Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Sziasztok!
Lenne par kerdesem:
-Audiofil hangkarikat kezdokategoriaban tudtok ajanlani nekem?
-Eddig amennyit elolvastam a topikbol, senki nem emlitette a JBLt. Miert nem?
-Tudtok valami kezdo erositot ajanlani? (lehetoleg valami olyat ami 100e alatt van jocskan)

DLL: Miert jobb egy csoves erosito mint egy digitalis?

(#852) hferenc válasza hummerdikk (#851) üzenetére


hferenc
csendes tag

Hangkártya ügyben ajánlom az E-MU 0404m típust, erősítő ügyben pedig valami használt Heed vagy Ion Obelisk, csak sajnos ritka az eladó darab belőlük mint a fehér holló.
Sztem ezek mindegyike nagyon jó választás és sokáig nem ezek lennének a gyenge láncszem a berendezéseid között.

(#853) DDL válasza hummerdikk (#851) üzenetére


DDL
őstag

DLL gondolom DDL akart lenni :)

Ezt így kategórikusan kijelenteni nem lehet. Van jó felvezetős és van sz@r csöves is. Más hang. A fülnek kevésbé bántó a cső torzítása. Más jellegű és eredendően kisebb az eszköz torzítása...


Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#854) hummerdikk válasza hferenc (#852) üzenetére


hummerdikk
őstag

azert ahogy elneztem eleg durva ara van ennek a karinak...
[link]

(#855) hummerdikk válasza DDL (#853) üzenetére


hummerdikk
őstag

Bocs, elirtam....

Tud valaki egy jo aru JBL boltot mo-n?

MOD: Egy modi ha latja rakja egybe a kettot! Koszonom!

[Szerkesztve]

(#856) Fehérsólyom válasza Fehérsólyom (#839) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Erre senki:( ?
#839

[Szerkesztve]

(#857) hummerdikk válasza Fehérsólyom (#856) üzenetére


hummerdikk
őstag

Huha! Volt osztalytarsamnak van nagyon jo kis kabele. Sajnos nevet nem tudok, de ezeket tudom:
-2eres
-Sodrott
-10.000Wot bir
Olyan 2e korul van metere. De van olyan is ha neked jobban tetszik aminek 75e a metere :DDD

(#858) Fehérsólyom válasza hummerdikk (#857) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Esetleg valaki más, érdemleges tanácsot tud adni?

(#859) narpi


narpi
csendes tag

hali mindenkinek!

megjött a denon wharfedale együttes.
sajna szenvedek az összeszerelésével. túl sokat tud az erősítő, és sokmindent kéne beállítani.
most spec az lenne a gondom, hogy ha az erősítőre kötöm a videot, és a számítógépet (csak sztereó) rca kábelekkel, akkor áthallás volt köztük. utána kihúztam a pc-t, oszt elkezdett gerjedni a két front. azóta zat csinálja.
mitől lehet?

a dvd-t optikai kábellel kötöttem a denonhoz.
azzal minden rendben.

mit rontottam el?

(#860) stol válasza narpi (#859) üzenetére


stol
addikt

Az un. földhurok jelensége áll fent nálad, és izolátorral lehet ellene védekezni.

(#861) narpi válasza stol (#860) üzenetére


narpi
csendes tag

szia!

köszi az infót. mi az az izolátor? mennyibe kerül? más megoldás nincs? miért lépett fel földhurok?
bocsi, igen lámer vagyok a témához... :B

(#862) golyani válasza Fehérsólyom (#839) üzenetére


golyani
addikt

regélnél nekem kicsi a cambridge-ről mert én is ezt néztem illetve majnem mert én 540-est néztem és Wharfedale Zaldek z-1000-es hangfalakat hozzá.

(#863) Fehérsólyom válasza golyani (#862) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Melyik Cambridge érdekel? A CD vagy az erősítő?

(#864) golyani válasza Fehérsólyom (#863) üzenetére


golyani
addikt

egyelőre az erősítő.
később(nyár magasságábna) lehet a CD-ről is szó.

(#865) Fehérsólyom válasza golyani (#864) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Én is azzal kezdtem...
Amikor én keresgéltem akkor megnéztem elég sok erősítőt. Harman Kardon, Marantz, Denon stb.
A Marantz és Denon erősítőknek lágy hangjuk van. Nagyon finom, puha. Nekem ez már túl lágy, sőt zavart egy idő után. Ezzel szemben az 540 erősítőnek ''fiatalosabb'' hangja volt. Dinamikusabb, gyorsabb, feszesebb. Nekem ez jobban tetszett. Akkor tudtam, hogy nekem az kell. Majd mégegyszer visszamentem a Barlangba, és megkértem, hogy ha már mindennel összehallgattam (értsd úgy, hogy azokkal, amiket ki tudtam fizetni) az 540-t és nekem az tetszett a legjobban akkor összevetném a 640-el. Nos kiütéssel nyert ez utóbbi.. Azt hogy miért hallgasd meg, leírni úgysem lehet. Ha hallod a különbséget azt vedd, ha nem, akkor a kisebbet. Én akkor úgy döntöttem, hogy spórolok még rá és megveszem azt. Persze most mondhatja valaki, hogy azon az áron már mást is kapthattam volna, de ha az tetszett, akkor nem láttam értelmét tovább keresgélni...

(#866) golyani válasza Fehérsólyom (#865) üzenetére


golyani
addikt

aha.
tehát az ilyen mai zenéknek/hez valók. az jó
Wharfedale zaldekz-1000-esről vmi vélemény? tom h nem a legjobb de ennyire van keret.

(#867) Fehérsólyom válasza golyani (#866) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Loreena McKennitt és Norah Jones sem szól rosszul ;) .
Wharfedale-t nem ismerem.

(#868) emvy válasza golyani (#866) üzenetére


emvy
nagyúr

Mennyi a keret? Bármit vegyél, de Zaldeket ne...

while (!sleep) sheep++;

(#869) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tud valaki valami gyakorlati tanácsot adni.
Jelenleg Cambridge 500 SE CD-t és 500A erősítőt használok. Régóta kedvelem a Cambridge hangját, korábban is ilyen cuccaim voltak (erősítők).
Szerintetek szebb, jobb hangú-e a 640-es sorozat (erősítő és CD)? Érdemes-e váltani?

Köszi!
:)

(#870) Fehérsólyom válasza AirBooms (#869) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Én azt hiszem nem fogok tudni érdemleges tanácsot adni, talán csak annyit, hogy vidd el egy boltba és hallgasd meg, vesd össze őket.

(#871) golyani válasza emvy (#868) üzenetére


golyani
addikt

hát olyan 100-110.
cambridge szinte tuti.
vmi noormális hangfalat kéne találni. rock, trance, metal, house ,dance zenékre, kb 13nm-es szobába ahol van egy full szekréynsor, itt a kép:
[kép]
soory a kupiér :B
na ahol az a két piros téglalap van oda képzeltem a hangfalakat. mivel a sembe oldalon az íróasztalom vana képnk a jobb oldalán egy ajtó + ágy a bal oldalán pedig ablak + radiátor.
a gáz az hogy:
-falra nme szabad rátolni a hnagfalat
-radiátor elés nem egészséges tenni
-ahol a jelenlegi hangfalak vannak oda se egészséges tenni.
a másik lehetőség:
itt van az íróasztal és ennek a kétszéléről száműzöm a polcost és a nyomtató alatti szekrényt és akkor állványra rakom őket. de akkor meg a monitor lesz útba. [kép]
ja és tom h ekkora szobába polcsugárzó elég lenne de hallgattam mediába és hát elég szerények voltak egy állóhoz képest én meg sezretem ha remeg a szekréynajtó.

és a zaldekkel mi a konkrét baj? meghallgattam igaz HM erősítőről, de nekem teccett. de ha iylesmi áron van jobb az csak jó lehet :)
ja és ja. Clarus hangfalak miylenek?

[Szerkesztve]

(#872) AirBooms válasza Fehérsólyom (#870) üzenetére


AirBooms
addikt

Köszi.
Persze, meg fogom hallgatni, csak elöljáróban szerettem volna egy kis infót gyűjteni, hogy mégis mire számítsak, egyáltalán érdemes-e belevágni. Szóval, hogy alapvetően jó irányba haladtak-e a Cambridge-nél az elmúlt években? :)

(#873) Fehérsólyom válasza AirBooms (#872) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Engem szintén megfogott a hangzásviláguk...

(#874) AirBooms válasza Fehérsólyom (#873) üzenetére


AirBooms
addikt

Már a 640-es sorozatra gondolsz?
Mégis, milyen ez a hangzásvilág?
:)

(#875) Fehérsólyom válasza AirBooms (#874) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

#839, de ha már te is Cambridge-es vagy, akkor mondhatnál egy tippet hangfalkábelre :D!
#865
és #867

(#876) AirBooms válasza Fehérsólyom (#875) üzenetére


AirBooms
addikt

Szóval a 640-es már nem annyira telten meleghangú, hanem fiatalosabb? Hmm, az nem biztos, hogy bejön nekem, mert már az 500-as sem volt annyira lágy és meleg, mint a korábbi Cambridge-ek...

Hangfalkábellel én is bajban vagyok, mert egyelőre valami nagyon régit használok, még a hifi barlangban vettem (a márkáját már nem is tudom). A legújabb infóim szerint azonban a Cambridge-nek nagyon kell a jó minőségű (tehát egyben drága) kábel, a Dob utcai hifiboltban ([link]) legalábbis ezt állítják, s én eléggé adok a szavukra. Szerintem ők tudnak valami jót ajánlani neked.

(#877) Fehérsólyom válasza AirBooms (#876) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Lágy meleg hang? Mint a Marantz-nak és Denon-nak? Mert ha olyanra gondolsz, akkor nem olyan. Nem annyira lágy hogy majd ''szétesik''. Kicsit feszesebb, dinamikusabb.

Oksa. Már jártam ott jó sokszor... velük mindig konzultálok, de a minél több vélemény a tuti :D.

(#878) golyani válasza golyani (#871) üzenetére


golyani
addikt

senkii???

(#879) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
A jelenlegi házi-mozi rendszeremet cserére itéltem :P
A következő rendszerem már kezdd elméletben összeállni, de a hangfalak terén még keresgélek. Időálló rendszert akarok, amit jópár év elteltével is szívesen hallgatnék. :U
Ami a hangszórókat illeti, a Polk Audio termékeivel szemezgetek, mivel ezeknek a termékeknek a drágább dobozai komolyabb hifista körökben igen elismertek.
De mi a helyzet az olcsóbb, belépő színtű dobozaival?
Imseri-e valaki a Polk Audio Monitor sorozatát?
A következő készleten gondolkozom a jövőbeli házi-mozi szettem hangfalaiként:
Frontnak:
Polk Audio Monitor 50 (95,000.-Ft/pár) [kép]
Centernek:
Polk Audio CS1 (43,000.-Ft/db) [kép]
Háttérnek:
Polk Audio Monitor 40 (57,000.-Ft/pár) [kép]
Az elektronika amihez párosítva lenne (ennél jobb ár/érték arányút nem találtam) Yamaha RX-V 757 erősítő (128,000.-Ft), Yamaha DVD-S657 dvd (48,000.-Ft), és egy márka azonos deck. Azért ezekre a komponensekre esett a választás az elektronika terén mert a Yamahákról sok jót lehet hallani, illetve minden képpen olyan erősítőt akarok, amin van Phono bemenet (mivel bakelit gyűjtő vagyok), és az ilyen erősítők közül a Yamaha, és a Denon van azonos árkategóriában, a többi márka már lényegesen drágább (a következő kategóri az Onkyo lenne 190,000.-Ft-ért). A dvd-nél pedig két nagyon fontos szempont volt, a jó minőségű cd lejátszás, és a DivX. A Yamaha DVD-S657-en van egy olyan funkció, ami kikapcsolja a videó áramköröket audio cd hallgatásánál, ami talán szebb hangot eredményez sima cd lejátszásnál, így talán kielégítő hangminőségben tudom élvezni a cdimet anélkül, hogy egy kölün cdjáőtszóra keljen beruháznom. Az meg már csak szonbizmus, hogy azonos elemekből álló komplet rendszert szeretnék, tehát Yamaha erősítőhöz nem is vennék más dvd-t, csak Yamahát :B
Szóval ehez az elektronikához keresek hangfalakat. Aki járatosabb a témában kérem véleményezze a Polk Audio fenti sugárzóit, és ezt az összeállítást.
Más véleményeket is szívesen veszek, de kérnélek titeket, hogy ha mást ajánlanátok, akkor ezeknél az áraknál semmi esetere se legyen drágább, és legyetek tekintettel a fenti kritériumaimra (Phono fokozat az erősítőn, és jó hangú dvd azonos márkán belül).

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#880) jasszer


jasszer
senior tag

Nem találtam célzott autóhifis topikot, de lehet h ez csak a reggelnek tudható be és létezik...
Fejegységet vennék a kilopott Sony-m helyett, több mp3-kompatibilis alternatíva is létezik ebben az árkategóriában, érdekelne melyiket tudnátok ajánlani (én mellesleg Sony-párti vagyok, az előzővel is meg voltam elégedve, de hátha...)

- PANASONIC CQ-C1311NW; 25,990 HUF
- SONY CDX-S2220; 27,990 HUF
- Pioneer DEH-3700MP; 29,990 HUF

Előre is köszi. :R

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#881) jasszer válasza jasszer (#880) üzenetére


jasszer
senior tag

up

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#882) jasszer válasza jasszer (#881) üzenetére


jasszer
senior tag

up

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#883) jasszer válasza jasszer (#882) üzenetére


jasszer
senior tag

up

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#884) Möhe válasza jasszer (#880) üzenetére


Möhe
addikt

Hali
szvsz ebből a felsorolásból a Pio-t venném magamnak.Viszont ha nem ragaszkodol a felsoroltakhoz akkor lessed meg a JVC KD-G311 illetve a SONY 2250S -es tipusát ahol én lestem [link]sok tipus(márkán belül) + -1-2000FT az eltérés. Remélem jó a link de ha teheted hallgassad meg a kiszemelt dolgokat a saját lemezeddel. 1 kalappal :))

[Szerkesztve]

(#885) driver18 válasza jasszer (#880) üzenetére


driver18
tag

Hi!
Sztem nézd meg a JVC KDG411-et is!!!!
[link]
Én most fogok venni egy ilyet bolti ár alatt jóval. Már hallottam is szólni, és nekem tetszett!

(#886) klepto


klepto
addikt

Sziasztok.
Bár az előző kérdésemre sem kaptam választ, de itt egy újabb, hátha erre többen reagáltok :B
Melyik házi-mozi erősítőt vegyem ami sztereóban is jól szól?

A legolcsóbb:
Marantz SR-4500

Közepes árkategória:
Cambridge Audio Azur 540R
Denon AVR-2106
Yamah RX-V757

A drágább kategória:
NAD T 742

Ezek közül a két sötétebb erősítő a két legesélyesebb befutó, és több vélemény szerint a CA a legzeneibb házimozi erősítő.
Ti melyiket választanátok a felsoroltak közül, és miért?
Kérlek segítsetek :R

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#887) golyani válasza golyani (#878) üzenetére


golyani
addikt

még mindig senki??
úgy gondoltam az erősítő gondot megoldom egy Quad 405-ssel ami olyan 100W körül nyom per csatorna azt nem tom h 4 vagy 8 ohmon. és ehhez esetleg a fentebb mutizott polkaudio monitor hangfallal ami ugye kb elég lene aszobámba.
vélemény?

mod a monitor 40-re gondoltam.

[Szerkesztve]

(#888) Fehérsólyom válasza klepto (#886) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Egy szavazat a CA mellett.

(#889) klepto válasza Fehérsólyom (#888) üzenetére


klepto
addikt

Neked is ilyened van? Esetleg találkoztál már vele élőben? Tudnál róla bővebben írni, és hogy miért pont őt válasszam?
Előre is köszi :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#890) deicide válasza klepto (#886) üzenetére


deicide
veterán

nekem annak idején yamaha rx-v450em volt házimozi+sztereo-ra és azt hittem szépen szól sztereoban, aztán beraktam a nappaliba a tv-mellé és vettem magamnak NAD sztereo erősítő+NAD cd kombót tannoy revo r3-al és rá kellett jönnöm, hogy sztereoban nem szólt szépen a yamaha. azaz én inkább a nad-ra vagy a CA-ra voksolnék.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#891) Hörpi


Hörpi
tag

Sziasztok!

Nekem otthon egy pár éves Philips FW326-os hifi-m van...

ehhez kellene nekem valami baro erősítő, ami meghajt egyszerre vagy 4 hangfalat is könnyedén (előny ha Philips és nem kell barkácsolgatni de egyébként bármi jöhet...)

ja és van egy régi kb. 15-17 éves Philips hifim, ez teljesen működőképes, csak az egyik oldali magnóba egy hajtó ékszíj kellene...

Normális vagyok; megmondták a hangok a fejemben...

(#892) Fehérsólyom válasza klepto (#889) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Engem a sztereó erősítők érdekelnek. Mivel CA-m van, így egyszer meghallgattam csak kiváncsiságból. Persze nem azonos kategória, mint a 640A, de szerintem élvezetes volt! Biztos van jobb házimozi erősítő, aminek jobb a hangja sztereóban... így a véleményem nem mérvadó, mert mással nem vetettem össze.
Nem is az a lényeg, hogy nekem tetszett vagy sem. Inkább az a fontos, neked tetszik-e, és ezt csak egyféle képpen fogod tudni kideríteni...
Tudom lényegtelen, de külalakra nagyon elegáns :)) .

(#893) AirBooms válasza klepto (#889) üzenetére


AirBooms
addikt

Van a Cambridge-eknek egy nagyon kellemes lágy tónusuk, ami miatt én már nagyon régóta kedvelem őket. Ebből a tónusból mostanában mintha egy kicsit vesztettek volna, ami legfeljebb csak az én izlésvilágommal ütközik, de összességében nagyon korrekt, hallgatható eszközöket csinálnak igen kellemes áron. Az 540R hangját még én sem hallottam, de mint régi CA-s bátran megvenném, nem hiszem, hogy csalódnék.

(#894) klepto


klepto
addikt

Fehérsólyom, és AirBooms!

Hogy mi a legfontosabb nekem választáskor? Az, hogy a lehető legjobb minőséget kapjam a pénzemért! A CA 540R árában a Yamaha RX-V757, és a Denon AVR-2106 lenne, ennél valamelyest olcsóbban pedig a Marantz legkisebb modelje, a 4600-as volt az esélyesek között. A tesztek alapján viszont a CA a legjobb hangú. Lehet, hogy hiba, de fontos, hogy mind a sztereóban, mind a mozinál megállja a helyét. Ezzel kapcsolatban a tesztek egyértelműen a CA veleszületett tisztaságára, és dinamikájára mutattak rá, bár az egyik tesztelkőnek a dinamika kicsit kevés volt, de a térérzet szerinte is példás a mozi hangzásnál. Zenénél mindenki dicsérte a kultúrált megfogott a mozihoz képest lényegesen lágyabb hangzását. a dvd-it viszont már sokkal többen használják, nekem is sokan ajánlották ha belefér a keretembe, és tényleg nem akarok külön cd-játszót a sztereó lemezekhez, akkor a 200.000.-Ft-os kategória alatt nem lehet tőle jobb hangú gépet találni. Ezt a DVD-79-re mondták, ami 79.900.-Ft, akcióban 74.900.-Ft volt. Az utóbbi ár a Netdepo ára volt, de ők menet közben levették a listájukról ezt a tipust. Felkerült viszont helyette a következő modell, a DVD-89, ami már tudja a DivX pro szabványt, és hivatalosan is támogatja az XviD-et is. Ez a gép lényegesen olcsóbb, 61.900.-Ft a Netdepónál. A DVD-79-et különösen dicsérték hangja mellett a képminőség tekintetében is. Ebben a gépben a honlap CA honlapja szerint 6db 54Mhz/10bit-es dac-ja volt. Frimware frissítés után már ez a gép is tudja a DivX pro-t. Ez a Frimware most, a DVD-89 megjelenése után érhető el a hivatalos honlapon. A lényeges különbségek a két gép között, a DVD-89 már elboldogul a SACD-vel is, míg elődje csak a DVD-A-t tudja lejátszani, valamint kapott egy DVi, és egy HDMi kimenetet HDTV-hez, míg elődje csak DVi-D kimenettel rendelkezett, valamint a honlap szerint elérhető fekete színben is.
Nem ismeritek a DVD-89-et véletlenűl? Ennél a típusnál már nem jelezték, hogy milyen video dac-ja van :( Vajon a több szollgáltatás, és az olcsóbb ár az roszabb műszaki minőséget jelent, vagy csak nálunk volt a DVD-79 túlárazva? Nem tudjátok, hogy ki a hivatalos magyarországi importőre a CA-nak, és hoznak-e be a DVD-89-ből feketét is?
Szerintetek egy ilyen szollgáltatáshalmazú dvd, mint ez a DVD-89 http://www.cambridgeaudio.com/summary.php?PID=113&Title=DVD89 lehet még minőségi játkos, vagy ez már csak a nevében CA :F

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#895) AirBooms válasza klepto (#894) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem tudom, hogy DVD-ben a CA mennyire minőségi, úgy gondolom ugyanannyira, mint a hifiben: korrekt, ám nem túlárazott készülékeket gyárt. Az, hogy a DVD játszók egyre többet tudnak a jobb minőség mellett és olcsóbbak, ez nem csak a CA-nal van így. Ez a teljes DVD piacra igaz. Szerintem.
Ha pedig a CA hangja meggyőzött, nem tudom, mire vársz még. Ez a legfontosabb, nem?
:)

(#896) Fehérsólyom válasza klepto (#894) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Ment privát! Ha olvastad, azért jelezz vissza, thx!

(#897) klepto válasza Fehérsólyom (#896) üzenetére


klepto
addikt

Re privi ment ;)

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#898) Fehérsólyom válasza klepto (#897) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Válasz is, de inkább ne írjuk ilyennel tele a topicot.

(#899) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!
Lenne egy pick-up kérdés em :B
Aki tudja, én megrögzött hanglemezgyőjtő vagyok. Rengeteg régi lemezem van, ezek között sok normál 78-as fordulatszámú Gramaphone lemezem van. Többen javasolták, hogy ahoz vegyek külön speciális tűt, és ne a hi-fi tűvel hallgassam le. Én ennek sokáig nem láttam értelmét, ezért jobban utánanéztem, hogy miért is lenne ez egy jobb választás. A 78-as tűnek valóban vastagabb a tű hegye, mint a hifi, illetve dj tűk hegye. A Shure M78S R2,4mil, míg az átlag gömb felyű tűk R0,4mil. Szóval miután utánanéztem meggyőződtem arról, hogy ha lesz rá keret, megéri megvenni egy ilyet :U
De ha már külön veszek pickupot a gramafon lemezekhez, akkor szeretnék az olcsó Ortofonom helyett egy normális pickupot is. A Shure gyárt hi-fi, és DJ tűket is. A Hi-Fi tűk között van egy Audiphile kategória. Ebben a kategóriában két pickup foglal helyet, az M97xE [link], és a V15VxMR [link]. Az első pick-up 21.000.-Ft körüli áron kapható, ami némileg olcsóbb az álltalam kinézett csúcskategórás DJ Shure Whitelabel [link] pickupnél. A másik pickup viszont lényegesen drágább, bolttól függően az ár 71.000-95.000.-Ft között mozog :Y
A kérdésem az volna, hogy van-e köztetek valaki, aki ismeri az M97xE, és a V15VxMR pickupot?
Mennyivel szól szebben az M97xE a Whitelabel-nél (ami azonos árkategória), vagy a többi, 10.000.-Ft körüli Shure, illetve Ortofon DJ, és Hi-Fi tűkhöz képest?
A V15VxMR viszont tényleg nagyon drága kategória. Ez miért kerül ennyibe, és mivel tud többet a lényegesen olcsóbb, de szintén a Shure álltal Audiophile kategóriába sorolt M97xE kistestvérénél?
A válaszaitokat, már ha lesz, aki tud válaszolni :B, előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#900) klepto


klepto
addikt

Bár még a hangszedő kérdésre sem jött válasz, de itt egy újabb, ami talán egyszerűbb kérdés :U
Milyen minőségű a Kácsa-Audio Expert Line szériás kábelei[link]?
Árban a kínai tucat vackokkal vetekszik, és jóval olcsóbb a gyenge szerelési minőségükről hirhedt új, Home Theatre szériás Hama kábelektől.
Mennyivel gagyibb egy szintén nem túl drága, és élvileg minőségi PorfiGold (Bandridge cég prémium terméke) kábelcsaládtó?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.