Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) dzvk válasza bajnokpityu (#17049) üzenetére


dzvk
csendes tag

igen, azzal is próbáltuk...a tv adás nem megy át a házimozihoz, csak fordítva...

(#17052) orbano válasza Ed Parker (#17032) üzenetére


orbano
félisten

autóhifiben sok olyan emberrel találkoztam, aki miután megtudta milyen minőségre számíthat a pénzéért, inkább nem vett semmit. én ennek a magatartaásnak a híve vagyok. nem munkeszköznek veszi itt senki a cuccot, csak egy szórakosztató eszköz. ennek okán én megengedem magamnak, hogy lenézzem pl. a teszkógazdaságos legalja sz@rokat megvevő embereket minden termékkörben: a gagyi gémer laptoptól kezdve az olcsó tvn át bádoghangú ötponteggyig bezárólag... viszont ugyanígy sajnálom a kispénzű embert, aki a fiának egy búgó, vaskos műanyagdarabot kell vegyen laptop gyanánt, amiről akkor még nem tudja, hogy egy éven belül tönkremegy. de ha valaki ugyanezt saját maga szórakoztatására veszi meg, kiröhögöm.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17053) BBéci válasza kimi02 (#17036) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene bemásolni? Mennyiben tartozik a topik témájához?
Kit érdekel egy sértődött, magát megbántva érző ember véleménye?

(#17052) orbano
Egyetértünk!
Amíg csak Trabantra lett volna pénzem, inkább BKV-val jártam és gyűjtöttem egy normálisabb autóra.
De a legfőbb probléma az, hogy az emberek nem képesek értelmezni a leírt szöveget. Kiragadnak valamit, félremagyarázzák és elméleteket gyártanak köré.
Ezt írtam: "addig voltam kizárólag DLP párti, amíg nem próbáltam ki a TW9000-et."
Erre mit válaszoltak rá: "Nem kéne annyira temetni a DLP-t"
Nem vette észre a kizárólag szót, ami azt jelenti, hogy a korábbival ellentétben már elfogadom, sőt elismerem az LCD vetítők képességeit is, nem kizárólag DLP-ben gondolkozom, eszemben sincs temetni.
Még sorolhatnám a hasonló csűrcsavarásokat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17054) kimi02 válasza Dorian (#17044) üzenetére


kimi02
őstag

Én is ezt mondom.

(#17055) bajnokpityu válasza dzvk (#17051) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olyan scart rca átalakítót vettél, ami kapcsolható,h ki v bemenet legyen?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17056) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Erről mi a vélemény? BenQ W1200 ennek is okádék képe van?

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17057) BBéci válasza Vikthor (#17056) üzenetére


BBéci
titán

Soha, senki nem használta az okádék szót, nem értem, miért kell túlozni.
Kérdezd meg a szaktopikban Yodamashta szaktársat, nála jobban senki nem ért a vetítőkhöz.

Folyamatosan félremagyarázod, elferdíted a szavaimat. Privátban összefoglalom az eddigieket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17058) Ed Parker válasza orbano (#17052) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Autóhifiben is elég sok fejegységet erősítőt meghallgattam, de nincs ekkora szórás mint amiről beszélsz.
Tény hogy vannak referencia készülékek, amik tényleg kiváló hangot adnak egy olyan láncban, de annak olyan ára is van.
Nem egészen fél éve adtam el pio p88rsII-es fejegységemet én is, az valóban jó hangú rádió.

Alatta a 30-80ezerig nem annyira kiugróan nagyok a különbségek.

A másik meg hogy a teszko gazdaságos és a milliós cucc között azért van óriási választék,szóval nem igazán értek egyet ezzel a gondolkodás móddal.
Lehetne itt sokmindent szarozni, minden csak viszonyítás kérdése.
De egy dolog viszont nagyon fontos, a rendelkezésre álló keret,ha valamire csak 100eFt van akkor az inkább ne vegyen semmit?
Mert a szövegedből ez jön le.

(#17059) blakey válasza dzvk (#17048) üzenetére


blakey
titán

Ami egyben kimenő is, nagy valószínűséggel. :) Teljes bekötésű kábel kell, esetleg kapcsolgatós, de akkor mindig egy irányba van jel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17060) BBéci válasza Ed Parker (#17058) üzenetére


BBéci
titán

Én is azt mondom, inkább ne vegyen semmit, hanem gyűjtögessen még egy évig.
Autóhifiben - nézz be a topikjába - a legtöbben 15-20000 forintos fejegységtől és 8-10000 forintos hangszóróktól várják a csodát. Azokat nem lehet autóhifinek nevezni, mint ahogy a 30000 forintos géniuszt sem házimozinak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17061) torma1981 válasza BBéci (#17060) üzenetére


torma1981
veterán

Igaz. Inkább plusz egy kis pénzmag és jobbat tud venni. Az ember nem 1 évre veszi a műszaki cuccokat. Általában persze. Hosszabb távon meg megéri a minőségibb.

(#17062) BBéci válasza Patice (#17045) üzenetére


BBéci
titán

A tévék optikai kimeneten a beépített digitális tunerjeik és a médialejátszójuk hangját adják ki 5.1-ben a házimozi erősítő számára.
Ez mindegyik TV kezelési leírásában benne van.
Scarton csak a saját tunerjeik hangja megy ki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17063) Peak


Peak
addikt

én a gagyi analog UPC kábeltévé hangját toslinken küldöm át az erősítőnek az lg 47ld750-ből...

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17064) Toobee válasza BBéci (#17062) üzenetére


Toobee
veterán

Én úgy tudom, hogy külső forrásból érkező jelet, nem igazán adnak ki 5.1-ben. Az xbox-ot, a D550 biztos nem, csak sztereóban.

https://barbieripnk.hu/

(#17065) Ed Parker válasza BBéci (#17060) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én ezzel nem értek egyet, sok haverom van, aki az életbe nem adna annyi pénzt egy fejegysegre mint én,mert neki bőven jó az olcsobb is, ettől én még nem beszélem le róla, csak ha tényleg valami otvar cuccot akar venni.
nem egyformák az igények.
Nem csak a többszázezres autóhifi a jó, ahogy autóban is nem csak a 6millio felettiek.
Nem mindenki igényli a komolyabb kategóriát, kényelmet.

A 30ezres geniuszt én sem ajánlanám, nem is nagyon szoktam ajánlani, viszont egy 100 ezres hm csomagról nem biztos hogy lebeszélnék kispénzüeket.

(#17066) tdd587 válasza Ed Parker (#17058) üzenetére


tdd587
őstag

Az akkor ne vegyen inkább semmit részhez: ezeknek azért van létjogosultsága, mivel hifiben folyamatosan lépkedve felfelé szépen lehet haladni ÉS az embernek általában kezdőként semmiféle elképzelése nincsen arról, hogy milyen lesz majd a sor végén a 100.000 EUR hangfal. Arról kb. annak van elképzelése, aki most jár 30.000-nél.

Egy kezdőnek meg 5.000 EUR már hi-end. De egy tesztelőnek...?

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17067) Ed Parker válasza tdd587 (#17066) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Akkor én kezdő vagyok, mert nekem az 5000€ bizony hiend.

Az meg aki 100000€-t ad egy hangfalért az meg is érdemli.
A topik lakók 99,5%-nak ez örök álom marad.

(#17068) BBéci válasza Toobee (#17064) üzenetére


BBéci
titán

Ez pontosan megegyezik azzal, amit én írtam. :K

Bár néhány napja egyik topiktársunkkal vitatkoztunk erről. Ő állítja, hogy Yamaha erősítője 5.1-nek érzékeli, azt, ami szerintem csak sztereó lehet. Ez sajnos a Yamahák hülyesége, magam is tapasztaltam.

Ed Parker!
Mit jelent az, hogy nem csak a többszázezres autóhifi a jó?
Szerintem abban is van egy minimum, ami alatt nem beszélhetünk jóról, csak azért, mert fel lehet ismerni a számot, ami éppen szól. A teljes rendszer költsége (tápkábel, biztosíték, erősítő, mélyláda, hangszórók, hangszóró- és RCA kábelek, fejegység, zaj és rezgéscsillapítás) nem úszható meg 2 kilónál kevesebből. Természetesen új árakkal számoltam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17069) Toobee válasza BBéci (#17068) üzenetére


Toobee
veterán

Felületesen olvastam végig, külső média lejátszóra gondoltam, elnézést!

Ha már média lejátszó. Gondolom senki nem haragszik meg, főleg regger, ha bemásolom, amit írt. Az új Dune lejátszók.

https://barbieripnk.hu/

(#17070) mp54 válasza BBéci (#17062) üzenetére


mp54
senior tag

A jövőben megvásárolandó Pana 50ST50 tv hangját javítanánk egy meglévő Sony mini hifi-vel.
A hifin egyetlen hang bemenet van: analóg sztereó RCA. A tv-n NINCS ilyen kimenet, csak optikai és fejhallgató. Van azonban SCART. Akkor most a SCART-on nem kapható vissza az a hang, ami a DVD lejátszóból HDMI-n a tv-be bement?

[ Szerkesztve ]

(#17071) #09634560 válasza dzvk (#17039) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még Patice által leirt módszeren kivl Scart-rca áralakitóvan tudod vinni az erősitőd AUX (line in) bemenére akkor is lesz hangod. A tévé nem fog elnémulni mivel épp te irtad hogy analóg, azt mute gombbal kell megtenni.

(#17072) BBéci válasza mp54 (#17070) üzenetére


BBéci
titán

Pontosan ez a helyzet.
A megoldás: házimozi erősítő és hangdobozszett vásárlása! Az a tévé megérdemli.

(#17066) tdd587
Az 5000 euróba kerülő Norma Revo IPA-140 szerintem high-end sztereó erősítő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17073) Ed Parker válasza BBéci (#17068) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebben egyet is értünk, akkor inkább úgy fogalmazok, hogy van az alap autóhifi, ami ugyanúgy okozhat másnak örömet és nem feltétlen kell rá 100ezret költeni.
Természetesen új áron,fejegyseg, hangszórók, kàbelek,erősítő, stb.
De a jó fogalma Neked is és nekem is más, mindig mihez viszonyítjuk?

Aztán a közép és felső kategoria, ami a csillagos ég.

(#17074) tdd587 válasza Ed Parker (#17067) üzenetére


tdd587
őstag

5000 EUR (új áron számolva) már vannak egész jó hangfalak, messze nem belépő cuccok. De hogy a hi-end nagyon messze van még, az biztos.

100.000 EUR sem a vége még és én pl. nagyon szeretném, ha megérdemelném, hogy ott tartsak már. Én azzal szoktam nyugtatni magam, hogy ha annyi lé lenne, akkor én is más lennék és se időm, se kedvem nem lenne zenét hallgatni.

Amúgy szerintem nem jó a százalék, erről kb. én álmodok egyedül, másokat ez itt nem nagyon érdekel és ha nyerné is a lottón az összeget, előbb költözne kertes házba/venne mercit/nyaralná el stb. mint hogy irány a kereskedés...

BBéci: hangfalról volt szó.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17075) #09634560 válasza dzvk (#17048) üzenetére


#09634560
törölt tag

Átkapcsolos kell és EXT-re kell állitani ako lesz rendes hang

(#17076) mp54 válasza BBéci (#17072) üzenetére


mp54
senior tag

A tv gazdájának nem lesz erre se pénze, de inkább igénye...Azt, hogy legalább ilyen "jó" tv-t vegyen ,arra is nekem kell rábeszélni....(42" is elég lesz 2,5-3 méterről, LCD se rossz...)
Tovább erőltetve az "abból főzzünk, ami van" vonalat, működne-e a következő:
A tv adás+ a saját médialejátszó hangját (lehet, hogy a kettő ugyan az?!) SCART-on keresztül , meg a DVD sztereó analóg RCA kimenetét IS, egy közösítő segítségével rádugom a HIFI egyetlen bemenetére??? Ha igen, DVD hangja kijönne a tv hangszóróin is? (HDMI-in odamegy...)
Ha nem elég világos: az lenne a jó, ha minden hang állandóan a hifi bemenetén lenne, és ha bekapcsolom a hifit erősítő módban, akkor azt hallgatom, ha nem, akkor a tv hangszóróit...

[ Szerkesztve ]

(#17077) BBéci válasza Ed Parker (#17073) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem van egy minimum, ami alá nem szabad menni. Ez vonatkozik hifire, házimozira, autóhifire, nőre, kajára, piára.
Te is tudod, mi a jó, nem véletlenül vettél az Onkyo 608 helyett Arcam AVR400-at, mellé Hegel H200 sztereó erősítőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17078) tdd587 válasza BBéci (#17072) üzenetére


tdd587
őstag

Lehet csak szétoffolom a topikot, de egy integrált erősítő hogy lehet hi-end? Még a ML 383 sem volt az, csak egy nagyon jó (ML kedvelőknek a legjobb) integrált erősítő. Mivel a ML gyárt külön előfokot és végfokot, amik magasabb minőséget képviselnek, egy kompromisszumos/kisebb termékük aligha lehet hi-end...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17079) Poplacsek válasza Toobee (#17069) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Ez nagyon jó, úgy néz ki, most már tényleg lesz Dune Pro! Na most feldobódtam! :C

[ Szerkesztve ]

(#17080) Ed Parker válasza tdd587 (#17074) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Sztem erre egy másik topik kellene hiend és felette címmel.

Ott lehetne ekkora számokkal dobálózni, itt sztem nem sok értelme van.
Én is a második célcsoportba tartozom, pedig elherdáltam már én is egy jelentős összeget hifire.

Béci: persze ez így is van, de ezek azért még föld közeli cuccok, nem azok amiről tdd587 fórumtárs beszél.

[ Szerkesztve ]

(#17081) HornedReaper válasza BBéci (#17068) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nekem a Yamaha analóg bemenettel mostanában a Mozillában megnyitott cumókat "5.1-ben" nyomja (youtube, webes rádió..)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17082) BBéci válasza tdd587 (#17078) üzenetére


BBéci
titán

A high-end ma már nem a szó szerinti - felső véglet - jelentésében használatos, hanem egy meglehetősen széles kategória elnevezése. Sajnos sokan ráhúzzák felső-középkategóriás cuccokra, ami engem rendkívüli mértékben bosszant, de nem lehet mit tenni ellene. AVO-s kollégáimmal sokat agyaltunk a besorolásokon, nagyjából a nemzetközi szaksajtóban elfogadott ár és minőségi kategóriákhoz igazodunk. Ennek értelmében az említett Norma simán belefér a high-endbe. Az pedig durva tévedésnek érzem, hogy integrált erősítő nem lehet high-end és most nem kezdem sorolni a nyilvánvaló példákat.
A müncheni HIGH END 2012 kiállításon is találkoztunk az "ultra high-end" kifejezéssel. Amiket Te emlegetsz, azok oda tartoznak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17083) Peak válasza BBéci (#17082) üzenetére


Peak
addikt

Az "audiofil" kifejezés egész pontosan mit takar szakmai nyelvben, illetve a köznyelvben?
Ez is egy kategória lenne? Sokan keverik a HiFi-t az audiofillel... lehetne egy kicsit tisztázni ezt a kérdést is.
Vagy rossz ötlet?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17084) BBéci válasza Peak (#17083) üzenetére


BBéci
titán

Te talán még nálam is többet bújod a netet, a választ is bizonyára megtaláltad, amihez nem tennék hozzá semmit. [link]

Hiába tisztázzuk mi itt a high-end és az audiofil kategóriák jelentését, határait, ha a köznyelvben tojnak rá, az emberek 90%-a helytelenül használja.
Szerintem aki ebbe a topikba jár, helyén kezeli ezeket a kifejezéseket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17085) ricsik válasza Ed Parker (#17080) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem sem 100e euro-nál kezdődik a High-End. A High-End nem egy állomás, hanem egy besorolási osztály. Nyilván minőségben nem ugyanaz a 5.000 EUR és a 100.000 EUR készülék, de ha elérnek egy bizonyos minőségi szintet, akkor mindkét esetben beszélhetünk High-End készülékről szvsz.

(#17086) Dorian válasza tdd587 (#17078) üzenetére


Dorian
félisten

Hagyjuk már ezt a hi-endezést. Kéretik tudomásul venni, hogy a topiklakók és kérdezők 99,9999%-nak sosem lesz pénze és igénye ilyesmire, tehát a mi szempontunkból ezek igazából nem léteznek, kár szót pazarolni rájuk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#17087) Peak válasza ricsik (#17085) üzenetére


Peak
addikt

Mik ezek a minőségi szintek?
Meg van határozva valamilyen paraméter, érték vagy tulajdonság, ami alapján egy gyártó el tudja dönteni, hogy a termékét egész pontosan melyik osztályba is sorolja?
Vagy az ujságírók és a vásárlók ez alapján tudják beazonosítani az osztályt egy terméknél?
Netán az ár az, ami ebben az esetben mérvadó?
A 100.000 ft. alatti az gagyi, a 300k alatti az közép osztály, de nem hifi? Vagy Hi-Fi az is?
Hisz ráírták régen a szalagosmagnókra is hogy HiFi.

Számomra ez kicsit homályos, hogy egész pontosan most hogy is van ez, hogy valamire rá lehet mondani hogy highend, vagy hifi, vagy audiofil, vagy ultrahighend, amire más nem mondaná? Ezek alapján ez nem tűnik valami egzakt dolognak, mint felhasználó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17088) bajnokpityu válasza Dorian (#17086) üzenetére


bajnokpityu
félisten

+1

Plusz én már valszeg meg sem érdemelném, mert alig hallok minőségi difit egy 2 millás, és egy 30millás lánc között. Annyiból persze furcsa, hogy az élőzenénél persze hallom, hogy mennyivel nagyobb a sávszélesség.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17089) DjKoxi válasza dzvk (#17034) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ha veszel egy optikai kábelt, és összekötöd a tv-t az erősítővel akkor az erősítődet az optikai bemenetre kapcsolva minden hang fog szólni. ( lehet van ami csak 2.0-ban BBéci :) ).
Ha nem szól, akkor vagy nem nyomtad be kattanásig az optikai kábelt, vagy a tv hang menüjében aktiválni kell az optikai kimenetet. Legjobb ha auto-ra állítod.

(#17090) Ed Parker válasza Dorian (#17086) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

+1

ugyanezt mondom én is,ez egy rossz topik az effajta témákhoz és álmodozni is kár róluk,engem is hidegen hagy.

Ricsik: számomra sem világos hogy mi alapján történik az árképzés és a besorolás,soha nem is kutattam,egyszer találtam egy holland fórumot,ami tele volt ilyen mese dolgokkal,érdekességképpen jó volt,de számomra tök felesleges és lényegtelen dolgok.
szóval nekem az 5000€-s szint már bőven jó és valahol itt is van a vége.

[ Szerkesztve ]

(#17091) BBéci válasza Ed Parker (#17090) üzenetére


BBéci
titán

A Canton Reference dobozok is beleférnek az 5000-be. Mármint a frontok. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17092) still2


still2
tag

Sziasztok! Van egy H/K 355 erősítőm és hozzá Jamo 606 hangfalrendszer. Nekem jelenleg megfelel. Ezt azért írtam mert tudom hogy mi az általános vélemény ezekről a hangfalakról. Milyen mélynyomót válasszak ehhez a felálláshoz. A szoba kb. 5x4m. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#17093) Rebell válasza still2 (#17092) üzenetére


Rebell
senior tag

Anyagi keret? Új vagy használt?

(#17094) Ed Parker válasza BBéci (#17091) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

1700€-ert vannak nálunk,a 9.2-es akcióban.

(#17095) still2 válasza Rebell (#17093) üzenetére


still2
tag

30 ezer körüli összeget gondoltam és használtat. Nem tudom ehhez a szobához milyen nagyságrend passzol. Az erősítőhöz válasszak vagy a hangfalakhoz?

(#17096) andorra válasza Peak (#17087) üzenetére


andorra
őstag

Az audiofil kifejezés, nem készülékekre vonatkozik, hanem olyan személyekre, akik nagyon igényesek a rendszerük hangzására és ez nem okvetlenül abban nyilvánul meg, hogy minnél drágább készülékeket igyekeznek beszerezni.
A hifi kifejezés már idejét múlta, elkoptatták. Egy olyan szabvány volt, amit a legtöbb készülék már régen is is játszva teljeístett..
Abba bele kell törődnöd, hogy ezen a területen nincsenek egzakt módon megfogalmazható minőségi szintek.

[ Szerkesztve ]

(#17097) nebulo5 válasza still2 (#17095) üzenetére


nebulo5
senior tag

Ha türelmes vagy, vársz még 1 - 2 hetet! Addig, remélhetőleg reális (kb. 20.000 Ft-ra) árra csökken ennek a "mélynyomónak" az ára! A hang dobozaidhoz tök jó lesz... Persze, ha az erősítőhöz méltóbb sub-ot kívánsz beszerezni, akkor valami mást kellene találnod, úgy 25 e. környékén.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#17098) Rebell válasza nebulo5 (#17097) üzenetére


Rebell
senior tag

Szerintem ez a 8as kicsi, még a 20nm-hez is.

Akkor legalább a 10est kellene választani (ha van)

still2 Esetleg ez?

vagy ez

üdv
Laca

[ Szerkesztve ]

(#17099) orbano válasza Ed Parker (#17058) üzenetére


orbano
félisten

akkor másképp mondom: a tisztességes hangzáshoz kell egy jó szett, ami 30k-nál indul. egy jó erősítő ami kiszolgálja 60-80k-nál, egy szub rész megint 30 + 30, egy fejegység, ami kiszolgál egy ilyen rendszert (én aktív hívő vagyok ,de mondjuk hogy megoldjuk passzívban kompromisszumosan) az úgy 60-80k, mert kell a 3 pár preout. aztán kell az ajtószigetelés, kábelezés, stb. ami 100k körül jön ki. ez összesen 300k minimum. én ez alatt nem vennék hifit, mert elégedetlen lennék, szarabbul szólna, mint az otthoni húsz éves hangszóróm egy gagyi technics erősítővel.
ha meg olyasmit akarok, amit otthon is hallok, akkor az rsII az alapszint, tehát 100k felett indulunk csak a fej, egy erősítő közelít a 150-hez, egy szett 50k-tól indul, stb...
és akkor egy dex p9, genesis, brax, stb. színvonalról már ne is beszéljünk... ami persze nem mindenkinek cél, de egy ilyen embert nem győzől meg, hogy egy 20e forintos erősítő jó ár/érték arányt képvisel :) és olyan túlzottan egy ilyen "sznob" sem akar nagy dolgot, csak hogy szóljon úgy a zene a kocsiban, mint a 30 éves otthoni hifinken...

na de bocs ez már nagyon off...

A vér nem válik VAZZE!™

(#17100) python1 válasza orbano (#17099) üzenetére


python1
veterán

""sznob" sem akar nagy dolgot, csak hogy szóljon úgy a zene a kocsiban, mint a 30 éves otthoni hifinken..."

Úgy nem fog szólni,mint otthon! ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.