Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) mhmpista válasza xtremetuning (#17193) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Tanács szót használtam, természetesen megfogom venni kifogom hozni 100ból és boldog leszek vele.
python1 - Nekem nincsenek problémáim. Szerető feleségem gyönyörű gyerekem van. Mikor nézem a filmet elagyalok hogy de jó lenne 5.1ben hallgatni, ennyi. Ezért kezdtem ezt a forumot olvasgatni. Azért köszi a biztató szavakat ügyes vagy hogy kimásztál a mélyből hál isten Én nemtervezek hogy belemászok (ezért nem veszek 500kért hangcuccot :D asszony bele segítene :D THIS IS SPARTAAAA és már ott is lennék :D)
75k sok dobozokra mert akkor nem maradna erölködőre. 45-50k erölködő + 50k 5.0 kábelek nélkül ez a jelenlegi alap.
Jelenleg mikor időm engedi tanulgatom a márkák utáni számok értelmét. az a 4 számjegy összekavar minden gyártó máshogy határozza meg.
AMD ATI Nvidia Alfáknál fényképezőknél már a számokból tudom mi a jó vétel. Hangnál még nem.
Én tényleg csak az "ember nem hallgat 300k alatt zenét mert inkább ne hallgasson" hozzászólásokra akartam reagálni.

Ja csak mert mindenki mintha csövi lennék úgy válaszol nem ennyiből él a család ez az én törzs lóvém fusik nélkül.
Ne legyek már ennyire lesajnálva én érzem kellemetlenül magam.

[ Szerkesztve ]

(#17202) spiky03


spiky03
veterán

Erről az erősítőről mik a tapasztalatok?
13nm-re lenne, főleg mozira és tucc-tuccra. :)
Onkyo HT-R548

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17203) python1 válasza mhmpista (#17201) üzenetére


python1
veterán

Rendben.
Ő most nincs.
AVX-en nézegettél már használtban?
Ritka jó vételek vannak!

Szerintem senki sem sajnál le,te kértél tanácsot ennyi összegre.
Mi csak a legjobbat akarjuk tanácsolni a rendelkezésre álló összegből,hogy tisztábban láss.

[ Szerkesztve ]

(#17204) mhmpista válasza python1 (#17203) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Azt is lapozgatom igen.
Csak ami jó vétel lehet mert régi használt valamikor jó volt cucc azokról nem találok tesztet.
Én alapvetően nem veszek semmit újonan.
Alap felfogásom hogy aki 4-5 milkáért vesz új suzukit mikor 4-5 millkáért audit kap 5-6 évesen (a számok reprezentatív jellegűek kéretik nem vizsgálni a valóság tartalmukat) az meg is érdemli.
Használt cuccot nézek kb októberre lesz meg a lóvé addig kitanulok mindent amire szükségem lesz a döntéshez:)
Hogy legyen ON is
Amúgy Optic kimenet minden esetben szállítja az 5.1et? Illetve a koax az is digitális kimenet bemenet? Az szállítja az 5.1et? Miért van mindenki megőrülve a HDMI ért? Gáz még 1 kábelt játékba hozni? (legyen az optik) Vagy a blúréj lejátszó miatt? Nekem gépről menne a 1080p DTS (amit egyenlőre nem szedek le mert felesleges de majd ha meglesz a bögreszettem szeretném).

(#17205) #09634560 válasza spiky03 (#17202) üzenetére


#09634560
törölt tag

Arra épp megfelel.

(#17206) Toobee válasza mhmpista (#17204) üzenetére


Toobee
veterán

Koaxon, optikain megy az 5.1. Viszont a HD hangformátumok már nem, ezért van a nagy HDMI őrület mostanság.

https://barbieripnk.hu/

(#17207) mhmpista válasza Toobee (#17206) üzenetére


mhmpista
aktív tag

De gondolom az csak komolyabb hangcuccon lehet meghallani.
Koax is akkor tök digit az erölködő keveri, alakítja?
Nagyon olcsón passzolják a HDMI nélküli erölködőket valami olyasmire tervezek lecsapni.

(#17208) python1 válasza mhmpista (#17204) üzenetére


python1
veterán

PL 2 link a második link 25-re végződik.
Ha nekem és még pár embernek itt megfelel a "sima" DD vagy DTS neked is elég lesz.
Tv meg elvan HDMI-vel.
Igen,jól gondolod az keveri,dolgozza fel.

De akkor sincs gáz ha HD-s hangokat szeretnél később,csak akkor,analóg bemeneten kell dolgoznod.
Ráadásul ezeken van analóg 5.1 bemenet.

[ Szerkesztve ]

(#17209) betyarr


betyarr
veterán

ezzel szemezek nagyon,anno egy ismimnek volt egy komolyabb nad-ja és égtől a földig dícsérte egy böhöm pio hm vas után (passzolom mindkettőnél,hogy melyik volt).szerintetek milyen vétel ha zenére is szeretném a tannoy f2-esek mellé? (nem vagyok whitefülü,de nagyon szeretem a komoly dinamikát,basszust (akár halkan is) és a kristálytista magasakat).

(#17210) mhmpista válasza python1 (#17208) üzenetére


mhmpista
aktív tag

hmm
Köszi
És az a 2106 számot tevően jobb mint a 1705? Vagy 2005vs 2006? 17vs21?
5ös szám a kategória? Első a széria? Vagy melyik a kategóriát jelölő szám és melyik az évjárat kiadást jelölő?

(#17211) bajnokpityu válasza mhmpista (#17210) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elso ketto kategoria, masodik evjarat. Valoszinusithetoen jobb.
Ha a 44rugos 2106ot nezed enyem volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17212) python1 válasza bajnokpityu (#17211) üzenetére


python1
veterán

Tényleg,most hogy olvasgattam. :)

Szerintem is jó vétel lenne.

(#17213) mhmpista válasza bajnokpityu (#17211) üzenetére


mhmpista
aktív tag

Igen azt nézegetem.
Nagyon sexi.
Bár még csak nézegetem :)
De köszi így könnyebb lesz értelmeznem a Denon típus számait.
Vélemény? Ha már a Tied volt, filmre kellene első sorban.
:R

(#17214) HornedReaper válasza Tamoo (#17198) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Hangfalállványt pár Ft-ból össze lehet hozni..
Én 3 félét is készítettem, a legjobban azon szólnak a hangfalaim, ami 2 bútorlap között 1 üres vascsőből állnak (lsd. a képen), egy átmenőcsavarral és anyákkal összefogatva. A tüskék menetes, hegyes Hilti-csavarok, alattuk Forint :)
Erre a menetes hangfaltüskére (középen) sajnos csak most találtam rá a Videoton-leszármazott cég oldalán..
A hangfalak alatt 4 sarokban apró parafa-téglatestek, alul kétoldalú ragasztóval rögzítve.
Iszonyat nagyot dobtak a hangképen!
A legolcsóbb famintás matricával leragasztva mind, a vascső lefestve zománccal.

A másik féle: PVC csőben homok, szintén 2 bútorlappal.

Nem a nyugifotelból szoktam amúgy filmezni a miniatűr 22-es monitoron, hanem kanapéból mögötte.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17215) Toobee válasza HornedReaper (#17214) üzenetére


Toobee
veterán

Jól látom, hogy egy király kis Poang fotel az? :DD

https://barbieripnk.hu/

(#17216) HornedReaper válasza Toobee (#17215) üzenetére


HornedReaper
senior tag

:DD A legolcsóbb fajta, 5k volt talán darabja

Már rohadtul nyikorog, majd be kell kenni vazelinnel :C

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17217) python1 válasza HornedReaper (#17216) üzenetére


python1
veterán

Csak arra vigyáz,hogy meg ne dugd a nagy kenegetésben! :DDD

(#17218) BBéci válasza HornedReaper (#17214) üzenetére


BBéci
titán

Mik azok a nagy, fekete négyszögek?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17219) HornedReaper válasza BBéci (#17218) üzenetére


HornedReaper
senior tag

főleg asszony csetreszei, meg 1-2 repicucc :)

nem szadomazo-felszerelés :P

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17220) ricsik válasza HornedReaper (#17219) üzenetére


ricsik
őstag

Nem lenne kitakarva, ha csak egypár köcsög lenne ott... :DDD , tuti ott figyel az ostor és egyéb cuccok, ne is tagadd!! :D

(#17221) Poplacsek válasza ricsik (#17220) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ostor, szegecselt álarc, bőrtanga... :B

(#17222) HornedReaper válasza Poplacsek (#17221) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Francba, megint lebuktam :B

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17223) torma1981 válasza HornedReaper (#17222) üzenetére


torma1981
veterán

Én nem mertem megkérdezni mik vannak letakarva. :) :D :P

(#17224) Tonyo válasza HornedReaper (#17222) üzenetére


Tonyo
őstag

Ha géphez ülsz nem vagy túl közel a hangfalhoz?

(#17225) HornedReaper válasza Tonyo (#17224) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Sajnos elég közel vannak.. De nem is a közelség a fő baj, hanem hogy majdnem velük egy síkban lehet odaülni.
Gondoltam rá, hogy a kanapé elé fabrikálok valami kis asztalt billentyűzetnek/egérnek (4 láb + vékony IKEA-s polc), de a lábakat esztétikusan nem lenne egyszerű felfogatni :)

Valami ilyesmi jó lenne, de ez nem elég széles..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17226) Tonyo válasza HornedReaper (#17225) üzenetére


Tonyo
őstag

Na majd csinálok neked képeket, hogy ezt én hogy oldottam meg.

Praktikerben lehet kapni 6 ezer forintért..brutál jó:D

(#17227) tom_77


tom_77
tag

Sziasztok,
Tervezem lecserélni a régi 5.1-es erősitőmet egy 7.1-esre és nézem ezt a plusz front height hangfal lehetőséget.
Van esetleg valakinek tapasztalata hogy melyik a jobb, a Dolby Pro Logic IIz vagy pl a Yamaha Cinema DSP-je, esetleg a Audyssey DSX ?
Konkértan ezeket az erőlködőket néztem:
Yamaha RX-V671
Pioneer VSX-921
Onkyo TX-NR609

Tudom a neten találok forumokat erre, de hátha ti is tudtok mondani személyes véleményt.

Köszi.

(#17228) Tamoo válasza tom_77 (#17227) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:F ennek mi értelme? Milyen erősítőd van most? Remélem valami nagyvas? Mennyiért adod? :DDD ;]

(#17229) arty válasza tom_77 (#17227) üzenetére


arty
veterán

az én véleményem, hogy a 7.1 otthonra elég értelmetlen (eleve, kevés a 7.1-es film, meg a mozihelységed sem 50+ nm, gondolom)

gondold át, h inkább maradjon az 5.1 és esetleg minőségben lépj fentebb...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17230) #75912448 válasza arty (#17229) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem tudom miért van a köztudatban, hogy kevés 7.1-es anyag jelent meg. Kb 350 7.1-es hanggal kiadott BD van jelenleg.

(#17231) Ed Parker válasza arty (#17229) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Annyira azért nem kevés, múltkor Regger fórumtárs rakott egy listát, amiben azért volt választék.

Regger: de gyors vagy :C

[ Szerkesztve ]

(#17232) mp54 válasza mhmpista (#17186) üzenetére


mp54
senior tag

Én is nekifutottam már itt stereonak aztán mégsem kezdtem bele.
SZERINTEM 100 pénzből inkább sztereót vegyél! SOKKAL szebben fog szólni, igaz csak 2.0 és nem 5.1... Ha a zene is fontos, akkor meg főleg! Én ezt csináltam (szigorúan használt cuccokból) és nagyon nem bántam meg...

(#17233) Peak válasza tom_77 (#17227) üzenetére


Peak
addikt

mindek front-heightet használni? :o
7.1re inkább ezt:
http://www.fynda.se/bilder/setup-for-hemmabio-thx-71-stor.jpg

én 25 m2-en használom ugyan ezt az elrendezést, legnagyobb megelégedésemre.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17234) tom_77 válasza Peak (#17233) üzenetére


tom_77
tag

Pontosan ezt az elrendezést akarom én is használni 7.1 esetén, de ha jol értem akkor azoknál a filmeknél ahol 5.1 van csak, ott lehetoségem lenne bekapcsolni a front height hangfalakat is (mivel van 2 kisebb nem hasznalt hangfalam ezért gondoltam hogy akkor már azokat bekötöm elolre heightnek). Szoval emiatt erdekelne a fenti kerdes.

(#17235) Parci válasza arty (#17229) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a 7.1 lényege (a megfelelő erősítőnél) számomra, hogy lehet biampolni a frontokat :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17236) #09634560 válasza tom_77 (#17227) üzenetére


#09634560
törölt tag

Hogy képben legyél: Dolby pro logic IIz az analóg módon mátrixol,sztereó vagy DPL jelből így semmi köze a 7.1-es keverésnek, mivel a 7.1 az teljesen digitális és nem height (magassági) hanem surr bakc (tehát +2 hátsó sorround hangfalakkal dolgozik. Cinema DSP-nek pedig végképp nincs köze mert sztereó analóg jelból processzál és generál különböző hanghatásokat, Audyssey pedgi egy bemérő és optimalizáló rendszer. Ezek közül a Yamahát és az Onkyót ajánlanám de csak akkor ha az eddigi erősitődnem job ezektől, mert nem a 7.1-töl jó egy erősítő. 7.1 pedif akkor javasolt ha hátad mögött közel akkora hely van -legalábbb 2 méter- mint előtted.
Height előnye (ha van )legalább 3m. magasság és 30 nm hely van. ha van ekkora helyed akkor van létjogosultsága.

[ Szerkesztve ]

(#17237) #75912448 válasza Ed Parker (#17231) üzenetére


#75912448
törölt tag

:)

Csak az elmúlt fél évből néhány népszerűbb kiadvány:

The Hunger Games DTS-HD MA 7.1
The Avengers DTS-HD MA 7.1
Hugo DTS-HD MA 7.1
The Adventures of Tintin DTS-HD MA 7.1
Battle Royale Dolby True HD 7.1
War Horse DTS-HD MA 7.1
Mission: Impossible - Ghost Protocol Dolby True HD 7.1
Haywire DTS-HD MA 5.1
John Carter DTS-HD MA 7.1
The Next Generation - Season 1 DTS-HD MA 7.1
Scarface DTS-HD MA 7.1

A Hunger Games hangjára kíváncsi vagyok, olvastam néhány review-t és nagyon dicsérték, általában egyöntetű hüledezés.

(#17238) Ed Parker válasza #75912448 (#17237) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hm, ebből nekem 2 film tetszett:)

De a lényeg hogy van 7.1

(#17239) jaktib


jaktib
tag

Olvastam az eddigieket értem én mindkét oldalt, de az igazság valahol középen van :)

Szerintem mindenkinek megvan az a pénzösszeg amit el tud költeni, attól még az igényei lehetnek jóval magasabban. De mint az életben oly sokszor komprumisszumot kell kötni. Aztán meg kell nézni, hogy abból a pénzből ami rendelkezésre áll, a lehető legjobban mit lehet venni, és itt jön be az ár/érték arány. Olyat kell venni amivel megelégszik az ember, és örömét leli benne Valószínű, hogy egy szegényebb ember ha lecserél pl. egy 50 cm kis képcsöves tévét egy 42 tévére az nagyon elégedett lesz. Csak ott az a kérdés, hogy megnézi-e hogy abban az árkategóriában mi a választék és onnan megveszi a legjobbat vagy csak meglátja a boltban és megveszi. Vagy esetleg megveszi a nagyobb de egyszerűbb 50-t, mert tudja mi a nézési távja. És még így is olyan tévéje lesz amivel itt egy két ember le sem ülne egy szobába, de neki az igenis sok örömöt fog okozni, főleg ha azt tudatosan sok utánajárással és nézelődéssel vette meg. Attól még tudja, hogy van jobb tévé a világon,mert mindennél van jobb, de most ne legyen tévéje? Ha mindenki úgy gondolná hogy csak akkor vesz autót amikor mindenben a legjobbat tudja venni mindenki csak prémium márkával járna. Ja és egy másik gondolat akik megtehetik, hogy drága dolgokat vegyenek azoknak máshol vannak az igényszintjeik. De nem feltétlenül azért mert valóban azt igényli, csak szimplán mindenből megtudja venni a drágábbat, de nem biztos, hogy ki is használja a tudását a dolognak. Vagy nincs is tisztában vele, hogy miért is jó az amit vesz. Olvastam olyat is a másik fórumon hogy tavalyi 1 éves VT 65 tévéjét cseréli az idei modellre. Az vajon miért, ha nem rongyrázásból? Nem hiszem hogy az asztal körül kergetnék ha még egy évig a régit nézné sanyarú sorsában. És itt van az igényszint ha nekem pl ,és még sok embernek évekig ott virítana egy ilyen tv sőt még büszke is lennék rá. De van akinek jön - megy egy ilyen készülék, mert megteheti, hogy mindenből a legújabbat, jobbat vegyen.

Mivel nekem nincsen hátul hely ezért én előre raktam a plusz két hangfalat. 25 nm szoba 4 m magasan van. Avatar: helikopter leszállás az elején, elég meggyőző volt számomra. Azt szoktam mutatni ha meg akarom mutatni valakinek milyen is a mozi nálam. Eddig nem volt olyan akinek ne tetszett volna :D

[ Szerkesztve ]

(#17240) Toobee válasza #75912448 (#17237) üzenetére


Toobee
veterán

Én is egyre több ilyen kiadvánnyal találkozom. Egyébként nálam még simán el is férne, olyan hosszú a szobám :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17241) Ed Parker válasza jaktib (#17239) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem VT30-as van, úgy tudom az a tavalyi, idén meg a VT50-es.
Melyik az a vt65?

(#17242) #75912448 válasza Ed Parker (#17238) üzenetére


#75912448
törölt tag

Külön szoktam választani a kettőt, szoktam filmet nézni és házimozizni :) Első kategóriába talán 1-2 film fér bele a felsoroltakból, utóbbiból több. Tagadhatatlan, hogy van közöttük néhány eszméletlenül jól kevert anyag.

Néha az az érzésem, hogy nagy az elutasítás a HD hang kapcsán. Itt is sokan mindent megtesznek, hogy picinykét javítsanak a hangminőségen. Kezdve a villásdugó fordítástól a tápkábel, HDMI kábel, hangfalkábel cserén. Tüskék, szőnyegek, csapdák, banándugók, saruk és a végtelenségig sorolhatnám a különböző hókuszpókokat, eszement ötleteket, melyekkel próbálunk javítani a hangon.

Mindezek mellett miért utasítsam el a 640/1536 kbps DD/DTS hang vs MA/THD 4-7000 kbps lehetőséget? Úgy érzem valami kihagynék. Ennek ellenére életem végiéig ellennék egy jól kevert DD 640 kbps hanggal, de ha tehetem, hogy 4-10x akkora bitrátával hallgassam, akkor megteszem.

[ Szerkesztve ]

(#17243) Parci válasza #75912448 (#17242) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

senki sem utasítja el a hd-t, inkább fordítva: ha a hd miatt a régebbi erősítők fillérekbe kerülnek, akkor felhívjuk erre a publikum figyelmét, ugyanis nem biztos, hogy többet veszít a hd hiányával, mint amit nyer azzal, hogy 2-3 kategóriával feljebb tud lépni a régi készülékkel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17244) arty válasza #75912448 (#17237) üzenetére


arty
veterán

így kiragadva oké, de ha mellétennéd azt a listát ami "csak" 5.1... ;)

"A Hunger Games hangjára kíváncsi vagyok, olvastam néhány review-t és nagyon dicsérték, általában egyöntetű hüledezés."

abszolut nem hagyott mély nyomot (talán mert a film se?)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17245) Ed Parker válasza #75912448 (#17242) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem nagyon értem az álláspontodat, mert gondolom a két cselekmény ugyanaz.
Ülsz a fotelben/kanapén és nézed a filmet.
Mit választasz ezen szét?
Úgy érted hogy vannak a tech demo filmek, mint a battleship, ami tartalmilag egy nulla, mégis látványban és hangban viszont jó?

Én általában DD filmeket nézek, nem ragaszkodom a HD hanghoz, de bekapcsolom ha van rajta. Vagyis mindig a legmagasabb formátumon nézem/hallgatom az anyagot.

(#17246) orbano válasza jaktib (#17239) üzenetére


orbano
félisten

"de most ne legyen tévéje?"

például. nekem 8 éve nincs, és élek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17247) tdd587 válasza jaktib (#17239) üzenetére


tdd587
őstag

Van itt egy alapvető közgazdaságtani anomália (a nevére már nem emlékszem), amit itt szerintem sokan feltételeznek a hi-endesekről: hogy ha hi-end, akkor persze minden másból is azonos szinten vásárol. Ha millás vetítőre van, akkor BMW áll a ház előtt. Ha drága hangfalra van, akkor 6 szobás családi házban lakik és 3x nyaral külföldön.

Az eszébe sem jut senkinek, hogy a hifit komolyan venni Magyarországon esetleg lemondással jár? Ha nincs autód, amit nem vettél meg, máris ott egy komolyabb szintű rendszer ára, amit nem költesz rá évente - megint elég nagy összeg felszabadul a fejlesztésekre. Cserébe marad a BKV bérlet meg a vonatjegy. Ha öledbe szakad a bónusz, akkor nem nyaralni mész, hanem kábelt vagy akármit venni a rendszerbe. Ha eladsz egy korábbi cuccot, akkor azt visszaforgatod és nem irány a függönybolt, mert unja a mostanit az asszony. Ha félreteszel, akkor ezért teszel félre és nem eléttermezed a tengerparton.

Aki járt anno hi-end shown, az tudja, hogy annyi szakadt ember egyrakáson csak romkocsmákban látni...

Szerk: Aztán később jön a gyerek meg a család és a legtöbben visszafejlesztik a rendszert olyanra, hogy mellette beleférjen az a suzuki is, meg a nyaralás is.

Szerk2: ja és tévém sincsen legalább 10 éve.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17248) jaktib válasza Ed Parker (#17241) üzenetére


jaktib
tag

Elírtam a típust mert igazán nem ismerem a nagy kategóriás panákat, de a lényeg nem is ez volt. Hanem , hogy a sok ezer forintos tévét valaki egy év alatt lecseréli. És számára megéri az a költség amin a rég tévé eladásával éri plusz az új tévé megjelenésekor mindig horror áron van. Nem hiszem, hogy ha szegényebb lenne nem tudna megalkudni a régi tv esetleges hátrányával az újjal szemben, de mivel megteheti... De értem én ez egy szakmai fórum itt a rögtön büntetnek az ilyenért :DD

(#17249) BBéci válasza jaktib (#17239) üzenetére


BBéci
titán

A front és surround height hangszórókat én a parasztvakítás kategóriába sorolom.
Ahogy Sanci elmesélte, azok mű, kamu csatornák, olyanokat a filmek hangja nem tartalmaz. Tehát például a kiváló minőségű, veszteségmentesen tömörített DTS-HD MA hangot Te lebutítod az erősítőd által mesterségesen mátrixolt, kisebb felbontású és dinamikájú, Pro Logic IIz szintre, minőségre.
Nem találgatok, többféle erősítővel kipróbáltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17250) arty válasza #75912448 (#17242) üzenetére


arty
veterán

"Mindezek mellett miért utasítsam el a 640/1536 kbps DD/DTS hang vs MA/THD 4-7000 kbps lehetőséget? Úgy érzem valami kihagynék."

vaktesztek sajnos ritkán igazolják, hogy a tudaton túl filmnél nagy jelentősége volna... ráadásul vakteszten odafigyelsz, próbálod meghallani, míg filmnézéskor - ha szerencséd van - a jó produkció elvonja a figyelmed jórészét.

és akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy korábbi nagyvas a sima dd/dts sávval simán jobban szólhat :)

(és most erősen magam ellen beszélek, hisen egy avr8500ast cseréltem a hdképes avr360ra...)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.