Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Tamoo válasza Toobee (#18098) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha kínából jön a top rated se jelent semmit! :DDD Én nem merném bevállalni. :N

(#18102) #48613632 válasza Tamoo (#18101) üzenetére


#48613632
törölt tag

Top Rated tulajdonképpen a vevők által kiosztott státusz, nagyon könnyen elveszítheti, ha hamisítványt árul, szvsz nyugodtan megveheted, valszeg nem hamis.

szerk: Az persze lehet, hogy annyira jó hamisítvány, hogy gyakorlatilag nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#18103) Toobee válasza #48613632 (#18102) üzenetére


Toobee
veterán

Az szerintem is eredeti, már már borsos az ára, a többihez képest :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#18104) montyx


montyx
aktív tag

Sziasztok,

Új vagyok itt, eléggé kezdő, de a segítségeteket kérném.
Én eléggé a sztereó elrendezésre esküszöm 2 dolog miatt is. Nincs szobám mozizáshoz, azaz nem tudom körberakni magam hangsugárzókkal, másrészt pedig többet hallgatok zenét, mint nézek filmet.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy lehetséges sztereó leképzést beállítani HDMI bemenetről egy AV erősítővel?
Lehet, hogy hülye a kérdésem, de akkor fejtsétek ki miért.

A jelenlegi elképzelésem egy belépő Denon AVR-1312 erősítő lenne.
Szeretném minden eszközömet rákötni, azaz PC (SPDIF kimenettel), PS3 (nem is tudom melyik kimenete lenne a legalkalmasabb a hangátvitelre, én a HDMIre tippeltem) és a TV.
Blu-Ray filmek lejátszásakor hogyan lehet leválasztani a hangot a videojelről?

Köszönöm a megtisztelő válaszokat előre is, a kritikát bírom :)

Aláírás

(#18105) Tamoo válasza montyx (#18104) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Használt sztereó erősítőt (gondolom távos kellene inkább) + DACot (koax és optikai bemenetekkel) vegyél házimozi erősítő helyett. Hangminőség szempontjából sokkal jobban jársz mint az említett denon-al. Mondjuk hdmi így nem lesz, de nem is fog hiányozni. Klasszisokkal jobb hangot kapsz.

(#18102) pitepeti71: Szerintem akkor sem lesz senki olyan bátor, hogy megrendelje! ;]

[ Szerkesztve ]

(#18106) Gabor970 válasza Tamoo (#18105) üzenetére


Gabor970
addikt

illetve van pár sztereó, amiknek volt digit bemenete is. Pl JVC AX-Z711, Sony TA-F650ESD, Luxman LV113. Ha jól emlékszem, ezeken két optikai + egy koax digit bemenet van. Véleményem szerint jobb hangjuk lehet, mint a belépő HM erősítőknek.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#18107) Tamoo válasza Gabor970 (#18106) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Most készülsz mindent venni vagy hangdobozok, kábelek adottak?
Mennyi a keret rá?

(#18108) Gabor970 válasza Tamoo (#18107) üzenetére


Gabor970
addikt

én nem készülök /sajnos/ venni semmit, csak arra reagáltam, hogy írtad a sztereó + DAC megoldást. Én meg gondoltam szólok, hogy találni beépített DAC-al is.

... Bár látok eladó Sony TA-F650ESD erősítőt 40e Ft áron, mozog bennem, hogy a luxmanom útnak eresztem, és kipróbálom azt helyette. Nekem is kell digit bemenet, mert a TV-m hangja optikain megy csak kifelé. De én ilyen vacilálós, ötletelős, ritkánmegvalósítós fajta vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#18109) Tamoo válasza Gabor970 (#18108) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja bocs, nem is figyeltem, hogy nem Te tetted fel a kérdést. :W :DDD

Egyébként nekem is beépített DAC-os sztereó erősítőm van jelenleg, valszeg el is fogom passzolni a Lupus C mk2-t.

(#18110) alex devil: Miért, egyszerre akarod hallgatni?

[ Szerkesztve ]

(#18110) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne, hátha valakinek már volt ilyen problémája. A tévéhez (UE40EH6030) HDMI, a régi hifimhez amit rákötöttem a médialejátszóra (Asus OPlay R1) pedig RCA viszi a hangot, mitől lesz visszhangos? A tv és a hifi hangja között van egy pici időbeli eltérés, elég zavaró.
Már próbáltam állítgatni a kimeneteket de nem sikerült összehoznom, hogy egyszerre szóljon a hang a tévén és a hifin. Megkérdeztem a lejátszó topicjában is de nem tudták. Egyszerűen van időbeni különbség a digitális és az analóg jel között? Köszönöm előre is a válaszokat!

S23

(#18111) Ed Parker válasza Toobee (#18098) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nálunk 470€ az 1,8m-es,szóval 1000% hogy hamis.
árakban lehetnek eltérések,de a 145dodo az 113€,nehezen tudom elhinni hogy negyed áron eredetit adjon. :)

(#18112) MunezXBK válasza Ed Parker (#18111) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Minden hamisítvány, ami nem kínai. :D

(#18113) soresi válasza MunezXBK (#18112) üzenetére


soresi
csendes tag

Ez pontosan így van! :DD

(#18114) Ed Parker válasza MunezXBK (#18112) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tévedsz,mert kínában is van jó és gagyi,erről ismerőseim is meggyőződtek.
ott is van teszkós és jó,független attól hogy mind Kínában készül.

De a Kimber sztem ha ott is készül,annyiért amennyiért az ebay-en van fake.

(#18115) DjKoxi válasza alex devil (#18110) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szia!
Ha jól értelmezem egyszerre hallgatod a hifit meg a tv-t? Miért? Teljesen eltérő hangzást produkálnak, ami akkor is zavaró lenne, ha milisekundumra egyszerre szólnának.

(#18116) #03969024 válasza Gabor970 (#18108) üzenetére


#03969024
törölt tag

SCART-on sem tudsz kivenni jelet a TV-ből?

(#18117) alex devil válasza DjKoxi (#18115) üzenetére


alex devil
senior tag

Azért hallgatom egyszerre, mert a hangfalak a tévétő kb 1m-re vannak és úgy kissé furán hangzik ha a képtől távolabbról jön csak a hang. Kell egy kis közép mint a házimoziknál.
Régen is így szólt de akkor analóg volt még a tévém is, teljesen egyszerre szólt a hifivel.

S23

(#18118) alex devil válasza #03969024 (#18116) üzenetére


alex devil
senior tag

Egy scart van a tévén és az csak bementet szerintem.

S23

(#18119) Gabor970 válasza #03969024 (#18116) üzenetére


Gabor970
addikt

a PS50C430 samu biztosan nem adja ki scarton a saját playerrel játszott, vagy a HDMI-n kapott audiot. Fejhallgató és optikai spdif van.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#18120) #03969024 válasza Gabor970 (#18119) üzenetére


#03969024
törölt tag

Akkor az tényleg nem játszik.

(#18121) Halfer


Halfer
tag

Halihó!
Az eltax erősítőre kötött 5.1 jamo hangfalak néha apró, halk, pattogó hangot adnak ki. Mire gyanakodjak, mi lehet az oka? Használom már lassan fél éve és 75% hangerőre is csak kb. 30 óra üzemidő után emeltem. A hiba csak most jelentkezett.
Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

(#18122) vMk^ válasza alex devil (#18110) üzenetére


vMk^
csendes tag

Nekem is R1-em van.
A TV-re van kötve HDMI-vel, az erősítőre optikán keresztül. Természetesen van eltérés a hangok között így is, hogy mind kettő digitális.
Egyébként a TV-t mindig némítom.

Szokott olyan lenni TV menüjében, hogy késleltetni tudod az SPDIF hangot. Optikai kimenetnél biztosan működik.
Bár lehet, hogy csak a saját lejátszójából működik.
Illetve az O'Play-en próbáld ki, hogy másik formátumot küldesz a TV-re, pl az LPCM DUAL CHANEL-t, hátha annál nem késik, az analóghoz képest.
Gondolom nem 5.1-ben használod, szóval mindegy, hogy sztereót ad ki vagy RAW-ot.

(#18123) Tamoo válasza alex devil (#18117) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szerintem ezzel várjuk meg BBéci véleményét! :DDD

(#18124) alex devil válasza vMk^ (#18122) üzenetére


alex devil
senior tag

Az OPlay menüjében mind a három módot kipróbáltam, semmi változás. Valószínűleg nem lehet összehozni, hogy jó legyen. Az új tévéhez kéne vennem erősítőt is amin van optikai bemenet, tudom :D
Inkább az érdekel, mi az oka?

[ Szerkesztve ]

S23

(#18125) #48613632 válasza alex devil (#18124) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tuti, hogy idetartozik, de nekem a sima TV hangszóró és a TV fejhallgatókimenet között is van fáziskésés. Arra nem jöttem rá, hogy ez az akusztikai viszonyok miatt van -e, vagy tényleg késés az a késés.
De az akusztikának ellentmond, hogy ha a TV elé állok közvetlenül, akkor is hallom, mintha visszhangzana, úgy.

(#18126) vMk^ válasza #48613632 (#18125) üzenetére


vMk^
csendes tag

Tényleg késés. Érdekes dolog.

(#18127) bajnokpityu válasza #48613632 (#18102) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Valami hangfal Audioquestrol irtak avxen h tok ugyanaz a "hamis" es az eredeti. Draga kabelt en tuti csak forgalmazotol gyartotol vennek, ezzel egyutt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18128) alex devil válasza #48613632 (#18125) üzenetére


alex devil
senior tag

Gyanakodtam az akusztikára is kikapcsoltam az összes hangvirtualizációs cuccot a tévén de visszhangos maradt, mintha üres szobában beszélnének a filmekben. A zenénél és a hangeffekteknél nem gáz csak ha beszélnek és ha kb ugyanaz a hangerő a hifin és a tévén is.

[ Szerkesztve ]

S23

(#18129) #48613632 válasza bajnokpityu (#18127) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én inkább arra gyanakszom, hogy a "hamis" valami úton-módon kikerül a gyárból, értsd, leesik a kamionról, vagy ilyesmi. Ebben az esetben ugye a minőség nem lehet gond, Kínában meg ugye minden megtörténhet :DDD

alex devil
Teljesen tanácstalan vagyok az ügy kapcsán, nekem is sok fejtörést okozott, de aztán megbékéltem vele.

[ Szerkesztve ]

(#18130) Tamoo válasza #48613632 (#18129) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én biztosra veszem, hogy a "hamis az hamis". :U tökmindegy, hogy top ratet. Egyértelműen rámentek elég komolyan ezekre a cuccokra is, pénz van benne. Ettől függően hozhat egy jó ár/érték arányt az eladott cucc, nem fogják "leminősíteni" az eladót, mert vagy tisztában van vele hogy hamisat vesz, vagy megmarad abban a tudatban hogy egy eredeti kábellel csinált egy nagyon jó vételt. Kivétel pedig erősíti a szabályt!

(#18131) #48613632 válasza Tamoo (#18130) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, csak ha a vevő rájön, hogy hamisat kapott, akkor leminősíti az eladót low star ratinggel, amiből 5 lehet egy évben, különben bukja a top rated sellerséget. ebből következik, hogy ha rendre hamisat árulna, akkor nem lehetne top rated seller.

[ Szerkesztve ]

(#18132) Ed Parker válasza #48613632 (#18129) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

aha, és akkor pl ilyen esetben mi a helyzet?
valszeg a felső itt is kamionról esett,azért ennyire olcsó.

AQ K2 speaker cable

AQ K2 speaker cable 2.5

(#18133) Toobee válasza Ed Parker (#18132) üzenetére


Toobee
veterán

Erről is volt már itt szó, azt hiszem. Valami olyasmi volt, hogy ezen az oldalon fent vannak a gyártók is, lehet, hogy ugyanaz, lehet, hogy nem.

https://barbieripnk.hu/

(#18134) Ed Parker válasza Toobee (#18133) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tudom hogy volt róla szó,még télen beszéltük,egy srác hozta fel,hogy venni kellene 1000m-t,mert csak nagy tételben árulnak alapanyagot.

de független ettől,gondolom abban egyetértünk hogy egy 5000£-s kábelt,ha 300$-ért adnak az több mint gyanús.
én tuti nem adnék előreutalva ennyit sem azért,amit elötte nem hallgattam meg.

(#18135) Toobee válasza Ed Parker (#18134) üzenetére


Toobee
veterán

Persze, túl szép lenne. De mesének jó :D

https://barbieripnk.hu/

(#18136) Ed Parker válasza Toobee (#18135) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ja és akkor még az árat el is qrtam,mivel az 5000£ az 1m-re vonakozik,tehát egy 2,5m-es 12389£-ba kerül:D
így már nem annyira gyanús a 300$ :N

(#18137) #48613632 válasza Ed Parker (#18132) üzenetére


#48613632
törölt tag

Top Rated sellerekről beszéltünk, ami ebay jellemző. Az alibaba csak nagytételes rendeléseket teljesít, tehát valszeg min 1000 a rendelhető legkisebb mennyiség. mindjárt megnézem neked pontosan.

szerk : tévedtem, lehet kevesebbet is. de az alibabát nem ismerem, az simán lehet hamisítvány. egyébként az ebayon is lehet, de akkor a hamisítvány minősége közel azonos az eredetiével, különben a vásárló lepontozná.

[ Szerkesztve ]

(#18138) Ed Parker válasza #48613632 (#18137) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sztem az hogy ki top rated és ki nem tök nem számít.
ha én beszerzem valahonnan és nekem aztmondták hogy eredeti,vagyis én "eredetit" vettem,akkor én annak is fogom árulni.
azt ha a vevő megveszi és kideríti hogy ez hamisítvány,én ezzel őt nem vertem át,mivel én tudomásom szerint eredetit adtam el.
szóval azt meg bizonyítgatni hogy ez eredeti vagy nem,sztem marhára nem egyszerű.

a másik meg,ha a vásárló nem jön rá?simán adhat jó értékelést,mert az üzlet megköttetett.

(#18139) #48613632 válasza Ed Parker (#18138) üzenetére


#48613632
törölt tag

Amikor vásárolsz az ebayon a végén nem csak a feedbackot adhatod, hanem 1 és 5 csillag között minősíted az eladót több szempont alapján. Hidd el egy 300 dolláros cuccnál simán behúznák a low ratedet, ami nem csak az 1 hanem a 2 csillag is. namost, ha ebből összejön 6 akkor buktad a top ratedet. Tudom, top rated seller vagyok a bayen.

bizonygatni nem kell senkinek, sőt eladó felé ki sem derül, hogy ki és mikor pontozta le, mert a statisztikában később jelenik meg, és nem köthető névhez. attó, hogyl pozitív feedbackot adsz, még simán lehúzhatod.

másfelől ha a vásárló nem jön rá? akkor nagyon valószínű, hogy azonos minőséget kaptál töredék áron. ezt mondtam is, hogy lehetséges, de akkor meg örvendezés van, mert jó üzlet köttetett, minek is hisztiznék, nem vagyok sznob, hogy a tudatomat mérgezzem a márkákkal, ha semmi lényegi hasznuk sincs és simán összekeverhetőek az eredetivel.

(#18140) cekkk


cekkk
veterán

Alibibát messziről elkerülni kell.
Jó pénzért veheted meg a minősítéseket, nem pedig a felhasználók adják.
Hiába kínában csinálják az dolgok nagy részét, ettől függetlenül sem, olcsóbb kint az eredeti márkás elektronika, az európai árhoz képest. Aki ilyen állít az alibabán. Én egyszer projit akartam kintről rendelni, de sok utána járás után hanyagolva lett.
A minőségi terméket előállító bérgyárakban van olyan biztonság, hogy ne kerüljenek ki a termékek. Nem véletlen nincs elárasztva pl Aple termékekkel a világ. Le is vágnák a kezüket ott helyben :DDD

(#18141) tdd587


tdd587
őstag

Szerintem se vedd meg, csalódás lesz a vége. Meg tanulópénz az ára.

Van egy kollégám, az szokott berendelni Kínából olcsó de jónak látszó dolgokat és eddig még mindig átbaszt*k.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18142) #48613632


#48613632
törölt tag

No meg azért legyünk őszinték, de egy darabka oxidmentes rézkábel nem egy, az ufók által kifejlesztett térhajtómű, hanem egy darabka rézkábel.
Azt aláírom, hogy minőségi termék, és dob a láncod hangzásán, adott esetben nem is keveset, de azt nem írom alá, hogy ne lehetne lopható, mármint a technológia.
Azért Kínában is vannak jó szakemberek, némi szinképelemzés, meg egyéb laborvizsgálatok után, jó eséllyel meg lehet állapítani egy anyag főbb összetevőit.
kémiában többtucatösszetevős polimerláncokat bontanak alkotóelemeire, tényleg nem gondolom, hogy ugyanezt egy rézkábellel ne lehetne megtenni.
aztán azt sem hiszem hogy többszázmilliós innovációs fejlesztések lennének egy-egy műhely termékei mögött, ezeket a termékeket még mindig kis manufaktúrák csinálják. ezzel azt akartam mondani, hogy könnyen elképzelhető az eredetivel azonos hamisítvány, akkor meg nem mindegy?

(#18143) BBéci válasza Tamoo (#18123) üzenetére


BBéci
titán

Inkább nem mondok semmit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18144) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ez a Mordaunt pár best buy ezen az áron?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18145) gorbep válasza Ed Parker (#18132) üzenetére


gorbep
senior tag

Ez spéciel tényleg nem eredeti, chateltem még anno a "kollégával" és kihangsúlyozta, hogy nem eredeti, de azzal teljesen megegyező másolat.....

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#18146) Ed Parker válasza #48613632 (#18142) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nyilván nem űrteknika,mégis másképp szól egy proson,egy kácsa,egy furutech és supra 2,5mm-es hangfalkábel,pedig mind ofc réz,akkor valami trükk mégiscsak van.

Továbbá ugyanazon gyártó régebbi,de ugyanazon a néven árult kábele között is van eltérés,ahol mindkettő eredeti.

Biztos hogy vannak jó szakemberek Kínában,de egy olyan technológiát,amit 5-10évig kísérleteztek,csiszoltak,azt nem annyira egyszerű lekoppintani.

Ha Te merész venni így,mert a csávó top rated,akkor bátor vagy :)

Gorbep:

"Ez spéciel tényleg nem eredeti, chateltem még anno a "kollégával" és kihangsúlyozta, hogy nem eredeti, de azzal teljesen megegyező másolat"

Kinézetre:)
Azt semmi másban.

[ Szerkesztve ]

(#18147) Gabor970 válasza HornedReaper (#18144) üzenetére


Gabor970
addikt

elnéztem ezt a pár hangfalat, s támadt bennem néhány gondolat :)

Elsőre: tényleg, álló dobozpár ennyiért? Milyen jól néz ki /semmit sem tudok róla/
Másodikra: 13cm-es sugárzók :Y ?
Harmadikra: el tudom képzelni, hogy lehet akkorákkal is jót építeni, de az talán inkább egy nagyságrenddel feljebb árkategória lenne.

........ Ahogy tör előre a netes vásárlás, nem fordulhat elő, hogy sok termék úgy készül, képen mutasson jól, sokaknak a méretek még leírva sem mondanak túl sokat, talán tőlünk nyugatabbra még ennyit sem olvasgatnak utána a leendő vásárlók. Színe ok? képen jól mutat? nem is drága? érdekes, akár egzotikusnak tűnő neve van? már megy is a "klikk" a megrendel gombra.
még azt is látom, ahogy odahaza elégedetten hátradőlnek: hmm, egy "mordaunt short" , nem ám sony, vagy snassz pioneer....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#18148) HornedReaper válasza Gabor970 (#18147) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Én csak nézelődök, és máshol tényleg drágábban adják :)
Kezdő házimozihoz szerintem jó lehet, olvasgattam azóta pár review-et is :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18149) spiky03 válasza HornedReaper (#18148) üzenetére


spiky03
veterán

El kell menni és meghallgatni. ;)
És akkor kiderül, hogy mi is van a dobozban. :)
De szerintem is jó ár érte. Meg szerintem ezek nem olyan alap hangfalak már.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18150) Gabor970 válasza HornedReaper (#18148) üzenetére


Gabor970
addikt

nem konkrétan azt a típust "ütöttem" hanem általában fura nekem ez a sok kishangszórós doboz. Persze lehet csak én vagyok túl régivágású már. Illetve ha kimondottan HM a felhasználás, akkor a subláda miatt szaporodnak a kis sugárzók?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.