Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) emvy válasza Szalma (#400) üzenetére


emvy
nagyúr

Épp ezen gondolkozom. :)

Viszont létezik egy olyan dolog, hogy predikció. Egy 1 kHz-es jel első 10e-5 másodpercéből meg lehet mondani a következő 9999*10e-5 másodpercének hullámformáját, ha van eg 20 kHz-es mintavételezésünk? Persze vannak olyasmik is, hogy impulzusok, csillapodó jelek, de szépen fourier-sorba fejtve ezekre is igaz a fenti állítás.

Ja, és a tápegységnek önkalibrálnia kell magát folyamatosan, az erősítő pillanatnyi állapotának és műszaki paramétereinek függvényében (ez nem kéne, ha végtelen energiát fel tudnánk venni a hálózatból, azaz tudnánk igen nagy deriválttal rendelkező jelformát generálni, azonban nem tudunk .. :) ).

while (!sleep) sheep++;

(#402) emvy


emvy
nagyúr

Persze egy marha nagy pufferkondi egyszerűbbnek tűnik. :D

while (!sleep) sheep++;

(#403) Szalma válasza emvy (#401) üzenetére


Szalma
őstag

(Azért egy erősítőt igen ritkán táplálunk 1kHz-es szinusszal... Persze jól/rosszul meg lehet csinálni az előrejelzést, de mennyit fog tévedni? Lehet, hogy így rosszabb lesz... Analóg áramgenerátor hívő vagyok. :) )

Szeretettel:
Szalma

ui.: Csak nem DSP? Mélyebben belenézve elég reménytelen késleltető nélkül...

(#404) morzsol válasza j.bravo (#390) üzenetére


morzsol
aktív tag

''...orion se1025 + hs280...''

... nah, már vagy 10 perce gépelem, jó kis történet is volt... aztán vmibe beletenyereltem, és elszállt. :(((:DD:(((

De! Ha az 1025-ös a kisorion, akkor uilyen cuccom volt valaha. És nyugodtan hidd el, hogy fényévekre jobb hangok vannak már -szinte- 30+30-ért!

A 280-at, a 280-at, a 280-at cseréld le, az erősítő jobban ráér - és akkor már tudni fogod, hogy ''miért'' is kell még kiadnod pénzt...

Mi itt az elektronikákat nyomtuk, pedig ezek sokkal mobilisabbak, könnyebb cserélni, próbálni őket... Hangfalat -mozgó alkatrész- kevésbé szívesen vesz az ember használtan, és ritkábban is cserél. Kérjünk erre tippet a többiektől, sztem ez még az áramköröknél is fontosabb, ezt tenném az 1. helyre. (Sokan meg utolsónak rakják... - azért, mert a lánc végén van. :DDD )

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#405) j.bravo válasza morzsol (#393) üzenetére


j.bravo
addikt

Kár, mert a hs280-at kifejezetten szerettem. Jobban, mint a HS501-et, illetve valamelyik alsókategóriás Jamo-t... (sajna nem emlékszem melyik, régen volt már amikor próbáltam)

És akkor is úgy gondolod, hogyha a nagy része inkább a rock és a latin vonalból kerül ki...?

Többiek, mit mondtok? (morzsol, meg ne haragudj, csak fentebb pár hozzászólással aaaaannyira szidtad a hs280-at hogy attól tartok elfogult vagy vele szemben, talán kifogátl egy rosszul sikerült darabot...)

Ja, jut eszembe, kicsit ''tuningoltam'' pár éve (nemtom ártott-e vagy használt :) ): a hangváltóban az összes kondi elkó volt. Ezeket, amiből kaptam, kicseréltem sima Remix gyártmányú metálpapír kondira, amiből nem, abból pedig sokszáz voltosat raktam bele az eredeti helyett)

Whatever.

(#406) Szalma válasza j.bravo (#405) üzenetére


Szalma
őstag

(Szerintem kérj kölcsön egy kupac kis Celestion-t (F10 mondjuk), és akkor látni fogod, hogy mi hiányzik a 280-asokból... Az érzékenységen kívül. :) )

Szeretettel:
Szalma

(#407) morzsol válasza j.bravo (#405) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ami elszállt, abban írtam, hogy meg kellene már megint hallgatnom 1-et.
Az nem volt ennyire tendenciózus. :) Bocs, én is tudom. Engem is érdekel erről más véleménye. (De - Csak a jószándék vezérel! :B )

(Ui.: A Hifi Magazinban anno - sokan ajánlották, hogy a középsugárzót ki kell kötni, mert annak a torzítása teszi tönkre az egészet! A mély bírja a csipogó keresztfrekvenciájáig. Aszem így volt.)
(Még jó, hogy beletették! :DD )

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#408) emvy


emvy
nagyúr

Fura, nálam a hangfalak cserélődnek a leggyorsabban, és azokat veszem legszívesebben használtan - nem nagyon van minek elromlani - ha vigyáznak rá...

while (!sleep) sheep++;

(#409) morzsol válasza morzsol (#407) üzenetére


morzsol
aktív tag

Valószíűleg nem a hangját utálom annyira, hanem azt, hogy azt hittem, ez jó.

A hangja csak... tökéletesen semmitmondó és érdektelen. Más gondom nem volt vele.

De semmi erőset ne akarok mondani, mert az még hiteltelenebbé teszi, csupán az 1. megdöbbenés élménye tör fel belőlem újra és újra, amikor megtudtam, hogy akár milyen is lehet egy hang. Én is gondoltam rá, hogy rossz példányom volt... de akkor nagyon rossz.
(Mindíg megpróbálom abbahagyni: ''jóvan má, elég'' - de csak nem megy. BOCS!
És... -nyilván- senkit NEM BÁNTANI akarok ezzel!)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#410) morzsol válasza emvy (#408) üzenetére


morzsol
aktív tag

Akkor én egy ''földhöz ragadt'' ember vagyok. :)
De... Olyan NEHEZEK!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#411) morzsol válasza j.bravo (#390) üzenetére


morzsol
aktív tag

Ehh, ezt hogy csináltam?! Nem kitöröltem, hanem... nyitott még 1 hozzászólás ablakot. Így utólag már nem olylyan jó, de azért beteszem:


''orion se1025 + hs280''

Ez nem a kisorion erősítő?! Mert akkor ugyan ilyen párosom volt. És fájdalmasan jobb hangok vannak ettől.
Meg kellene már még 1x hallgatnom egy HS280-at, annyit szidom... de... nekem bődületes rossz emlékeim vannak róla.

- ''Hallod, hogy szól, hogy szól!!!'' - néztünk egymásra, miközben csak ordított, és magunkban éreztük, hogy valahogy nagyon nem az igazi, csak nem mertük még mondani se, meg nem is volt mihez viszonyítanunk... mert ez volt a ''legjobb'' magyar hangfal. Volt, hogy meg sem lehetett venni magában, csak árukapcsolással (mert áruhiány volt), azzal a kis dobozzal együtt (1025?), nekem is így lett...

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#412) morzsol válasza j.bravo (#405) üzenetére


morzsol
aktív tag

...Vagy a JAMO-m volt olyan jó. Hibásan jó!
Mert mikor lecseréltem (HECO Argon 50) - egy kicsit pislogtam...egy kicsit légüres térbe kerültem... :U - Míg be nem járatódott. :DD

Kieg.:

''És akkor is úgy gondolod, hogyha a nagy része inkább a rock és a latin vonalból kerül ki...?'' - IGEN, IGEN, IGEN! TELJESEN egyértelmű. Hangszínek pontossága, dinamika, tér... INFORMÁCIÓ!

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#413) Levus válasza j.bravo (#17) üzenetére


Levus
csendes tag

Hali !

Nekem is bejonnek a regi gepek, nem utolso sorban mert nagysagrendekkel komolyabb epitesuek mint az ujak. Lehet, hogy nem mostani dizajnvilag, de legalabb nem ultragagyi ha megtapogatod... :) Ha szep allapotban van az pedig maga a gyonyor.

Sajna az uj dolgok miatt kenytelen vagyok uj dolgokkal is foglalkozni, kulonben nem lenne semmim 10-15 evnel fiatalabb az tuti.. :)
De hat ugye hazimozi, DVD, ez az ido szava. Ket szettnek pedig nincs hely, igy legjobban jarsz, ha olyat veszel ami mindkettot tudja.
Kulonben maradtam volna a Philips CD-304 es a H/K erolkodo kombomnal.. :/
A CD meg megvan.. :)

Mindenesetre en a magam tapasztalatabol minden kezdo rendszerepitonek azt mondom, eloszor jo hangfalat talaljon, arra nem szabad sajnalni a penzt es bizony melyen a zsebbe kell nyulni. Az kihozza egy olcsobb-gagyibb cuccbol is ami benne van, jobban fog szolni mint varnad, viszont ha gagyi a hangfalad, vehetsz barmit melle, fos lesz a hangzas.

Levi

(#414) morzsol válasza j.bravo (#405) üzenetére


morzsol
aktív tag

Annyit még adalékként talán, hogy nem egy Orion anti-fun klub tag vagyok, az erősítőről sokkal jobb a véleményem, pedig az is egy olcsó hang, bántó magasakkal... de ez egy jó hangfalon rögtön kiderül úgyis.

Mikor az egyutas akármi hangfalam le lett cserélve a kisorion + 280-ra, nagy várakozásokkal ültem elé, hogy akkor most aztán jöhet a ZENE! Marha boldog voltam. Amíg meg nem szólalt... Nem volt lényegi előrelépés, így emléxem...
Az idő távlata védheti tévedésem(?), talán. Idővel már csak a változások nagyságrendje marad meg, mint emlék. Ez nem maradt emlékezetes...

DE! Remélem, befejeztem! :)

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#415) emvy


emvy
nagyúr

No, ez már egy elég jó állapot. :) Amikor küzdöttem a Klipschek magasaival, meghirdettem a neten őket 120000 pénzért. Ma elvitték volna őket, lehet, hogy többért is. És nem akartam eladni. Nem tudnék hirtelen ilyen árban olyat, ami biztosan megverné.

while (!sleep) sheep++;

(#416) morzsol válasza emvy (#415) üzenetére


morzsol
aktív tag

:C

Milyen Klipsch is ez pontosan?

(Nem, mintha értenék hozzájuk - csak, hogy tapasztaljunk!)

Amúgy egy szint felett az installáció legalább olyan fontossá tud válni! Egy jó dolgot is jól el lehet rontani, mivel egyre finomabb effektekről van szó. Az enyém heco mélyei pl. rosszul beállítva vékonyak, ''nincsenek''! :DDD
De jól - és nüanszokon múlhat (pl. CD játszó rezgéstelenítése is...) el kezd élni, az egész fal sugároz, beborítja a szobát... és vmi álom!

(Most néztem a heco honlapját... - kiábrándító...)

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#417) emvy


emvy
nagyúr

Holnap 10-ig árul vki a Hificityn Parasound végfokot (HCA-1000) 40000 pénzért. Ha valakit érdekel, vegye meg. Vagy vegye meg tőlem az Onkyo Integrámat. :)

(megfogadtam valakinek, hogy az Integrát egy évig nem adom el. :) )

while (!sleep) sheep++;

(#418) morzsol válasza emvy (#417) üzenetére


morzsol
aktív tag

Én is láttam... Tudsz vmit erről a darabról egyébként?

És hol van DD? Azt a kék macit(?) akarom látni!
Amúgy egész komolynak tűnik a Ph960. Ha a 63 távjáról egy képet kaphatnék - akár private... az enyém nem ''pörget'' előre hátra. << / >> nincs rajta, csak skip. : (

Ja, és ''kié'' a maci(?)? :)

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#419) emvy válasza morzsol (#418) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát hogy jó cucc.:)

while (!sleep) sheep++;

(#420) DDL válasza morzsol (#392) üzenetére


DDL
őstag

A kék maciért szerintem a kersztfiam letörné a kezem :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#421) DDL válasza morzsol (#418) üzenetére


DDL
őstag

Ki az a DD?

A távon van pörgettyű.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#422) morzsol válasza DDL (#421) üzenetére


morzsol
aktív tag

3 betű nekem már túl hosszú!... :D

Ez a 63 meg... egyre érik. De - jó cuccos lehetett a 960! Mi lett vele? Csak nem 1 fórumtársunk jó étvágyra kapott? ( :DDD ) Tudnál még mondani róla vmit? A 304 -esekről írnak még jókat, de olyat is, hogy a DAC-uk világáért nem biztos, hogy mindenki rajong... Mert milyen ez a világ? :U:F

(Szénkábel, szénkábel! Egy FIRST-en néha elmerengek...)

U.: És láttátok?! Levus miattunk :) regisztrált! :C
Hi Levus! :)


[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#423) morzsol válasza DDL (#420) üzenetére


morzsol
aktív tag

Jó, ha maci nem, nem... de egy képet lehetne azért róla! Meg a 63 frontjáról... hogy mennyire hadviselt... :)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#424) morzsol válasza morzsol (#423) üzenetére


morzsol
aktív tag

Lehet, hogy a maci másoknak :( elég erős hívószó?! :B

(Engem filipsz daccal, meg szénkábellel bombázhattok! És sokminden maradt odalent is még... :) )


[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#425) j.bravo válasza DDL (#421) üzenetére


j.bravo
addikt

DDL, hadd faggassalak már téged is, mit szólsz a #390 -hez...? :F:F:F

Whatever.

(#426) Levus válasza morzsol (#422) üzenetére


Levus
csendes tag

Sziasztok !

Jaja, regisztraltam, mert veletlenul meglattam, hogy van a ProHardveren Hi-Fi forum.. :)

Sajat jelenlegi konfigom egyebkent : AR Status S50 frontok, S2 center, Tannoy P10 hattersugarzok, Denon AVR-3300 erosito, es egy CD304 CDjatszo. Volt egy jo kis kombom egy Pioneer DV-737 szemelyeben

(#427) Levus


Levus
csendes tag

De sajnos kiraboltak az osszel, es elvittek azt is. Most dolgozom egy masikon, licitalok vadul, az enyem kell, hogy legyen.... :)))

A CD304 DAC-ja egyebkent tudtommal 14 bites, es jellegzetessege, hogy nagyon sulyos, vastag, analog hangja van. Rockzenehez, akusztikushoz egyarant kivalo, a nagyzenekari muveket pedig ugy hozza vissza, ahogy szerintem semmi mas.
A kozeptartomany es a magas lehetne tobb is, de nehogy az gondoljatok, hogy nincs neki azert.
Dogos, kellemesen csengo hangja van.

(#428) DDL válasza morzsol (#422) üzenetére


DDL
őstag

A CD960-nak éppen dúrom szét a belét. Kicsit megegyengetem: teszek bele másik analóg fokozatot, meg tápot, meg no oversámlit, meg egy kis hókusz-pókuszt, meg kiszedem belőle ami nem kell :) . Oszt jól megpunpolom a vevőt. Ha beválik akkor még szerzek 960-at.

A TDA1541A egykicsit fedett, édeskés hangú helyenként meg hideg. Tényleg nem mindenki szereti. Az AD1865N univerzálisabb hangú, de nekem személy szerint a TDA1541A feszesebb hangja néha jobban hallgatható.

Hát szerintem a szén fűtésre való. :O


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#429) DDL válasza Levus (#427) üzenetére


DDL
őstag

A TDA1540-nek tényleg. De a 304MKII-ben 16bites van (TDA1541A). Amit egyébként írsz azért nagyrészben az analóg fokozat a felelős. Ha az I/V konverziót csak ellenállással oldod meg és utána erősíted akkor ilyesmi lesz a hangja.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#430) Levus válasza DDL (#429) üzenetére


Levus
csendes tag

Igen azt en is hallottam, hogy az mkII nem olyan jo, de sajat fullel meg nem volt szerencsem hozza.

Az analog fokozat nekem at van kotve a Takacs Jeno fele csoves megoldasra, persze tudom, hogy mindenfele ellenallas es kondicserevel meg sokat lehetne hozni rajta. Arrol nem is beszelve, hogy a mai napig nincs egy igazan jo interconnectem. Gyartottam egy szettet cat5 kabelekbol, ezek szolnak ugy mint 15-20rugos markasak, de sajna nincs tuti tippem, es belefaradtam a probalkozasba. Ez legalabb oocsoooo volt, es nem szol rosszul. Sajna a Piora volt belove, a 304emen nincs RCA csati, ugyhogy abbol most tyukbel log ki. Igy sem rossz, de nyomottabb hangja van mint a cat5 -tel joval. En a nyitott, reszletgazdag, nem kasas, ''szepen csilingelo'' hangzast kedvelem, es nem hatrany ha van dinamikaja es birja a cucc a gyors zenet (hardrock, metal). Ha tudsz olcso es jo interkonnektet, esetleg van is eladod, egy probara szivesen vevo vagyok. :)


Levi

(#431) Levus


Levus
csendes tag

A hangfalkabelem Cable Talk 3.1, ez bejott, es meg olcso is volt, de sajna mar nem lehet kapni, ugyhogy amikor szegeny P10eimet atminositettem hattersugarzova, oda mar csak kácsa-fele olcso jutott.

Az a baj ezekkel a kabelekkel, hogy dontoen befolyasoljak a rendszer hangjat, de sokaig tart probalgatni oket, a direkt hasonlitas nem jon be, leven tobb nap utan szokik ossze a rendszer.
Ehhez mar nekem nincs turelmem..... :)

Levi

(#432) morzsol válasza j.bravo (#425) üzenetére


morzsol
aktív tag

Hi jB!

...hogy is mondjam csak... ez fölöttébb könnyű dolog!
AKKOR kell morfondírozni, hogy mit változtasson az ember, ha vmi nem stimmel. Vmi bosszant, befészkeli magát az agyadba és hiába hallgatNÁD a ZENÉt, már mindíg csak (azt) a hibáját hallod. Ha nincs ilyen, akkor ''boldog békeidők'' - hagyni kell a bánatba a rendszert, nem szabad piszkálni sehogy. Az embernek van 1000 jobb dolga, csinálja azt, és csak majd kikapcsol/feltöltődik zenehallgatás közben. Max. figyelmesen jár, meghallgat ezt-azt -ha van hol- szerez tapasztalatot... De ha nincs baj, ez is inkább csak veszélyes (felesleges igényeket generál)!

Nagyon igaza van Szalmának, most kezdem csak felfogni valódi jelentését (a napokban), hogy a hang egy NAGYON szubjektív dolog. TELJESEN mást is gondolhatunk ugyan azon hang(eszköz) hallatán... Anyám lehet, hogy tökéletesen el lett volna a 280-assal, én meg ''ráeröltettem'' egy **** diamond 8.2-t. (Nem jut eszembe. :( ) Karácsonykor nézem, a drága, majd teljesen lecsvart violinnal hallgatja. ((Ének tanár :) )) Tényleg kicsit kemények a magasai, de én simán elbírnám (asszem), csak az ''olcsósága'' zavarna kicsit. (Pedig dehogy volt az olcsó.)

Szal vissza az egész! Dehogy bontsd meg a rendszered, ha elvagy vele. ''Sznobságból'' meg nem szabad költekezni... hová is vezetne... Mindíg csak annyi kell, ami pont elég. (UFF - egy indián se mondhatta volna szebben!)

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#433) morzsol válasza Levus (#426) üzenetére


morzsol
aktív tag

Hát FÓRUM éppen még nincsen, de lassan össze lehetne vadászni egy fórum indításra való topicot! (Fel tudok ajánlani 1-et a monitorosból... :) ) Én nem vagyok járatos a berkekben, (fogalmam sincs, hogy hogy működnek a fogaskerekek,) de Emvy biztos tud róla nyilatkozni, vajjon Parci mennyire látna szívesen egy ilyet Birodalma Határain Belül... :)

Figyeljetek! Fórumindító Őstagok Lennénk! :DD

A legbiztosabb út a HALLLhatatlanság felé! Sosem gondoltam volna!! Mit meg nem ér az ember!!!

Nah jó, visszafogom magam. :B

Amúgy Te merre szoktál kóborolni Levus - egyébként?

Ui.: Az S 50 nagyn klasssssz lehet! :)

...és nem azért, de figyelitek, milyen magvas, mélyenszántó, veretes előző hozzászólásom (demagógiája)... :B

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#434) Levus válasza morzsol (#433) üzenetére


Levus
csendes tag

Halli !

Az S50 tenyleg nem rossz, ezert az arert (150 korul volt a par), de pl. az elodjenel a Magnat Vintage 550nnel, ami majd 2x annyiba kerult, sokkal kevesbe sulyos egyeniseg. A Magnattal meg az volt a gondom, hogy alacsony-kozepes hangeron nem volt eleg jo, nem volt eleg erzekeny. Nagy hangeron viszont igen jol szolt, ellentetben azzal a kozhiedelemmel, hogy a Magnat csak gagyit gyart.

Elotte volt Dunaudiom, meg par kisebb Tannoyom, eloszor asszem egy 620as, azt valtotta a
P10. AR-t akartam ezek helyett is, hogy teljes legyen az osszhang, de egyreszt tetszett a hangjuk, szerettem oket amig ok voltak a stand alone, masreszt nem tudtam volna ugysem ertelmes arban eladni, 100 korul voltak ujonnan.

Elottuk volt a szokasos ut, HS280, es HS511.
Meg voltam veluk elegedve, amig egy haveromnal nem hallottam egy 62x es-Tannoyt...onnan kezdve nem volt nyugvasom, ez egy mas vilag. El kell felejteni ezeket a regi Orionokat. Szep volt jo volt, amig nem volt mas, de ennyi. Persze ezekrol a mostan 'hazimozi'-nak nevezett olcso csodakrol ne is beszeljunk... :)

Levi

(#435) DDL válasza j.bravo (#390) üzenetére


DDL
őstag

Szerintem érdemes megpróbálni az LM végfokot. :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#436) DDL


DDL
őstag

Nekem szerencsém volt a kezdésnél. Legalábbis hangszóró terén. ORION HS40-nel kezdtem :B Utána egyből JPW AP2, majd DALI 104B. És így tovább. Erősítő fronton nagyon sokáig tartotta magát az UNITRA WS211D. Amit sajnálok, hogy eladtam. :O


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#437) Levus válasza DDL (#436) üzenetére


Levus
csendes tag

Egy cimbimnek is Dali van most, bar meg nem lattam, csak regelt rola... :)

Nekem is volt unitram, bar azzal nem voltam teljesen elegedett...viszont a videoton kleopatramat ha nem is sajnalom hogy eladtam, de az egy kivalo keszulek volt, mint tuner es erosito egyarant. Meg jo allapotban is volt.. :)


Levi

(#438) DDL válasza Levus (#437) üzenetére


DDL
őstag

Háááát a Cleó azért más volt :) Viszont a Mercury nem volt rossz. Csak az a sok kh ne lett volna benne :(

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#439) j.bravo válasza morzsol (#432) üzenetére


j.bravo
addikt

Hááát, a dolog összetett ám nagyon :) :B

Gimis koromban, a 90es évek elején-közepén (amikor elkezdtem zenét hallgatni mindenféle popcsörömpölés helyett) marhára meg voltam elégedve vele, bár néha akkor is zavart valami...

Kitérő: Tetszett cimbi ''nagy'' Orion cucca (se260 és hs501), mert úgy ''nagyobb'' volt a hangja - igaz, a tér is, ahova el tudta rakni. Viszont akkoriban még tetszettek a mindenféle bütykölő próbálkozásaink eredményei is (behozta cimbi a szülők hálószobájából a hs280-at is, és mindenféle passziv áramkörökkel szűrt nekik jelet, és igy irtó mesterséges, de akkoriban, gyerekfejjel :) marhára tetsző ''surround''-ot hozott létre rajtuk a ''front'' 501-esek mellé.

A vége felé elkezdett nemannyira tetszeni, szét is lett szedve :)


De nem tudtam, hogy nem a rossz elhelyezés miatt van-e (csak a szekrénysor tetején jutott hely a hangszóróknak... panellakás volt egyébként...).
Általában azért elégedett voltam.

Utána sok évig csak ritkán jutottam hozzá hogy hallgathassam, a koleszban leginkább a fejhallgató maradt.

Aztán egy terézvárosi bérház lett az új lakhely, ott először hűdejóvolt.
Mondjuk itt meg nagyon a sarokban van... a falra felfogatva. De a szoba jóval szimmetrikusabb, mint anno. Pozitiv!

Ellenben adta magát a rögzités (be nem épitett galéria vas tartói), de cseppet magasan van megint :) Még egy pont, hogy a galérián (mert a szoba 4.40 magas, úgyh van galéria, a galériapadló széle/a korlát és a hangszórók között a távolság kb. 1.5 m), hol kb. térdmagasságban volt a hangszóró, jobb, mint lent, de a galérián elvileg leginkább csak alszunk...

De itt is ugye néha nem az igazi, bár a galérián elég jó lehetne... Le nem nagyon tudom tenni a padlóra, útban lenne az ajtóknak.

Aztán nemrég innen elköltöztem (össze a kedvesemmel), a rendszer ott maradt anyuka és kishúg használatára. Amikor ott vagyok, azért használom ;]
És akkor elégedett vagyok azért általában... nincs elég ott töltött időm hallgatni annyit hogy fárasztóvá váljon a hangja.
Biztosan jobban előjönne hogy néha ''hiányzik valami'', vagy zavar valami, akár a rossz elhelyezés miatti térérzettel kapcsolatosan, akár más, de ahogyan az elköltözés óta zenét tudok hallgatni, az annyira nem az igazi, hogy állandóan visszasirom az Oriont.
Mondjuk nem csoda, hiszen gyakorlatilag kis multimédijapécészpikerek jutnak csak manapság. Örülök, ha már relative kultutáltan szól, és valóban hallom a hangszerek zömét, nem pedig csak ''belülről hallom''.

Szóval visszasirom az Oriont, na.
Gondolkodom is, hogy valahogy keriteni kéne családom nőtagjainak (ők kevésbé igényesek ezen a téren, ''csak szóljon'') valamit, ezt pedig áttelepiteni hozzám...
Bár a célszobában, sőt céllakásban sem nagyob tudnék jó helyet neki(k). Mégis, úgy érezném, ha már előbukkan néhány hangszer, már megérte, még ha a térről nem is jön át infó...

Tovább szinezi a képet, hogy a munkám kapcsán hétközben a cég valamelyik vidéki gyárában dolgozom és ama városban albérlek - jelenleg Kanizsán - félévente vándorlok, legközelebb március elején, és még nem tudom, hova :F No de ezt azért mondtam, mert 1.) itt lenne több időm zenét hallgatni 2.) nemtom hogy lesz a következő helyen, de itt még talán relative jól el is lehetne helyezni a rendszert, csak lenne itt rendszer... :U)

No de a hosszú, érdektelen kitérő után végülis úgy összegezném, hogy általában elégedett vagyok, bár néha nem. Gondolkodom a cucc áttelepitésén illetőleg egy másik összeállitásán, de nem túl sok rászánható zseton lenne, illetőleg gyakran megriadok a hurcolászás nehézségeitől is.
Éééééés, mindezeket összevetve, erősen arra hajlok néha, hogy nem biztos hogy a legjobb, de legkényelmesebb lenne hagyni az egészet, avagy venni Huginak egy creative p380-at, Oriont elhozni, üzemeltetni ahogy sikerül, a ''macerásabb'' zenéket pedig, ahol a hiányérzet leggyakrabban előjön, inkább egy bérlettel felfegyverkezve a Zakcsin (zeneakadémián) illetve a megfelelő vendéglátóipari egységben hallgatni...

Whatever.

(#440) j.bravo válasza j.bravo (#439) üzenetére


j.bravo
addikt

Azt a hétszázát, micsoda kisregényt köhögtem össze... 1000 bocs!

Most jut eszembe, hogy tulajdonképpen két se1025 van a birtokomban.
Az egyik sima 1025, és erről irtam a ''Házi erősitő épitése''-ben is, hogy mindenféle bajai vannak, és irta DDL, hogy legvalószinűbben egy _teljes_ átforrasztás meggyógyitja. El is hoztam Kanizsára, hogy majd unalmas estéken, de azóta se álltam neki átforrasztani persze :) :B
A másik az elvileg jobbik 1025B, ez van most Hugiéknál a hs280-akkal.

Ééés(sel nem kezdünk mondatot) van egy pár hangdoboz, ami valamikor HS100 volt. Mennyire ember, ill. hangszórószámba vehetők ezek? Mondjuk a 280-hoz képest... [OFF]azért irtam hogy valaha az volt, mert egy szemmel láthatóan újabb és más tipusú, állitólag Tesla (nem néztem még meg) mély/mélyközép van benne)Úgy vettem jó két éve occsóér' a konkurens négybetűs fórumon.

Lehet valamit kezdeni vele?
Illetve, az se1025-ök feltuningolása (47 nF-os kerámia kondik a nagy elkókkal párhuzamosan) után mennyire ''nőnek fel(jebb)''?

Ettől függetlenül, már csak az épitgetés miatt is, érdekel az az LM-es erősitő...

Whatever.

(#441) #25954560 válasza morzsol (#432) üzenetére


#25954560
törölt tag

ez a hangzas furcsa dolog. joatyam is szivesebben hallgat radiot kozephullamon, mint urh-n. egyszeruen ugyanazt a kossuth-ot jobban szereti kozephullamos hangszerelesben...
jovo heten megyek es beruhazok par meter utp-be, hogy kiproszaljam. megmondom oszinten, nagyon szeretlnem _hallani_ a kulonbseget, remelem van fulem hozza vagy lesz eleg nagy a valtozas :)
nekem is kene vennem erositot, szegeny pio-m mar vhogy nem jol szol. ugy erzem h az elmult negy evben fokozatosan veszitett a hangzasabol. persze ez lehet akar a hangfalak miatt is, de oket sajnalnam lecserelni. azt hiszem egy NAD nekem is tetszene, csak szeretnek meghallgatni parat.

(#442) j.bravo


j.bravo
addikt

Amennyire pörgött a topik a napokban, annyira leállt most. Mi történt?

Whatever.

(#443) Levus válasza j.bravo (#442) üzenetére


Levus
csendes tag

Pentek, melo.. :)

Levi

(#444) morzsol válasza Levus (#430) üzenetére


morzsol
aktív tag

Nah, jó akkor most erről a tankról beszélgessünk! Hogy is van ez... és miért olyan jó és mit varázsol bele a mester?!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#445) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Agyon vki idot hogy vegigtugyam olvasni!!!! :- )))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#446) toeri válasza neduddki (#445) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Tessék! ... ... ... :P ON

Üdv, toeri

(#447) bélanéni


bélanéni
őstag

ha valakit esetleg érdekel:

Bővebben: link

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#448) morzsol válasza morzsol (#444) üzenetére


morzsol
aktív tag

Izgalmas kérdéseket tudni kell feltenni! Ebben mindig is profi voltam! :B
- De mindjárt kábelezek kicsit.

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#449) morzsol válasza Levus (#430) üzenetére


morzsol
aktív tag

Továbbra is gondolkodom a semmi, a 63, meg vagy 2 jelölt között...

A két jelöltből az egyik Q-ra verte az ajtót! Beszakadt! Hirtelen urott elő a semmiből és úgy 1 perc alatt végzett velem. De... sajna ez nem egy CD játszó volt, ''csak'' egy kábel. Épp 1 nappal korábban írtam, hogy egy FIRST-en néha elmerengek... mert nyomultak keményen, de én álltam a csapásokat, erősebb voltam, végig kitartottam!
Csak aztán... bevetették az új... csodafegyvert. Az egy pillanat alatt átütötte a páncélt... : ( (FIRST Ultimate). Gondoltam, megosztom veletek a tapasztalatokat, de az rengeteg idő lenne, és elég ingoványos még a terület, mert ''borzalmas'' forrást hallgatok: Anyám CD-jét :B...

Szal kábelek alatt nem ezt gondoltam, hanem...

Levus a 430-ban IC után vágyakozik... És olyat biztosan tudok, ami nem változtatja meg a rendszer hangját, (nem kell ''átszokni'',) mindenen csak javít ''gazdaggá'' teszi a hangot, év(tized)ek óta megbízható és besöpri az elismeréseket... mi kell még?
Ez a VdH D-102-ese lenne, most tán az MkIII-nál jár, egy szén-fém hibrid kábel, kb. 5eFt/m + 2e-ért tisztességes dugókkel el lehet látni - ill. ha nem szeretsz barkácsolni, néha 4-ért is előfordul 2nd hand-ben. Mivel mindenki által elismerten semleges, jó közép kábel ezért nem nagy kockázat, értékesíteni is lehet, ha meguntad. (Nekem 3 is van. :B) (Sztem 80 centiset érdemes belőle csinálni, az már tekintélyes és ritkábban is fordul elő.)
Úgyhogy... ezen semmi gondolkodni való nincs, tutti tipp. :D
Vannak más VdH-k is, de ez az arany-közép. És kifizethető. Csak RCA aljzatok kellenek még abba a tankosba... amiről nem akarsz nekünk többet elárulni! :(((

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#450) DDL válasza morzsol (#449) üzenetére


DDL
őstag

Nekem nem tetszik a VdH-k túlzottan izgága, lenyugodni képtelen, steril hangja. Sokat próbálkoztam néhány éve a FIRST-tel, meg a SECOND-al de végülis maradtam a CableTalk és az AN nagyszabásúbb, nyugodtabb (nem döglött, unalmas, hanem nyugodtabb) hangja mellett. Viszont ezek sem érnek a nyobába a mostani favoritomnak: pamut cipőfűzőbe bújtatott 1mm átmérőjű ezüst drót. :)


Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.