Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) klepto válasza klepto (#900) üzenetére


klepto
addikt

Up :U
Kihaltak a hifisták a fórumról :F :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#902) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Sennheiser HD201-es fejhalgatott.Tudom h. ez egy belépőszintű fejhallgató. Jelenleg egy sima Sound Blaster hankártyával hallgatom,de ha lecserélném egy Audigy2 talán4-re lenne-e javulás a hangminőségben?Gondolom lenne csak ez a javulás a nem audofil cuccokon edzödött fülemnek is hallható lenne?? :))

(#903) klepto


klepto
addikt

Még mindíg senki nem olvassa ezt a topicot :O
Mondd, Te mit választanál?
Marantz, vagy Cambridge Audio házi-mozit (DVD+erősítő) :? :U

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#904) klepto


klepto
addikt

Up
Netán Denont?
Mondd, neked mid van?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#905) pweisz válasza klepto (#903) üzenetére


pweisz
senior tag

Szerintem hallgasd meg és válaszd a jobbat :) (micsoda mély mondanivalóval rendelkező tanács, nem is tudom ilyenkor éjjel olyan bölcs vagyok)

(#906) klepto válasza pweisz (#905) üzenetére


klepto
addikt

Sok típust sikerült meghallgatnom, de pont a HM denon maradt ki. Sajnos erre nem találtam módot, pestre meg nem tudok felmenni.
Azt tudom, hogy mi nem tetszik: Yamaha, Pioneer, Panasonic.
Ami tetszett, Marantz sztereó erősítő Denon cd-vel és Celestion F30 hangfallal. Sajnos eddig jutottam, illetve még a sztereó H/K-hoz volt szerencsém, ami szintén nem volt rossz. Nekem csak az volna a kérdésem, hogy mennyire tér el egymástól a Marantz és a Denon hangja? Árban egy középkategóriát megnézve a Denon lényegesen olcsóbb: konkrétan a Denon AVR-2106 120K, a Marantz AV-5600 180K. A Denonnak van egy Phonoja, ami az áron kívül felé billenti a mérleget...
Szóval a Marantzot már többször hallottam, és nekem lényegesen jobban tetszik mint a Yamaha/Pioneer (igaz csak sztereóban), a Denont viszont nem volt módom meghallgatni, és sajnos biztos, hogy nem is lesz :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#907) pweisz válasza klepto (#906) üzenetére


pweisz
senior tag

Hát mivel eggyiket se hallottam, ezért gözöm sincs. Szerintem kérdezd meg valami HIFI fórumon.

(#908) klepto válasza pweisz (#907) üzenetére


klepto
addikt

Hát próbálkoztam hifi fóruon, de az becsődölt, mert duplán lettem lehülyézve :O
Először a CA-t ajánlották, majd bő 1 hónap múlva ugyanazok néztek hülyének, mert a CA-n gondolkozom, és közölték, hogy a Pioneer-től jobb nincs a világon, és miért akarok 60K-t költeni, és különben is hm erőstőn és dvd-n nem lehet zenét hallgatni... Mondom előtte határozottan a CA-t ajánlották mint mindkét funkcióra leginkább alkalmas hm rendszert. Úgyhogy tele lett velük a tököm, mert ha nem az ő elképzelésük szerint ugrálok, akkor már hülye és következetlen vagyok.
Azzal a hifi fórummal végeztem!!!
Még szerencse, hogy a PH! nem a hülyék gyülekezete, mint egy jópár fórum a neten, és itt még senki, semmilyen témában nem nézett hülyének, ha mást akartam, mint az átlag, csak elmondták, hogy mire számíthatok, de a döntést rámbízták :D
A HM témában is azonnal segítségemre silyetett Fehérsólyom, és elmondta, igaz priviben, ezért nincs nyoma, hogy mi miért jó, és mi miért rossz a saját tapasztalatai alapján. Ő igaz nem egyből, és az elején volt egy kis nézeteltérés is, mert elbeszéltünk egymás mellett, de miután azt tisztáztuk, egész jó, és építő tanácsokat adott, és hasznos eszmecserét folytattunk. A végén, a tapasztalatok egyeztetése után, és leírva az elvárásom egyből a Denont javasolta, mivel a Denon és a Cambridge Audio között vacilláltam. Szóval vannak értelmes emberek, akik nem a saját szarukat kényszerítik másra (Fehérsólyomnak nem szar cucca van, ezt a másik fórumra értettem), hanem elfogadják, hogy más mást akar elérni végeredményként. Én csak azt fájlalom, hogy a netezők krémje itt, a PH!-n van jelen, ahol kevés tapasztalat van házimozi ügyben, és a többi célfórumon meglehetősen bunkók az emberek; persze tisztelet a kivételnek!
Ott kivételt képeznek a normális emberek, itt meg kivételt képeznek a bunkók. Ott sikk, itt kiközösítik a tahókat. Miért nem lehetnek mindenhol ilyen emberek mint itt a PH!-n :F :O
Szóval mint régen is, most is azt mondom: a PH! a legjobb hely a magyarországi fórumok világában :R :R :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#909) ^Bundi^


^Bundi^
senior tag

Hali
én mostanában nézelődök hifi cuccok irányába

láttam az ajánlásokat, bár nem olvastam végig (gondolom ez érthető..)

[link]
erről vmi vélemény?..tudom húzós az ára, de egyébként?
láttam audiofil hangfalpár -t 650K ért mivel tud többet 1 olyan mint 1 normál? (az impedancia fele ugyanakkor az érzékenysége jóval kisebb..)
mit érdemes nézni leginkább?..vmi sorrend?
:R

Nos Omnes Una Manet

(#910) pweisz válasza ^Bundi^ (#909) üzenetére


pweisz
senior tag

Elég durva az ár. Egy hangfal, vagy ha korekt akarok lenni hangdoboz, mivel a hangfal szigoruan véve dipól sugárzó, mert nincs hátulja, de mindenki hangfalnak mondja a hangdobozt, szóval szerintem a következőkben lehet jobb az egyik a másiknál: Hangminőség(frekvencia átvitel, térleképzés, dinamika, stb) illetve érzékenység, minnél nagyobb annál jobb, illetve az impedancia ami általában 4-8-16(ezek átlag értékekek a 4Ohmos hangfal különböző frekvenciákon különböző ellenállással rendelkezik, van egy tűrés hogy mennyivel mehet alá illetve főlé hogy még 4Ohmosnak lehessen nevezni, ez vonatkozik a többire is), és hát ott a terhelhetőség is, ahol minnél nagyobb anál jobb érvényesül, de ez önmagában nem elég megfelelő érzékenység is jó ha társul mellé mivel különben a sok watt csak fűtésnek megy.
Szerintem:
1.Hangminőség
2.Érzékenység
3.Impedancia
4.Terhelhetőség
Ha a hangnyomás számít akkor:
1.Érzékenység
2.Terhelhetőség
3.Impedancia
4.Hangminőség

(#911) ^Bundi^ válasza pweisz (#910) üzenetére


^Bundi^
senior tag

köszi szépen, de sajna a hangminőséget sehol sem írják le számszerüen:S
sajna azt csak hallani (vagy nemhallani lehet leginkábbb...)
nincs olyan, hogy ennek 100as annak 110es a hangja...pedig mennyivel könyebb lenne:S
de nekem nagyon szimpi aza cucc..sztem köv rendszerem az lesz majdan ha épíem a nagymozit..;]
ha ár/teljesítmény szinten tudtok jobban ajánlani természetesen várom a véleményeket ezerszámra :)
1 olyan kérdés, hogy ha nem 5.1 hanem 7.1 vagy x.1 et akarok persze megfelelő erősítővel akkor mit érdemes hozzákötni?...front vagy háttérsugárzót?..vagy center -t esetleg?...
most thx es hangfallaim vannak ott könnyű, mert mind u.a. :)
amúgy mennyire jok ezek az aktív subládákban lévő erősítők? (ha már ilyen ára van...?)
előre is thx
:R

Nos Omnes Una Manet

(#912) dabadab válasza ^Bundi^ (#911) üzenetére


dabadab
titán

''1 olyan kérdés, hogy ha nem 5.1 hanem 7.1''

Es mit jatszol le rajta? :) Ugyanis momentan 7.1-es forras nincs. A 7.1 elvileg persze azert is jo lehetne, hogy a tobb szatelit jobban besugarozza a termet, de ehhez egyreszt az kell, hogy pontosan el lehessen helyezni a szateliteket, masreszt meg az, hogy kellokeppen nagy legyen a terem - egy tipikus nappali mindket szempontbol megbukik.

DRM is theft

(#913) erdoke válasza dabadab (#912) üzenetére


erdoke
titán

Dedikált 7.1 valóban nincs, DTS-ből van 6.1 illetve az LS és RS csatornákba kódolják bele EX és ES hangsávokon a 6. (hátsó) csatornát. Ezt szokták kitenni erősítők két kimenetre, amivel két, azonos hátsó sorround csatornát kapsz. Tehát van egy 5.1-ed plusz a hátad mögött akár két hangszóróból egy hatodik csatorna.

A legjobb aláírás a héten

(#914) ^Bundi^ válasza dabadab (#912) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ez így van sajna soxor nem lehet megfelelően elhelyezni, mert az oldalsó túl közel van vagy nem középen üllsz...stb..:S
amúgy vélemény a fentebb belinkelt cumóról?
ár/teljesítményben megéri?
:R

Nos Omnes Una Manet

(#915) pweisz válasza ^Bundi^ (#914) üzenetére


pweisz
senior tag

szerintem tutira nem hallotta itt senki, na jó csak 99%. De mért pont ilyet akarsz venni?

(#916) ^Bundi^ válasza pweisz (#915) üzenetére


^Bundi^
senior tag

mert ennek messze a legmagasabb az érzékenysége...94db azért igen jo arány :)
a teljesítménye bár bőven elég
3 még jol is néz ki :))

d mondom ez csak 1 elképzelés..ha ki tud jobbat olcsóbban és meg is indokolja nekem akkor szivesen veszek minden jotanácsot :)
ha már ennyit kiadok érte nem akarok szart :)
ezért is írtam ide
:R

Nos Omnes Una Manet

(#917) pweisz válasza ^Bundi^ (#916) üzenetére


pweisz
senior tag

Itt magyar Clarus oldalon 91dB -el van a hangfalak mellé írva.
Én a helyedben körbe érdeklődnék hifi fórumokon hogy mit ajánlanak. Én ennyi pénzből építenék valamit, de ez mondjuk saját perverzióm :)

(#918) erdoke válasza ^Bundi^ (#914) üzenetére


erdoke
titán

Én a helyedben meghallgatnám, mielőtt prospektusok alapján döntenék.
Talán megfelel neked egy Bose Acoustimass III 16 is (6.1, 3 db lefelé néző mély a subládában, kis magas-közép hangszórók, stb). Csak az igényeiden múlik.

A legjobb aláírás a héten

(#919) pweisz válasza erdoke (#918) üzenetére


pweisz
senior tag

BOSE szoktak nagyon szidni, hogy túl van árazva. De eddig még nem hallottam BOSE cuccot, kivéve a német rokonoknál de az régen volt.

(#920) erdoke válasza pweisz (#919) üzenetére


erdoke
titán

250 körül lehet kapni a 10-est (5.1, 2 db mélynyomó a ládában), gondolom 20-30 %-kal lehet több a 16. Nem mintha ahhoz a néhány 6.1 filmhez ne lenne elég a 10-es + egy átlagos dobozka hátra, illetve a basszusa kevés lenne egy átlagos nappaliba...

A legjobb aláírás a héten

(#921) rii


rii
nagyúr

NAD-ból mondjatok már erősítő meg CD player típust, illetve milyen CABLE kell ehez, ... tudom, hogy kaptam már (nem pont) erre a kérdésemre választ, de PLS .............. THX

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#922) Thunder78 válasza ^Bundi^ (#916) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nézd meg ezeket:
Saját lapom: [link]
Hangfalépítőm lapja: [link]
Aztán ha érdekel, megbeszélhetjük a részleteket. Győrbe meg tudod hallgatni az én szettemet (Fenti honlap, Rendszerem menüpont). Ami jelenleg egy gagyi dvdlejátszóból, egy Yamaha DSP-AX620-as erősítőből és az épített hangfalszettből áll. Zenére egy Denon végfokot használok egy Onkyo Integra cdjátszóval.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#923) Thunder78 válasza rii (#921) üzenetére


Thunder78
senior tag

Erősítőnek a C-352-est vagy C-372-est ajánlanám, ha házimozi kell, akkor meg a T-753v2-t vagy magasabb típust, ha a pénztárca engedi. Cdlejátszóból pedig a C-542-est!
Nem vagyok Bp-i, úgyhogy üzletet sajna nem tudok neked ajánlani. Személyes tapasztalatom a 352-es erölködővel és az 542-es cdjátszóval volt párban, egy épített hangfalas rendszerben. Elég meggyőző volt hallani :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#924) rii válasza Thunder78 (#923) üzenetére


rii
nagyúr

á, köszönet ... (-:

kb. milyen rban van mondjuk a

352 (vagy)
372
542-es?

nem talátam hirtelen hiordetést róla

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#925) Thunder78 válasza rii (#924) üzenetére


Thunder78
senior tag

352: [link]
372: [link]
542: [link]

Röviden és tömören :)

[Szerkesztve]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#926) Thunder78 válasza rii (#924) üzenetére


Thunder78
senior tag

De érdemes itt is körülnézned: [link]
A CA Azur 640-es kombó megéri az árát szerintem. És a hangja sem gyenge :)
Vagy az Onkyokat is meg lehetne hallgatni.
Mondjuk a 9555-ös ([link]) vagy a 9755-os ([link]) erölködő egy 7555-ös ([link]) cdlejátszóval sem lehet gyenge :D
Onkyoval saját tapasztalatom is van, így ezt bátran merem ajánlani neked :)

[Szerkesztve]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#927) Thunder78


Thunder78
senior tag

[link]
Érdekel valakit esetleg?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#928) supercow3


supercow3
csendes tag

lenne néhány kérdésem. Feleségemnek állítanék össze egy kisebb, olcsóbb rendszert vegyes zenéhez, főleg klasszikus és vokál (pl. Andrea Bocelli, Pavarotti).
Kaptam ajándékba egy pár Orion HS-500-as dobozt, így néznek ki (előlapok is megvannak)
[link]
Feliratok a hátulján: 80/100W, 8 Ohm..
Erősítő, lejátszó nincs még.

kérdéseim:
1. érdemes ezekkel a dobozokkal foglalkoznom, vagy inkább ne?
2. hogy lehet megbecsülni az állapotát?
3. felújítás (hangszóró csere, hangelnyelő, ilyesmi), esetleg újrakábelezés?
4. milyen erősítőt keressek hozzá kevés pénzből, kezdésnek (sajnos csak max 15e lenne rá)?

menet közben lesz még kérdés :)
előre is köszi.

(#929) supercow3


supercow3
csendes tag

DDL, Szalma és a többiek: ez a csöves erősítő ''kit'' milyen árban mozoghat és mire van szükség a felsoroltakon kívül, hogy megépíthesse az ember?
Tessék figyelembe venni, hogy full amatőr vagyok :)
Erről lenne szó: [link]

(#930) Thunder78 válasza supercow3 (#928) üzenetére


Thunder78
senior tag

Noh akkor soban mondanám, ahogy a kérdéseket feltetted:
1. Szerintem ne dobd ki, lehet vele kezdeni valamit.
2. Ezt innen messziről nehéz megmondani. Meg kell hallgatni (jól terhelve) meg külsőleg milyennek látod. Ezt a kettőt tudom mondani neked.
3. Hangelnyelő és kábelcsere általában bejön. De lehet kisérletezni hangváltóval is, illetve ha nem vagy megelégedve a hangjával, akkor végső esetben hangszórócsere. Persze nem ártana egy-két belső merevítő sem a dobozba :)
4. Használtan Pioneer-t vagy Denon-t javasolnék. Belefér a keretedbe és általában ezeknek a márkáknak a régebbi (15k-ért megkapható) darabjai sem gagyik, elég erősek és a hangjuk sem utolsó :)
Remélem tudtam segíteni :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#931) Thunder78 válasza supercow3 (#929) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ehhez a kérdéshez nem tudok hozzászólni, majd talán a szakik :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#932) supercow3


supercow3
csendes tag

Ezt a levelet kaptam válaszként az érdeklődésemre, hátha másnak is hasznára válik:

Erről érdeklődtem: http://www.csobarlang.hu/kitek/kitek.html

A 300B triódás erősítő kitet vállalkozó szellemű, elektronikában jártas barkácsolóknak szánjuk. A kitben az alábbiak találhatók:

- 300B (JJ gyártmány)
- 5U4G (orosz) vagy helyette GZ34 (JJ gyártmány)
- 6SN7 (orosz)
- csőfoglalatok
- hálózati és kimenő trafók, fojtók (magyar gyártmány, a honlapon is
látható fekete, kívülre szerelhető változat)
- valamennyi szükséges RC alkatrész (ipari minőségű, megbízható
gyártmányok)
- komplett építési leírás

A potenciométerek és kábelek minősége nagyon változó, ezért azok nem részei a kitnek.

A fenti kit ára 2 db monó erősítőre 160000Ft.
Sztereó erősítő esetén 150000Ft.

(#933) rii válasza Thunder78 (#926) üzenetére


rii
nagyúr

köszi a segítséget ..... (-:

asszem az ára miatt maradok a jó öreg 3020, 3020e, 3020i valamelyikénél ... erre most nincs keret ... ^.^

köszi mégeccer a fáradozást .... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#934) deicide válasza rii (#933) üzenetére


deicide
veterán

pedig az 542+352 páros nagyon komoly cucc, nekem is pont ez szól itthon egy tannoy revo r3-al...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#935) Thunder78 válasza deicide (#934) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ezt aláírom ... biztos, hogy nagyon ütős hangszer :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#936) Re-Tech


Re-Tech
aktív tag

Sziasztok!
Full amatőr vagyok a témában és lenne pár kérdésem.
Azon töröm a buksimat, hogy ''tuningolom'' a számgéphez használt Logitech Z-5300-as hangfalszettemet. Ez egy 5.1-es szett 280 watt állítólagos teljesítménnyel. Igazából nincsenek nagy gondok a hangjával, de arra gondoltam, ha reltív olcsón meg lehet úszni, akkor lecserélném a front hangszórókat valami komolyabb darabra, mivel elég sokat használom zenehallgatásra a gépet.
Paraméterek a következők: 32,5 watt 8 ohm 1kHz-en, 10% THD 85% jel/zaj
Létezik-e 8 ohm-os normális hangfal ami 2 utas és megéri lecserélni a gyáriakat rá? Túl mélyre nem kell tudnia lemenni, arra ott van a mélynyomó. Szép közép és magas az elvárás.
Ha ráakasztom nem árt-e az erősítőnek hosszabb távon?
Nem lesz-e hangerőbeli különbség a többi hangszoróhoz viszonyítva?
Nem lesz-e ciki ha 5.1-ben ''máshogy szólnak a hangfalak''?
Kompozit bemenete van az erősítőnek, de ezt gondolom rá lehet aplikálni bármire.
Itt megtekinthető képen is a rendszer: [link]
Előre is köszi a válaszokat :U

(#937) vili13 válasza Re-Tech (#936) üzenetére


vili13
őstag

''Ha ráakasztom nem árt-e az erősítőnek hosszabb távon?''
- Ha az impedanciája ugyanakkora, nem tud ártani neki!

''Nem lesz-e hangerőbeli különbség a többi hangszoróhoz viszonyítva?''
- Persze hogy lesz, de ezt tudod egymáshoz képest állítani!

''Nem lesz-e ciki ha 5.1-ben ''máshogy szólnak a hangfalak''?''
De. Szerintem elég nehéz lesz úgy összeválogatni, hogy 5.1-ben tényleg jól szóljanak együtt... (Filmet nézni attól még teljesen jó lehet, és a zene is szólhat jól sztereóban (vagy 2.1-ben).)

(#938) DDL válasza supercow3 (#932) üzenetére


DDL
őstag

A legfontosabb nincs benne: a doboz.

Egyébként jó kis kit.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#939) Thunder78 válasza Re-Tech (#936) üzenetére


Thunder78
senior tag

Elvileg ha 8ohm-os hangfalat választasz, elvileg nem fog ártani. Gondolom legalábbis, hogy nem egy nagy áramigényű brutális frontot akarsz ráakasztani :)
Az 5.1-es hangzás már más kérdés ... megkövetel majd némi kompromisszumkészséget, vagy filmnézéshez visszadugod a régi frontokat. De ha a későbbiekben minden hangszórót ki szeretnél cserélni, akkor mindenképp érdemes sztereo hangzás alapján frontokat választani, viszont ha csak a két frontot tervezed lecserélni, akkor nem ártana a Te rendszereddel meghallgani, hogy mennyire tér el a hangszín.
Mindig az egyéni izlés számít, ne azt vedd meg, ami nekem tetszik, hanem ami neked és a pénztárcádnak :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#940) Thunder78 válasza Re-Tech (#936) üzenetére


Thunder78
senior tag

Esetleg tudnék ajánlani konkrét típusokat, ha mondanál egy pénzügyi keretet :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#941) Re-Tech válasza Thunder78 (#940) üzenetére


Re-Tech
aktív tag

Szia!

Igazából max 20-30 körül gondoltam, ha annyival jobban szólna. Használt is szóba jöhet.
Azért gondolkodtam el egyáltalán a dolgon, mert a Genius híres-hírhedt 5.1-es fadobozos szettjében is így van megoldva, nagyobb frontokkal. Meg mert ahol egy rossz szót mertek mondani rá, ott a magas frekik hiányát rótták fel neki.

(#942) Thunder78 válasza Re-Tech (#941) üzenetére


Thunder78
senior tag

Én erre most nem mondok saját véleményt. Tekintve, hogy ami szerintem jól szól, ott egy hangszóró kerül ennyibe. :D
Viszont az biztos, hogy annyi pénzért jó minőséget ad.
20-30k környékén némelyik SAL típust tudnám elképzelni ... de lehet szó Yamaha, Magnat vagy Heco alsóbb kategóriás dobozairól is. Konkrét típusokat nem nagyon ismerek, csak a régebbieket tudnám mondani, amiket már nem lehet kapni. Nézz körül honlapokon. Esetleg netdepo-ban.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#943) Xpod válasza Re-Tech (#941) üzenetére


Xpod
addikt

Ahogy már előttem is írták, ha az eredeti hangszóró 8 Ohm-os akkor 8 Ohmos cuccot tegyél rá. A teljesítmény nem annyira gáz, max nem tudod széthajtani. Én megnéznék a helyedben ebben az árkategóriában Jamo, Wharfedale cuccokat is. Az olcsóbb modellek asszem beleférnek pénztárcád nyújtotta lehetőségekbe.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#944) Thunder78 válasza Xpod (#943) üzenetére


Thunder78
senior tag

Egyetértek ... Netdepo-n találni is belőlük bőven.
30k környékén többféle dobozka is szóbajöhet :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#945) Thunder78


Thunder78
senior tag

Bár azért én a Jamo-t kerülném ebben az árkategóriában.
Annó kezdő koromban elég rendesen megszívtam egy Studio 180-assal. :(
Úgyhogy ez lehet hogy inkább személyes tanács, de én Jamo-t nem vennék 100k alatt :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#946) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv.
sz.géphez szeretnék erősítőt illetve egy pár hangfalat venni, erősítőt mindenképpen használtat, maximum 20kilóért, hangfal meg max 30K, tehát viszonylag jó minőségű de semmiképp se audiofil cucc kell (nyilván érthető okok miatt)
durván 20 négyzetméteres szobába kell, tehát mivel nem szeretnék falat bontani ezért mind hangfal mind erősítő max 120W. mert úgygondolom ez bőven elég, sőt sok is.
erősítőt tudtok ennyiért ajánlani? ha nemis konkrét ajánlat, csak, hogy ennyiért mivan általában (én néztem egy Pionner A-109-est, erről vélemény? :) )
köszi szépen előre is.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#947) dabadab válasza commanDOS (#946) üzenetére


dabadab
titán

20 igazi watt is elég lesz oda :)

DRM is theft

(#948) Eperfa válasza commanDOS (#946) üzenetére


Eperfa
tag

hát, eheh, legalább nem csak én szégyellem magam, h a hi-fi témába jövök az 50e ftos keretemmel, de énis majdnem pont uezt keresem :) itthoni zenehallgatásra, nem nagy hangerőre, hasonló áron, használtan, vmi használható használt erősítő-hangfal párosra szeretnék ötletet kérni. ha épp van, konkrét ajánlatokat is mondhattok (ha véletlen szembejön vkivel a neten egy jobb fogás)
illetve lehet h a hangfalat megspórolom, mert a kezem ügyébe került egy szarulszóló régi nagy videoton hangfal (éppen egy nagyon rossz erősítőre tudtam ráköteni, tehát azse segít szegényen.. :) ), amiről még ki kell derítenem, h lehet-e és érdemes-e foglalkozni vele (nem túl bíztató mondjuk..).
pontosabban, hamár itt járok, megkérdezem hátha: tehát típust nem találtam rajta (azt viszont igen h újkorában a maximált fogyasztói ára 1660 ft volt :)) ), így képpel szolgálnék: [link]
igencsak csúnyán szólnak amúgy, nem tudom mik a legmegfelelőbb szavak rá, már egy párhangnyi zongora is olyan zajos, kásás lesz... tehát a kérdés h a képek alapján esetleg tudtok-e vmit mondani rá, h érdemes-e egyáltalán megmozdítani, ill h kb mi lehet a baja és mennyiért orvosolható, v inkább nézzek használtan mást
előre is köszi (és bocs a nem teljesen témábavágásért..)

(#949) pweisz válasza Eperfa (#948) üzenetére


pweisz
senior tag

Úgynézem a magas tuti volt cserélve már benne. De ha bövebbet akarsz róla megtudni akkor a [link] -en érdeklődj a dobozról.
Használt cuccokba nem tudom mit érdemes venni, mondjuk újban sem :)

(#950) Eperfa válasza pweisz (#949) üzenetére


Eperfa
tag

a magas körül télleg gyanús a körítés, bár ez nem feltétlen baj
időközben viszont leszedtem a másik doboz elejét is, és máris nem oylan meglepő, h miért úgy szól, ahogy: [link] (utolsó két kép)
megnéztem a linket, írok is nekik mindjárt. mondjuk elovastam az eddigi javításokat, és nem túl bíztató, h egyiket se értékeli jónak :)
köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.