Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) neduddki válasza Pety (#1750) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En meg megjelenes utan leszedtem cdda-cdex parositassal, ajd yamaha 8824-essel szip lassa kiirtam arany ricoh-ra es traxdata audiora /aszem a 3. hinzik/ igy rafert 1 lemezre azota is orozgetem:- ))) /tisdom tudom e znem gyari lemez, de hat mit csiinajjak:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1752) rii


rii
nagyúr

mikor említettétek a CD-t akkor egy kedves fórumtárs küldött egy PÜ-t, hogy neki megvan, és már itt pihen az asztalomon (-:
el fogom olvasni, csak még nemtom mikor, meg monitoron (Főleg CRT) elég szar olvasni, pláne úgy, hogy munkahelyemen napi 10 órát bámulom.

De keresek majd papír formában is HiFimagazin fellelhetőséget

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1753) rii válasza Ebit (#1744) üzenetére


rii
nagyúr

okay, köszönöm.

most már jobban képben vagyok.

Jah, és van egy wharfedalem-m ( [link], [link] ) , meg egy cambridge audio A300-am bent a melóhelyen. (-: Csak még soha nem volt CD-re rákötve, hanem csak MP3-at nyomatnak rajta a srácok, az egyik gép alaplapi-integrált hangkimenetéből, és lehet az elhelyezése sem túl jó.

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1754) Ebit válasza rii (#1753) üzenetére


Ebit
addikt

Szivesen.szerintem vigyél be valami jó zenét, és hasonlitsd össze az otthoni láncoddal, lehet, érdekes kővetkeztetésre fogsz jutni, de véleményem szerint, nagy valószinúséggel,valami olyasmi hangképet kapsz amit otthon is szeretnél.

(#1755) rii válasza Pety (#1750) üzenetére


rii
nagyúr

korábban kérdezted hogy honnan van az a sok cucc, nemtom komoly volt-e a kérdés, vagy csak a pillanatnyi megdöbbenés váltotta ki belőled, :) de elmondom röviden.

Unokatesómék (woodstock feeling mind a kettő,+ Deep Purple, JetroTull, stb) venni akartak egy DECK-et, és szerzett nekik egy srác egy SONY TCK-22-t. Aminek elég rossz helye volt az albéreltükben, nyúzták rendesen, a play gombot vissza kellett forrasztani (:DDD) úgyhogy vettem egy AIWA forgófejes, érintőgombos, automatius szalagfelismerés DECK-et, (tipus nem tudok, de aminek az érintőgombjai viszintesen vannak elhelyezve) és mondtam, hogy cseréljünk, meg akartam menteni szerencsétlen TCK-22-t.

majd láttam a bizományiban egy TCK-55II-t, és azt is megvettem, végül az egyik munktatársam látva, hogy szeretem a régi HiFi cuccokat, rám hagyta a TCK-35 DECK-jét, és a SONY STR-414L Rádiós erősítőt, ami maga egy ékszeres doboz, annyira szép :)

Szal most van egy
SONY TCK 22
SONY TCK 35
SONY TCK 55II sorozatom
és az is szép ezekben, hogy mind a 3 ezüst színű, és analóg kijelzős DECK

ugyanezen [L]''megmenteni, ami még maradt belőle''[/L] elv vezérelt arra, hogy 2002ben megvegyem tőlük a Videoton RA 6360-S rádió erősítőjüket ([link]) kemény 8.000 Ft-ért.

egyszer majd, ha úgy érzem már, hogy nincs több HiFi cucc, mit meg kellene vennem, akkor berakom ide a képeket.... hátha még értékeli szépésgüket valaki rajtam kívül is ....

további 2 tuner-t is rendeltem, hamarosan megjönnek (remélem)
meg van egy
Integra A8015 amp
NAD 5255 cd


most már csak a hangfal hiányzik itthonról (-:


[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1756) Pety válasza rii (#1755) üzenetére


Pety
senior tag

nem volt komoly,bár nekem nincs ennyi de közelítek,inkább most szelektálni próbálnék,de ahogy kirakok egy valamit mindjárt jön valami más.Már hozzászokott mindenki,hogy nálam ez van műszaki cikk kiskereskedés. :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1757) rii válasza Pety (#1756) üzenetére


rii
nagyúr

nekem az a ''bajom'', hogy amit megveszek, nem akarom már többé eladni.

így van most számítógépek terén egy
- Silicon Graphics Indy-m + SGI Monitor
- 2 régi Macintosh + monitor
- 1 fölöslges régi 21''-os monitor
- egy P1-es gép valahol 200 km-re

- meg a sima gépem 2 monitorral

ez összesen 4 működő gép 5 monitor egy szobában
meg a 7-9 HiFi komponens, amihez még 6 hozzájön ... :-/ nemsokára talán, aztán leállítom magam

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1758) Pety válasza rii (#1757) üzenetére


Pety
senior tag

eladni én sem adom,a családon belül ''kölcsönadom''eladni nincs szívem,meg nem is kapnék értük sokat,Bang&Olufsen hi-fi stereo video,akai gx-4000d,taya dp510,ct-506 ezek nem érnek csak nekem sokat.Ezen kívül még van egy pio sx-890 receiver,akai erölködő,meg most ez a kis aranyos beag.A számítógéppel már a helyzet abból csak egy van de elég is :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1759) rii válasza Pety (#1758) üzenetére


rii
nagyúr

mondjuk én egyedül tengetem életem, senkit nem zavar polcnyi magas eszköztár, de egyszer volt nálam egy csaj, és azt mondta, hogy úgy érzi magát mint egy raktárban ... :DDD

azóta már woman-compatible a kéró

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1760) Zenebohoc válasza rii (#1741) üzenetére


Zenebohoc
tag

Üdv.

Nem tudom hányan fognak licitálni, de az ára biztosan nem fog 65 fölé kúszni.
Csúcs tuner (haza beszélek, nekem is ilyen dolgozik otthon), felsőkategóriás erősítő és közepes deck. A tuner nem fog tetszeni mai korunk fiának. Az erősítő bár jó, de DIN a bemenete. Nehéz lesz bármi újsütetű cuccot rátenni. Tehát maradni fog a 65 K és lehet, hogy rákényszerül a tulaj, hogy megbontva adja el.
Csak egy vélemény! - nem kell hogy így történjen.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1761) Zenebohoc válasza Pety (#1758) üzenetére


Zenebohoc
tag

Üdv Pety!

Olvasom, hogy van egy AKAI GX-400D-d.
Nekem is meg van és én nekem sincs szívem eladni, a többi régi bútrodarabbal együtt.
Van vele egy gondom és nem tudom hallottál-e már róla, tudsz-e segíteni?
Anno vettem hozzá sok SONY ULH szalagot. (Hi-Fi Magazin ajánlás.)
Miután kiélveztem a digitális zene minden előnyét, hátrányát, elővettem a régi szalagjaimat. Egy oldalt bírt a gép. Utána egy nagyon magas frekvenciájú, a magnó fejegységénél is hallható, de az erősítőbe is bejutó nyikorgás kísért minden lejátszást.
Tisztogatás, orsóbeállítások, minden megtörtént, de végleges megoldás nem történt. Ismét elteét egy-két év. Elővettem. Szépen muzsikál, de meddig? Lehet, hogy a magnetizálódás a ludas? De régen sem használtam annyit egy huzamban, hogy arra lehetett volna gyanakodni. Más szalagtípusokkal nem jött elő. Ja és elég normálisan tárolom a szalagjaimat. Nem tudom elképzelni, hogy kiszáradt volna, vagy valami hasonló.
Volt-e már ilyen tapasztalatod?.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1762) Ebit válasza Zenebohoc (#1761) üzenetére


Ebit
addikt

Demagnetizálni kellene a fejet elöször, de sajnos az is lehet, hogy a szalagon a felvétel öregedése okozza a problémát.

(#1763) Zenebohoc válasza Ebit (#1762) üzenetére


Zenebohoc
tag

Köszi.
Megpróbálom a demagnetizálást, de az öregedést nem értem.
Szalag öregedéséről már hallottam. Ezért is írtam, hogy odafigyelve tárolom őket.
A felvétel öregedése eddig számomra nagyobb zajt és szűkebb freki-svot jelentette.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1764) Ebit válasza Zenebohoc (#1763) üzenetére


Ebit
addikt

Nem feltétlenül,sajnos korrekt tárolás mellett is előforduló hiba gondolom 5 évnél öregebb a szalag, és vajon a felvétel mikori./
Kérdezném üzemórában mennyit ment a magno, mert lehet fej /fej-jelerősitő/ hiba is.

(#1765) Zenebohoc válasza Ebit (#1764) üzenetére


Zenebohoc
tag

Nem csecsemők!
A gép több mint 20, de a felvételek is inkább 15, mint 5 évesek :)
Annak idején (mikor elöször jelentkezett ez a probléma) bevizsgáltáka gépet. Kijött volna a fejhiba. Nincs agyonhajtva. Kb. 5000 óra.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1766) Ebit válasza Zenebohoc (#1765) üzenetére


Ebit
addikt

Én is gondoltam, hogy mindketten feltehetően nagykorúak. :DD
Javaslom, a legújabb szalagodra készits új felvételt, ha a hiba jelentkezik szerintem tudni fogod a megoldást. / Nem olcsó/ :O

(#1767) Zenebohoc válasza Ebit (#1766) üzenetére


Zenebohoc
tag

Köszi, de már nem fogok sokat feccolni bele. Új szalagom nincs. Néhány stúdiókból levetett szalagom van, ami újnak mondható, ezekre veszegettem még nem régen, gond nélkül :). A többi, régivel sincs baj, csak a SONY ULH-nál jön elő. Sokat már nem fogok magnózni. Átveszem digitális hordozóra. A régi felvételek tisztításával, amúgy is szoktam bíbelődni.
Azt viszont még meg fogom próbálni, hogy ha el kezd nyikorogni a SONY, akkor veszek majd rá és filózom.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1768) djtörök


djtörök
senior tag



Üdv!
Itthoni kis szobámba(panel) szeretnék összerakni egy kis szubládát.
Ne gondoljatok túl nagyra, egy Somogyis 18cm-es hangszórót tennék bele.

Pn/Pz: 80/50W
Impedancia: 8ohm
Qms:6.10
Qes:0.81
Fs: 44 Hz
VAS: 14.25 l
Qts: 0.71

Ezen adatok alapján mekkora dobozméretet javasolnátok, és mekkora Reflex csővel? Próbaképp beletettem egy dimarson házimozi mélyládájába, ami 31cm*26*21-es, ebben lement a hangja egészen 30Hz-ig, de eléggé döngő hangja volt.



(#1769) DDL válasza Ebit (#1762) üzenetére


DDL
őstag

Nem hiszem, hogy a kor lenne a gond (a szalag hiba az más kérdés). Nekem vannak közel 40 éves felvételeim/szalagjaim. Ma is hibátlanok. Igaz 55 mikronos AMPEREX nagy orsókon 19.5 és 38cm/s-os sebességen :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1770) Ebit válasza DDL (#1769) üzenetére


Ebit
addikt

Milyen magnóval vetted fel?
A hiba behatárolása szükül ,mert zenebohoc,csak egy bizonyos szalagfajtánál észleli a problémát, ezt ő nem irta, én meg nem kérdeztem.
Feltehetően általad is vélelmezett szalaghiba lehet.

[Szerkesztve]

(#1771) DDL válasza Ebit (#1770) üzenetére


DDL
őstag

reVox A77 és G36. Meg 1-2 szalagot Mechalabor STM200 és STM600-al

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1772) Ebit válasza DDL (#1771) üzenetére


Ebit
addikt

Sejtettem,hogy nem egy teslaról vagy Unitráról van szó.
Szép darabok, gondolom neked nem okoz olyan nagy problémát karbantartani őket. :R

(#1773) DDL válasza Ebit (#1772) üzenetére


DDL
őstag

Hááát mire a G36-omat rendbe tettem rendesen legatyásodtam anyagilag (tök lepusztultan vettem). Nem az elektronika került sokba, hanem a mechanika (motorok felújítása, tengelycsapágyak stb. precízen megmunkálva, jó anyagból, új fejgarnitúra stb.).

Az STM200 és az STM600 nem az enyém. Bár STM210-em volt de akkora mint egy közepes komód és nem tudtam hova tenni (és dög nehéz). :) A stúdiógépek messze jobb hangúak mint a ''félprofi'' reVox-ok.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1774) Ebit válasza DDL (#1773) üzenetére


Ebit
addikt

A mechlabor termékeit, pláne ezeket az évjáratokat ismertem,hallottam is őket,ezek is alátámasztják, hogy bizonyos időben tudtunk minőségi terméket késziteni.
Én is úgy volt, hogy tudok venni az MTV-ból leselejtezet, studiomagnot,de volt aki még nálan is benfentesebb volt /szalag azért jutott nekem is/
.A vonzalom azért még megmaradt.


[Szerkesztve]

(#1775) djtörök


djtörök
senior tag

WinISD-vel terveztem 1 BassReflex ládát, a méretei a következők:
magasság: 320mm szélesség: 240mm mlység: 280mm (18mm-es MDF lap)
megy bele egy 66mm átmérőjű, 200mm hosszú reflexcső, és az aljába kerül egy 182mm átmérőjű SAL mély(és nem nagyobb, mert panelba lakok).

Kérdem én hogy szerintetek ez így jó lesz? (Fs:44Hz VAS:14.25 Qts:0.71)

(#1776) rii


rii
nagyúr

vettem egy orion SE 260-at, annyi jót olvastam itt róla :-/
tulajodosa szerint ez egy null-szériás darab, összesen 200 at gyártottak belőle, 100 fekete, és 100 ezüst. Gyári szám nincs is rajta. Elmondása szerint egyenesen a gyárból szállították hozzájuk.

Meg megvettem a Pio HPM60-at :) fantasztikusan szól.

[kép] - [link]

[kép] - [link]



Úgy érzem, nagyon szuper vétel volt, de persze még hallgatnom kell őket sokat, meg most kábel gondjaim vannak.

Ilyen mádzzágom van most, de ez nem ment bele sem a erősítőbe, sem a hangfalba.

[kép] - [link]

[kép] - [link]

amit láttam, hogy használtak kábelt, mintha tömör anyag lett volna, talán a végére van forrasztva egy röbid rúd?

a kérdésem az az lenne, hogy a képen látható vezeték feljetős-e?

előre is köszi

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1777) rii válasza Zenebohoc (#1760) üzenetére


rii
nagyúr

'' ........... A tuner nem fog tetszeni mai korunk fiának. Az erősítő bár jó, de DIN a bemenete. Nehéz lesz bármi újsütetű cuccot rátenni. .......... ''

DIN - RCA (-: ? Mondjuk a videoton erősítő miatt tartok ilyet. (-:

bár az biztos, hogy a mai kor a media markt kínálatán nevelkedett, és ahoz szokott ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1778) frankie! válasza rii (#1776) üzenetére


frankie!
őstag

Te hol sikerült megvenni? Hirdetés vagy személytől? Ilyet én akartam venni!!! :)) Grat a cuccokhoz! :C Hát igen, ha az embernek több ideje lenne tanulás mellett...

Az a kábel így felejtős, mert rövid időn belül el fog oxidálódni a vége, akkor meg szegény elektronoknak nehezükre fog esni a közlekedés. Mindenképp cinezd le a végét. Ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy körben elcsípkedek fogóval pár szálat, és máris kisebb lesz a keresztmetszet.
De próbáls ki a tömör villanydrótot is, hátha beválik! Apropó, hol lehet olcsón beszerezni?

(#1779) Ebit válasza rii (#1776) üzenetére


Ebit
addikt

Ezek szerint használható tippeket is kaptál,és a topicban leirt két fő kérdés úgy látszik megoldodott, és bőven az általalad megjelölt anyagi kereten belül maradtál. :R
Jó zenehallgatást, tapasztald ki otthon nyugodt és ismert körőlmények mellet,az új darabokat.

A hangfal és erősitő közé illesztendő kábelt,javaslom tapasztalati úton kisérletezd ki, mert természetesen itt is mindenki másra esküszik.
Ami lényeges, a lehető legrovidebb kábelt javaslom, személy szerint én a réz kábeleket, lülonősen a több szálból sodrottakat kedvelem, átmérőben. oldalanként 2*1.25-t használok.
Az általad linkeltet kábelt kiprobálnám, és most már feltétlenül elolvasnám a hi-fi cd-n lévő erre vonatkozó irásokat.

(#1780) DDL válasza rii (#1776) üzenetére


DDL
őstag

Ez nem a nullszériás SE260. Az egészen máshogy néz ki. Mellesleg ez a jobb.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1781) Ebit válasza DDL (#1780) üzenetére


Ebit
addikt

A 0 szériáskoz képest később javitottak az erősitő részén, mig a végén? közepén ha jól emlékszem megint modolták egy kicsit,
Feltehetően ez egy''gyári '' forgalomban értékesitett darab, bár a belseje, többet mondana.

[Szerkesztve]

(#1782) DDL válasza Ebit (#1781) üzenetére


DDL
őstag

A nullszériához képest átdolgozták a külcsint, a RIAA-t a meghajtó fokozatot és a végfokot. Egyébként semmi lényeges. :)


Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1783) Zenebohoc válasza DDL (#1782) üzenetére


Zenebohoc
tag

Miért, ennyi nem elég?
Gyakorlatilag átgyúrták az egészet.
Előnyére, persze!

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1784) frankie!


frankie!
őstag

Yamaha NS-50 Ilyet próbált már valaki? a paraméterei jónak tűnnek, az ára is, a kérdés már csak a hangja.

(#1785) rii válasza frankie! (#1778) üzenetére


rii
nagyúr

aproneten néztem még vasárnap, telefonáltam, megbeszéltük a hétfőt, az eladó levette Vateráról, majd hétfőn meg is vettem (-:

tömör villanydrót .. az lesz az .. azt láttam az Orionos srácnál is.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1786) frankie! válasza rii (#1785) üzenetére


frankie!
őstag

Az volt aki egyben árulta 65-ért? Villanydrótból engem is érdekelne vastagabb jó áron. Eddig sehol nem kaptam ahol néztem.

[Szerkesztve]

(#1787) rii válasza DDL (#1780) üzenetére


rii
nagyúr

[kép] - [link] akkor Ő lenne a nullszériás?

És az általam birtokba vett fekete példány meg a képen láthatónak a javított, továbbfejleszett változata?


frankie!: nem ... ez egy másik volt.A 65.000 még mindig fent van. Akitől vettem, telefon beszélgetés közben mondta, hogy a vaterán is árulja. De csak úgy adta ki a kereső, ha Orion 260-ra kerestem rá. Az egyik Orion SE 260-nak, a másik Orion 260 SE-nek volt írva a vaterán, azért nem láttuk eddig.

[Szerkesztve]

----------------------------------------------------------------------
Más:
az Orionos srác ezt a hangfalat ajánlotta nagyon még figyelmembe: [link] - Orion HS 501 Bolero , kiemelte, hogy nem az 500-as, hanem az 501-es, .... a 260-as saját hangfala, vagy mi ... (-:

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1788) rii válasza Zenebohoc (#1760) üzenetére


rii
nagyúr

miért olyan ''csúcs'' az a tuner? :) mit tud, hogy ily jelzőket kiérdemelt? :)

[kép] - [link]



[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1789) frankie! válasza rii (#1787) üzenetére


frankie!
őstag

Ja télleg volt is szó róla, nem figyeltem. És hogyan szól? Írjál róla valamit!
Hú ez a láda tudhat valamit, olyan, mintha egy mosolygó fej lenne...

(#1790) Ebit válasza rii (#1787) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem az 501 felejtős,azonkivül,hogy két közép dómja van , az 500-as jobb, de az orion hangfalak közúl a kék közép membrános HS-280 volt talán a legjobb,valamint a HS-700.

(#1791) Ebit válasza rii (#1788) üzenetére


Ebit
addikt

Egyiknél sem a külseje, hanem belseje,felépitése, volt az érdekes pl a hangolt körök száma kialakitása,a tuner rész érzékenysége,jel-zaj viszonya , a gyártás időpontjában verte a legtöbb nyugati tunert.

(#1792) frankie!


frankie!
őstag

Orion HS-40 nincs valakinek elfekvőben? Engem érdekelne a hangja.
Amint olvastam DDL, felhasználtad egy projektedben! Mennyit ér egy ilyen manapság?

(#1793) DDL válasza Ebit (#1790) üzenetére


DDL
őstag

Hát a HS700 az sokmindenre jó csak zenehallgatásra nem. A kék HS500 és a HS280 inkább. De mindenidők legjobb ORION hangsoboza az a HS20 és a HS40 volt.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1794) DDL válasza frankie! (#1792) üzenetére


DDL
őstag

Ha szép állapotban van akkor 20-25k

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1795) Pety válasza Zenebohoc (#1761) üzenetére


Pety
senior tag

Nem tudom,az enyém nem csinál ilyeneket bár én használtam vettem 1998-ban azóta hol sokat hol keveset nyüstölöm de semmi baja(kopp-kopp).Viszont nincs is ilyen szalagom,akai,basf,agfa-gevaert ez a kedvencem még a műanyag borításon dobozon kívűl az eredti papír csomagolás rajta van,ilyen felirattal--->hi-fi din45500 elég jól szól :DDD
Egyébként én is olvastam HM-ben az akkori főokosokat de akkor sem a földön jártak,mechanikai labor studiómagnója az istencsászár a többi ratyi.Lehet ez már nekem sok elhiszem,hogy jobban szól de akkoriban normális szalagot sem lehetett kapni,nemhogy normális magnót.Tesla meg Unitra az volt dögivel bezzeg :C

[Szerkesztve]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1796) Zenebohoc válasza Pety (#1795) üzenetére


Zenebohoc
tag

Szia!

Számomra sem akkora probléma, mint amekkora lavinát elindítottam vele.
Ritkán van időm hallagtni. És ez a ritka használat zömében orvosolja is a problémát. A többi szalagtípzusnál nem jelentkezik. Haveromnak is volt hasonló élménye az ULH szalagokkal. Ő a GX 4000D-n de más, ugyancsak GX-es, de hárimmotoros AKAI magnón is tapasztalta
Inkább örüljek annak, hogy lassan 25 éves a magnóm, szalagjaival együtt és még működik. A potikkal néha baj van, de arra találták ki a tisztító/kenő sprayket.

Más.
Ríí
Csak megerősíteni tudom Ebit véleményét. Az ORION tornyot nem a külsejéért szeretjük. Abban a csúnyácska tunerben benne van minden ami 25 évvel ezelőtt volt jó és rossz. Rossza küllem, de a dobozon belül benne van, amit az ORION mérnökei addig tudtak. Egy biztos rádiót nagyon tudtak építeni! Az én tunerem is a mai napig működik. Érzékenységben, hangolási pontosságban, hamis vétel szintjén még mai megállja a helyét.
Az ORION precizitását talán megerősíti egy korábbi hír. A 60-as évek elején jöttek ki a Pacsirtával. Nagyon jól összerakott világvevő. EL-34 csöves végfokkal és kapaszkodjatok! - kondenzátor hangszórókkal. Sokáig használtam erősítőként :)
Igaz az ára is megvolt. 2800 Ft volt anno.



[Szerkesztve]

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1797) Ebit válasza DDL (#1793) üzenetére


Ebit
addikt

A HS 700-as amit én korrekt körülmények során lakáson hallgattam, elég jól szólt, bár ez valami modositott verzio volt/ NSZK export ?, visszaemlékezve egyedül a mélyhangjai nem voltak tőkéletesek
Jó állapotban lévő HS20-40 est nem haééottam megfelelő körülmények között, Hs -400 ast már többször, és nekem is volt modositott HS -280 as hangfalam.
Számomra még elfogadható a videoton preludium B31 hangfalcsaládja.

(#1798) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Lenne egy kis problémám...
Mitől lehet az, hogy ha gépre kötött erősítőm a gép kikapcsolása után elkezd zúgni??
az erősítő házából is hallatszik halkan v.mi (lehet, hogy csak trafó, de nem hallom máskor és nemhinném, hogy csak azért mert elnyomja a gép.) Meg a hangfalak is alig fél hangerőn iszonyatosan zúgnak, nem sistergés, hanem konkrét zúgás vagy micsoda. (50Hz?)
Bemenetet váltok (ahova nincs kötve semmi!) a hangfal lehalkul, a készülék zúgása megmarad. de a csatornán áthallatszik v.mi ígyis. Gondoltam kábel, kihúztam a gépből de ugyanaz.


Jah és ahogy visszakapcsolom a gépet, egyből megszűnik minden zaj és a gép zúgását is (vagy inkább sistergés) csak 3/4 hangerőn hallom már a hangfalból, illetve maga az erősítő se zúg.


Most akkor ez mi?? :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1799) Pety válasza commanDOS (#1798) üzenetére


Pety
senior tag

Nincs valami elektromos készülék(bármi)ami az erősítő közelében van amitől a brumm lehet vagy estleg földhurok keletkezik,az erősítőn próbáld meg leragasztani a védőföldet és úgy bedugni a konnektorba.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1800) commanDOS válasza Pety (#1799) üzenetére


commanDOS
senior tag

Össz vissz egy íróasztali halogén lámpa, viszont az trafós cucc, tehát lehet..sőt a hangfalból ilyenkor hallatszik ha ki/be kapcsolgatom :DDD még megnézem ma este, ha lelövöm a gépet.
A hálózati dugója meg nem védőföldes, 2. érintésvédelmi osztály vagy hogy is hívják?
sima, lapos dugó.
próbálom kitapasztalni, hogy mitől lehet, ha valóban v.mi más készülék okozza.

Jah csak annyi ap oén, hogy akkor ez miért nem jelentkezik ha bevan kapcoslva a gép, amire rá van dugva? mert akkor semmi oda nem illő hangja nincs... :U

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.