Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17151) Ed Parker válasza Joshi (#17148) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sok jó jazz van,csak meg kéne hallgatnod pár jót is:)

(#17152) xtremetuning válasza Joshi (#17148) üzenetére


xtremetuning
addikt

Pahancsolj.... de cserébe bírd ki a végéig... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17153) Parci válasza xtremetuning (#17150) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez őszintének hangzott!!!4!!NÉGY! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17154) arty válasza BBéci (#17077) üzenetére


arty
veterán

egyetértünk. csak ugye mindenkinek más az a minimum....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17155) python1 válasza xtremetuning (#17150) üzenetére


python1
veterán

Háttal nem kezdünk mondatot,hát még az asszony. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17156) Joshi válasza xtremetuning (#17152) üzenetére


Joshi
titán

Igen már meghallgattam és erre én is azt mondom hogy ez a jó.

(#17157) arty válasza tdd587 (#17110) üzenetére


arty
veterán

nem sikerült elkapod ... kell róla beszélni, amennyiben valaki milláért keres vetitőt :D sőt, ha valaki azt mondja 650ért akar egy lcd vetitőt, azt is meg lehet próbálni rábeszélni a 700k-s epsonra!

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17158) arty válasza orbano (#17114) üzenetére


arty
veterán

"pont erről beszélek, hogy mi lenne, ha ezt kihagynánk, és nem úgy vásárolnánk, hogy nekem a mozi ennyit és ennyit ér, hanem létezne az az opció is az emberek fejében, hogy nem vesznek semmit. persze az igényteremtés a reklámokban sajnos túl jól működik..."

majd ha már nem létezik a pénz fogalma, elfilozofálgathatunk erről :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17159) Ed Parker válasza xtremetuning (#17152) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez kellemes muzsika :K szeretem.

ez is kellemes

a minőség nem annyira :W

(#17160) arty válasza orbano (#17129) üzenetére


arty
veterán

"valahonnan lett aztán behozta winamp"

winamp? igényes ember foobart használ, wasapin ... izé ... SACD alatt nincs élet, akkor inkább ne is halgasson zenét.

(nos? leesett?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17161) Rebell válasza arty (#17160) üzenetére


Rebell
senior tag

:DD :C
ugyanez volt az első gondolatom.

[ Szerkesztve ]

(#17162) Poplacsek válasza Joshi (#17137) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Wow, ez durva volt :DDD.
Szerintem az emberek többségének a korával változik a zenei ízlése. Tini koromban a pörgős pop-rock-ot szerettem, aztán huszonévesen a bluest és most a XXX derekán már kimondottan idegesítenek a rádiókban egész nap bömbölő pörgős pop-rock zenék. Viszont egy jó jazz, smooth-jazz, vagy blues megnyugtat, arra tudok relaxálni, pihentet..
A magyarok zenekaroktól (jazzt és bluest kivéve) az Ismerős Arcok idei lemezén kívül nem is tudom mi tetszett utoljára... Az az album viszont nagyon-nagyon jó lett! :K

[ Szerkesztve ]

(#17163) arty válasza Toobee (#17144) üzenetére


arty
veterán

rámutatnál a hozzászólásomban a személyeskedésre?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17164) bajnokpityu válasza arty (#17160) üzenetére


bajnokpityu
félisten

esetleg jplayt, vagy j rivert

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17165) xtremetuning válasza Parci (#17153) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én mindig az vagyok kedves Házigizdám ! :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17166) python1 válasza bajnokpityu (#17164) üzenetére


python1
veterán

Nálam is ezek viszik a prímet.

xtremetuning:Mindazonáltal,nagy köszönet nektek,BBéci és aki segített fényt gyújtani a sötétben! :R
Sikerült újradefiniálnom a zene/mozi fogalmát.
Nagyon ritka az ilyen fórum,ahol annyira családias ill segítőkész a csapat mint itt,nem utolsósorban a tudás is arányos ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#17167) Ed Parker válasza bajnokpityu (#17164) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Songbird?

(#17168) arty válasza bajnokpityu (#17164) üzenetére


arty
veterán

mindegy, csak bitperfekt módon adja ki a "zenét"

foobar és xbmc, amiket én használok, mást nem ismerek.

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17169) bajnokpityu válasza arty (#17168) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az asus essence one USBről bitperfecten sokkal gyengébben szól,mint alaplapi koax kijáraton. ne etessen meg a marketing :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17170) arty válasza bajnokpityu (#17169) üzenetére


arty
veterán

a marketing a "bitperfekt"-ig nem jut el, nyugi ;)

egyébként annyira ezek már nem mozgatnak: a korábbi csucs h/k mozierősítőt leépítettem egy kisebbre (avr360), optikáról hdmire váltottam, zenét nagyon keveset (semmit) hallgatok, az is elektronikus "könnyűzene"... a "tudat" a két kattintást még megéri, de különösebben már nem motorozok rajta, nem tesztelgetek (nincs is min, mit, miért)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17171) KisApám


KisApám
addikt

Tudnátok mondani nem túl drága de jó, minőségi csatlakozókat, melyeket például az erősítő és DVD lejátszó illetve TV között lennének?

Illetve hangfal kábeleket?

Tudom, hogy a Netdepón és Kácsánál is vannak kaphatók, de melyek megfelelőek, és nem milliomos is meg tudja venni...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17172) Toobee válasza KisApám (#17171) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem van ilyen, nem rossz kábel.

https://barbieripnk.hu/

(#17173) bajnokpityu válasza arty (#17170) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jó, nekem 8,csak eszembe jutott, mekkora csalódás volt a szuper procivezérelt bitperfect dac USBn.

XT: legalább nem a kábelek

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17174) xtremetuning válasza python1 (#17166) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ugyanmár, valamit benézel.... :DDD .... mi csak irogatunk itt össze-vissza :DDD
Családi hangulat ? Kicsit olaszos mostanában :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17175) python1 válasza xtremetuning (#17174) üzenetére


python1
veterán

Nagy a család,sok a gyerek..... ;]

(#17176) xtremetuning válasza python1 (#17175) üzenetére


xtremetuning
addikt

.... és sok a cívódás.... ;]

Pityu : mindegy, csak legyen min ugrani... :N

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17177) #09634560 válasza xtremetuning (#17176) üzenetére


#09634560
törölt tag

De azért közöttünk/közöttetek béke van, no csatabárd. :D

(#17178) ricsik válasza Joshi (#17140) üzenetére


ricsik
őstag

Na azt a fajta jazzt ki nem állhatom, ahol teljesen kaotikusan össze-vissza szólnak a hangszerek, mindenféle rendszer, ismétlődő dallam nélkül. Ahogy írod véletlenszerűen, eltérő időközönként. Számomra értelmezhetetlen zagyvalék. Pl amit X írt Dave Brubeck tetszik.

(#17179) bajnokpityu válasza ricsik (#17178) üzenetére


bajnokpityu
félisten

konkrétan dave volt,ami engem 10 éve elinditott a lejtőn.
egy onkyio + jamo concert 11 kombo, elég tisztán emlékszem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17180) ricsik válasza bajnokpityu (#17179) üzenetére


ricsik
őstag

Akkor lehet későn érő típus vagyok és én most kezdem? :D Dave negyedszerre megy, asszony: mi az a szar amit hallgatsz? :DDD

(#17181) mhmpista


mhmpista
aktív tag

Tehát akkor Én havi 120ból amiből élek ne vegyek hangcuccot ezek szerint :(
Gyerek mellett suzuki tulajdonosként a fogyasztói társadalom alján nekem nincs lehetőségem a valódi zenehallgatásra akkor már nem is erőltessem... Értem...
Képzeljétek van 30 éves Akai Videoton párosom (amit szeretnék lecserélni ezért olvasgatom pár hete a fórumot de sajna a snobéria nem segíti a döntést) és jobban szól mint a TV-magában.
Én szeretnék ennél is jobbat max 80-100kból kábelekkel (mert biztos vagyok hogy jobb lesz mint a jelenlegi páros) De mivel a "minimum" 600knál kezdődik ne erőltessem ezzel az élettel már befürödtem legyek öngyilkos kezdjem újra hátha legközelebb sikerül?
Én Ed Parker forumtársal értek egyet. És tényleg kellene valami high end forum szoba Nektek. Lehet ez a szoba az elején kicsit kihalt lenne viszont idővel akár kialakulhat valami törzsközönség akinek nem minden "bögreszett" ami csak 5 számjegyű árcédulával rendelkezik....
Szeretem olvasgatni amiket irtok látom tényleg értetek hozzá és jó az ízlésetek (irigykedek is 1x beszabadulnék BBéci mozitermébe 800ks kivetítővel :)) ) de az én kategóriámat csak leamortizáljátok és elmegy az embernek a kedve a beruházásoktól, de legalábbis nem segítitek....
Mivel végig olvastam a vitát ez kiakart jönni belőlem... Sry érte.

(#17182) xtremetuning válasza #09634560 (#17177) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én már régóta kimaradok, ha lehet. Asszem öregszem. :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17183) xtremetuning válasza mhmpista (#17181) üzenetére


xtremetuning
addikt

Inkább azt szeretnék mondani-tanácsolni, hogy amennyiben x idő alatt félre tudsz tenni ennyi lét, akkor inkább várj még egyszer ennyi időt és akkor már jó-jobb leszel.
Legalább is szvsz....

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17184) Joshi válasza mhmpista (#17181) üzenetére


Joshi
titán

Azért ne hogy öngyi legyél, én tartalak annyira intelligensnek hogy a házimozi kérdését ezen fórum nélkül is megoldod. :D Az én 80k-ás avr erősítőmet is leszólták mintha egy piacon vásárolt kínai sz@r lenne de szerencsére különösebb érzelmi kihágások nélkül átvészeltem a dolgot. A lényeg hogy fel a fejjel. ;)

(#17185) Toobee válasza mhmpista (#17181) üzenetére


Toobee
veterán

:C :R

Volt 2 projekt is mostanság, emlékeim szerint 100k körüli volt mind a kettő.

(#17184) Joshi: Legyen egy fárasztó vicc is mára, ha már az alaphangulat is az volt: :DDD

- Mi a különbség az Emos és a Transzvesztita között?
- ???
- Az emos azt mondja: Szia Peti vagyok öngyi leszek; A Transzvesztita pedig: Szia Peti vagyok Gyöngyi leszek.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#17186) mhmpista válasza xtremetuning (#17183) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Ennél többet szánnék rá asszony tuti kinyírna.
Vennék 1 erősítőt és 1 év múlva 2 hangdobozt szintén kinyírna.
Ennyi van ennyiből kell megoldanom. Ezt is régóta gyűjtögetem és már megdupláztam az itt olvasottak alapján az összeget.
Illetve ha nem ruházok be akkor elmegy és soha semmim nem lesz és megvárom amíg 40 éves lesz a cucc...
Mindegy gyűjtögetem az infót hátha összejön valami.
Októberre időzítettem addig infó gyűjtés.

Joshi- természetesen ez csak tulzás volt nem vagyok az a depis fajta :) Azért köszi
Toobee- tudom kapok el azért számomra fontos infót is.
Én is nekifutottam már itt stereonak aztán mégsem kezdtem bele.

[ Szerkesztve ]

(#17187) #09634560 válasza mhmpista (#17186) üzenetére


#09634560
törölt tag

Épp erre gyógyír a használt cucc.
Nekm pl van 35-ért pár, 70-ért teljes szett eladó.

[ Szerkesztve ]

(#17188) Ed Parker válasza mhmpista (#17186) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

hát ne mond el neki :D

sztem használt cuccokból össze fogod tudni szedni 100-120e körül a mozidat.

[ Szerkesztve ]

(#17189) bajnokpityu válasza Toobee (#17185) üzenetére


bajnokpityu
félisten

jaja.15ért kiskinai,15ért tampon, 5rugó kábel, meg 20ért valami 20-30éves kisdoboz.
55e Ennyiért már megszólalhat Dave, és a szokolnál sokkal jobb.

:D :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17190) ricsik válasza mhmpista (#17181) üzenetére


ricsik
őstag

Teljesen igazad van. Mindenki más. Én pl. munkahelyen ugyanolyan jól elhallgatom a youtube-ot alaplapi hangkarival és sima szpíkerrel, mint otthon a rendesebb rendszert. Természetesen ég és föld, de lexarom, olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy tudom élvezi a gagyit is. A dallam, a zene a lényeg. Akkor most igénytelen vagyok? Én nem tartom magam annak ezen a téren sem. A nem érdekel annyira nem egyenlő az igénytelennel. Tény, hogy a jobb többet nyújt, ezért is érdemes kicsit spórolni és kicsit jobbat venni. És a legfontosabb az, hogy okosan kell költeni, pláne kis pízből.

(#17191) Rebell válasza mhmpista (#17181) üzenetére


Rebell
senior tag

Off!
Egyet értek veled! az utolsó kb.100 hsz eléggé felkavaró volt számomra is. Szegény ember vizel főzz, és valahol el is kell kezdeni a dolgokat. (akinek van erre felesleges több millája azt őszintén mondva, mint két kezű munkás ember, irigylem. (Munkahely+fusi munkák, mégsem engedhetem meg magamnak a luxust. (otthon éhes gyerek szájakat is be kell tömni)

Szeretem, az igényes klasszikus zenéket, koncerteket, nincs highend szettem, de mint halandó ember, megvagyok a hangzással elégedve, lehetne finomabb is, de tudom, hogy meddig ér a takaróm. és árban még mindig 200k alatt vagyok!

(#17192) mhmpista válasza Ed Parker (#17188) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Ebből már szerintem is de 50 el kezdtem a számolgatást :)
És a dühítő hogy erre is az a tanács hogy még spóroljak...

(#17193) xtremetuning válasza mhmpista (#17192) üzenetére


xtremetuning
addikt

Senki sem mondta, hogy kötelező várnod. :N
Csak azt, hogy jobban jársz. Ettől még a Tied a döntés :K

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17194) Joshi válasza mhmpista (#17186) üzenetére


Joshi
titán

Én tavasszal vettem a holmit a Media Markt-ban kamatmentes hitelre 170k-ért, gyakorlatilag mindent beszereznek ami csak kell. Ahogy előttem is írták a használt cuccok is egy alternatíva.

(#17195) Ed Parker válasza mhmpista (#17192) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

50-ből sztem semmi nem lesz.

Xt tudja mit beszél és rosszat sem akar,neked kell dönteni hogy megelégszel az olcsóbbal vagy raksz még picit hozzá és veszel picit komolyabbat.
vannak szuper használt vételek,Sanci fórumtárs 5.1-es szettje is 70ezerért kiváló vétel,ehhez már csak erősítő kell.

Sanci:kössz az infot ;)

[ Szerkesztve ]

(#17196) #09634560 válasza Ed Parker (#17195) üzenetére


#09634560
törölt tag

5.1 az :) : ebben odaadom a Pioneer sub-ot. És álló frontok, 16 centis hangszórókkal. Szivesen, én kössz. :R

[ Szerkesztve ]

(#17197) python1 válasza mhmpista (#17186) üzenetére


python1
veterán

Fel a fejjel!
Kicsinek is örülni kell!
12-éve volt egy kis lejtő az életemben,asszony lelép 2 gyerekkel,hajléktalannál is tanyáztam akkoriban.
Most mára már nem panaszkodom,fordult a kocka.
Kurvára keményen kellet küzdenem,munka,élet,becsület meg,hogy ne rogyjak meg mint ember,senki előtt.
Mert,valahogy mindig lesz,olyan még nem volt,hogy ne legyen sehogy!

Ja még a végére:
A nehezen összekuporgatott pénzedet nem engedheted meg magadnak,főleg a családodnak,hogy hulladékot vegyél,amivel később szívni fogsz!
Ha már egyenlőre ez az álmod,ne csalódj benne,arra ott az élet.

[ Szerkesztve ]

(#17198) Tamoo válasza Toobee (#17185) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

kevesebb.

Hangdoboz: 14e Elac slr50 vagy 15e Canton FR1
Erősítő: Muse M20 ~12e vagy Rotel 920ax 17e
Dac: kiskínai ~15e
Állvány: Söund arts ~10e
+kábelek

Legyen felfelé kerekítve mindenestől 70e

Nálam/öcsémnél legalábbis ezek játszottak. Ez mind össze is lett legózva, nem csak elmélet.

(#17199) bajnokpityu: ja, nem baj. koptattam a billentyűt.

[ Szerkesztve ]

(#17199) bajnokpityu válasza Ed Parker (#17195) üzenetére


bajnokpityu
félisten

imént irtam 55ért egy tök alap sztereo láncot. geniust ezzel váltanám le.

Tamoo: gyakorlatilag ugyanazt irtuk, csak Te irtál állványt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17200) Ed Parker válasza bajnokpityu (#17199) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de ha jól értettem ő hm láncot szeretne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.