Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) KisApám


KisApám
addikt

Ha melóból hazamegyek holnap, rádobom a laptopot meg a TP-Link 1043ND Wifi Routert, majd kiderül mizu. No meg a netrádió...
De elsőként a hangfalakat :-)

Van hozzá külön régebből egy tápkábelem: az van ráírva, hogy KOPP (ha jól emlékszem). Ezt rakom rá valszeg.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17452) KisApám válasza Ed Parker (#17450) üzenetére


KisApám
addikt

Remélem nem olyan, mint a kínai vasaló: vasalni nem tud.
Bár amit nem kínában gyártottak, bármi is legyen az, hamisítvány... :K

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17453) Mejulie válasza #09634560 (#17441) üzenetére


Mejulie
csendes tag

24 négyzetméter és elég nagy a légtér is, olyan 3,5-4 m a belmagasság!
A kef c4et én is kinéztem már, habár hallani sosem halottam még.

(#17454) Ed Parker válasza KisApám (#17452) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én télen a 3312-es denon-t próbáltam,kb egyforma a cucc,ha nem egyszerübb.
nekem csalódás volt az a része.
az arcam-tól sem kell beszarni.

(#17455) MaTTeS válasza #10726912 (#17436) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem akarlak megbántani, de az a Magnat ennyiért egy túlárazott hulladék (tavaly még 60e volt az új ára... és az is sok volt érte). 1-2 megbízható, jó sub 100e alatti kategóriában:
Polk Audio PSW125 (vagy olcsóbb kategóriában a kistestéve PSW110)
Proson R10
JBL ES250P (most pár helyen 100e Ft).

Kef C4-et még nem hallottam.

(#17456) #10726912 válasza MaTTeS (#17455) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs bántódás, talán az egyetlen, ami tetszett a szubbok között, de az aláírásom erre az esetre is szól, távolról sem hallottam mindent:) A JBL-ről hallottam már jót, de én még nem hallgattam, a többiről meg még ennyit sem tudok...pusztán a tapasztalatomat mondtam el.
A KEF-et csak hallottam, mint írtam, de nem volt megfelelő a körülmény, hogy valóban megítélhessem a tudását.

[ Szerkesztve ]

(#17457) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

aaaaa
Pár percre hallgattam egy ilyet. áll a cerka,kár h nincs rá keret...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17458) Patice válasza bajnokpityu (#17457) üzenetére


Patice
nagyúr

áll a cerka... :DDD :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17459) bajnokpityu válasza Patice (#17458) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Konkréten ez volt eddigi leghúzósabb füleses élményem. Olyan élethű, és élmény volt, hogy tényleg vágyok egy ilyen lemezjátszóra. Egyetlen baj, hogy nagyjából 2x annyiba kerül használtan, mint most az egész mozi+hifi lánc összesen :)

HA nem lenne olyan tetves macerás a lemezzel való szarakodás, hagytam volna a csába a dacolást. Ilyet tényleg mindenkinek ki kéne próbálni.

Aztán lehet, csak az én botfülem kattant rá ennyire. Hisz tudjuk szar a fülem.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17460) Toobee válasza bajnokpityu (#17459) üzenetére


Toobee
veterán

Nekem már az a lemezlejátszó is tetszett, amit nálad hallottam. Épp ma nézegettem Rotel lejátszókat ebay-en :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17461) Patice válasza bajnokpityu (#17459) üzenetére


Patice
nagyúr

Rá se ránts. Az enyém is. :)

Tavaly a házimozi és hifishown is a L'Auditeur szobájában bakelit volt a forrás. aztán nemes egyszerűséggel egy előfok és utána egyből az aktív Zerobox-ok Manger hangszórókkal. Naggyon durva volt az is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17462) bajnokpityu válasza Toobee (#17460) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az én lemezjátszóm kb a létező legolcsóbb, ami létezik, kb az alaplapi hangkari, ha dacos értékredben nézzük. A roksan, Linn meg a túlsó véglet, kb Bladelius ;)
Szerintem, mi a mi pénzünkért jó vétel lehet, azok a Rega lejátszók. Még hallani nem hallottam egyet sem, de akinél hallottam a Roksant, ezt emlegette.

Roksanokat már mocskosul jól megcsinálják, összehangolják a rezonanciákat, a kart,stb.. NEm nagy súllyal operálnak

Sanci ugyan jól leszűrte a múltkori tanulságát, hogy szerintem nincs a 3M és a 30M millás láncok között különbség, azaz nem hallom. :D Természetesen poennak vettem, Vedd igy Te is :D

Valóság az, hogy hallom én a difit, terességet,meg miegymás, de nekem ezek a rosszul összeállított 30millás láncok alig tetszettek jobban, mint a jó "olcsók". Sőt (Ti 100rugóért is lehet jót/rosszat venni, nyilván 30M ért is lehet jó, rosszat. És még ott az izlés dolga is)
Csak ha a sok hibalehetőséget értékelnem kéne, h inkább melyik ujjamat harapjam meg, akkor a hologramos tér nincs a lista elején. Inkább legyen sima, folyamatos, és ne bántsa a fülemet.

Jó, hogy igy felkavarodott a fórum ezen, eszembe juttatta, mi az, ami igen meghatározó hifi élmény volt. (Ricsién kívül). MEgpróbálok, valami felhasználóbarátabb lemezjátszónak utánajárni.

HA már a tér, meg jó lánc. Azon a lemezjátszón fülesen is volt szinpadmélység. Konkrétan b*szartam, hogy az én füleserősítőm át tud engedni magán ilyet. Azóta sincs ilyen szintű forrásom itthon. Nem volt sem hars, sem durung, sem eltúlzott részletességű, ellenben nem akartam levenni a ma kb 25rugót érő fülest...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17463) Toobee válasza bajnokpityu (#17462) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor oda értünk, hogy valaminek muszáj drágának lennie, hogy hasraesős legyen :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17464) bajnokpityu válasza Patice (#17461) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egyébként elnézést,h a valszeg highend témákat itt adok ki magamból naplószerűen, de a hifi topic szerintem sem nem otthonos, sem nem magas szinvonalú, több általam elismerten jó fülű/jóarc ember jár ide.

Toobee: nem lineáris, és pláne nem adódik az árcédulából. Inkább úgy fogalmaznék: egyre teknikásabb.

Az meg, hogy totálisan offtopic, tán még jobb is. Ki a fene járna highend nevű topicba?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17465) KisApám válasza Ed Parker (#17454) üzenetére


KisApám
addikt

Mi volt a csalódás?
Mármint mit NEM csinált?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17466) python1 válasza bajnokpityu (#17464) üzenetére


python1
veterán

Egyetértek!
Hifi topikról már én is leszoktam,visszahúzzák az embert.
Még jó,hogy itt vannak azért tapasztaltabb emberek ill nyitottabbak a "technika" felé.

Tehát,színvonalas és színes itt a társasági élet. :C

[ Szerkesztve ]

(#17467) xtremetuning válasza bajnokpityu (#17459) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Hisz tudjuk szar a fülem."

Végre egy igazi comin'out :R
Hisz tudjuk.... :DD :DD :DD .

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17468) bajnokpityu válasza xtremetuning (#17467) üzenetére


bajnokpityu
félisten

bekaphatod :D
szinvonalemelő :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17469) Csabroncka válasza bajnokpityu (#17464) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alapvetően jó látni ezeket a dolgokat is!
Lehet sokan megköveznek az alant lévő sorokért előre is elnézést érte!

Szerintem a józan ész határain belül szerény véleményem alapján a highend egyfajta trend és státuszszimbólum "talán".
Ár/ nyújtott érték és minőség közel sem olyan egyértelmű. Mondom ezt úgy, hogy valódi highend terméket nem halhattam még sajnos!

Földi halandók többsége révén itt szeretném viszont felhívni a figyelmet a magas színvonalú élőzene fontosságára.
Kicsit morbid lenne arról beszélni, hogy "felállt a cerkám" itt vagy ott, de a MÜPA Bartók koncert terme, vagy a Aug 20.-án a SZI bazilika (rádiófelvétel miatt kórus+orgona) Orgonája mély hatással volt rám zenei élmény szempontjából...
:)

"in medias res"

(#17470) Csabroncka válasza python1 (#17466) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Még jó,hogy itt vannak azért tapasztaltabb emberek ill nyitottabbak a "technika" felé."

Hát igen, vagy "irigylik amit vettél", vagy kapsz kőkemény kritikát amit sokan lebecsülőnek hisznek, ugyanakkor csak a tényeket közlik :D

szerkesztés gomb -1 bocs

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17471) Ed Parker válasza KisApám (#17465) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

az hogy médiajátszónak van írva mindenhol,de kb annyira az mint ami a tv-kbe be van építve.
de mondom próbáld ki,ha neked mindent játszik,kifogástalanul,akkor tárgytalan.

(#17472) Dorian válasza Csabroncka (#17469) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, a Müpa Bartók terem... Tátva maradt a szám, meg a fülem...
Utána napokig nem volt kedvem itthon zenét hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17473) bajnokpityu válasza Dorian (#17472) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezt éltem át. Elmentem a szimfonikusok próbájára, előttem 3 méterre fúvósok. Majd a rosszul összerakott 30millás láncokat próbálgattam rá két nappal. Meg mertem jegyezni,h sehol sincsenek az élőtől.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17474) Dorian válasza bajnokpityu (#17473) üzenetére


Dorian
félisten

Arról már akkor, abban a pillanatban letettem, hogy nagyzenekar egyáltalán hasonlóan szóljon itthon, maradok a kamarazenéknél meg a néhány fős zenekaroknál :O

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17475) Toobee


Toobee
veterán

Na, igyon ma mindenki sokat, majd holnap búslakodunk, hogy milyen szar lánc van mindenkinél! Vagy vegyünk meg kilóra a MÜPA-t, aztán azt húzzák, amit kérünk :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17476) xtremetuning válasza bajnokpityu (#17473) üzenetére


xtremetuning
addikt

Küldjünk zsepit ? :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17477) bajnokpityu válasza Dorian (#17474) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem kell ehhez nagyzenekar. fúvósok felét nagyságrendileg nem hallottam hifin még. Hegedűt,trombitát,bőgőt,csellót már jókat hallottam, zongora is kemény dió.

ÉS megjegyezném, h Ricsi láncán anno ilyen hangszereket nem is próbáltunk :)

Ricsi: oszt vigyek szalagosat?
Más által felvett is ér?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17478) lfabian válasza Toobee (#17475) üzenetére


lfabian
tag

Hát igen,ha már ittam nagyon elégedett vagyok a cuccommal,de másnap!? :F

fabi

(#17479) xtremetuning válasza bajnokpityu (#17477) üzenetére


xtremetuning
addikt

Megmondtam : vedd fel és meghallgatjuk milyen itthon. Addig csak felesleges szájtépés.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17480) Dorian


Dorian
félisten

Asszem iszom és nézem a zikszfaktort. Sírásból így lesz röhögés :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17481) xtremetuning válasza bajnokpityu (#17477) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az ér, amit Te a saját (megjegyzem köztudott, hogy milyen :DDD ) füleiddel hallottál.
Persze kérdés marad a mikrofonozás-rögzítés-keverés triumvirátus ugye.......

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17482) KisApám válasza KisApám (#17438) üzenetére


KisApám
addikt

Remélem azért, hogy az itt szereplő hangfalkábel, amire azt írják, hogy

"...a lapos szerkezet miatt a vezető felület közel másfélszerese a hagyományos felépítésű kábelekének, természetes hangzás és komoly dinamika jellemzi a hangzását."

be fog vállni. :C

Max. majd megkérem az itt lévő szakértők közül 1-2 embert, hogy állítsa be nekem amit kell :DDD

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17483) bajnokpityu válasza xtremetuning (#17481) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azt beszéltük, hogy szinpad mélységérzet honnan származik. Mondtam,h szerintem azok a referenciafelvételek, amiket próbálgattunk, vagy mesterségesen kikevert térrel bírnak, vagy talán ultra jó szinpadi mikrofonozással. Nem ismerek senkit, akinek ennyire jó mikrofonja lenne. Mármint forditva: felénk csak ótvar mikrofonok voltak, és ezek tuti nem képesek ilyenre, de simán elképzelhetőnek tartom,h legyenek ilyen jó mikrofonok.

Meg arról, CD v DAC alapú rendszerek, szerintem a valóságos hangszerek kb felét tudják visszaadni. Azt nem tudom,h az otthoni lánc-e ludasabb ebben, vagy a felvételi és digitalizálási teknikák.

Alapvetően szerinted milyen lánc a jó? Ami szórakoztat, v ami a valóságot visszaadja, minél jobban?

Szerintem nincs értelme utóbbit megpróbálni, de erre akarsz ugye rávenni, hogy teszteljük a láncodat, hogy vegyek fel általam legvalóságosabbnak gondolt hanganyagot, és mit lép az otthonid?

Ami keverőnk,kábelünk, mikrofonunk volt anno, az a vicc kategória, ala Sokol.

Egyébként az lenne tök jó,ha megmutatnám, mi az a hang,ami nekem akkora élményt adott.

Tomival jó sokat vitázunk azon, hogy szerintem a hifi erősen izlés dolga. Szerintem alapvetően mindenki másra érzékeny. Azt alátámasztja, hogy nem csak 1 stilusú hifi van.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17484) M@trixfan válasza Vikthor (#17021) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ezzel a "teszttel" több baj is van azon kívül, hogy egy 240p-s Youtube Videó. Ma már nem releváns mert az utóbbi 5 évben a DLP konkrétan nem fejlődött semmit, míg az LCD rengeteget. A tesztkörnyezet fehér, kapásból nem lehet egyidejű kontrasztot helyesen megfigyelni: szinte világos van a helyiségben a két vetítő képe miatt. Ez sajnos sok otthoni projektoros életét megkeseríti. Nem mindegy a kalibráció megléte sem, erről semmit nem mondanak, nagyságrendileg változtik a színvilág tőle. Úgy néz ki senki sem RBE érzékeny a tesztben, pedig nagyon bántó jelenség, egy chipes DLP-n konkrétan sosincs a vásznon rendes kép, csak időosztásban dolgoztatja az agyat: fáraszt és állandóan szétesik a kép. Én pl. annyira látom ezt, hogy nem vennék egy chipes DLP-t, a prezentációs modelleket pedig nem bírom elviselni. Egyébként a videón is látszik, hogy vibrál a képe. Itthon egyébként majdnem kétszeres viszony volt a két gép között árban annak idején.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#17485) andorra válasza KisApám (#17482) üzenetére


andorra
őstag

Nehogy már egy gyártó/kereskedő honlapjáról tájékozódj egy termék minőségéről ! Ez csak akkor derülhet ki, mármint hogy beválik-e, ha veszed a nem kis fáradságot és másféle kábeleket is tesztelni fogsz a jövőben. Ha nem, akkor bármelyik kábel "bevált" volna. (Minden kábelteszt csak addig "érvényes", amíg nem változtatsz semmit egy adott rendszeren).

(#17486) nebulo5 válasza andorra (#17485) üzenetére


nebulo5
senior tag

Szerintem, (noha sehol sem találtam rá leírva, mint "aranyszabály") bármilyen hangfal kábel (legyen az bármennyire hy-polt/agyondicsért és drága), csak az adott erősítő és hangsugárzó közé kötve mutatja meg, hogy jó-e, vagy éppen kaki! Előzetes tesztelés/próba nélkül csak zsákbamacska a megvásárlása. Viszont, abban (tapasztalatom szerint) van valami igazság, hogy a kábelfelület (kerek vs. lapos szövésű) képes jótékonyan hatni a hangra!
Néhány éve, Kácsa-ék forgalmazták a Neotech kábelt, amiből a 4 mmˇ2-es lapos kábelt maximálisan jónak találtam a rendszeremhez! Ugyanilyen keresztmetszetben kipróbálhattam (azonos hossz) kerek kialakítású Neotech-t is. Egyértelműen, a lapos kábel vitte el a "pálmát"!
Dinamikusabb és teresebb hangképet produkált.
A hangfal kábelek területén mondhatom, hogy eléggé kiterjedt "kutatásokat" folytattam! Számos kábel volt már nálam rövidebb/hosszabb időre, mert alaptermészetemnél fogva, kíváncsi vagyok! Sok "hülyeséget" megcsináltam már (kábelek területén is), a jobb/szebb hang eredményének érdekében. Volt nálam (mércémhez viszonyítva) kisebb vagyont érő kábel is, illetve olyan is, ami mások rendszerében "csodát tett"! Nálam pedig alig, vagy éppen semmit sem változtatott a hangon. De történt már olyan is, hogy a kölcsönbe adott Neotech kábeleim, szebb/jobb hangot eredményeztek egy rendszerben, kiváltva az addig használatos jóval drágább kábelt!
Ezek a tapasztalatok alapján szerzett konklúzióim még inkább igazak az összekötő kábelekre is!
Komoly változásokat képes okozni egy analóg RCA vagy digi koax kábel is!
Mostanában "kóstoltam" bele a táp kábelek világába! Az erősítőm kapott a gyári tyúkbél helyett egy IEC aljzatot a popsijába, és jelenleg egy "Fapaci"-féle táp kábellel üzemel.
Az eredmény? :)) Egyszerűen fantasztikus! Bátran kijelenthetem (noha fogékony vagyok a "kábel mizériákra"), ha valaki csak mesélné a változást, nem pedig a fülemmel hallanám... hát el sem hinném! :Y
Összegzésként: sosem szabad előzetes meghallgatás nélkül kábelt vásárolni, még ha az másutt jól is szerepel! A gyártók marketing szövegét pedig csak mint egy humor oldalt kell olvasni! Az egyéni ízlés/fül kívánt hang eredményeket pedig a saját rendszeredben érheted el, de hát: azt is fogod hallgatni! ;)

Üdv: nebulo

(#17487) Toobee válasza nebulo5 (#17486) üzenetére


Toobee
veterán

Hallottam, simán ugrott egy kategóriát. El se akartam hinni... :C

https://barbieripnk.hu/

(#17488) nebulo5 válasza Toobee (#17487) üzenetére


nebulo5
senior tag

És amikor itt voltál, még nagyon új volt a kábel! Azóta egész jól bejáródott! :))

Üdv: nebulo

(#17489) #09634560 válasza Mejulie (#17453) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akkora térbe inkább Proson R12 agy Polk PSW 125 kell.

(#17490) Dorian válasza nebulo5 (#17486) üzenetére


Dorian
félisten

Valóban nagyon jó, csak pislogtam. Azt gondolom, hogy nálam (a szoba méretek miatt) sosem lesz ilyen jó.
Ha pedig egy kicsit élénkebb, precízebb, dinamikusabb, mondhatni "izgágább" hang kell (téged és a zenei ízlésed ismerve cseppet sem biztos), akkor próbáld ki Fapaci drágább tápkábelét vagy a Gábor-féle "vasúti sínt".

[ Módosította: Tamoo ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17491) python1 válasza Dorian (#17490) üzenetére


python1
veterán

Fapaci kábeleire én is kíváncsi lennék,ha valakinek lenne vagy lesz,írjon róla pár sort,legyen szíves.

(#17492) KisApám


KisApám
addikt

Találtam itthon már régen megrendelt és azóta félrerakott NAKAMICHI banándugókat.
Azokra lesz rárakva a hangfalkábel eleje-vége.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17493) andorra válasza KisApám (#17492) üzenetére


andorra
őstag

Amikor hozzászólásokat publikálsz, átgondolod előtte, hogy jelent-e másoknak mindez valamiféle használható információt? Mert így úgy tűnik, mintha csak naplót vezetnél. :-)

(#17494) Tamoo válasza python1 (#17491) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kíváncsinak én is kíváncsi lennék. Sokat filóztam rajta, hogy melyikkel próbálkozzak be, de aztán az ár miatt néhai kábelek mellett döntöttem. Nem bántam meg, de ettől függetlenül még érdekelne fapacié is.

[ Szerkesztve ]

(#17495) KisApám válasza andorra (#17493) üzenetére


KisApám
addikt

Csak azért írom, hogy talán valaki hozzászól, hogy pl. ne csináljak hülyeséget.

Nem kell mindig kérdéseket feltenni, gondolom...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17496) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!

Van egy ilyen hangrendszerem: [link]

A jobb hangszóró felső hangszórója bizonyos hangoknál, főleg mélynél néha berezonál. Subládám még nincs hozzá. Cicereg. Most tűnt fel. Főleg a Bosszúállóknál vettem észre. Ott többször is lehetett hallani pár másodpercig. Még van rajta több mint 1 év gar. Most mit csináljak vele? Nem szeretném szétszedni. A bal oldalinál nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#17497) gorbep válasza torma1981 (#17496) üzenetére


gorbep
senior tag

Nézd meg stabilan áll e. Láttam már erős mélytől megbillenő/rezgő dobozt. Ha igen, próbáld megcserélni a két hangfalat, hogy az erősítő és a kábelezés esetleges érintkezési hibáját/gerjedését is ki tudd zárni....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#17498) torma1981 válasza gorbep (#17497) üzenetére


torma1981
veterán

Stabil. Biztos a hangszóróból jön. Megnéztem. A hangfalcserére nem is gondoltam. :) Jó ötlet. Holnap megnézem. A kábelezéssel lehet valami gond szerintem. tegnap begerjedtek, búgtak. Ha kinyomtam az erősítőt akkor nagyot pattantak. Utána jó volt.Azt nem tudom melyik. Már 1 hónapja csinált ilyet. Akkor is pattant egy nagyot. Ellenőrzőm a kábelezést is, de szerintem nem attól van a cicergés.

[ Szerkesztve ]

(#17499) tdd587 válasza Csabroncka (#17469) üzenetére


tdd587
őstag

Tehát megint egy olyan hozzászólás, hogy bár sosem ültem még Ferrari 458-ban és nekem csak egy suzukim van, de az Ár/ nyújtott érték és minőség közel sem olyan egyértelmű.

Grrrr.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17500) Ed Parker válasza tdd587 (#17499) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tavaly mikor volt lehetőségem,hogy vezessem főnököm 18M-os BMW 520d business kocsiját úgy 400km-n át,nem vizeltem össze magam,hogy mekkora élmény,pedig nekem csak egy 7 gen. Honda Civicem volt.

sztem egy drága kocsinál nem feltétlen éri meg a 3-4szeres ár,ha az autód,normális.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.