Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) commanDOS válasza Ebit (#1850) üzenetére


commanDOS
senior tag

Ha van benen védelem, akkor gondolom ez nem lényeg, főleg, hogy feleslegese nem szeretek kapcsolgatni mindent, csak hamarabb kikopik vagy kontaktos lesz :DDD
Egyébként meg ha jól tudom még végfoktranyóknak is van egy minimális ''bemelegedési'' ideje, ami alatt nem ajánlatos tolni rá a hangot, mint a hülye.
Meg úgy vettem észre, hogy úgymond hidegen egy ap árnyalatnyit másabb is a hangja.
Csövesnél nyilván ez hatványozottan igaz...

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1852) Ebit válasza commanDOS (#1851) üzenetére


Ebit
addikt

Ez a kis rutin, tartossá teszi a berendezést

Melegedési idő kell, mert bármilyen furcsa az elektronikai dolgoknak is jót tesz a ''bejáratás'', és időnként a teljesitmény/ hangerő változtatás.

(#1853) rii válasza Ebit (#1850) üzenetére


rii
nagyúr

igen ... ezen az erőlködőn csak felváltva lehet A-t vagy B-t használni.

én úgy szoktam lekapcsolni a cuccost, (pld munkahelyen) hogy
- hangerő leteker,
- erősítő kikapcsol,
és mivel ott a számítógép adja az ''anyagot'', így azt kapcsolom ki utoljára, mert a számítógép is utolsó lehelletével ''rug'' még egyet. Csak hát kikapcsolt erősítővel szemben már nem tehet semmit.

De az mit takar, hogy ''(2.) hangfalak kapcsolása''? :) Onkyo inegrámon van olyan, hogy A
B
A+B
OFF

Akkor Neked kikapcsolt állapotban mondjuk az OFFon van a hagfal kapcsoló?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1854) Satellite válasza Laczik (#1839) üzenetére


Satellite
tag

Laczik!

A felsoroltak közül egyértelműen a Denon a nyerő.

A Hi-Fi Magazin egyik utolsó számában (1992/1) teszteltek néhány nagyon jó középkategóriás erősítőt, (Arcam Alpha 3, Musical Fidelity B1/II és Pioneer A400), és az akkori etalonjuk a Denon PMA 320-as volt.
A Denon mindháromnál jobb volt, talán az ''óriásölőnek'' elnevezett A400 bizonyult 1-2 szempontból egyenrangúnak/jobbnak nála. Ugyan a 260-as legfeljebb ''unokaöccse'' lehet a 320-asnak, de feltétlenül jobb családból származik, mint egy igencsak átlagos Onkyo vagy Harman-Kardon. (Ugyan ezek is tisztes iparoscégek műhelyeiből származnak, de a hangjuk: az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz...)
Szóba jöhetne még a Marantz is, de ez a cég főként a sikeresen modifikált Philips CD-lejátszói révén lett ismert, az erősítői szintén eléggé átlagosra sikeredtek.
Tehát hallgass meg egy jó Denon-t, vagy várj, amíg felbukkan egy A400-as!

(#1855) Ebit válasza rii (#1853) üzenetére


Ebit
addikt

Igen, ahogy a kis rutinba leirtam.
Bekapcs off-on, Ki on-off a hangfalváltó állása.
A ki-és bekapcsolás érdekes állapot ez erősitők számára.

(#1856) Ebit válasza Satellite (#1854) üzenetére


Ebit
addikt

Látod ezért szoktam én ritkán konkrét tipust javasolni.
A racionális logika és a szaksajtó kb 15 éve megirt cikkei szerint igazad is lehet, bár kérdés ki milyen mélyen ásta bele magát a témába.

Leirom én hogy gondolom, bár ezt ebben a topicban többen megtették:

-a régebben gyártott múszaki berendezések ritkán vannak ,szakszerú felújitás, karbantartás nélkül tökéletes állapotban/elég egy jól szrevehető hibára gondolni,pl recsegő poti stb /
- a tipus kiválasztása a felhasználó igénye alapján történjen
- a felsorolt tipusokat nem biztos hogy ismerjük /pl én szeretem a kefirt, a tulaj nem /
-nem ismerjük az ajánlott készülékaktuális állapotát/ természetesen itt, olyan hubára gondolok, ami megtekintés ls rövid idejú tesztelés alatt nem jőn ki

(#1857) Laczik válasza Satellite (#1854) üzenetére


Laczik
tag

Szia!
Köszönöm a válaszodat (Ebit-ét is).
bár lelkileg ráhangoltam magam a Marantzra, de végled nem köteleztem el magam mellette.
Szóval ha a megérzésetek szerint jobb a Denon akkor inkább azt választanám, mivel nekem nincs oly nagy tapasztalatom.
Még az alábbi két Denon erősitőt találtam a Vaterán:

Denon-PMA500 [link]

Denon-PMA-725R [link]

A 725R elég szimpatikus számomra és van hozzá távirányitó is(gyárilag biztos, de nemtudom a tulajnak meg van e még)

(#1858) neduddki válasza Laczik (#1857) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A 725-oson mar vna eloerositett kiment az 500-as /vagy vmejjik kozvetlen utogya/ meg uzem ben naluik a vajuknal jolelvan, de mivle hangositasra vna hanszlva ezert enm szepenszolo hifi hagsszorok vannak trakotve

udv

neduddki

mod: a 725-os tenyleg szepen szol:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1859) Ebit válasza Laczik (#1857) üzenetére


Ebit
addikt

Szivesen.
Javaslom ülj le elöször otthon és gondold végig milyen erősitőt szeretnél,milyen hangfallal és forrásból /cd stb/ használnád.
Teljesitmény szempontjából a legtöbb min. 2*20 w-s erősitő alkalmas,egy szoba tőkéles hangositására, megfelelő hangfalak esetében.

Ezt kőveti,a hangminőség itt érdemes figyelembe venni a tagtársak által ismert és ajánlott, konkrét tipusokat, majd amikor sikerült ezek között előválasztani, a vásárlás előtt minél hosszabb ideig hallgasd meg, lehetőleg korrekt körülmények között. / talán ez a legnehezebb része/

(#1860) neduddki válasza Ebit (#1859) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Na eszt fogja nerhezse kivitelzni vateres cuccnal:- )))

udv

neduddki

p.s. regebben eloferdult nehany boltocsk ahol meg hasznaltra is adtak nemi kiprobalasi idot, csak az atam ismert utolsot /oktogonnal vmejjik kapualjban a koruton/ lecserelte egy akubolt:- (((

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1861) Laczik


Laczik
tag

Nos igen a kipróbálás az nehezen fog menni, de bizok az eladó jóhirében (pozitiv minősitéseiben)

Bár még megnézem a helyi boltok kinálatait is ,de nem hiszem hogy találok vmi értelmes erősitőt.(az egyik boltba csak egy Kenwood meg Philips erősitőt láttam :U )

Szóval több mint valószinű hogy a Vateránál és a Denon 725Rnél maradok ha ugy gondoljátok hogy megéri megvennem :)

(#1862) Ebit válasza Laczik (#1861) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem nézd meg még itt is,mert a magánszemélyeknél könnyebb a meghallgatás.
www.hificity.hu
www.apronet.hu

(#1863) Satellite válasza Laczik (#1861) üzenetére


Satellite
tag

Laczik!

Szerintem előbb nézd meg ''Barcikai-Ampi'' teljes kínálatát, ne csak azokat, amiket feltett a Vaterá-ra.
A honlapja itt található: [link] - Internet Explorerre van optimalizálva, de Firefox is megnyitja.
Ha végignézed az erősítőket, (lásd: [link] ) akkor találhaszt még néhány említésre méltó gépet:
Pl:
Pioneer A405 25,000.- (csak dobozában azonos a legendás A400-assal!),

Rotel RA840 30,000.- (ha kifogástalan, ezzel biztos nem veszel zsákbamacskát),

Pioneer A335 22,000.-

Lehetőleg azokat a változatokat keresd, ahol még netán mély/magas hangszínszabályzók sincsenek, (egy jó minőségű erősítőn ezek fölöslegesek, vagy legalábbis egy On/Off kapcsolóval kiiktathatóak), - és amelyiken mindenféle Loudness és egyéb fiziológiai szabályzók vannak, azokat meg lehetőleg kerüld el messzire... :)

Ahhoz, hogy vásárlás előtt alaposan körbenézhesd, ajánlott személyes meghallgatási lehetőséget is kérni az eladótól, hogy bele is nézhess a dobozba, nem voltak-e kicserélve a végtranyók, pufferkondik, a hangerőszabályzó poti vagy netán a hálózati trafó. Ha ezeket nem az eredetivel helyettesítik, akkor nagymértékben romolhat egy egyébként működőképes készülék hangja.

[Szerkesztve]

(#1864) frankie!


frankie!
őstag

Mi jelent az MM és MC bemenet a phono előerősítőn?
Ezek miben különböznek egy hagyományos előfoktól?

(#1865) Ebit válasza frankie! (#1864) üzenetére


Ebit
addikt

Nagyon egyszerúsitve az MC hagszedők,a legkisebb jelfeszültséget adták le a/hagszedők között,ezért hozzájuk még egy + elő előerősitőt vagy trafót használtak /elméletileg ezek jobb minőségú hangszedők voltak voltak, mint az MM a mozgo mágneses,ahol a lejátszótúhöz volt szerelve,a jelátalalakitó /mágnes+ tekercs, és ez csatlakozott az erősitó korrekciós részéhez RIAA korrektor,és igy jött létre a néhány mv,jelszintből az a feszérték ami,már tudott illeszkedett az erősitő többi részéhez.

(#1866) Ebit válasza Satellite (#1863) üzenetére


Ebit
addikt

A Rotel 840-est ismertem, őt ha jó állapotban van ajánlani tudom.
/árára nem reflektálok,azt neked kell eldőnteni,ismerve a kinálatot /

(#1867) frankie! válasza Ebit (#1865) üzenetére


frankie!
őstag

Ugye RIAA korrektor minden erősítőn van? Egy átlagos/alap lemezjátszóba érdemes MC hangszedőt venni? Ez most is jobb hangot eredményez?
Igaz, hogy MC bemenet csak a sima Nad 3020-on nincs, csak a 3020a-n?
Mert rájöttem, hogy analógot is akarok hallgatni... ;]

(#1868) frankie!


frankie!
őstag

A Pioneer A-445-t használta már valaki? Vélemények?

(#1869) Laczik


Laczik
tag

Megnéztem az általatok linket erősitőket.
A Pio-k valahogy nem tetszettek, ám a Rotel annál inkább.
Szóval most a Denon-PMA-725R
a Rotel 840
(esetleg még a Marantz Pm-63) között vacilálok.

Még egy kérdésem lenne (vagy feltevésem?):
ha a Denon nem roszabb sokkal a Rotelnél és van hozzá távirányitó akkor esetleg nem érné meg inkább azt venni?
hisz a szük keresztmetszet nálam ugyis szvsz a hangfal lesz.(a mostnai szovjet hangfalaimat leszeretném cserélni vmi jobbra max 40Kból)

(#1870) Satellite válasza Laczik (#1869) üzenetére


Satellite
tag

A HIFI City-n van (volt?) egy eladó A400-as:

2007-01-21 | András | 06(30)378-7870 | Bp
Eladó egy Pioneer A-400-as fekete színű erősítő,szép állapotban. Ár:35.000 Ft.

Ez ennyiért nagyon olcsó, és az összes, itt korábban belinkelt erősítőnél fölényesen jobb, lásd: [link]

Ha viszont nem szánsz rá ennyit, akkor nézd meg a Rotel-t, de a Pioneer-t nem nagyon közelíti meg...

(#1871) Ebit válasza frankie! (#1867) üzenetére


Ebit
addikt

Általában mindegyikben, az MC-t szokták ritkábban,beépiteni.
Önmagában az ,hogy valami a, b c séma szerint van felépitve,nem feltétlenül jelent minőségbeli külőnbséget, midegyiket megépithetik jól vagy rosszul.
Az MM az elterjedtebb, mert szélesebb kört célzott meg,talán agyártása is oécsóbb volt, és nem igényelt ,még+ előerősitőt.
Megjegyzem a phono rész az erősitők sarkalatos pontja,kevesen csináltak igazán korrektet./ korábban is irtam, talán a Nad 3020 sikere is elsősorban ennek a részegységnek tulajdonitható /

(#1872) Satellite válasza frankie! (#1867) üzenetére


Satellite
tag

Normál Phono-bemenet (RIAA-korrektor) általában található a legtöbb integrált erősítőn, bár az utóbbi 10-15 évben ezek egyre gyengébb minőségűek lettek, - hiába: a Vinyl-korszak végleg leáldozott.
A kis 3020-as MenőManó változatai csak MM hangszedőket tudtak közvetlenül fogadni. A komolyabb (és újabb) erősítők (pl. az A400 vagy a Denon, a nagyobb Rotelek) már mind tartalmaztak egy MM/MC átkapcsolót, vagyis közvetlenül rájuk dugható volt egy mozgótekercses hangszedőjű lemezjátszó is.
(Ezeknek a beépített elő-előerősítőknek a minőségéről inkább ne beszéljünk: még a legolcsóbb Ortofon (vagy netán a magyar gyártmányú KFKI) illesztőtrafóval is sokkal szebben muzsikáltak...)

[Szerkesztve]

(#1873) rii


rii
nagyúr

meg lehet oldani valahogy viszonylag kevés pénzből egy szoba hangszigetelését? (tojástartó dobozok)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1874) frankie! válasza Satellite (#1872) üzenetére


frankie!
őstag

Köszönöm a szakszerű választ, nézegettem itt-ott Ortofon illesztőtrafókat, de az én bukszámhoz bizony nem illeszkedtek!!! :DDD
Egy 3020A gazdája szerint ez a gép tudja az MC-t is kezelni. Igaz ez? Ez esetben ez egy járható út ezzel a készülékkel (DDL véleménye alapján igen)?

Ezt gondolm ismeritek: [link] Jó kis szöveg! ;] Egy ilyen csöves MCPre KIT mennyibe kerülhet? Gondolom nem 3500 Ft. :F

[Szerkesztve]

(#1875) frankie! válasza Ebit (#1871) üzenetére


frankie!
őstag

Akkor valószínűleg az MM a kezdők ésszerű útja, nem igaz?

(#1876) Satellite válasza frankie! (#1874) üzenetére


Satellite
tag

Szerintem nincs olyan gyári 3020-as, amin lenne MC-bemenet. (Ez esetben lennie kellene rajta egy MM/MC-átkapcsolónak valahol, hiszen a kétféle hangszedő által kiadott feszültség között nagy differencia van).
Léteztek persze úgynevezett magas kimenőfeszültségű MC pick-upok is, (pl. az Ortofon X1MC, X5MC stb. sorozata), amik trafó vagy preamp nélkül is kihajtották a normál Phono-bementen keresztül a végfokot.
Aztán voltak (vannak?) olyan, nagyon jó minőségű MM-hangszedők, amiket afféle ''szegény ember MC-jeként'' aposztrofáltak anno a szaksajtóban, (pl. az AudioTechnika AT95), amik néhány ezer forintos árért cserébe jópár 10-15,000 Ft-os MC-t lepipáltak.

A csöves technikával (általában) az a legnagyobb baj, hogy nincs két egyforma bekapcsolás utáni hangja, egyszerűen nem lehet kézben tartani a csövek öregedését. Egy fél éves technika már közel sem szól úgy, mint megépítésekor, rácsfeszültséget meg munkapontokat pedig nem áll neki méregetni zenehallgatás előtt még a legelvadultabb cső-hívő sem... :)
Az ilyen technológiára jellemző lágy, bársonyosan meleg hangot elő lehet állítani félvezetős kapcsolással is, de pl. CD-lejátszók is léteznek csöves DAC-kal, tehát mindenki azt épít magának, mihez kedve/ideje/pénze van...
A hangminőséget ettől függetlenül nem ez fogja leginkább befolyásolni, nem ez a legfontosabb láncszem.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1877) frankie! válasza Satellite (#1876) üzenetére


frankie!
őstag

Értem, akkor majd megkérdem a tulajt. De gondolom a hangszedő azért elég lényeges, ha az ember analógot hallgat. Ma milyen best buy hangszedők léteznek (gondolom a piac már beszűkült)? Az általad írtat használtan nem találtam.

(#1878) Ebit válasza frankie! (#1877) üzenetére


Ebit
addikt

Mint irtam, ha az ár lényeges az MM hangszedők között is találsz, legalább olyan jó minőséget,mint az MC hangszedő, és könnyebben és olcsobban találsz jó erősitöt hozzá.
A forrással lesz a gond, jó minőségó és álapotú bakelt lemezek beszerzése.

(#1879) Ebit válasza rii (#1873) üzenetére


Ebit
addikt

Szakértelem nélkúl kár hozzáfogni, egy hibát megoldasz,kettő vagy több megmarad és más lesz a hatása,észrevehetősége, nem kizárt hogy zavarobb lesz.
Megnézed az új akusztikusan tervezett épületeket szinte, sehol a világon nem érik el azt a szintet,mint a régebbiek, jó esetben megközelitik

(#1880) DDL válasza Satellite (#1876) üzenetére


DDL
őstag

A csöves technikával (általában) az a legnagyobb baj, hogy nincs két egyforma bekapcsolás utáni hangja, egyszerűen nem lehet kézben tartani a csövek öregedését. Egy fél éves technika már közel sem szól úgy, mint megépítésekor, rácsfeszültséget meg munkapontokat pedig nem áll neki méregetni zenehallgatás előtt még a legelvadultabb cső-hívő sem...

Ez így ahogy van hülyeség. Egy előfok ha megfelelő a csőválasztás akkor évekig üzemel azonos paraméterek mellett. Még egy végfok is elmegy 1.5-2 évig kényelmesen. Jobb csövekkel tovább.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1881) Ebit válasza frankie! (#1877) üzenetére


Ebit
addikt


1.Lemezjátszód van?
Rendelkezel vele ,érdemes esetleg keresni egy jobb tipust
2. Most akarsz vásárolni?
A kinálati piacon valószinúleg , találsz tőkéletes darabokat,ahol a mechanika és hangszedő rész is öszhangban van.Szerencséd van esetleg még valami spéci erősitőt is adnak hozzá.

(#1882) Tillu válasza Ebit (#1879) üzenetére


Tillu
tag

Ez lehet...
Bár a szomszédom felé 60 centis téglafal, mégis van ami áthallatszik...

De mégis, mi lenne a cél? a saját hangszobád (?) akarod szigetelni, vagy mástól jövő zajokat akarod csökkenteni? Tégla, vagy beton?

Tillu

(#1883) Ebit válasza Tillu (#1882) üzenetére


Ebit
addikt

Vélelmezem csak, feltehetően a nála lévő hangforrás, hallgatóhelységen kivűli hanghatását szeretné elsődlegesen csökkenteni, de remélem a kérdezó megadja, a pontos választ.

(#1884) Tillu válasza Ebit (#1883) üzenetére


Tillu
tag

Egyik ismerősöm egy gipszkarton fallal és tojásdobozzal csinálta meg, és egész jó hakékonyságot ért el vele. Igaz neki a plafont és a padlót nem kellett szigetelni...

Egyébként én is ezt ajánlanám, bár költséges dolog, de az igazi eredményért sajna áldozni kell...
Csupán tojásdobozzal nem lehet hangszigatalni, legfeljebb a visszaverődéseket csökkenteni. De az nem ugyanaz.

Tillu

(#1885) Ebit válasza Tillu (#1882) üzenetére


Ebit
addikt

''Bár a szomszédom felé 60 centis téglafal, mégis van ami áthallatszik...''

Sajnos bármilyen anyagból, készitett homogén szerkezet, nem alkalmas rá,több öszetevővel, kvázi szendvicsszerkezetben kell gondolkozni, ha valaki jól akarja megépiteni nem olcsó megoldás.




[Szerkesztve]

(#1886) Satellite válasza DDL (#1880) üzenetére


Satellite
tag

Bocsi, megismételnéd?
Meddig??
1.5-2 évet is kibír anélkül, hogy változna a hangja?
Hát ez igen tiszteletre méltó...
(Kedvet is kaptam: két éve nem volt bekapcsolva a kis Audio Innovations 500-asom, végignézem, hogy vajon hány ponton tudom ugyanazt mérni, mint korábban. Aztán kicserélem a gyári csöveket 4 Svetlana EL-34-re, vagy netán Ruby Tubesre, - de vannak Tungsram-ok is, meg egy szép Made in China garnitúra, - és kezdhetem előlről az egészet...)

(#1887) Ebit válasza Satellite (#1886) üzenetére


Ebit
addikt

Nem a vita kedvéért, de a leirtak nem csak a csöves technikára vonatkoznak.
Megveszünk valamit ami jól szól hazavisszük, és hallgatjuk,bármennyie is túlméretezett, és megbizható alkatrészekből rakták össze,egy idő után nem azt a hangminőséget szolgáltatja, de kérdés költünk-e karbantartására eleget,és találunk hozzá szakembert vagy alkatrészt?

Satellite szerintem pont jó szaktársat választottál.hogy megbeszéljétek a csöves technologia rejtelmeit. :R

[Szerkesztve]

(#1888) neduddki válasza Tillu (#1884) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Egy szep nagy zar szekreny a szomszed fle nemi ruhanemuvle teletomve csodakra kepes:- ))) es meg tucc is bele pakolni is:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#1889) djtörök


djtörök
senior tag

Hy. csináltam egy 30*33*30cm-es dobozt, és ugy terveztem meg hogy 20cm-es mélysugárzó menjen bele. továbbá veszek egy álítható hosszúságú reflexcsövet.
Kérdésem hogy melyik hangsugárzót ajánljátok az alábbiak közül? :

SAL SA 2030 (PP-Alumínium membrán)
SAL SBX 2030(Kevlár)
SAL SRP 2030 (ennek a legnagyobb az érzékenysége, 89dB)

És van 1 kis teljesítményű(50W-os) szub erősítő

(#1890) frankie! válasza neduddki (#1888) üzenetére


frankie!
őstag

Ügyes megoldásnak tűnik..., de túl szép lenne! Akkor egy bálabutik lenne az ideális lehallgató tér? Azt elismerem, hogy az üres szekrénynél jobb....

(#1891) Ebit válasza djtörök (#1889) üzenetére


Ebit
addikt

Izlés dolga, én az utolsóra szavaznék, de lehet az előtte lévőkkel jobban jársz. :R

(#1892) Ebit válasza djtörök (#1889) üzenetére


Ebit
addikt

Valamiért kétszer ment el, én meg?

[Szerkesztve]

(#1893) Satellite válasza djtörök (#1889) üzenetére


Satellite
tag

Az a szép sárga tűnik a leghasználhatóbbnak.
Azért a csavarozásnál vigyázz, mert a kosár olyan vékony húzott lemezből van, mint a lehelet...

(#1894) frankie! válasza rii (#1873) üzenetére


frankie!
őstag

Látogass el ide, sok érdekeset írnak: [link]
Te kimondottan szigetelni akarsz(szomszéd költözne?), vagy az akusztikán akarsz javítani? Mert oda lehet hogy más anyagok kellenek.

(#1895) djtörök válasza Satellite (#1893) üzenetére


djtörök
senior tag

most patthelyzetben vagyok..
az SBX-esnek jobb a frekvenciamenete(mélyebbre megy kicsivel), de az SRP-nek nagyobb az érzékenysége, ami jobb lenne a kis teljesítményű erősítőmnek

(#1896) villamos


villamos
őstag

Nekem egy kissé gyengélkedő vidi RA6363S -em van. Nemhinném hogy egy legendás, vagy kiemelkedő, audijofül darab, valamiért zúg is szegény, de mindegy :( (amire nekem kell, arra elég, amúgy tetszik a hangja), Szeretnék hozzáillő hangládákat, Most egy DB1302A párral használom, de ezek 4 ohmosak, és jó lenne kiváltani őket hasonló méretű (30cm magas), 8ohmos ládákkal.
Persze zsé az nemigen van, az erölködő is 8k volt, a ládikók meg itthon kallódtak.
Vagy kivegyem a hangszórókat, és tegyem bele helyettük a 8ohmos testvéreiket? :))

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#1897) rii válasza frankie! (#1894) üzenetére


rii
nagyúr

szeretném jobbra tekerni a hangerőt, és félek hogy egyszercsak dörömbölés, és hangos rikácsolásban lesz részem (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1898) etilin válasza djtörök (#1889) üzenetére


etilin
aktív tag

Egyiket se.
Ezeket is érdemes megnézned. [link]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#1899) Ebit válasza rii (#1897) üzenetére


Ebit
addikt

Ezek szerint jól gondoltam.
Nem akarlak elkseriteni,nem nagy ugyan a szobád,de ha tökéletesen megakarod csinálni nem egy olcsó dolog.
A falak még aránylag egyszerüek, a mennyezet és a padló már rázós, az ajtót már nem is emliteném.
Szerintem alsóhangon számolva saját kivitelezésben, ami természetesen az erősséged,legalább 100 k.

[Szerkesztve]

(#1900) rii válasza Ebit (#1899) üzenetére


rii
nagyúr

igen ... (-:


és mikor legelősször írtál, már láttam, hogy reménytelen vállakozás ... (-:

csak nem jutottam el odáig, hogy írni tudjak...


[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.