Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Ebit válasza rii (#1600) üzenetére


Ebit
addikt

A Nad -ból sem a 3020 illetve a verziói voltak a legjobbak,viszont az egyik legjobb ár-értk arányú erősitő volt hajdanán!

(#1602) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Nadból létezik még a 310es (használtan durván 35e körül), ami nagyon jó hangú erősítő, és nagyon megéri ezt a pénzt. Csak elég ritka.

(#1603) regent válasza dabadab (#1598) üzenetére


regent
aktív tag

Szerintem olvasd el figyelmesebben, nekem az jött le belööle, hogy létezik a probléma (jitter), sööt, hallható is (legalábbis öö hallja), de éppen hogy azt találja a legjob megoldásnak, ha a merevlemezrööl, egy tömörítetlen (de persze jól berippelt), megszakítás nélküli adatáramlattal látja el a külsöö DAC-ot, ami aztán természetesen rendbe tesz mindent. (a te szavaiddal: reclockoljak az SPDIF streamet :) )

Szemben azzal, hogy rengeteg pénz költünk a CD olvasóra, vagy a tökéletesítésére. (belsöö átkábelezés, tápkábelcsere, rezgéscsillapítás) mindezt azért, hogy a szegény CD lejátszó képes legyen valós idööben megfelelöö minööségben olvasni, és küldeni a jelet a külsöö DAC-ra.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1604) rii


rii
nagyúr

tényleg elírtam ... a NAD 3020 kapcsán

engedjétek már meg nekem még, hogy megkérdezhessem, revox-ból melyik a legjobb

- erősítő
- erősítő+rádió

- analóg rádió
- digit rádió
- CD-player (B 225)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1605) Ebit válasza rii (#1604) üzenetére


Ebit
addikt

Olvastam a topicban irtakat,elég érdekes kérdéseket teszel fel.
Komolyan azt hiszed ha valaki egy márkán belül egy tipust megjelől tényleg az a legjobb?A paraméterei,hangzása, vagy külleme alapján felel meg ezen feltételeknek vagy összegezve.
A Revox valamikor azért volt europában elterjedve,mert viszonylag sokan használták félprofi hangrendszerekben.

(#1606) dabadab válasza regent (#1603) üzenetére


dabadab
titán

Eleg figyelmesen elolvastam :)

Azt magyarazom, hogy az SPDIF jel jittere baromira nem szamit olyan DAC-oknal (marpedig mostanaban csak ilyenek vannak), amik reclockoljak az adatot, vagyis a sajat orajelgeneratoruk altal adott idozitest hasznaljak, nem pedig azt, ami a kabelen erkezik. Ebben az esetben tok mindegy, hogy mi volt a forras, hogy mennyi jittert generalt, mert ez nem jut el az analog reszig.

Szoval ez a jitter valami multbol itt ragadt para, ideje lenne mar elfelejteni.

DRM is theft

(#1607) rii válasza Ebit (#1605) üzenetére


rii
nagyúr

számomra is ''érdekes kérdés'', miket felteszek, eddig vajmi kevés választ kaptam, a NAD310 -et kivéve .....egy adott márkán belül szerettem volna kiválasztani, hogy melyik lenne a legjobb ... mivel én nem értek hozzá, mint azt lentebb is írtam ...

arra a kérdésre pedig, hogy ha valaki egy adott márkán belül megjelöl egy tipust: attól még nem feltétlen, tényleg az a legjobb, de én elfogadom mások, hozzáértőknek a szubjektív véleményét, illetve szeretném elkerülni az adott márkákon belüli gyengébb szériákat, tipusokat, mivel gondolom ez minden gyártóbál előfurdult.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1608) Ebit válasza rii (#1607) üzenetére


Ebit
addikt


1.Milyen készüléket szeretnél vásárolni /cd,dat,erősitő.,hangfal/
2.Zenei múfajok közül mit hallgatsz elsősorban
3.A szoba nagysága,berendezése
4.Mennyire jó a hallásod /vájtfülü vagy/ ?
5. a ráforditható anyagi keret
6. Bizonyos márkát részesitesz előnyben
7.Ismersz olyan személyt , aki a régebbi leirt hi-fi.vagy high-end cuccokat rendszeresen,és kifogástalanul karbantartja

(#1609) rii válasza Ebit (#1608) üzenetére


rii
nagyúr

[1.]
CD, erősítő/erősítő+rádió, analóg rádió
[2.]
Indie-Rock, Rock RedHotChilliPeppers, InterpolKillers, FranFerdiannd, HardFi, Cardigans, NoDoubt.
[3.]
4x5m, tele van fa bútorokkal, nem szimmetrikus, 2x2m-es 1,5m magas galéria is van benne, szóval gondolom eléggé szar hangzás szempontjából.
[4.]
nem'tom. Most van egy ONKYO integra A8085 erőlködőm, Mission 775 hangfaklaim, de azt hiszem nem elég.
[5.]
1-2 hóna múlva 60+60 (CD+AMPLIFIER) is akár
[6.]
Revox, NAD, régebbi kiadás csaki
[7.]
nem.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1610) Ebit válasza rii (#1609) üzenetére


Ebit
addikt

Hi-fi magazin,később Hi-fi mozaik régebbi számaihoz hozzáférnél,melyekben a korszaknak megfelelő tesztek és leirások vannak ,valamint egyfajta szemléleti megközelités.
Elméletileg létezik egy cd-s tömöritett változata,mármint az újságoknak.

(#1611) frankie!


frankie!
őstag

Szerintetek jó vétel a PIONEER SA-510 15k-ért?

(#1612) rii


rii
nagyúr

Ebit: köszi, de erre sajna semmi időm/lelki erőm nem lesz, és nincs most sem ujságokat keresni bújni át tonnaszám.

de vettem egy NAD 5255 CD player-t 17.000 Ft--ért.

--------------------------------------------
a bizományiban a NAD jól vizsgázott, gyönyörű hangja volt. Viszont ez a hang az egész láncot dicsérte persze. Utolső kérdésem az lenne, hogy egy kis szobába, (5x4) egy erőteljes, dimamikus hangfalat tudnátok ajánlani? Akármilyen régi lehet. Vagy ha HiFi city-n tud valai mutatni egy jó kis hangfalat, az jó lenne ....

amint hallgattam az egy totál szakadt tömzsi fekete kétutas dyn***** akármi volt, 60.000 Ft-ért. Holnap megkérdem a márkát.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1613) slayer006 válasza rii (#1612) üzenetére


slayer006
addikt

JBL E30: [link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1614) Ebit válasza frankie! (#1611) üzenetére


Ebit
addikt

Tőkéletes állapotba van,és integrált erősitőt szeretnél akor igen.

[Szerkesztve]

(#1615) Ebit válasza rii (#1612) üzenetére


Ebit
addikt

A cd-s változatot azért ajánlottam,mert gyorsan át tudod tekinteni.
Ezek a másutt történő meghallgatásoknak,mindig is az volt és lesz a problémája,hogy a lánc többi tagja is általában meghaladja, az otthon található elemeket.
Tipusok közül a mission,jamo és ha hozzáférhető a zsolt audio által gyártott hangfalakat javaslom, de mindenképpen egy olyan helyen vásárold meg,ahol az általad kedvelt zenékkel,és más hasonló árkategoriájú hangfalakkal összetudod hasonlitani..
Nagyon lényeges, hogy érzékeny hangfalat vásárolj,ami kis erősitőteljesitmény hatására is jrelative nagy hangnyomást hoz létre.

[Szerkesztve]

(#1616) Ebit


Ebit
addikt

A surányi- hifi-ben is meglehetősen sok elfogadható tipus van az áltad megjelölt árkategoriában.
Polcra szeretnéd tenni,vagy állóhangfalként használnád?

(#1617) Ebit


Ebit
addikt

Javaslom nézd át az apronetet is.
Én most átolvastam,sok jó hangfalat láttam, konkrét tipust szándékosan nem fogok ajánlani

(#1618) Ebit


Ebit
addikt

Pl. a JBL E-30 -at is olcsobban megtudod venni az aproneten, ha megfelel neked.

(#1619) rii


rii
nagyúr

Ebit: okay ... akkor amit leírtál szempontot, úgy fogok hangfalat keresni. Meg akkor mégis megkeresem a Hi-Fi magazain, meg Hi-Fi mozaik számait ... bár a DC++ erősen hallgat ezek meglétéről. Talán majd a google haver lesz.

Amúgy a falra szeretném feltenni a hangfalt, fejmagasságba ....

Nekem most ilyen hagfalaim vannak: [link] mission (nemtonmmi)


slayer006:Ez a hangfal miért ment át 50%-os árzuhanáson? A stereo hangfalakat nem keresik? Amúgy már külsőre nagyon tetszik ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1620) Ebit válasza rii (#1619) üzenetére


Ebit
addikt

Rendben!
Az ár kialakitás szerintem egyszerű marketing fogás,vagy jön az űjabb széria.
Elnézve a jelenlegi hangfaladat, nem biztos , hogy ezen az árszinten belül találsz egy lényegesen jobbat.
Sok sikert a kereséshez!

(#1621) commanDOS


commanDOS
senior tag

1588-1589-re valaki? :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1622) Pety válasza rii (#1619) üzenetére


Pety
senior tag

ez brutális fénykép honnan szedtél össze ennyi mindent :DDD :DDD
egyébként létezik a hi-fi magazin cd,ugyanis nekem is megvan anno 2-3000 ft volt

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1623) Ebit válasza Pety (#1622) üzenetére


Ebit
addikt

Én is pontosan ezért irtam,lesz időm előkeresem, és a megindulhat a direkt infoáramlás,szegény érdeklődőnek lehet,hogy kiégnek a tranyoi feldolgozás közben.
Sajnálom,hogy jelenleg valami hasonló szemléletú újság nincs a piacon.
Hiába, azok a régi szép emlékek:

(#1624) golyani válasza Ebit (#1618) üzenetére


golyani
addikt

látom képben vagy :)

mi ajánlanál egy 3,5*3,5 szobába?
leginkább polc, de mivel sokat hallgato ka zenét nyáron lehet átrendezem és akkor lehet befér egy pár álló.
mit hallgatok? mindent. discotól metalig a punkon át mindent
menyit szánok rá? hát mondjuk h összesen ne legyen több mint 100-110 használtan max erősítőt vennék.
hangfalból eddig a JB E30 ami úgy megfogott a polcok közül kinézetre és specekre de még cask neten láttam mivel bolt híján mint miskolci hátrányban vagyok.
illetve meghallgattam médiábna a Wharfedale Zaldek 1000-est asszem avgy 600-ast nem emléxem nem most volt. és hangra az is bejött kérdés mit tudna az én szobámban.
jameg gépről menne a zene terveim közt van egy X-Fi beszerzése...

(#1625) Ebit válasza golyani (#1624) üzenetére


Ebit
addikt

Én úgy fogalmaznék, hogy volt életemnek egy olyan korszaka,amikor komolyabban érdeklődtem a korrekt hangzású termékek iránt.
Elsősorban neked is csak azt tudnám általánosságban javasolni,hogy az általad elérhető árfekvésben minék több hangfalat próbálj meghallgatni,megfelelő körülmények mellett.
Véleményem szerint az átviteli lánc legkritikusabb része ez,mivel a többi alkotórészhez viszonyitva,itt tudja az ember legkevésbé megtalálni azt amire egy hangképben vágyik.
/lásd pl.erős,tiszta basszus,szép énekhang stb/
Ezt csak tovább rontja.szinte a szobák akusztikája.
A te esetedben neheziti a választást,az hogy vidéki vagy.
Miskolcon emlékeim szerint A BELVÁROSBAN volt, van egy használt Hi-fi-t is árusitó bolt.érdemes ott is körülnézni.

(#1626) golyani válasza Ebit (#1625) üzenetére


golyani
addikt

igen commanDOS írta is de még nem tudom h hol van.
jelenelg egy 9 éves sony hifivel halgatok zenét hogy mondjam ezzel sincs semmi bajom csak hát kicsit kevésnek találom.

és arra mit mondasz h van -e értelme a zaldeknek ekkora szobába avgy maradjak szigoróan egy 2 utas polcsugárzónál? meg ugye azt mondják h normális 3 utast csak fél misi körül...

(#1627) Ebit válasza golyani (#1626) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem fejleszteni mindig érdemes,kérdés hogy ár-érték arányba talalász -e jobbat.
A másik, rangsorold a szempontjaidat./a lkülső nálam nem vagy az utolsó szempont/
Ezeket két, vagy három utas felejtsd el gyorsan, mert mindegyik technologián belúl csináltak jót és roszat is.

(#1628) golyani válasza Ebit (#1627) üzenetére


golyani
addikt

hát most úgy vagyok h először jól szóljon másodlagos h nézzen is ki vhogy.

(#1629) Ebit válasza golyani (#1628) üzenetére


Ebit
addikt

Ezt konkrétan a JBLl-30-ra külsejére irtam.
Hosszú ideje eladnak olyan hangfalakat amik nagyon jól néznek ki,de kevésbé jól szólnak.
Régen ezért is csináltak vakteszteket, ahol nem márkajelzések .és diszitések alapján döntöttek.
Javaslom,menj el olyan helyre ahol,van lehetőséged több, hangfalat meghallgatni ugyanazzal a zenei anyaggal,figyelj a részletekre, és a számodra legjobb hangzásképút vásárold meg,a legkisebb csalódás igy fog otthon érni.
Megjegyzem, régebben pl.Bp-en volt lehetőség rá, hogy otthon a lakásodon a kiszemelt pl-t meghallgassad,és ott valóban előjőhettek a núanszok.

[Szerkesztve]

(#1630) golyani válasza Ebit (#1629) üzenetére


golyani
addikt

okés majd előtúrom azt a boltot úgyis lesz egy kis időm vizsgák után.

(#1631) Ebit válasza golyani (#1630) üzenetére


Ebit
addikt

Emlékezetem nem csal, a FŐ utcába nem a pályudvar felé, hanem a másik irányba mész,és baloldalt ház kapualjába volt,tehát a szinházzal elentétes oldalon, szinte az űt végén.

(#1632) golyani válasza Ebit (#1631) üzenetére


golyani
addikt

köszi :R

(#1633) Ebit válasza golyani (#1632) üzenetére


Ebit
addikt

Szivesenm de szerintem nézd meg az apronet kinálatát tanulságos,és támpontot is ad a használt árakról.

(#1634) rii


rii
nagyúr

szerintetek mennyit érhet az általam belinketl Mission hangfal?

azt mondják a missionnaknagyon száraz a hagnja, sem magas, sem mély nincs benne igazából .... és eléggé kis hagszórók is vannak benne 11 cm-es ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1635) Ebit válasza rii (#1634) üzenetére


Ebit
addikt

Pontos tipust beirnád,könnyebb lenne!
A hangkép leirás szerint, zenei tartalom nagyrészét lásd középhangok jól szórja,és semleges.

(#1636) rii válasza Ebit (#1635) üzenetére


rii
nagyúr

sajnos nem'tom a tipust ... ha jól emlékszem 775, de magán a hangfalon nincs rajta

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1637) Ebit válasza rii (#1636) üzenetére


Ebit
addikt

Én is a 700-as családra tippelnék, 2db kerek 11 cm-s, és egy magas van benne?

[Szerkesztve]

(#1638) rii válasza Ebit (#1637) üzenetére


rii
nagyúr

sajna nem 2 db 11cm-es van benne :)

csak
egy darab kerek 11-es,
egy magas,
és egy olyan mélyen benyúló cső van benne ... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1639) Ebit válasza rii (#1638) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem az aproneten hasonló tipust kinálnak 700 -s család,fénykép ár is van,tudsz viszonyitani.
A mélyen benyuló cső a bas-reflex nyilás,elméletileg a doboz mélyhang visszaadását javitaná, a rezonancia freki eltolásával,persze he sikerül neki. :DDD
Ott vagy az aproneten látsz egy quadral hangfalat,azt érdemes lenne meghalgatni ,bár az is álló doboz.

[Szerkesztve]

(#1640) Pety válasza Ebit (#1639) üzenetére


Pety
senior tag

ismerőseim csináltak házi tesztet,nevetni fogtok egy borzalmas kinézetű hangfalon,és egy RCF-en 4 erősítővel sajna nem lehettem ott akkor beneveztem volna a B&W hangfalammal :DDD szintetizátorral próbálgatták az átvitelt utána zenével,pio,videoton aida,beag full csöves EL34 csöves és egy fostalicska philips erősítő(2X10W).Mindenki meglepetésére a philips nyert minden mélyhangot átvitt szétbontotta a házat :DDD :DDD

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1641) golyani válasza Pety (#1640) üzenetére


golyani
addikt

én is úgy beneveznék egy B&W 603 S-ra (ez asszem a középső vagy legnagyobb polc), de mikor megláttam az árát...

[Szerkesztve]

(#1642) Ebit válasza Pety (#1640) üzenetére


Ebit
addikt

Látod ezek a megfoghatatlan szinte ezoterikus dolgok.
Azért érdekelt volna,amikor nem egyes hangokat, hanem komplett '' zenét'' hallgattak volna,mi a tapasztalatuk.
Sokan esküsznek a csöves technikára,aminek érdekesek a technikai paraméterei pl. a freki menete,ehez képest bármilyen tranzisztoros,vagy integrált erősitő könnyedén szebb adatokat produkál,kérdés milyen hangon szólalnak meg.

(#1643) commanDOS válasza Ebit (#1642) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez ígyvan a papír membrános hangszórónál is, ennek a legnagyobb a torzítása mégis a legszebb és leg részletgazdagabb hangot adja. bármelyik szar kevlár cucc elbújhat mellette.
Csöves erőlködők is torzítanak, szar a hatásfokuk, megbízhatatlanok, de ha a füledre hallgatsz és nem az adatokat nézed, akkor tuti, szebb a hangja.
pl. gitárerősítőnek csakis csövest vennék, a tranzisztor belerondít a gitár hangjába.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1644) neduddki válasza Ebit (#1642) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Itt vagyok!!!!!!!
En egyszerune bel vagyok bolondulva:- )))
Es nem erdekel technikai izek mert nem asdzt hallom hanem ahagot:- )))

udv

neduddki

mod: errol mar nagyonnagyonm regien is vlt szo, es jo par megszallot epito esmerosom is a papirra eskuszik:- )))

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1645) Pety válasza Ebit (#1642) üzenetére


Pety
senior tag

Zenével is próbálták őket de ott is a papírhátsós philips nyert,az előfok csöves a végfok tranzisztoros mindez egy ocska lom kinézetű dobozban 1971-ből.Érdekes dolog ez a hi-fi
sokmindentől függ,minden egyes lánctól,de az már néha túlzásnak tartom amit egy high-end újságban,boltban művelnek.Relatív ugyan a dolog de elfogadom ezeket az embereket is,nekem nincs ennyi pénzem erre(még sok minden másra sem sajnos)ígyhát kompromisszumokat kötök de ebből a kevésből próbálom a nekem megfelelőt kihozni.
Néha pedig az az érzésem,hogy a nagy fejlődésen keresztülment Hi-Fi készülékek pl cd-játszók és lemezek még mindíg nem tudják egy nagyapáink korában is létező dolgot utolérni hangzásban-------->bakelit lemezjátszó :U

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#1646) rii


rii
nagyúr

igyekszem nem hülyeséget kérdezni, de lehet most is sikerülni fog,


Hogy lehet, hogy a számítógépeken meglátszódik a használat (Pld, az alaplap véglegesen is tönkremehet, kondikból kifolyik a cuccos, pld egy 3 éves PIII-as nem úgy működik, mint új korában, érződik rajtuk az elhasználódás) de egy 1971-es erősítőtől el lehet várni, hogy még mindig ugyanolyan szép hangzást produkáljon, mint mikor a boltokba került?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1647) Ebit válasza commanDOS (#1643) üzenetére


Ebit
addikt

Az ördög a részletekben rejlik.
Amit én irtam gondolatébresztőnek szántam.
Nem szándékozom nagyon okosnak tűnni, az én véleményem szerint mindegyik technologiának meg-van-volt a maga jeles képviselője,előnye hátránya,igy pl tulnyomó esetben a csővesek,tranyosok közül is szinte csak a legjobbak maradtak fent,és szinte mindegyik gyártó nem márkanévről beszélek alkotott kiemelkedő darabokat.
Ezenbelül nekünk szerencsénk is van,mert nálunk sokáig megmaradt az elektroncsőgyártás.

(#1648) Ebit válasza Pety (#1645) üzenetére


Ebit
addikt

Zenével is próbálták őket de ott is a papírhátsós philips nyert,az előfok csöves a végfok tranzisztoros mindez egy ocska lom kinézetű dobozban 1971-ből

Ez amit irtam természetesen csak látatlanba,hogy a csőves előerősitő részletgazdagságát,feltehetően a nagyobb teljesitmény érdekében ősszehozták a tranyokkal.
Nagyon sok olyan készülék van ,akár még korábbról is ami csodálatos hangot produkál.
Meggyőződésem viszont, hogy egy rövid ideig tartó ,számodra ismeretlen akusztikájú helyen történő meghallgatás nem tudja kihozni a készülék előnyeit,hátrányait.
Együtt kell vele élni, olyan mint egy szép nő,lehet nagyon dekorativ,de mit ér, ha nem tud főzni, esetleg mosni,vasalni,vagy nem jó az ágyban?
Gondolom erre mindenkinek van elképzelése,hogy számára mi a fontos és ez sem állandó, mert ha éhes vagyok, enni szertenék valami finomat stb

(#1649) Ebit válasza rii (#1646) üzenetére


Ebit
addikt

Ezt irtad:
Hogy lehet, hogy a számítógépeken meglátszódik a használat (Pld, az alaplap véglegesen is tönkremehet, kondikból kifolyik a cuccos, pld egy 3 éves PIII-as nem úgy működik, mint új korában, érződik rajtuk az elhasználódás) de egy 1971-es erősítőtől el lehet várni, hogy még mindig ugyanolyan szép hangzást produkáljon, mint mikor a boltokba került?

Nem kérdeztél hülyeséget,talán az a magyarázata, hogy misztikusan vigyázott mindenki a megszerzett eszközeire,már a beszerzés sem vol egyszerű,általában speciálcégek,kis szériaszámú darabjairól van szó,melyek túlnyomó többsége a tengerentúlról érkezett,ősszeszerelve,az áruk ebből kifolyólag is magas volt.
A létező legjobb alkatrészekből szerelték őket,de korábban ezért irtam neked, hogy a jó minőségü HI-fi mellé, legalább olyan fontos egy ''karbantartó'' szakember aki,rendszeresen átnézi,és a mérhető dokumentált paramétereket ellenőrzi, beállitja.
Természetesen ezekben az időkben szinte minden gyártó vigyázott rá,hogy az általa technikai dokumentumokban megadott paramétereket, a készülékek felül teljesitsék.

A másik gyártás során rendszeresen használtak olyan anyagokat, amelyek előreláthatóan biztositották a hosszú hibamentes mükődést.

(#1650) rii válasza Ebit (#1649) üzenetére


rii
nagyúr

aham ...

akkor az elvben keresendő a magyarázat.
ma a ''vegyél silányat, hamar dobd el, és újra vegyél silányat'' felfogás a vevők, elv a gyártók részéről uralkodik, ''míg akkor a vegyél minőséget és használd ''örökké.''''

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.