Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) Patice válasza Tamoo (#17796) üzenetére


Patice
nagyúr

Ez kész. :DDD :DDD :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17802) Toobee válasza Jim-X (#17800) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem volt egy kis összehasonlítás, Parci megmutatta a saját kanócát, de még be is kellett járatni, úgyhogy nem volt egyszerű dolguk :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17803) tdd587 válasza xtremetuning (#17763) üzenetére


tdd587
őstag

Én is hallottam a balhéról. Most is egy nagyságrenddel olcsóbb a többinél és nagyon álleverős a hatása, pedig nem kerítésdrótot kellett aláznia. Nagyon jó drótok ezek a photonok, nagyon ajánlott. Akit érint persze.

Az akku problémát nem kell túllihegni, akármivel elmegy. Votl aki UPS-el hallgatta, azt havonta egyszer se kell tölteni. Az INEX megoldása annyival kényelmesebb, hogy 2 akksi van benne, ha az egyik lemerült, amíg azt tölti, átkapcsol a másikra.

A hossz egy érdekes dolog, sajnos annyira azért nem olcsó, hogy pl. mozihoz megérje megvenni, pedig nem arányosan drágább a sokkal hosszabb kábel. 5m felett meg mindkét végéhez kell a betáp.

Ja és ebből tuti csak gyári szerelt létezik... nem lehet otthon gányolni.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17804) spiky03 válasza Tamoo (#17796) üzenetére


spiky03
veterán

:C
Nagyon jó :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17805) xtremetuning válasza tdd587 (#17803) üzenetére


xtremetuning
addikt

Olyan nyűgje is volt, hogy nagyon óvatosan kell bánni a két XLR csatis végével.
Volt aki odakoccolta, és az egyik oldal gyengébben szólt. De ettől függetlenül best-buy szvsz. Csak figyelni kell rá.

Akksi : mi egy optima reddel toltuk :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17806) Parci válasza Toobee (#17802) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ember, hát hány éves az a lány...!
segítettem neki a matekleckében, oszt közben dumáltunk. meglátta a denon hadihajót a tv alatt, és rögtön ps3-azni akart a matek helyett. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#17807) Ed Parker válasza Tamoo (#17796) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

:C
Remek sorozat :D

(#17808) Toobee válasza Parci (#17806) üzenetére


Toobee
veterán

Ezek a mai lányok nagyon korán érnek, néha bajban is van az ember, hogy ezt már szabad-e, vagy még nem :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#17809) Ed Parker válasza Toobee (#17808) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezekből a régi videokból van ennél rosszabb is, a Szalacsi bácsi :D

(#17810) spiky03 válasza Ed Parker (#17809) üzenetére


spiky03
veterán

Háromszázezerharmincezer. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17811) Ed Parker válasza spiky03 (#17810) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

vagy nem tudom... :D

(#17812) Tonyo válasza Tamoo (#17796) üzenetére


Tonyo
őstag

Ez rohadt jó!:D

[ Szerkesztve ]

(#17813) torma1981 válasza Tamoo (#17796) üzenetére


torma1981
veterán

;] :P :DDD :DD :C

(#17814) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Ma megjött a H/K AVR 330-as, este teszt :C

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17815) tdd587 válasza xtremetuning (#17805) üzenetére


tdd587
őstag

Erről tudnál mesélni egy kicsit? Mit jelent az, hogy gyengébben szólt utána az egyik oldal? (Az odakoccolást értem...)

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17816) xtremetuning válasza tdd587 (#17815) üzenetére


xtremetuning
addikt

Gyengült a jelszint az egyik oldalon. (nyilván, amelyiket odaverték).
Ezért is kell óvatosan bánni a használt vásárlásával. Nálam 3 garnitúra járt, de csak egy működött rendesen.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17817) tdd587 válasza xtremetuning (#17816) üzenetére


tdd587
őstag

Értem. Mennyivel volt halkabb? Gondolom ki is mértétek decibelben.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17818) BBéci válasza tdd587 (#17817) üzenetére


BBéci
titán

Nem kell mindent mérni, pláne az olyat, ami egyértelműen hallható. Legfeljebb egy oldalcserével ellenőrizni, hogy valóban a kábel okozza.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17819) xtremetuning válasza tdd587 (#17817) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ki lehetett szúrni fülre. Oldalcserével meg költözött természetesen.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17820) tdd587 válasza xtremetuning (#17819) üzenetére


tdd587
őstag

OK, köszi.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17821) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, ERRE szeretnék választ kapni, ha mód van rá, köszönöm.

(#17822) TCr válasza #48613632 (#17821) üzenetére


TCr
veterán

Elég az erősítőt "digital"-ra állítani? Gondolom nem csak 1 db digitális bemenete van.
Nem kell az adott digitális bemenetet a kívánt forrásra beállítani?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17823) #48613632 válasza TCr (#17822) üzenetére


#48613632
törölt tag

Alapból van 4 toslink és egy koax input.
Azt nem tudom, hogy hogyan tudom a forrásokat párosítani a bemenetekkel, sajnos.
Mivel a digitális bemenetekhez nincs eszköz (CD DVD ..) hozzárendelve, így a kijelző alapján tájékozódtam, illetve végignyomtam az összeset.

szerk: tény, hogy távirányítóm nincs hozzá, de enélkül is megy, mert havertól vettem bagóért, és ő toslinkkel használta. nekem viszont nincs kábelem hozzá, csak koax. de azért rendeltem egyet, viszont pár nap, míg megjön.

[ Szerkesztve ]

(#17824) TCr válasza #48613632 (#17823) üzenetére


TCr
veterán

Ott lesz pedig a kutya elásva.

Használati útmutató?

Esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17825) BBéci válasza #48613632 (#17821) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal a sárga RCA (nem koax) minden esetben videó kimenet, mégpedig kompozit, tehát a lehető legszarabb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17826) TCr válasza BBéci (#17825) üzenetére


TCr
veterán

Az alaplapi int. hangkártyákon nem szokott s-video (semmilyen video) kimenet lenni, az valóban digitális koax (spdif) hangkimenet.

Szerk: integráltról nem találtam képet:

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17827) TCr válasza BBéci (#17825) üzenetére


TCr
veterán

Dupla. :(((

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17828) #48613632 válasza TCr (#17824) üzenetére


#48613632
törölt tag

Na, ezt átnyálazom, köszi.

Bbéci, ja a nemzetközi jelrendszer alapján igazad van, de az alaplap manualja szerint az digital coax spdif

szerk: illetve ezt írja, akkor ez most mi???

szal végülis lehet, hogy igazad van, és itt lesz a kutya elásva

[ Szerkesztve ]

(#17829) BBéci válasza TCr (#17826) üzenetére


BBéci
titán

Soha életemben nem volt asztali PC-m, ezért ezt nem tudhattam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17830) TCr válasza BBéci (#17829) üzenetére


TCr
veterán

Nincs is ezzel semmi baj, most már tudod. :K
Egyébként az erősítőkön is sárga a koax, csak legtöbb esetben okker, vagy narancs.

Peti: nem jó a kép.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17831) #48613632 válasza TCr (#17830) üzenetére


#48613632
törölt tag

ööö. hogy érted, hogy nem jó? Nálam betölti, szándékosan csak a lap felső harmadát capture-oltam, ott a csati ugyanis, bal oldalt, illetve az a hátulja.

(#17832) TCr válasza #48613632 (#17831) üzenetére


TCr
veterán

Semmi, benéztem.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17833) Gabor970 válasza #48613632 (#17831) üzenetére


Gabor970
addikt

annak onnét mennie kellene. Fent van az utolsó audio driver az alaplapi hangkártyához? És ha jól rémlik, akkor még be is kell állítani, hogy a hang a digit kimenet felé vegye az irányt. Legalábbis fiam gigabyte alaplapján csak akkor ment a (igaz, hogy nem koax, hanem optikai) digit hang kifelé.

szerk.: bocs, látom be is állítottad. Akkor passz....

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#17834) Patice válasza #48613632 (#17831) üzenetére


Patice
nagyúr

Próbáld ki optikaival.

Esetleg még nézd meg, hogy milyen felbontást ad ki magából az alaplapi. Lehet, hogy az erősítő számára "emészthető" bitmélység/mintavételezési freki páros kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17835) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Gépről ki akarok próbálni egy koax kimenetet, hogy működik-e, viszont csak koax szub kábelem van ami hosszra elég. Azzal is mennie kell ugye? Nem állandóra akarom befogni, csak egy próbára.

(#17836) #48613632 válasza Patice (#17834) üzenetére


#48613632
törölt tag

A mintavételi frekik közül mindet kiválasztottam, ám érdekes, a teszt gomb inaktív, ám kimenő jelszint van.

szerk: az optikai kábel folyamatban van, hét végére, jövő hét elejére talán megjön.

[ Szerkesztve ]

(#17837) #10726912 válasza Tamoo (#17835) üzenetére


#10726912
törölt tag

Bármilyen RCA kábel jó, a legegyszerűbb mezei is. Csak hosszú távon bosszantó használni, mert gyakran elvész a jel rajta (hol kap az erősítő jelet, hol meg nem). De károsodni semmi nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#17838) Patice válasza #48613632 (#17836) üzenetére


Patice
nagyúr

És az erősítőd milyen mintavételezési frekit tud fogadni?

Működik egyáltalán a koax bemenete?

Az a koax bemenet-e? ;]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17839) #48613632 válasza Patice (#17838) üzenetére


#48613632
törölt tag

Itt az erölködő sematikus ábrázolása hátulról, a 3+1 optikai alatt lévő koaxba van dugva a kábel.

Azt, hogy mit eszik, sajna nem tudom, ilyenkor szoktam mindent kijelölni, és vagy bejön, vagy nem. :DDD De az alap 44/48/96kHz benne van a repertoárban.
Az is lehet, hogy rossz a bemenet, sajna egy darab WD TV Live Plus van itthon tesztelni, de koax azon sincs, csak optikai, meg ilyen jack-szerű digital out, amiről azt sem tudom, hogy mi is voltaképp :F

[ Szerkesztve ]

(#17840) #10726912 válasza #48613632 (#17839) üzenetére


#10726912
törölt tag

jack-szerű digital out Nem elég koaxnak?:) Jack csatlakozó az egyik vége, a másik rca és mehet az erősítő koax csatlakozójába...azt a leírásban fogod megtalálni, hogy az L vagy az R oldal lesz a koax. Ha nincs leírás, akkor kipróbálod.
Az a jobb megoldás, ha jack-rca aljzat átalakítót használsz és onnan a koax kábellel viszed tovább a jelet. De sima sztereó rca kábellel is át fog jutni a jel.

[ Szerkesztve ]

(#17841) Csabroncka válasza #48613632 (#17839) üzenetére


Csabroncka
addikt

Jellemzően alaplapok 90%-án a koaxiális Spdif NARANCS sárga színű!, A citromsárga, ahogy BBéci mondta kompozit videó, ilyen nem lehet az alaplapon integrálva!

Hdmi - videókártyán keresztüli digitális hangkimenet
hangszórók - analóg kétcsatornás, vagy többcsatornás (innen nem megállapítható) kimenet
R HD audio 2nd - előlapi analóg kiement 2 csatornás
Digital OUT - Spdif

Ahogy a rajzot elnézem az erősítőn Spdif bement lesz koax, a mintavételezést pedig le kell tesztelni a winnel.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17842) #48613632 válasza #10726912 (#17840) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nincs olyan kábelem, aminek egyik fele jack, másik RCA, de nem is lényeges, hiszen a media playerem csak tesztelni állítottam volna be.

Az alapkérdés ugye a PC-erősítő között áll fent továbbra is, ez mellékvágány.

Csabroncka

Az, hogy az alaplapomon az RCA aljzat milyen színű, nem kérdés, hiszen látom, citromsárga, de itt egy foto:

Az pedig, hogy ez nem video kompozit, az alaplapi manualban válik egyértelművé, tehát ne akadjunk fel a szineken szerintem.

szóval innentől tanácstalan vagyok, remélem optikaival megoldódik. de ha tudtok valami okosat akkor hajrá srácok, én elakadtam :F

[ Szerkesztve ]

(#17843) Tamoo válasza Tamoo (#17835) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Kipróbáltam. Na ezt már nem akartam. :W hogy digit kimenetek, digit kábelek közt is halljak különbséget.

(#17844) BBéci válasza #48613632 (#17842) üzenetére


BBéci
titán

Általában az erősítőkön a forrásokhoz menüben hozzá kell rendelni azokat a bemeneteket, amikről jelet kapnak.

(#17843) Tamoo
Többen mondtuk, hogy van különbség, ezek szerint nem hitted el?
Már, hogy a viharba ne lenne! Áram megy a drótokon, nem szellemek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17845) #48613632 válasza BBéci (#17844) üzenetére


#48613632
törölt tag

na igen, két lehetséges variáció maradt, ami valószínűsíthető.
Az egyik, hogy nem jó a koax digital bemenetem
A másik, hogy távirányító nélkül nem konfigolható, az ugyanis nincs.

Ennek némileg ellentmond, hogy optikain működött a dolog az eladónál.

Szerintem tartsunk kis szünetet, köszönöm a segítségeket, de nem hiszem, hogy továbbjutunk, amíg több mindent ki nem tudunk zárni :R

[ Szerkesztve ]

(#17846) Toobee válasza KisApám (#17438) üzenetére


Toobee
veterán

(#17847) Csabroncka válasza #48613632 (#17842) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem értelek, az alaplap sárga színű RCA (Spdif) kimenetét beledugod az erősítő seggében lévő Coax(RCA) bemenetre egy mezei RCA-RCA kábellel, beállítod az erősítőn a kimenetet és kész!

"in medias res"

(#17848) pityeszka


pityeszka
őstag

Sziasztok!

Összekötöttem a PC-m egy erősítővel optikai kábellel az erősítő DVD bemenetére dugva. Fél órája itt nyomkodom, de nem bírom hangra bírni, láma vagyok! :B Szóval a segítségeteket kérem szépen.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#17849) Tamoo válasza BBéci (#17844) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem az, hogy nem hittem el... A jitter dolog oké volt, de most nem az okozta a különbséget, viszont nem értem hogy akkor mi lehet egy bithelyes adatnál (ha feltételezem hogy a jitter ugyanannyi). Az is lehet beképzeltem! ;]
Viszont úgy érzem sokba fog ez nekem kerülni. :DDD :W

[ Szerkesztve ]

(#17850) #48613632 válasza Csabroncka (#17847) üzenetére


#48613632
törölt tag

Pontosan, csakhogy nem szól :W

pityeszka

ugyanazt a pélót cumizgatom épp ;) nyugi! ketten könnyebb :))

Csabroncka

Az ITT leírtak alapján teljesen egyételmű a dolog, a source kiválasztásakor van egy opciód, hogy a forrás digital vagy analog outon jön e, és azt ő onnan tudja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.