Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) commanDOS válasza golyani (#1450) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát sz.tem annyi al ényeg, hogy tömör réz kábel legyen, hogy egy pólushoz csak egyetlen egy, relatíve nagy keresztmetszetű ér tartozzon, tehát jólenne akármilyen kábel, aminek ilyen a ''felépítése''

Közben eszembe juttot, hogy zsugorcső a neve :DDD

Üdv!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1452) frankie! válasza commanDOS (#1449) üzenetére


frankie!
őstag

Nem akarlak elkedvetleníteni, de szerintem próbáld ki először vmi gagyi RCA dugóval, hogy javít-e egyáltalán a te rendszereden, nehogy aztán engem szidj itt a kidobott pénz miatt! :U
Ja ez előző kérdésedre: igen, nálam csak úgy szanaszét vannak, és jól érzik magukat! :) Igazság szerint én egy ilyen purista hifis ( :F inkább zenehallgató :B)vagyok.

(#1453) commanDOS válasza frankie! (#1452) üzenetére


commanDOS
senior tag

Nézd, én szeretek kísérletezgetni, ha meg valami nem műxik, az nem kudarc, csupán egy lehetőség arra, hogy átgondoljam a dolgokat, hogy hogy kéne másképp megoldani. Másokat meg végképp nem hibáztatok, hanem megköszönöm az ötletet és onnantól az én ''felelősségem''. :)
Egyébként most gagyival van összedugva volt vagy 250-300Ft gondoltam kezdésnek megteszi, hogy egyáltalán halljam, hogy műxik-e a cuccom, aztán majd beruházok normálisabb kábelre, csak v.hogy ilyenre nem szeretek költeni :DDD
de ha belegondolok ennek a kábelnek abszolút nem egetverő az ára.
normálisabb jack dugó...kb 250HUF, RCA párban, szintén ennyi körül, UTP meg van itthon vagy 4 méter. :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1454) golyani válasza commanDOS (#1451) üzenetére


golyani
addikt

[link]

erről beszéltem.

mellesleg én 10M-es bóti RCA-t használok asszem Hama és aranyozott RCA-kkal.

[Szerkesztve]

(#1455) commanDOS válasza golyani (#1454) üzenetére


commanDOS
senior tag

''Hűdekomoly'' Apám...mire ezt így befonták biztos leizzadták az agyukat :D
De ha valóban hallja az illető a különbséget, akkor miért ne? erre szoktam mondani, hogy ''más meg drogozik''...ha az embernek van ideje meg türelme és úgyérzi, hogy értelme is van a dolognak, akkor csinálja :) De én személy szerint pár tízezres cuccnál...ráadásul úgy, hogy alaplapi hang''kártyán''ból jön a hang..sok értelmét nem látom, de az erősítő összekötését, márcsak szórakozásképp is kipróbálom :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1456) golyani válasza commanDOS (#1455) üzenetére


golyani
addikt

én most azon gondolkozom h notit majd szerzek később és esetleg beruházatnék eyg alap X-fire vagy Au4-re és egy k750 telora :DD

(#1457) frankie! válasza golyani (#1454) üzenetére


frankie!
őstag

10 M=10 m? Az marha sok! ekkora távon már jó sok elveszik + sok zajt felszed! Vannak megszállottak, akik egymással szembe állítják az erősítőt és a CD playert a legrövidebb jelút érdekében!

Itt is voltak ilyen dolgok, de most vmiért nem jön be [link]

Nekem E-mu 0404 vagy 1212m kéne! Ha van vkinek fölös, ne kíméljen!

[Szerkesztve]

(#1458) commanDOS


commanDOS
senior tag

Az árnyékolás tényleg képes lehet rontani a hangképen??
Azthinné az ember, hogy milyen jó, mert nem szedi össze a kábel a térben bolyongó elektromos és elektromágneses hullámokat, stb... Profi kábeleknél pedig nem ritka a 2-3szoros árnyékolás sem...Mi az igazság? Nyilván 1-2 méteren ez a zaj amit felvesz elenyésző. Jah meg ez a szigetelés dolog is meglepett :U
De ezek után szerintem már az se lehet mindegy, hogy milyen forraszanyaggal rögzítem egymáshoz a vezetéket és a csatlakozót. ha már nagyon belaakarok menni a részletekbe.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1459) golyani válasza frankie! (#1457) üzenetére


golyani
addikt

jah 10m.
nem hinném h sokat felszedne mert elmegy a padlón a szőnyeg alatt és a szekrény alatt összevan tekerve.meg végül is a coax kábel az árnyékolt szal...
az inkább zavar h h később ér oda mély mint a magas...

olyan jó lenne nekem is cask avgy drága vagy nem kapni.

forrasztani ah lehet akkor ezüst tartalmúval szoknak...

[Szerkesztve]

(#1460) commanDOS


commanDOS
senior tag

Találtam egy jó kis áruházat (lehet, hogy valamelyikőtök linkelte már anno)
[link] rengetek cuccuk van meg az árak se durvák, csak ugye ha rendelni akar az ember, akkor a szállítás elég necces ár tekintetében (1000HUF+áfa +300HUF utánvét)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1461) frankie! válasza commanDOS (#1458) üzenetére


frankie!
őstag

Persze, új részletek jöttek elő nálam. Itt olvashatsz ilyenekről: [link]
Az igazság odaát van. :) Szerintem minden rendszernek más az igaza, ezért is kell kísérletezgetni. Pont azért nem kell az árnyékolás mert ilyen rövid szakaszon elenyésző amit felszed. Volt erről is egy fórum majd megkeresem.
Az a legjobb szigetelés, ha nincs szigetelés.:) Ez ugye nehezen kivitelezhető.
Igen a forrasztást (és a csatlakozókat is!) lehetőleg kerülni kell. Van aki direkt a nyákra forrasztja a vezetéket.

(#1462) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
Hangfalvásárlás kapcsán szeretnék segítséget kérni.
Rengeteg időt, és energiát áldoztam rá, hogy al-rounder hangfalakat keressek a Yamaha házimozi erősítőmhöz, ami kiszolgálja zenei és filmes igényeimet akár aktív szub nélkül is. Meghallgattam egy raklap márkát, és típust, és végül 2 maradt a tarsolyban. Az egyik a Wharfedale Diamond 9.6 [link] , a másik pedig a Celestion F38 [link] A legnagyobb gondom az, hogy árban nincs sok különbség a kettő között, és mindkettő mellet szól érv. A Wharfi hangra nekem tetszik, de a hangkaraktere miatt nem tudom, hogy hm-ben mennyire állná meg a helyét (az első linknél írtam részletesebb véleményt), az F38 pedig sokkal szebb, és igényesebb kidolgozású, mint a Wharfi. Ellene viszont az szól, hogy ezt még nem volt szerencsém sehol élőben meghallgatni, csak a HiFi show-n láttam. A kistesóját, az F30-at [link] viszont már hallgattam egyszer, az magasan vitte az árkategóriájában a pálmát.
Szóval ezért nem tudok választani. Aki hallotta már mindkettőt szólni, az kérem segítsen, hogy melyiket válasszam! A Wharfit amit már hallottam, vagy a Celit, ami nagyobb márkanév, szebb kidolgozás, de még nem volt hozzá szerencsém hangban...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1463) frankie! válasza golyani (#1459) üzenetére


frankie!
őstag

''később ér oda mély mint a magas...'' - na ez az, ilyen távon már lehetnek gondok, engem zavarna.

(#1464) commanDOS válasza frankie! (#1461) üzenetére


commanDOS
senior tag

Szerintem itt jön az, amikor már mérlegelni kell, hogy mi az ami megéri. Megéri-e mondjuk direktbe összeforrasztani a cuccot, ami abszolút nem praktikus, ha 99,99%, hogy nem hallom a különbséget, meg megéri-e lecsupaszítani a drótokat, ami akár veszélyes is lehet+ rövidzárlat lehetősége stb. Egy milliós értéket súroló rendszernél már lehet, hogy lenne értelme, de egy kommersz cuccnál, szerintem bőven elég venni (csinálni) egy jó minőségű kábelt, rendes csatlakozókkal.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1465) Side_ válasza commanDOS (#1458) üzenetére


Side_
aktív tag

''Profi kábeleknél pedig nem ritka a 2-3szoros árnyékolás sem...''

De a mégproffibbaknál pedig nem ritka, hogy egyáltalán nincs. A zavazvédettséget csavart érpárral oldják meg, a jó vezetőképességet pedig a nagytisztaságú ezüst-vezető garantálja.
...és akkor jön a profi 'XYZ' ötvözetű csati, és az ezüst forraszanyag.

(Mennyivel gazdaságosabb lenne kihagyni - az egyébként nem ritkán nagyongdrága - csatlakozót a játékból, és közvetlenül beforasztani a kábeleket az erősítőbe és a 'jeladóba' -> cd-playerbe...)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1466) golyani válasza Side_ (#1465) üzenetére


golyani
addikt

de van amikor futtatják a felületét ezüsttel...
mármint a kábelét.

(#1467) klepto válasza klepto (#1462) üzenetére


klepto
addikt

Up

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#1468) Pityu89


Pityu89
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írom :U
Adott egy Aureon 5.1 Fun hangkari + egy Samsung házimozi. Gondoltam összekötöm őket optikai kábellel és akkor megspórolom egy hangfalszett árát. Na most a következő probléma adódott, semmi hang nem akaródzik kijönni a rendszerből. A control panelen elvileg engedélyezve van, más ötletem nincs. Ha úgy kötöm, össze, hogy a sztereóból a házimozi csináljon 5.1-et az nem valami bölcs megoldás, gondolom én. :F

(#1469) commanDOS válasza fero02 (#1446) üzenetére


commanDOS
senior tag

Üdv!

Igazából lenne még néhány dolog. ha nem jelent gondot :B
Azt természetesen vágom, hogy egy RCA-RCA összekötő kábelt, hogy kell összerakni, magától értetődő. De nekem most ez kicsit bekavart, hogy a Stereo Jack-nél 3 bekötési hely van, az RCA- nál meg ugye páronként 4. Hovatűnik a 2 RCA 2''+'' és 2''-'' pólusa? :U (igazából sose vágtam, hogy oszlik meg a jack dugón a jel, csak nem mertem még megkérdezni)
Illetve érdekelne az az eset is, amiikor gyári, mondjuk 6mm-es kábellal kéne csinálni...
Dupla kábellel hogy kell ügyeskedni, hogy ''beleférjen'' a jack dugóba? Vagy érdemesebb inkább gyárit venni ilyen esetben? Mindenképp szeretek kipróbálni dolgokat, igaz amatőr vagyok, de érdekel a téma és szívesen tanulok :)

Előre is köszi :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1470) frankie! válasza commanDOS (#1469) üzenetére


frankie!
őstag

Nem tűnik el egy pólus sem, csak a 2 RCA árnyékolás bekötési pontból a jack dugón lesz egy, közös pontra kell beforrasztani a kettőt. ;] Ezt a duplakábeles dolgot viszont én nem értem... ilyen 6-8mm2-es kábelszörnyet akarsz belegyömöszölni szegény jackbe? :)

(#1471) commanDOS válasza frankie! (#1470) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát ezaz :DDD ezt én se értem..
Mert ha most tényleg gyári keábllel szeretném megcsinálni és teszem azt valami profibb 6mm-es kábellal, akkor az az RCA-ig okés, mert van, ami 8 tól felfele is fogad kábelt (bár ennek már értelme sz.tem nemsok) De a jackben már két ilyen dög fut össze...
de ez véknyabb kábelnél is fenn áll, hisz kör kresztmetszetből belemegy, szinte akármilyen, na de dupla?? be se fér meg randa is. tehát nem vágom, hogy ezt hogy lehetne megoldani. Némelyik gyárilag szerelt kábelnál láttam ilyen elosztó szerűséget..., ami Y alakban osztja ketté a kábelt.

Jah a másik dolog: :D
Sztem valami alapművet ezzel kapcsolatban el kéne olvasnom, mert én úgy tudtam, hogy van egy + meg egy - pólus és csókolom :DDD
Mert, ahogy te mondtad, úgy világos a dolog. csak én azthittem, hogy mindkét csatornának van egy-egy + és - pólusa aztán szép a világ :)

Köszi!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1472) Side_ válasza golyani (#1466) üzenetére


Side_
aktív tag

Nyilván van olyan is, de az nem jobb, mint a magas tisztaságú ezüst-vezető :)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1473) golyani válasza Side_ (#1472) üzenetére


golyani
addikt

ár minőség arányban verhetetlen...
mellesleg mennyi lehet teszem azt 2*3,5m ezüst kábel...

(#1474) frankie! válasza commanDOS (#1471) üzenetére


frankie!
őstag

Amint írtam a hangminőség nem a vastagságtól függ összekötőkábeleknél, ez egy tévhit.
A jack dugó amúgy sem egy profi csatlakozó. Na, a CAT5E kábelt kipróbáltad? Nagyon kíváncsi vagyok...

(#1475) Side_ válasza golyani (#1473) üzenetére


Side_
aktív tag

úgy 100e - csatik nélkül.
Csatikkal 150körül.
Már ha a 2x3,5öt úgy érted, hogy 2 stereo.
Ha 1 stereo akkor 50 illetve 75 :)

//dehát ebből épeszü ember nem is vesz 7m-t...csak 1-1,5-et.

(Ha autóról van szó, akkor közelre kell rakni az erősítőt, ha szobai hifi, akkor meg bőven elég 20-30centi is.)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1476) commanDOS válasza frankie! (#1474) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ma vettem két aranyozott RCA-t, meg normálisabb Jack-et. össz 600HUF volt..nem egy nagy beruházás, eladó hapsival vagy 15 percet beszéltünk, mert a szívroham majdnem elvitte, amikor meghallotta az UTP kábeles dolgot, mert szerinte nagy marhaság, próbálta ő is, de undorító hangja volt stb. De én erőszakoskodtam, hogy lehet, hogy iagza van, de én akkoris kiszeretném próbálni és punktum :DDD Említette ő is, hogy rövid távon felesleges az árnyékolás, meg hogy igazából a sodort rézszálnál nem kell jobb stb stb... kicsit hosszúra nyúlt. :D
Mindjárt összeszerkesztem.
Közben meg ha van időd és türelmed elmagyarázhatnád nekem ezt a pólus dolgot, mert a gyakorlatban megtudom csinálni, értem is, egyértelmű a dolog, de az elvet nem egészen értem.
Köszi!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1477) frankie! válasza commanDOS (#1476) üzenetére


frankie!
őstag

Figyelj ki kell próbálni, nincs semmi tétje, a fülemnek hiszek, nem másnak. Gondolom ezzel mindenki így van. ;] Na elúször kösd be árnyékolás nélkül, ha jó úgy is, akkor nem kell bekötnöd semmi mást, ha búg, akkor szólj. Amúgy ennél pont az a lényeg, h nem sodort.

(#1478) commanDOS válasza frankie! (#1477) üzenetére


commanDOS
senior tag

No kész a ''nagymű'' :DDD
paráztam kicsit, atán rájöttem, hogy még a forrasztás is egész jól megy :)
Egyenlőre nemtudok sokmindent mondani, mivel 10 elmúlt, ősök meg aludnának ;]
Holnap majd rátapasztom a fülem. De mintha kevésbé lenne kásás a magas és mintha a korábban halványabb részletek hajszálnyival jobban hallhatók lennének, de nem mernék megesküdni :) , különben is hangfalkábel is gagyi, majd azis csere, de legalább Lossless-t hallgatok (Within Temptation - Silent Force).
Egyébiránt ha mégse válna be... mennyire lehet orncsolás nélkül kiforrasztani a kábelt? :D
vagy csak kézügyessék kérdése?

További szép estét.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1479) frankie! válasza commanDOS (#1478) üzenetére


frankie!
őstag

Na örülök hogy sikerült! Az első pár napban sokat fog javulni a hangja ha minden igaz. Próbálj rajta ki minél több hangszeres zenét, amiket hallgatni szoktál, ha teheted jazzt és komolyt is.
Milyen hangcuccod is van? Persze, ha több szűk keresztmetszet is van, kevésbé érződik a hatása. Bármikor kiforrasztható ha nem tetszik. Még vmi: ugye tömör szálas fali kábelből csináltad? Mert az a jó.

(#1480) commanDOS válasza frankie! (#1479) üzenetére


commanDOS
senior tag

Persze, CAT5E tömör réz.
Szinte mindig hangszeres zenét hallgatok, bár ez a rock/Metal majd összes vállfajában ki is merül :), de nyitott vagyok.
A rendszer legsszűkbb keresztmetszete meg a hankártya :DDD
jó lenne beszerezni egy cd playert...csak hát ez így nagyon kényelmes, az összes zeném fent van a gépen többnyire 256-320-as MP3-ban és csak kattintgatni kell, meg filmhez se utolsó...macerásabb lenne a cd-keresgetés, írkálás, és társai...
Nem mondom vannak pillanataim, amikor csakúgy leülnék a kanapéra meghallgatni egy albumot és fülelni...de ham ár úgyis a gép előtt szórakozok, akkor ez jóval egyszerűbb.
Valószínűleg inkább egy jobb hangkártya, esetleg usb-s, külső vagy egy DAC beszerzése lesz, + persze a hangfal kábelek.

Jah a rendszer :B : erősítő: Onkyo A-8420, 2*50W, szép régi tranzisztoros darab.
Hangfalak: JBL LX22 (két utas, 8Ohm, 90Db, 3khz kersztváltó freki, stb)

ennyit tudok róla, egyebet nemtudok elmondani :DDD

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1481) frankie! válasza commanDOS (#1480) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, áll. ha egy komolyabb _DAC van a gépre akasztva, és losslesst hallgatsz, az egy nagyon komoly lejátszóval ér fel. Az is érthető, amit sok zenerajongó mond, hogy nem szeret zenehallgatás közben a gépen babrálni, meg úgyis CD-n vannak a zenéi, meg elegánsabb is, meg kevesebb áramot fogyaszt a játékos, a gép hangosabb, stb... De szerintem ezek már megoldhatók: a gépet 'olcsón' el lehet halkítani, el is lehet a gépet helyezni úgy, hogy ne zavarjon, meg ki is lehet kapcsolni a monitort. Jó zenéket jobb úgy hallgatni sztem, ha az ember csak ráfigyel. Arról nem is beszélve, hogy kapsz egy komoly dvd lejátszót is.:)
Valószínű a rendszeredre biztos lesz vmilyen hatása, hogy milyen, azt nem tudom. ;)
Nekem most nincs semmilyen rendszerem, mert szinte mindig a koliban vagyok, de jövőben tervezek beruházni egy alsóköz. kat cuccra.
Hangfalkábelnek nem szeretnéd kipróbálni? Egy próbát megér...

(#1482) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Lehet hogy rossz helyre irom de inkább mondom is hátha vki tud segiteni!!!

Van egy Mini Hifim /Aiwa JAX-N30/, az a helyzet hogy a meglévő 2 hangfalhoz szeretnék csatlakoztatni még két hifi hangfalat /Thomson 8ohm-os/. Az lenne a kérdésem hogy érdemes-e hozzá csatlakoztatni a 8ohm-ost a meglévő 6ohmosok mellé??? Vagy lehet-e vmi guzmi abból hogy hozzá teszem??? És ha hozzáteszem akkor milyen gond lehet belölle???

A Hifim adatai a mellékelt képen/linken:

[link]

(#1483) maflame


maflame
aktív tag

Sziasztok! Elég dilettáns vagyok a HiFi témában de a füleim azért jók, szeretik a szép hangokat...
Szóval segítsetek már megoldani a dilemmámat! Van egy Genius 5.1 (a fa) hangszóró rendszerem de már másodszor haldoklik valami a mélyládában, úgyhogy eldöntöttem, hogy lecserélem. Persze akkor már valami jobbra szeretném és perpill. a befutó a Logitech Z-5500.
Az egyetlen gondom vele kapcsolatban, és itt jön a hozzá nem értésem, hogy ''Tényleg képesek azok a kis pogácsányi szatelitek jobban szólni, és itt nem a hangerőre hanem a hangminőségre gondolok természetesen, mint akár csak a Genius fadobozos hangszórói??
A mélyláda az oké, az szép nagy stb., a dekóder is klassz dolog, egyedül az az 5db kis ''mütyűr'' amivel szemben előítéleteim vannak. Gyanítom, hogy ez butaság, ezért kérdezem, hogy itt nem (csak) a méret a lényeg? Ez valami más technika, ami a kis méret ellenére is képes szép, öblös közép és magas hangokat produkálni?
Szinte csak szuperlatívuszokat olvastam eddig a rendszerről és nemtommér akadékoskodok ilyesmiken a nulla hozzáértésemmel de.... na, szóval légyszi oszlassátok már el a ködöt itt az agyamban ezzel kapcsolatban!


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1484) Side_ válasza Sky85 (#1482) üzenetére


Side_
aktív tag

Két dolog lehet.

Version 1.
Ha sorba kötöd, akkor szólni fog mind2, csak halkabban, ergo hülyeség. Ha csak a 8ohmosat teszed rá a 6os helyett, akkoris szólni fog, csak picit halkabban - nem vészes.

Version 2.
Ha párhuzamosan kötöd, előbb-utóbb leég az erősítőd a túl alacsony terhelés miatt.

(Hagyd az eredetit.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1485) Side_ válasza maflame (#1483) üzenetére


Side_
aktív tag

A hangminőség tervezés és anyaghasználat/minőség kérdése - nem méreté.
Én pl kizártnak tartom, hogy ilyen kis 5.1es rendszerek tényleg jól tudjanak szólni.
Szinte lehetetlen. (1. olcsóak - tehát nem lehetnek túl jók (próbáltam 1-2-t énis, nekem tényleg nem kéne...; 2. azért valamilyen szinten összefügg a mérettel is a minőség.)
2 különböző között nyilván lehet különbség, de ezt úgy tudod eldönteni, hogy kipróbálod - te magad.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1486) frankie! válasza maflame (#1483) üzenetére


frankie!
őstag

Csak csatlakozni tudok Side_ kollégához, az ilyen műanyag vackok nem képesek szépen szólni (legfeljebb jól). A jó Geniushoz volt szerencsém, igaz hogy a legtöbb helyen erről is szuperlativuszokban beszélnek, de szerintem ha számtalan tuningot elvégzel rajta, úgy is csak a hallgathatóság határát súrolja. Lehet hogy a logitechben némileg jobb erősítő van, meg talán kicsit érzékenyebb hangszórók, ezért hallatszik jobbnak. De a Geniusnál meg ott van a moddolás lehetősége, ami sztem tök érdekes dolog, és sokxor tényleg javít vmit.
Ennek a cuccnak a fő hibája, hogy az alsó-közép tartományban rendkívül gyengém muzsikál. Ennek sztem az lehet az oka, hogy nincs benne rendes hangváltó, a magas hangok nincsenek leválasztva a mélyközép hangszóróról. Szerintem ezt egy tekercs beépítésével lehetne orvosolni.

Szerintem ha zenét akarsz hallgatni, ennyi pénzért vegyél olcsóbb (akár használt) hi-fi integrált erősítőt és hangdobozokat.

(#1487) maflame válasza frankie! (#1486) üzenetére


maflame
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! ...mondjuk, jobban örültem volna olyannak, hogy ''hülyevagy? vedd a logi-t, kis hangszórók de az istenek laknak benne!! ennyi pénzből lehetetlen jobbat kihozni!!'' :DDD Na, a ''b'' tervem az még, mert nem igazán szeretnék most 80-100-nál többet áldozni a dologra, hogy vennék egy (akár használt) 50e körüli erősítőt + egy mélyládát és használnám hozzá egyelőre a Genius hangszóróit... aztán majd biztos vennék komolyabb hangfalakat. ...de addig ez így milyen lenne?
Kicsit szétnéztem közben: Találtam ilyet, hogy
Kenwood KRF-V5090 47e
HecoVitas Sub 25a 46.5e
Ez hogy szólna mondjuk az ''alap'' Genius-hoz vagy a Z-5500-hoz képest! ...szóval nem egy audophil istencsodához képest:))

(#1488) dabadab válasza maflame (#1487) üzenetére


dabadab
titán

Miert ragaszkodsz a subhoz? 50-60k tajan mar viszonylag jo hangdobozokat lehet kapni, inkabb arra koltsel.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#1489) frankie! válasza maflame (#1487) üzenetére


frankie!
őstag

Hát valószínűleg jobban szólna, de nem ismerem egyiket sem. A Kenwoodot nem szokták a hi-fi márkák közé sorolni, ennek ellenére a genius erőlködőjével nem lehet egy lapon említeni.
Lehet h a logtechnél jobbat nem lehet ilyen árban, erre nem tudom a választ, mert még sose hallottam. ;] Mennyibe is kerül? (de a műanyag dobozok gyanúsak)

(#1490) frankie! válasza dabadab (#1488) üzenetére


frankie!
őstag

ott a pont! :R De 50-ért még nem lehet jó mélynyomót kapni? Ha házimozira kell, lehet, hogy jó megoldás.

[Szerkesztve]

(#1491) maflame


maflame
aktív tag

[link]
Vagy pl ez milyen? ...na kezdek meghülyülni! ez már átlépi a 100-as lélektani határt!! ...és még sub láda sincs benne!! ;] ...de nagyon szép! ...szabad egyáltalán egy ilyet rákötni a Terratec space-re?

(#1492) maflame válasza dabadab (#1488) üzenetére


maflame
aktív tag

Mert elsősorban a hangkártyához köthető hangrendszerben gondolkozom és szeretném a dolgot 100 alatt megúszni. Szóval kispályázom, csak azért kérdezgetek itt tőletek mert ti értetek hozzá, ha a Z-5500-as topicban kérdezném akkor azt hallanám csak, hogy ''tökjó, vedd meg!'' A hangfalakhoz kell erösítő... ami nem nagy baj....csak, ...na, hogy van ez? Ha DVD-zek és ott ugye a hang 5.1-es akkor nem kéne a ''.1''? ...vagyis hár a mélyláda?? :B
...húúú, érzem, hogy ezen a ponton már tényleg közröhej tárgya vagyok... de mondtam, hogy dilettáns vagyok! ...azért dolgozom rajta!

(#1493) commanDOS válasza maflame (#1491) üzenetére


commanDOS
senior tag

Digitálisan mindenképp érdemes összekötni, a Terratec ahogy hallottam nem egy rossz dolog :) , szvsz semmivel se fog rosszabbul szólni, mintha vennél hozzá hasonló árkategóriájú DvD lejátszót. A dzsunka dvd-ket már nemis említve :DDD (dimarson és társai)
HTPC-nél is így szokták. Úgyhogy szerintem digitális bemenettel összelkötve filmnézéshez NO1. (persze ezt nyilván mindig kategórián belül mondom, meg igényekhez mérten).

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1494) dabadab válasza maflame (#1492) üzenetére


dabadab
titán

Nekem otthon 4.0 van a hazimozin. Eddig tuleltem :) Igazabol ha arra vagynek, akkor vehetnek centert meg melynyomot, de nem vagyom rajuk egyaltalan (persze biztosan durvabb basszust adna, mint ami kijon a kis AR S20-asaimbol, de nem vagyok meggyozodve arrol, hogy en erre vagyok + ott vannak a praktikus macerak), zenenet meg ugyis csak 2.0-ban hallgatok.
A helyedben vennek vmi erositot meg egy par normalis hangfalat, de hat ez persze csak az en szemelyes velemenyem.
A hangkartyad digitalis kimenetere (optikai v koax, mindegy) meg barmilyen hazimozit rakothetsz, tokeletesen fog szolni.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#1495) commanDOS válasza dabadab (#1494) üzenetére


commanDOS
senior tag

Szerintem a megfelelő térérzethez kell egy center. Mélynyomó nélkül meg meglehet lennni, ha a frontok elég masszívan szólnak, de v.hogy mégse ugyanaz, nincs benne kellő szufla.
Zenéhez teljesen hülyeség a mélyláda, de szerintem egy mozihangzáson sokat dob, ott sokszor tényleg a dübörgés meg a zörejek alkotják a hangzás magját.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1496) maflame


maflame
aktív tag

Mindenkinek nagyon köszönöm!! Okosodtam valamelyest:) ...vagy ha úgy tetszik, ''hülyültem'' mert most épp a fent linkelt izé lett a kiszemeltem... + egy huszas!!! ...bár ez esetben azt gondolom megéri! Mélyládát meg majd valamikor! ...azért érdekes, eredetileg csak azt akartam venni, most meg úgy néz ki, csak azt nem veszek:) ...kérdeztem volna a Logitech-topicot!! ;]

(#1497) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Valaki hallgatta már a Celestion F10-et? 25 ezer ft-ért / pár jó vételnek tűnik, nem? Az F15-ös máris duplájába kerül... Az már sok lenne.

(#1498) Side_


Side_
aktív tag

Én meg stereoban zenélek...és filmezek.

Simán elég filmekhez is, zenélni meg soha nem kellhet több...(esetleg egy szub még jól jöhet, de vannak nagyon-nagyon profi 4utas hangfalak!)



Szerintem amivel már érdemes foglalkozni - már ha 5.1 kell mindenképp - az mondjuk egy ilyen rendszer: [link]

...bár ha már ennyit szán rá az ember, akkor inkább egy jobbnak mondható stereo :)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1499) Side_ válasza Side_ (#1498) üzenetére


Side_
aktív tag

kis kieg: végülis inkább azt mondanám, hogy érdemes egy korrektebb erősítővel indítani, mert az az ami leginkább meghatározza a hang karakterét. Ha az jó, még mindíg el lehet rontani, de ha legalább megpróbálunk jobb komponeneseket venni hozzá, + korrekt kábeleket, és figyelünk a részletekre is, akkor kisebb eséllyel rontjuk el :)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1500) robisz


robisz
senior tag

Helló Mindenki!

Mini hifit szeretnénk venni a konyhába de totál analfabéta vagyok a témához :))
Tudnátok márkát / típust ajánlani?
Elvárások: 40K körüli ár, mp3 lejátszás, strapabíróság és állatul szóljon!

Minden tippet előre is köszönök! :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.