Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) DDL válasza TexT-BoY (#144) üzenetére


DDL
őstag

Tudom, hogy nincs értelme de akkor is DDL és nem DLL :)

Audigy2 OEM (én is ezt használok). Kábelnek, ha nem akarsz magad barkácsolni (nem fogod megúszni) akkor először vegy él bármilyet. Erősítőnek keress használt NAD3020, 3140, ROTEL RA940BX, RA965BX, Mission Cyrus ONE, TWO. Ezek mind 20-50k közöttiek. Hangdoboznak vmilyen JPW-t, Heybrook a használtak közül. Hangszóró kábelnak 220-as 1.5mm átmérőjű tömör villanydrót, vagy CAT5-ös UTP kábel (1-1 kábel a ''+''-nak meg a ''-''-nak)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#152) DDL válasza morzsol (#150) üzenetére


DDL
őstag

Azt nem csodálom... :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#153) toeri válasza vfo7 (#149) üzenetére


toeri
aktív tag

Igen, ez sokkal jobb megközelítés, csak nem szabad elfelejteni, hogy azért, mert egy paramétert nem mérünk, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik; sőt azt sem jelenti, hogy nem mérhető. De ez inkább valami Super-HiFi szemlélet, s nem feltétlenül azonos a lépten-nyomon tapasztalható HE-vel. (Amit én le-hájend-eztem, és ami nem az én érvem és álláspontom, csak egy nagyon elterjedt álláspont.) Viszont amíg a HiFi-re van egy objektív keretrendszer, addig erre nincs. Senki sem veszi a bátorságot (néhány önjelöltet kivéve -és persze itt nem a jelenlévőkről beszélek), hogy akár csak megpróbálja az (alap)követelményeket számszerűsíteni. Az önjelöltek meg ált. elvéreznek azon, hogy nincs egyetértés még abban sem, hogy mely már ismert paraméterek milyen súllyal essenek a latba. Csakhogy az egyetértés hiánya viszont nem jelenti azt, hogy ne lennének definiálható műszaki paraméterek.

Mondok egy példát, hátha úgy érthetőbb. Tegyük fel, hogy valakinek olyan a hallása, hogy zavarja egy nagyfrekvenciás jel, ami semmilyen mérhető (mármint hétköznapi eszközökkel) átviteli problémát nem okoz egy futómű - DAC összeköttetésben, de ha tudjuk, hogy mit keresünk, akkor kiderül, hogy ott kúszik át a koaxon. Ez eddig indokolható és -ha nagyon akarjuk- mérhető. Fizikailag létező események körébe sorolható valami. Elvileg ugye a DAC-ot nem zavarja, ő ettől még helyesen értelmezi a bitfolyamot és mindig ugyanazt állítja elő a kimenetén. De mégis egy zavar, ami átkerült egyik készülékházból a másikba, holott semmi keresnivalója ott, és okozhat nem várt működési zavarokat máshol. (Mondjuk már az analóg részeken.)

Más kérdés, hogy kinek mennyire érdemes ezzel foglalkozni, hiszen ha valaki ennyire érzékeny, akkor az ő zenehallgatási élményét olyan külső tényezők is befolyásolni fogják, amikre a készülék-tervező nem tud odahatni, hiszen nem is magából a láncból erednek. Ilyenkor szokott jönni a kísérletezés és a ''kuruzslásos'' módszerek. Ez nem azt jelenti, hogy ne létezne olyan fizikai paraméter, amit ha mérnénk és jobbá tennénk, akkor ne közelítenénk meg jobban egy elvi etalont. VAN ilyen mérhető fizikai mennyiség, csak a lakosság egy törpe minoritásának a kedvéért senki nem fog rá elegendő pénzt áldozni, hogy azt megkeresse és mérje. A nagy gyártók azért nem, mert nem érdekük; ők a plebs-nek gyártanak és előbb tervezik meg az árcímkét meg a dobozt, mintsem az ott dolgozó mérnök egyáltalán értesült volna arról, hogy milyen kütyüt fog tervezni a jövő hónapban. A kicsi gyártók meg azért nem, mert nincs rá pénzük. Bár ezek a (HE) készülékek igen drágák bírnak lenni, de a kis sorozatszámok miatt még sincs belőlük ennyi bevétel. (Ami van, annak egy része egyébként is kell az igényesebb, ezért szintén kisebb sorozatban gyártott, ezért aztán drágább alkatrészekre.)

Namost ettől a ponttól válik filozófiai kérdéssé (''a világ megismerhetősége''), hogy mit milyen mélységig vizsgálunk. Én erre azt mondom, hogy még messze nem értük el a mérhető paraméterek határát, sokkal inkább hiányzik az ''akarat'', mint akár az elvi akár a gyakorlati ''lehetőség''.

Ui. Ez most OFF, vagy ez a topic erről is szól? ;)

Üdv, toeri

(#154) DDL válasza toeri (#153) üzenetére


DDL
őstag

Na látod ezzel most teljes mértékben egyetértek veled. És én is erre fele próbáltam vezetni a vitát, erre akartam volna kilyukadni. De Te eddig egy idejét múlt, túlhaladott szabványra hivatkoztá, amelyben a lerögzített patramétereket manapság gyerekjáték akár túlteljesíteni is. De a hangjuk ennek ellenére nem éri el (esetleg meg sem közelíti) a 25 évvel ezelőtti a szabványt éppen-hogy-csak teljesíteni tudó cucc hangminőségét. Ezért próbáltam már példálózni is, hogy talán nem a megfelelő paraméterek , mérési módok vannak rögzítve. És emiatt ez alapján nem lehet megitélni a magas hanghűséget úgy mint amikor a szabványt létrehozták.

Van egy pár olyan HIGH-END (nem véletlenül írtam én sem néhol hájendnek :) ) gyártónak olyan műszerparkja van, hogy ihaj. Sőt fejleszt is műszereket/mérési eljárásoka pont azért, hogy ekzaktul tudja bármikor számszerűsíteni, hogy ha így és így szól egy cucc akkor ezek és ezek a mérhető paraméterek így-úgy változnak. Csak eddig sokra nem mentek eddig :))


Üdv: DDL


U.I. nem off. erről szól a topic :C



[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#155) TexT-BoY válasza DDL (#151) üzenetére


TexT-BoY
addikt

figyu barákácsolok csak mibö?
egyenlöre egy oylan kéen hogy Scartra nyomatom ki a jacket... (3.5ös)
egy elektronikai boltba van kedvezményem amiböl tudok venni egy audigy 2 ZS OEM-et
5e Ft környékén és tudok venni ott ehjbe kábelt és csatikat csak mikö nekem?
az lenne a léyneg egyenlöre hogy a maxot kihozzam az Aiwábol minnél olcsobban aztán nézek azok közül cuccokat amiket modnasz (egyszerre ennyi pénzem ugyse lesz ) ugye ezek a cuccok annyira nem evsztenek az értékükön?
esetleg sztem belefér a totyikba a kábel összeszerelésének utmutatoja...

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#156) DDL válasza TexT-BoY (#155) üzenetére


DDL
őstag

Milyen csatik vannak az AIWA-n?

Nem igen veszítenek ezek már.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#157) TexT-BoY válasza DDL (#156) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ocson kéne valamit varázsolni...
az AIWA-n egy fehér és egy piros csati van...
1-2kt nekem megér hogy minöségi kábellel nyomuljak, jolenne ha leirnád a kábelkészités pontos menetét és a hozzávalokat. Sry ha kcisit lámer vagyokd e valahol el kell kezdeni...
esetleg a szobával kell valamit cdsinálni a hangzás érdekébe?
Ha nemvesztenek az jo mert akkor ez az a része az egész elektronikának(avgy hát irhatom hogy számitogépnek mert azzal fogom használni) ami érték állo

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#158) DDL válasza TexT-BoY (#157) üzenetére


DDL
őstag

Ebben az esetben veszel egy 3.5-es szetereó jack-et, meg kető RCA dugot (különböző színüt), meg amennyi kábel kell annyi kéteres árnyékoltat. De esetleg jó lehet az UTP kábel is. A jack közepe (a forrfüleket nézve) a ba csat. a következő a jobb az árnyékolás/test a külső. Az RCA-nál a belső a ''+'' a külső a ''-''. A fehér aljzat a bal, a piros a jobb.

A szobát egyelőre ne akard piszkálni. :)

Ha nem boldogulsz holnap teszek fel képeket.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#159) TexT-BoY válasza TexT-BoY (#157) üzenetére


TexT-BoY
addikt

amugy a NAD3020 disignre nagyon bejön (miböl van eloxált alu?) sztem egy oylan is be lesz szerezve közvetlen a hangkari után. (ezzel kb hány hangfalat kellene meghajtani a szoba zenével valo betöltéséhez?)
Amugy mennyire befolyásolja a cuccok árát és falytáját az hogy milyen zenét halgatok?
(amugy általába vocalos Trance-t halgatok..)
Mellesleg a Denon cuccok milyenek?
UTP?! az van böven hoygan kössem? elég 1 szál vagy esetleg a 8at osszam 2( szal +ra is 4 meg a -ra is 4 ...)
nemtudom még hogy boldogulok e mert elbb informálodunk aztán cselekszünk (szeritnem)
ha az erössitöhöz is ilyen cucc kell akkor veszek aranyozott csatis szuper cuccot szerintem ( 100Ft egy csati nemtudom jobbe)

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#160) toeri válasza DDL (#154) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF őőő... nemis ON! :DD
Bizonyára az okozta a félreértést, hogy én a HiFi-re gondolva a HiFi-t is értem az alatt. Tudom, hogy rég túlhaladott, de ha egyszer ez egy ilyen régi szabvány, arról nem én tehetek. :DDD
Viszont csak akkor adódik ebből gond, ha valaki nem tudja, hogy ez egy (szinte szó szerint) ;) ''kőbe vésett'' (mert olyan régi) szabvány. Viszont -sajnos vagy nem, erről már lehet vitatkozni- nincs olyan átfogó újabb szabvány, ami pl. leírná, hogy mitől lesz HighEnd egy készülék.

Nem vitatom, hogy egy ezzel foglalkozó cég műszerezettsége jóval meghaladja a hétköznapit, de nem tudjuk mi lenne az ''elegendő mennyiség''? Ez nyilván utólag fog kiderülni. (Amikor már megleljük és lemérjük azokat a mennyiségeket, amiket mérni akarnánk már most is.*) De utólag persze mindig könnyű okosnak lenni, addig azonban a dolog az ''alapkutatások'' témakörbe sorolandó, amiknek egy kellemetlen közös tulajdonságuk, hogy nem lehet prognosztizálni az eredményességet. És még drága is. Nagyon. :((

*-Addig választható a mostani módszerek valamelyike...
(''Tökéletesítem, amíg tudom.'',''Sz@rból építek várat.'',''Találgatok, kísérletezek.'',''Csinálok valamit, aztán majd utólag legyártom az ideológiát'' stb.) :P

Ui. Ezek egyébként (tán az utolsó kivételével, bár az is csak határeset) nem negatíve pejoratív kategóriák, mindent az dönt el, hogy működik-e a dolog a gyakorlatban?
Ui2. Amúgy elismerem, hogy vannak azért erdmények is, csak áttörés nincs. De lehet, hogy soha nem is lesz, mert nincs végső válasz, csak olyan apróságok vannak amiket egyenként kell megoldani.

Üdv, toeri

(#161) vfo7 válasza toeri (#160) üzenetére


vfo7
senior tag

Tehát mint mondottam volt, egy Stradivari-hegedűnek megismételhetetlen és egyedi hangzása van, amit a vonatkozó szakemberek néhány évszázada a világ egyik legjobbjaként ismernek el. A hegedű hangzásának titka nyilván előbb utóbb megfejthető, de aki csinálta nem műszaki paraméterek, hanem művészi intuíció segítségével hozta létre ezt a hangzást, amit a hozzzáértők egyből kiválóként ismertek fel.

Ugyanez igaz a High-endre is. Ha van intuíció, akkor van HE. Ha nincs intuíció, csak sznobizmus és hifi marad. Ennyi.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#162) toeri válasza vfo7 (#161) üzenetére


toeri
aktív tag

Ezzel viszont nem értek egyet. A kísérletezés mindenféle művészi intuíció nélkül is tud működni. Ahhoz sok kitartás kell inkább. Az egyszerűen egy másik út.

Csodálkoznék, ha Stradivari első hegedűje ugyanúgy szólna, mint egy késői. A régi mesterek nyilván pont úgy kísérleteztek, mint mai követőik, csak kevesebb technikai eszközük volt, ezért támaszkodtak jobban a megérzéseikre. Szükségből. De ez nem erény, hanem mindig is szükség volt.

Példa: ha a szamurájkardot készítő mesternek lett volna lehetősége modern eszközökkel dolgozni, még jobb kardot is előállíthatott volna. Az ő nagysága nem a kard abszolút minőségében fejeződik ki -bár az sem lebecsülendő!- hanem sokkal inkább a körülményekhez viszonyítva. Ami a mesterhegedűt illeti, nem tudjuk. Bármilyen eretnek gondolat is, még az is lehet, hogy a mai legjobb hegedűk háromszáz év múlva szebben fognak szólni, mint a háromszáz évvel ezelőttiek ma. A helyes válasz itt a ''nem tudom''. Jelenleg. ;)

Üdv, toeri

(#163) emvy


emvy
nagyúr

Ma vitatkoztam egy hájendboltos emberkével a számítógépes CD ROMokról.
Röviden:

Az én véleményem:

Egy veszteségmentes formátumban beGRABBELT anyag minden információt tartalmaz, ami kinyerhető a CD-ről.

Az övé:

Egy drága CD-transzport sokkal többet kiolvas a CD-ről, mert a digitális jel nem minden (?).

Vitatkoztunk. Nem tudok neki hinni. Ha van egy rögzített szó, amihez létezik egy ellenőrzőösszeg, és hibátlanul visszaolvasom, akkor annyi van a CD-n. Nincs több. Azért van különbség a CD transzportok által beolvasott hang között, mert egyszeresen olvasnak és interpolálnak. Egyébként nem lehet.
Szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#164) DDL válasza TexT-BoY (#159) üzenetére


DDL
őstag

A NAD3020-as ''fekete'' (sőtétzöld eloxált). Ezzel 1 pár hangdobozt meghajtva betölti a szobát.

A hallgatott zene nem a készülékek árát befolyásolja, hanem a tipusát :)

Nem osztani semmit! Egy komplett kábel (8 ér) a ''+'' és egy komplett a ''-''. legalább.

Az erősítőhöz is ilyen kábel kell.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#165) DDL válasza emvy (#163) üzenetére


DDL
őstag

Összeakadtál egy sznob hájendistával. Sok elmeletgyártás csekélyke elméleti tudás tudás.

A hájend cd-futó a felvételből kiolvassa a szerző lelkiállapotát is mi? :))


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#166) DDL válasza TexT-BoY (#159) üzenetére


DDL
őstag

Ha az jack-es kábelre gondoltál oda elég oldalanként 1 érpár.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#167) TexT-BoY válasza DDL (#166) üzenetére


TexT-BoY
addikt

igen arra !;)
amugy az aranyozott csti megéri (plusz 1 százas;))
arra gondoltam hogy 2-2érpárat nyomatok + ra és - ra .... de nemtudom még mindig a teknikai részét
hogyan rögzitem a kábelt a jackbe? beledugom az egyik (mongyuk a +o ereket a közepébe a jacknek ez ok é a másik az hoyg lesz?
és hogynem lesz zárlatos? stb:DDD (tuuudom hülyevok...:D)
szobával azért kérdeztemmit kell csinálnimert tavaszal lesz egy upgrade (padlot felkapom és lamináltat le stb... szal akkor lehet a falakkal valamit kezdeni..

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#168) DDL válasza TexT-BoY (#167) üzenetére


DDL
őstag

Forrasztani kell a kábelt...

A csati megéri a +100-at.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#169) luciferc válasza emvy (#163) üzenetére


luciferc
őstag

hát ez már durva. ha a digitális jel nem minden, akkor mi van még ott? a jel lelke? vagy mi a franc?

ilyen embernek semmit sem szabad elhinni, még azt sem, hogy zöld a fű, inkább meg kell nézni.

(#170) vfo7 válasza emvy (#163) üzenetére


vfo7
senior tag

Akkor csak azt tudom ajánlani, hogy vaktesztben, ugyanazzal a CD-vel hasonlíts össze egy számítógépes CD-t egy high end asztali CD-vel. Nagyot fogsz nézni.

[Szerkesztve]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#171) Szalma válasza vfo7 (#170) üzenetére


Szalma
őstag

(Pillanat. Nem kiírt anyag asztali lejátszóval történő meghallgatásáról volt szó, hanem egy olyan grabbelés eredményéről, ami 2-szer ugyanúgy sikerült és tökéletes... Ezt az anyagot kiírva, már kétes az eredmény az általad említett rendszereken... Emvy szerintem már nézett nagyot, ezért nem másolt CD-vel hozakodott elő, hanem grabbeléssel...)

Szeretettel:
Szalma

(#172) Szalma válasza emvy (#163) üzenetére


Szalma
őstag

(Ha van módszered HDCD grabbelésre, ne titkold! Igen érdekelne... :) )

Szeretettel:
Szalma

(#173) emvy válasza vfo7 (#170) üzenetére


emvy
nagyúr

Hm, én azt tudom ajánlani, hogy egy gépre grabbelt (ahogy Szalma mondja, 2 ugyanolyan eredményű grabbet) anyagot küldj ki digitális jelként, pakolj utána valami komoly DAC-ot. Ugyanezen DAC elé köss egy komoly futóművet, és azt is hallgasd meg.
A számítógépről jövő anyagnak hasonló minőségűnek kell lennie.

while (!sleep) sheep++;

(#174) DDL válasza emvy (#173) üzenetére


DDL
őstag

Ez garantáltan nem lesz jó. Mert a két digitális jelfolyam köszönő viszonyban sem lesz egymással...

Én már azon is túl vagyok, hogy ugyanabból a gépből két db hamgkártya digitkimenetén keresztül sem szól egyformán...


Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#175) luciferc válasza DDL (#174) üzenetére


luciferc
őstag

és miért nem, felvilágosítanád szegény halandókat?

szerk: ezek szerint a digit kimeneten digitális zajt szed össze a jel? vagy mi történik? most mrá tényleg érdekel az elméleti háttér.

[Szerkesztve]

(#176) dabadab válasza DDL (#174) üzenetére


dabadab
titán

''Ez garantáltan nem lesz jó. Mert a két digitális jelfolyam köszönő viszonyban sem lesz egymással...''

Ezt ki is merted?

DRM is theft

(#177) dabadab válasza luciferc (#175) üzenetére


dabadab
titán

''most mrá tényleg érdekel az elméleti háttér.''

Az engem is, erost :)

DRM is theft

(#178) DDL válasza luciferc (#175) üzenetére


DDL
őstag

Hát épp ez a baj, hogy nem elmélet jön ki a a kipufogócsövön. A jitter más, a ''huplik'' felfutási/lefutási ideje nem egyforma. A négyszög teteje sem egyenletes ami elméletileg lényegtelen. De ehhez nem értek. Csak azt tudom amit szkópon láttam. És a fülemmel hallottam.



Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#179) dabadab válasza DDL (#178) üzenetére


dabadab
titán

Na, most mar elegem van ebbol, holnap fogom magam, es megnezem a dolgot.

DRM is theft

(#180) DDL válasza dabadab (#179) üzenetére


DDL
őstag

Ne csak nézd, hanem hallgasd is meg :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#181) DDL válasza dabadab (#179) üzenetére


DDL
őstag

Ja és ha tuningoltam a hangkari tápján akkor sokat javult a hang. Pedig a jitter nem változott. Csak a négyszög alakja :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#182) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

srácok a NAD 3020 as elölapja mennyire van maszivan rögzitve? gonolom az egészbe van anyag 1978as volt az első ami megjelent belöle...
arra gonoldtam hogy kéne emellé még egy Tuner , és a számitogépet kisit megmoddolni de ehez tudni kéne hogy a nadnak emnnyire massziv az elölapjaM kilehet azt cserélni egy szálcsiszolt ezüst elö és fedö lapra? mennyire melegszik lehet ebböl toronyt pakolni? (pl tuner, gép, erőssitő, )
Lehet tudni mekor a méretü az erössitő? (maXszXmé) az jo ha a kábel a hangkari és az erősstő kőőzz csak kb 10cm? (ha minden stimmelne összehoznák egy media PC-t:D) Szory ha sok nem tul Hifihez kapcsolodo cuccot kérdezek...
Ja irtad hogy JWP hangfal... kb mennyi lenne ebböl 1 pár ami kihajtaná a szobámat?
(Hangkariért holnap megyk és hozok csatit is aztáneste fabrik:D)
ja és VANTED: NAD 3020:D:DD ha valaki lát magyrországon az szoljon

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#183) luciferc válasza DDL (#181) üzenetére


luciferc
őstag

nem vagyok járatos a jóminőségű DAC-ok terén, de valahogy nehezen hiszem el, hogy ezek nem tartalmaznak buffert amivel tudnák csökkenteni a jittert. legfeljebb nem azonnal szólal meg a muzsik hanem 1-2-5 s-mal később. ilyen DAC-kal már gondolom nincs különbség egy HE futómű és egy szimpla digit-out között. hm?

(#184) DDL válasza luciferc (#183) üzenetére


DDL
őstag

Ezekkel van csak igazán :) Egyébként minden DIR bufferrel kezdődik :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#185) luciferc válasza DDL (#184) üzenetére


luciferc
őstag

imádom az ilyen egysoros megnyilvánulásaidat :) lehetne kicsit bővebben? miért van a jitter javított DAC-oknál nagyobb különbség mint ha egy hasonlóan jóminőségű de nem jitter javított DAC-ot kötök a kimenetekre?

tudsz valamit a hangkártyák/HE futóművek digit kimenetének jitteréről? egy rms érték jól jönne...

(#186) Szalma válasza luciferc (#183) üzenetére


Szalma
őstag

(Ollé! A jitter előáll minden AD/DA átalakításnál is (ugye analóg a ''digitális'' elektromos és a fényből álló impulzuscsomag is), a konverter áramkörök meredeksége és komparálási szint különbözősége miatt. Azaz a ''digitális huplik'' más méretűek lesznek. Amíg nem AC3-at (vagy más teljesen digitális packed streamet), hanem ''analóg'' digit jelet továbbítasz, addig nem nagyon segít rajta egy bufferelés. Kell még hozzá egy reclock is... És máris van két különbözőképpen járó óránk: a DAC-é és a jelhordozóé. (A stúdiót már ne is feszegessük... :) ))

Szeretettel:
Szalma

ui.: Jittert soha senki nem fog tudni eltüntetni CD forrásról. Túlságosan analóg még... Mindenképp mérhető lesz, ha hallani nem is lehet feltétlenül. Egy jó adathalmaz Bővebben: link, az alapokról.

(#187) luciferc válasza Szalma (#186) üzenetére


luciferc
őstag

Na akkor most nem teljesen világos a dolog. A digit kimenet és a DAC bemenet közötti átvitel során azért keletkezik jitter, mert az órajelet nem továbbítjuk. Ugye? Vagyis ha egy másik dróton elküldenénk az adatok kiküldésekor használt órajelet, akkor nem lenne jitter. ha jól értem.
De nem ezt teszik, hanem pusztán az adatot küldik. Ok, tegyék ezt, de legyen a vevő oldalán egy buffer és szikronizálja újra az adatokat az adatok elméleti órajelével, pl 44.1kHz-el. Ekkor is marad az átvitel miatti jitter? Most úgy gondolom, hogy nem, hiszen hiába jött be az a 16 bit (legyen 16 bites a digit jel) infó 1/44100 s-nál lasabban vagy gyorsabban, a bufferből már taktra pontosan 1/44100 s-onként másznak ki (feltéve hogy a DAC órája nagyon szuper).
ez így nem jó?

''analóg'' digit jelen mit értesz? most még nem esett le.

(#188) dale74 válasza DDL (#184) üzenetére


dale74
tag

DDL: átnéznél az ''Házi erősítő építése'' topic-odba ! Kösz.

(#189) rii válasza emvy (#173) üzenetére


rii
nagyúr

kicsit lemaradtam.... szóval mégiscsak igaz, hogy a tapsolt CD minőségét nem tudja utolérni a másolt CD? És Clone CD-vel?

A DVD-ken lévő hanggal mi a helyzet? A másolt DVD-n lévő hang sem lesz már ugyanaz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#190) rii


rii
nagyúr

NAD 1020 előerősítő és 2140 végfok

Véleményeznétek, légyszives?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#191) Szalma válasza rii (#189) üzenetére


Szalma
őstag

(DVD 100% filerendszer. Másolható, ua. lesz. Audió CD nem filerendszer, többé-kevésbé másolható, de a másolat biztosan nem lesz olyan minőségű, mint egy nyomott, mert ''kicsit analóg'' a reprodukció néhány fontos lépése...
(Közben kipróbáltam a HDCD-t CloneCD-vel: ua. az effekt. Ezeréves Plextor CD író (valami) és egy új NEC3500 volt az író. Pio. 303S az input és egy LG valami. Mind a 4 írott CD-nél (Verbatim) pislákol a HDCD dekóder jelzője: hol van, hol nincs... Eredetinél nem. NAD S570 lenne a lejátszó, most nincs más...))

Szeretettel:
Szalma

(#192) j.bravo válasza rii (#189) üzenetére


j.bravo
addikt

ez érdekelne engem is...

(Szalma megválaszolta)
hát ez szomorú :(
de még mindig jobb, mint az mp3, avagy...?

(a ''kicsit analóg'' lépések a grabbelés, avagy a kiirás során vannak? )


[Szerkesztve]

Whatever.

(#193) Szalma


Szalma
őstag

(Egy jó összefoglalás Bővebben: link. )

Szeretettel:
Szalma

(#194) Szalma válasza j.bravo (#192) üzenetére


Szalma
őstag

(''Kicsit analóg'' egy normális asztali CD játszó. A többi nem, azok bőven máshogy tévednek. Nem HDCD-t másolni nem szabad, hanem be kell grabbelni EAC-al, ''fail safe'' módszerrel, majd kiírni jó alapanyagra, írónként váltózó sebességgel (ki kell kísérletezni, melyik hangja tetszik jobban). Ha igényes másolatot akarunk... MP3 bekaphattya. :) A veszteséges tömörítési formátumok akkor tudnak elviselhető eredményt adni, ha nagyon jó hangmérnök áll a készítés mögött... MP3 nem paraméterezhető eléggé ahhoz, hogy egy hangmérnök hozzászóljon...)

Szeretettel:
Szalma

(#195) rii válasza Szalma (#191) üzenetére


rii
nagyúr

sejtettem, hogy a gyári CD -ben lehet némi analóg technika, ezért nem másolható egyértelműen, és sejettem azt is, hogy a DVD-n a a hang, mint ADAT van tárolva.... tehát digitális, 0-k, 1-esek, és ezért a tárolása egyértelmű..

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#196) emvy


emvy
nagyúr

Akkor egy kérdés: notebookba épített zajkeltő kiváltása lenne a cél.
Mit javasoltok: egy külső DAC + a beépített hangkari SPDIF kimenete, vagy egy USB-s hangkártya? (vagy egy Audigy 2 Notebook PCMCIA).
Egyelőre elvi lehetőség, nincs rá pénz. :(

while (!sleep) sheep++;

(#197) rii válasza rii (#190) üzenetére


rii
nagyúr

pls.

NAD 1020 előerősítő és 2140 végfok Véleményeznétek, légyszives?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#198) dabadab válasza rii (#195) üzenetére


dabadab
titán

Azert terjunk vissza a foldre a hifi hokuszpokuszai kozul:
a CD-n digitalisan van tarolva az adat, es lehet rola 100%-os masolatot kesziteni.
Amirol itt Szalma meg a tobbiek beszelnek, az az, hogy az asztali CD jatszok kb ugyanugy jatsszak le a CD-t, mintha bakelit lenne: megy a lezersugar vegig a CD spiraljan, a lemezt pontosan egyszeres sebesseggel porgetik es onalloan nem allnak neki seekelni.
Ezert, ha veletlenul vmi olvasasi hiba lepne fel, akkor nem probaljak az adott reszt ujraolvasni, hanem elso korben megprobaljak a hibajavito kodot hasznalni, es ha az se mukodik - figyelem, itt jon a problemas resz - akkor odainterpolalnak vmit (vagyis nem lesz feltuno kattanas, masreszt viszont azert az eredetit nem tudjak kitalalni, igy egy kicsit ''mossak'' a hangot).
Ha viszont vmi rendes PC-s grabber programot hasznalsz (EAC, cdparanoia, ilyesmi), az viszont tokeletesen be fogja olvasni a CD-t (mar ha ez egyaltalan lehetseges - a total osszekarcolt CD-kkel ezek se tudnak tulzottan sokmindent kezdeni), amit kiirva lesz egy jo masolatod. Ami miatt ez esetleg megsem olyan jo, mint az eredeti, az az, hogy a nyomott CD-k jobban olvashatoak, mint az irtak, igy valoszinuleg tobbszor fog a lejatszo az interpolaciohoz nyulni.

DRM is theft

(#199) dabadab válasza emvy (#196) üzenetére


dabadab
titán

Reszemrol a DAC-ra szavazok.

DRM is theft

(#200) rii válasza dabadab (#198) üzenetére


rii
nagyúr

ez a cdparanoa finom .... a DC++-n csak rpm-ek vannak ... nekem meg most nincs - szégyen de... - linuxom....

az EAC-nak van valami bővebb neve is?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.