Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Egy 50st50 és egy médialejátszó mellé szeretnék venni egy házimozi szettet venni. Egyelőre 100k körüli összeget tudok rászánni ezért az első hsz.-ben ajánlott belépőszint egyik Onkyo szettjét fogom megvenni.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e az aktív mélynyomós HT-5405-t megvenni?(tehát a kérdés lényege, hogy jobb-e az aktív mélynyomós változat)

A másik kérdés az lenne, hogy a késöbbiekben ez az erősítő bővíthető-e jobb hangfalakkal pl.

köszönöm

(#18352) sting2


sting2
addikt

Tanácstalan vagyok de nagyon!
A Media Player-em a HD hangokkal (DTS HD MA) mintha hadi lábon állna.
Rendszeresen kihagy a fenti hangsáv lejátszása közben, ezt megelégelve vissza vittem a vásárlás helyére és kicserélték egy újra.
Haza hoztam az ujjat, beüzemeltem és láss csodát echte ugyan azt produkálja a kis szerkentyű, sőt mintha többször csinálná.
Közben, gondoltam ha már ennyire benne vagyok a tesztelésben, bedobtam a PS3-ba (Slim) is egy BD-t, pont olyat amit a vinyóról (csak itt BD25-ös) is tudok tesztelni és összehasonlítani az eredetivel.
Itt szinte egyáltalán nincs ez a jelenség, illetve 1-2 alkalommal talán egy film alatt, de ez úgy érzem belefér.
Tehát BD-vel ugyanez gyakorlatilag nem történik meg.

Lehet hogy valami minőségibb HDMI megoldaná (a Kácsa Silver Line-al jobban, a MP-hez kapott kábellel gyengébben produkálja a kihagyást...)?
Lehet hogy az erőlködő szenved valami "rejtett hibában"?
Lehet dobnom kellene az Egreat playert és válasszak más márkát?

:(((

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#18353) #09634560 válasza Rekro (#18351) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mind3 kérdésedre igen a válasz.
Mélynyomó igy nem veszi el az energiát a többi hangdobozról szemben a passzivval. Amellett hogy tisztábbak a középhangok, a mélyhang erősitése nem az erősitőre hárul, ez jót tesz a hangzásnak.

(#18354) Patice válasza Rekro (#18351) üzenetére


Patice
nagyúr

Mindkét kérdésedre a válasz: igen.

Sanci38: 5 másodperc. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18355) #48613632 válasza Patice (#18354) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igen, de te csak 2 kérdésre válaszoltál, míg Sanci38 3-ra ;]

szerk: Bár végülis nem egyértelmű, hogy hány kérdés volt, az első kettő lehet ugyanaz is. na jó, abbahagyom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18356) #09634560 válasza #48613632 (#18355) üzenetére


#09634560
törölt tag

Így van.

Tehát:

Érdemes venni,
Jobb az aktív,
Szabadon bővithető, mintha belépő/alsókategóriás AVR-t vettél volna.

Valóban egybefolyt az első két kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#18357) JaniS válasza sting2 (#18352) üzenetére


JaniS
senior tag

Az újabb Sigma chipes lejátszóknál ez létező bug, "HD hang probléma" néven hivatkoznak rá. Nem tudom a Realteknél mi a helyzet, de tippem szerint ezen nem segítessz semmilyen kábellel, ez a media player problémája. De ezt majd azok, akiknek ilyen van...

[ Szerkesztve ]

(#18358) #75912448 válasza JaniS (#18357) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az Egreat S2-ben SMP8643-as proci van. Ugyanezzel vannak szerelve a Dune pl Smart sorozatú lejátszói, melyek gond nélkül megbirkóznak a HD hangokkal. Mivel a hardver megegyezik, ezért valószínűleg az Egreat nem tudott épkézláb fw írni a lejátszóhoz. Kis esély van HDMi kábel hibára, esetleg erősítő bibire, ezt cserélgetéssel 2 perc alatt ki lehet deríteni, ha úgyis rossz, akkor másik playa. Szélsőséges esetben egy tavalyi Dune fw rátehető az Egreat-re, de akkor ugorhat a gari.

(#18359) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

adott egy qnap nmp1000 játszó, egy tag av32r processzor, köztük koax.
96khz-s tracket indítok el, és istennek sem sikerült eddig a tag kijelzőjén azt látnom h 96khz, csak 44.1 ill. 48khz-t ír ki. a trackek pedig garantáltan 96/24-esek és papíron mindegyik tudja.. valami ötlet valakinek? ..bbéci?.. :F
kicsit kezdek aggódni

(#18360) sting2 válasza #75912448 (#18358) üzenetére


sting2
addikt

Erősítő frissítés?
Ha igen hol van erre megbízható lehetőség, melyik oldalon?

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#18361) Toobee válasza Tibiajax (#18359) üzenetére


Toobee
veterán

Menüben nem állítható, hogy milyen jelet küldjön ki? Dune-n lehet. Egyébként nem semmi processzor :C Hogy muzsikál a végfokkal?

https://barbieripnk.hu/

(#18362) allein


allein
addikt

Jó napot mindenkinek. A képeken látható házimozi rendszerem van, amit főként zenélésre szoktam használni, összedugva laptoppal. Az a problémám, hogy a 6 hangszóró helyből nem szól már csak két darab. Valami a lejátszóbeli erősítővel történhetett mert ha a hangszórókat bedugtam egyesével és rendben van. Kiment a végfok? Ahhoz, hogy megjavítassam valahol elég ha csak maga a lejátszót viszem el? Tudjátok esetleg hova lehetne vinni javításra? Oktogonnál van egy Panasonic szerviz de nem beszéltem velük és nem foglalkoznak. Lejátszónak ezen kívül semmi baja nincs, dvd filmeket viszi szépen a korához képest. Ha valaki tud segítsen legyen szíves.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18363) JaniS válasza #75912448 (#18358) üzenetére


JaniS
senior tag

Kösz a helyesbítést a kolléga felé, nem ismerem az Egreat-eket, ezért is írtam csak azt, hogy tippem szerint.

(#18364) #09634560 válasza allein (#18362) üzenetére


#09634560
törölt tag

Totel Bt?

(#18365) Dorian válasza sting2 (#18360) üzenetére


Dorian
félisten

Totelnél nekem régebben hasonló gondra azt mondták, hogy az ilyesmi tipikus hdmi kézfogási gond, egyszerűen nem működik tökéletesen némely típusú médiaplayer némely ttípusú erősítővel. Szoftverfrissítéssel többnyire nem megoldható, kivéve, ha direkt erre adnának ki frissítést az erősítőhöz, aminek az esélye marginális.

Kérj kölcsön egy másik playert meg egy másik kábelt és próbáld ki.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18366) #10726912 válasza allein (#18362) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
Nekem SA-HT 500-asom van (többek között).
Ha jól tippelek, ugyanaz a kialakítása mindkettő mozinak: a mély nyomóban van az erősítő, a dvd lejátszót és a mély nyomót egy vastag kábel köti össze, soklábas csatlakozóval. Ha így van, nálam van ennek egy hibája: oxidálódnak az érintkezők, ráadásul elgyengült a csatlakozót helyén tartó műanyag, így egy nagy halom kontakt hiba lett ez a kialakítás.
Próbáld többször kihúzni mindkét végén a kábelt a csatlakozókból, aztán kapcsolj be rajta valamit (pl a tunert DPL-el) és mozgasd meg a csatlakozókat. Nálam ez szokott segíteni. (elég ostoba kialakítás, az egyik legbosszantóbb hibája a Panasonicnak a többi mellett :W )

(#18367) Tibiajax válasza Toobee (#18361) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nagyon finomak... :) ennyi, hallani kell ezt ugyis

a playerben minden bitstream-en van, semmi lekeverés vagy bármi más. nagyon nincs is ilyen opció, a qnap eléggé letisztult, ilyen tekintetben is
mindent átenged, prociban minden engedélyezve van szintén
nem értem egyelőre én ezt igazábol
a track-ek pedig garantáltan 24/96-osak... :(((

(#18368) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok!Tudnatok nekem tanácsot adni milyen erositot vegyek. Hangfalakbol Wharfedale Vardus szerettem van egy Yamaha sub-al. Nem tudok túl sokat költeni rá,max.100 ezer forintot.Mozira használnam főleg,de nem tudom melyik márka fele induljak.Koszi előre is!

(#18369) allein válasza #09634560 (#18364) üzenetére


allein
addikt

Tudsz esetleg bővebb infót?

(#18366) Tiger.huhhhh válasza allein (#18362) üzenetére

Az enyémnél minden hangszóróból a dvd lejátszóba mennek a kábelek. Mindenképpen a lejátszóban lesz az erősítő.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18370) #09634560 válasza reggi (#18368) üzenetére


#09634560
törölt tag

Wharfik Denonnal érzik jól magukat. Akár hazsnált, akár uj,Denont nézegess. Szerintem 1811 vagy 1612 lehet nyerő,de ha 191x belefér oké. a 1x13-asok elég drágák.

(#18371) Ed Parker válasza #09634560 (#18364) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

tisztában vagy a totel óradíjaival? :D

(#18372) #09634560 válasza allein (#18369) üzenetére


#09634560
törölt tag

http://www.totel.hu/

(#18373) hambi80


hambi80
tag

hellótok Yamaha rx-v765 tulajok és akinek volt már ilyen véleményeket várok

(#18374) spiky03


spiky03
veterán

Ti is így csináltátok? :)
SUB

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18375) reggi válasza #09634560 (#18370) üzenetére


reggi
aktív tag

Igen én is ezt néztem és igazán nem látom, hogy ha 1x13-as erősítők mennyi újat hoznak szóval egyenlőre Denon-al szimpatizálok, mindenki dicséri őket.Köszi a segítséget.

(#18376) allein válasza #09634560 (#18372) üzenetére


allein
addikt

Érdeklődni fogok, köszönöm szépen :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#18377) #09634560 válasza reggi (#18375) üzenetére


#09634560
törölt tag

Azért jók az idei Denonok, csak hát a 1713 is 150 de még a 1513 is 100 ezer.. Szerintem kiegyezhetsz egy tavalyi vagy tavalyelőtti -1911 vagy tavalyi 1x12-es modellel.
(Az x egy számot helyettesít és mind Denon modell.)

[ Szerkesztve ]

(#18378) #75912448 válasza JaniS (#18363) üzenetére


#75912448
törölt tag

:) No problemo, sokan hiszik, hogy az Egreat kizárólag Realtek procit épít a lejátszóiba, pedig temérdek Sigma alapú media playere van. Az más kérdés, hogy minek :P

[ Szerkesztve ]

(#18379) bajnokpityu válasza #75912448 (#18378) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kozhiedelem szerint jobb a sigma kepe hangja. Nem teszteltem realtek elleneben, de pc-imnel alap proggikkal biztosan jobb a popcorn a 200.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18380) gyuszko8809


gyuszko8809
csendes tag

Szervusztok. Egy olyan problémám lenne, hogy van 1 samsung notebook-om és 1 pioneer vsx-527-k típusú házimozi erősítőm HDMI-vel összekötve. Amikor a notival lejátszok akármilyen mkv fájl-t nem kapcsol át az erősítő dolby digital-ba azaz gondolom nem kapja meg az 5.1-es jelet. Ha DVD formátumú filmet játszok le akkor az erősítő rögtön átkapcsol így tanácstalan vagyok.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#18381) Toobee válasza gyuszko8809 (#18380) üzenetére


Toobee
veterán

Gondolom beállítás gond. Mit használsz?

https://barbieripnk.hu/

(#18382) #75912448 válasza bajnokpityu (#18379) üzenetére


#75912448
törölt tag

Lehet, hogy félreértelek, de azért írtam, hogy minek, mert nem képesek hozzá kielégítő fw-t írni. Eleinte egy az egyben lopták átvették a 2 nagy gyártótól a szoftvert. Majd ezen jogosan felháborodva, Dune-ék védelemmel látták el azokat. Amióta az Egreat kénytelen "egyedül" szoftvert írni Sigma-s lejátszóikra, azóta egyértelmű hátrányban van az ugyanolyan hardver használó Popi ill Dune ellenében.

...Kozhiedelem szerint jobb a sigma kepe hangja....

Ez egy bonyolult kérdés, párszor kitárgyaltuk a médialejátszós topikban.

(#18383) bajnokpityu válasza #75912448 (#18382) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Osszefoglalnad?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18384) #09634560 válasza gyuszko8809 (#18380) üzenetére


#09634560
törölt tag

Lejátszó programot kellene megnézned...

(#18385) #75912448 válasza bajnokpityu (#18383) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha egy szóval kéne válaszolnom, nem is kérdés, hogy Sigma. De nem ilyen egyszerű a helyzet. 3 nagyon fontos tényezőt illik figyelme venni. Megjelenítő milyensége/nagysága/minősége, ár/érték, felhasználói igények.

Megjelenítő:

Saját tapasztalat alapján képminőségben a Realtek legújabb 1186-os procija átlagos megjelenőn, mondjuk 40-42"-os plazma ill LCD tévéig bezárólag alig marad el a Sigma 8642(3), 8670(1)-től. Az említett középkategóriás, középméretes tévéken, ha nem egymás mellett nézed a kettőt, akkor a 1186-os megállja a helyét. Összehasonlításkor fontos 2 különböző HDMI bemenetet használni, 2 különböző tárhelyről egyforma anyagot játszva, szinte azonosra beállítható a képi világ. Az apróbb különbségekre most nem térnék ki, ekkora méretben elhanyagolhatóak, nem annyira látványosak

Ahogy lépünk feljebb, egészen egy vetítő-vászon párosig, úgy nő, lesz egyre nagyobb előnye a Sigma-nak.

Ár/érték:

Itt a Realtek van előnyben. Vegyünk egy konkrét példát az Egreat R160s személyében. 107 dollárért Android, wifi, BD (iso), BD3D (iso), teljes HD hang támogatás gond és probléma nélkül, USB3, SATA, belső HDD, torrent, NAS, optikai és koax hangkimenet, mindez szállítással együtt 30k huf alatt.

Sigma-s ellenfelet csak 60k felett találunk, hiszen beépíthető HDD és HD hang támogatással csak ebben az árkategóriában találunk lejátszót. Ráadásul Sigma vonalon 3D támogatás egyelőre nincs, bár ez hamarosan változik.

Felhasználói igények:

Figyelembe véve az eddig leírtakat, egy átlag felhasználó, átlagos vagy kissé magasabb igényeit valószínűleg kielégíti bármelyik új típusú Realtek lejátszó. Különösen ár/érték viszonylatban, hiszen a feléért beszerezheti, különösebb képminőségbeli hátránya nem lesz.

Picit más kérdés a 42"-47" feletti finnyás felhasználók tábora. Akik túl vannak a saját megjelenítjük által okozott sokkhatáson ill csodálaton. Ott tartanak, hogy maga a film mellett a házimozizás szerves részét képzi a nézett film kép és hangminősége, mindenre tűhegyesen odafigyelnek, finnyásak a legapróbb részletekre is. Ebbe a táborba tartozom én is, nekik csak kiegészítő lejátszónak ajánlanám az új Realtek-et, mondjuk a BD3D miatt.

Hangminőség:

Ezt nem bonyolítanám túl, nekem sokkal jobban tetszik a Sigma lejátszók hangja. Szvsz a felhasználók 98%-a semmilyen különbséget nem hallana.

Több topikban is tárgyaltuk a Realtek lejátszók 24p kezelését, lassan unalomig ismert, hogy a 23,976-os anyagokat 24fps-sel játsszák, tehát 41,7 másodpercenként, azaz 1000 képkockánként korrigálniuk kell a lejátszás sebességét, amit egy plusz képkocka beszúrásával teljesítenek. Egy jobb tévét figyelvén, érzékenyebb szemű felhasználót ez a jelenség zavarja, eleve kizárja bármelyik Realtek lejátszót megvételét.

És most kezdhetném sorolni a fw és egyéb támogatás meglétét itt és ott a végtelenségig.

Összefoglalván, nekünk megéri kifizetni felárat a magasabb árkategóriába tartozó Dune-Popi stb lejátszókra, mi áldozunk a kissé jobb ( mint említettem megjelenítőtől függ, hogy végül mekkora lesz) kép és hangminőségért, azonban a felhasználók jelentős többségének valószínűleg nem.

szerk:

Ha megjelennek az új Dune lejátszók ( új SMP8672) az olcsó kategóriában, pl Dune 103D/203D, akkor nem tudom lesz-e egyáltalán kérdés, hogy ki milyen lejátszót vegyen.
Az egész okfejtésem értelmét veszti. :)

[ Szerkesztve ]

(#18386) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
Kinéztem használtan a következő 2 erősítőt:
Marantz SR-5006
Harman Kardon AVR-360!
Nagyrészt mozisára használnám kis mértékben zenehallgatásra! Zenénél is inkább koncerteket néznék Blu-ray lemezről!
A 2 nagyjából egy árban van használtan. Melyiket érné meg inkább megvenni?
Nézem még Denon 2311-est is, de azt inkább zenehallgatásra ajánljátok itt a fórumon ezt a márkát.

[ Szerkesztve ]

(#18387) BBéci válasza foppa (#18386) üzenetére


BBéci
titán

Nálam Marantz és Denon holtversenyben elsők, utánuk jöhet a H/K.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18388) foppa válasza BBéci (#18387) üzenetére


foppa
tag

Ezekhez milyen hangfalszettet ajánlanál olyan 200e Forint környékén?

(#18389) bajnokpityu válasza foppa (#18386) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sztem semmi hm erositot nem ajanlunk zenere. Ha egy keszulekbol kell kihozni valami alap zenet, akkor denon malac.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18390) BBéci válasza foppa (#18388) üzenetére


BBéci
titán

Annyiból csak használtat ajánlok, de semmi konkrétumot, mert ki tudja, éppen mit találni a hirdetések között.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18391) MJordan válasza BBéci (#18390) üzenetére


MJordan
tag

Nekem Dali Concept 6 rendszerem van egy HK 360 erősítővel, amivel tökéletesen elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#18392) foppa válasza BBéci (#18390) üzenetére


foppa
tag

És úgy 200-300 között az újak közül melyiket érné meg?
Én Dali Concept 6-ot néztem, bár ez is olyan 200e körül van most!
Melyik boltban érdemes vásárolni illetve kipróbálni a hangfalakat?

(#18393) BBéci válasza MJordan (#18391) üzenetére


BBéci
titán

Próbáltad a DALI-kat másik erősítővel, illetve a H/K-t másik hangdobozszettel? Ha igen, milyenekkel?

(#18392) foppa
Ugyanolyan hiba új hangdobozokat venni, mint erősítőt, hacsak nem vet fel a pénz. Használtból legalább egy kategóriával feljebb nézelődhetsz.
Lehet hallgatózni a Streamaudio, Korner, Audiocentrum, Akusztika, Netdepó üzletekben és még sok más helyen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18394) Toobee válasza BBéci (#18393) üzenetére


Toobee
veterán

Valószínűleg úgy értette, hogy szereti és nem bánta meg. Én se próbálkoztam más dobozokkal, mégis elégedett vagyok.

https://barbieripnk.hu/

(#18395) Csabroncka válasza foppa (#18392) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kipróbálásra például itt
De a Concept-nél van sokkal jobb ami megfelelne az erősítők kategóriájának 1:3 arány :F BBéci-ék biztosan tudnak ajánlani egy pár típust, és iránymutatást...
Első körben azért beszéllek le róla, mert nem fogod tudni optimálisan kihasználni ezeket az erőlködőket!

(mivel nem döntöttél még, ezért írtam többes számban)

Én nem hittem először, de tudod kurvära igazuk van: "Ugyanolyan hiba új hangdobozokat venni, mint erősítőt, hacsak nem vet fel a pénz"

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18396) foppa válasza BBéci (#18393) üzenetére


foppa
tag

Köszönöm a választ!
Szoktam nézni például az avforum oldalát hasznát cuccok miatt, az erősítőket is ott találtam jó áron. Hol érdemes még nézelődni amúgy?
Abból az összegből amit írtam milyen hangfalalkat érdemes nézni használtan mélynyomóval együtt?

(#18397) BBéci válasza Toobee (#18394) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan olyasmire céloztam. Én is elégedett voltam 26 éve az 1200-as LADÁ-val, mert még nem volt jobb autóm.
Összehasonlítás nélküli vélemény keveset ér.

(#18396) foppa
Annál jobb lelőhelyet nem tudok. Azokat nézegesd közelebbről, amik éppen beleférnek a meghatározott árkategóriába!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18398) foppa válasza BBéci (#18397) üzenetére


foppa
tag

ok!
Akkor inkább úgy kérdezném, hogy az újak közül melyik az a kategória, amivel ki tudnám használni a Marnatz képességeit házimozi terén? Tudnál ajánlani 1-2 típust, hogy jobban utána tudjak nézni a dolgoknak?
Ennek alapján jobban be tudnám lőni a használt piacon is a megfelelőket, bár lehet hogy ez így egy kicsit hülyén hangzik.
Köszi

(#18399) BBéci válasza foppa (#18398) üzenetére


BBéci
titán

Azokat az 5.0 szetteket nézegesd, amik újonnan 350-400e forintba kerülnek, szubláda nélkül, mert az további 70-100 pénz.
Azt tippelem, hogy ez a Castle megfelelne a Marantzhoz és a Denonhoz is. De a már említett DALI Concept, vagy Zensor sem rossz választás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18400) Ed Parker válasza Toobee (#18394) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Itt az idő, hogy kipróbàld, lehet hogy találsz sokkal jobbat használtan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.