Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#818) emvy válasza bélanéni (#817) üzenetére


emvy
nagyúr

No. Hallottam Evergreen 30-ast, meg a mostanit, mi is a neve..az elő-végfok, most nem jut eszembe.Ja, Capreolus az előfok.
Továbbra is tartom, hogy a hifi nem szubjektív, vagy nem kéne annak lennie. Az SF Musica-t nem hallottam, de kizártnak tartom, hogy általános lenne, hogy egy 800e-s erősítőt lenyom egy manufakturális módszerekkel készülő dolog.

Valóban nincsenek reklámköltségek, viszont a kisebb darabszám miatt a kapacitásköltségek egy darabra nézve magasabbak. Értsd: 200e HUF-ból a hivox nem képes olyan minőséget produkálni, mint egy nagyobb, több tapasztalattal, kutatási és gyártókapacitással rendelkező gyártó.

Azt a kifejezés, hogy ''a tervezés hírből sem ismert'', nem igazán értem. Legalábbis remélem nem, mert amit ebből le tudok szűrni, az több, mint mókás.

Ismered a Kenwoodot? Szar műanyaghifit gyártó cég, ugye? Nah, a Kenwood átnyergelt rádiózásra, ilyesmire, mert az volt a jövedelmezőbb. No, ez a cég 25 éve tudott olyan erősítőt csinálni (L-02A, és tény, hogy még nem hallottam), ami paramétereiben is rendkívüli (DC-400 kHz átvitel, 10000 (!) damping 1 kHz-n, persze erős negatív feedbackkel), és a mai napig is 3000 dollár körül cserél gazdát egy-egy darab.
Mi történt ezzel a tudással, elfelejtették? A francokat.

Nyugodtan hitegesse mindenki magát azzal, hogy a manufaktúrák hozzák el a kánaánt, mert valahogy ők negyedannyiból kihozzák azt, amit a nagyok tudnak; azok a nagyok, akik a rendelési mennyiségek miatt féláron kapják az alkatrészeket.

És továbbra sem a Sony, Panasonic, Yamaha házimozi-szarok mellett érvelek, aki ismer, tudhatja, mennyire utálom ezeket. Mindössze azt mondom, hogy a tudás ezeknél a cégeknél is rendelkezésre áll. És azt sem mondom, hogy házilag nem lehet jó készüléket gyártani, lehet. De ha pl. DDL 100e forintból olyan erősítőt épít magának sok hét alatt, ami megver egy 400es készüléket, akkor ne mondjuk azt, hogy ez azért van, mert a multi, stb., mert kifelejtettük DDL idejének az árát.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.