Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) commanDOS válasza slayer006 (#1548) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igen, ez az.
Merre fele laksz?
sráccal sz.tem le lehet beszélni valamit, az oldalon ott a tel. száma, persze szigorúan csak meghallgatás után.

Egyébként én meg absz. nem vok. audiofül sz.al nemérdekelnek túlzottan a többezer forintos csatik meg több százezres kábelek és egyéb marhaságok, frankón hülyeségnek tartom. FŐleg mivel ezer más dolog van a rendszerben, ami valóban ronthaja a hangképet, főleg egy 100K alatti cuccnál. milliós cuccnál lehet, hogy van értelme, de azis csak sznobizmus.
éppen ezért nemértem, hogy egy kapcosló miért lenne gáz, maikor minden erősítőben ottvan a hanfal kapcsoló, amivel tudod A-t meg B-t együtt illetve külön-külön hajtani.
Akkor az miért nem okoz problémát? van akinek biztos nem tetszik...de ez már egyéni dolog.
Az állandó kábelezéssel meg előbb utóbb kontaktos lesz a csati, vagy az erősítő csatija kopik, törik a kábel, lötyögni fog, stb....hát nemtom.
Én csak egy tippet adtam, én így csinálnám.

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1552) Side_ válasza commanDOS (#1551) üzenetére


Side_
aktív tag

''több százezres kábelek és egyéb marhaságok, frankón hülyeségnek tartom''...''milliós cuccnál lehet, hogy van értelme, de azis csak sznobizmus''
Erre csak azt tudom mondani, hogy ha nemhiszed, akkor menj el 1-2 helyre, ahol ki tudod próbálni. Nem kell milliós cucc hozzá, de többszázezres nem árthat. (Olcsóbb rendszereken is kijönnek a különbségek, de ott még nem feltétlen éri meg ezekre a dolgokra költeni, mikor ugyanannyi pénzért jobb komponenseket kapni.)
Nem sznobizmus, csak fizika. Illetve ízlés és igényesség kérdése. Aki nem akar magas szintű hifit, vagy nincs rá pénze, az nem fog venni.


A lényeg, hogy egy erősített jelbe betoldott akármi (kapcsoló, kábeldarab, bármi) csak ront a hangon, és mellesleg bonyolultabb is megoldani, mint venni még 1db rca-t és bekötni a megfelelő helyre. Számomra tehát egyértelmű, hogy melyiket kellene választani.


''Az állandó kábelezéssel meg előbb utóbb kontaktos lesz a csati, vagy az erősítő csatija kopik, törik a kábel, lötyögni fog, stb....hát nemtom.''
Ezt most marhára nem értem...
A kapcsoló mitől kevésbé állandó, mint az rca? :)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1553) Side_


Side_
aktív tag

Kis kieg - mondjuk azért a többszázezres kábeleknet lehet, hogy tényleg nem éri meg, de néhány-10e/m-eseket már simán.
(Egyszer hallottam 100e feletti kábelt, és még csak jó sem volt.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1554) commanDOS válasza Side_ (#1553) üzenetére


commanDOS
senior tag

Hát egy kapcsolót azért eleve úgy alakítanak ki, hogy bírja a kapcoslgatást és laapból is vagy érintkezik vagy nem. Nemúgy, mint egy csati, ami rászorul valamelyest az aljzatra, amikor lehúzod kopik, visszadugod ismét kopik, a kábel mozog, előbb-utóbb elfárad. Egy kapcsoló bevan forrasztva, állandó helyen van, csupán egy érintkező mozog benne, zais csak egy meghatározott intervallumban.
Meg, hogy hamár valami ottvan a jel ''útjában'' akkor már olyan mindegy, hogy az egy drótra forrasztott csati, amin a jelnek átkell mennie a másik csati párra +megint egy forrasztás, nyák, stb stb. vagy ugyanez egy kapcsolóval, ami milliószor praktikusabb.
Nemtom. mit szólnál ha az erősítőt állandóan szétkéne szedned és kábeleket dugdosnod ha pl. bemenetet akarsz váltani... semmivel sem akadályozza jobban a jelet, ugyanúgy lehet arany érintkezős, stb. csak sokkal ésszerűbb. nem hiába találták ki.
Ezt akábeles dolgot meg bizonyos értékhatárig alá tudom írni, nyilván egy 100Ft-os tyúkbél nem a legjobb. Csakhogy amint írtam egy rendszerben annyi minden más van, ami meghatározza a hang karakterét, elrontja vagy javítja a hangot...., hogy ezekhez képest egy kábel, egy csati, egy kapcsoló már csak olyan minimális válrozást okoz, amit normál ember tuti, hogy nem vesz észre.

Azért nem szeretem az audifil hozzáállást, mert 10 milkákat belehetne ölni, többek között olyan marhaságokat, mint több 100K-s tápkábel, amitől a röhögőgörcs elkap, meg 2centi vastag hangfalkábel és társai, aztán hátha rájön a végén, hogy azt a hanghatást, amit egy komolyzenei koncerten hall, a büdös életben nem fogja semmivel se megközelíteni.
eleve nem lehet olyan dinamikatartományt előállítani, stb. vagy pl. mondok mást: mi értleme van a marha drága kábeleknek, maikor a NYÁK lapon is ugyanaz a jel, ugynaolyan erősségben halad egy marha vékony réz ''szálon''.... (árnyékolást most felejtsük el)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1555) slayer006 válasza commanDOS (#1551) üzenetére


slayer006
addikt

kb. 170km Barcikától :(((

a válasz többi részét gondolom nem nekem szántad :F ;)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1556) commanDOS


commanDOS
senior tag

Még valami: én zenét szeretek hallgatni, nyilván azért jó hallani ha minőségi, de ha szar a felvétel, ha rosszul szól..én akkoris szeretem, mert magáért a zenéért hallgatom, ha szar mp3 akkor is. persze, hogy jobb minél f@szább minőségben..de attól még ugyanaz marad.
Elnézést ha az előbbi hsz.-al valakit megsértettem, de én így gondolom.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1557) commanDOS válasza slayer006 (#1555) üzenetére


commanDOS
senior tag

nem, persze, csak siettem és elfelejtettem a címzést :DDD

Egyébként ha arra vetemednél, hogy lenézel, akkor Miskolcon is van használt hi-fi bolt, nekik ha lehet még több cumójuk van...innen kábé 20Km

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1558) Side_ válasza commanDOS (#1554) üzenetére


Side_
aktív tag

Most nagyonnem értelek.
Miért is kellene a kábeleket lehuzogatni állandóan?!
Pont az a lényeg, hogy nemkell!! Hozzá sem kell nyúlni. 1x össze kell rakni, és onnantól az kész van!
Ennél praktikusabb, egyszerűbb már nem is lehetne!

''aztán hátha rájön a végén, hogy azt a hanghatást, amit egy komolyzenei koncerten hall, a büdös életben nem fogja semmivel se megközelíteni.''
Azért itt most nagyokat tévedsz. Elérni lehet tényleg nem fogja, de nagyon megközelíteni igen.
Hallottál már tényleg nagyonjó rendszert?

(A kábeleket pedig nem vastagságra veszi senki - legalábbis hozzáértő ember biztosan nem.)

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1559) Side_ válasza commanDOS (#1556) üzenetére


Side_
aktív tag

Ez mázli. Akkor neked tényleg nem kell sokat költened, hogy élvezhesd a zenét.

Énis hallgatok ilyen-olyan elfoglaltság közben zenét egy gagyi rádión, de annak nem az a célja, h élvezetes is legyen, hanem az, hogy közben se unatkozzak, meg jobban teljen az idő.
De ha konkrétan 'zenét hallgatok', akkor az igazán élvezetes tud lenni, ha kellően jó minőségű a rendszer. Meg az sem árt, ha a CD is az.
(A buli meg megint más - ott pl elviselem az elektro-zenét is.)

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1560) golyani válasza commanDOS (#1557) üzenetére


golyani
addikt

és ez hol található?

(#1561) neduddki válasza slayer006 (#1548) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Oooooooooo hogy allah novessze foldig aszakallad........:- ))))))))
Minek kellet eszt mso tnekem megmutatni??? [link]

udv

neduddki

mod:
[kép]
[link]
bogok:- ((((((((((

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1562) slayer006 válasza neduddki (#1561) üzenetére


slayer006
addikt

H'

gondoltam, valakit érdekel még ... ;)
én pl. a mostani szupermarketes ''házimozi'' erősítőktől köpök egy yóó nagyot és megyek tovább ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1563) neduddki válasza slayer006 (#1562) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A Genelec-jeimhez keresgelek vmi eloerositot, aminel nem elhanygolhato szempont a tavize lete:- ))), d eegy ijjenre azert megnyalja az ember:- )))
mongyuk filozgatok egy csoves epitetesen /meg vagyok halva a szep csoves hangert/, monyuk az is igaz amenyit mostaban en zenet hallgatok:- (((
igy asztan kozeputas megoldaskent egy denon 1907-es vagon megcelozva,

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1564) commanDOS válasza golyani (#1560) üzenetére


commanDOS
senior tag

Heló!

Gondolom a miskolcit kérded.
Én még nem voltam ott, de a sétálón van, v.melyik kapualjban, asszem pincébe kell lemenni.


Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1565) commanDOS válasza Side_ (#1558) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igen csak ezzel a ''majdnem megközelíti'' dologgal az a bajom, hogy huh, rontja a hangképet a kábel, a kapcsoló, a hangerő poti, a hangszín potik, az equalizer, a tápkábel, a csatik, és szedjünk ki mindent és cseréljük milliós cuccra és huh de jó hangja van, közben meg csak bedumálja magának a legtöbb esetben.
Még valaki kifogja találni, hogy nem mind1, hogy milyen színű konnektorba van dugva a táp :DDD

Nah én ezek miatt vagyok kiakadva. Mert vannak nyilvánvaló dolgok, amik biztos, hogy még olcsó rendszeren is javítanak valamicskét: hangfaltüske, megfelelő elhelyezés, normális kábelezés: lehetőleg ne 10-20 méter, számítógép elfelejtése és persze az alapok, hogy egy-egy erősítőnek milyen a karakteriszikája, hogy milyen hangokat tud szebben megszólaltatni, hogy milyen kondik vannak a tápban és a többi....
Ezek tutira számítanak, mert ésszerű, ottvan mögötte a fizika és kainek jó füle van hallja is.

Másrészt meg engem úgyse az fog érdekelni, hogy milyennek kéne lenie a hangzásnak, hanem az, ahogy sz.tem közelít az eredetihez, ahogy az én botfülemnek a legjobban tetszik. Éppen ezért, ahogy még Rii íra a topic legelején, számomra is fontos, hogy tudjak állítgatni a hangszín potin, hogy legyen Eq a rendszerben, stb.

Mellesleg egy szóval nem mondtam, hogy nem szeretem relatíve jó minőségben hallgatni a zenéket, mert egyértelműen jobb egy hi-fi-n, mint sz@r sz. számítógépes csipogón.
csak nekem inkább a zene a lényeg, amit akkor is ugyanúgy szeretek ha minihifin szólal meg...csak nyilván más élmény :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1566) Side_ válasza commanDOS (#1565) üzenetére


Side_
aktív tag

Most az a baj, h eltávolodtunk az eredeti témától...de nembaj. (Azért remélem érthetően írtam le, hogy gondoltam az RCA-dolgot.)
___________________________________________________________________________

''Igen csak ezzel a ''majdnem megközelíti'' dologgal az a bajom, hogy huh, rontja a hangképet a kábel, a kapcsoló, a hangerő poti, a hangszín potik, az equalizer, a tápkábel, a csatik, és szedjünk ki mindent és cseréljük milliós cuccra és huh de jó hangja van, közben meg csak bedumálja magának a legtöbb esetben.''

Ha már úgyis ennyi minden rontja a hangot, nemkéne mégjobban elcseszni nem?
Ha alap v esetleg középkategóriás a rendszer, akkor ezek még egyáltalán nem fontosak (mivel egyéb komponensek csaréje, mint erősítő, hangfal,...sokkal nagyobb javulást eredényez) - de felső kategóriában igen. (Sokkal jobban kijönnek a hibák is, mivel sokkal jobb maga a rendszer.)
Az meg, hogy csak bedumálja magának teljesen hülyeség - ugyanis ha nem hall különbséget valaki, akkor hülye lesz költeni rá. DE garantálom neked, hogy nagyonnagy különbségek vannak!! (És nemcsak az hallja, akinek jó füle van. Ezt mindenki hallja.)

Ha neked a hangfaltüske nyilvánvalóan jó, mert van fizikai alapja, - sőt, még a kondit is elfogadod, akkor a kábelnek miért nincs? Annak ugyanúgy van, csak más jellegű!

''Másrészt meg engem úgyse az fog érdekelni, hogy milyennek kéne lenie a hangzásnak, hanem az, ahogy sz.tem közelít az eredetihez, ahogy az én botfülemnek a legjobban tetszik. ''
Ezért neked tényleg nem kell költeni ilyen jellegű dolgokra - de ezt már kitárgyaltuk.

[Szerkesztve]

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1567) gery03 válasza commanDOS (#1565) üzenetére


gery03
senior tag

Ezt a felejtsük el a számítógépet dolog nekem sántít. Már mégis miért kéne elfelejteni? Sokszor jobb hangot ad, mint egy hifi cd-lejátszó. Ja és nem az alaplapi hangkártyát kell használni.

(#1568) Side_ válasza gery03 (#1567) üzenetére


Side_
aktív tag

Ha jobb hangot ad, akkor azt a hifi cd-lejátszót nem nevezném hifi-nek. max idézőjelben

Egyébként meg a legjobb pc-s optikai meghajtók is eléggé gyenge minőségűek egy valódi_hifi-cd-hez képest.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1569) golyani válasza Side_ (#1568) üzenetére


golyani
addikt

hifi toronyra gondolt... az meg tállen nem jobb...
de egy Hi-Fi lejáccóhoz a gép közel sincs.
egy lejátsz óakkor jó ált ha nem kell korrigálni a hangján...
a gépen meg igencsak kell...

[Szerkesztve]

(#1570) commanDOS válasza golyani (#1569) üzenetére


commanDOS
senior tag

A ''felejtsük el a pc-t'' dologot úgy értettem, hogy pc-s gagyi hangkari, mp3 és társai.
Egy jóminőségű USB-s hangkártya +lossles hanganyag már nyilván van olyan jó, mint egy nemtúl drága cd lejátszó+ eredeti cd.
Inkább próbálok az arany középúton maradni, azaz beszerezni jobb (lehetőleg 256-320Mp3- at) mert tényleg vannak szörnyűséges dolgok, amiket tnyleg nem lehet meghallgatni, mert undorító hangja van :DDD , viszont sokkal kényelmesebb a gépen eltárolni az összes kedvencemet és csak klikkelni párat és már szól is a muzik, mint a több száz darabos cd állmoányt tartani, azt nyilván ápolni néha, vigyázni rá, jó helyen tárolni, időközönként archiválni (itt akkor bejön az, hogy most akkor van-e különbség hangzásilag másolat és eredeti között), kikereseni, ami éppen kell, aztán 10-12 szám után cserélgetni, közben a gépen is babráálna az ember.... hát nekem nemtúl kényelmes,
Persze más, amikor az ember leülne kicsit zenét hallgatni de erre nekem úgysincs időm, mert mindig van valami babrálni való, stb...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1571) slayer006 válasza neduddki (#1563) üzenetére


slayer006
addikt

H'

Mivel messze a hely, ahol a link elérhető ezért v.színű újjat kell vennem.
Kétesélyes (eddig :D ) a dolog:
[link]
[link]

ha az Onkyo fekete lenne, akkor csak egy esélyem lenne

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1572) neduddki válasza slayer006 (#1571) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

MIntha vhol lattam volna egy nem tulfital integrat ~20k kornyeken??? leeht hogy az is kazincbarcelonan???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1573) slayer006 válasza neduddki (#1572) üzenetére


slayer006
addikt

Hi

Saynos a Denon sem egy 20.000,- -os kategória :(
[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1574) dabadab válasza Side_ (#1568) üzenetére


dabadab
titán

''Egyébként meg a legjobb pc-s optikai meghajtók is eléggé gyenge minőségűek egy valódi_hifi-cd-hez képest''

Ellenben forraskent a HDD-rol jovo lossless anyag a maximum, amit digitalis forrasbol ki lehet hozni, mert ott nem kell az Audio CD elbaltazott marhasagaival tokolodni. Sot, megkockaztatom, hogy ha a CD-t vmi normalis hibajavito eljarast hasznalo grabbelo program olvassa, akkor is ott van a PC a HIFI lejatszok szintjenel.

DRM is theft

(#1575) slayer006


slayer006
addikt

A High Fidelity vagy Hi-Fi egy szabvány amely a Német Szabványügyi Hivatal (DIN) a DIN 45500 nevű szabványban fektetett le 1973 -ban.
A DIN 45500 egy sokat idézett szabványként inkább csak technikai minimumot jelentett, és semmiképpen nem hangminőséget.

Ideje lenne némileg módosítani a szabványon.
Mostanában gyakorlatilag minden ''hangkeltő'' megfelel a Hi-Fi követelményeinek.

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1576) commanDOS válasza dabadab (#1574) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ebben tök igazad van, csakhogy, ami a vinyón van lossless anyag, az valszeg egyszer már volt cd-n, amit egyszer legalább be kellett olvasni...és hát innentől 1értelmű a ''gond''

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1577) dabadab válasza commanDOS (#1576) üzenetére


dabadab
titán

''és hát innentől 1értelmű a ''gond''''

Lattal mar mukodes kozben EAC-t v cdparanoiat? Amire ezek ramondjak, hogy rendesen leolvastak a lemezrol, az ugy is van. Rengeteget pocsolnek a grabbelessel, mindent ezerszer ellenoriznek es ugy altalaban pontosan tudjak az iroik, hogy milyen problemak adodhatnak egy CD olvasasa soran - es hogy azt hogyan oldjak meg. (Egyebkent az ''mp3'' scene-en a normalis release-ekben ott figyel az EAC log is.)
Szoval egyaltalan nem egyertelmu a gond, sot.
Amugy viszonylag normalis allapotban levo CD-nel szinte mindegy, hogy mivel olvasod (komolyan, egy kozepesen megviselt CD-t egy tescogazdasagos DVD-jatekos is szinte hibatlanul olvasott (huszonpar perces alatt produkalt harom v negy, a masodperc toredekeig tarto szakaszt, ahol interpolalt)), ahol meg gaz van, ott egyertelmu elonyben vannak az effele advanced ripperek a CD lejatszokkal szemben, mivel oket nem szoritja mindenfele real-time idohatar, ha egyszer egy par masodperces resz beolvasasaval egy fel percig kell tokolni, akkor azt teszik, raernek.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#1578) commanDOS válasza dabadab (#1577) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ezt csak elviekben mondtam, mert a gyakorlatban aligha kéne ilyennel foglalkoznom, mivel nem hallom úgyse, hacsak nem kihagy a cucc, ''ugrik'' a lemez stb.
De azért azt te is beláthatod, hogy azért annyira nem egyszerű rendesen leolvasni egy lemezt és ennek nemkéne így lennie, mert digitális technika meg miegyéb...Még a topic elején ment erről a vita hosszú oldalakon keresztül, de eredmény nem született, mert mindenki a maga igazát mondta..persze nem tények nélkül, csak egy ténynek is addig hisz az ember, amíg valaki nem állítja annak az ellenkezőjét. ami lehet, hogy igaz, lehet, hogy nem...
csak éppen az a gáz, hogy ezen gondolkodni kell, hogy jó-e a cd vagy sem, amikor egyértelműnek kéne lennie, közben meg még a kiolvasásával is adódhatnak gondok, persze hozzáteszem mégegyszer, hogy egy átlag használónak ez olyan mind1, mert cd cd és kész.
De saját tapasztalat, hogy a másolt cd valamilyen rejtélyes okból kifolyólag nem úgy szól, mint az eredeti, nem rosszul, tompán, vagy recsegősen..egyszerűen máshogy. Ha mástól hallom azt mondom hülye vagy, de ha már a saját fülemmel hallom, pedig elvben ez ugye lehetetlen.... vagy mégsem?

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1579) Sztanik válasza commanDOS (#1578) üzenetére


Sztanik
tag

Pont nem lehetetlen, hanem igenis gyakorlati tényekkel is alá van támasztva.
Egyszer már ( 2-3 éve ) megértettem miért , és akkor azt mondam. A qrva életbe a fene sem gondolta volna ezt. Ha érdekel valakit, előkeresem a cikket.

Robi

(#1580) dabadab válasza commanDOS (#1578) üzenetére


dabadab
titán

Nem, nem erzekcsalodas, siman elofordulhat.
Az audio CD-kkel alapjaban veve ket problema van: a pontos pozicionalas szinte lehetetlen, a hibajavito kodja meg eleg gyenge.
A hagyomanyos hifista CD lejatszok pont ugy mukodnek, mint a bakelitet porgeto tarsaik: nagyon pontosan egyszeres sebesseggel forgatja a lemezt es olvassa. Ha valamit nem sikerul beolvasnia, akkor megprobal hibajavitani, ha az nem sikerul, akkor interpolal. Ha pedig interpolal, az tenyleg a hangminoseg romlasat jelenti es akar meg is hallhatod. (Es eros a gyanum, hogy az asztali lejatszok nincsenek igazan az irhato/ujrairhato CD-kre optimalizalva - foleg a regebbi darabok egyaltalan nem is tudnak lejatszani ilyen lemezeket.)
Az altalam fent emlitett programok viszont ugy mukodnek, hogy ha valamit nem sikerul beolvasni, akkor probalkozik ujra es ujra, addig, amig nem sikerul ellenorizhetoen jo eredmenyt produkalni.
Egyebkent a dolgot viszonylag egyszeru ellenorizni, ha nem hiszel nekem: veszed a lemezt es berippeled mondjuk ket kulonbozo drive-val, majd osszehasonlitod az eredmenyt: ha tok ugyanaz[*], akkor az nagyon nagy esellyel azt jelenti, hogy mind a ketto tokeletes. Ha van SPDIF bemenettel rendelkezo hangkartyad, akkor ezek utan berakhatod a lemezt egy asztali lejatszoba is, es megnezheted, hogy annak mit sikerul kiolvasnia.

*: a ''tok ugyanaz'' nem feltetlenul jelenti azt, hogy teljesen azonos file-okat kapsz, mivel a pozicionalas bizonytalansaga miatt a kezdopont nem feltetlenul mindig pont ugyanoda esik, ezt a par tortmasodpercnyi bizonytalansagot leszamitva kell az azonossagot erteni ([link])

DRM is theft

(#1581) DDL


DDL
őstag

Ahoz, hogy lgalább közelebb kerüljünk (nem megértés!) az írott vs nyomott lemezek és egyéb lemezen elkövetett trükkök hatásmechanizmusához kicsit előrébb kell keresgélni. Ott ahol a digitális technika is pont olyan mint a hagyományos LP: analóg. Mégpedig kiolvasás folyamata. Ez ugyanis teljesen analóg. A különbségek nagyrészt innen erednek...

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1582) frankie! válasza dabadab (#1580) üzenetére


frankie!
őstag

Fel akartam már tenni rég a kérdést, most megteszem. Ugye tény amit te írtál, hogy a zenei cd-knek a hibajavítása tökéletlen, ezért hozzákölt a lejátszó, ha nem tudja beolvasni, ezért van szükség a méregdrága pontos mechanikákra, hogy jó legyen a beolvasás.
A CD-ROM-nak sokkal jobb a hibajavítása ha minden igaz, a DVD-nek meg elvileg még jobb, valahol olvastam, hogy 10x jobb a hibajavítása, mint a CD-ROM-nak. Ezért a karcolásokra is érzéketlenebb a nagyobb adatsűrűség ellenére, amit már én is tapasztaltam. De akkor miért nem hoznak létre az audio CD helyett egy új szabványt, ahol ezek ilyesmi módon működik a beolvasás? Akkor nem lenne szükség ilyen drága lejátszókra, a számítógép elvén működne. Tehár fejlettebb szoftver vs. hardver. A DVD-Audio nem tudom hogy működik, lehet hogy már így. Ha wav-okat írok egy cd-re v dvd-re, mi történik? Nem lesz jobb a hangminőség? Nekem nem áll módomban kipróbálni, mert nincs hi-fi rendszerem...

EAC rulez! [link]

(#1583) dabadab válasza frankie! (#1582) üzenetére


dabadab
titán

Azert nincs uj szabvany, mert a szorakoztato elektronika eseteben az uj szabvanyok bevezetese mindig iszonyu macera es a konkret esetben ennek a felvallalasat kevesse indokolta a dolgok allasa. Amugy, persze, veheted mondjuk a DVD Audiot ilyesmi uj szabvanynak, ami remekul mutatja, hogy a pusztan nemi minosegjavulast kinalo uj szabvanyok bukasra (vagy legalabbis statisztai szerepkorre) vannak itelve.

DRM is theft

(#1584) frankie! válasza dabadab (#1583) üzenetére


frankie!
őstag

És ha az EAC elvén működnének a játékosok? Pl. kéne várni 10-15 mp-et mielőtt lejátssza, mint valami csöves cuccnál! :U

(#1585) dabadab válasza frankie! (#1584) üzenetére


dabadab
titán

Mintha lenne par high-end cucc, ami ezt csinalja (egyebkent azert ez sem problemamentes, mert ilyenkor a mechanika hangoskodik, ami zavaro lehet), de jo allapotban levo gyari CD-k eseten nincs olyan nagy jelentosege, aki meg kepes agyonkarcolt, ujjlenyomatos irt CD-ket hasznalni, annek meg ugyis mindegy :)
Egyebkent meg szerintem ez az optikai lemezes bohockodas lejart lemez (elnezest :) ), lassan eltolodik az ipar a halozati lejatszok fele, amik a hazi szerverrol vagy a netrol streamingelek a zenet.

DRM is theft

(#1586) commanDOS válasza dabadab (#1585) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez a hálózati dolog egyébként marha jó, de én még adnék néhány évet a cd-k nek, főleg mivel ma még nem annyira megfizethető, kevéssé elterjedt, de a jövő az valahol ottvan. Meg ahogy képesek lesznek egyre nagyobb és biztonságosabb tárolóegységeket gyártani úgy drasztikusan csökken az ár és talán véget ér az az idő, maikor kompromisszumot kell kötni minőség és mennyiség terén, mivel így annyi jó minőségű zenét tárolhatunk, amennyit csak összetudunk szedni :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1587) frankie! válasza dabadab (#1585) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, szerintem is jó dolog ez, a legtöbbször én is a gépről hallgatok zenét, de mégis van annak is hangulata, amikor leül valaki a zenehallgató szobájába, és ''koncertezik''. :)
Én olyan lejátszókat várok, amik az oprendszer nélkül tudják kezelni a winyót (tehát van bennük egy célszoftver, ami kezeli a fájlokat), hogy ne menjen fölöslegesen a gép.

(#1588) commanDOS válasza frankie! (#1587) üzenetére


commanDOS
senior tag

Engem meg régóta foglalkoztat egy USB-s hangvezérlő (direkt nem kártyát írtam :DDD )
Aztán a napokban nézelődtem...bár egyelőre még komoly szándék nélkül, de két versenyzővel azért szemezgetek, ~10K-s kategória, az egyik egy Creative soundblaster live 5.1 USB, a másik pedig egy Terratec Aureon 5.1. Mindkettőn van fejhallgató kimenet, mic bemenet. és természetesen RCA-kimenetek.
Ti melyiket ajánlanátok?
Terratec?[link]

vagy

Creative[link]

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1589) commanDOS


commanDOS
senior tag

Jah és tényleg jobbak lennének, mint a hasonló kategóriájú pci kártyák?
Mert elvileg a égpből így csak digitális jel jön ki, mint adat és ugye ebből a gépen kívül lesz analóg hang. csakhogy ez tényleg ennyivel jobb-e... :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1590) rii


rii
nagyúr

császtok!

asszem erősítő-CDplayer-rádió vásárlásra adom a fejem, profibb kaetgóriában, különösebb hozzáértés nélkül.

A Revox B760 rádió is egyben ugye? Mennyi a reális piaci ára?
ill egy revox B225-nek mennyi a reális piaci ára?


valami még profibb, nagyon régi Hi-FI rádió létezik, amivel pld. orosz adókat lehet fogni?

előre is köcce.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1591) slayer006 válasza rii (#1590) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1592) Side_ válasza dabadab (#1574) üzenetére


Side_
aktív tag

Mondjuk ahogy te írtad úgy van létjogosultsága a PC-nek.
De ritka, hogy az emberek így értik a számítógépes zenehallgatást :)


Persze itt már csak annyi a lényeg, hogy ha megvan a nagyonprofin rögzített anyag, akor úgy kell kivinni az erősítőig, hogy az a lehető legtökéletesebb legyen.
Így elérhető elég magas-szintű minőség, de ez legalább olyan drága, mint egy tényleg komolyabb CD-player.
Meg kell ugye komoly hangkártya, ami képes lehet felvenni a versenyt egy jó CD-játszó elektronikájával, amit speciálisan oda fejlesztettek ki - csak kérdés, hogy megéri-e :)
Nem feltétlen. Bár, ha már úgyis megvan, akkor nem probléma. //De vannak ugye olyanok, akik csak futóműként használják a CD-lejátszót, aztán külső DAC-ról megy tovább a dolog.
Ezt is lehet PC-vel. (És sztem ez így együttvéve már igen jó lehet.)

Meg nem elhanyagolható, hogy ha esetleg véletlenül meg tud szerezni az ember 1-2 számot sávokra bontva, akkor otthon talán még jobban összerakhatja, mint eredetileg volt.

De nem profi eszközökkel sajnos tuti, h nem lesz olyan az eredmény, mint egy jobb CD-n.

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#1593) rii válasza slayer006 (#1591) üzenetére


rii
nagyúr

köfi

ez mely városban található? Kazincbarcikán?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1594) commanDOS válasza rii (#1593) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igen, Kazincbarcikán.
(Elnézést barcikai vagyok, kell a reklám :DDD )

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1595) slayer006 válasza commanDOS (#1594) üzenetére


slayer006
addikt

:P

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1596) rii


rii
nagyúr

Rotel-ből tudtok ajánlani lécci

- CD lejátaszó
- erősítő
- analóg rádió
- erősítő+rádió

tipusokoat?

régi, használt érdekelne ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1597) regent


regent
aktív tag

Csak hogy beleszóljak a vitába, hogy a számítógép, vagy a CD lejátszó jobb. Angolul tudóknak.
[link]

Ezek szerint a gép lehet jobb (minööségüü) forrás, mint a CD. De mindenképpen kényelmesebb, és kezelhetööbb, ez nem kérdés.
Csak egy vélemény, de azért eléggé megrágja a témát. Magam részérööl egyetértek vele.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#1598) dabadab válasza regent (#1597) üzenetére


dabadab
titán

Vazze, ez megint a jitteren rugozik. Ezek az audiofilek mind a Technikatorteneti Muzembol lopjak a DAC-okat, vagy hogy a francba keritenek olyan cuccokat, amik nem reclockoljak az SPDIF streamet?

DRM is theft

(#1599) commanDOS válasza dabadab (#1598) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ez a Jitter mi is akar lenni? :B

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1600) rii


rii
nagyúr

láttam egy Revox B125-ös CDplayer-t ....60.000 péz.

NAD-ból melyik a legjobb CD-player?

Mert ugye a NAD-ból a legjobb amplifier az a 3020?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.