Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) klepto válasza klepto (#1462) üzenetére


klepto
addikt

Sziasztok!
Hangfalvásárlás kapcsán szeretnék segítséget kérni.
Rengeteg időt, és energiát áldoztam rá, hogy al-rounder hangfalakat keressek a Yamaha házimozi erősítőmhöz, ami kiszolgálja zenei és filmes igényeimet akár aktív szub nélkül is. Meghallgattam egy raklap márkát, és típust, és végül 2 maradt a tarsolyban. Az egyik a Wharfedale Diamond 9.6 [link] , a másik pedig a Celestion F38 [link] A legnagyobb gondom az, hogy árban nincs sok különbség a kettő között, és mindkettő mellet szól érv. A Wharfi hangra nekem tetszik, de a hangkaraktere miatt nem tudom, hogy hm-ben mennyire állná meg a helyét (az első linknél írtam részletesebb véleményt), az F38 pedig sokkal szebb, és igényesebb kidolgozású, mint a Wharfi. Ellene viszont az szól, hogy ezt még nem volt szerencsém sehol élőben meghallgatni, csak a HiFi show-n láttam. A kistesóját, az F30-at [link] viszont már hallgattam egyszer, az magasan vitte az árkategóriájában a pálmát.
Szóval ezért nem tudok választani. Aki hallotta már mindkettőt szólni, az kérem segítsen, hogy melyiket válasszam! A Wharfit amit már hallottam, vagy a Celit, ami nagyobb márkanév, szebb kidolgozás, de még nem volt hozzá szerencsém hangban...
És kérlek most tényleg segítsetek mert szeretném már a jövő héten megrendelni, hogy karácsonykor már élvezhessem is az új hangfalaimat :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1502) klepto


klepto
addikt

Up

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1503) frankie! válasza klepto (#1501) üzenetére


frankie!
őstag

Szerintem mindenképp hallgasd meg a másikat is, végül is neked lesz a cucc. ;) Én még egyiket se hallottam. :B De UP!

(#1504) golyani válasza Side_ (#1498) üzenetére


golyani
addikt

én 4.1-be lekeverem Jetaudioval.(tudom ez szentség törés de így nekem eléggé bejön...)
4.1 áll:
egy sony hifiből ezt használom frontnak még is ahátma mögött van:(
egy 2.1-es géphez a dott hengrendszerből amin moddoltam mert sok volt a magas így a magasok elé kötöttewm egy-egy 2 ohmos ellenállást. így megjött a basszus a szobába, továbbá megmaradt a stereo hatás is, mintha két óriási fülest használnék :)

[Szerkesztve]

(#1505) Side_ válasza klepto (#1501) üzenetére


Side_
aktív tag

Én egyiket se ismerem, viszont van más, amit igen, és azokra biztosan mondhatom, hogy jók. (Legalábbis nekem tetszenek. Hangilag is és kinézetre is.)
definitive: [link]
JBL E-series: [link]
és mégegy, amit még nem hallottam, de napokon belül pótolom...egyébként bíztatónak tűnik:
[link]

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1506) Side_ válasza golyani (#1504) üzenetére


Side_
aktív tag

Kis képzavar van, de biztos :)
Ha neked jó, akkor jó...az a lényeg.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1507) frankie! válasza golyani (#1504) üzenetére


frankie!
őstag

Ez nekem is szokatlan, erről az ellenállás dologról még nem hallottam. Olvastál róla valahol??? :F

(#1508) dabadab válasza frankie! (#1507) üzenetére


dabadab
titán

Semmi kulonos, altiskolas fizika: ha a hangszorok ele kotsz egy ellenallast, akkor kisebb feszultseg jut rajuk ergo halkabbak lesznek. Marpedig ha a magas hangszorok halkabbak, akkor a melyek relative jobban hallatszanak.
Nem egy kifinomult modszer :)

DRM is theft

(#1509) golyani válasza frankie! (#1507) üzenetére


golyani
addikt

nem értitek.. :D
ez vmi gagyi 2.1-es cucc lényeg h egy bizonyos hangerőn sokakl több maags jn kirajta mint nély és így szarul szól mert ugye az EQ-m a hifihez van belőve. így hogy kevsebb legyen a magas halkítani kell a satellite sugárzókon( ahol a magasak jönnek). ezt meg csak ellenállással tudom elérni...

(#1510) golyani válasza dabadab (#1508) üzenetére


golyani
addikt

jah kissé parasztos de működik és erre a xar rendszerre jó...

(#1511) klepto válasza frankie! (#1503) üzenetére


klepto
addikt

Igen, én is már azon közdök egy ideje, hogy meg tudjam valahol hallgatni, de egyelőre egy boltot sem találtam pesten, ahol tartanának kipróbálásra is Celestion F38-at Eddig csak 1 helyen láttam élőben, és ott nem lehetett meghallgatni :W

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1512) klepto válasza Side_ (#1505) üzenetére


klepto
addikt

Köszi a tippeket, de a JBL-eken már túl vagyok, és nagyon nem az én világom. :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1513) Side_ válasza klepto (#1512) üzenetére


Side_
aktív tag

Te tudod... - hol hallottad? Milyen összeállításban?

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1514) klepto válasza Side_ (#1513) üzenetére


klepto
addikt

Több helyen, több készülékkel is hallgattam különböző típusokat; E60, E80, E90, E100, valamint a Studio széria viszonylag nagy álló dobozát.
Hallgattam MM-ben Marantz sztereó erősítő / Denon cd játszó társaságában, illetve a HiFi Show-n H/K sztereó szettel. Egyikkel sem tetszett egyik hangfal sem, bár az MM-ben a Marantzal egész tűrhetően szólt az E80, de annyi pénzért, vagy talán picit olcsóbban ,ott hallottam tőle sokkal jobbat is, az pedig az F30-as Celestion volt. A H/K és a JBL viszont egyáltalán nem győzött meg, bár hallottam már más hangfallal is H/K-t, ami nagyon nem az én világom. Sokan dicsérik, de nekem egyáltalán nem jön be hangilag :( Már régen is, valamikor még a múlt évezredben amikor kishazánkba elkezdtek beszivárogni az Audiofile sztereó berendezések, már akkor sem tetszett a H/K. Akkor ott a H/K, Rotel, NAD triumvirátusból a NAD tetszett a legjobban.
Szóval tényleg addig már eljutottam, hogy Celi, vagy Wharfi, és minden mást kizártam. Amik szóbakerültek, illetve amiket hallgattam típusok nélkül: Celestion, Wharfedale, JBL, Mordaunt Short, Tannoy, Mission, Royal Akustik (Radiotehnika), Clarus, Kef, Dali, Magnat, Heco, Quadrall, Polk Audio, ProEra, ProAc, Acoustics Energy.
Több hirtelen nem jut eszembe :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1515) Side_ válasza klepto (#1514) üzenetére


Side_
aktív tag

Hát, - ''nem lehet mindenki egyforma''.

De pozitív, hogy vannak még olyanok, akik tényleg úgy vesznek hangrendszert, hogy ki is próbálnak több márkát, és nem az újságbók böknek rá egy szimpatikusnak látszó akciós darabra.

Sok sikert a továbbiakban.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1516) csokiboci


csokiboci
csendes tag

Rádióból szeretnék felvenni Winfast TV 2000XP expert kártyámmal leginkább klasszikus zenét. A rádióadás antennával fogható, illetve UPC-kábelen is jöhet. Kicsit zavaró az, hogy a hangfelvételbe belekerülnek - gyaníthatóan a számítógép működéséből származó - zörejek. Szeretnék relatíve jó felvételeket csinálni, bár tudom, hogy az alaplapi hangkártyám nem kifejezetten erre a célra lett kitalálva, illetve nem is rendelkezik SPDIF-bemenettel. Kérném, ha van valakinek ötlete, hogy:
- antennát vagy kábelt használjak,
- egyáltalán az alaplapi hangkártya-e a zörejek oka,
- ha az alaplapi kártya a bűnös, milyen kártyát érdemes venni bruttó 25.000 Ft-ig bezárólag,
ossza meg a nyilvánossággal és velem is. Minden segítséget előre is köszönök!

(#1517) commanDOS válasza csokiboci (#1516) üzenetére


commanDOS
senior tag

Az integrált cucc rengeteg zajt feltud szedni, de ha nagyon zajos annak általában az az oka, hogy megszokásból valamelyik cd/dvd meghajtóra rá van kötve az analóg audió kábel.
az irtó zajossá teheti az egészet, azt le kell húzni a p....ba. illetve az összes többi bemenetet letiltani, mert ottis szedhet össze zajt.
jó kártáyt pedig simán lehet 25K alatt venni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1518) robisz válasza robisz (#1500) üzenetére


robisz
senior tag

#1500-re valaki?? :F
Kiváncsi lennék, egy szakértő mit ajánlana... :))

(#1519) commanDOS válasza robisz (#1518) üzenetére


commanDOS
senior tag

Én ugyan szakértő nemvagyok, de kerülöm az ilyen mini ''hifi'' dolgokat, mint ördög a tömjént :DDD
Bár konyhába praktikussági szempontból marhaság lenne hifit venni sok-sok pénzért.
Rádióra, erre-arra meg...hát te tudod.
hogy ha kompromisszumot szeretnék, akkor szétnéznék a denon házatáján, nemrég láttam kisméretű, kompakt cuccokat, szép dizájnos meg minden...hogy hogy szól és hogy milyen árfekvésben van arról foggalmam nincs. de valszeg inkább 100K-hoz közelít, mint a 40-hez.
[link]
no, valami ilyesmi, mint a fenti képen.
További infók pedig eme oldalon:
[link]

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1520) robisz válasza commanDOS (#1519) üzenetére


robisz
senior tag

Köszi de ez nem egészen az a kategória amit én keresek... konyhába lesz :B
Mit gondoltok, ez megéri az árát: [link]
Ez 40K körül kapható.

(#1521) csokiboci válasza commanDOS (#1517) üzenetére


csokiboci
csendes tag

Köszönöm a választ. A Terratec Aureon kártyák szimpatikusnak tűnnek, bár olvasni róluk más topican jót, rosszat egyaránt. Ha jól értelmezem a korábbi bejegyzéseket az lényeges, hogy SPDIF input legyen rajta és képes legyen 44.1 KHz-en rögzíteni, hogy az esetleges konvertáláskor ne legyen veszteség. A kártya csak zenehallgatáshoz, illetve rádióból történő felvételhez kellene. Igaz, hogy erre a célra nem a legalkalmasabbak az Audigy kártyák? Lényeges, hogy a tuner és a hangkártya milyen vezetékkel van összekötve?

(#1522) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Hol lehet kapni külső DAC-ot ill. mennyibe kerülnek ezek? Én még sehol sem láttam ilyet...

(#1523) dabadab válasza csokiboci (#1521) üzenetére


dabadab
titán

''Ha jól értelmezem a korábbi bejegyzéseket az lényeges, hogy SPDIF input''

Ha a radiokartyaddal akarsz felvenni, akkor az SPDIF bemenet teljesen felesleges, mivel a tunerkartyarol analog hang jon ki (mivel maga a radioadas is analog).
Egyebkent mielott lecserelned a hangkartyadat, erdemes lenne esetleg megnezni, hogy a gondok forrasa nem-e a tunerkartya.

DRM is theft

(#1524) _Lacos_


_Lacos_
tag

Hali mindenkinek !
Rászántam magam egy erősítő beszerzésére, persze használtra. Ezeket találtam amik árban megfelelnének (30e körül) :
stereo:
Denon PMA-725R (40e)
Denon PMA-680R (32e)
Onkyo A-8620 (25)
H/K PM-650Vxi (30)
Pioneer A-405R (25)
Pioneer A-335 (22)
Pioneer A-223 (18)
Yamaha AX-390 (25)
Marantz PM-72 (35)
Marantz 74SR50 (30)
Marantz PM-63 (30)

5.1 házi-mozi:
Onkyo Tx-Sv525R (38)
Onkyo Tx-Sv372 (32)

Főleg filmnézéshez használnám, ritkán zenére (metal). Előny lenne a távirányító és a digi bemenet.
Légyszi segítsetek, ha tudtok !

üdv: Lacos

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#1525) commanDOS válasza _Lacos_ (#1524) üzenetére


commanDOS
senior tag

UP!

Erősítőt neki :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1526) Side_ válasza _Lacos_ (#1524) üzenetére


Side_
aktív tag

Egyiket sem ismerem konkrétan, de a H/K irányvonalat szeretem. Ezért mondjuk ebből a listából azt próbálnám ki.

Ezeket össezvissza találtad, vagy 1 helyen vannak? Hol? ThnX

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1527) DDL válasza _Lacos_ (#1524) üzenetére


DDL
őstag

Denon PMA-725R
Marantz PM-72
Marantz PM-63

A többi felejtős. Ebből is leginkább a két Marantz (egyik sem távos, sőt a PM-72 elég öreg masina)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1528) _Lacos_ válasza DDL (#1527) üzenetére


_Lacos_
tag

Kösz az infót.
Valószínű, h az olcsóbb Onkyo-t meg a PM-63-ast (ez kb milyen idős lehet?) fogom meghallgatni.

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#1529) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Igen. Enyém lesz egy H/K HK970-HD970 kombo, alias stereolegend.
Kár hogy még nem próbálhattam ki. Nagyon várom már, hogy a szobámat megtölthesse a zene. XD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1530) commanDOS válasza DDL (#1527) üzenetére


commanDOS
senior tag

A PM-72-es Marantzot mikor gyártották kb?
Ha jól tippelem, akkor kinézetre '90-es évek elejét mondanám.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1531) pukee válasza commanDOS (#1530) üzenetére


pukee
csendes tag

Jól tippeled. '91- '92 körül.

[Szerkesztve]

Pukee

(#1532) Jó ISTEN?!


Jó ISTEN?!
csendes tag

Hello!
Lehet nem ide kéne írnom de sztem ti is tudjátok majd ;)
Valahol olvastam... igaz az, hogy ha pcről hallgatok zenét (sztereo erősítő+hangfal) és le van halkítva pc-n a hang akkor csökken a zene dinamikája is?
Vagy akkor hány %-ra érdemes belőni ott a hangerőt?

(#1533) frankie! válasza Jó ISTEN?! (#1532) üzenetére


frankie!
őstag

Ez engem is érdekelne, olvastam már erről mindenféle okosságot.
A másik: a discmanem nagyon halk volt, és megemeltem a számok hangerejét +15 dB-el a Foobarral, a gépről jól ment, de a discmanről irtózatosan recsegett és torzított! Mitől lehet ez? Lehet, hogy az erősítője nem szereti a magasabb jelszintet? :F

(#1534) commanDOS válasza frankie! (#1533) üzenetére


commanDOS
senior tag

A hordozható lejátszók erősítője marhára alul van méretezve, épp, hogy csak tudja teljesíteni a gyári értékeket, és ezért sokszor már 65-70% környékén is irtózatosan torzít. Nyilván, az elemes üzemmód korlátai illetve a minél kisebb fogyasztási értékek miatt.
De ezzel nem válaszoltam a kérdésedre:)...lehet, hogy az előfoknak nemtetszett a magas bementi jelszint.

Viszont én meg ezt a hangerő emelést nem értem... vagyis az elvet. mivel ténylegesen nem emelsz semmilyen jelszintet, csupán úgy módosítod a jelet, hogy kiolvasáskor a cucc magasabb hangerővel fogja játszani, mert ezt olvassa ki a lemezből. (vagy akár mp3)
Minthogy konkrét zene sincs a cd-n, csupán kis vackok, ami alapján a kiolvasó egység úgy alakítja az áram különböző tényezőit, hogy zene legyen belőle.

Remélem nem írtam túlnagy marhaságot. Ha meg mégis, akkor nézzétek el, mert karácsony van :B

Kellemes ünnepeket minden PH-s fórumozónak!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1535) pukee válasza Jó ISTEN?! (#1532) üzenetére


pukee
csendes tag

Ehhez ismerni kellene a konkrét berendezést. Ahol mi próbáltuk, ott igaz volt. Igaz ez a cd játszók kimeneti hangerejének változtatásakor is. Egyszerűen úgy van belőve a rendszer, hogy max a hangerő. Az előfok meg ugye arra van, hogy azon állítsd a hangerőt.

De ha te nem vetted észre, ne foglalkozz vele.

A Discmannél valszeg túl magas hangerőt kapott az előfog, amire torzítással reagált.

Pukee

(#1536) frankie! válasza commanDOS (#1534) üzenetére


frankie!
őstag

Nem írtál hülyeséget egyáltalán! Igen, végül is ez a funkció valami olyasmit csinál, hogy eltolja a várt kimenő jelet az ''y'' tengely mentén fölfele:) és az elméleti jelalak nem változik. A mérete is alig változik a fájlnak, csak pár kB-t ír hozzá. Igaz amit írtál: a DAC feladata, hogy az ''értelmetlen'' bináris kódból előállítson egy analóg jelet kül. feszültségeket létrehozva nagyon finom felbontással.

Boldog karácsonyt mindenkinek!

(#1537) AmPeX válasza frankie! (#1533) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Üdv! a recsegés fajtájából meg lehet hallani, hogy minek van baja. valószínűleg nem az analóg részekkel lesz baj. A digitális erősítés egész egyszerűen működik: a hangminták értékeit beszorozza egy egynél nagyobb számmal és azt rögzíti a cdre. Namármost, ha jön egy akkora szám amit a dac már nem tud értelmezni, akkor bizony beveri a fejét szegény jel, és ez jól hallható torzítást eredményez. +15dB nagyon sok, próbálkozz egy kicsit kevesebbel... ;)

Ha valakit érdekel konkrétabban a digitális hangtechnika üzenjen :DDD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1538) frankie! válasza AmPeX (#1537) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi, ha lesz időm, kipróbálom. :R

(#1539) frankie! válasza AmPeX (#1537) üzenetére


frankie!
őstag

+5dB elég volt hogy a metróhoz is, ezzel nem is recseg.

Még valami: ha webrádióból veszek föl először wav-ban, néha azt tapasztalom, hogy a 128 kb-es mp3-at csinálva belőle (pl. lame-el), rosszabb lesz a minőség a többszöri tömörítés miatt. Erre a célra milyen codecet ajánlanál, és milyen beállítással? Vagy wavban kell hagyni? Igaz ez már nagyon nem hi-fi...

[Szerkesztve]

(#1540) villamos válasza frankie! (#1539) üzenetére


villamos
őstag

Szerintem ha 128 helyett esetleg 192kb -tal próbálkoznál, akkor talán javulna a minőség. A wav -val az a baj, hogy nagyon sok helyet foglal.
Persze az is fontos, hogy az a webrádió milyen minőségben ad, vagyis milyen minőségű az alapanyag...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1541) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Hello!
Nemrég vettem egy sztereo cuccot...
MAjd szeretném kibővíteni 2 surrounddal, centerrel, subbal, házi mozis erősítővel.
Nem is ez a lényeg, hanem ha ezeket megveszem és 1x zenét hallgatnék 1x filmeznék, akkor mindíg átkell majd kötnöm a hangfalakat a sztereó erősítőről a hm-ra és fordítva???
Vagy van erre valami megoldás?
Bocs de nem vágom a témát.. :B

Öné a híd Egyes!

(#1542) slayer006 válasza _Lacos_ (#1524) üzenetére


slayer006
addikt

H'

Nekem is kipusztulni látszik az erősítőm, egy húsz :Y éves Videoton EA7386S, többet költök kontakt spary -ra, mint villanyszámlára :D
Valami stereo erősítőt szeretnék én is, azt szeretném tőled kérdezni, hogy hol láttad ezeket?

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1543) dabadab válasza frankie! (#1539) üzenetére


dabadab
titán

Mi a csudaert nem az eredeti mp3 streamet veszed fel?

DRM is theft

(#1544) commanDOS válasza slayer006 (#1542) üzenetére


commanDOS
senior tag

A többsége egy Kazincbarcikai srácé
tetemes mennyiségű erősítője van, meg 1-2 hm erősítő is van.

(bocsi, hogy belepofázok, de énis itt vettem és gondoltam akkor már válaszolok) :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1545) Side_ válasza NoName?! (#1541) üzenetére


Side_
aktív tag

Nos, akkor a megoldási lehetőségek:
1. A 2 frontot a stereo erősítőre kötöd, a maradékot meg a másikra. :) (Itt nem árt, ha olyan erősítőt veszel, amin vannak alacsonyszintű dekódolt kimenetek.)
2. Nem 5.1est veszel másiknak, hanem még 1 v 2 v 3 stereot. De akkor meg kell oldani a decodolást - van sok olyan lejátszó, ami analógban kiadja az 5.1-et. minőségük számomra ismeretlen

Biztos van más is, de most ezek jutottak eszembe.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1546) commanDOS válasza Side_ (#1545) üzenetére


commanDOS
senior tag

Lehet, hogy hülyeség, de sz.tem praktikus lehet és nemis túl bonyolult, ha csinálsz, vagy beszerzel v.hogy egy váltó kapcsolót, magyarán a frontok is simán be vannak kábelezve, mégpedig oly módon, hogy a kapcsoló bementére mindkét erősítő adott csatornájának kimenete rá van dugva és ezekből választhatsz, illetve a kimenet márcsak egy kábel. és át tudod kapcsolnii, hogy melyik erőlködőből kapja a jelet, ha a kapcsi rézből van, akkor nemhiszem, hogy gondot jelentne, vagy rontaná a hangzást.
Ezt annyira nem lehet bonyolult még házilag sem kivitelezni vagy szétnézni neten és máris egyszerűbb, mint az állandó kábelezés.
de cáfoljatok meg, lehet van v.mi elvi akadálya (én nemtok róla)

Jah és évgülis az erősítők input vagy akár output selector-ja is így műxik, mondjuk rá van dugva lemezjátszó, cd, magnó deck, sz.gép. de az erősítő csak azt az egyet szólaltatja meg, amit kiválasztottál a kapcsolóval.

[Szerkesztve]

Vissza az alapokhoz :DDD

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1547) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Szia!
Köszi a válaszokat. Én is valami ilyen váltóra gondoltam inkább ha ez müködne..
Valszeg akkor veszek valami kütyüt az a tuti, de mi lehet ennek a neve? :)

Öné a híd Egyes!

(#1548) slayer006 válasza commanDOS (#1544) üzenetére


slayer006
addikt

bocsi, hogy belepofázok
no prob, inkább :R

ugye erről van szó: [link] ?
ez már inkább probléma nekem, ha barcikára kellene menni érte ... :(((

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1549) Side_ válasza commanDOS (#1546) üzenetére


Side_
aktív tag

Ezt nem tartom jó ötletnek.
Elcseszi a hangot rendesen. Mellesleg ahogy ti gondoljátok, úgy nemis túl biztonságos. (Ha olyat akarunk csinálni, ami nem ront a hangon - az lehetetlen; - ha olyat, ami csak kicsit - azis elég drága.)
Ha már úgyis megvan a stereo erősítő is, akkor miért ne lehetne úgy használni, ahogy írtam? Annál jobb megoldást nem tudtok mondani szerintem. És egyszerűbbet se nagyon, mivel az körülbelül annyit tesz, hogy beteszel 1 pár rca-t pluszba és kész. (Szerintem egyáltalán nem bonyolult, nem is rontja el a hangot, mint a ''kapcsoló'' és még nemis olyan hűdedrága...persze ha színezüst vezető meg pro csati akkor az, de még mindíg jobban megéri, mint a másik verzió.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1550) Side_ válasza NoName?! (#1547) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha veszel egy kütyüt, akkor annak az a neve, hogy: hű de jól lehúztuk a vásárlót.
Ha megcsinálod, akkor: hű de sokat spóroltam, és még a rendszerem hangja is elcsesződött.
Ha nem veszel, nem csinálsz, akkor van esélyed jó hangot produkálni.
Ha a jobb stereo erősítőnél a hangszórókábelbe bekötsz valami hülyeséget (és ezzel elrontod a hangot), akkor már maradhatnál akár a sima 5.1esnél, stereo-módba kapcsolva, és hallgathatnád onnan a zenét.

Nem értem, h az 1db rca miért bonyolultabb, illetve miért kevésbé tetsző, mint egy kapcsoló, ami abszolút hülyeség.

Boccs, ha kicsit heves hangvételű lett, de kezd rosszirányba menni a dolog.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.