Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17701) torma1981 válasza Toobee (#17699) üzenetére


torma1981
veterán

Én Pécsen lakom. Nálunk a környéken is van néhány jó borászat. :)

(#17702) tdd587 válasza bajnokpityu (#17700) üzenetére


tdd587
őstag

Társaságban minden hifi rosszabbul szól. A bort viszont egyedül kár inni, azt meg kell osztani mással.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17703) spiky03


spiky03
veterán

Ha már volt szó játékokról. :)
Nem rossz kis videó lett ez szerintem.
Assassin's Creed
Elvileg film is lesz belőle. Igaz a játékot nem ismerem, de filmre kíváncsi vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17704) Parci válasza BBéci (#17697) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bbéci: így van, ezek érzékszervek, érzékelés, van, aki erre érzékeny, van, aki arra. én például nagyon nem szívesen innám azt a turánt, mert borra nagyon háklis vagyok.

érdekes amúgy, hogy ott sem igaz minden esetben, hogy drágább = jobb, de nagy vonalakban persze nem véletlenül kerül többe egy komolyabb bor (alacsony tőketerhelés, válogatás, éveken át érlelés stb.). pont az attila cuvéénél mondjuk lehet töredék áron is jobb/hasonló bort találni.

egy szó mint száz, a különbséget én sem objektíve vitattam, azt mondtam, hogy én bizony nem hallottam ilyet. már sokszor leírtam, hogy azért, mert xy érzékel valamit, még nem biztos, hogy az úgy is van. így jobb híján arra érdemes költeni, amit fontosnak tart az ember. valakinek ez egy kábel, másnak egy kávé, a harmadiknak egy tál étel stb. :)

pityu: így van, a lényeg a zene, amit hallgatsz rajta. egy szint fölött, és főleg egy idő (pár év útkeresés) után szerintem arra juthat az ember, hogy nem érdemes az egyes rendszerek közötti "nüansznyi" (amik persze erre kihegyezve figyelve "gigantikusak") különbségeket keresni, azzal kell foglalkozni, amire az egész cucc született: zenét hallgatni. ezért írtam a fotózást, igen sok variálás után mostanra ott tartok, hogy persze, van sokkal jobb és rosszabb cucc is, de igazából a rosszabb cuccok is elég jók már ahhoz, hogy megcsináljam azt a képet, úgy, ahogy érdemes.

xt: szívesen, úgy sem hallgattam még igazán high-end cuccokat. ráadásul ami annyiba kerül, hogy úgy sem alternatíva nekem, ott nem zavar, ha valami extrém :) jót hallok. de amúgy sincs összehasonlítási alapom, az igazi teszt az lenne, ha együtt hallgatnám meg az én holmijaimmal is, ám arra nem fog sor kerülni. :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17705) BBéci válasza Parci (#17704) üzenetére


BBéci
titán

Én is háklis vagyok a borok minőségére, mégis kedvencemmé vált a Turán, amit ezek szerint meg sem kóstoltál.
Azért, mert xy egy adott helyen és pillanatban nem érzékel valamit, még nem biztos, hogy az nem úgy van, ahogy másik 5-10 ember érzékeli. Tehát arra akár érdemes költeni!
A két Norma közé csatlakoztatott Transparent XLR akkora változást, javulást idézett elő, mintha a készülékeket eggyel magasabb kategóriásra cseréltük volna. Hihetetlen, de szó szerint igaz. Kipróbáltuk YG Carmel (20000 euró/pár) hangdobozokkal is, azok még jobban felnagyították a különbséget. Abban a tesztben szerepelt a Furutech LineFlux is.
És annak az XLR kábelnek a nagyobb testvérét használja Xtreme topiktárs, nem véletlenül cserélte le, hallottam az általa okozott változást. Csak fogtam a fejemet, nem akartam hinni a füleimnek.
Nem kell egymás mellett lennie a két rendszernek, mert amit hónapok óta hallgatsz, annak minden rezdülése bevésődött az agyadba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17706) Parci válasza BBéci (#17705) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őszinte leszek: az egri korona borháztól olyan bort, amit én szívesen innék, még soha életemben nem kóstoltam. fogalmam sincs, hogy évekkel ezelőttig, amikor végleg elástam őket, pont ezt a turánt kóstoltam-e. de, mivel ennyiszer szóbakerült, lövök majd egyet valahonnan, ránézek, és ha finom, jó bor, elsőnek írom majd meg. addig az általam kóstolt megszámlálhatatlan palack bor ismeretének birtokában maradok erősen szkeptikus. pláne azzal kapcsolatban, hogy az idézett bort mustsűrítményezés, cukrozás, töklevezés és egyéb, ugyan a remekül szabályozott magyarországon jogszerű, de igazán borszerető ember által mélyen megvetett módon kémiázzák-e. persze 659 ft-ért édes bort a fentiek nélkül nem is lehet megcsinálni.

sőt, ha legközelebb beszélek szecskő tamással, vagy losonci bálinttal (ez egy héten belül megtörténik, mert szedni kell már az olaszrizlinget is), rákérdezek az édes turánra, mint műfajra. mindketten termelnek turánt, ráadásul az egri borvidékhez sokban hasonlatos mátrában. abban azonban addig is egészen biztos vagyok, hogy természetes módon készítve, 659 ft-os (vagy 1100 ft-os) polci áron nem létezhet 0,75 literes édes vörösbor.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17707) tdd587 válasza BBéci (#17705) üzenetére


tdd587
őstag

Abban a tesztben szerepelt a Furutech LineFlux is.

Ezt a tesztet hol tudom elolvasni?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17708) ^Boss


^Boss
őstag

Valaki ? :)
Denon 1312 melle a jamonal jobb hangfal mondjuk 100 korul kaphato?
Kabelezesre mennyit szanjak, es mik a buktatoi, milyen kabelek ajanlhatoak egy ilyen also-kozep kategoriaba?

Koszi!

(#17709) Vikthor válasza ^Boss (#17708) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egy ilyet vagy ilyet vagy egy ilyet el tudnék képzelni mellé...

Akár még ez is...

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17710) ^Boss válasza Vikthor (#17709) üzenetére


^Boss
őstag

Az utolso nagyon tetszik. Amit meg neztem az egy wharfedsle vardus300 volt, arrol mik a velemenyek? Jobb a crystal?

(#17711) MaTTeS válasza ^Boss (#17708) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Dynavoice

Vagy 90-ből a Proson Event szett: front, center, hátsók

Ezeket szerintem meg tudod náluk hallgatni. A Dynavoice-t mindenképpen meghallgatnám

[ Szerkesztve ]

(#17712) spiky03 válasza ^Boss (#17708) üzenetére


spiky03
veterán

Talán még ez is jó lehet.
Proson Stadium
Mi meghallgattuk náluk, nem volt rossz hangja, meg ha ebből veszek ötöt, akkor akciósan adják, nah meg tuti, hogy homogén lesz a rendszered. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17713) ^Boss


^Boss
őstag

köszi a tippeket.
[link]

erről mi a vélemény? ezt betudném szerezni ismerős által jó áron, azért kérdezem.

(#17714) TCr válasza ^Boss (#17713) üzenetére


TCr
veterán

Mi az a jó ár?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17715) ^Boss válasza TCr (#17714) üzenetére


^Boss
őstag

90-ért

(#17716) BBéci válasza tdd587 (#17707) üzenetére


BBéci
titán

Nem született róla cikk, utalások vannak rá a Norma párosról leírtakban és a készülő YG bemutatóban is megemlítem majd a Fluxokat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17717) TCr válasza ^Boss (#17715) üzenetére


TCr
veterán

:U
Ha 50-60-at írtál volna azt mondom ok, de akkor már sokkal inkább a fentebb említett hangsugárzók.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17718) MaTTeS válasza ^Boss (#17715) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Annyiért inkább a Proson Event szett. Egyszer hallottam egy olyan Wharfit. Hát mit mondjak, inkább nem kérek belőle. A hátsó hangdobozok szánalmasan picik, na nem mintha a centerje hatalmas lenne... Szinte árad belőlük az olcsóság.

(#17719) Warter válasza ^Boss (#17715) üzenetére


Warter
őstag

+1 a Proson és Dynavoicenak. Helyedben azokat mindenképpen meghallgatnám.

(#17720) ^Boss válasza Warter (#17719) üzenetére


^Boss
őstag

így lesz, a proson szimpatikus is így első blikkre. :D
az erősítőre visszatérve: a denon 1312 árkategóriájában van nála jobb esetleg?
és még mindig nagy kérdésem: mennyibe lesznek a szükséges kábelek, egyáltalán milyen ajánlotok egy ilyen "szett"-hez? :R

(#17721) TCr válasza ^Boss (#17720) üzenetére


TCr
veterán

Persze, használtan vannak mérföldekkel jobb erősítők.

Kb. a hangfalszett 10%-a legyen a kábelek ára, vagyis 100 ezer Ft-os szetthez átlagban elég az 500-600 Ft-os kábel.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17722) Tamoo válasza ^Boss (#17720) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

300-400-500Ft/m ár mondjuk indulásnak elég lehet. Milyen hosszú kell kb? frontokhoz, hátsókhoz?

(#17723) ^Boss válasza Tamoo (#17722) üzenetére


^Boss
őstag

center-frontok: 3méter
egyik hátsó 5.5
másik hátsó 8.5
körülbelül így számoltam.

(#17724) Tamoo válasza ^Boss (#17723) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Két hátsóhoz is ugyanolyan hosszút ajánlott venni.

(#17725) ^Boss válasza Tamoo (#17724) üzenetére


^Boss
őstag

csak az a gond, hogy ugyanarról az oldalról közelíteném meg, és így amennyivel arrébb lesz, annyival hosszabb a dolog. másképp a szoba közepén megy a földön egy kábel :DDD

(#17726) Toobee válasza ^Boss (#17725) üzenetére


Toobee
veterán

Attól még ugyanolyan hosszút vegyél, a jelút miatt.

https://barbieripnk.hu/

(#17727) Tamoo válasza ^Boss (#17725) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nem akarsz rá sokat költeni, mkh kábellel is simán el lehet lenni. :U de ezt itt csak félve mondom. :DDD Lényegében 170Ft/m

Aztán ha elkapott a gépszíj, nem bánod majd hogy nem egy 800Ft/m árú kábelt kell "kukáznod". ;]

[ Szerkesztve ]

(#17728) ^Boss válasza Toobee (#17726) üzenetére


^Boss
őstag

értem rendben, az előbb félreértettem a dolgot.
kábelből akkor kezdőknek ajánlható az előbb említett 170ft/m-es cucc is? egy z-5500-as pc-s hangfalszettem volt, ehhez mérten az előrelépés ígyis-úgyis nagy lesz. :)

(#17729) Toobee válasza ^Boss (#17728) üzenetére


Toobee
veterán

Én még nem hallottam, de nem kifejezetten hangfalkábel. Vegyél belőle 4 métert, abból kijön 2*1 méteres hf kábel, éjszakára bekapcsolva hagyod, reggelre nagyjából tűrhető lesz. Aztán döntesz, hogy elég-e, vagy jobbat akarsz. Én biztos nem venném, de te tudod. Az is lehet, hogy egy fokkal se rosszabb, mint az olcsó hf kábelek.

https://barbieripnk.hu/

(#17730) BBéci válasza Tamoo (#17727) üzenetére


BBéci
titán

Bajnokpityu szokta mondogatni: a kerítésdrót is vezeti az áramot.

Amíg nem próbál ki valami normálisat is, honnan tudná, milyen a jó kábel???

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17731) TCr


TCr
veterán

A tegnapi film / játék OST témához még egy kis off:

Joan Baez / Ennio Morricone - Here's To You

Ugyanez "élőben"

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17732) ^Boss válasza Toobee (#17729) üzenetére


^Boss
őstag

egy olcsóbb kategóriában elég jó hf-kábelt tudsz ajánlani? meglátjuk majd a keret hogy áll addigra :)

(#17733) Toobee válasza ^Boss (#17732) üzenetére


Toobee
veterán

KCE-LSW25 ez van a sorroundoknál, de előre biztos nem raknám, illetve raktam, de kaksi volt.

https://barbieripnk.hu/

(#17734) TCr válasza ^Boss (#17732) üzenetére


TCr
veterán

Proson 1,5 mm2

Proson 2,5 mm2

Én is ezeket használom.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17735) Tamoo válasza BBéci (#17730) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Vesz a frontokhoz, nem pénz. Kipróbálja milyen. Ha nem tetszik, lényegében nem bukott "semmit". Egy inakustik starhoz képest, ami mondjuk itt ajánlva volt régebben nem kifejezetten rosszabb. Hetekig használtam most mkh kábelt. Alap kategória mellett szvsz megfér.

Toobee: LSW25 nekem elég sokáig jó volt a frontokhoz. Jobban bejött mint a gotham meg inakustik star. Aztán jött a bartfay, cat7, most meg néhai. És itt most valszeg meg is álltam amíg ez a cucc van.

[ Szerkesztve ]

(#17736) TCr


TCr
veterán

Holnap kapok próbára egy digit IC-t a Popcorn és a Denon közé.
Van ezeknek a kábeleknek iránya, vagy mindegy, hogy melyik felét melyik eszközbe dugom?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17737) Tamoo válasza TCr (#17736) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha nincs jelölve rajta, akkor a feliratok olvasási irányában kösd be!

(#17738) Toobee válasza Tamoo (#17737) üzenetére


Toobee
veterán

Ha az sincs, akkor a dugók színe szokott még iránymutatást adni, de nem tudom, hogy merről merre.

https://barbieripnk.hu/

(#17739) TCr válasza Tamoo (#17737) üzenetére


TCr
veterán

Mármint a forrástól (Popcorn) induljon a szöveg?

Egyébként DIY kábel, úgy látom szöveg nincs rajta, de mintha lenne rajta az egyik dugó előtt egy fehér nyíl.

Ha nyíl mutatja, akkor (gondolom) a forrás ---> erősítő az irány?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17740) Toobee válasza TCr (#17739) üzenetére


Toobee
veterán

Amerre áramlik az akármi, amit el szeretnél juttatni egyik helyről a másikra, arra mutasson a nyíl/felirat.

https://barbieripnk.hu/

(#17741) torma1981 válasza TCr (#17734) üzenetére


torma1981
veterán

Én is. Szerintem jók. :)

(#17742) Tamoo válasza TCr (#17739) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Igen, forrás-->erősítő. Aha, én is látok rajta valami kis nyilat. Ha meg majd nem tiszta, megkérdezed a készítőt.

(#17743) BBéci válasza Tamoo (#17735) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs gyakorlata, tapasztalata, honnan tudná, milyen a jó kábel, honnan tudná, mire képes a Denon erősítő a hozzá csatlakoztatott hangdobozokkal, honnan tudná, hogyan kell szólniuk? Viszonyítási alap nélkül szinte reménytelen eset, a Logitech nem számítható annak.
Legalább két különböző madzaggal kell kezdeni, amelyik jobban tetszik, az maradhat a rendszerben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17744) tdd587 válasza BBéci (#17716) üzenetére


tdd587
őstag

Kár, érdekelt volna. Megnéztem a Flux kábelek árait és annyiért már elég tisztességes gyártók árulnak elég tisztességes drótokat. A Furutech az én fejemben még mindig csatlakozó- és elosztógyártóként él. Régen pl. a Harmonic Tech is tőlük vett csatikat.

Tényleg HT kábeleket nem teszteltél mostanában?

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17745) Tamoo válasza BBéci (#17743) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez igaz. Kérjen "kölcsön"! :)

(#17746) BBéci válasza tdd587 (#17744) üzenetére


BBéci
titán

Mindegyik Furutech kábel megéri az árát, a HDMI és USB madzagaik is és nem csak a Flux széria. Eszméletlen szép és minőségi kivitelük mellett jól is működnek, a PowerFlux különösen jó hatással volt a Norma erősítőre és a CD-játszóra is. Az elosztóik szintén kiválóak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17747) tdd587 válasza BBéci (#17746) üzenetére


tdd587
őstag

Lehet, csak ennyiért már HT magic sőt photon is van, nordost valhalla, siltech meg akármi. Azért kérdeztem a Furutech Flux szériát, mert ennyi pénzért már nagyon sokat kell letenni az asztalra.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17748) Parci válasza tdd587 (#17747) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvárható, hogy ennyi pénzért már kávét is főzzön a rézdrót! :DDD (bocs ;))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17749) Toobee válasza Parci (#17748) üzenetére


Toobee
veterán

Éjjel elmehetnénk pár méter felsővezetékért, az nem kerül semmibe. :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17750) Patice válasza Toobee (#17749) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy darabig.... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.