Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Ebit válasza commanDOS (#1800) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem a halogén trafoja okoz zavart, hüzd ki teljesen, érdemesebb a hang cuccokat külőn konnektorról űzemelteni ,ha zavarszurős elosztot használsz, el lehet kerülni ezeket a hibákat.

(#1802) commanDOS válasza Ebit (#1801) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igen, az lehet, hogy értelmes beruházás lenne :)
de pl. ha a hálózatban van v.mi bibi, akkor az úgyis átjön. (zavarszűrősnél biztos nem)
Haver mesélte nemrég, hogy náluk a házban a neon fénycsövekre érzékeny az erőlködő. :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1803) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy denon pma 500AE erősítőt, hozzá 2db jbl e90est. Az a gondom hogy ha A csatlakozóra kötöttem akkor mindíg ''lekattant'' az a védő valami. Átkötöttem a B-re itt tökéletesen megy azóta is. De nemrég próbaként visszakötöttem és az A-n már meg se szólalt :(( Komoly baja lehet? Az a baj ha felvinném garira Pestre gondolom vagy 3 hétig nem látnám, addig meg ki bírja ki?

Öné a híd Egyes!

(#1804) Ebit válasza NoName?! (#1803) üzenetére


Ebit
addikt

Használd igy.ha ráérsz mehet a gariztatás, érdemes telon időpontot egyeztezni a szervizzel.

(#1805) Ebit válasza commanDOS (#1802) üzenetére


Ebit
addikt

3k környékén már elfogadhatót lehet kapni, még egy beruházás nélkül is segithet meg kell forditani az egyik hálózati kábelt 180 fokkal az elosztoban.
Ezenkivül érdemes matrozcsomot kötni az összes, de a hálózati vezetékekre mindenképpen.

(#1806) commanDOS válasza Ebit (#1805) üzenetére


commanDOS
senior tag

ezt a 180 fokot nem értem...mivel a két pólus másodpercenként 50szer cserélődik fel, így egyszer az egyik villa+ utána a másik. vagy tévedek?
Nem kötekedésként, örülök, hogy próbálsz segíteni, csak nem értem az elvet :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1807) Ebit válasza commanDOS (#1806) üzenetére


Ebit
addikt

A 220-nál egy 0 és egy fázis pont van , ezt cseréled meg anélkül, hogy bármit forrasztanál,és lehet, hogy megszünik a zavar.

(#1808) rii válasza Zenebohoc (#1796) üzenetére


rii
nagyúr

És Te mit szoktál Rádión hallgatni?

illetve milyen drótót, vezetéket, és mekkora hosszúságban használsz antennaként?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1809) dabadab válasza commanDOS (#1806) üzenetére


dabadab
titán

Nem teljesen, a fazisceruza is csak az egyiknel vilagit, meg vannak kazanok, amiknel szinten nem mindegy, hogy hogyan vannak bedugva a konnektorba, szoval a fazis meg a nulla kozott tenyleg van kulonbseg. (Konkret magyarazatot inkabb nem eroltetnek, mert lehet, hogy azert visszamenoleg kicsapnanak a foiskolarol :) )

DRM is theft

(#1810) Ebit válasza rii (#1808) üzenetére


Ebit
addikt

A sima drot felejtős, ha megtudod oldani,mimdenképpen YAGI tetőantenna vagy parabola /múhold,esetleg mikrohullám/, mert a korábban leirt előnyős tulajdonságokat nem fogod külőnben hallani.

(#1811) commanDOS válasza dabadab (#1809) üzenetére


commanDOS
senior tag

Igen, anno ezen voltam kiakadva..általánosban technika órán elektro alapok..mire való a fázis cerka: ''ugye van fázis meg nulla és ezzel állapítod meg fiam, hogy melyik melyik.''
Aztán, amikor bejött a váltakozó áram, és, hogy itt nincsenek pólusok, mint az elemnél, mert mindig felcserélődnek ezért mind a kettő pozitív és negatív pólus is lehet....
na ez stílszerűen szólva kicsapta nálam a biztosítékot :DDD csak azóta nem nagyon néztem utána...de valakit már tényleg megkérdezek... :)

[Szerkesztve]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1812) Zenebohoc válasza rii (#1808) üzenetére


Zenebohoc
tag

Minden ami zene, perzse nem Hi-Fi forrásként kezelem a tunert. Hiszen a forrás is ritkán elégíti ki ezt a kritériumot. A lényeg, hogy zaj, hamis vétel-, és fadding-mentes legyen a jel.

Most kábelen jön a jel.
Még a kezdetekben sima dipolra kötöttem, de már akkor lenyűgözött az ST-240 érzékenysége. Persze az érzékenységének most is hasznát veszem, főleg nyáron, mikor a meleg miatt besokal a kábel és leesik a jelszint.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1813) AmPeX válasza commanDOS (#1811) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Pedig nem tul bonyolult elkepzelni. Egyenaramnal van + es -. +bol folyik az aram a - iranyaba.
Valtoaramnal van a 0 es a fazis. a nulla az nulla, nem+ es nem is- . ehez kepest a fazis egyszer +abb, maskor -abb.

(#1814) DDL válasza commanDOS (#1811) üzenetére


DDL
őstag

Hát éppen ez az, hogy nem cserélődik meg semmilyen pólus. Egyszerűen a nullához képest változik a fázis polaritása.

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1815) Ebit válasza commanDOS (#1811) üzenetére


Ebit
addikt

Zúg még az erősitőd?

(#1816) AmPeX válasza DDL (#1814) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Most mesélem... :DDD

(#1817) vicces válasza DDL (#1814) üzenetére


vicces
addikt

hát épp hogy van ilyen is amit te mondasz, hogy a nullához képest változik, és van olyan is amit a kolléga mond, hogy váltakozik a két pólus között a polaritás..:D
de attól függ, hoyg miről beszélünk

:)

(#1818) Jinxx


Jinxx
senior tag

Sziasztok! Nem találtam erre a célra más topikot, de remélem tudtok segiteni. Hangfalvásárlás előtt állok, és azt szeretném megtudni, mi a véleményetek a Pioneer cs-3070-ről. Zenehallgatásra használnám, zenei ízlésem elég tág, szóval komolyzenétől, jazz-en át a metálig, viszont szeretnék minőségi hangfalat venni, ami tisztán és szépen szól. Sajnos olyan boltot nem tudok, ahol van, és meg lehet hallgatni. :( Remélem valaki tud róla valamit mondani. Előre is köszi!

(#1819) commanDOS


commanDOS
senior tag

Szerzek már egy elektrotech könyvet komolyan :DDD
amúgy a probléma megvan...a kábel.
mintha nemis lenne árnyékolva., kihúztam mindkért végét és láss csodát egy deka zaj.
mondom, akkor a régi 200 forintos kábellel is megnézem :DDD
azzal is zsír.
aztán valamiért utána azzal is elkezdett úgni, megvan törve vagy ilyesmi lehet.
hoztam át egy RCA-RCA kábelt, csak az erősítőre rádugtam, és semmi zaj, Úgyhogy a kábel a bibis.
Gondolom, hogy amíg van jel, addig nem szedi fel a zajt (vagy nem olyan mértékben). ha megszűnik a jel, akkor meg zúg és, ahogy húzgáltam ki a cuccokat az elosztóból, nyilván úgy csökkent az elektromos zaj, ezért halkult el valamelyest.
Lényeg, hogy vehetek új kábelt. :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1820) vicces válasza Jinxx (#1818) üzenetére


vicces
addikt

nekem is ilyen van.
szerintem ha igényesen akarsz zenét hallgatni akkor elfelejted ezt a párt.
csapnivalóan vacak. bizonyos zenéknél van hangereje, a többinél csak ''torzit''
egy jobb hangfalpár kb 80k-tól indul ha jol emlékszem. ebben a kategoriában gondolkodjál ;)

:)

(#1821) Jinxx válasza vicces (#1820) üzenetére


Jinxx
senior tag

Hidd el, ha megtehetném, vennék 200k-ért is, de a keret 30-50k. Az 50 az nagyon a teteje. nézegettem még a Yamaha NS sorozatot is, arról vélemény?

(#1822) Jinxx válasza Jinxx (#1821) üzenetére


Jinxx
senior tag

Yamaha Ns-50 amire pontosan gondoltam. Ami esetleg szóba jöhetne még az az Alesis Monitor One. Segítsetek, nem akarok sz@rt venni... :(

(#1823) AmPeX válasza vicces (#1817) üzenetére


AmPeX
aktív tag

A hálózati feszültségről beszéltünk szerintem. Parasztosan arról, hogy mi jön ki a konektorból. :DDD Ott bizony van egy 0, és ahoz képest váltakozik a fázis potenciálja.
De egy viszonyítási alap mindíg van, ha mérsz vagy számolsz akkor is. Ha nincs akkor azt a jelenséget nevezik úgy h ''lebeg'' a rendszer.

(#1824) BluEyes válasza Jinxx (#1822) üzenetére


BluEyes
őstag

Yamahát se (legalábbis ezt ne) :( 1-2 éves használtakat nézzél, sokkal jobbakat találni, mint a Pio-Yami. Wharfedale dobozokat (8.2 illetve 8.3) ennyiért bőven kapsz, Celestion F30 is beleférhet, Tannoy F2 is jó vétel lehet, néha 30-35 körül ki lehet fogni. Nézegesd a hificity.hu apróhirdetéseit, tettek fel egy Tannoy F3-at, alkuval az is benne lehet az 50-ben.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1825) REDeath


REDeath
őstag

Sziasztok.
Hi-Fi ben nem vagyok nagyon járatos, viszont hangzásban törekszek (amennyire a pénzem engedi, munkanélküli tanulóként:) ) a ''legjobbra''. audiofillá válás kezdete?:)

Szóval most alaplapi 7.1-es hangkarim van, (Realtek, GB alaplapon) és egy Creative P5800 hangfalszettem. Végülis jól szólnak, de ha eredeti CD-t hallgatok (ezek is drágák a fenébe is, ezért ne msok van :B ) akkor tudom hogy lehetne jobb is a hangzás.
Azt tervezem, hogy ha sikerül majd elég pénzt összegyűjteni, akkor beszereznék egy jobb hangkártyát, és szeretnék egy jó hifi rendszert is.(hangfalak+erősítő) (természetesen össze akarom kötni pc-vel, ezé kell hangkari)

Ebben szeretnék kérni általános felvilágosítást. (linket is szívesen fogadok, mert én googleben csak boltokat találtam, illetve profi teszteket, amikkel túl sokra nem jutottam)
pl. digitálisan érdemes összekötni (spdif ha midnen igaz, ezen belül lehet optikai és koax/RCA? :F ), vagy jó az analóg is? DVD-zni is szeretnék majd rajta, akkor gondolom jobb az spdif a térhangzás miatt.
És a hangkártya is képes kell legyen dekódolni a DTS,DDL stb... dolgokat? Vagy ha házimozi erősítőt veszek tegyük fel, akkor az képes dekódolni az spdif-en kapott jeleket, és a hangkártya nem muszály hogy tudja? vagy a DVD lejátszó szoftver is tudja dekódolni? (cpu időt zabálva:) )

Meg főleg az érdekelne még, hogy így általánosságban ez a hifivel való összekötés hogy is megy elviekben. tehát a hangkártya jelét az erősítő csak kiküldi a hangfalakra? :F és ezért kel minél jobb hangkártya, hogy minél jobb jelet kapjon az erősítő?
(ha nem gépről megy a zene, akkor a CD/bakelit lejátszó tölti be a hangkártya szerepét??)

És tudom, hogy az mp3 nem fog szebben szólni (talán egy icipicit), ezért érdemes a kedvenceket loselessben tárolni? eredeti CD-m ne msok van, lévén nagyon drágák, de igyekszek:)

Ja és még egy fontos kérdés: ezen a mostani Creative Inspire P5800 hangfalszettemen javul a hangzás ha beszerzek egy jó hangkártyát? vagy a különbség az alaplapi és ''rendes'' kártya között csak jobb hangcuccon hallható?


Előre is ezer kösz, ha valaki válaszol minden (szerintem kissé láma) kérdésemre :R :)

üdv: Bálint

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1826) dabadab válasza REDeath (#1825) üzenetére


dabadab
titán

Azert vicces, hogy ebben a topikban van Hifi radiovevol, de MP3-bol csak gagyi :)

DRM is theft

(#1827) AmPeX válasza dabadab (#1826) üzenetére


AmPeX
aktív tag

Igen, ez mar bennem is megfogalmazodott... :DD

(#1828) REDeath válasza dabadab (#1826) üzenetére


REDeath
őstag

?? :F

Kodály mondta volt: "Legyen a zene mindenkié". en inkabb neki hiszek, mint az ASVAnak

(#1829) rii válasza Zenebohoc (#1812) üzenetére


rii
nagyúr

'' ........... Hiszen a forrás is ritkán elégíti ki ezt a kritériumot. .............. ''
Mármint a Rádió, ahogy adja az ''anyagot''? Amit betesznek lejátszásra?

(#1810) Ebit:
köszi (-: megnézem ezt az YAGI-t, de tető sajnos felejtős, (házmester extrem spotolónak, kaszkadőrnek, hegyi turistának nézi, aki oda fel akar menni a veszélyesség miatt.), gondolom minél magasabbra lenne jó kirakni az antennát, hogy jobban ki tudjon kerülni a házak ''árnyékából''. (bérház 4szint, körülötte 10 emeletes panel)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1830) Ebit válasza rii (#1829) üzenetére


Ebit
addikt

Nem feltétlenül a magasség az elsődleges szempont.
Meg kell találni azt a helyet, ahol a legnagyobb erősséggel jön a rádiójel, és a legkevésbé zajos.
Elméletileg az orionon lévő jelszintmérő is alkalmas.
Egy kis kisérletezgetés.

[Szerkesztve]

(#1831) Tillu válasza Jinxx (#1818) üzenetére


Tillu
tag

Szia!

Nekem ennek a kistesója volt, szar volt! Tényleg, nagy csalódás, tompa, egyenetlen hangkép, dinamika nélkül. Ez nem tudom milyen lehet, de nem hinném, hogy sokkal jobb.
Én is sokat filóztam hangfal ügyben, hiszen az egy szobára eső 18! hangszórómat szerettem volna radikálisan csökkenteni, ami sikerült is, némi eladással, vétellel. (7,1+egyebekről sima sztereóra...)
Jómagam egy régi Preludium B31-est vettem, ez 25 eFt-be meg 200 kilométerembe került, de bőséggel megérte! Igaz, hogy ez olyan 20 éves hangfal, de tökéletes állapotban van, a hangja kellemes, nem tolakodó, de igazán élvezetes minőségben adja vissza azt amit tud. Igazán mélyre nem megy, de arra a zenére amit hallgatok talán (pontosabban egyenlőre) nem is kell. Akusztikus zene, énekhang, jazz, klasszikus nagyon szépen jön át, jól kizeng szinte minden hang. Ha találsz ilyet, szerintem érdemes egyszer meghallgatni. ( Dead Can Dance: Spiritchaser albuma egyszerűen ödaszegez még mindíg...)
Erősítőnek egy Pio-t szereztem http://www.avplanet.hu/VSX-416, viszonylag kultúr erősítő.

Üdv: T

Tillu

(#1832) Jinxx válasza Tillu (#1831) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi mindenkinek a segítséget! Valószínű az lesz, hogy ha Pesten leszek elmegyek boltokba, és meghallgatom az esélyeseket, aztán a nagy részük kihullik a szitán és meg lesz az áldozat...
Mégegyszer thx! :R

(#1833) BluEyes válasza Jinxx (#1832) üzenetére


BluEyes
őstag

Még egy uccsó: Mission M33 [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1834) BluEyes válasza Jinxx (#1832) üzenetére


BluEyes
őstag

Bocs, csak segíteni akarok :)
Wharfi 8.3 [link]
Wharfi 8.4 [link]

Szinte újak, és sokkal jobbak mint a Yamaha!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1835) Jinxx válasza BluEyes (#1834) üzenetére


Jinxx
senior tag

Köszi! Hétfőn megyek 2-3 boltba ''hallgatózni'', majd meglátjuk a végeredményt... Ha nem találok semmit, akkor ez elgondolkodtató, de hazahozni Debrecenbe necces a méretei miatt.

(#1836) BluEyes válasza Jinxx (#1835) üzenetére


BluEyes
őstag

A Tannoy F3, amit lentebb említettem, Debrecenben van. Jól ismerem a típust, érdemes megnézned. Valszeg alkuképes az ár. Itt a hirdetés:

2007-01-24 | delac | 30 / 411-9007 | Debrecen
Tannoy Fusion 3 álló hangfal eladó. Doboz, papírok megvannak. Irányár: 55.000 ft Ft.

Sok szerencsét a válogatáshoz!

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1837) Jinxx válasza BluEyes (#1836) üzenetére


Jinxx
senior tag

:R

(#1838) Ebit válasza Jinxx (#1837) üzenetére


Ebit
addikt

Hangfal ajánlásra, nézd meg kb. a 100 legutobbi hozzászólást, az egyik a felsorolásban emlitett hangfal a preludium 31 B család.
Árához képest elég korrekt a hangja.

(#1839) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Sztereó erősitő vásárlásán töröm a fejemet én is és ugy gondoltam, jobb ha a kiszemelt cuccokról kikérem az itteni guruk véleményét :)
Tehát a jelöltek:
Marantz Pm-63 [link]
Onkyo A-8630 [link]
Onkyo A-8620 [link]
Onkyo A-8820 [link]
Harman-Kardon Hk-395I [link]
Denon Pma-260 [link]

Nekem a Marantz és ez első Onkyo jön be leginkább (hallani nem hallottam egyiket sem).
Bár még körbenézek a helyi boltoknál és ha találok vmi értelmeset akk jelentkezem de a marantz eléggé jónak tünik :)

(#1840) frankie!


frankie!
őstag

Szerintetek egy kef q60 mennyit ér egy kis karcolással? Pontosan le van menve a sarka.

[Szerkesztve]

(#1841) rii válasza Ebit (#1830) üzenetére


rii
nagyúr

aszittem minél magasabbra,annél jobb .... (-:
de mindeképp bezserzek egy olyan antennát.
van a jásazi mari térnél egy 1980-as évekbe illő bolt :) elektromossági cuccok vannak benne, én ott vettem minden jack, rca cuccomat, szerintem érdemes benézni, kb fele éron, mint a media markt

tudom, hgy már megint hülye kérdés (már megint), de szerintetek az említett orion rádión kívül melyik gyártó-típus érdemelt még ki ilyen hírnevet?

-------------------------------
más:


van egy régi videoton erőlködőm, és ki-be kapcskor, hiába van letekerve a hangerő, hatalmas reccsenést küld ki. Ez károsítja a hangszórókat?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1842) Ebit válasza rii (#1841) üzenetére


Ebit
addikt

Sorban:
Antennás bolt Rákóczi tér, és még náhány helyen található, érdemesebb tőlük vásárolni mindent.
A magasság természetesen jobb lenne,de te azt irtad nem megoldható,erre javasoltam az egyéb elhelyezést.
A mikrohullám kb 30 cm-s parabola feltétele az adóra való optikai rálátás.
Kábelszolgálataás nincs a kérodban?

Orion tuner:.
Tudomásm szerint enyire olcsón, nem készitett senki ilyen minőséget,amit itthon is be lehetett szerezni.

Bekapcsolás:
Igen kárositja, nem véletlen, hogy a jobb erősitőkbe, a hangfal vezérlés nem direkt van kötve, hanem késleltetve van.

[Szerkesztve]

(#1843) commanDOS válasza Ebit (#1842) üzenetére


commanDOS
senior tag

Utólag akár be is lehet építeni hangszóró védő-koppanásgátló elektronikát.
Nem mondom, hogy egyszerű, bár, aki ért hozzá, az biztos megtudja építeni, relé kell bele, pár kondi. meg stb.
Bővebben:[link]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1844) commanDOS


commanDOS
senior tag

Kapcsolási rajz:
[link]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1845) Ebit válasza commanDOS (#1844) üzenetére


Ebit
addikt

Ez is jó,bár nem hiszem,hogy a kérdező beépitené.
Természetesen én is tévedhetek.

(#1846) commanDOS válasza Ebit (#1845) üzenetére


commanDOS
senior tag

Én sem hiszem, bár sose lehet tudni, meg különben se került semmibe és az ember ott segít, ahol tud :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1847) Ebit válasza commanDOS (#1846) üzenetére


Ebit
addikt

Látom te is voltál úttörő! :))

(#1848) rii válasza commanDOS (#1846) üzenetére


rii
nagyúr

és én sem hiszem ... :DDD

a kérdezőnek sem ideje, de legfőképp semmi türelme és 0 szaktudása van ilyen téren :DDD

de sikerült megoldanom, mondhatni inkább megkerülni a problémát úgy, hogy kikapcoslás előtt a az A hangfalkimentről elkapcsolok a B-re, majd úgy kapcsolom ki az erősítőt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1849) commanDOS válasza Ebit (#1847) üzenetére


commanDOS
senior tag

Sajnos(?) én ahhoz fiatal vok :B
Egyszerűen ilyen az életszemléletem.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1850) Ebit válasza rii (#1848) üzenetére


Ebit
addikt

Látod most elgondolkoztattál.
Én azt hiittem,hogy mindenki úgy kapcsolja be a hi-fi erősitőt, hogy:
1.hálózati kapcsoló
2.hangfalak kapcsolása
3.hangerőszabályzó tetszőleges tekerketése, egészen a beszakadó dobhártyáig

A kikapcsolás forditott sorrendben történik. :DD
Ezek szerint ezen a videoton erősitőn váltókapcsoló van, felváltva lehet csak A és B-t benyomni. :Y

Sajnos ez a használt hi-fi teli van problémákkal, bár ez szerintem újkorában sem volt sokkal jobb, de megoldottad!

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.