Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Tisztetl Forumtarsak! egy kerdes akadna: vhol korabban emlegettem az az7-est mire vki kzolte hogy arrol leginkabb a pana szerviszt kerdezzem, mithogy termeszeteen nem tom hogy ez hol volt es ki mondt aeszt igy inkabb Toletek kerdezem hogy errol tuttok-e vmit??? /nem nem fenyeget a veszejj hogy veszek egyet csak kivancsi vagyok:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#752) Thunder78 válasza vashal (#750) üzenetére


Thunder78
senior tag

Nézd! Az árak teljes mértékben a felhasznált alkatrészektől függenek. Szerintem már 100k körül lehet gondolkozni egy elég korrekt megoldásban, persze az igazi minőségi ugrás az olyan 200k-nál érezhető igazán.
Persze egy személyes találkozó mindenképp kell Szombathelyen. Ha érdekel írj mailt, de légyszi ne a fórumot szemeteljük tele ilyen és hasonló magánjellegű témákkal. Mert még ránk szólnak :)

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#753) PARADIGM


PARADIGM
csendes tag

Halotta valaki hogy szol a MISSION M35i ?

Keep it simple, repeat it a lot, and people will believe you.

(#754) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok nekem segíteni abban, hogy hol beszerezhető a QED Qunex 3-as interconnect ''pénztárca baráti'' áron?

Előre is köszönöm!

(#755) rii


rii
nagyúr

Segítene valaki megmondani az alábbi linken található HI-Fi cuccok árait?

Bővebben: link
és itt a 2. link ....

[1.] SONY CDP ..... CD Player
[2.] SONY TC-K55 II DECK
[3.] SONY TC-K22 DECK
[4.] PINOEER CR-555 Equalizer
[5.] Wharfedale hangfal
[6.] Onkyo Integra stereo amplifier

Előre is köszönöm!!!

Szerk.: a link lemaradt ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#756) DDL válasza rii (#755) üzenetére


DDL
őstag

Cakk-pakk kb. 100k. De a kisebbik kazettás az felejtős erősen, a CD és a hangszinszabályozóval együtt. Az igazi gyöngyszem a hangdoboz. :)


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#757) rii válasza DDL (#756) üzenetére


rii
nagyúr

Szia DDL!

Tudnád egységenkkét részletezni az árat, légyszíves?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#758) rii válasza DDL (#756) üzenetére


rii
nagyúr

csak nem

10
10
10
15
30
25
?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#759) DDL válasza rii (#758) üzenetére


DDL
őstag

Pl.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#760) rii válasza DDL (#756) üzenetére


rii
nagyúr

De ugye, a hagfalakat párban gondoltad 30,000 FT-ért?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#761) DDL válasza rii (#760) üzenetére


DDL
őstag

Persze.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#762) neongorack


neongorack
senior tag

Ez egy kezdetleges topicób van amit most töröltetek, mert ezt a topicot nem vettem észre!
Ha tudtok akkor légyszi segítsetekBővebben: link

(#763) pweisz válasza neongorack (#762) üzenetére


pweisz
senior tag

linken nincs semmi, inkább ird le miben kéne segítség. Nem valami cuccok összekötéséről volt szó?

(#764) neongorack válasza pweisz (#763) üzenetére


neongorack
senior tag

Nahh mind1 akkor nemlényeg! :(

(#765) rii


rii
nagyúr

a 755-ben szereplő cuccok a 758-ban levő árak alapján eladóak.
Az ár irányár.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#766) rii válasza rii (#765) üzenetére


rii
nagyúr

 

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#767) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Szia Rii!

Köszi, hogy linkelted ezt a topikot :)

Akkor kezdeném is. Vettem egy sony ps-lx3-as lemezjátszót. Sajnos a tűje el volt hajolva én megpróbáltam visszahajlítani de eltört :(

Szeretném megkérdezni, hogy valakinek nincs-e esetleg egy fölösleges tűje?

Mint Rii-től megtudtam/én totál nulla vagyok ebben a témába/ nem lehet rákötni lemezjátszóra hangfalat. Én azért vettem lemezjátszót, hogy a bakelit lemezeket tudjam hallgatni.

Mint megtudtam kell vennem egy erősítőt + hangfalakat.

Szeretém megkérdezni, hogy szerintetek milyet vegyek? Valami használt cuccokat fogok venni egyenlőre.

Köszönöm előre is

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#768) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Na itt van pár kép a masináról.

Szeretném megkérdezni, hogy az a kis vékony fekete kábel micsoda?

Meg a fej típusa amiben a tú volt: sony moving magnet xl-150

nd150g. Ilyenbe tűt tud valaki szerezni?
[link]
[link]
[link]
[link]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#769) rii válasza kíváncsi (#768) üzenetére


rii
nagyúr

Sztem a használt lenne a legjobb, persze .... :)

ha visszaolvasod ezt a topikot, akkor megtudod, mi a mínőség, mi nem, mia csicsa, és mia valódi tartalmas hangzás közt a különbség.

Sok vélemény, sok igény. :)

www.hificity.hu [link]
www.oldhifi.hu [link]
www.apronet.hu [link]
meg a okotgon mellett, a deák felé rengeteg bolt van, telis tele erőlködőkkel, hagoskodó falakkal ..... :)

Sajnos a lemezlejátszóval kapcsolatban nem tudok érdemben nyilatkozni, sosem volt nekem oylan la ... majd talán jönnek a nagyon, és többet tudók ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#770) kíváncsi válasza rii (#769) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

De pl erősítőt tök mindegy milyet veszek?

A lemezjátszóra 9W van írva.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#771) rii válasza kíváncsi (#770) üzenetére


rii
nagyúr

Persze ... csak legyen (de az úgyis mindegyiken van) rajta PHONO bemenet (mert az az előerősített ...

de jaz használt/bizományi boltokban ebben úgyis tudnak segíteni, melyiken van ilyen bemenet. :) Egyszer mindeképp menj el csak szétnézni is, kérdezősködni ... :) bvan egy rakás bolt a 4-6 vill egyik megállójánál ... oktogon mellett ... :)

szerk.: OffTopic-ba is válaszoltam vala ... :)

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#772) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem :)

ELsőnek is. Denon dcd-580 milyen cd lejátszó?

A másik: A marantz lemezjátszók milyenek?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#773) kíváncsi válasza kíváncsi (#772) üzenetére


kíváncsi
senior tag

:F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#774) DDL válasza kíváncsi (#772) üzenetére


DDL
őstag

Attól függ mennyi a DENON ára. Egyébként használható.

A régi Marantz LP játszók jók. A mostaniak hogyismondjam... nem annyira :(

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#775) kíváncsi válasza DDL (#774) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Végre valaki nagyon kihalt ez a topik :(

Szeretném megkérdezni, hogy max mennyiért éri megvenni a denon-t?

Illetve szerinted mennyit ér egy marantz tt 6000-es total automatic quartz direct drive system-es lejátszó majdnem új, füzetével, shure v-15 type III l-m fejjel. Tű viszont nincs benne. Ezt szeretném megvenni de azért szeretném tudni egy hozzáértőtől hogy mennyit érhet?

köszi előre

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#776) DDL válasza kíváncsi (#775) üzenetére


DDL
őstag

A DENON 25k-nál többet nem ér. Ezen az áron már lehet kapni DENON DCD-1500mkII-t is igaz régebbi viszont nagyságrenddel komolyabb. Minden szempontból.

Mennyit szánsz lemezjátszóra? Ill. mit vársz el tőle (szolgáltatások stb.)? A TT-6000 nem vmi nagy szám. Főleg a hangja. A Shure V-15 nem rossz, bár egy ORTOFON 510U jobb. Viszont ha nincs benne tű akkor semmit nem ér. Bizonytalan az állaga (miért nincs benne tű?). Szóval lehet (ha írsz árat) tudok jobb megoldást is. Erősítőd milyen?


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#777) kíváncsi válasza DDL (#776) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Most láttam meg, hogy írtál.

Megvettem a denon dcd580-at 14ezer Ft volt. Illetve megvettem a marantzot is és vettem egy dual 1249 -es lemezjátszót shure dm103-al.

Szerinted ez a dual jó?

Erősítőm még nincs :) most szeretnék venni.

A következők közül szerinted valamelyik jó vagy inkább nézzek valami mást?

Technics su-v2a
Pioneer a-333
onkyo tx-7330
jamato jr-5073
akai am-2250
akai am-2600
dual cv1400

Köszi előre is

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#778) kíváncsi válasza kíváncsi (#777) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Valaki? :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#779) kíváncsi válasza kíváncsi (#778) üzenetére


kíváncsi
senior tag

fel :(

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#780) DDL válasza kíváncsi (#777) üzenetére


DDL
őstag

Az a DUAL eléggé öregecske. Ha rendben van akkor nem rossz.

Én a DUAL-t venném meg. Esetleg a Pio-t, vagy az Onkyo-t.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#781) kíváncsi válasza DDL (#780) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Köszi :R árban mit mondasz? mennyit adjak értük max? a dual nekem is tetszik.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#782) kíváncsi válasza kíváncsi (#781) üzenetére


kíváncsi
senior tag

zupp

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#783) tomesto


tomesto
aktív tag

Elég sok hifis cuccot legyártottam már,többek közt salos álló hangfalakat,elég szépen szólnak ,ráadásul olcsó is:)

(#784) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Merre vagy DLL? :)

Különben ha valaki tud akkro segítsen nyugodtan.

A kérdésem:

Technics su-v2a
Pioneer a-333
onkyo tx-7330
dual cv1400

ezek max mennyit érnek meg? mert szeretnék egyet venni a dual-t leginkább és mi az amit még megér. Különben gyönyörő karcmentes állapotban van azt tudom :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#785) DDL válasza kíváncsi (#784) üzenetére


DDL
őstag

DLL nem tudom hol van :)

Max 20-22-t ér bármelyik.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#786) kíváncsi válasza DDL (#785) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Köszi szépen és elnézést DDL :B

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#787) Foobar


Foobar
tag

Sziasztok!
Azzal kezdeném, hogy élek-halok a zenéért, műfaji határok nélkül, egyszerűen rengeteg örömet szerez nekem, szükségem van rá, mint (természetesen) sok más embernek. Hogyan szerettem meg? Hát.. olyan hangcuccokon keresztül, amelyek valószínűleg a hi-fi belépőszintjétől is messze vannak, de így is nagyon meg tudtam szeretni gyerekkoromban, hiszen nem volt viszonyítási/összehasonlítási alapom, ami volt, azon hallgattam, azt szerettem, ennyi…:)
Már egy ideje azért próbálok tájékozódni hifi/audiofil berkekben (értsd: olvasgatok), de eddig:
- egyrészt korlátolt anyagi lehetőségeim miatt,
- másrészt szakmai hozzáértésem teljes hiánya miatt :O
ennek nem volt sok foganatja. Most azért van némi összegyűjtött pénzem (nem épp sok), amiből vennék vmi erősítő+sztereó hangfal párost, majd mindjárt részletezem.
De az a gond, hogy a műszaki, technikai oldala a dolognak még mindig igencsak kínai nekem, bevallom nem is igazán tartozik az érdeklődési körömbe, de most nyilván kell vele azért foglalkoznom, hogy össze tudjak hozni vmi tűrhető rendszert – a célom persze, hogy a lehetőségekhez mérten a lehető legjobban szóljon, tehát hozzuk ki az anyagi keretből, amit lehet. Ebben kérnék segítséget, tanácsokat hozzáértőktől, mert bár elolvastam a topicot (meg az Okosodjunk hangfalakból-t is, meg az Erősítő építése házilag-ot is - bár az nem az én pályám), de még mindig nem tiszta egy csomó dolog. Szóval lesznek sokkolóan láma kérdéseim, amikhez türelmeteket, megértéseteket kérem.:) Műszaki analfabéta vagyok + tapasztalataim sincsenek hifi téren. Tehát: azt tervezem, hogy a hangkártyám lesz a lánc első eleme (2 napja vettem, E-mu 1212m hangkari. Nagyon remélem, hogy jó döntés volt, én eddig csupa dicsérő véleményt olvastam róla. + a zeneszerzés is nagyon érdekel már régóta, és ez a kártya tulképp ilyen célokra készült, de qrva jól is szól – állítólag). Kellene ugye egy erősítő (integrált, sztereó), amire max 50ezret szándékozok áldozni, ha nagyon muszáj, kicsit esetleg túllépem. Hangfalra pedig kb 100-at költenék. Illetve.. jó-e egyáltalán ez az „arány”? Szóval inkább csak úgy mondom, 150 ezer körüli összeget szánnék a kettőre. Remélem, adtok némi eligazítást, útmutatást. Az már nyilvánvaló számomra az eddig olvasottak alapján, hogy ennyiért érdemesebb használt cuccokban gondolkodni, mint újban, használtakból nagyobb eséllyel ki lehet jobbat hozni, csak jó alaposan utána kell járni. Konkrétan tehát ebben szeretnék tanácsokat kapni. Egyik lehetőség ugye (erősítők terén) a bizományi boltok, de természetesen megnézegettem a hificity meg az apronet hirdetéseit is, csak sajnos lövésem sincs ezekhez a régebbi erősítőkhöz, melyik mennyire volt jó. Meg, mint mondtam, totál nulla a tudásom, a különböző csatlakozófajtákban sem vagyok pl otthon. A hangkártyámnak van 2 db 1/4'' szimmetrikus jack kimenete, meg van optikai (ADAT) meg koax kimenete is. Itt egy link róla [link] . (tehát 2 kártya, és egy 40 eres IDE-kábellel kell összekötni őket. De ez most nem lényeg.) Namármost biztos jobb lenne a digit/koax kimenetből az erősítőbe menni, de gondolom régebbi erősítőknek még nem voltak ilyen bemeneteik:F. jól gondolom? 1/4”-es jack bemenet az azért szokott lenni általában az erősítőkön? Vagy ha nem, akkor milyen típusú interconnect kábelre lenne szükségem? Ha ezt már tudjuk, akkor milyen konkrét típust ajánlotok? Olcsó kategória jöhet szóba, 5 ezer Ft-nál ne nagyon legyen drágább.
Visszatérve az erősítőkhöz, a hificity-n ezek jöhetnének szóba árban: [link] van Marantz Pm-62 erosito 34000-ért, Marantz MA500 THX certified Monoblock Power Amplifier 35-ért, Cambridge audio p 70-es 60000-ért, LECSON Quattra 59000-ért, Musical Fidelity A 1-es 65000-ért. Marantz PM66SE 38000-ért, Revox M40 csöves 65000-ért, Vibavoice tuningos Dunaudio Evergreen A-31 64900-ért (az eladója áradozik róla, dehát… :D vagy esetleg tényleg olyan jó?) aztán még Rotel RA-840BX4 37000-ért, Onkyo Integra A-8650 35000-ért…
Aztán van itt is két erősítő: [link]
Továbbá az apróneten árulnak Onkyo Integra 9711-t 50000-ért (tök bejön ránézésre, jelenleg a 75-ös számú hirdetés:D), egy ONKYO INTEGRA A- 8850-t 57000-ért, DENON PMA 1060-t 39000-ért, Pioneer A-80-as 70000-ért (ennek már nagyon necces az ára – mármint ahhoz képest, hogy 50 körül akartam).
Szóval mi a véleményetek, a felsoroltak közül melyek jók, melyikeket lenne érdemes meghallgatnom (azért mindhez nincs időm elmenni)? Nagyon köszönöm előre is.

HANGFAL:
Gondolkodtam újakban is, ezekre gondoltam, hogy meg kéne hallgatnom:
QUAD 11L Hangsugárzó
Tannoy Mercury MX4-M (bár mondjuk az M-es sorozat állítólag jobb volt, mint az MX-es)
Epos M 12.2
Focal JMlab Chorus 714S
Wharfedale Diamond 9.5
Wharfedale Pacific Evo 10
KEF iQ 3
Tapasztalatokat (ha van) szívesen hallgatok ezekkel kapcsolatban is. Viszont ajánlhattok régebbi típusokat is. Majd megnézem hangfalakból is, mit árulnak használtan. Segítsetek plz.
Hangfalkábelnek, mint azt olvastam több helyen, a CAT5-ös UTP kábelt javasoltátok (vagy a CAT7-es jobb?), viszont egyáltalán nem értem, hogyan fontátok meg, illetve hány db kábel jöjjön ki az erősítőből, be a hangfalakba? Pláne, ha bikábelezhető a hangfal? Hogyan lesz a legjobb? Ezt magyarázzátok el légyszi nagyon szájbarágósan, töviről hegyire, hogy megértsem. Pl a #330-as, #339-es, #340-es hsz-ok, amik erre vonatkoztak, kicsit kifogtak rajtam; úgy vettem le, hogy ti „fél szavakból” is jól megértitek egymást, de aki tök laikus annak így nem minden tiszta.:) Meg hogy UTP és UTP kábel között is van-e minőségi különbség, vagy ebből mindenhol tök egyformát kapni? (árérzékeny vagyok, azonkívül maximalista, azonkívül műszaki analfabéta – jól összejött a 3). Láthatnék képet ilyen kábelről? Hol kapni ilyet? Mennyi is kell belőle tehát?
Még 1 überláma kérdés, előre is elnézést: a banándugó az melyik? Képet láthatok róla?
Meg itt volt ez a hsz-od, DDL: [link] Ez alatt pontosan mit értesz, hogy egy rendszert nem installálnak jól? Tehát hogyan kell jól?

Egyelőre ennyi jött ki belőlem, légyszi segítsetek. Köszönöm a türelmet.:R

(#788) DDL válasza Foobar (#787) üzenetére


DDL
őstag

A felsorolt elektronikák közül magasan a legjobb vétel a reVox és a LECSON. Ha zenét szereted akkor ezek a legjobb választások.

Hangdoboznak van sokkal jobb választás is (ha meg van még) HIFI-falván. Hírdetnek egy Rogers LS7t-t 100k körül. A mai 450-500k-s kategória minimum. Egyedül metállal nem szabad kínozni. Azt nem nagyon bírja. Persze ez a doboz viszonylag nagy méretű (és hangszóróselyem nélkül baromi ronda). Nem álló, de nem is hagyományosan állványos.

Szóval a reVox M40 + Rogers LS7t nagyon baba zenehallgatásra. CAT7-es kábellel pláne. :))

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#789) Foobar válasza DDL (#788) üzenetére


Foobar
tag

Hát, akkor ezeket majd mindenképp fülrevételezem.
A csövesekről mit is kell tudni nagy vonalakban? Mennyi időnként kell cserélni a csöveket? Vagy ez adott típustól függ? Mennyire nehéz csöveket szerezni, és mennyibe fájhat? (mondjuk az eladó azt írja, ''kifogástalan állapotban''; hát úgy legyen!).
Amit a Rogersről írsz, hogy nem bírja a metalt, azt értsem úgy, hogy árt is neki valahogy, ha az szól rajta? Ugyanis hallgatnék metalt is, bőven.:B
Köszi az eddigi helpet. A kábelezéshez még kellene némi tanács, egyrészt interconnectnek mit javasolsz, másrészt.. amiket a hangfalkábel kapcsán kérdeztem, azokat is olvasd el légyszi. Ott NAGYON nem tiszta a kép.

(#790) Foobar válasza Foobar (#789) üzenetére


Foobar
tag

Valamint, hogyan győződhetek meg róla, hogy jó állapotban van-e a revox? Összehas. alapom sajnos nincs. Mindenesetre, - igaz, hogy messze lakom Szombathelytől (ott a mostani gazdája) - elmegyek majd meghallgatni.
Mit tudsz róla egyébként?
-hány ohmra van specifikálva?
-teljesítmény?
-bemenetek?
Na jó, beírom Google-ba is, hátha találok vmi infót. De nem biztos. Ha tudsz róla vmi specifikációkat, mondjad légyszi!

(#791) Foobar


Foobar
tag

Fölhívtam a revox m40 gazdáját, azt mondta 1988-as gyártmány. A neten azt találtam, hogy már a 60-as években is gyártottak m40-est?:F Vagy vmit benéztem? Meg azt találtam, hogy 2x10 W-os?:F Elég lesz az?

(#792) golyani


golyani
addikt

hello wharfedale Zaldek z-1000-ről érdekelne vélemény ilyet szeretnék karácsonyra, amiket egy Cambridge audio 540A vagy 640A-val párosítanék.
+ a gépbe egy Audigy 2-es.

(#793) emvy válasza Foobar (#787) üzenetére


emvy
nagyúr

Röviden, most szaladok haza, de majd leszek:

- EMU 1212 nagyon jó alap lesz. Most nem részletezem, de hangminőségre többszázezres (új árú) CD.

- A MA500-as Marantzot már rég megvettem volna, ha lehetne belőle szerezni még egy darabot, de ez így csak monó.. :) Többi Marantz nekem nem teccik


DDL hangsugárzó-tippjei mellé még azt mondom, hogy ha inkább komolyzene, akkor jó választás lehet a Quad is, nagyon finom kis darab.

Többit később. :)

while (!sleep) sheep++;

(#794) DDL válasza Foobar (#789) üzenetére


DDL
őstag

Upsz. :(

Hát ha sok a metál akkor sztornó a revox, meg a Rogers :( Tönkre nem teszi, csak nem szeretik, nem szól rajta jól.

Mindenféle csövet be lehet szerezni. Én, mint aktív csöves építgető csak tudom :) Tipusoktól és gyártmányoktól függ az ár. Az előcsüveket 2-3 évente kell cserélni, a végcsöveket 1-2 évente. A szóba jöhető végcsövek ára 1.500-2.000,- (EL84), 2.000-3.400,- (EL34, 6L6GC). A kis csüvek 900-1.800,- (E88CC, ECC83, ECC82, ECC81).


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#795) DDL válasza Foobar (#791) üzenetére


DDL
őstag

Szinte biztos, hogy nem '88-as gyártmány. A 2*10W elég. De nem metálra. Oda a LECSON 30W-ja is kicsi. Akkor inkább a Marantz PM66SE.

Amit én láttam m40-es at EL84-el szerelt 8 és 15 Ohmos kimenetekkel rendelkezett. De infóm szerint van 4 és 8 ohmos változata is.


Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#796) Foobar válasza DDL (#794) üzenetére


Foobar
tag

Hát pedig már fölhívtam a Rogers hirdetőjét is, és megvan még neki. Meg fogom hallgatni. Milyen zene szól jól rajta szerinted? De persze próbálok majd rajta metált is, hátha nekem mégis teccik.:)) Sőt...komolyzenét többet hallgatok egyébként, meg az a legfontosabb nekem amúgy is, a többi csak utána! Bár mondjuk mostanában meg rapet hallgattam sokat.

Kár, hogy a Revoxnak kicsi a teljesítménye. Hát, akkor nem tudom elmenjek-e érte Szombathelyre meghallgatni. Pedig az a tudat, hogy lehet h csövesem lesz, tökre eufóriával töltött el.:) Ez így, ebben a formában vajon sznobizmus?;]:B

[Szerkesztve]

(#797) emvy


emvy
nagyúr

Nah, az erősítőre nekem még lenne egy tippem. Most hirdetnek egy Pioneer A400-at 40000 forintért. Bevallom, ezt még nem hallottam, de mindenhol úgy írnak róla, mint a NAD 3020-hoz hasonló bargain, állítólag azóta sem sikerült jobbat csinálnia a Pioneernek.

Szóval nekem nincs róla tapasztalatom, de keresgélj rá, elképzelhető, hogy jól meglennétek együtt.

while (!sleep) sheep++;

(#798) zz7


zz7
csendes tag

Úgy általában lenne csak némi hozzászólnivalóm az eddig elhangzott témákhoz.
Szerintem alapból nem kellene favorizálni önmagában egy erősítőt, hangfalat sem.
Én ha zenét akarok hallgatni mindenképpen komplett láncokban gondolkodom és megyek el mindenfelé ilyeneket meghallgatni.
A most használt dolgaim is ilyen irányból születtek.
Valamikor én is rajongtam a ''nagy'' kommersz hifikért, utána finomodott az ízlésem és ugyanez átcsapott az angol audiofil cuccok irányába évekig.
Legutóbb viszont olyan történt, amire ezek után nem számítottam. Elmentem, meghallgattam és egy komplett Harman Kardon/JBL lánc mellett döntöttem, mert ez győzött meg a leginkább az adott kereten belül. Azóta sem bántam meg.
Tudom ezt is javasolni, még komolyzenéhez is. Persze ezekből is sokféle van.
Számít a szoba, a hangi, zenei ízlésvilág meg még sokminden.
Ezért kell elmenni sokfelé, meghallgatni, és végül teljes láncokat választani, nem készülékeket egyenként, külön-külön.

Üdv
zz7

(#799) Foobar válasza emvy (#797) üzenetére


Foobar
tag

Köszi a tippet. NAD 3020-ból sokféle altípus volt, nem? Jobb is, rosszabb is (asszem). Ezzel a Pioneerral vajon mi a helyzet? Na mind1, úgyis az a lényeg, hogy tetszik-e az a bizonyos példány.
A #787-ben feltettem egy csomó igencsak kezdő kérdést is, várom rájuk a választ, légyszi segíts!
DDL te is!:)

(#800) Foobar válasza DDL (#795) üzenetére


Foobar
tag

Szóval a Lecson 2x30 W-ja is kevés szerinted?:( Nem hallgatok azért olyan hangosan semmit. Egyszer azt írtátok a topicban, hogy egy nem túl nagy szobába bőven elég a 30W, még sok is. Egyébként ez a Lecson ez tranyós?
Valamint, a Cambridge Audio P70-ről mi a véleményed? Azt írja a hirdetője, egész más kategória, mint a mostani 540A/640A.
Most meg fölkerült a hificityre egy MUSICAL FIDELITY B 1, HARMAN/KARDON A 402, és egy REVOX A78 MKII is. Ezekkel van vmi tapasztalatod?
Még1 kérdés: szerintetek előbb erősítőt érdemes venni, és azt tesztelni a kiszemelt hangfalakkal, vagy fordítva? (mondjuk eleve baromi macerás egy láncot több variációban tesztelgetni, sajnos:(:((( )

Emvy: hol hirdetik a Pioneert?

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.