Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) rii


rii
nagyúr

csársztok

AUDIO CD-t hogy kell tisztítani az esetleges ujlemonyatoktól?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1902) Ebit válasza rii (#1901) üzenetére


Ebit
addikt

Monitor tisztitót érdemes probálni.

(#1903) rii válasza Ebit (#1902) üzenetére


rii
nagyúr

és milyen mozdulatokkal? körkörös, ahogy vannak a koncentrikus (vagymilyen) körök, vagy az átmérőremerőlegesen, a közeéptől a széle felé?

csak mert kaptam kölcsönben vagy 40 CD-t bregrabbelem a srácnak, de vannak rajta ujlenyomatok.

eddig ráhuhokkoltam (-: és körörkörös mozudaltkkal paput pólóval ''tisztogattam''

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1904) Satellite válasza rii (#1903) üzenetére


Satellite
tag

Körkörösen sosem, mert épp ezzel okozhatnál adatvesztést az egymást követő pit-csoportoknál.
Mindig csak sugárirányban.

(#1905) djtörök válasza etilin (#1898) üzenetére


djtörök
senior tag

Ennyire rosszak lennének a somogyis hangszórók?
Én olyat is hallottam már hogy ugyanazon típusból 2 példány is lehet eltérő egymástól a somogyinál.
De van aki azt mondja hogy az árához képest szépen szól

(#1906) etilin válasza djtörök (#1905) üzenetére


etilin
aktív tag

Hát ki lehet fogni elég gedvás példányokat. Én csak azt mondom ha már kiadsz pénzt akkor ugyanannyiért vegyél jobbat.
Ebből egész jó mélyládát lehet építeni. [link]
Nekem ilyen mélyládám van http://www.hangszoro.net/sub/ha31.htm Jó hangja van, nekem tetszik. Nem az a falbontó láda de szép mélyeket ad. Milyen zenére kell? Miért építesz ládát?
Meg emellett van kétutas hangfalaim. Abban ilyen mély van [link] Netto 40 liter F3 pont 43 Hz-körül alakul.

Ja most nézem a nevet DJtörök ha döngetni akarsz akkor vegyed nyugodtan a Somogyit ;]



[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1907) djtörök válasza etilin (#1906) üzenetére


djtörök
senior tag

elsősorban discos zenére kell, de néha 1 kis hip-hop és R&B is belefér.

Egy másik kérdés, hogy a rezonancia-frekvencia pontosan mit jelent?
Ez az a hang amit még épp meg tud szólaltatni a hangsugárzó?

(#1908) kripo


kripo
tag

Sziasztok! Tudja valaki, h melyik Isophon hangfalban használták anno a PSL 245/60 mélynyomót? Nem találtam róla meg az infót az isophon honlapján és kellene egy kis help... Köszi és sziasztok.... :R

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#1909) etilin válasza djtörök (#1907) üzenetére


etilin
aktív tag

[link]

Nézd az alsó diagrammot. A rezonancia frekvencián a legnagyobb az impedancia. Elméletileg itt a legkisebb a hangszóró terhelése.
Ha a hangszórót zárt ládába építed be akkor az f3-as pontal nem tudsz a rezonancia frekvencia alá menni. Tölcséres ládával lehet rezonancia freki alá menni.
Disco zenére közel se kell Hi-Fi minőség oda jó lessz a sal is. Válassz jó nagy érzékenységű hangszórót, hogy minél hangosabban csörömpöljön ;]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1910) anaqer


anaqer
veterán

Hangfaltüskére tud valaki jó ( = májkrémes konzervnél hatékonyabb ;]) házi megoldást ajánlani? Jelenleg érezhetően be szokott rezegni az asztallap - nyilván a hangnak sem tesz jót, de a csuklón/alkaron keresztül még idegesít is.

(Wharfi 8.2-esekről van szó, tehát az ilyen Ká-Csa féle oldalanként 10-36 rugós készletek nem játszanak.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1911) frankie! válasza anaqer (#1910) üzenetére


frankie!
őstag

A Satsystemnél lehet venni kúpvasakat 100-asért. Ezek jobbak a semminél, alá én 50 filléreseket raktam, amibe a közepén ütöttem egy pontot, alá meg kivágott egéralátét darabokat. De az se a legjobb, hogy asztalon tárolod.

(#1912) anaqer válasza frankie! (#1911) üzenetére


anaqer
veterán

Kösz, benézek hozzájuk amikor legközelebb Pesten járok.
(Tudom, de máshol sajna nem igazán akad hely.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#1913) Ebit válasza anaqer (#1910) üzenetére


Ebit
addikt

Habszivacsdarabokkal is érdemes próbálkozni, a lényeg a hangfal ne érintkezen a padlóval.
A hangfaltüske lenne naturba a legjobb, pénzalátét nélkül.

[Szerkesztve]

(#1914) golyani


golyani
addikt

én radírgumival oldottam m eg a szekrény tetején.
azt meg h kicsit megdöntsem, LEGO-val :DDD

[Szerkesztve]

(#1915) VLV


VLV
csendes tag

Sziasztok!
Abszolút újonc vagyok, szóval lehet hogy kicsit banálisnak hangozhat a kérdés ;-) Van egy erősítőm, ( Philips F4215 ) 70Wattos , 8 Ohmos kimenetekkel. (Sajnos többet nem tudok róla, mert használtan vettem...) Milyen hangfalat vegyek hozzá? Mármint a technikai paraméterek érdekelnének. Az OK, hogy 8 Ohmosak kellenek, meg hogy a hangfal teljesítménye legyen nagyobb az erősítőénél. Kinéztem hozzá ezt a hangfalat: ( Pioneer CS 3070)

[link]

Mint látjátok ezek 8 Ohmosak, 120Wattot bírnak. Megkérdeztem az egyik HIFI boltban, hogy egy 70 Wattos erősítőhöz mekkora teljesítményű hangfalak kellenek, ezt mondták: ahhoz, hogy nyugodtan fel merjem tekerni a hangerőszabályzót a maximumra (úgy hogy ne szálljon el se a hangfal, se az erősítő, vagy mindkettő együtt...) az erősítő teljesítményének kétszerese kell. Azaz 140Watt? Ti hogy tudjátok? Akkor ezek szerint a belinkelt hangfal nem jó hozzá? Köszi a válaszokat!

Már látom a fényt az alagút végén. De miért dudál?

(#1916) Ebit válasza VLV (#1915) üzenetére


Ebit
addikt

szia!
Az általad beirt hangfal teljesitmény szempontjából megfelel,kicsi a valószinősége, hogy az erősitőt maxon hallgasd.
A hangminőséget neked kell eldőnteni.

(#1917) etilin válasza VLV (#1915) üzenetére


etilin
aktív tag

30 ezerért vadiujj háromutas hangfalpár :F Érdekes.
Mindenképp hallgasd meg, vásárlás előtt.

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1918) Jinxx válasza etilin (#1917) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ugyanezt akarom venni, és csak Nyíregyen és Pesten van, meghallgatni meg nem lehet, mert Pesten rendelik, Nyíregyen meg nem bontják ki neked. Bunkóság, de ez van. Pedig az árát nagyon megérné.
VLV! Ha sikerül valahol meghallgatnod, érdekelne a véleményed róla. Vagy egy bolt címe is jó volna, mert amiket én találtam, ott ilyen f@szok.

(#1919) Tillu válasza VLV (#1915) üzenetére


Tillu
tag

Nekem nincs nagy bizodalmam a hangfal iránt. Lehet, hogy csak a kellemetlen emlékek miatt, de...
Persze tényleg nem tudom milyen zenéhez kell de sztem előtte halgass meg más hangfalakat is, és aztán dönts. önmagában meghallgatni nem érdemes, mert nem lesz viszonyítási alapod. A teljesítmény nem minden. egy 20W erősítővel, és 60W-os hangfallal is ki le lehet porolni a port... Másrészről nagy hangerőn amúgy is elvesznek a részletek... (persze a hangfal és környezet, és erősítő függvénye...)

T.

Tillu

(#1920) Ebit válasza Jinxx (#1918) üzenetére


Ebit
addikt

Ezért nagyon nehéz konkrét tipust előzetes ismeret nélkúl ajálani.
A vásárló szokásait szintén összhangba kellen hozni a hangfal paramétereivel,ez a hangzáskép ismerete nélkül szinte reménytelen válalkozás.
Többször leirtuk szükséges a vásárlás előtti kipróbálás,meghallgatás ami ismeretlen körülmények mellet,még messze nem a végső megoldás.
Megjegyzem ezért is van a használt hi-fi termékeknek, komoly másodlagos piaca, ahol a jobb,ismert darabok szinte értékvesztés nélkül cserélnek gazdát,és a tipus ajánlások könnyebbek.

(#1921) Jinxx válasza Ebit (#1920) üzenetére


Jinxx
senior tag

Mióta hangfalvásárláson töröm a fejem, jártam sok boltban, meghallgattam sok márkát és tipust. Mindegyiknek volt valami baja. Vagy kevés dinamikája volt, vagy a közép hiányzott, vagy a magasak voltak gyengék, vagy a mélyek kuszák és kopogósak. Volt, hogy nekem tetszett, haveromnak nem. Ezzel azt akarom mondani, hogy egy 100ezres hangfal is produkálhat olyat hangképben, hogy kristálytiszta meg minden, de az egyénnek nem tetszik. Emellett az is fontos, hogy meghallgatni egy hangfalat úgy érdemes, hogy viszel zenét amit ismersz, és amikor hallgatod, az erősitőn figyelni, hogy az eladó nem tekeri-e rá a mélyet vagy a magasat (előfordult), érdemes meghallgatni kis és nagy hangerőn is, satöbbi.
Felháboritónak azt tartom, hogy mielőtt megveszek valamit nem hallgathatom meg, mert csak rendelni tudják, vagy nem bontják ki. Ezt iszonyú bunkóság és nem éppen vevőcsalogató.

(#1922) Ebit válasza Jinxx (#1921) üzenetére


Ebit
addikt

Megnyugtatlak,én kb 15 éve amikor a forint vásárlóértéke picivel magasabb volt, többszázezer forintos nem szépen szóló hangfalat hallgattam, és ez nem csak az én véleményem volt.

A hagfalvásárlás a meghallgatás esetén is problémás,az alábbiak miatt:

-a te otthoni láncodhoz képest jobb berendezéseken mutatják be
-jobb a meghallgatóhelység akusztikája
-kevés a rendelkezésre álló időkeret

A fentiek tükrében neked,kell eldőnteni akarsz,vagy szeretnél zsákbamacskát venni kb 30 ezerért.

(#1923) Tillu válasza Jinxx (#1921) üzenetére


Tillu
tag

Igaz, de mint kereskedő, azért sajna úgy van kialakítva ez a M.o-i értékesítési kicsipiac, hogy igazándiból NEM ÉRI MEG a termékeket kibontani, mert: vagy nem tudod visszaküldeni (demo-t sajna nem nagyon adnak..)
vagy nem tudod eladni a kibontott terméket. És ha abból esetleg évente eladsz 3-at...

Szar így, de sajnos ez a piac kicsinysége, és a nem kellően kiforrott disztribútori árukezelés eredménye...

Tillu

(#1924) Jinxx


Jinxx
senior tag

Amit írtatok mind így van, de asszem zsákbamacska lesz, mert ennyi pénzért egye fene. Többet ér az, hogy most ne műanyagdobozos Sony-n halgassam a zenéket 2 évig vagy 3ig, később talán lesz pénzem és úgyis lesz valami jobb cucc, a Pio meg jó lesz háttérnek. 60k alatt minden hangfal amiket eddig hallgattam kompromisszumos, tehát valami nagyon hiányzik belőle, többre meg nem telik. Túlzottan a Pio sem lehet katasztrófális.

(#1925) Ebit válasza Jinxx (#1924) üzenetére


Ebit
addikt

A hangfalvásárlás többszázezer forint felett is kompromisszium, kérdés miről akarsz lemondani, de félreértés ne legyen nem akarlak se le,se rábeszélni.

(#1926) Tillu válasza Jinxx (#1924) üzenetére


Tillu
tag

használban nem gondolkodsz?

Tillu

(#1927) Jinxx válasza Tillu (#1926) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nézegettem jópárat, de annyit nem ér. Ki tudja, mit cseréltek ki benne, meg van-e valami hibája amire akkor jössz rá amikor hazaviszed.... Egy Jamo-t majdnem megvettem, de amikor leszedtem az előlapot láttam h cserélve volt a mély. Nagyon meg kell nézni előtte, meg sok szerencse kell kifogni egy jót. Szóval egyelőre újonnan Pio amin gondolkozok.

(#1928) Ebit válasza Jinxx (#1927) üzenetére


Ebit
addikt

Valóban meg kell nézni, de használtban ,nagyobb valószinúséggel kapsz jobb minőséget, és azért annyira nem jellemző a régebbi tipusoknál a hangszórócsere.

(#1929) Jinxx válasza Ebit (#1928) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ne aggódjatok, használtat is vennék, de a Debreceni boltokat végigjártam, Pesten meg nem tudom hol vannak ienek, és a szállitás is nehézkes volna.... máshol meg nem járok...

(#1930) Ebit válasza Jinxx (#1929) üzenetére


Ebit
addikt

Szerinten apronet,hifi city stb.
Irtam korábban a magánhirdetők segitőkészek,és náluk biztos van lehetőség a meghallgatásra.

(#1931) rii válasza Ebit (#1842) üzenetére


rii
nagyúr

szia!

Szombaton ''kiugrom'' mengézni ezt a boltot ... lécci a [1.] kerületet le tudnád még írni?
[2.] mi pénz (kb.) egy ilyen antenna? [3.] koax (avgymilyen) kábel kell e közé és a a rádió közé?

Az ''adóra való optikai rálátás'' [4.] mit jelent? Fizikailag nem lehet semmilyen épület, ''akadály'', fal, kötzem, és az ''adó'', közt? Ha XIII kerben lakom, mire kellene rálátnom?


Van kábel, Chellom van, de csak NETet kértem tőlük, TV nem jön hozzám. [5.] Miért kédezted a kábelt, mit lehet vele kezdeni? (-:

Ilyen rádióim vannak. [5.] van ezek közül, ami megközelíti a híres Orion tuner-t? (-:

NAD 4020A [link]
Sony Sony ST-2950 F [link]
videoton RA 6350 [link]


piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1932) Ebit válasza rii (#1931) üzenetére


Ebit
addikt

1. VIII. ker. XI.Fehérvári 4 villamos végállomás közelében
2. kb 5 k/ kérdés, améretei alapján eltudodehlyezni
3.koax 75 ohm,minél rövidebb
4.A pontból rálátsz B pontra /és nincs semmi a két pont között/ elsősorban a mikrohullám sajátossága /
5.Szerintem a legegyszerúbb lenne ezek közül a Chellon megrendelni,ha megy a tV-rádió músorszolgáltatást. Feltehetően ők jó minőségben tudják biztositani.
6. ránézésre nem tudom eldőnteni,csak vélelmezem, hogy a NAD, mert az speciálisan rádióvevőnek készült,nincs más funkció beleintegrálva.

(#1933) DDL


DDL
őstag

Inkább a SONY. Az is csak tuner.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1934) Ebit válasza DDL (#1933) üzenetére


Ebit
addikt

Látod azt nem is néztem,hiába reggel van.

(#1935) Ebit válasza DDL (#1933) üzenetére


Ebit
addikt

A Nad müszaki paramétereit megtaláltam, és egy tesztet is,jókat irnak róla, és szépek az adatok.
Te miért a Sony-t javasoltad?

(#1936) frankie!


frankie!
őstag

Nem tudjátok, hol kapható olyan DIN-RCA átalakító, ahol a jelút RCA->DIN? Régi Videoton erősítőhöz kellene.

(#1937) VLV válasza Ebit (#1930) üzenetére


VLV
csendes tag

Sziaszok! Köszi a válaszokat. Igazából nem sürgős a hangfalvételi tervem, szóval azt hiszem nem most lesz, amikor dönteni fogok ez ügyben. A hangfal nekem nem bömböltetni kell, hanem alacsony hangerőre, ''normál'' zenehallgatásra. Igazából a számítógép hangszórókat lesz hivatott felváltani ez az egész cucc, szóval annál gondolom csak jobb hangminőség lehet ;-) Hihh, azok 3'' osak.. Hangminőségből tényleg jobb lenne a jobb, de pénzből nem szánok rá sokat, gondolkodom használtan is, csak nem találok sehol megfelelőt. Ami külsőleg sincs leharcolva, és passzol az erősítőhöz. Az apróhirdetéseket is böngészem. De általában ebben az árkategóriában nincsenek jó állapotú hangfalak, akkor meg már inkább vennék újat, Pio-t. Amúgy az egyik boltban az eladó azt mondta, hogy a cs sorozat már minimum van 10 éves. Ennek is betudható az alacsony ár. Ha valakinek van tulajdonában Pio CS ( akár 3070, vagy 5070, vagy 7070) szívesen megnézném, meghallgatnám!!!

Már látom a fényt az alagút végén. De miért dudál?

(#1938) Solad válasza Jinxx (#1921) üzenetére


Solad
őstag

''Felháboritónak azt tartom, hogy mielőtt megveszek valamit nem hallgathatom meg, mert csak rendelni tudják, vagy nem bontják ki. Ezt iszonyú bunkóság és nem éppen vevőcsalogató.''

szvsz jogilag sincs rendben, de keresd meg ariadne (asszem) forumtarsat o a jartas a temaban

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1939) ***HG*** válasza Solad (#1938) üzenetére


***HG***
tag

Megveszed, otthon meghallgatod és ha nem tetszik 3 napon belül indoklás nélkül visszaviheted és vissza kell venniük.

"Aki a világot akarja jobbítani, kezdje mindjárt saját magával!" :D

(#1940) dabadab válasza ***HG*** (#1939) üzenetére


dabadab
titán

Mar nem, jo par eve (ugy 2000 v 2001 ota) nem el mar ez a jogszabaly.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#1941) Solad válasza dabadab (#1940) üzenetére


Solad
őstag

igy igaz. kotelezo visszavaltas kizarolag akkor van, ha postai uton, vagy futarszolgalattal erkezik az aru, nem szemelyesen

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#1942) Pety válasza frankie! (#1936) üzenetére


Pety
senior tag

Elvileg MM-ben vannak ilyenek,más kérdés milyen minőségű.Én most ezen szívok a BEAG-on csak ilyen van(DIN) minden máson meg RCA.Egyszerűen siralmas milyen minőségű kábeleket lehet kapni anti-jelátvivő kábelek és csatlakozók.Új korában össze-vissza kell mozgatni,hogy egyáltalán szóljon,késöbb mert öregszik ez csak romlani fog :DDD :DDD

[Szerkesztve]

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1943) bpityusz válasza Pety (#1942) üzenetére


bpityusz
csendes tag

Hali!
Szerintem nem bonyolult megforrasztani 1 ilyet. Láttam már DIN-t (Asszem korábban Tuchel néven futoot). aranyozott kivitelben.Hátránya a kis érintkező felület
Egyébként lehet az aljzatod rossz. kontak spray nem ártana neki, mert az idő vasfoga....,hamar oxidálódik.
Én az orion SE 1025-nek csináltam 1 új hátlapot RCA-val, meg banán dugós hangfal csatival. szerintem nagyon megérte. Bocs a terjedelemért

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1944) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Jbl LX 400 as hangfalpárról?
[link]
Ill a Heco Interior Reflex 20 Mk2-ről?
[link]

Hasznosabb linket nem találtam.
Ezek mind Barcikai kampi oldaláról valóak.És több mint valószinű hogy egy Onkyo 8630hoz fognak kerülni.
Főleg diszkó zenére használnám szóval fontos a szép basszus

(#1945) Ebit válasza Laczik (#1944) üzenetére


Ebit
addikt


Meghallgatod, és szerintem a leirtak alapján lehet tetszeni fog neked,
Természetesen az másik kérdés,mennyire tiszta és szép a basszusok.
Heco űjabb tipusai közül hallottam már kulturált hangút is,de a tipus számára sajnos nem emlékszem.

(#1946) Pety válasza bpityusz (#1943) üzenetére


Pety
senior tag

nem bonyolult,de viszont nem nagyon van értelme forrasztgatni mert nem egy nagy összeg.Itt a minőségéről beszéltem.Az aljzatnak semmi baja pedig 40 éves.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1947) rii válasza Ebit (#1932) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1948) Ebit válasza rii (#1947) üzenetére


Ebit
addikt

Szivesen.
Veszel tetőantennát elméletileg a szobában is elhelyezhető,pl plafonról lelogatva,és a háztetőkőn lévő antennákal megegyező irányba forgatva.


[Szerkesztve]

(#1949) BluEyes válasza Pety (#1946) üzenetére


BluEyes
őstag

Pedig ár és minőség néha egyfele mutat. Ez itten kafa, csak nem olcsó. Kácsában kapni.
[kép]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1950) bpityusz válasza Pety (#1946) üzenetére


bpityusz
csendes tag

Ok, csak az ide oda mozgatás ismerős volt, nekem az aljzat okozta, pontosabban az abban lévő érintkezők oxidja. És ha jó minőséget akarsz, akkor meg érdemes a képen látható cuccba beruházni. Mert amit te összeraksz azt tudod, hogy nem kell többé hozzá nyúlni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.