Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) emvy válasza morzsol (#248) üzenetére


emvy
nagyúr

Olvasd vissza, nem a Technics miatt ''adtunk rii-nek'', hanem (ha adtunk egyáltalán) amiatt, hogy eleve tartott azoktól a dolgoktól, amiket ''audiofil'' vagy ''jó hangú'' jelzővel illettek. :)

Aztán a végén meg lesz egy egész jó rendszere hirtelen. :)
Legalábbis - szerintem - a Cambridge nem rossz indulásnak, én szerettem a sajátomat, bár kicsit száraz volt a hangja.

while (!sleep) sheep++;

(#252) morzsol válasza morzsol (#242) üzenetére


morzsol
aktív tag

Tom már mit akartam...

Szal az nem OK, hogy N 3020 40eFt-ért igen, T 909 meg 60-ért nem. A sorok között ezt olvastam.
A 3020 sztem kb. 20-at ér. -> Ekkor a T909 hang 50, +10 a design.
De fogalmam sincs, lehet-e 60-ért ilyet venni. És persze, hogy van jobb hang. Még szerencse. Mindenki vehet olyat, amilyenre vágyik/telik.

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#253) morzsol válasza emvy (#251) üzenetére


morzsol
aktív tag

Elkezdtem olvasni (magamtól), aztán kicsit rosszul lettem, hogy miért is mondtam azt, hogy adtatok neki. Ezt úgy kb. a minium képnél (ala Te)... Mert addig tök korrekt volt. De kisvártatva azért csak jött egy ÖsszNépi Össztűz! Úgyhogy mégis megnyugodhatok! :)
#számokat most nem keresnék, hogy mire gondolok, vissza lehet olvasni. De a lényeg a végeredmény, ez igaz. Viszont lett 1-2 szar napja előtte.

De a még lényegebb lényeg, csak mindíg elfelejtjük, hogy: Nincs végleges rendszer. Mindannyian (mindíg csak) útközben vagyunk.

Ja, ha itt tartunk! Miért nem megy CD spdif -> Audigi2 spdif vajjon??

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#254) morzsol


morzsol
aktív tag

rii kérdezdte hangkari milyen hangot ad.

Sajna, én most rá vagyok kényszerülve, A2-t hallgatok, mert szétcsesztem a marantz cd-63-amat (ami egy kb közép gép). Ennek (picit) alatta van az A2, de hallgatható (más erények és hibák), de elvonási tünetek enyhítésére egész megfelelő... Viszont rossz lenne, ha nem létezne jobb hang!

(Az A2) Kultúrált hang, intelligens, semmi bántó, de még ''sok függönyt el lehetne húzni a hangfalak elől''!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#255) morzsol


morzsol
aktív tag

Szal senki nem kötött még össze digitálisan drive-ot meg hangkarit?

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#256) morzsol válasza morzsol (#255) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ettől a sok rózsaszíntől elment a kedvetek...
(?)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#257) DDL válasza morzsol (#247) üzenetére


DDL
őstag

Hát én bezony nem cserélnék le egy 3020-ast egy 1010-esre. Pont az előzőleg írottak miatt. Beszámíthattam volna annó a Technicset, de aztán mégsem. A NAD-dal volt kevem zenét hallgatni a 1010-el meg sokszor nem :). íHolott első nekifutásra jobbnak tünt a Technics. A hangdoboz egy KEF Chorale volt amin hallgattam. Mellesleg NAD-om még mindig van, igaz már rendesen feltuningolva :D

Szóval ezért írtam, hogy inkább NAD, vagy a többi.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#258) DDL válasza morzsol (#252) üzenetére


DDL
őstag

Isten őrizz attól, hogy egy NAD3020-ért bárki kiadjon 25-nél többet!! A 40-50k az már a Rotel RA965BX, Mission Cyrus TWO birodalma!


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#259) DDL válasza morzsol (#254) üzenetére


DDL
őstag

Nekem van egy CD63-am kicsi pizért megszabadulnék (cserélnék) tőle :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#260) DDL válasza emvy (#250) üzenetére


DDL
őstag

A testetlenségben ludas volt a végfok is. Pedig nem rosszak

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#261) DDL válasza morzsol (#255) üzenetére


DDL
őstag

De. Az Audigy2-n van egy olyan, hogy CD-SPDIF (legalábbis az enyémen van). Azon keresztül.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#262) morzsol válasza DDL (#257) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ej, no ezt is értem azért. De a tuningolás nem ér! Mármint elvben, vagy hogy. Itt, ebben, mert akkor sosem lesz vége.
Én egy denon 300V tudtam volna tuningolni szívem szerént a T mellett is...
Lehet, meg kell hallgatnom egy 3020-at mégis? Nagyon nem akaródzik!

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#263) morzsol válasza DDL (#259) üzenetére


morzsol
aktív tag

Azt mennyi?
(Bár már jobb kellene... Nem baj, azt is széttuningolhatom! :D )

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#264) morzsol válasza DDL (#261) üzenetére


morzsol
aktív tag

Úgy nem megy... :(
(??)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#265) DDL válasza morzsol (#262) üzenetére


DDL
őstag

Akkor még nem volt tuningolva (annyira). :) Csupán + 2 db 47nF kondi volt a tápelkokkal párhuzamosan kötve :) Egyébként a sok machinálás végére rájöttem, hogy nem nagyon érdemes piszkálni, mert nem lesz annyival jobb. Én beleöltem jó sok pénzt meg munkát és a végén még mindig messze volt a Mission Cyrus TWO-mtól... :(


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#266) DDL válasza morzsol (#263) üzenetére


DDL
őstag

30k. Új a mechanika.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#267) DDL válasza morzsol (#264) üzenetére


DDL
őstag

Akkor ott vmi bibi van. Mert nekem hibátlanul megy. Olyannal már találkoztam, hogy fordítva olt a jelölés a kártyán (GND, ''+'').


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#268) morzsol válasza DDL (#265) üzenetére


morzsol
aktív tag

Akkor inkább egy cyrust fogok meghallgatni, ahhoz már jóval nagyobb az affinitásom! :)

És milyen esztétikai áll.-ban van a 63-as(, és mit műveltél már vele?? :D )

Éés... érdemes digitálisan összekötni, úgy értem hallható? (Azt várnám persze, hogy igen. - De tényleg?)

Ja, és mit hallgatsz most? Amlifiert??

(De valamit csak nem tudok kihagyni, hogy ne kérdezzek meg... csak nem tudom elég finoman... Szal ha ''így'' is tudsz kommmunikálni, akkor mire véljem/ük a korábbiakat, az... EGO által túlfűtötteket?! - (Így egész jó lett, nem?) Szal így Neked is sokkal kellemesebb lehet sztem! :) )

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#269) morzsol


morzsol
aktív tag

Hát én bezony nem cserélnék le egy 3020-ast egy 1010-esre...
Én igen! 1010-hez nem jutsz 25k-ért! A 3020-at könnyebb pótolni! :)

Bocs mindenkitől, már abbahagytam a T tömjénezését! Napokig nem ugattam bele, nem az én dolgom, de egyre rosszabbul éreztem magam. Már nem bírtam tovább! Most úgy kb. helyére kerültek a dolgok*, sztem lényegesen árnyaltabb lett a kép -> nyugodtabban alszom. A régi szép idők emlékének tartoztam ezzel. (*Nem én miattam, hanem én + az erre való reakcióitok összeségeképpen.)
Ahogy lefestettétek anno, az alapján egy teljesen elhibázott, hallgathatatlan eszköz bontakozott ki a betűtörmelékből... és ez persze nincs így. Hallottam már bántó erősítőt, borzalmas kábelt, ami eleve el volt cseszve, és a tesztek erről szót sem szóltak - miközben HIBÁS termékek minősítettek.
A T nem az. Van, aki több érzelmet tud feltárni, és közben precízebb is nála, ezért viszont már komoly pénzeket kell leszurkolni! És... a T is képes ''katarzist'' okozni. Jó, nem 3-ból 3x, csak úgy kb. 5-ből 4-szer. Ha ráhangoltabb vagy. Valami ilyesmi. (Vagy nem?) De nem mechanikus, meg fogaskerék csikorgatós hang, mint ahogy kezdődött. (Hála Nekem! :D )

DDL - megint csak a sorok között... akkor most forrásként A2-t használsz?! Mintha így lehetne érteni. Mert... ha a ''függönyökből'' el lehetne húzni a hangfal elől, akkor egészen komoly darab is lehetne. Nekem most így (real time grabb) olyan, mint egy lefolytott... lekötözött ló. Mintha ennél sokkal többre lenne képes. (Valóban?!)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#270) DDL válasza morzsol (#268) üzenetére


DDL
őstag

A 63-as esztétikája a korának megfelelő. Nem 100%-os. Nem nyúltam még bele. :)
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Ha a forrásod a sz.gép cd-je akkor is csak abban az eseben, ha nem digitálisan játszod le az audijo cd-t. Külső cd-t meg minek. (különbség van persze)

Ha szelidebben kommunikálnék a kutya nem figyelne rám. :( Tapasztalat. Ez meg beválik mindig :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#271) DDL válasza morzsol (#269) üzenetére


DDL
őstag

Soha nem állítottam, hogy hallgathatatlan a Technics :) Én scpeciál nem szeretem a jellegzetesen fojtott, felsőbesszusban kissé dús, de igazán alapokkal nem rendelkező hangját. És én most nem egyes tipusokról beszélek. Hanem a Technics hangzásról. Ami az erősítőkön, cd-ken, magnókon, Pick-up-okon stb. is kijön.

Sajnos ízlésficamom (is) van. Nekem az angolos filozófia jobban bejön. Esetleg amerikai csöves. :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#272) DDL válasza morzsol (#269) üzenetére


DDL
őstag

Kis kíváncsi :DD

Nekem több rendszerem van. A zenehallgató:

LP: Linn Sondek futómű + Ittok kar + Ortofon MC30SupemeMkII pick-up + maszek csöves mc-előfok

CD: futóműnek Philips CD960, vagy CD880-at hsználok (bár ez most dögrováson van), Maszek 16 és 18 bites NOS csöves DAC.

Erősítők: maszek csöves RIAA, hibrid végfok jelenleg. De van talonban egy 15W-os A.osztályú (a fogyasztása miatt nem szeretem), és most barkácsolok megint egy 30-50W-os csövest (ezt remélem végre már nem kunyerálják el).

Handoboz: Spendor SP2/3. És készülőben a ProAc Response 2.5 klón.

Kábelek: AudioNote AN-V és Cabletalk Reference 1 interkonnekt. 40 éves 4mm-es zomácozott rézhuzal, Teflon szigetelésű Cat7-es UTP kábelből barkácsolt hangszórókábel.

állványok: AN-K, SoundOrg

Az itthoni számítógépem mellett (ebben van az Audigy2) Heybrook HB2R, MISSION 760i doboz, NAD3020, 10W-os triódás végfok.
A műhelyben TDL RTL4 doboz, DENON DCD-1500MkII, Pioneer PD-S802, Marantz CD63, SONY STR-4800 rádió, Audio Innovations ALTO erősítő. Na és persze az éppen műben levő elektronika.
A tv-n HEED CANOPUS + KEF Chorale doboz, AN-K lábon

A kábelek általában UTP-ből készültek. Az elektronikák saját tervek, kivitelezésűek (értelemszerűen amelyiknek nincs tipusa :) )


Üdv: DDL


[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#273) emvy válasza DDL (#271) üzenetére


emvy
nagyúr

'' jellegzetesen fojtott, felsőbesszusban kissé dús, de igazán alapokkal nem rendelkező hangját.''

No, ha valaki erre azt mondja, hogy kitaláció... a lentebb említett Technics rendszerrel kapcsolatban pontosan ugyanezen gondjaim voltak. Az AZ6-os deck kevésbé rendelkezett ezen tulajdonságokkal.

while (!sleep) sheep++;

(#274) morzsol válasza DDL (#270) üzenetére


morzsol
aktív tag

Most mik ezek a képek??

''...ha nem digitálisan játszod le az audijo cd-t''... hogy mi?? Digigitális kábelen keresztül hogy lehetne analóg módon lejátszani?? Egyáltalán nem értem... (a mondatot).

''Ha szelidebben kommunikálnék a kutya nem figyelne rám. Tapasztalat. Ez meg beválik mindig.'' - Ez maromság! Nem az számít, hogy hogy mondod, hanem, hogy mit*... Vagy Te politikusnak készülsz?
*(Ill. DE! Simán ott tartottam már, hogy a sárga fejes hozzászólásokat soha többé nem olvasom el!)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#275) morzsol válasza DDL (#271) üzenetére


morzsol
aktív tag

''Én scpeciál nem szeretem a jellegzetesen fojtott, felsőbesszusban kissé dús, de igazán alapokkal nem rendelkező hangját. És én most nem egyes tipusokról beszélek. Hanem a Technics hangzásról.''

Furcsa fickó vagy Te! A másik topicból elűztél az általánosítások miatti háki (demagóg) indokával. Erre mit csinálsz most?! Erről beszéltem. Azt sosem zavarja, aki éppen csinálja, úgye?! - Ez csak költői kérdés! :)
Szal A folytottat, meg az alapokat, ha kissé kifejtenéd...

Amúgy nem TE, hanem az összesség állította, hogy ***! A pontos (-) jelzőn gondolkodnom kellene. Aki ezt elolvassa, soha életében nem fog meghallgatni egy ilyen T erősítőt, mert már a szakik is megmondták,... :) (ismerős??) inkább vesz egy egybeminit, vagy mittomén, törököt...

Az ízlésficamhoz meg jogod van! Nem olyan kifordult amúgy :)

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#276) morzsol válasza DDL (#272) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ez kimerítő volt! Ilyen vallomásra nem akartalak kényszeríteni azért! :) Majd ''elemzem''. :D

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#277) morzsol válasza emvy (#273) üzenetére


morzsol
aktív tag

Hi Emvy!

Hogyan is lehetne mondani ilyet, ha már a régi (hiteles) Hifi magazin is megmondta! :)

AZ6-ost hallottam (itthon, ellenőrzött körülmények között), minden tesztje 5*-os.
Nekem 727-esem van. Semmi különbség köztük erősítőügyileg, csupán a 6-os új feje a középtartományt (kissé!) hallgathatóbbá, kevésbé karcossá tette. (Tape!) (Sztem.)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#278) emvy válasza morzsol (#275) üzenetére


emvy
nagyúr

Valóban felesleges általánosítani. Ahol én tapasztaltam az említett fojtottságot (a felsőbasszus-hangsúlyt nem merném ennyire általánosítani:)

- SL-PG 590
- SL-PG 390
- SU-A700 Mk2
- SU-A300
- meg van itt még valami, aminek nem emléxem a típusára.

Állítólag egyébként fel lehet oldani ezt a ''fojtottságot'', ha a kimenőfokozatból valami tekercset kiszedsz - nem próbáltam, csak hallottam.

while (!sleep) sheep++;

(#279) emvy válasza morzsol (#277) üzenetére


emvy
nagyúr

Az AZ-6osról semmiféle tesztet nem olvastam. Középiskolás koromban, mindenféle sznobériától és hifitudástól mentesen azt mondtam, amikor bekerült az ismerős rendszerébe az AZ-6os, hogy jé, jobban szól, mint az SL-PG590-es CD. Ezt nem akarták nekem elsőre elhinni, de aztán ők is rájöttek. Nyilván a kazetta miatt kevésbé precíz, mint a CD, de hallgathatóságban sokkal jobb. Az egyik a kevés Technics cucc közül, ami tetszik.

while (!sleep) sheep++;

(#280) Cardinella válasza emvy (#279) üzenetére


Cardinella
aktív tag

''a kazetta miatt kevésbé precíz, mint a CD, de hallgathatóságban sokkal jobb''
Ezzel bizony én is egyetértek rengeteg meghallgatás után; ezért is vettem pár éve, és még most is megvan, soha nem fogom eladni, gyönyörűen szól...;)

(#281) morzsol válasza emvy (#278) üzenetére


morzsol
aktív tag

De mit értettek ez alatt: ''folytottság''? Nem kötözködés, csak nem tudom beazonosítani... Készséggel elismerem, ha felismerem! :)

De! Mivel lett jobb a HB1 Emvy? - ezt még titkolod! :)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#282) morzsol válasza emvy (#279) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ezt csak most olvasom...

Jó, de MIT halgattatok a magnón, milyen forrás jelét, mert gondolom nem élő felvételt? :F

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#283) morzsol válasza morzsol (#282) üzenetére


morzsol
aktív tag

hallgattatok

...mert ha CD-t...

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#284) emvy válasza morzsol (#282) üzenetére


emvy
nagyúr

Rengeteg mindent meghallgattunk, miért, mire gondolsz? Csomó, LP-ről átvett felvételt is.

Fojtottság: amit a szó jelent, arra gondolok. Érzed a torkodban, hogy jönne a zene, de valahogy nem bontakozik ki eléggé.

while (!sleep) sheep++;

(#285) morzsol válasza DDL (#271) üzenetére


morzsol
aktív tag

''És én most nem egyes tipusokról beszélek. Hanem a Technics hangzásról. Ami az erősítőkön, cd-ken, magnókon, Pick-up-okon stb. is kijön.''

Én ekkora általánosításra sosem mertem volna ragadtatni magam! (Függetlenül attól, hogy T-e, vagy bármi más.) De értem. Vagyis hogy már én is olvastam, több helyen is... De sztem elfogadhatatlan. Mert műszakilag ez hogyan védhető?

Ha azt mondjátok, hogy minden T erősítő ilyen... akkor azt gondolm, hogy jó, biztos mindíg uazt a kapcsolást használják, arra esküsznek... ezért. A CD kimenetén is van ilyen, ez is belefér. De hangszedőnél..., ami egy tekercs... :F

Mi hasonlóság lehet közöttük? Műszakilag?! (Tanítsatok meg!)
Persze, mindre rá van írva, hogy T! :)

...bazz, most jut eszembe!
Az 1010 előfokán nem volt felirat, mikor megvettem. Kifelejtették, csak a jukak voltak meg. Hamburgból rendelték meg utólag. Vagy 3 hónap mulva kaptam meg, ... és kb. innentől ''komoly'' kifogásaim kezdtek lenni a hangjával!
Ki se merem mondani... ...de... ha nem jött volna meg... esetleg még most is azt hallgatnám?? :)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#286) morzsol válasza emvy (#284) üzenetére


morzsol
aktív tag

Szűk dinamika? Mert a 1010 elsöprő erejű!

Érteni próbálom!
(Esetleg arra, hogy ua a CD felvétel magnóról... szal csak érteni, hogy ne elbeszéljünk egymás mellett. )


[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#287) morzsol válasza morzsol (#285) üzenetére


morzsol
aktív tag

...már kiszálltam, de a jukak... Szal persze, hogy LYUKak

Azonos kapcsolást használnak... Az 1010-ben (állítólag) STK IC van.
A Rotelemben szintén az volt... :F

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#288) emvy válasza morzsol (#286) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nem dinamika, ereje az van. Nem tudom jobban elmondani :).

Jellemzően nem CD-ről átvett dolgok voltak. A teszt kedvéért azonban megpróbáltam: CD-ről átvéve kazettára, jobban szólt a kazettás verzió. Pedig biztosan kevesebb információ volt már rajta...

while (!sleep) sheep++;

(#289) DDL válasza morzsol (#274) üzenetére


DDL
őstag

A képeket nem ide akartam csak már nem tudtam kitörölni :B

Digit kábelen nyilván sehogy. De ha beállítod pl. a Windows-ban a ''digitális'' lejátszást akkor nem a cd-rom analog kiemenetén keresztül szól.


Egyébként meg ott a CD63 igaz kicsit poros a teteje :D


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#290) DDL válasza morzsol (#275) üzenetére


DDL
őstag

Ez messze nem általánosítás. Egy adott gyártó összes termékére jellemző amit írtam, természetesen a minőség javulásával egyre finomabban előadva.. Ez a gyártó jelen esetben a Technics. Mondom ezt azon tapasztalataim után amelyek során hallgattam több CD-t, LP-t, Pick-up-ot, magnót (orsóst, kazettásat), rádiót, erősítőt, hangdobozt. Régit és újat egészen a '80-as évek elejéről.

De mondhatnék más gyártóra is hasonlóakat amely tulajdonságok ha úgy tetszik a gyártó ''védjegye''. Ilyennel rendelkezik az ARC, az Audio Note, a Jadis, a NAIM, a SONY, a Pioneer, az Ortofon, Marantz, NAD, DENON stb. Vannak amelyek hasonló ízlésvilág körül forgolódnak ezért nem lehet ennyire élesen elkülöníteni egymástól ezen gyártókat, de ettől függetlenül a más ízlésvilágot megtestesítőktől markánsan elválik az összes termékük. És ez így van jól.

Ezen megállapításom természetesen csak az audiofil termékekre vonatkozik. Bár már a házimozi terén is megfigyelhető.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#291) Szalma válasza morzsol (#287) üzenetére


Szalma
őstag

(Azért egy erősítő minősége nem csak a belerakott monoblokktól függ... Tápegység, elrendezés, kábelezés, stb...)

Szeretettel:
Szalma

ui.: DDL néhol nekem is erős, ahogy Te is, illetve én is. Próbálom elfogadni az álláspontokat kritika nélkül. Ebben a témában a szubjektum nagyon fontos tényező. :)

(#292) DDL válasza morzsol (#285) üzenetére


DDL
őstag

Ez a ''műszakilag hogyan védhető'' kifogást én is sokáig hangoztattam. :) Egészen addig míg el nem kezdtem erősítők tervezésvel, építésével bajlódni. Azután rájöttm, hogy az alkatrészek legalább annyira befolyásolják a késztermék hangját, mint maga a kapcsolás.
Tehát, maradjunk egy példa erejéig a Technics-nél. Adott egy SU-V900 erősítő (legalábbs így rémlik) amelyből ezt a jellegzetességet ki szeretnénk gyomlálni. A jelentős csökkentéshez a csatoló kondik pl. REMIX C219 gyártmányúra cserélése már elegendő. És ez még csak egy fajta alkatrész. Nekem sikerült ilyen apróságokkal egy SL-PG590-es cd-t egészen más karakterűvé változtatnom. Meg persze az SU-V900-ast is.


Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#293) DDL válasza Szalma (#291) üzenetére


DDL
őstag

Megmondom őszintén azóta vagyok ennyire sarkos amióta egy PC-speaker HIGH-END lehet. Meg nyílván a közeg is befolyásolja, hogy beleugatok, vagy hozzászólok a támához. Nézz utána. Nem minden topicban ez a stílusom. Legalábbis szeretném remélni. Aztán nekem meg lehet, hogy eza védjegyem. :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#294) Szalma válasza DDL (#293) üzenetére


Szalma
őstag

(Hé!!! Szeretünk mind! :B Értelmezz, ne csak olvass!)

Szeretettel:
Szalma

(#295) Szalma válasza DDL (#293) üzenetére


Szalma
őstag

(Egy kicsit off téma: volt nálam 2 rackes koncerterősítő, Ágota konstrukció. Megdöbbentően jól szóltak szobában is. Miféle kapcsolástechnika lehet bennük? Gyengébb Onkyo WRAT átvitelt simán hoztak (fülre)...)

Szeretettel:
Szalma

(#296) emvy válasza Szalma (#295) üzenetére


emvy
nagyúr

(nálam meg egy Allorgan noname hangosítós cég hifitornyából kioperált erősítő funkcionált igen jól ...)

while (!sleep) sheep++;

(#297) DDL válasza Szalma (#294) üzenetére


DDL
őstag

??

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#298) DDL válasza Szalma (#295) üzenetére


DDL
őstag

Áltlagos, de jól van megcsinálva. Bár közelebbi ismeretségem nincs velük. De mint ahogy a BEAG EA-057-is hangosításra terveződött és az is igen jól szól szobában is ez miért ne? :D

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#299) morzsol válasza Szalma (#291) üzenetére


morzsol
aktív tag

Héj, velem meg mi a baja Szalma Úrnak?!
Tejjesen jólnevelten viselkedem!

Csak vigyázok a teknics éves árbevételére, ill. rii lelki üdvére... de minden erőfeszítésem felesleges és hiábavaló (volt).

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#300) morzsol


morzsol
aktív tag

És... szerintetek!

Miben áll egy elektronika lélekmozgató képessége?

Talán a finom információk pontos visszaadásában, jó textúrájában? (Pillanatnyilag ezt gondolom.) Ami még nagyon meg tudja a hatást dobni, az a 3D-s információ. Vagyis a mélységi(-elölségi) (térbeli) visszaadás. Ehhez viszon igen pontos elektronika kell. (?)
Sőt, talán ez az elsődleges. Ehhez képest egy kis kiemelés, kevésbé pontos hangszín másodlagos, ahhoz hozzászokik a fül (,idővel nem is hallatszik).
Én az apró nüanszok pontos visszaadására (=információtengerre) ill. a 3D kiterjedésre szavazok.

Ajánljatok ilyen elektronikákat! (Márkákat! - ha már mégiscsak szabad általánosítani! :) )

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.