Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Warter válasza daytonka1 (#18046) üzenetére


Warter
őstag

Kezd már el a legelején. Milyen lejátszó, milyen erősítő, milyen hangfal, milyen kábelekkel, milyen film. Pontos típus jelzésekkel. És ne harapófogóval kelljen kihőzni belőed, különben nagyon sokáig fog tartani, hogy bárki bármiben is segíteni tudjon.

(#18052) Toobee válasza daytonka1 (#18050) üzenetére


Toobee
veterán

Ha filctollal van ráírva, attól az még nem típus, szerintem nem is létezik ilyen, legalábbis én nem találtam.

https://barbieripnk.hu/

(#18053) daytonka1 válasza Warter (#18051) üzenetére


daytonka1
tag

Erősítő maranz 7300 Sajnos a dvd pontos típusát nem tudom mert melóhelyen vagyok de a Márkája pioneer 37000ft volt a média palyer wd live.A hangfalkábel egyszerű réz bolti.
Jamo S 416 HCS 3 hangfalszett.(a boltba kristálytisztán szóltak a hangfalak)

(#18054) daytonka1 válasza Toobee (#18052) üzenetére


daytonka1
tag

http://www.procinema.hu/marka/jamo/hangsugarzo-szett

(#18055) Toobee válasza daytonka1 (#18054) üzenetére


Toobee
veterán

Mit kell néznem?

(#18056) daytonka1: Értem, köszönöm szépen! Megtaláltam már, mikor beírtad a típusát. Ne várj tőle csodát...

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#18056) daytonka1 válasza Toobee (#18055) üzenetére


daytonka1
tag

ott az első hangfalszett amiről szó van

(#18057) Jim-X válasza daytonka1 (#18056) üzenetére


Jim-X
őstag

:Y

A játék az nem játék!

(#18058) BBéci válasza daytonka1 (#18053) üzenetére


BBéci
titán

Több oka lehet annak, hogy vacak a hangzás, de mégis hogy jutott eszedbe egy 400000 forintos erősítőhöz 60000 forintos 5.0 szettet párosítani? legalább a tízszeresébe kerülő hangdobozok illenek hozzá, méterenként 1000 forintos kábelekkel.
Az egyszerű bolti kábelt ruhaszárító kötél helyett használhatod, vagy kötözőzsinórnak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18059) daytonka1 válasza BBéci (#18058) üzenetére


daytonka1
tag

Megvezettek a saturnban. De ott a hangfalak tényleg jól szóltak. Azt mondták ezek jók filmhez és zenéhez is. Az a durva, hogy egyik barátom is vett ui.hangfalszettet és simán rárakta egy sony házimozi lejátszóra ezekkel a kábelekkel és neki kristálytisza hangzása van.Egy 40e sony h.lejátszó.

[ Szerkesztve ]

(#18060) Toobee válasza BBéci (#18058) üzenetére


Toobee
veterán

Az biztos, hogy nagyon rossz összeállítás, még a lejátszó típusát se tudjuk...Szerintem alapjáraton sz*r, és szimplán nem tetszik neki, gondolom komolyabb dobozok után kiabál a rendszer. A kábelekről nem is beszélve.

https://barbieripnk.hu/

(#18061) BBéci válasza daytonka1 (#18059) üzenetére


BBéci
titán

Botfülűek számára talán jók, szerintem tűzifának valók, ha Marantz 7300 is van a képben.
Ha elárulod, merre laksz, talán lesz valaki, aki segít beállítani a rendszeredet, de azokból a hangdobozokból tisztességes hangokat nem lehet kicsiholni, azt már magad is hallhattad. A kristálytiszta barokkos túlzás. Szerintem Te még nem hallottál valóban jó hangú rendszert.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18062) daytonka1 válasza Toobee (#18060) üzenetére


daytonka1
tag

A lejátszó WD tv live media PLAYER. főleg ezt használom Blue-ray filmekhez.

(#18063) daytonka1 válasza BBéci (#18061) üzenetére


daytonka1
tag

Pesten lakom, de ahogy szavaibl kiveszem vennem kellene egy hangfalszettet. Milyen típust javasolsz hozzá mert úgy hallottam nem minden hangfalat szeret a Maranz.

(#18064) BBéci válasza daytonka1 (#18063) üzenetére


BBéci
titán

Amíg nincs rá legalább 300000 forintod, addig felesleges foglalkozni a kérdéssel és annyiért is csak használtakat érdemes nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18065) Ed Parker válasza daytonka1 (#18059) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sztem túlköltekezted magad ezzel a marantz-cal,miért nem vettél Sony-t,amilyen a havernak van,ha azzal jól szól minden?

ahogy Béci is írta,egy ilyen erősítőhöz érdemes komolyabb dobozokat venni,különben egy tök felesleges üzletet csináltál.

[ Szerkesztve ]

(#18066) tjojo


tjojo
tag

Lehet hogy hangfalkábelt váltok, kipróbálom a fapaci félét.
Ha valakit érdekel 2x2m Excalibur kábel írhat bátran.
Másfél - két hónapos, lehet benne kb 150-200 óra.

(#18067) MunezXBK válasza daytonka1 (#18062) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Blu-ray, nem Blue-ray. ;)

(#18068) daytonka1 válasza BBéci (#18064) üzenetére


daytonka1
tag

Értem,csak engem az idegesít,hogy a Satunban a 70e.Ft-os Harman hangfalszett egy vacak lejátszóval is jobban szól.Egyszer ráraktam yamaha hangfalat de az még rosszabb lett,tompább.Ami érdekes, hogy nem digitális hanem analóg bemeneten rákötöttem egy yamada lejátszót és láss csodát szépen szólt ahogy kell.De az nem az enyém volt, kísérletnek jó volt.Tehát valahogy a digitális jelfeldolgozásnál tompul le.

(#18069) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, szép estét. Egy nem igazán fontos kérdésre keresem a választ. Mind az erősítőmön, mind a hangkarim digital out beállításai között találtam DSP hangzás effekteket. Jó ez valamire, Ti használjátok?
Én próbaképp nyomkodtam, de vagy én nem vagyok tisztában dolgokkal, vagy tényleg csak ilyen parasztvakítás szaga van az egésznek ... :F
Esetleg komolyabb, drágább cuccokon vannak használható effektek? Nekem annyira kínai szaga van, hogy hihetetlen...

Hjah, ha nem lenne tiszta esetleg, miről is beszélek, ilyen effekteket találtam, hogy fürdőszoba, barlang, koncertterem, csatorna ... stb :F

[ Szerkesztve ]

(#18070) ginola válasza daytonka1 (#18068) üzenetére


ginola
addikt

Vacak hangfalszettől mit vársz?

(#18071) daytonka1 válasza ginola (#18070) üzenetére


daytonka1
tag

Analógon miért tisztább?

(#18072) #10726912 válasza daytonka1 (#18068) üzenetére


#10726912
törölt tag

Javasolnám, hogy nagyon türelmesen, egy-két napot rászánva ülj le az új rendszered elé, nézegesd át a polaritásokat a hangfal bekötéseknél (nem nehéz téveszteni, mindenkivel elő fordulhat), majd vedd elő az erősítőd leírását és figyelmesen olvasd el, próbáld is ki a menüjének a beállításait. Ez a durva beállítás. Ha ezen végig értél és megvan az alap, akkor szórakozhatsz a finom beállításokkal (késleltetés, center, surround dB beállítás, stb).
Nézd át a DVD-d setupját is, eléggé zavar, hogy azt írtad: a Pionerhez képest a YAMADA-val sokkal tisztábban szól... :U

[ Szerkesztve ]

(#18073) daytonka1 válasza #10726912 (#18072) üzenetére


daytonka1
tag

Csak analógon, digitálisan ugyan olyan vacak.A polaritásokat mérőműszerrel ellenőriztem és jó. A beállításokon kb 2 hónapja kísérletezgetek.A koax csatlakozó kábel 5000ft volt(aranyozott). Az biztos jó.

(#18074) zolaas válasza daytonka1 (#18068) üzenetére


zolaas
senior tag

Lehet, h csak paranoiás vagyok, de ez gondolom csak vicc... yamada vs pio:D pl. Vagy Marantz-hoz jamo, abból is a legszarabb:D Ha tényleg ez az erősítőd van ahhoz, legalább 1 milkás doboz szett dukál. plussz ez az...De tényleg nézz körbe itt-ott, használtból kb 500-ból kijön egy pofás szett.

Nem személyeskedés, de számomra ez nagyon kamuszagú, provokációnak tűnik. Ne legyen igazam. Adjál egy címet privátban és eskü elmegyek hozzád és megmondom a tutit, ha tényleg sztd-néd.

1 példa ezeket 500-ért sztm elhozhatod, elég régen hidetődik.

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#18075) Toobee válasza zolaas (#18074) üzenetére


Toobee
veterán

Látom valaki nagyon spórol a betűkkel :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#18076) daytonka1 válasza zolaas (#18074) üzenetére


daytonka1
tag

Sajnos nem kamu, de amikor vettem a Maranz-ot nem gondoltam , hogy váratlan kiadásaim lesznek.(haláleset a családban) Ez lekorlátozta a lehetőségeimet azért vettem jamo-t.A yamada kölcsönbe volt. Ha egy ksi pénz összejön veszek jobb hangfalat bár már félek tőle nehogy cseberből vederbe kerüljek.

(#18077) Csabroncka válasza daytonka1 (#18073) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem elfogultság végett, de vidd el az erősítődet a Netdepoba ott megmondják mit illik és mit kell rákötni (velem nagyon rendesek voltak).
Kipróbálhatod, mit is tud valójában az az erősítő és gyanítom lehidalsz ha olyat kap amit megérdemel! :)

"mindig furcsának tartom, hogy egyesek nem törekednek az optimális kompromisszumokra, a legviccesebbnek azt tartom amikor egy felső kategóriás plazma-tv-t DivX-el és belső lejátszóval akarnak etetni és kiröhögik aki azt mondja, hogy nem jó ennek az 1500Ft-os HDMI kábel..."

Optimális kompromisszum!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18078) daytonka1 válasza Csabroncka (#18077) üzenetére


daytonka1
tag

Ez jó ötlet, mert gondolom rá is kötik nekem egy szettre és akkor tuti jót kapok. Köszönöm.

(#18079) #10726912 válasza #48613632 (#18069) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azok kb semmire sem jók. Legalábbis én még értelmét nem láttam. Lehet, hogy valaki más tudja, milyen zenét kell fürdőszoba ( :C ) hangzásban hallgatni, de nekem sem sikerült eddig rá jönnöm, nem vagy egyedül :))

(#18080) bajnokpityu válasza Toobee (#18075) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hogyhogy nem millenarison? Kineztunk lohalalban, nagyon sokat fejlodott buda miota nem itt lakunk. Egesz eheto volt a hang is. De azert itthon jobban tetszik:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18081) Tamoo válasza tjojo (#18066) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha majd meguntad fapaciét engem az érdekelne egy próbára! ;]

(#18080) bajnokpityu: Jó volt amúgy a "műsor"? :)

[ Szerkesztve ]

(#18082) Toobee válasza bajnokpityu (#18080) üzenetére


Toobee
veterán

Áááá, hazajöttem a buli miatt, aztán abból se lett semmi, mert lemondta mindenki. Fáj a torkom, fáj a kezem, hányok a májgombóctól, tegnap berúgtam...csupa csupa kamu dolog. Ha ezt tudom biztos, hogy maradok estére...főleg, hogy egy köpésre volt tőlem, utána meg át lehetett volna ugrani a Parkba inni pár kéccá tequila sört. Nem is bosszantom fel magam :(((

https://barbieripnk.hu/

(#18083) bajnokpityu válasza Tamoo (#18081) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Par percre ugrottunk be. Sztem jo volt, de borzaszto sokan voktak. Szardinia.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18084) tjojo válasza Tamoo (#18081) üzenetére


tjojo
tag

Majd meglátjuk. Mindenesetre az Excaliburnak mennie kell. Nem azért mert rossz, hanem mert rövid lett egy picit. :DDD Legalább 2.5 méter kellene.

[ Szerkesztve ]

(#18085) Tamoo válasza tjojo (#18084) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha már diy, Néhai kábelét nem vetted számításba?

(#18087) BBéci válasza daytonka1 (#18078) üzenetére


BBéci
titán

Attól függetlenül, hogy messze nem ideális a rendszered, mindenképpen jobban kellene szólnia Marantz erősítővel a Jamo szettnek, mint az említett 40e forintos Sonyval.
Tehát a beállításokban, vagy a csatlakoztatásokban kell keresni a hibát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18088) Toobee válasza tzolee001 (#18086) üzenetére


Toobee
veterán

Itt találod a Dali viszonteladókat.

https://barbieripnk.hu/

(#18089) Deadzone41 válasza BBéci (#18087) üzenetére


Deadzone41
őstag

vagy az elhelyezésben, és/ vagy a szobaakusztikában.

(#18090) Csabroncka válasza Deadzone41 (#18089) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem amit BBéci mond messze túlmutat a szobaakusztikán, itt alapjaiban a párosítással van gond ebben a rendszerben!

Természetesen a finomhangolás már valóban az elhelyezéstől függ, de hogy úgy mondjam egy szär hangfal mindenhol szärul szól, a jó pedig csak kevésbé lesz jó a szar akusztika miatt, én eddig ezt tapasztaltam...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#18092) kenny123


kenny123
addikt

Van egy egydobozos házimozi rendszerem, annyi bajom van vele hogy a balhátsó hangszóró recseg. Nem mindig, csak mondjuk ha nagyobb hangerőn filmben/játékban villámlik, vagy ilyesmi hangok vannak.

Lehet ezzel valamit kezdeni, úgyértem meg lehet csinálni, vagy inkább kössem le?

yo

(#18093) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ezek az eBay-es kábelek messziről kerülendők? :)
interconnect "olajba áztatott"
ezüst?
ezüst lehet, vagy "ezüstözött"?

eredeti lehet?

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18094) HornedReaper válasza HornedReaper (#18093) üzenetére


HornedReaper
senior tag

mintha ilyet láttam vona AVX-en :U

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18095) Toobee válasza HornedReaper (#18093) üzenetére


Toobee
veterán

Én egy tömeges beszerzésben benne lennék. Mondjuk 10-15 dollárral hozzá tudnék járulni. Kíváncsi lennék rá én is, gondolom hamisítvány.

https://barbieripnk.hu/

(#18096) vMk^


vMk^
csendes tag

Pioneer VSX-416-hoz milyen hangfalakat ajánlotok?

(#18097) Tamoo válasza HornedReaper (#18093) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Totálisan zsákbamacska. Hamisítvány is lehet jó, de ki tudja azt előre...

(#18098) Toobee válasza Tamoo (#18097) üzenetére


Toobee
veterán

Engem mondjuk egy Kimber 8TC érdekelne, mivel már régebben is szemezgettem velük és nem rossz áron mennek. Kérdés, hogy ez is eredeti-e? Pl. Vagy itt egy top rated-es, nála 6 láb = 1,83m kerül ~29500 Ft-ba, szállítással együtt. De van olcsóbban is, olyantól, aki nem kitüntetett. Pl ez . Ez 40 ezerből itthon lenne, szerelve, ami túl szép, hogy igaz legyen. Szóval tényleg tök lutri, pedig szívesen vennék egyet.

https://barbieripnk.hu/

(#18099) HornedReaper válasza Toobee (#18098) üzenetére


HornedReaper
senior tag

ha made in Italy, és Kínából küldik, az valszeg hamis ;)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18100) #10726912 válasza HornedReaper (#18099) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szájkosárral akkor is veszélytelen használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.