Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) KisApám válasza #09634560 (#18748) üzenetére


KisApám
addikt

2 db lapopom van otthon (DELL n5110, ASUS G1).
És ahogy tudom, a laptopokon nincs HDMI vagy egyéb video bemenet, CSAK kimenet van.

Az anyóséktól tudnám elhozni a 32 colos Philips TV-jüket... de az nem járható út...

cekkk: mindegy, csak CRT ne legyen :P

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18752) SektorFlop


SektorFlop
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok házimoziknál van pendrive-oknak felső korlátja, amit még a lejátszó elfogad.
LG HT302sd lejátszóról van pontosan szó, már nem mai darab. Azt hiszem 2009-ben lett vásárolva.

"Amikor már azt hittem kint vagyok, ezek mindig visszarántottak..."

(#18753) cekkk válasza KisApám (#18751) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig a LED háttér világítású LCD után vissza fogod sírni a CRT tévét :K

(#18754) Tonyo válasza cekkk (#18753) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez csak vicc volt ugye? :))

(#18755) KisApám válasza cekkk (#18753) üzenetére


KisApám
addikt

Akkor nálad is CSAK a Plazma a nyerő?
A TV-s topikban/topikokban írogatnak "beégésről", ki így, ki úgy...

Ezért keresek LED-LCD alternatívát (SAMSUNG UE 40 vagy 46 ES6800 - pénzfüggő).

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18756) cekkk válasza Tonyo (#18754) üzenetére


cekkk
veterán

Oké, hogy nagyobb részletes kép, de a színek és a fekete nem fogja megközelíteni a CRT tévék képvilágát. ;)

(#18757) Toobee válasza KisApám (#18755) üzenetére


Toobee
veterán

Én is emiatt vettem LCD-t, nagy hiba volt. Szerencsére sikerült nagyon hamar lecserélnem egy plazmára, azóta boldog ember vagyok.

https://barbieripnk.hu/

(#18758) Peak válasza cekkk (#18753) üzenetére


Peak
addikt

Egy komolyabb sima hidegkatódos LCD TV panelja megalázza a beugró szintű LEDes TV-ket. :)
A plazma ugyan kontrasztosabb képet adhat, de az egyéb kompromisszumok véleményem szerint túl fajsúlyosak, ezért maradtam az LCDnél.
De ízlés dolga, nézz körül az idevonatkozó topicokban.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18759) #09634560 válasza SektorFlop (#18752) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyszerű kipróbálni: formázz egyet NTFS-re és megtudhatod... ha felismeri 16, ha nem akkor 4. Tehetsz nagyobbat is 4-nél akkor is ha nem ismeri fel csak nagyon lassan olvassa be.
Egyébként elképzelhető hogy nagyobbat is felismer mert akoriban már volt olyan BD lejátszó amely tudta az NTFS-t (4 gigánál nagyobb fájlok)

(#18760) Tonyo válasza cekkk (#18756) üzenetére


Tonyo
őstag

Igaz hangra érzékenyebb vagyok, talán ezért se zavar annyira. Nekem untig elég a cinema 3D-s lg lcd-m. Azért írtam, hogy cinema 3 D, mert új szériás, valószínűleg jobb széria színek szempontjából is!

3 D-je meg veri az aktív samsungos 3 D-t, még akkor is ha felezi..

Sokan kábelezésnél rontják el! Nem mind1 milyen hdmi kábelt használsz!

(#18761) #09634560 válasza Peak (#18758) üzenetére


#09634560
törölt tag

És manapság is gyártanak olyant? Szerintem nem...
Ha KisApám analóg adással rendelkezel tuti megbánod a cserét... Ebben (analóg megjelenítés) is jobbak a plazmák.
Beégés: odafigyelve semmi esetleg ghost de nagynénémék P70-ese még nem produkált olyant tudtommal.
Fogyasztás: minimális többlet a hidegkatódoshoz, 40-50W a LEd-hez de ha jó képe van bagatel a fogyasztáskülönbség a képkülönbségéhez viszonyitva. 3-400 ft.-ra jönne ki a különbség napi 6-8 órai átlag mellett, (télen éred el max) de ezt elhanyagolhatónak nevezném. Árkülönbséget (azonos átlót számolva) 25-30 év alatt érnéd el a villanyszámlán.

[ Szerkesztve ]

(#18762) Peak válasza #09634560 (#18761) üzenetére


Peak
addikt

1.) igen, gyártanak még nem edge-LEDes és egyéb nem-LED megvilágitásos LCD paneles tévét, mivel a gyárak az alkatrészkészleteket kiszórják a gazdaságossági tényezők miatt (a kisebb brandek főként)
2.) raktáron egy csomó helyen van még ilyen, igazán nyomott áron, pl Extreme Digitalnál 47"-os Philips FullHD LCD 180kHUFért

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18763) KisApám válasza #09634560 (#18761) üzenetére


KisApám
addikt

DigiTV szolgáltató van otthon.
Analóg adásuk tuti van :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18764) nebulo5 válasza bajnokpityu (#18744) üzenetére


nebulo5
senior tag

Mindig is nyitott voltam/vagyok egy jó tippre, hangfalkábel ügyileg!
ha kell, a szomszédom lányát is árúba bocsátom a vételár szempontjából! ;]
Persze, kipróbálás/tesztelés nélkül semmit! és most nem a szomszéd lányára gondoltam.... :B

Üdv: nebulo

(#18765) Jim-X válasza nebulo5 (#18764) üzenetére


Jim-X
őstag

Kép van róla? :D

A játék az nem játék!

(#18766) bajnokpityu válasza nebulo5 (#18764) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ott a patice drotja, ha eleg hosszu. Biztosan jo.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18767) Daffchy


Daffchy
őstag

Az általam fentebb említett két erősítőhöz, hogy viszonyul egy Harman Kardon AVR35, kategóriában kisebb-nagyobb?? YAMAHA a befutó eddig, inkább ahhoz érdekel a viszonyulása!
Az ár szintén annyi mint a YAMAHA-nál!

Előre is Köszi! :R

(#18768) cekkk válasza Tonyo (#18760) üzenetére


cekkk
veterán

Verheti a 3D soha nem érttem ezt a mizériát, én még 50 colon sem tartom életképesnek, inkább 80 vagy afeletti vetített képnél, de azokat sem tudom megérteni, akik 32" élvezik :W :DDD

(#18769) Dorian válasza nebulo5 (#18764) üzenetére


Dorian
félisten

Ki kell próbálni többet is a választott árkategóriában, mert ízlés is dönthet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18770) Tonyo válasza cekkk (#18768) üzenetére


Tonyo
őstag

Nekem nem volt szempont, adták hozzá:D 32 colon tényleg felesleges :(

nebulo5: fapaci hangfalkábelét próbáltad? Hátha legalább olyan jó mint a tápkábele. Egyszer szívesen kipróbálnám :K

[ Szerkesztve ]

(#18771) BBéci válasza Peak (#18758) üzenetére


BBéci
titán

Nem ízlés, hanem ténykérdés, hogy az LCD nem igazán alkalmas gyors mozgások megjelenítésére. Alapból 300 soros a mozgóképfelbontásuk, amit mindenféle trükkökkel, interpolálással, háttérfény villogtatással igyekeznek feljebb tornázni.
Feketeszintben és kontrasztban is lényegesen jobbak a plazmák.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18772) BBéci válasza cekkk (#18768) üzenetére


BBéci
titán

Néznék 3D-t vetítve, de nincs film, amit érdemes lenne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18773) cekkk válasza BBéci (#18772) üzenetére


cekkk
veterán

Én sem mondtam egy szóval se, hogy van, de nem kínlódnék még 50 colon vele.
De ez megint ízlések és pofonok, hogy kinek mit tetszik :DDD

(#18774) BBéci válasza cekkk (#18773) üzenetére


BBéci
titán

50 coloson is jó, de ahhoz 1,8 méterről kell nézni, ami eléggé idétlen egy átlagos szobában és a hangrendszert sem lehet normálisan beállítani, túl közel lennének a frontok és a center.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18775) KisApám válasza BBéci (#18771) üzenetére


KisApám
addikt

Melyik plazmát ajánlanád bátran 300 000 Ft alatt?
(ghost, beégés mentes...
gyerek van a háznál és a Minimax pár órát szokott menni folyamatosan rossz idő esetén!
És most főleg ősszel és a közelgő tél esetén méginkább...)

Tényleg nincs egy olyan LED-LCD, amelyikre nyugodtan mondanád, hogy talán a Plazma helyett jó lenne?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18776) cekkk válasza BBéci (#18774) üzenetére


cekkk
veterán

Erre csak annyit tudok mondani, nézze onnan annak akinek két anyja van :K
Ezért nem fogom értelmét látni tévében a 4Knak

(#18777) Peak válasza BBéci (#18771) üzenetére


Peak
addikt

A feketeszin és kontrasztban a plazma verhetetlen, ez tény. Más kérdés hogy a minennapi használat "nehézségeit" nehezen viseli, nálam ezért nyert az LCD.
Én nem fogom nézni beégett RTL logot, vagy szarakodni a kiszedésével a fehér képpel.

Viszont ezt a 300 soros mosódást nem teljesen értem.

Az én TVm panelja 2,2 ms GTG és 5 ms full pixel response time-mal készül.

1000 ms "osztva" 5 ms (ResponseTime-mal) = 200... azaz 1 pixel másodpercenként 200x képes teljesen kihúnyni maxfényerőről, vagy "kigyúlni" kikapcsolt állapotról.
Ez durván 100 egymástól teljesen független állóképet jelent másodpercenként PC módban,
1920x1080 pixel felbontáson, összemosódás nélkül.
Ha még tovább akarok menni, akkor azt jelenti, hogy a 23.98 FPSen játszott képkockák TELJESEN elkülönülnek egymástól, fizikai lehetetlenség a "mosódás".

Ezek tisztán technikai adatok. Nem én találom ki, gyártói specifikáció.
Ezért nem teljesen értem én ezt a 300 soros mozgókép felbontást.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18778) cekkk válasza Peak (#18777) üzenetére


cekkk
veterán

Valahol én is olvastam régen, hogy pl a LCD 300 sort a plazmák 720 vagy 1080 sort tudnak egyszerre megmozdítani, de mivel olyan gyorsan teszik ezt, a szemed nem veszi észre, hogy a többin nem történik változás. :U

(#18779) Patice válasza nebulo5 (#18764) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha akarod ott hagyhatom több időre is a drótjaimat. Az erősítőmet eladtam, így most használaton kívül vannak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18780) nebulo5 válasza Jim-X (#18765) üzenetére


nebulo5
senior tag

még nem volt szerencsém képet készíteni róla... ;]

Bajnokpityu: ígérem, még az idén keresek valami kábel "nemesítési" megoldást! Bár, már volt nálam néhány kábel. De még sosem éreztem éles késztetést, hogy cserélnem kellene...

Patice: hozzad csak! Aztán, hátha "beleszeretek" ... éppen a múlt héten okoskodtam ki egy elfogadható megoldást, hogy ne kelljen 5,5 m. kábel! Elegendő lesz 2,7 - 3,0 m. is, ha esztétikusan "átfúrom" a szekrénysor alját. Az asszony még nem tudja... (ha sokáig nem jelentkeznék, hozzatok virágot majd.... :Y )

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#18781) BBéci válasza cekkk (#18778) üzenetére


BBéci
titán

De bizony észre lehet venni.
Van rá tesztábra, de elegendő egy HD tévéadás közeli képe egy arcról. Amikor mozdulatlan, minden pórusa, hajszála külön látszik. Amint megmozdul, ezek összefolynak, életlenednek. Vizsgáltam BD-filmmel is, amin egy tigris szőreit meg lehetett számolni, de csak addig, amíg nem mozgott. Egy jó plazmán ilyen nincs.

(#18777) Peak
Semmi köze azokhoz az adatokhoz. Egyszerűen az LCD kristályok lomhasága az ok.
Keress a Google-val az "LCD motion blur" és az LCD motion resolution" kifejezésekre!
Egy találat: [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18782) Peak válasza cekkk (#18778) üzenetére


Peak
addikt

Én arra gondolnék, hogy régebben, amikor még a 16-25ms és annál még lassabb válaszidejű panelek voltak a TV-kben, akkor volt valóban szükség ilyen trükközésekre és becsapásra, hogy értékelhető képet kapjunk.

De manapság, pl. az S-IPS panelek korában ilyenre nincs szükség, hiszen a panelek már eleve a fizikai képességeikben is túllépték a filmes szabványok képsebességét.

Egyébként ilyen trükköket alkalmaznak a LEDes blokkos TVk, a dinamikus kontrasztarány elérésére... :))) Kikapcsolnak a képernyőn területeket, ezzel is növelve a vizuális élményt.
Ezek már csak ilyenek, becsapják az ember szemét. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18783) BBéci válasza Peak (#18782) üzenetére


BBéci
titán

Sok angol nyelvű tesztben közlik a mozgóképfelbontás mérési adatait, csodálom, hogy még nem vetted észre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18784) KisApám válasza BBéci (#18783) üzenetére


KisApám
addikt

Mint írtam, gyerek van a háznál, és
napi legalább 2-3 óra Minimax fog majd menni a rossz idő miatt 3-4 hónapon keresztül.

Most még eszembe sem jutna plazmát venni,
hogy örökre beleégjen az adott adó logója a képernyőbe...
Vagy ilyen-olyan trükköt kell majd minden nap csinálnom a plazma TV-n, hogy ne?

Ez cáfolható (mármint a beégés)?

BBéci: erősítőben és TVben is ellentmondtam Neked eddig. Remélem nincs harag :R

Erősítőre vissza:
a MARANTZ SR 5007-est annyiért vettem, mint az 5006-ost. Szerintem megérte.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18785) BBéci válasza Peak (#18782) üzenetére


BBéci
titán

LG 42LM660 teszt: [link] motion resolution 300 lines!!! :Y

Érdekes a feketeszint mérési adata is: black measures as being 0.155 cd/m2. That’s basically the same as other recent IPS displays such as the Panasonic TX-L42ET50, but these blacks are greyer compared to VA-type LCDs (as an example, Samsung’s UE40ES7000 managed 0.05 cd/m2) and are in a totally different category to the best plasma televisions (Panasonic TX-P42ST50′s 0.009 cd/m2).
Ennyit az LG LCD-ről.

(#18784) KisApám
Miért ne mehetne bármelyik csatorna napi 2-3 órát? Nálam az olimpia alatt napi 8-10 órán át ment az M1 és bő két hét alatt semmi nyoma nem lett a logójának.
Az viszont sosem fogom megérteni, miért engedik egyes szülők, hogy kisgyerekük napi 2-3 órán át bámulja a tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18786) Daffchy válasza Daffchy (#18767) üzenetére


Daffchy
őstag

#18767-re valaki? :F

(#18787) Peak válasza BBéci (#18785) üzenetére


Peak
addikt

Persze, ez természetes, hogy egy csomó különböző panelnek különböző paraméterei más és más "motion resolutiont" adnak.
A "mozgóképfelbontás" fogalmát az Plazma és LCD TV-k megjelenésekor vezették be, a jól ismert "utánhúzás" effektus analógiájára.

Az utánhúzás a PIXEL válaszidőtől függ:
http://netpedia.hu/utanhuzas

Ergo, egy jó minőségű LCD panel, kis válaszidejű architektúrával bőségesen megoldja ezt a "mozgóképfelbontás" kérdést. :)
Pl. a HTPC-hez használt AMD GPU meghajtószoftverében van olyan opció, hogy szoftveresen segítse ezt az "utánhúzás" jelenséget bizonyos szinten kompenzálni.

Idővel, ahogy az LCD technológia egyre gyorsabb válaszidőt lesz képes megvalósitani, egyre jobban eltűnik vizuálisan ez a "probléma" is.

U.i.: A Plazma pixelei gyakorlatilag a másodperc milliomod része alatt képesek változni, ezért mondják, hogy "mozgóképfelbontása" megegyezik a nativ felbontásával.
Mig egy 2,2 ms-es LCD 1080 nativ sorfelbontással már kb. 900 soros "mozgóképfelbontást" ad, nézőtől függően észrevehető.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18788) Patice válasza KisApám (#18784) üzenetére


Patice
nagyúr

Erre csak azt tudom mondani, hogy

1. LCD TV-kbe is be tud égni a kép.
2. Plazmám van, néha órákig ugyan azt az adó műsora megy a TV-n, soha nem tapasztaltam még beégést. (2010-es Samsung alap plazma)
3. Ki tudod a legtöbb TV-n zoomolni a logót, a gyereket nem fogja zavarni.
4. A plazmámon vannak beégés elleni kis trükkök: beállítható időközönként pár képponttal elmozgatja a képet jobbra-balra pár pixelnyit. Olyankor csinálja, amikor változik a kép tartalom úgyis.

Szerintem nyugodtan vegyél egy 42-es plazmát. Nem fogsz csalódni. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18789) BBéci válasza Peak (#18787) üzenetére


BBéci
titán

Egyetlenegyszer sem használtam az utánhúzás szót, semmi köze az alacsony mozgóképfelbontásból eredő életlenedéshez. A válaszidő is teljesen más.
Kérlek, olvass már utána!

(#18788) Patice
Az előbb kitárgyaltuk, hogy házimozi rendszert nem lehet a kisméretű tévék nézési távolságához igazítani. Ezért még az 50 colos is kicsi, pláne a 42-es. Ne ajánlgassunk egérmozit házimozis topikban!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18790) Peak válasza BBéci (#18789) üzenetére


Peak
addikt

Nézd, nem én találtam ki. :)
Nálam sokkal okosabbak is ugyan ezt mondják. :)
http://www.displaymate.com/LCD_Response_Time_ShootOut.htm

A 2009-ben publikált 4-5 éves technológiával szerelt LCD panelekkel demózzák a jelenséget.
Azóta már sokkal fejlettebb a technika.

Egy 200Hz-es 5ms-es LCD panel pure native módban 23.98 Hz frissítésen fizikailag nem tud utánhúzni, csak az olyan panelok, amik szarfoshúgy válaszidővel dolgoznak. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18791) jcage válasza KisApám (#18784) üzenetére


jcage
tag

G20as plazmám van otthon. Volt, hogy gyerek kétszer nézett meg egy olyan mesét, amin ugyanott volt a logo, de semmi beégés. Minimax 3 órán keresztül szerintem kínzás (gyereknek, szülőnek egyaránt...), de ezt neked kell eldöntened.
Ja és +1 a plazmának... :)

J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#18792) Peak válasza BBéci (#18785) üzenetére


Peak
addikt

Mondjuk ez a 300 soros motion resolution ez katasztrófa :W :W :U :(

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18793) #09634560 válasza Peak (#18790) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézd: nem vitát akarok szítani,de a kettő teljesen más, és a gyökereik is máshol leledzenek. Semmi közee a panel válaszadsi képességnek és az utánhúzásnak a mozgásfelbontáshoz. Előbbi a panel, utóbbi a feldolgozó elektronika fizikai paraméterei közé tartozik. Panel lehet ultragyors, de a azt vezérlő rendszer nem képes gyorsabban betölteni a képet, csak a leggyorsaban változó sorokat képes egyszerre frisiteni.Csak a 7-8-al kezdődő Samsung és Sony modellek képesek a valós 1080-as motion resolutionra.

[ Szerkesztve ]

(#18794) Dorian válasza #09634560 (#18793) üzenetére


Dorian
félisten

Ilyen tekintetben az én plazmám se tökéletes (Samu C530), bizony van különbség a kép részletessége közt, ha az állókép hirtelen mozdulatokat tesz, (pl. arc közelről)
a ghost hajlama viszont minimális, mondjuk 2 óra statikus képelem halvány nyoma fél percen belül semmivé lesz.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18795) Peak válasza #09634560 (#18793) üzenetére


Peak
addikt

Ez ellentmondásban van a plazma vs LCD vezérléssel. :)
A plazma vezérlése megkapta a gyors elektronikát, ami kiteszi a kijelzőre, az LCD meg nem? :) Teljesen logikátlan volna.
A HDMI-n kapott jelet az elektronikának kell illeszteni a kijelzőre, aminek a fizikai jellemzőit befolyásolni nem nagyon tudja.
Ez igy technikai ellentmondás Nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18796) Toobee


Toobee
veterán

Azért meg ne magyarázzuk már, hogy otthoni mozizásra ugyanolyan jó az LCD, mint a plazma. Ha valaki monitornak is használja, akkor esetleg jobb választás lehet, amúgy minden másban a plazma a nyertes.

https://barbieripnk.hu/

(#18797) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem: van egy Kenwood KRF-V5050D erősítőm, de a távirányítója nem működik. Ha hihetek a netes találatoknak, akkor a Bass Boost az csak a távirányítón használható.
Sehogy sem lehet ezt előcsalni az erősítőn távirányító nélkül?
Ez a Bass Boost nem egyenlő a Cinema EQ-val, ugye?

Válaszokat előre is köszi :)

(#18798) Toobee válasza #54715584 (#18797) üzenetére


Toobee
veterán

A mai nap folyamán, 13:04:46-kor elhangzott ugyanez a kérdés, csak ki volt emelve dőlt betűvel pár szó. Majd pár nap múlva tedd fel újra, mert ez így floodolás.

https://barbieripnk.hu/

(#18799) #09634560 válasza #54715584 (#18797) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem egyenlő.
Bass boost az kb mélykiemelés, cinema EQ az szobára hangolt equalézert jelöl.
De sajna nem ismerem azt az erősitőt...

[ Szerkesztve ]

(#18800) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!
Melyik "jobb" az optikai vagy a coax?
Vagy füleljek azt kész?

Szerintem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.