Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82301) bigdady válasza Ragnar95 (#82300) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor egy ilyen elég nem?

[ Szerkesztve ]

(#82302) legiaap válasza Noxy (#82299) üzenetére


legiaap
nagyúr

Csináltam Sony QX10-el 18 MP-es fotókat és 3.1 MP lett belőle mire átment iPad-re. Ugyanez a helyzet ha 5S-el lövök képet. Nem 8MP-ben látom iPad-en, hanem ott is 3.1-ben. Ezt az iPhoto-ban vettem amúgy észre. Ott kiírja a kép adatait.
Roppant dühítő most ez.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#82303) Noxy válasza legiaap (#82302) üzenetére


Noxy
veterán

Én ezt qrva egyszerűen teszteltem.
Kimásoltam az iCouldból a PC-re, meg a Camera Roll-ból is, és hasonlítottam a tulajdonságok lapon.
Nem értem, miért romlana a minősége?
Ja mondjuk van itt olyan is akinek a YouTube 1080, nem ugyan az, mint az iPhone 1080.
Csak azt nem írta, hogy ez miben jelentkezik. Pixeles, homályos, vagy mi?
Para a köbön?

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#82304) Tibee86 válasza Noxy (#82303) üzenetére


Tibee86
veterán

Pl. Slo-mo videó. 28mb a videó, a youtube ebből csinál ~7MB-ot, és a minőség vállalhatatlan az eredetihez képest, pedig szerinte HD...

(#82305) Ragnar95 válasza bigdady (#82301) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

De :K
Mondjuk ugyanennyiért vehetsz eredeti lightning kábelt is, én inkább azt választanám.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82306) bigdady válasza Ragnar95 (#82305) üzenetére


bigdady
nagyúr

De az nem mikro usb-s :U

(#82307) Ragnar95 válasza bigdady (#82306) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem félreérted az akksi működését.
Sima USB porton adja le az áramot és microUSB-n veszi fel, tehát töltéshez sima USB kábel kell, ezért is írtam, h jó a gyári lightning kábel is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82308) Noxy válasza Tibee86 (#82304) üzenetére


Noxy
veterán

Ha szerinted vállalhatatlan, akkor küld el a slomod videót, iMessage-ban, vagy e-mai
ban. Igy különbséget tudsz tenni egy 17-20 col-s képernyő, meg egy iPhone kijelző között is, mivel az eredetit videót fogja beilleszteni.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#82309) Kommy válasza legiaap (#82302) üzenetére


Kommy
veterán

A photostream-be optimalizát képek mennek fel 3.1MP nagyságban, mint az iPad kijelzője : 2048 x 1536.

De ez mind le van írva az Apple weboldalán: photostream

(#82310) Tibee86 válasza Noxy (#82308) üzenetére


Tibee86
veterán

Szeretném a gépre feljuttatni teljes minőségben, erre mondjál valami megoldást!!
Imessage nem opció, nem másik ios eszközön akarom visszanézni. Email szintén nem teljes felbontásban küldi el, még ha erősködsz, akkor se.
Tudom, hogy rajtad kívül mindenki hülye, de nem az iPhone képernyőjét hasonlítom a monitorhoz... :W

[ Szerkesztve ]

(#82311) bigdady válasza Ragnar95 (#82307) üzenetére


bigdady
nagyúr

A kepen mikro usb kimenet van szerintem :U

[ Szerkesztve ]

(#82312) B-L-A-C-K válasza bigdady (#82311) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

De a másik oldalán van USB csati is:

(#82313) legiaap válasza Kommy (#82309) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na ezt nem tudtam. Ezzel most nem kicsit hüztak fel. Nem értem miért nem lehet nekem kiválasztani, hogy origmal vagy optimalizált képeket legyenek ott. Remélem az iCloud Drive-os dolog ezen túlnő!

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#82314) Noxy válasza Tibee86 (#82310) üzenetére


Noxy
veterán

Veled nem fogok, mert legyőzöl a rutinoddal. [link]
Én még itt nem írtam senkinek hogy hülye, és légyszíves ne adj olyan szavakat a számba, amit én itt nem írtam le.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#82315) bigdady válasza B-L-A-C-K (#82312) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor innentol nem ertem

(#82316) Tibee86 válasza Noxy (#82314) üzenetére


Tibee86
veterán

Röviden, fingod sincsen róla... Akkor mire ez az okoskodás? :U
"Ja mondjuk van itt olyan is akinek a YouTube 1080, nem ugyan az, mint az iPhone 1080.
Csak azt nem írta, hogy ez miben jelentkezik. Pixeles, homályos, vagy mi?
Para a köbön?
"

[ Szerkesztve ]

(#82317) Ragnar95 válasza bigdady (#82315) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Már leírtam egyszer pedig :U

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82318) bigdady válasza Ragnar95 (#82317) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor musb bemenete is van?

(#82319) Tibee86 válasza bigdady (#82318) üzenetére


Tibee86
veterán

Egyik oldalt micro USB, a másikon sima USB. Legalábbis én ezt vettem ki a kommentekből/képekből.
Rosszul. :D Mert valahogy tölteni is kell.

[ Szerkesztve ]

(#82320) Ragnar95 válasza bigdady (#82318) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Van rajta egy microUSB bemenet, ezen keresztül töltöd magát az akksit és egy USB kimenet, erre kábelt kötve töltöd a telót, fényképezőt, stb.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82321) B-L-A-C-K válasza bigdady (#82315) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ragnar95 tényleg leírta neked pedig. Na de akkor vegyük újra. Amit te beraktál képet, ott van egy micros USB, illetve egy kis kör csatlakozó, gondolom oda konnektoros adapter megy. Na most ez a két csati azért van hogy ott tud feltölteni ezt a külső aksit ha lemerül (szerintem). A másik oldalt, meg van az USB csati oda meg tudod csatlakoztatni a telefont, mp3 lejátszót....stb-t. Érted?

[ Szerkesztve ]

(#82322) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#82321) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Azon kívül, h a kör alakú "csati" egy LED égő, amit zseblámpaként használhatsz, minden stimmel :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82323) B-L-A-C-K válasza Ragnar95 (#82322) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ha csak a képet nézem erre sose jövök rá, hiszen tényleg olyan mint egy adapter csati.

(#82324) Ragnar95 válasza B-L-A-C-K (#82323) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem is sértésből írtam, csak a további félreértések elkerülése végett :))

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82325) bigdady válasza Ragnar95 (#82322) üzenetére


bigdady
nagyúr

En is azt hittem az az adapter es arrol kell tolteni. Ez kavart meg. Szoval akkor sima lightning. Kosz

(#82326) Noxy válasza Tibee86 (#82316) üzenetére


Noxy
veterán

Maradj a tokok meg a fólia hsz-nál.
Ha meg az iPhone olyan szar hogy lecsalja a 1080-t, akkor add el, oszt vegyél full hd vagy 4k-s kamerát, és nézegesd annak a lassított felvételeit.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#82327) domerator


domerator
veterán

Sziasztok,

Kezdenek nagyon az agyamra menni az appok kib..ott értesítései amikor elindítom őket, hogy "a mobil adatforgalom le van tiltva xy alkalmazás számára... bezárás... beállítások :W :W

Hogy a viharba lehetne ezeket kikapcsolni? :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#82328) erdoke válasza legiaap (#82313) üzenetére


erdoke
titán

Az iCloud PhotoStream (most még) nem az eredeti képeidnek lementésére való, hanem az eszközök közti megosztásra, azaz nézegetésre. Szerintem ez a része így is marad, de jön hozzá valódi feltöltés sok tárhellyel, mint amit a többi felhő szolgáltatás kínál, pl. Dropbox, OneDrive, stb.

A legjobb aláírás a héten

(#82329) Ragnar95 válasza domerator (#82327) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban elég idegesítő jelenség, amire sajnos nincs gyógyír.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82330) Noxy válasza erdoke (#82328) üzenetére


Noxy
veterán

Akkor azt magyarázd meg, hogy ha az iCuoldból lementek egy képet, akkor az miért eggyezik meg bájt pontossággal a Camera Roll-ból mentett, ugyan azzal a képpel?
Ki lehet próbálni PC-n vagy MAC-n.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#82331) domerator válasza Ragnar95 (#82329) üzenetére


domerator
veterán

Nem hiszem el... :Y :W

(gyűlölöm a droidot, de ott asszem hasonló értesítésekkor van olyan pipa, hogy ne jelenjen meg többet... vagy keverem a PC-s windows-szal?) :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#82332) Ragnar95 válasza Noxy (#82330) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Gépen OSX alatt énis ezt figyeltem meg, hogy teljesen megegyezik a Fotostreamben lévő kép a telón lévő eredetivel. Viszont lehetséges, hogy ez azért van, mert az iPhoto lementi a fotostreamből a képeket, nem?
iPaden nincs beállítva a Fotostream, így ott nem tudom csekkolni, hogy kisebbek-e a képek vagy sem.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82333) legiaap válasza Ragnar95 (#82332) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tanusíthatom, hogy iPad-on kisebb felbontásúak a My Photo Stream-os képek. Gépen nem tudom kecsekkolni, mert nincs.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#82334) Noxy válasza Ragnar95 (#82332) üzenetére


Noxy
veterán

Na végre valaki vette a fáradságot és megnézte, nem pedig Urban Legend-ket gyárt itt a topikban.
Többek között meg nem uazt a felbontású videót küldi el e-mailban, mint ami eredetileg ott van.
Ez vicc meg a bullshit kategóriája.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#82335) erdoke válasza Noxy (#82330) üzenetére


erdoke
titán

Úgy érted PC-n? Eddig iPadről beszéltünk, könnyen lehet, hogy a kettő nem ugyanúgy működik. Oda szerintem is kisebb képet húz le a Photo Straamen belül, de eddig ez nem zavart, mert megosztásra bőven jó. Az eredeti képeket felhőbe és duplán merevlemezre is mentem, ha arra van szükség, ott keresem.

A legjobb aláírás a héten

(#82336) viperabácsi


viperabácsi
addikt

ÜDV mindenkinek.

Lenne egy kérdésem.Újra kell húznom a win7-et a gépemen.Az érdekelne mit kell lementenem ,ha azt akarom maradjanak meg az iTunes-val csinált mentéseim és minden szinkronom?Az érdekelne melyik mappákat kell kimenteni és ,hogy hol találom meg azokat a gépen?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#82337) bull84ghia


bull84ghia
őstag

Éppen nyaralunk a családdal és a párom I4-e videózás közben nem vesz fel hangot.
Van esetleg olyan tweak ami az alsó mikrofont használja videózáskor?
Vagy van olyan kamera app ami az alsót használja?

[ Szerkesztve ]

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#82338) erdoke válasza viperabácsi (#82336) üzenetére


erdoke
titán

Első 3 találatban kereséskor: Apple Support

A legjobb aláírás a héten

(#82339) B-L-A-C-K válasza bull84ghia (#82337) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Home+power gombos újraindítás volt már?

(#82340) bull84ghia válasza B-L-A-C-K (#82339) üzenetére


bull84ghia
őstag

Már restore is :K

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#82341) viperabácsi válasza erdoke (#82338) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszönöm meglett. :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#82342) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Hogyan tudom összekapcsolni a kontaktjaimat manuálisan a facebook profiljukkal?
Van, amiket felismer automatikusan, és összekapcsolja őket, de van, amit nem és nem jöttem rá, hogy hogyan tudnám ezt beállítani.

Segítségeteket előre is köszönöm:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#82343) gabormgp válasza kleinguru (#82342) üzenetére


gabormgp
senior tag

beallitasokban a facebook menupont alatt a kontaktok szinkornizalasa?
vagy a messengerben kapcsold be.

(#82344) kleinguru válasza gabormgp (#82343) üzenetére


kleinguru
addikt

Be van kapcsolva és a direkt frissítés gombra is rányomtam. De biztosan tudom, hogy az illető a face-n van és az ő profilját manuálisan hogyan tudom hozzá tenni, mert automatikusan nem találja meg :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#82345) Ragnar95 válasza kleinguru (#82344) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez engem is érdekelne, mert én sem találtam megoldást erre a problémára egyelőre.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82346) kleinguru válasza Ragnar95 (#82345) üzenetére


kleinguru
addikt

Vettem fel a kontakthoz facebook mezőt a facebook azonosítóját bele írva (pl.: gipsz.jakab.458), de így sem találta, illetve kapcsolta össze:(

Jah és ezután rányomtam a beállításokban lévő szinkronizálás gombra.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#82347) gaborh


gaborh
aktív tag

Sziasztok!
van olyan alkalmazás ami az előre beállított időközönként bekapcsolja a mobilnetet x ideig?

Gábor

(#82348) Ragnar95 válasza gaborh (#82347) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nincs, mivel JB nélkül egyik app sem nyúlhat bele a rendszerbe.
Viszont fölösleges ki-bekapcsolgatni a mobilnetet, mert üzemidőben semmit nem nyersz vele kb, ha meg adatforgalmat akarsz spórolni, akkor tiltsd le a fölösleges appoknak a mobilnetet és böngéssz opera minivel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#82349) Tibee86 válasza gaborh (#82347) üzenetére


Tibee86
veterán

Nincs.

(#82350) sethi válasza kleinguru (#82346) üzenetére


sethi
senior tag

Kontaktok>jobb felül csoportok> összes facebook mellé pipa. Igy meg lesznek az icloud névjegyeid mellett a facebookos ismerőseid is ezután rámész a névjegyre amihez hozzá akarod rendelni a facebookos kontaktot> jobb felül szerkesztés> legörgetsz és legalul megtalálod a névjegy összekapcsolása opciót

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.