Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18301) Patice válasza J0shu4M1ll3r (#18298) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem a falat kell szétfurkálnod , ha szépen el akarod tüntetni a kábeleket.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18302) pr0bi válasza Tamoo (#18279) üzenetére


pr0bi
senior tag

Beltéri lábtörlővel próbáltam de nem nagyon vettem észre érdemi változást. Kicsit, ahogy a külföldiek nevezik, "boomy" hatása van a doboznak ezt szerettem volna csillapítani. Mozgatás, finomhangolás nem nagyon segített rajta, szvsz akusztikai gondok vannak.

(#18303) bajnokpityu válasza ch003067 (#18299) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Dizsibe valo

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18304) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Kábelezés végéhez értem... (egyelőre ;] ) Azt kell mondanom már egész jól zenél a h/k 360 ... igencsak sokat "fejlődött". De a kábelek árának aránya nem is 10%-a a rendszernek. :U Most éppen digit kábelt cseréltem.

(#18305) spiky03


spiky03
veterán

Erősítő és tv közé milyen optikai kábelt ajánlotok?
Jó oda mondjuk egy 2000 HUF-os Hama kábel is pl?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18306) J0shu4M1ll3r válasza Patice (#18301) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Miért kéne szétfúrnom a falat, hogy eltűntessem a kábeleket?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#18307) Dorian válasza spiky03 (#18305) üzenetére


Dorian
félisten

Még sok is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18308) Mikisys válasza Tamoo (#18286) üzenetére


Mikisys
őstag

Szegény "verfdél" (Wharfedale) minek nem nevezitek?!

Ha nem szól jól, elfogadhatóan a hangsugárzó a szobában, az nem csak a hangsugárzó hibája lehet, hanem sok egyéb dolog összefüggése, egymásra hatása.

Üdv!

(#18309) spiky03 válasza Dorian (#18307) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi. :)
Akkor megnyugodtam, hogy oda jó egy alap kábel is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18310) Tamoo válasza Mikisys (#18308) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ne érts félre, nem akartam lehúzni a márkát, nekem semmi negatív (se pozitív) tapasztalatom vele. Csak arra utaltam, hogy másfelé is nézelődnék, ha már ez nem jött be, biztos nem "ugyanilyet" vennék.

(#18311) zsolt999 válasza zsolt999 (#18181) üzenetére


zsolt999
tag

Esetleg erre is tudna valaki válaszolni :O :((

(#18312) ch003067 válasza bajnokpityu (#18303) üzenetére


ch003067
addikt

Azaz ?

(#18313) Dorian


Dorian
félisten

Szerintetek mit érdemel az a tengerimalac, aki elrágott két kábelt? :W

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18314) Tamoo válasza Dorian (#18313) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az szívás. Nem mondom, hogy tedd bele a szubba, mert kirágná magát! ;]
Milyen kábelt rágott el? :(

[ Szerkesztve ]

(#18315) Warter válasza Dorian (#18313) üzenetére


Warter
őstag

Dolgozza le az árát, tekertess vele dinamót :D

(#18316) Dorian válasza Tamoo (#18314) üzenetére


Dorian
félisten

Szerencsére nem vészes, a komolyabbakat, vastagabbakat megkímélte. A Vespa tápkábele meg egy USB kábel bánta.

Persze a gazdája volt a hülye, hogy egy rágcsálót hagyott mászkálni köztük.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18317) Ed Parker válasza Dorian (#18313) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

mivel még él,nem hálózati tápkábel volt ;]
különben érthetetlen számomra,hogy nem lett hírtelen fogyasztó :U

én vennék neki egy drótkötél sodronyt,hogy ezt rágja át :D

[ Szerkesztve ]

(#18318) Dorian válasza Ed Parker (#18317) üzenetére


Dorian
félisten

A Vespa tápja 12V-os, tehát leszögezhetjük, hogy ennyit kibírnak a tengerimalacok :D
Tavaly az állólámpa 220-át rágták el, mákjuk az volt, hogy véletlenül csak a nullát.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18319) Ed Parker válasza Dorian (#18318) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az tényleg mák hogy a nullát kezdték meg:)

haver mesélte,neki a kiskutya a macbook pro töltőjét rágta szét,gyorsan csinált 25ezer kárt:D
mondta neki ez szép kezdés volt.

(#18320) bajnokpityu válasza Ed Parker (#18319) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Magyar vizslánk a fagyasztóba menő 220Vos hoszabbítót rágta el annyira(mire hazaértünk nyaralásból), hogy leolvadt a hűtő.

Azért is furcsa,mert azt mondják, kutyák érzik a nagyfeszt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18321) Ed Parker válasza bajnokpityu (#18320) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nálam a köszörűgépét a kis németjuhász,a mai napig értetlenül állok elötte,hogy hogyan sikerült neki úgy hogy nem vágta agyon a 240V? :F

(#18322) Jim-X válasza Ed Parker (#18321) üzenetére


Jim-X
őstag

Roppant egyszerű a magyarázat: Nem fogja meg, mint egy ember, hanem rágja a fogaival és azon keresztül okoz rövidzárlatot, ha okoz... :R

A játék az nem játék!

(#18323) Ed Parker válasza Jim-X (#18322) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

és olyanakor ő a nyálas szájával nem érintkezik a fesszel?
mert a kis tű fogaival sokára rágta el,nem pikk-pakk :D

(#18324) #09634560 válasza Ed Parker (#18323) üzenetére


#09634560
törölt tag

Addig semmi gond míg nem egyszerre érinti a kettőt vagy nincs földelve. Ezen az elven akár egy nagyfeszt is elrághatna, pl. a madarak így élik túl ha rászálnak egy nagyfesz alatt lévő vezetékre. A kis állat szőre meg ugye már szigetel.

[ Szerkesztve ]

(#18325) Patice válasza J0shu4M1ll3r (#18306) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát ha falra rakod a TV-t, mint ahogy egy ilyen nagy forgácslapra tennéd, akkor hogy tünteted el a kábeleket?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18326) Ed Parker válasza #09634560 (#18324) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

De a madár csak egy dróton ül.
A kutya meg a földön ül vagy fekszik,ami már föld nem?

Pityu: én is azt mondom,precíz kis dög:)

[ Szerkesztve ]

(#18327) bajnokpityu válasza Ed Parker (#18326) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és miközben rágja a kanócot, föld is,nulla is, és fázis is a szájában van.

de valamit tudott. nem verte le a biztit.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18328) #09634560 válasza Ed Parker (#18326) üzenetére


#09634560
törölt tag

Érvényes a "szőre szigetel"...

[ Szerkesztve ]

(#18329) #09634560 válasza bajnokpityu (#18327) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ennek egyetlen magyarázata lehet: nagyon apróra rágta így nem értek egymáshoz a szálak. Nyelve lehet bizsergett mint JarJar Wings-nek. :D

[ Szerkesztve ]

(#18330) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Az árammal kapcsolatos másik érdekes dolog, például értem már úgy véletlenül rosszul csupasz vezetékhez télen, hogy szét volt fagyva a kezem, alig éreztem valamit... (Persze ahhoz képest, amikor normál állapotban ráz meg az áram még néha kiált is az ember. Egy nyugtató dolog azért van, nem csak nálunk csinál a kutya őrült dolgokat ;) )

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18331) #09634560 válasza Csabroncka (#18330) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lehet azért mert nem volt nedvességtartalma a kezednek. Ugyanis a víz pontosabban a benne levő elektrolitok vezetnek. A nyál akár szigetelhet is, mivel apoláris mulekulákkal van tele.Ezért nem vezet jól a benzin.

(#18332) #10726912


#10726912
törölt tag

Nekem a narancs sárga hosszabbítót rágta szét a kutyám. Be volt dugva+esett az eső. Nem zavarta, jó két méteres darabot rágott el belőle apróra (hogy merről-merre, azt nem tudom).
A biztosíték meg se moccant :U
Az egyik kis macskánk meg bele vizelt a hosszabbítóba, annak se lett baja...(mármint a macskának), csak én nem értettem, hogy miért van ennyire fura szag...aztán láttam apró szikrákat a hosszabbítóból... :)

(#18333) BBéci válasza #48613632 (#18292) üzenetére


BBéci
titán

PC integrált hangkarival, optikai kimenetről, Pioneer 808-as erősítővel nincs az a hangdoboz, ami igazán jól szólna.
Minden láncban a jelforrás a legfontosabb szem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18334) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!

Ismét felmerült pár kérdésem.
1. A hangdobozok elég ha csak úgy vannak a földön, vagy érdemes valamit alá tenni?
2. A frontokat mennyire szabad betolni a falnak? Mennyi helyet kell hagyni mögötte?

Köszönöm!

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#18335) andorra válasza J0shu4M1ll3r (#18334) üzenetére


andorra
őstag

1. Legtöbb esetben érdemes, de nem mindegy, hogy milyen méretű dobozokról beszélünk.?

2. Nincs rá szabály, hallgatással kell a legjobb pozicíót megtalálnod.

(#18336) BBéci válasza J0shu4M1ll3r (#18334) üzenetére


BBéci
titán

A hangdobozok tartozék tüskéi, lábai általában megfelelőek, azokat érdemes használni.

Több hangdobozgyártó megadja az ajánlott elhelyezési távolságokat, ami a szaklapokban leírtakkal, a fórumtársak és saját tapasztalataimmal is megegyezik. Érdemes minden irányban legalább 50-70 centi szabad helyet hagyni a hangdobozok körül. Nagyobb példányok akár 1 métert is igényelhetnek, a kisebbek szólhatnak jól 40 centivel is, de az általában már a térábrázolás rovására megy.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18337) #09634560 válasza J0shu4M1ll3r (#18334) üzenetére


#09634560
törölt tag

1: lehetőleg tüskékkel vagy hasonlóval,pl üveggel el kell szigetelni a padlótól.
2: vannak un. on the wall hangdobozok, azok birják a falmelleti üzemet. Minden komoly hangdobozgyártó megadja az ajánlott elhelyezési távolságokat,ami kicsiknél 20-30, álló dobozoknál általában minden irányban legalább 50-70 centi szabad helyet kell hagyni a hangdobozok körül. Nagyobb példányok akár 1 métert is igényelhetnek, a kisebbek szólhatnak jól 40 centivel is, de az általában már a térhangzás és a mélyhangzás rovására megy.
#18336: BBéci: na ezt majdnem egyformára kihoztuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#18338) BBéci válasza #09634560 (#18337) üzenetére


BBéci
titán

Kísérteties egyezések. Leginkább a valós tények miatt, amiket mindketten egyformán ismerünk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18339) bajnokpityu válasza Csabroncka (#18330) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Akinek kerges a keze, ujjal osszecsipheti a fazist, akar eszre se veszi. Megtortent. Majd odamentem fazisceruzaval, es vilagitott.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18340) skoos


skoos
őstag

Társasházi koax kábelen jön be a ház tetején elhelyezett antennáról a mindigtv. Hova kell ezt bedugjam az erősítőn? AVR360...

Hdmi kábelt, mennyire gáz otthon (pl. a Kácsával) patch-eltetni? Csak a kábelt fogom tudni egy helyen áthúzni, a szerelt csatit nem... És a legjobb minőségű HDMI kábelre volna szükségem ezen az egy méteren...

(#18341) Gabor970 válasza skoos (#18340) üzenetére


Gabor970
addikt

miből van a falad? Nem opció az új csatorna kialakítása? Nálam tégla a fal, és amúgy is az Asszonyom új tapétát akart a TV falára, aztán flexxel szépen bevágtam a 40mm X 60mm-es csatornát. Azon még a dvd játékos scart kábelét is át tudtam húzni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#18342) Patice válasza skoos (#18340) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha H/K AVR360-ról van szó, akkor max. rádiót fogsz tudni venni arról a koaxról.

Abban az erősítőben nincs TV tuner, vagy nem tudja a jelet továbbítani a TV felé. Azt a koaxot a TV antenna bemenetére kösd és állítsd be a digitális csatornákat (ha digitális tunerrel rendelkezik a TV-d).

HDMi kábelt tudsz otthon kripmelni. De ehhez kell egy elég drágán beszerezhető HDMI krimpelő (amivel ezt a Kácsánál is csinálnák).

Ismerősök körében nincs valaki, aki ilyet tudna neked kölcsön adni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18343) skoos válasza Patice (#18342) üzenetére


skoos
őstag

Inkább kihívnám a Kácsás srácokat...de érdemes így csináltatni? Lesz olyan minőség mint egy gyári szerelt kábel esetében?

(#18344) Patice válasza skoos (#18343) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha jól érintkezik a csatlakozó a vezető ereivel, akkor miért ne. Szerintem csináltak már pár ilyet a srácok a Kácsánál. Ha gond lenne, akkor úgyis megcsinálnák.

Kérdezz rá, hogy kimennek-e, meg mennyiért.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18345) xtremetuning válasza skoos (#18343) üzenetére


xtremetuning
addikt

Simán megoldják.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#18346) skoos válasza xtremetuning (#18345) üzenetére


skoos
őstag

JBL ES30-as sugárzókhoz milyen fali konzolt tudnátok ajánlani? Falra kell szerelnem valahogy, máshogy nem tudom elhelyezni...
Nem látom a termékleírásban, hogy mennyire kéne helyeznem a falaktól...tipp?

(#18347) Toobee válasza skoos (#18346) üzenetére


Toobee
veterán

Hátul van a reflex nyílása, így nem hiszem, hogy díjazná, ha a falra szerelnéd.

https://barbieripnk.hu/

(#18348) skoos válasza Toobee (#18347) üzenetére


skoos
őstag

egy fali konzol kb 20cm távolságot jelent a faltól, de tuti van olyan ami többet. Ezért kérdezem, hogy milyet lenne érdemes vásárolni.

Köszi!

(#18349) Toobee válasza skoos (#18348) üzenetére


Toobee
veterán

Ha visszaolvasol, akkor a többiek írtak általános értékeket. Én soha nem néztem utána, hogy mi az az érték, csak játszottam a centikkel, beforgatással.

https://barbieripnk.hu/

(#18350) #09634560 válasza skoos (#18348) üzenetére


#09634560
törölt tag

Közben itt megtaláltam: 10" azaz 25,4 cm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.