Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) BBéci válasza Laca0 (#18850) üzenetére


BBéci
titán

Szélessávút, egyutast nem szabad megvenni (ebben az árkategóriában), olyat sem, amelyiknek a centere vagy a hátterei olyanok, ezért részben jogos a megállapításod. A megadott teljesítmény köszönő viszonyban sincs a valósággal, ezért említésre sem érdemes.
Szerintem mindegyik a pénzkidobás kategóriába tartozik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18852) #54715584 válasza Toobee (#18844) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egyetértek, ezen vagyok én is.
Sajnos nem újak az összetevők, de hozott anyagból próbálnám kihozni a legtöbbet és sajna még nem tudtam minden beállítást kipróbálni. :)
Van, hogy a basszus kiviszi alólam a kanapét, de nem vagyok ennek a híve. Viszont egy kis + nem jönne rosszul, mert a default értékek nem annyira jók.

Köszönöm a segítséget és az infót, srácok :K

(#18853) HornedReaper válasza Joshi (#18848) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Árnyékolt kábellel próbálkozz, ahogy már írtam..
A sima nevenincs RCA-RCA nálam gerjesztette a mélyládát, kb. antennaként viselkedhetett, még úgy is ha a másik vége nem volt bedugva. Most nagyon minimálisan "búg", ha maximumra feltekerem, előtte már 1/4 hangerőn is "búgott".

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18854) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
Egy Denon 2312-es vagy egy 360-as HK erősítőhöz megfelelő a Dali Lektor szett, vagy vegyek inkább 1 kategóriával olcsóbbat?

(#18855) Joshi válasza HornedReaper (#18853) üzenetére


Joshi
titán

De ugye nekem nem csak egy sima RCA-RCA kábelem van hanem van mellette egy Trigger csatlakozó is ami 3,5-es csatlakozó. Ilyen párost lehet árnyékoltan kapni valahol?

(#18856) greike


greike
tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.A barátom vett egy Pioneer vsx 1016-os erősítőt és ahoz szeretne hangfalakat vásárolni!Kinézett egy Jamo S 606 HCS 3 szettet 130.000 ft-ért az mennyire passzolna a Pioneerhez?Vagy ebben az ársávban van olyan hangfalszett ami jobban megéri?Nem fontos ,hogy uj legyen de csak max 130.000ft a keret!Nálam Mordaunt short avant hangfalakkal teszteltük a Pioneert és azzal is nagyon jó volt!Nekem volt jamo s718-as hangfalam de nem szerettem ezt mondtam a havernak ezért kért meg,hogy járjak utána a dolgoknak.Előre is köszi a választ!

(#18857) mp54


mp54
senior tag

Esetleg másokat is érdekelhet:
Az előzetes várakozásokkal ellentétben a Pana 50G30 SCART-on kiadta magából az összes hangot:
-tv tuner hang
-beépített média lejátszó hang
-asztali média lejátszó HDMI-n bevitt hangja!
Egy Kácsá-ból kölcsönkért SCART-RCA kábellel próbáltam ki, analóg sztereó erősítőre kötve.
KÉRDÉS: Mekkora a valószínűsége, hogy az 50ST50 IS így fogja csinálni?

(#18858) Tamoo válasza mp54 (#18857) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mondtam, hogy próbáld ki... Szinte biztos volt... ha kimenet mért ne adná.

(#18859) Laca0 válasza BBéci (#18851) üzenetére


Laca0
addikt

A Pioneer HTP-071 is gagyi kategória?
Mit tudnál javasolni, amit már érdemes megvenni? BD nélkül. Azt majd veszek hozzá később.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#18860) Tamoo válasza Laca0 (#18859) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A szappantartók mindenképpen. Nekem volt, csak a 101-es szett... kb. 2hónapig aztán viszlát.

(#18861) Ed Parker válasza Laca0 (#18859) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A legjobb választás külön komponensekből összeállított rendszer, bd/dvd lejátszó, hm erősítő hangfalak, lehetőleg ne 5 pici egyforma műanyag dobozos legyen.
Használt piacon találsz jókat gombokért.
Tamoo linkelt pár napja egy nagyon jó ajánlatot, erősítő + 5.1 100ezerért.
Keress vissza.

(#18862) Laca0 válasza Tamoo (#18860) üzenetére


Laca0
addikt

Szomorú vagyok...
Most egy Thomson DPL660HT rendszerem van. Lehet, hogy mégsem adom el...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#18863) Tamoo válasza Laca0 (#18862) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] csak hogy ne kelljen keresni

[ Szerkesztve ]

(#18864) #09634560 válasza Laca0 (#18862) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még esetleg Onkyo HT-S5405 vagy Denon XP1312.

(#18865) #09634560 válasza greike (#18856) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább ezt ajánlanám. Jobb a Jamótól.

(#18866) Laca0 válasza Tamoo (#18863) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi, megtaláltam amúgy.
A hangfalak tetszenek, érdekelnének is, de az erősítő nem túl korszerű, ezeket tudja a mostani Thomson-om is. HDMI portost szeretnék az ARC-hez, hogy a legjobb minőségben menjen át a hang az erősítőbe. Bár az optikai átvitellel sincs igazán bajom...
Az erősítődön hány optikai bemenet van? A képen nem látszódik túl jól.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#18867) Zanik


Zanik
addikt

Nem tudja véletlenül valaki, hogy idén is lesz Panasonic-nál 5 év garis akció?! :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18868) Tamoo válasza Laca0 (#18866) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ez nem az én cuccom...
Hiába megy a legjobb minőségben a hang az erősítőbe ha a füledbe nem úgy jut el.

(#18869) spiky03 válasza Zanik (#18867) üzenetére


spiky03
veterán

Ez engem is érdekelne, de sajnos a plazmás fórumban sem tudnak rá válaszolni.
Csak remélhetjük, hogy lesz.
És ha lesz remélem decemberben, mert én akkor tervezem megvenni az ST-t . :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18870) Dorian válasza Laca0 (#18866) üzenetére


Dorian
félisten

Optikai átvitel egyedül a HD hangokhoz nem elég, amikhez meg egy félmilla alatti rendszernek úgyis kevés a felbontása, így nem releváns.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18871) greike


greike
tag

QLN QUBIC szett milyen lehet pioneer vsx 1016-hoz?Ezt láttam 140.000ft-ért

(#18872) TCr válasza greike (#18871) üzenetére


TCr
veterán

Jó az a QLN Cubic, de nem sok különbséget véltem felfedezni a Cubic és az én Proson Libra-m között.
Éppen ezért hoztam el az utóbbit, olcsóbb volt.
Együtt hallottam a kettőt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18873) Zanik válasza spiky03 (#18869) üzenetére


Zanik
addikt

42-est? :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18874) mp54 válasza Zanik (#18867) üzenetére


mp54
senior tag

Abból, hogy nem volt foci EB előtt és olimpia előtt sem, sok jóra nem lehet következtetni....

(#18875) spiky03 válasza Zanik (#18873) üzenetére


spiky03
veterán

Igen majd azt. Arra lesz csak lém remélhetőleg. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18876) Jim-X válasza mp54 (#18874) üzenetére


Jim-X
őstag

Épp ezért lesz karácsonykor :K :C Kicsit több optimizmust ;]

A játék az nem játék!

(#18877) HornedReaper válasza Joshi (#18855) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A Tesco-ban 330 Ft/db volt stereo 3,5mm jack -> 2db RCA kábel, most már 900Ft/db körül van. Szürke a kábel, duplán árnyékolt, rá is van írva a dobozára.

Nekem 3 ilyen van a hangkártyán (analóg 5.1), és egy dupla RCA->RCA ugyanilyen kábel megy az erősítőből a sub-ba.
Ilyenek:

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18878) Thom!


Thom!
veterán

Kicsit játszottam a rendszerrel főleg ezzel a Dynamic EQ féle dolog nem hagyott nyugodni, a Dynamic Volume az nálam mindig off.
A lényeg tényleg jobb DEQ-val a hang, de aki nagyobb hangerőn mozizik és szereti a alacsony/közép/magas hang egyensúlyát és szeretné hogy a részletek megmaradjanak, az jobban teszi ha kikacsolja. Alacsony hangerőn szoktam csak használni. Kb. olyan ez mint dinamikus kontraszt, jó-jó de... ;)

(#18879) Zanik válasza spiky03 (#18875) üzenetére


Zanik
addikt

Ha lemenne 250e környékére az 50-es, én azért elgondolkodnék rajta... :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18880) foppa


foppa
tag

Ezek a B&W 603 S3 hangfalak kiegészítve egy B&W CC6 S2 centerrel mennyire számítanak jó vételnek 140e-ért? Ezek mennyire megfelelőek egy Denon AVR-2312 vagy egy Marantz SR-5006/6005 mellé?

(#18881) Ed Parker válasza foppa (#18880) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hallgasd meg őket elöbb, hogy tetszik e egyáltalán a fémes magas hang?

(#18882) Joshi válasza HornedReaper (#18877) üzenetére


Joshi
titán

Az mindenképpen jó hír hogy nem kell 10k-ért kábelt venni. Köszi. :R

(#18883) Tamoo válasza Joshi (#18882) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Honnan tudod, hogy jó tanácsot kaptál? :D

Milyen az a "Trigger 3,5-es csatlakózó" :F Mit hova kötsz? Nekem nem teljesen világos miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#18884) BBéci válasza HornedReaper (#18877) üzenetére


BBéci
titán

Azok a madzagok ruhaszárító kötél helyett talán használhatók, audio célra, házimoziban semmi szín alatt. Tipikus teszkógazdaságos, vérgagyi, nevenincs kategória, senkinek nem ajánlom. Bögreszettekhez szoktak mellékelni hasonlót.
Ez van, bocs!

(#18883) Tamoo
Pont ezt akartam kérdezni. :F

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18885) Tamoo válasza BBéci (#18884) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem akarok senkit megsérteni, úgyhogy előre is elnézést, de ez tipikusan a vak vezet világtalant esete! :DDD

(#18886) BBéci válasza Tamoo (#18885) üzenetére


BBéci
titán

Helytálló megfogalmazás. :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18887) Laca0


Laca0
addikt

Az Onkyo AVX-390-ről mi a véleményetek? Belépőszintnek megteszi?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#18888) BBéci válasza Laca0 (#18887) üzenetére


BBéci
titán

Egyutas, 8 centis hangszórók, passzív szubláda, ezek miatt nem ajánlom. Inkább valami használtat keress!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18889) TCr válasza BBéci (#18888) üzenetére


TCr
veterán

+1

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18890) orbano válasza BBéci (#18888) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk mgehallgatnék 8-as tangband szélessávúakból épített szatelitekből álló rendszert mit tud :) vagy mondjuk egy ilyet, csak Lancettákból.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18891) Patice válasza BBéci (#18789) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát nem tudom, lehet fogalomzavarban élek, de nekem az egérmozi a 30 centis CRT "kistévé" vagy a telefon kijelzője, nem pedig egy 42 colos TV.

Lehet én vagyok kisstílű, de a szemem még nem szokott hozzá a 2-3 méteres vászonhoz. Az emberek nagy része meg (köztük én is) lehet nem is fog soha életében, mert egyszerűen nem teheti meg, vagy nem akar annyit rááldozni/nem használná annyit, hogy áldozzon rá.

A házi mozi mint fogalom is mindenkinek mást jelent.

Neked vászon + vetítő + emberes méretű hangdobozok + házimozi erősítő.

Másnak egy nagyobb TV (40-50 colos) + hangsugárzók + erősítő kielégíti az igényeit és megvan ugyan úgy az élmény (ha jól be van állítva).

Azzal nem értek egyet, hogy nem lehet a "kisméretű" (40-50 colos) TV-khez igazítani méretben és tudásban illeszkedő hangsugárzókat.

Léteznek kicsi, de ehhez képest korrekt tudású, minőségű és hangzású hangsugárzó szettek, amiket kisebb helyiségekben is könnyen el lehet helyezni, akár egy "egérmozi" köré is.

Ezek nem összetévesztendők a sokat emlegetett bögreszettekkel, azoknál jóval drágábbak, csak méretbeli hasonlósag van köztük.

Hogy példát is mondjak: Focal XS. Mekkorák is voltak?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18892) BBéci válasza orbano (#18890) üzenetére


BBéci
titán

Azért tettem hozzá a 18851-es hozzászólásban, hogy "ebben az árkategóriában", mert tudtam, hogy lesz aki védelmébe veszi a szélessávúakat. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18893) orbano válasza BBéci (#18892) üzenetére


orbano
félisten

ja én nem megvédeni akartam, csak így erről eszembe jutott, hogy en ilyen kis finomság hogyan szólhat. pláne, hogy nem egy világvége árban sem összehozni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18894) BBéci válasza Patice (#18891) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi viszonylatban számít egérmozinak a 42 colos tévé.
Az okát is leírtam, de kifejtem bővebben. Full HD film esetén - mi mással moziznánk - 160 centi az ideális nézési távolság. Ha ehhez állítod be a hangdobozokat, akkor a center túlságosan közel lesz, a frontokat nem tudod egymástól elég messze elhelyezni. Képzeld el ezt egy átlagos, 20-25 négyzetméteres nappali közepén! Szerintem rémesen nézne ki és már két ember sem tudna úgy leülni a tévé elé, hogy hangban és képben a maximumot kapja. Nyilván nem 12 négyzetméteres gyerekszobába ajánlok 65 colos tévét.
A házimozi fogalma nem jelenthet többfélét, nagyon kis eltérések lehetnek. Alapvetően az igazi mozik hangulatát, képét és hangját igyekszünk otthonunkba vinni. Ha a látószög töredéke annak, már csak illúzió marad.
A hangsugárzókat elsősorban nem a tévékhez illesztjük, hanem a szobához, hallgatói pozícióhoz, ízléshez, pénztárcához. Ülj be egy JBL ES80 frontokat tartalmazó hangrendszerbe az előbb említett távolságra. 1,7-1,8 méterről külön fogod hallani a mélyeket és a magasakat, nem tud összeállni egységessé a dobozok hangképe. Ezért vegyen valaki apró szatelliteket, mondjon le a telt, erőteljes hangzásról?
Természetesen csak azok vesznek nagyobb tévét, vetítőt és vásznat, akik megengedhetik maguknak. De ha abban a hitben vannak, mert nincs tapasztalatuk, hogy 42 colos tévével is lehet nagy helyiségben házimozizni, akkor megveszik. Számukra lehet hasznos az én véleményem, tanácsom.
A kép sosem lehet eléggé nagy!

A Focal XS 2.1 nagyon rossz példa, mert multimédiás, íróasztalra, monitor két oldalára való, semmi köze a házimozihoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18895) Patice válasza BBéci (#18894) üzenetére


Patice
nagyúr

Akkor csak egy kérdést tennék fel:

Focal XS méretű és minőségű szatellitekből + egy hozzájuk illesztett mélynyomóból is lehetetlen lenne az egységes hangkép kialakulása szerinted?

Vagy esetleg ha "házimozisabb" példát említsek: a JBL SCS 178-as szett? Szerintem vannak páran, akik azt is megelégedéssel használják. Persze azokat sem 20-25 négyzetméteres helyiségbe tervezték, de megállják a helyüket.

Értem amit írtál, nem kötekedni akarok. Szerintem is a minél nagyobb panel a nyerő, vennék én is 65-ös vagy akár 70-es, 80-as tévét, de még nagyon drágák. Várok kicsit, vagy elkezdek gyűjtögetni egy vetítő + vászon kombóra. :)

Addig meg marad a sztereó felállás.(Már csak egy másik erősítőt kéne szereznem. :D )

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18896) Peak válasza Patice (#18895) üzenetére


Peak
addikt

tök nyugodtan "kötekedjetek" egymással, hiszen a vita visz előbbre mindent a világon. és ez nem csak neked szól. :)
annak nem sok értelme van, ha folyamatos nonstop szeánsz keretében körbexopja mindenki egymást itt... sok sok érv és szempont lehet helyes és érvényes, mindenkinek a saját feltételrendszerében.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18897) BBéci válasza Patice (#18895) üzenetére


BBéci
titán

Nincs bajom a szub/szat rendszerekkel, de attól még nem jutottunk előrébb egy 20-25 négyzetméteres szobában, aminek egyik falán van a tévé, a másik előtt a kanapé, amiről nézed. Minden filmezéskor odaülsz egyhatvanra a tévé elé és körberakod magad hangdobozokkal? Vagy maradsz a kanapén, kényelmesen elterpeszkedve és lemondasz a full HD felbontás szépségeiről?
Ed Parker mesélhet erről, Sony Pascal szettje van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18898) Tamoo válasza Patice (#18895) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Milyen sztereó cuccot tervezel? Csak hogy elpasszoltad a nad-ot. Esetleg Muse?

(#18899) Patice válasza BBéci (#18897) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem ekkora a nappalim, de ahogy írtam is, a szub/szat rendszereket szerintem nem is ekkora szobákba tervezték, szánják, hanem kisebbekbe, vagy nagyobb nappaliban ezekből egy "házimozi sziget" alakítható ki, csak ezt sokan nem is veszik figyelembe, vagy nem is tudnak semmit az elhelyezésről.

Ha az én példámat nézzük, akkor kb. 2 méterre ülök a tévémtől fotelben (HD Ready a TV, de nekem jelenleg megfelelő képet ad FullHD tartalommal is) és a TV két oldalán van egy-egy monitor hangsugárzóm, mindez egy nagy komódra téve.

Edet megkérdezném én is, hogy milyennek találja a Pascal szettjét? :B (Csak őszintén!)

(#18898) Tamoo:

Igen, Muse M20 van folyamatban. DIY CAT7 kábelem marad + tuning Genius 1250x. Sajna ez van. :D

(#18896) Peak:

Egyet értek. A kultúrált vita elgondolkodtat, előrébb visz.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18900) spiky03 válasza Zanik (#18879) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor majd elfogok. :)
Épp ma ment 200 alá a 42-es ára. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.