Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) arty válasza orbano (#17246) üzenetére


arty
veterán

gondolom a tévé itt mint kijelző szerepel, nem mint amivel barátokköztet lehet nézni :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17252) Patice válasza tdd587 (#17247) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez valahogy ismerős. :) Épp gyerekre hivatkozva leépítek, átalakítok. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17253) #09634560 válasza #75912448 (#17242) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem utasitjuk vissza a HD-t , sőt. Csak a 100 ezer huf alattiak+hozzájuk való hangsugárzók nem adják vissza az előnyett.

(#17254) Peak válasza Patice (#17252) üzenetére


Peak
addikt

Én is ezért vettem meg a gyerekvállalás előtt a rendszert. :)
Ilyen pelenka- meg gyerekcucc-árak mellett csoda, hogy ha bármire is fog jutni pénz hobbi területen. :/

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#17255) jaktib válasza tdd587 (#17247) üzenetére


jaktib
tag

Szerintem ebből is egy kicsit meg abból is egy kicsit :D Egy kis rövid életünk van ha nincs pénzünk mindenkinek el kell dönteni mi a fontos. Ez behatárolja az igényeinket.Sokan mennek Horvátországba nyaralni és szerintem ők is jól érzik magukat nem kell feltétlen a Balira menni. De azért tudjuk, hogy az egy szebb hely de ezzel is meg kell elégedni. Vagy nem veszek valamit és megyek Balira mert az a fontos.

(#17256) #75912448 válasza Parci (#17243) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ezt jól is teszitek, egyetértek.

(#17245) Ed Parker

... Mit választasz ezen szét? Úgy érted hogy vannak a tech demo filmek, mint a battleship, ami tartalmilag egy nulla, mégis látványban és hangban viszont jó?...

Pontosan. Vegyünk 2 frisebb példát, a Black Swan BD nem azért van meg, hogy beletekerjek egy látványos jelent, vagy egy fejletépő hang miatt, hanem hogy valódi filmélménnyel gazdagodjak, akár többször is. Elejétől a végéig film-kép-hang tökéletes egyvelege.

Aztán vannak az általad is említett tech demo típusú filmek, pl Avengers, melyeket elejétől a végiig sosem néznék meg. Hányan vagyunk hang-kép őrültek, akik néhány jelenet miatt képesek megvenni ill tárolni ehhez hasonló filmeket, ellenben újranézni sosem fogják. Sajnos nagyon ritka, hogy a 3 dolog együtt járjon egy filmben.

(#17257) #75912448 válasza arty (#17250) üzenetére


#75912448
törölt tag

A HDMI kábelek különbségét sem igazolják vaktesztek, miközben néhányan azért vélünk felfedezni különbségeket, úgyhogy ez nem jó érv :D Érted a lényeget?

...és akkor még nem beszéltünk arról, hogy egy korábbi nagyvas a sima dd/dts sávval simán jobban szólhat...

Így van, egyetértek.

(#17258) arty válasza #75912448 (#17257) üzenetére


arty
veterán

hdmin különbséget? hangban vagy képen?

egyébként nem, nemértem :)
vagy hallassz vakteszten különbséget vagy csak képzeled, hogy jobb ;) nyilván a vaktesztnek akkor van értelme, ha magadon végzed, én csupán az általános tapasztalatról beszéltem, miszerint túl van ez kissé lihegve. pláne az alsó/alsóközép erősítőkön... (amilyen jelengleg nekem is van)

egyébként ha valaki lát olcsón avr760at valahol, szóljon :D

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17259) Ed Parker válasza jaktib (#17248) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ja dehogy:)
Csak azthittem Te már olyat tudsz, amit mi még nem.

(#17260) Toobee válasza arty (#17258) üzenetére


Toobee
veterán

Ha csak te hallgatod, és elképzeled, hogy jobb, akkor most azt te tényleg jobbnak hallod, ---mármint az agyad szerint jobb- plusz élvezetet okozva, vagy nem?

https://barbieripnk.hu/

(#17261) kimi02 válasza arty (#17258) üzenetére


kimi02
őstag

"egyébként ha valaki lát olcsón avr760at valahol, szóljon"

Na, valahol itt kell kezdeni :B

(#17262) #75912448 válasza arty (#17258) üzenetére


#75912448
törölt tag

Épp most lihegjük túl :D Szóba sem hoztam árkategóriát. Finoman próbáltam célozni rá, hogy ha mindent megteszünk annak érdekében, hogy a rendszerünk jól szóljon, akkor miért éppen a nagyfelbontású hangot hagynánk ki. Számos filmnél semmiféle különbséget nem hallok a mag és a HD között, van mikor kisebbet, s szerencsére előfordul, hogy óriásit. Utóbbinál szegényebb lennék, ha kihagynám. Ennyi az egész, nem akarnám túllihegni a kérdést.

Teljesen más dolog különböző rendszereket összevetni. Pl a ma kapható HD képes belépő erősítők hangját egy korábbi nagyvassal hasonlítani, nem is kérdés melyiket választanám.

(#17263) arty válasza Toobee (#17260) üzenetére


arty
veterán

jogos :)

regger: amúgy szerencse, hogy nem írtad h jobb hdmin a kép jobb, mert linkeltem volna ezt ;) a hang sajnos nem mérhető ennyire egyszerűen, így arról nem nyilatkozok.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17264) Toobee válasza arty (#17263) üzenetére


Toobee
veterán

Én komolyan kérdeztem! Már már filozófiai magasságokba emelkedünk ma :D Más véleménye is érdekel.

https://barbieripnk.hu/

(#17265) arty válasza Toobee (#17264) üzenetére


arty
veterán

addig SZÁMODRA biztosan jobb, amíg más le nem rántja róla a leplet és meg nem buksz egy vakteszten :D

pl ez történt velem a DD/DTS kapcsán :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17266) Toobee


Toobee
veterán

"Xperia Tablet S szerény képességűnek tűnhet, és még csak nem is mondható csúcskategóriásnak, mert a négymagos és 1,4 gigahertzes Tegra 3 processzoron Android 4.0 fut, 1280x800 pixel felobontásban. A csúcskategória eléréséhez pedig ebben ma már minimum full HD kijelző és Android 4.1 dukál. A tablet mégis érdekes, mert maximálisan az otthoni, tévé előtti szórakoztatásra hegyezték ki. Van benne például infra távirányító, amivel összetett parancsokat kiadva indíthatjuk el a házimozi rendszerünket. Az eszköz több felhasználói profilt kezel, beépített gyerekfelügyeleti megoldásokkal, ami családi környezetben ideális."

Kíváncsi vagyok, hogy milyen szoftvert raknak alá, illetve milyen adatbázisból dolgozik majd a rendszer.

https://barbieripnk.hu/

(#17267) #75912448 válasza arty (#17263) üzenetére


#75912448
törölt tag

Persze, hogy nem írtam, vagyis nem így írtam (volna) :) Hozzátettem volna, hogy nem csak kábel, hanem (nem kis mértékben) megjelenítő függvénye is a kérdés. Már ebben a topikban is legalább 20x le lett zongorázva a HDMI kábelek közötti képminőség kérdése, nincs szükség újabb vitára.

(#17268) pr0bi válasza arty (#17258) üzenetére


pr0bi
senior tag

360 már kicsit? :P

(#17269) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Problémám a következő igen szeretett Yamaha RX-V1200RDS tipusú erősítőm egyszercsak elhallgatott amikor aimp3 programról zenét akartam vele lejátszani. Előtte évekig használtam aimp2 programmal és semmi gond nem volt, de előbbivel egyből "elszállt" :( Kérdésem az lenne, hogy mi lehet a baj? Semmivel nem szól már még fm radióval sem... Vigyem szervízbe vagy esetleg házilag is javítható lenne a dolog? amennyiben szervíz lenne a megoldás megköszönném ha írnátok pár megbízható címet. ( a probléma a következőképpen jelentkezik: bekapcsolom pár másodpercig semmi gond aztán elkezd ciripelő hangot adni majd kikapcsolja saját magát)

(#17270) xtremetuning válasza tdd587 (#17247) üzenetére


xtremetuning
addikt

Anno, amikor az első Stealth Audio kábelek megjöttek, a haverom megvette az összeset. Dream V10 Hangfalkábel, Shakra XLR, V10 Dream sorozat tápokból.
Miután bizonyos körökben híre ment, kapott egy telefont, hogy valaki szeretné meghallgatni, mert eddig nem volt lehetősége sehol az országban. Haverom mondta, legyen.
Megérkezett emberünk egy 120-as Skodrival 1980-ból.
Majd miután meghallgatta, lerendelte a komplett szettet magának. :Y
Megmondta, erre várt nagyon rég óta. Ennyit arról, hogy aki spórol bármilyen hobbira, nem biztos, hogy spiccen akar lenni az élet minden más területén is.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17271) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Egy barátom kért meg, hogy segítsek "HIFI" vásárlásban. Rősítő + CD lejátszó + hangfalak + kábel.

130e Ft környéke a felső összeg, sajnos nem tudom a használtak felé terelni.

[ezt gondoltam erősítő + CD gyanánt]

Mit ajánlanátok 40e Ft körül hangsugárzó párt?

Köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#17272) Tamoo válasza xtremetuning (#17270) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mikor volt ez, és mennyibe került a "kábelszett"? Csak hogy jobban átjöjjön! :D

[ Szerkesztve ]

(#17273) xtremetuning válasza Tamoo (#17272) üzenetére


xtremetuning
addikt

Tavaly. 10-12m

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17274) Tamoo válasza xtremetuning (#17273) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:Y

(#17275) #09634560 válasza arty (#17258) üzenetére


#09634560
törölt tag

Sirfert kérdezd, őneki van még ugy tudom H/K 760 eladó.

(#17276) BBéci válasza Gabor970 (#17271) üzenetére


BBéci
titán

Ha valakinek csak annyi pénze van, amennyiből újonnan erősen kompromisszumos hangot lehet összehozni és nem hallgat a jó szóra, azt elküldöm a szakboltba, vegye meg azt, aminek tetszik a színe, kinézete. Tudom, ez nagyon gonosz hozzáállás, de az ostobaságot nehezen tolerálom.
A Cambridge páros egyáltalán nem rossz (inkább a Kornertől/Audiophyltől venném, ők az új hazai képviselet), de 40-ért még 1 db hangdobozt is nehezen kapni, ami illene hozzájuk és akkor még hol vannak a kábelek?

(#17273) xtremetuning
Vakteszten nem hallaná a különbséget a huszadába kerülőhöz képest. ;] :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17277) andorra válasza Gabor970 (#17271) üzenetére


andorra
őstag

Az engész koncepció hibás.

(#17278) Gabor970 válasza BBéci (#17276) üzenetére


Gabor970
addikt

tulképp én is ugyanezt mondtam, hogy a netdepón válaszd, amelyik tetszik 40e Ft árban. Gondoltam, hátha van valami titkos tipp ebben az olcsó kategóriában is. Ha nincs, akkor ez tényleg ennyi.

Köszönöm, megnézem a két másik említett céget is.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#17279) sting2


sting2
addikt

Üdv a nagyérdeműnek!

Jelenleg a Surround hangfalaim a fülemmel egyenlő magasságban vannak (90 cm), kissé felém fordítva, majdnem velem egy vonalban - de kevésbé stabil állványon.
Most lenne lehetőségem egy jóval komolyabb állványt venni, de ez már 120 cm magas.
Tehát a felállás ugyanaz lenne csak 30-35 cm-el magasabbról néznének rám/felém a hangszórók.
Jó lesz az úgy?...

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#17280) Gabor970 válasza andorra (#17277) üzenetére


Gabor970
addikt

értem, de nem találtam megoldást, ha 130e Ft, és nem lehet használt. Erősítő + CD lejátszót én annál olcsóbban gyakorlatilag nem is találtam, mint amit linkeltem. Az erősítőn kell phono bemenet, ritka kivételként itt ez is megvan.
A hangfalra meg annyi maradt, ez van. Én nem így költenék el 130e Ft-ot, de nála az asszonyt nem lehet meggyőzni, és tulképp ő tette a srác elé a pénzt, hogy "vegyél légyszi valamit, amin zenét lehet hallgatni"

A srác cd lejátszóval egybeépített denon erősítőt akart venni valami 70e körül, és hogy keressünk hangfalakat hozzá. Hát nekem ahhoz a 3,1kg súlyú midi micsodához nem volt semmi bizodalmam.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#17281) Tamoo válasza sting2 (#17279) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

elvileg még jobb

(#17282) BBéci válasza Gabor970 (#17278) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a hangdobozokra céloztam, hanem az egész cuccra. Használtból két kategóriával feljebb léphetne, 130-ból olyan hangzást hozhatna össze, amit újonnan 400-ból. Aki ezt nem érti meg, annak semmilyen értelmes tanácsot nem adok.

Nincs titkos tipp, cirka annyit kellene a hangdobozokra költeni, amennyibe a két elektronika került és az eredeti árakra gondolok, nem az akciósra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17283) #09634560 válasza sting2 (#17279) üzenetére


#09634560
törölt tag

Még magasabra is mehetnének...

(#17284) KisApám


KisApám
addikt

Kábelt szeretnék venni a HM és a DVD illetve TV közé.

Láttam Prowire vezetékeket egy boltban, 2000 Ft környékén jó pár változatban.
Elvileg árnyékolt, OFC oxigénmentes rézből, 24K aranyozott csatikkal.

Valakinek már Prowire vezetékkel dolga?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#17285) geri788 válasza sting2 (#17279) üzenetére


geri788
tag

Nekem 165 cm-n vannak a fülemre forditva,és döltve.Szerintem teljesen jó.

(#17286) arty válasza #75912448 (#17267) üzenetére


arty
veterán

Bocs, ezt kompletten nem értem :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17287) arty válasza pr0bi (#17268) üzenetére


arty
veterán

760al pár (sok!) évre révbe érnék.

persze akkor megint ott lennék, hogy túl jó a hangfalaimhoz... :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17288) Ed Parker válasza Peak (#17254) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Majd meglátod, vége lesz a féktelen költekezésnek:)

(#17289) TCr


TCr
veterán

Durvakemény moziszobák

Az a 2 Star Trek szoba, OMG... :Y

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17290) xtremetuning válasza TCr (#17289) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nnnna igen, valahol itt kezdődik... ;]

Nem vitaindító !!!!! :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17291) lemmy9


lemmy9
őstag

Sziasztok!
Segítsetek legyetek kedvesek.
Egy Pioneer BDP-51FD-t szeretnék a 7.1 analógjaival egy régebbi nagyvashoz csatlakoztatni.
Megfelelőek a Pio Dac-ok vagy valami komolyabb BD vas kellene.(oppo?)Csak nem!! :O
Köszi.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#17292) BBéci válasza TCr (#17289) üzenetére


BBéci
titán

Egy bajom van az ilyenekkel, jobban szeretem a kanapét, amin nem csak ülni lehet, hanem többféle pózban heverészni is.

(#17291) lemmy9
Annak a lejátszónak eléggé tisztességes konvertere van, érdemes kihasználni a 7.1 kimenetét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17293) TCr válasza BBéci (#17292) üzenetére


TCr
veterán

Gondolom azért nagy duzzogva bevállalnál egy ilyen szobát is. :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17294) BBéci válasza TCr (#17293) üzenetére


BBéci
titán

Készítettem riportokat hasonlókról, igazán egyikben sem éreztem magam kényelmesen, otthonosan. Kivéve a székesfehérvárit, amelyikben kanapé volt és nem fotelek. A tulaj pontosan úgy vélekedett erről, mint én.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17295) xtremetuning válasza BBéci (#17292) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én meg pont a kanapét gyűlölöm. :W A sweet pointot akarom hallani, minek mozizzak fél füllel, fekve ?
Egy jó kis moziszék, nna az már valami.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17296) MunezXBK válasza BBéci (#17294) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Öcsinél volt ez?

(#17297) TCr


TCr
veterán

Olvasgatom a wiki-t és belegabalyodtam a fogalmakba, számadatokba...

Melyik tudja a 24/96-ot, az optikai (toslink), vagy a digit ic (coax) ???
Vagy mindkettő?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17298) tdd587 válasza TCr (#17297) üzenetére


tdd587
őstag

Mindkettő SPDIF, a különbség itt csak a fizikai átviteli közegben van. Szóval mindkettőn átmegy PCM-ből a 2.0 24bit 96kHz, DTS-ből meg a 24/96.

Amúgy én eddig azt hittem, hogy az XLR digit is SPDIF, erre a napokban néztem, hogy az AES/EBU tök más, más a kábel is, a feszültség szintek, meg ami megy rajta adat, az is. Na jó, az nagyban közös azért.

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17299) TCr válasza tdd587 (#17298) üzenetére


TCr
veterán

Köszi!

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17300) HornedReaper válasza xtremetuning (#17295) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Szomszédnak lehet megvan még az eladó bőrfotelja, motorosan állítható szinte minden része (magasság, háttámla, lábtartó tutira).
Kicsit lelakott, kopottas, de működik. Csak be kéne húzattatni valszeg.

Megkérdezzem, még eladó-e? :)
Felraktam neki a Vaterára jópár hónapja, de ott nem talált rá a célközönség :P

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.