Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) commanDOS válasza dabadab (#947) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igenigen, valószínűleg iagazd lesz, csak úgy gondoltam, hogy ha esetleg kisebb házibulik alakalmából kéne valami zajkeltő akkor, minimum egy 2*75 wattos erőlködő elfér, de ettől nagyobb már nemigen kell. meg hát 20K-ért inkább legyen egy minőségibb, szebben szóló, de gyengébb, mint egy erőmű, aminek olyan hangja van, mint egy polifónikus csengésnek :DDD
tudom, hogy ilyen ár kategóriába nem illik nagyon finnyásnak lenni, de zenei stílust tekintve, leginkább, rock, metál, meg hasonló zenékhez kellene. (többnyire jobb minőségű MP3)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#952) Thunder78


Thunder78
senior tag

[link]-re benézhettek esetleg. Régen beszéltem már a taggal, de talán még szóbaáll velem :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#953) DDL válasza Eperfa (#950) üzenetére


DDL
őstag

Szedd ki a hangszórókat és nézd meg mi van ráírva a hátuljára. Nekem gyanús a magas. Nem rémlik ilyen csipogó a VIDI választékában.Első rámézésre egy első szériás KEF T33 vagy T52, esetleg Audax csipogó igénytelenül javítva. Ha így van akkor tedd össze a két kezed, mert a világ egyik legjobb csipogója ami létezett a 80-as évek elején.

Javítani a Sonido-t javallom [link].

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#954) Eperfa válasza DDL (#953) üzenetére


Eperfa
tag

Thunder78: megnéztem, nem sok oylat találtama mi hozzám köthető, de köszi

DDL: kiszedtem, az imádkozás msot elmarad..
a magas videoton, a mélyről pedig nem sokat tudtam meg (a számsor élőben is olvashatatlan). ez egy bevett módszer amúgy, vagy csak nekem tűnik sufnituningnak? :)
[link] (utolsó képek)

a kérdés tehát továbbra is: érdemes-e velük foglalkozni?

[Szerkesztve]

(#955) Thunder78 válasza Eperfa (#954) üzenetére


Thunder78
senior tag

Esetleg meg tudom kérdezni neked, hogy vannak-e új komponensei eladásra, mert ezt a honlapot kb fél éve frissítettem :)
Mondjuk elsősorban erősítőre gondoltam, mert hangfal nem istenbizony, hogy 30k környékén van nála. Esetleg valami felújított.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#956) commanDOS


commanDOS
senior tag

Thunder! énis köszönöm a tippet :) sajna énse találtam semmi, számomra megfelelő cuccot.
kérdés adott: tehát 20K-ért kellene, erősítő, nem konkrét ajánlatot várok, (majd keresgélek neten) csak, hogy mégis melyik az az erősítő, ami ebben az árkategóriában relatív-e minőségi hangon szólal meg és rock/metál zenéhez leginkább megfelelő.
válaszokat előre is köszi :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#957) Thunder78 válasza Eperfa (#954) üzenetére


Thunder78
senior tag

Megnéztem a képeket!
Én nem nagyon foglalkoznék vele. Ha 30k-t szánsz hangfalra, használtan meg lehet fogni pár jót :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#958) Eperfa


Eperfa
tag

hát ha nem nem..
akkor a kérdés részemről is egy pár tipp lenen a pár jó megfogható erősítő/hangfalra :) (csak én nem kötném szorosan a metalhoz)
ha megkérdeznéd az ismerősöd aztis megköszönném

(#959) Thunder78 válasza commanDOS (#956) üzenetére


Thunder78
senior tag

Pioneer, Denon, Yamaha alsóbb katagóriás dolgai közül lenne érdemes válogatnod szerintem.
Pio-ból A-109, de inkább az A-209. Denonból ha belefér egy PMA-495-ös, Yamahából pedig az AX-396 vagy AX-397 jöhetnek szóba.
Ezekből én egy Denonra vagy az A-209-esre vadásznék :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#960) commanDOS válasza Thunder78 (#959) üzenetére


commanDOS
senior tag

Okés, nézelődöm, köszi szépen, végre valami konkrétum :DDD
Egyébként, azon kívül, hogy én hallom(?), hogy mitől más egy hangfal-erősítő páros, ami ideálisabb rock zenéhez, ez konkrétan egyébként mit takar?, tehát miben kell másnak lennie? szebben bontja fel a zenét? :F vagy ez ennél jóval összetetteb?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#961) Thunder78 válasza Eperfa (#958) üzenetére


Thunder78
senior tag

Yamaha NSG-50 most eksönös a netdepo-ba :) 39.900,-
Celestion F10: 31.900,-
Denon: SC-G101: 28.900,-
Pioneer S-H240W/QL: 31.900,-
Tannoy Mercury F1: 40.900,-
Wharfedale Diamond 8.1: 33.300,-
Ezeket nézd meg a netdepo kínálatában. Alsó árszegmensben ezeket javasolnám. Ne ijesszen meg a kis doboz, néha nagyot tudnak szólni az apróságok is :D
Ha van rá lehetőséged, hallgasd is meg őket! Aztán döntsd el, hogy melyiket szeretnéd. Én a Celestion-t és a Tannoy-t mindenképp megfülelném :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#962) Thunder78 válasza commanDOS (#960) üzenetére


Thunder78
senior tag

Most előjöhetnék a nagy dumával, hogy az egyik jobban csillog, a másik agresszívebb, a harmadik meg homályos. De az egy dolgo, hogy én hogyan ítélem meg egy adott termék minőségét. A lényeg az, hogy neked tetszik-e, amit hallasz? Ha igen, akkor jó :)
Egyébként szerintem ebben az árkategóriában, ahol keresgélsz, leginkább hangszínbeli és térbeli különbségek lesznek. Nem lesz szerintem kiugró teljesítmény. De egy próbát megérnek, ha van rá lehetőséged. :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#963) AirBooms válasza commanDOS (#960) üzenetére


AirBooms
addikt

Csak újban gondolkocc?

Használtban nagyon jókat (jó hang, jó állapot) lehet erre-arra levadászni. Én is így vettem az enyémeket... ;)

(#964) commanDOS válasza AirBooms (#963) üzenetére


commanDOS
senior tag

NEMNEM :D
Éppen, hogy erősítő csak mint használt jöhet szóba, mert 20K-ért valljuk be újonnan normálisat nem kap az ember. használtan 20 000 körül gondoltam.
és egy Pio a-109-et, amint mondtam már találtam, 19 ezerért. 2*40W 8Ohm-on, illetve 2*60 asszem 4Ohm-on.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#965) Thunder78 válasza commanDOS (#964) üzenetére


Thunder78
senior tag

Arra én le is csapnék a helyedben. Mellé egy Yamaha NS-G50, aztán hajrá :)

[Szerkesztve]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#966) AirBooms válasza commanDOS (#964) üzenetére


AirBooms
addikt

Én hangfalból is merném javasolni a használtat. Nézz erre körül: [link]
Vagy itt: [link]

(#967) commanDOS válasza AirBooms (#966) üzenetére


commanDOS
senior tag

oké, széténzek, kösziszépen :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#968) Thunder78


Thunder78
senior tag

[link]-en a Sony F170-es nem lehet rossz :)
De [link]-nek az alján is van egy szépséges Onkyo erősítő :D
Mindkettőt jó vételnek tartom :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#969) Eperfa


Eperfa
tag

köszönöm az eddigieket, látom kezd felpörögni :)
azt amit a kolléga látott Piot azt énis megtaláltam, de akkor meghagyom :) amit még láttam használtan, és nemtom milyen, az egy TEAC volt (a-x3000 ha jól emlékszem, neten semmit nem találtam), meg volt cambridge audio is, meg sok marantz. ezek milyenek? mondjuk ha tényleg iylen jók a Pio/denon, akkor inkább kivárok hátha
hangfalból is használtat tervezek, bár azok a netdepos árak nem vészesek, de még körbenézek hátha van használtan.

(#970) Thunder78 válasza Eperfa (#969) üzenetére


Thunder78
senior tag

A MArantz a Philips prémium márkája, érdemes vele foglalkozni. A Cambridge Audio-val szintén. Ha találsz olyant, ami belefér a keretbe, akkor csapj le rájuk.
Teac-et annyira nem ismeresm, de szerintem az is jó lehet. :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#971) commanDOS


commanDOS
senior tag

A pio az valóban tetszik, sztem egy erősítőnek így kell kinéznie :DDD
de nem pesti vok, meghallgatás nélkül meg nembiztos, hogy jó bevállalni :O
pedig ejj de tetszik.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#972) Thunder78 válasza commanDOS (#971) üzenetére


Thunder78
senior tag

Szigorúan személyesen illik ilyesmit intézni.
Szerintem nem mindegy, hogy milyen állapotú készüléket teszel be a nappalidba, itt elsősorban a külsejére gondolok. De azért azt is illik ellenőrizni, hogy megfelelően működik-e, potméterek nem-e recsegnek, ha megmozgatod őket, egyáltalán milyen műszaki állapotban van, meg ilyenek :)
Én még az új készülékeket is mindig kipróbáltatom az eladóval :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#973) commanDOS válasza Thunder78 (#972) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ígyvan, így kell csinálni :DDD
Ha már az ember egyszer ''ennyi'' pénzt kiad valamiért, akkor az nyújtsa azt amit elvár tőle.
mert jó most lehet, hogy 20 ezer nemsok pénz de ha kidobod valami szarért, akkor egyből soknak fog tűnni.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#974) Thunder78 válasza commanDOS (#973) üzenetére


Thunder78
senior tag

Látom ebben egyetértünk. Egyéként szerintem érdemes lenne Bp-re felmenned érte. Van, hogy az út árával együtt is megéri. A hi-fi-zés leginkább városi privilégium szerintem, és ilyen szempontból Bp. a legjobb piac. Ezt saját tapasztalatból írom ... falusi vagyok ... igaz, hogy csend és nyugi van, a szomszéd nem veri a plafont mérgében, sőt ... többtíz méterre van a háza a mienktől, viszont nekem lényegesen kevesebb időm van zenét hallgatni, mintha városi lennék. Itt azért van munka a ház körül, ha azt akarom, hogy kinézzen valahogy :)
Bár nem tudom merre lax. Ha Vas vagy Győr-Sopron megyében, tudok neked telszámokat meg címeket adni :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#975) commanDOS válasza Thunder78 (#974) üzenetére


commanDOS
senior tag

Borsodi vagyok, egészen pontosan Kazincbarcika, környéken meg a városban is van pár hi-fi bizományi, úgyhogy ettől nem tartok, sőt ha nagyon szórni akarnám a pénzt, akkor a Media Marktba is bemehetnék, de sz.tem ezt kihagyom. ha végképp nem találok semmit (amit azért kétlek), akkor természetesen felnézek Pestre.
Egyébként köszi szépen a tippeket, az ilyet szívesen veszem mindig :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#976) Thotiakos


Thotiakos
csendes tag

Hello
Ötlet kellene nekem.
Egy rendszert szeretnék összerakni egy 18cm2 szobába.Panel lakás.
Nézegettem már 5.1-et, de egyre hajlok egy 4.0-s rendszerre.
Az a lényeg, hogy már halkn is szépen szóljón,de egy esetleges buliban se hagyjon cserben. :D
Szóval tanács kellene a nálam ''tapasztaltabbaktól''.(okosabbaktól)

Szerk.: tudom nem sok, de max 60-65k-ból.

[Szerkesztve]

(#977) commanDOS válasza Thotiakos (#976) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát hallod nem lehetsz egy nagydarab, ha 18 cm2-es szobában elférsz :D :D
Ne haragudj, ezt muszály volt. :B :DD
4.0-ra úgy gondoltál, mint egy erősítő 2 pár hangfallal vagy, mint quadra (asszem így hívják, javítsatok ki ha nem)??

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#978) Thotiakos válasza commanDOS (#977) üzenetére


Thotiakos
csendes tag

Vazze ezt elirtam :B :B :B
18m2.

Hát ja.2 front, 2 hátsó+erőlködő.

[Szerkesztve]

(#979) commanDOS


commanDOS
senior tag

Egyébként ha nem vagytok túl fáradtak, akkor én még várnék javaslatokat, hozzásuólásokat, annak ellenére, hogy Thunder jó tippeket adott. várom mások véleményét is, szeretnék okosabb lenni :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#980) Thunder78 válasza Thotiakos (#978) üzenetére


Thunder78
senior tag

Valamelyik nap összeülhetünk egy sörre, aztán elmagyarázom neked, hogy mire figyelj :)
Egyébként jó 5let a quadro (így hívják pontosan), de akkor olyan hangfalak is kellenek, amik bírják a mélyeket :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#981) Thotiakos válasza Thunder78 (#980) üzenetére


Thotiakos
csendes tag

megbeszéltük.
Nekem vagy holnap vagy szerda 1/2 3-ig.
A cuccosról annyit, hogy valóban (nálam ) a mély a lényeg.
Elmegy az 5.1 is.
Jah még nem mondtam de valszinüleg pchez lesz, mert elromlott az asztali dvd.

[Szerkesztve]

(#982) Thunder78 válasza Thotiakos (#981) üzenetére


Thunder78
senior tag

5-ig dolgozom, úgyhogy akkor majd máskor hozzuk össze. De mindenképp személyesen kéne, szerintem jobban el tudom magyarázni, mint itt leírni :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#983) Thotiakos válasza Thunder78 (#982) üzenetére


Thotiakos
csendes tag

ok.
Egyetértek.

(#984) Thunder78 válasza Thotiakos (#983) üzenetére


Thunder78
senior tag

Majd max utólag összefoglaljuk, hogy miről volt szó. És akkor másoknak is talán szolgálhatok egy kis információmorzsával :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#985) commanDOS


commanDOS
senior tag

Tényleg quadro, mivel monO, stereO, quadrO, 5.1O :DDD :DDD
Jajj de szar volt :D

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#986) Thotiakos válasza commanDOS (#985) üzenetére


Thotiakos
csendes tag

tényleg az volt :DDD :DDD :DDD

(#987) Thunder78 válasza commanDOS (#985) üzenetére


Thunder78
senior tag

Tényleg az volt :DDD :DDD :DDD

De mondhatnám azt is, hogy fejlődünk, mert O helyett már 1 van :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#988) Senior tag válasza Thotiakos (#978) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nézegesd meg az első négyet itt: [link]

Ugorgyunk!

(#989) Thunder78 válasza Senior tag (#988) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ezekkel az a probléma, hogy drégék leszenk. Ákos összesen szeretne ennyi pénzt elkölteni. Én inkább [link]-et javasolnám. Nem biztos, hogy jobban szól, de a frontok bírják a mélyeket, és adott esetben egy házibulira is alkalmasak lehetnek :)
Ehhez már csak egy jó erölködő kéne :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#990) Senior tag válasza Thunder78 (#989) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Azt írta, hogy egy 4.0 kellene 60-65e-ből. Úgy érted, hogy ennyiből ki kellene hozni az erősítőt is? :Y

Ugorgyunk!

(#991) Thunder78 válasza Senior tag (#990) üzenetére


Thunder78
senior tag

Később írta, hogy 2 front, 2 sur és erölködő kéne :) Szvsz csak használtan, de úgy is nehéz lesz kihozni, de meg lehet próbálni.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#992) commanDOS


commanDOS
senior tag

Thunder, te mit szólsz a Yamaha NS-G40-hez? vagy esetleg az NS-50-hez?[link]
az egyíik 4 a, másik 6Ohm-os nemtudom, hogy 8Ohm-os kimenetre ugye nem lehet rákötni? :U mert a Pio A-109-hez egész jó lenne, ha használtan kapnék ilyet.
Meg másik kérdés, hogy az állódobozok jobbak (vagy mivel jobbak), mint amik ''polc'' hangsugárzók? térfogat miatt egyszerűen?

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#993) AirBooms válasza commanDOS (#992) üzenetére


AirBooms
addikt

Az állódobozok általában teltebb hangzásúak, mélyebbre tudnak menni, dögösebbek, nagyobb dinamikát tudnak - viszont főleg a az alacsonyabb és közepes árkategóriában - rosszabb a színpadképük, jobban összemossák a teret. Ez így persze túl általános, ráhúzni a teljes kínálatra nem lehet. Ráadásul vannak nagyon jó ''nem álló'' ládák is, amelyek tudnak nagyon dögösen nagyot szólni, akár még rockzenén is. Persze ilyenkor egy jó állványra mindenképpen szükség van. Általában monitorozásra is kisméretű dobozokat használnak, amelyeknek ugye a kis méreteken felül meg van az a jó tulajdonságuk, hogy nem húzzák el a hangképet semmilyen irányba, nagyon naturálisan szólnak, ugyanakkor nagyon precízen részletezik és elhelyezik a hangszereket a sztereóképben. Amúgy ez a hangzás nem biztos, hogy otthon is nyerő lenne, hiszen egy mindenféle ''oda nem illő tárggyal'' telezsúfolt szobát, ahol még függöny és szőnyeg mellett esetleg hatalmas üvegajtós szekrények és jókora ablakok is vannak, nem éppen nevezhetünk ideális stúdiószerű zeneteremnek.

(#994) commanDOS válasza AirBooms (#993) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez elég precíz válasz volt, köszönöm szépen :D
Sz.al ha nem értettem félre, akkor az olcsóbb állódobozok általában!! nem teljesítenek úgy, mint az azonos árú kisebb társaik?
Viszont v.mi nagyobb bodozt jobban szeretnék, mert unom már zeket a számítógép hangszórónak nevezett valamiket. Mondjuk semmi sem szól a kicsik ellen sem, ha le tudnak menni elég mélyre (persze nálam abszolút nem a basszus a lényeg és nemis az, hogy a magasakkal villogjon itt, hanem, hogy az egész jól egyben legyen a középtartománnyal együtt, ami rock zenénél szerintem nagyon fontos. a gitárok szempontjából főleg, ugyanakkor mégis színezi a hangképet egy-egy megfelelőebn megszólaló, kellő hatásfokú lábdob vagy tam. :) de amatőr vok én még ehhez.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#995) AirBooms válasza commanDOS (#994) üzenetére


AirBooms
addikt

''Sz.al ha nem értettem félre, akkor az olcsóbb állódobozok általában!! nem teljesítenek úgy, mint az azonos árú kisebb társaik?''

Ezt így ebben a formában...Khmm, hát nem tudom. Nagyon függ attól, hogy mit hasonlítasz mivel össze. Kifoghatsz egy tuti jó kisdobozt, meg egy vacak állót - s fordítva is. Egészen más lesz az eredmény.

Ha kevés helyed van, nyugodtan nézelődj a az állványos dobozok között, némelyik megdöbbentő módon képes szólni. Nekem nagy álló basszreflex dobozaim vannak (Mission), még a régebbi kiadásból, szerintem egész hallgathatók. Érzem, hogy nem szólnak olyan levegegősen, de komolyzenén, jazzen, meg még rockon is egész szépen szólnak, viszont az elektronikus zenét szépen elkenik. A Depeche Mode pl. iszonyat összemosott lesz, szinte élvezhetetlen. Egyszerűen nem tud vele mit kezdeni a két doboz. Olyankor jönne jól egy precíz hangú, a sztereóképet frankón közvetítő kisdoboz, s még a kevesebb mélységet sem hiányolnám.

Írtad, hogy viszonylag nehezen tudod megoldani, hogy sok hangfalat meghallgas, de sajnos ennél jobb módszert nem lehet kitalálni ahhoz, hogy megtaláld az ideálist, meg meg tudd különböztetni a különféle hangképeket.

(#996) Thunder78


Thunder78
senior tag

Szerintem nem véletlen az, hogy jazz-re és komolyzenére pl egyértelműen kis dobozokat ajánlanak. Ugyan nem mennek le olyan mélyre, mint nagyobb társaik, de hangszerhűségben, tisztaságban általában felülmúlják azokat. Persze ez nem jelenti azt, hogy álló dobozból nem készíthetnek jót. De csak logikusan gondolj bele ... egy álló doboznál sokkal nehezebb rendesen kimerevíteni a dobozt, hogy ne rezonáljon. Sokkal nagyobb a felület pl.
De más gondok is lehetnek, ami miatt nehezebb jól megcsinálni :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#997) Thotiakos válasza Thunder78 (#991) üzenetére


Thotiakos
csendes tag

Semmi sem gond ilyen téren.
5.1 vagy 4.0, lényeg, hogy tiszta legyen olcsón. :)
a pio-k jól szólhatnak.
De nem merem szinte megkérdezni.

Mission van JBL ilyen árkategóriában van?

az erősítő felől még nem is érdeklőttem pedig elég fontos lenne.

(#998) Thunder78 válasza Thotiakos (#997) üzenetére


Thunder78
senior tag

Szerintem Mission-t vagy JBL-t max használtan fogsz tudni szerezni ebben az árkategóriában. Nézz körül kicsit a netdepo-n, ott tudsz tájékozódni az új árakról :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#999) Thunder78


Thunder78
senior tag

#996-hoz.
Pl az én frontjaimnak a falvastagsága 5cm. Ez így, mint adat soknak tűnik, de ha levetítem az arányokat egy kis hangfalra, ott ugyanez az arány 1,5 - 2 cm-nél jönne ki, ami normálisnak mondható. Mégcsak nem is túl extra :)
Így lehet az, hogy a frontjaim le tudtak pipálni az áruknál háromszor, négyszer drágább hangfalakat. A titok, hogy a doboz tervezése és kivitelezése sokkal komolyabb. Gyakorlatilag a teljes hangfal árának 60%-át a faanyag és az asztalos munkadíja tette ki :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1000) Thunder78 válasza Thunder78 (#998) üzenetére


Thunder78
senior tag

Erősítő már kicsit húzósabb lesz ... 20k kevés lesz rá szerintem :(

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.