919) üzenetére


norby_42
aktív tag

És használták is?

Eat pasta, run fasta

(#85921) paljoc válasza norby_42 (#85920) üzenetére


paljoc
tag

Igen, megy folyamatosan minden, foleg igy reggel. Sok érdekes dolog van, az ötkaros helyen pl zacsiba őrlős darálók dolgoznak, abbol egy badellába kerul a kofi es abbol adagolja a kart kiskanallal, ezt le is fotoztam, oriasi. 🙃 Persze olyan forgalom van hogy semmivel nem masabb igy mintha dozerest hasznalna. Megint masutt a napi adag kinyitva szellőzik, kb 10-15 kg kofi volt kisorakoztatva kinyitva, az el is egy aznap.

(#85922) konzumpro válasza Z0mbi (#85918) üzenetére


konzumpro
senior tag

Miért nem vettél automatát? Azért elég közel tud lenni egy használt Saeco jól beállítva (agyontuningolva) egy karos szintjéhez. Kapszulásból nálam még nem jött elő ez a meglepetés eddig, csak egy beállítatlan, nyers automata szintjét hozza. Fejlődési lehetőség automatában van, bár ez az irány eltűnt mióta nem foglalkozik senki tuningokkal.

(#85923) grizlisandor válasza iatti (#85912) üzenetére


grizlisandor
addikt

Akkor maradok a 250 gr kiszerelésnél első körben.

(#85919) paljoc:

Az igen. :B

[ Szerkesztve ]

(#85924) thomasrc


thomasrc
tag

Valaki tudja hol lehet beszerezni Perla Rosso vagy ahhoz nagyon hasonló kávét?

Elvileg ez lenne az:
https://pannonkave.hu/kaveink/caffe-perla/
http://www.hazaikave.hu/index.php/termekek/perla-caffe/rosso
https://www.kavekorzo.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=1683:perla-caffe-rosso-kavekostolo&catid=43&Itemid=110

Szolnokon ittunk ilyet még a nyáron egy kávézóban és azóta nyaggatnak vele, hogy itthonra is kellene, mert nekik jobban ízlik, mint az "én kávém"... :DDD Ugyanakkor a fenti linkekből nekem úgy tűnik, hogy magánszemélyeknek nem érhető el a kávéjuk (nem lehet rendelést leadni); emailes megkeresésemre egyáltalán nem is válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

(#85925) Bazsee71 válasza Z0mbi (#85914) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én is úgy tudom, hogy hetente jár Bp-re.

Őrlő milyen lesz?

(#85926) weinmaker válasza Sic.Transit (#85908) üzenetére


weinmaker
őstag

Már csak új van tudtommal.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#85927) Szabász válasza thomasrc (#85924) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szia!

1155 Budapest, Rákos út 231. Telefonszám: (06 1) 787 9044
Pannon Kávénak egy kirendeltsége, mint magánszemély is tudsz vásárolni 1kg -os kiszerelésben.
Ha gondolod felezhetünk, szívesen megkóstolnám én is Caffé Perla Rosso-t.

[ Szerkesztve ]

(#85928) grizlisandor válasza grizlisandor (#85923) üzenetére


grizlisandor
addikt

Végül:
Riói Varázs blend - 250g
Palermo Aranya - 250g
Espresso Italiano - 250g
Velencei gondolások kedvence - 250g

Pakkot válogattam össze, kíváncsian vagyok. :B
Gondolásokkal kezdek hétvégén, azt írta holnap, hogy pénteken legkésőbb itt lesz.

(#85929) stereofan válasza grizlisandor (#85928) üzenetére


stereofan
tag

espresso italiano nemrég járt nálam is,
eleinte nem ízlett, gondoltam nem ez lesz a kedvencem, de a végére pont megszerettem:
egyre lejjebb vittem a hőmérsékletet, 86-87C környékén jött be igazából.
legközelebb a k. specialitást is szeretném megóstolni.

majd írd meg melyik lett a kedvenced a csomagból.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#85930) iatti válasza stereofan (#85929) üzenetére


iatti
aktív tag

én meg az szegedi india m.malabarral voltan így.100-102-ről indultam lefelé,jártam már 94-en is.de nem jött be,végül megint kikötöttem 104.106-on. :DD

(#85931) sz.zs. válasza iatti (#85930) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ebben az az érdekes, hogy az a kávé elméletileg 86 környékén a jó.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85932) thomasrc válasza Szabász (#85927) üzenetére


thomasrc
tag

Köszi, akkor meg fogom próbálni telefonon is. Egyébként szívesen felezgetnék, de én az ország másik felében lakom, így pedig macerás lenne.

(#85933) grizlisandor válasza stereofan (#85929) üzenetére


grizlisandor
addikt

Visszakerestem Kapucziner szóra, és mik fordultak meg itt a topikban, azokból próbáltam válogatni.

Persze, eddig is megírogattam a véleményem. :B

(#85934) Z0mbi válasza Bazsee71 (#85925) üzenetére


Z0mbi
senior tag

ilyen : [link]

(#85935) Bazsee71 válasza Z0mbi (#85934) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha még képlékeny a dolog, akkor megnéznék egy F64-est, vagy egy fragola féle felújított SJ-t EVO késsel. SZVSZ bármelyik jobb vétel. Beszédes, hogy a mester EK-n kívül csak Mazzerrel és Fiorenzatoval foglalkozik. :)

(#85936) iatti válasza sz.zs. (#85931) üzenetére


iatti
aktív tag

ha ennyit mutatna a pid-em,már csak langyos vizet adna a gép ;)

(#85937) Z0mbi válasza Bazsee71 (#85935) üzenetére


Z0mbi
senior tag

eloszor F 64 EVO t akartam, majd javasoltak nezzem meg ezt is. Ez valamivel tobbet tud. Teszteket is bujtam (foleg youtube osokat) es gondoltam bevallalom :) (btw nem lenne rossz ha a kavekorzon vki letesztelne :) - kolcsonadom arra az idore)

(#85938) 72lakiluk válasza sz.zs. (#85931) üzenetére


72lakiluk
tag

Most, hogy bontottam a Mokaflor Chiaroscuro-t ránéztem a Mokaflor oldalára. Nem is tudom miért nem tettem meg hamarabb. Pár helyen, pl. itt is megadják a szerintük optimális hőfokot. 90 alatt még csak véletlenül sincs semmi :) az 50/50, 60/40, 80/20-as oro is 91-92
Következő kanyarban effelé fogok tendálni, meglátjuk. A Chiaroscuro-nál 94-et írnak, én a 100-as pidemmel kb. 92-93 környékén főzhettem, de kellemes volt ( az a kettő ami eddig volt )

(#85939) sz.zs. válasza 72lakiluk (#85938) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszi, ez jó támpont volt, én is most készülök bontani ugyanezt a kávét. Szeretem a magasabb hőfokon működő olaszos Blendeket, mert így legalább nem kell állítgatni a pidet a világos etióp és e között :K
iatti: nekem továbbra is az a véleményem, hogy ott valami nem stimmelhet...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#85940) fragola.6035 válasza Z0mbi (#85937) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez az Eureka még a nyomában sincs egy EVO-nak, vagy Mazzernek.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#85941) Bazsee71 válasza Z0mbi (#85937) üzenetére


Bazsee71
őstag

Na de miben tud többet, számokban? :)

(#85942) Sic.Transit válasza weinmaker (#85926) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Kár, hogy nem jelzik sehol.

(#85943) 72lakiluk válasza Bazsee71 (#85941) üzenetére


72lakiluk
tag

de kérhetsz rá opcióban oldalsó tampert 53-57mm :F nekem mennyire nem hiányzik egy digitális biszembaszom állíthatóságú technika. A SJ nemes egyszerű és nagyszerűsége számomra több, mint elég :R

(#85944) Z0mbi válasza Bazsee71 (#85941) üzenetére


Z0mbi
senior tag

Szamokban: azt mondanam szinte azonos mindketto.
long story short: ha az is 200 lett volna azt vettem volna.
Fix budget van igy abbol a maxot kell kihozzam. Ugy dontottem hogy hiaba nem teljesen az otthoni meret az amit nezek, a 65mm siktarcsas kes kell. (vgay attol nagyobb) A youtube videokon szinte ugyan azt mondjak mindkettorol. az egyigy tud fancy dolgokat mint hogy megmondja mennyi az ido, a paratartalom vagy allithato a csove, es vilagit (de minek) de osszessegeben ugyan olyan eros motor van mindkettoben, kes ugyan az a meret, pango orlemeny mindkettoben ott lesz, konzisztenciara ugyan azt produkalja (vegtelen allitas), talan a eureka konnyebben allithato. (az also kest emeli es nem a tetejet, igy szetszedesnel nem kell ujra beallitani) Valamint anyaghasznalatra egyiknel se panaszkodnak. Ha nem Bela es Lali teszteli akkor odaadom egy osszehasonlitasra ha nalam lesz nagyon szivessen :).
Sajnos olyan videot meg nem talaltam. (ezen a szegmensen eleg sokan marakodnak gyartokat tekintve) Keves ember veszi ugyanis otthonra a ek43 at :D (vagy akar a k30 at).

(#85945) LazacX


LazacX
tag

Sziasztok!

Pesten a 20. kerületbe megyek, ott tudnátok mondani egy ajánlott helyet kávézni? Akár újhullámos, akár olaszos is jó, csak rendesen legyen elkészítve. Ha lehet választani, akkor vagy a belváros, vagy a Wesselényi-Török Flóris kereszteződése körül lenne a legjobb.

(#85946) soldier2 válasza LazacX (#85945) üzenetére


soldier2
őstag

Ha androidos vagy akkor a "Budapest legjobb újhullámos kávézói" appot töltsd le, és meg van oldva a problémád. IPhone-ra tudtommal nem elérhető.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#85947) LazacX válasza soldier2 (#85946) üzenetére


LazacX
tag

Ios van, rákerestem az appstore-ban de sajnos nincs ilyen alkalmazás.

(#85948) 72lakiluk válasza LazacX (#85947) üzenetére


72lakiluk
tag

Körúton kívül semmi :) belváros meg minden sarkon szinte. Az alkalmazás szerint.

(#85949) LazacX válasza 72lakiluk (#85948) üzenetére


LazacX
tag

Hát ez bíztató. :)

(#85950) koxx válasza LazacX (#85949) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

XX.kerbe nem hinném, hogy nagyon megérné anyagilag spec kávézót nyitni.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.