Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) commanDOS válasza Guerilla (#1100) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez az ezüst színű kék ledes erőlködő, igaz?
Igazából egész pofás, de valszeg helyben veszem meg. :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1102) Orgi


Orgi
őstag

Az ár elkerülte a figyelmemet, elnézést ha szóba nem jöhető darabot ajánlottam. Ettől függetlenül én hangfalvásárlás előtt felblattyogtam szintén vidékről Pestre netdepon kinézett modellnevekkel (hifibarlang, satsystem kínálata főleg) és 1 nap alatt végighallgattam a kínálatot (ennyi időt tudtam rászánni).
Esetleg a hifictiy hirdetései között érdemes körülnézni, jobb hangfalakat néha meglepő áron lehet találni (én is féláron vettem).
Azért ajánlottam e két darabot, mert esetleg ha meghallgatja vmelyiket úgy jár mint én: teljesen lenyűgözi az egyik és úgy dönt, hogy elhalasztja a vásárlást és pénzt gyűjt, felülvizsgálja korábbi elképzeléseit.
A Dyno hangzás meg lehet, hogy nem jön be egyeseknek, de ugye hangfalat vásárlás előtt azért meg szoktuk hallgatni, szóval annyira nem lutri ez.
A Zaldeket meg hallottam, akkor sokkal inkább a Wharfedale Diamond.

(#1103) Guerilla válasza commanDOS (#1101) üzenetére


Guerilla
csendes tag

jaja
mér merre lax? :)

(#1104) Ribi válasza Orgi (#1102) üzenetére


Ribi
nagyúr

A hifi vasarnalsnal az ar a legfontosabb, es hogy mire akarod hasznalni. Nagyszobaban figyel egy rendszer 300k-s hangfalakkal de nagyon nem hallgatja senki, mert nem ul le az ember hogy na en most zenet hallgatok. A szobamban van pont ezert ket kis hanngfal ami adja a hatterzajt, sokat van bekapcsolva, a hude minoseg ugysem fontos, mert nem azt hallgatom hogy mennyire szol szepen. Ha szep hangzast akarsz menj el koncertre es ott kapsz. Persze vannak rossz es jo valasztasok arkategorian belul is de ha valaki nem kifejezetten zenehallgatasra es mozizasra akarja hasznalni akkor egyaltalan nem erdemes nagyon dragat venni.
Ez most nemtom hogyjott ide de hamar leirtam elkuldom :))

(#1105) commanDOS válasza Guerilla (#1103) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kazincbarcika (Borsod)
Ribi: kössz a Heco tippet, megnéztem, árban belefér, külsőre bejön, speckók alapján is jónak tűnik, méretben és térfogatban pont ilyen kéne :D :D, márcsak találni kéne egyet meghallgatásra :)
Amúgy a Heco-t hol gyártják angol cég ezis?

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1106) Thunder78 válasza commanDOS (#1105) üzenetére


Thunder78
senior tag

A Magnat és a MacAudio mellett :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1107) Thunder78 válasza Ribi (#1104) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ezért szoktam pl én is azt javasolni, hogy előzetesen mindenki döntse el, hogy mit szeretne. Egy qrvajó rendszert, amit nem használ ki, vagy az igényeinek megfelelőt, a megfelelő áron.
Én minden nap hallgatok zenét, mert ez a hobbim, a mániám, vagy nevezzük, ahogy akarjuk. Olyankor úgy érzem feltöltődök egy akármilyen hosszú nap után. Meg aztán meg is van hozzá a rendszerem, de ki is használom :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1108) commanDOS válasza Thunder78 (#1106) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hmm, én konkrétan Kef és Wharfedale-re gondoltam, nemtudtam, hogy a magnat is az :B
Mondjuk ha egy kínai gyártósorról jön le, akkor sz.tem olyan mindegy, hogy angol, német vagy japán cég tervezte.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1109) golyani válasza Thunder78 (#1107) üzenetére


golyani
addikt

szém szityuésön. cask nekem még nincs meg hozzá a rendszerem.
nálam is állandóan szól a muzsika.

(#1110) Thunder78 válasza golyani (#1109) üzenetére


Thunder78
senior tag

Ami késik nem múlik :)
Én sem a mostani rendszeremmel kezdtem :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1111) villamos


villamos
őstag

Hali mindenkinek!
Birtokomba került nemrég egy öreg Vidi 6363 rádiós erölködő. Tudom manapság már teljesen mások a követelmények, mint amikor ezeket gyártották, tervezték. Tényleg, ezek az öreg jószágok még Hifinek számítanak egyáltalán? :F Mindegy. Ehhez a kütyühöz szeretnék valamilyen kisebb ládikót találni, persze nem túl drágán. Könyvespolcra helyezném. Az igények eléggé szerények, mindössze a PC -ből jövő hangokat kellene megszólaltatnia, (játék, filmek stb.) ezenkívül a mai abszolút szörnyű tuc-tuc zenéket hallgatnék vele (ilyeneket mint Tiesto; Prodigy; és Drum n' Base), kizárólag mp3 formátumban... :D. Hangzásilag kicsit inkább a mélyeket szeretem, persze azért jó lenne ha hallanám valamennyire a közép, és magas tartományokat is. :R A szoba nem túl nagy, tele van bútorokkal. Hangoskodni sem igen szeretnék, tehát a célom alacsony hangerőn, szép hang. Vagy valami ilyesmi... :U
Igazán eddig még nemigen halgattam semmiféle minőségibb cuccot (hacsak a Sehnheiser rádiós füles nem számít annak, bár szerintem inkább a kommersz kategóriába sorolható...) Eddig az RFT egyik csodállatos készülékét halgattam, ez egy 6W -os jószág volt. :DDD

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1112) rii


rii
nagyúr

a pakolászások közepette kicsúsztak a kábelek a hangflaból ...

köszönöm a segfítséget mindenkinek

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1113) commanDOS válasza rii (#1112) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát igen, sokszor a legegyszerűbb dolgokra nem gondol az ember :)
lényeg, hogy semmi komoly ;)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1114) golyani válasza Thunder78 (#1110) üzenetére


golyani
addikt

de meg kell hagynom elég jól szól ez is. szembe van szobámmal afürdőszoba na ott a mosógép oldala a basszustól szokott remegni ;]

(#1115) Thunder78 válasza golyani (#1114) üzenetére


Thunder78
senior tag

Az nem kunszt, ha egy másik szobába remeg valami a mélyektől. Azt még egy ócska hangfal is tudja produkálni, amibe elég kraft van.
Persze itt jön be az egyéni izlés, hogy kinek mi számít :)
Velem fordult már elő, hogy egy film alatt, ami elég pörgős volt és viszonylag sokat dolgoztatta a suwoofert, megfordult a vitrinek tartalma a szomszéd nappaligan. Ami elől volt, az is hátra ment. Volt egy minimális lejtése a polcnak, és ez épp elég volt ahhoz, hogy a film végére minden hátul legyen összekeveredve. De ez inkább bosszúság volt nekem és nem szoktam dicsekedni vele :)
A megoldás az lett, hogy minden polcot külön kiszinteztünk ismerősömmel. Rezgett továbbra is, de legalább nem keverte össze a cuccot, csak minimális vándorlás volt.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1116) Thunder78 válasza rii (#1112) üzenetére


Thunder78
senior tag

No igen. Az a tipikus, ''nem látszik a fától az erdő'' esete. Erre szerintem egyikünk sem gondolt :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1117) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

No, ma elmentünk valamit nézni is :D elméletben összeállt a cucc, kérdés, hogy vajon jó döntés-e..., mert még nincs lefixálva, de ha okés, holnap hozom haza.
tehát a felállás a következő: erősítő: Onkyo A-8420 (2*50W, blablabla)
hangfal: JBL LX-22 (2 út, 15 cm-es mély kábé, teljesítményt nem lehet tudni , viszont USA és made in denmark :DDD )
véleményeket kérek :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1118) commanDOS


commanDOS
senior tag

Up!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1119) Daywalker válasza villamos (#1111) üzenetére


Daywalker
addikt

Nekem is ilyen van, csak most már legszívesebben kivágnám a kukába, mert elkezdett brummogni és nagy az alapzaja is. Egyébként van mégegy, az jó lenne, ha hidegen nem recsegne a bal csatorna.
Szóval nekem ehhez két pár Videoton DC-2050 van (ez volt annó a hozzávaló), és rohadt jól szól vele. 3 utas 40/50W @ 8 ohm...szépen muzsikál. Ha mindent jól csinálsz, kiesel az ágyból filmnézés közben, olyan mélyeket ad kegy párral is. Szerintem Vidihez Vidi vagy Orion hangfal. A régiek jól szólnak, ha jó állapotban vannak.

Most H/K-val szemezek (Házimozi kategória AVR-240 vagy 140), csak azt nem tom ezek a hangfalak jók lennének-e hozzá, mert múltkor beszívtam egy Panasonic erőlködővel...olyan hangja volt, hogy majdnem sírtam. Vissza is vittem :DDD

[Szerkesztve]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1120) _Lacos_


_Lacos_
tag

no ... valaki hallotta-e már az említett onkyo/jbl cumót ?

N36L, X61, X200.P8700/4G/830SSD/AFFS, L520/830, Pug306RG1.6, SONY50W829

(#1121) golyani válasza commanDOS (#1117) üzenetére


golyani
addikt

hol nézted mindezt?

(#1122) commanDOS


commanDOS
senior tag

Egyéb iránt az onkyo erősítő ára 20K, a JBL hangfalé pedig 25K.
Tehát ha valaki véleményt ír, akkor ezzel is legyen tisztában, illetve, hogy megéri-é, avagy sem :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1123) commanDOS válasza commanDOS (#1122) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hááát, barcikán :DDD címet nem mondok, mert államtitok vagy mijaf@sz. de az oldalt már linkeltem. [link]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1124) Thunder78 válasza commanDOS (#1117) üzenetére


Thunder78
senior tag

A legfontosabb kérdéseim: Meghallgattad? Tetszett?
Ha mindkettőre igen a válasz, akkor biztos lehetsz benne, hogy jó vásárt csináltál.
Onkyo-k általában jók, JBL-re szintén igaz ez. Ha jól szólnak együtt és műszakilag, esztétikailag is jó állapotban vannak, akkor jó kis rendszered lesz :D

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1125) commanDOS válasza Thunder78 (#1124) üzenetére


commanDOS
senior tag

Meglett hallgatva, szép hangja van, meglepően hangos az a kétszer 50watt :DDD
az onkyo az gyönyörű állapotban van. a jbl-en látszik, hogy használták de az se csúnya.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1126) God Vazzeg válasza Thunder78 (#1124) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jamo hangfal az milyen kategória? Mert láttam futólag egy pár ilyet, nagyon szép bükk színű volt, megtetszett :B Persze meghallgatás nélkül semmit se, de kinézetre 5-ös volt :D

Ja és álló, két utas, olyan 15cm mély lehet benne. Nagy igény nincs, halkan szépen szóljon, de ne ilyedjen meg azé, ha basszust kap, mert hip-hopot szeretek hallgatni :B :R

(#1127) commanDOS válasza God Vazzeg (#1126) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát énis gondolkodtam jamo-ban, de eddig jót még nem hallottam róla :DDD
szidják, mint a bokrot. pont Thunder említett itt egy szép sztorit és ezt ma egy másik embertől is halottam. sz.tem felejtős a jamo.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1128) God Vazzeg válasza commanDOS (#1127) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Azé jó lenne ha vki konkrétumot is mondana róla :DDD

(#1129) commanDOS válasza God Vazzeg (#1128) üzenetére


commanDOS
senior tag

Konkrétan szar :D
na, boccs, majd hozzáértők alátámasztják, de gyenge a hangjuk megbízhatatlanok meg satöbbi. akit megkérdeztem az eddig ezt mondta.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1130) God Vazzeg válasza commanDOS (#1129) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Értem :D Eddig Revox hangfalaim voltak, azokkal meg voltam elégedve, de a design hagyott némi kívánni valót :U Én mondhatni bútornak veszem a hangfalat, és csak ezután nézem hogy jól is szóljon :B :D

(#1131) Eperfa válasza God Vazzeg (#1128) üzenetére


Eperfa
tag

szarul szól. :)
én hallgattam kettőt a múltkor, de nem nyertek meg. élettelen, műanyagdobozos votl a hangzás.
persze egyéni vélemény

(#1132) villamos válasza Daywalker (#1119) üzenetére


villamos
őstag

A medvét a tápkondik (4700uF) cseréjével talán ki lehet űzni belőle... :U Meg ált. az elkókat kell megnézegetni benne, hogy nem e száradtak ki. Ha szárazak, akkor lecsökken a kapacitásuk. Megfelelő feszültségű, és kapacitású kondikra kell őket cserélni.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1133) Thunder78 válasza God Vazzeg (#1128) üzenetére


Thunder78
senior tag

[link] és [link]
Itt már leírtam, hogy mik voltak a tapasztalataim a Jamo Studio 180-assal. Persze ez '99-ben volt. De nem hiszem, hogy változott volna a helyzet az alsó vagy a középkategóriában. Mostanában mindenhol spórolnak és egyre több a kommersz hifi még a márkásnak mondott cuccok között is :(

[Szerkesztve]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1134) Thunder78 válasza commanDOS (#1125) üzenetére


Thunder78
senior tag

2x50W-tal már ablakot lehet törni, ha eltalálod a frekit :D
A probléma az, amit már sokszor leírtam, hogy az ilyen kommersz mini-midi-mega-giga-brutál-hyper-super hifikre ráírják, hogy 1000W és mindenki csak ámul, de nem veszi észre a mögötte álló apró 4 betűt (P.M.P.O.) :)
És ezek után azt hiszik, hogy az 1000W az alig szól. Pedig a 2x1W-nál már meg kell emelned a hangod :))

Szerk: Konklúzió lemaradt, hát jöjjön: nem mindegy, hogy milyen mérés szerint van megadva a teljesítmény. Előszeretettel használják az RMS-t is, meg a PMPO-t is, de a normális erősítőkre a DIN szerint mért értéket adják meg. A képlet: PMPO/20=RMS, RMS*0,6~DIN.
De az igazán komoly erölködők teljesítményét Amperban szokták meghatározni :D

[Szerkesztve]

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1135) God Vazzeg válasza Thunder78 (#1134) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Volt egy végfokerősítőm (discoban használtuk) aminek 70V(!) jött ki a kimenetén a hangszóróra :D Persze csúcsra járatva, max hangon, műterheléssel :D Na ott már volt dinamika, mikor az 50cm-es mélyeket nekiverte a rácsnak! :D :R

Áramot nem mértünk rajta :B :D

(#1136) Daywalker válasza Thunder78 (#1134) üzenetére


Daywalker
addikt

Javíts ki ha rosszul tudom: A legjobb amikor megadják, hogy 20hz-20kHZ-ig mennyit tud az erősítő. A DIN 1 kHZ-en van megadva, tehát az sem az igazi.

Amúgy nekem a 2 vidi simán szarráaláz vmi logitech 5×60W-os csodát mélyláda nélkül...na jó ez igazságtalan összehasonlítás volt:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#1137) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv mindenkinek.
jelentem a cucc megvan és szól, nemis rosszul még be kell lőni, meg normális helyet találni neki. egyetlen apró, pici hiba, hogy az egyik fal egyik pólusának a csatiján hibás a menet és nemfogja meg a drótot, de majd barkácsolok valamit szigszalaggal :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1138) God Vazzeg válasza commanDOS (#1137) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Blankold meg hosszabban és hajtsd kettőbe! Akkor már megfogja! ;) :D

(#1139) commanDOS válasza God Vazzeg (#1138) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ok, köszi, vagy az lesz vagy kerítek rá egy anyát, hátha egyezik a menet.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1140) commanDOS


commanDOS
senior tag

Na mivan? igen nagy a pangás :DDD
nem töri valaki a fejét hi-fi vásárláson? :D :D
jah hopsz, nekem akadna még kérdésem, hátha valaki tud segíteni.
Állítólag hangfal alá jó tüskéket rakni, mert javítja a hangképet, nem sugároz annyi rezgést a talaj fele, vagy ami éppen alatta van, és említették, hogy akár 4 darab csavar anya is megteszi :DDD ez jó, vagy sem? ezen keresztül nem menne át a rezgés :F

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1141) Xpod válasza commanDOS (#1140) üzenetére


Xpod
addikt

Megtenni megteszi, mert csökken a rezgő felület, de inkább tüskéket tennék alá. Asszem lehet egész elfogadható árban is kapni őket. Mondjuk ez azért csak ott mutatkozik szerintem , ahol százezres hi-fi van és a tulaj sem egy ''átlag'' ember.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#1142) commanDOS válasza Xpod (#1141) üzenetére


commanDOS
senior tag

Aha értem. itt biztos, hogy hallanám a különbséget, mert nemtudni miért de a szoba egyik részén a födémen kábé 15 centi vastag aljzat beton van és iszonyatosan döng :D
valszeg fűtéscsövet akarták anno eldugni ''szakszerűen'' :DDD ésha dobbant az ember a lábával, kakor döng az egész, és így a hangfal is néha érdekesen szól.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1143) rii


rii
nagyúr

pásszeg ... el kellene vinnem az onkyo integra erősítőmet szervízbe, mert egy kicsit kicsúszott a kezemből, és nem több mint 3-4 cm ''zuhant'' az egyik sarka, és felvillant egy LED, amit eddig még soha nem láttam égni .... :DDD az erősítőt kb 2002 végén vettem .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1144) Thunder78 válasza commanDOS (#1140) üzenetére


Thunder78
senior tag

Csavar anya szerintem nem szerencsés, mert ugyanúgy átmegy a rezgés. Akkor már inkább WC-ülőke gumi-t tegyél alá!
Egyébként lehet kapni széles kúpokat, amit bármilyen hangfalra rá tudsz rakni, mert öntapadósak. És van alsó részük is, úgyhogy a parkettát sem bökködik szét :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#1145) commanDOS válasza Thunder78 (#1144) üzenetére


commanDOS
senior tag

Kössz a tippet, próbálkozok.
Még egy kérdés :DDD :
mennyire baj, hogy a hangfal előtt, durván 60 centire ottvan az ágy, kábé 20 centi magaságban, tehát a hangfal feléig ér? mélyek kitudnak futni ígyis? vagy csal ha fal van előtte az gáz?
ui.: majd esetleg küldök képet, hogy tiszta legyen a dolog

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1146) commanDOS


commanDOS
senior tag

DLL-t nem láttátok v.melyik topicban? :F
szidták itt az STK végfokot, aztán kiderült, hogy az enyémbe is 4 ilyen figyel :DDD
érdekel, hogy tényleg szarok? ha azok miért azok, meg satöbbi. :U
igazából bárki hozzáértőtől szívesen várok választ, csak úgyláttam DLL vágja a témát.
előre is kösz :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1147) golyani válasza commanDOS (#1146) üzenetére


golyani
addikt

úgy tom cask az újabb STK-ratyik a régebbiek jók voltak.
nekem is STK4142 II van a hifimben.

én a hangfalak alá radírból levágott darabkákat raktam így nekem otál megszűnt a rezonanzia néha szekránajtó de az is csak néha. anyi h nekem kicsit megkellett döntenia hangszórókat lefelé mert szkrénytetején vannak. erre a lego elemeket találtam legjobbank mert hirtelen akartam csinálni és bevált persze ezek is kaptak a radírból. így egész jó...

(#1148) commanDOS válasza golyani (#1147) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszi, ma már nem vártam választ :D
hát az enyém biztos, hogy nem mai darab, nem találtam infót sehol az erősítőről, de úgy tippelem, 80-as évek közepe/vége lehet a gyártás dátuma :)
tehát a végfok tranyók se lehetnek túl újak :D

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1149) commanDOS


commanDOS
senior tag

olyan van amúgy, hogy: 78 Y? mert ezekre ezvan írva.
radírt kipróbálom, eddig ez tűnik a legolcsóbbnak. :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1150) Thunder78 válasza commanDOS (#1145) üzenetére


Thunder78
senior tag

Szerintem problémás lehet, legalábbis így látatlanban. De majd várunk egy képet, akkor les egyértelmű :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.