Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) xtremetuning válasza Vikthor (#17546) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ps3 frissítve van ? Mert gyorsítottak rajta, az biztos.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17552) Vikthor válasza xtremetuning (#17551) üzenetére


Vikthor
nagyúr

term. frissítve van és a Terminator 2 bluray betöltése nem lett gyorsabb nálam... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17553) spiky03 válasza Vikthor (#17552) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem egy LG BD570-em van és ott a Matrix-oknál van, hogy több mint 1 percet is várni kell.
De mint fentebb is írták, nem halok bele. :)
Addig szépen kibontom a chipset/popcorn meg kitöltöm a pepsit. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17554) Vikthor válasza spiky03 (#17553) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az a bajom, hogy ezeket én mindig előtte szoktam... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17555) blakey válasza Vikthor (#17546) üzenetére


blakey
titán

Nekem 220-as van, idei modell, de volt 110-esem, gyors (mihez képest), a popcorn nem készül el a film kezdetéig. :) Főmenű megjelenése hamar megvan, a lemezbeolvasás meg tartalomtól, bd-live-tól függ, de gyorsnak mondható a maga 15-25 mp-ével. Az idei modellek valamivel gyprsabbak.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#17556) spiky03 válasza Vikthor (#17554) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor most változtatsz rajta. :DDD

@BBéci
Akkor Light coke. ;)
Sört ritkán iszok filmezés közben.
Max ilyen lányos sört csak, ami inkább szörp mint sör. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#17557) BBéci válasza spiky03 (#17553) üzenetére


BBéci
titán

Csipszhez, popcornhoz Pepsi? Az egy édes lötty, nem passzol a sóshoz, broáf.
Szerintem sör illik hozzájuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17558) Toobee válasza BBéci (#17557) üzenetére


Toobee
veterán

Kávé után a legjobb, persze csak akkor, ha üresen ittad ;)

https://barbieripnk.hu/

(#17559) BBéci válasza Toobee (#17558) üzenetére


BBéci
titán

Mi a jó kávé után, (amit kizárólag nádcukorral fogyasztok)?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17560) Vikthor válasza spiky03 (#17556) üzenetére


Vikthor
nagyúr

úgy lesz, viszont akkor nem kérdéses a 1611-es Denon universal playere..., kösz a tippet! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17561) Toobee válasza BBéci (#17559) üzenetére


Toobee
veterán

Kóla, Pepsinél nincs tovább, de a Freeway-es "tudósok" egész jól lekoppintották. Csak arra akarok kilyukadni, hogy ízlések és pofonok...

https://barbieripnk.hu/

(#17562) nebulo5 válasza BBéci (#17557) üzenetére


nebulo5
senior tag

csipsz... pepsi... az éppen annyira egészségtelen, mintha magyar parizert, vagy baromfi virslit ennél... :K Nem mondhatom, hogy a legegészségesebben táplálkozom, de jó lenne annyi évvel fiatalabbnak lenni, mint mikor utoljára fogyasztottam ilyen népbetegséget hatványozó förmedvényeket :D (akkor, már inkább zsíros kenyér lila hagymával... persze, nem a moziban! Ott sem voltam már, vagy 20 éve! :)) )

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#17563) BBéci válasza nebulo5 (#17562) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, egyetértünk, de nem akartam a csipszet is kritizálni. Ha választani kell, akkor inkább az, mint bármilyen kóla.
A Zimbo marhapárizsi kifejezetten ízlik, feleségem is szereti, ezért heti 10-15 dekányit elfogyasztunk belőle. Baromfivirslinek a gondolatától is kiráz a hideg. Az is broáf.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17564) torma1981 válasza torma1981 (#17498) üzenetére


torma1981
veterán

Sziasztok!

Na megvolt a hangfalcsere. De sajna ugyan úgy cicereg a mély hangoknál. Berezonál. Tehát nem a kábelezéssel van gond. Kipróbáltam hogy az erősítőnél beállítottam mintha lenne Subom. Akkor persze jóval kevesebb mélyet adtak le a front hangszórók. Akkor nem volt rezonancia. Már több filmnél is kipróbáltam. Mindenhol rezonál ahol robbanás, stb mély hangok vannak, Ha egy kicsit a jobb szélét megfogom akkor jól szól. Nem tudom ez garanciális probléma? Még van rá több mint 1 év.

(#17565) pr0bi válasza nebulo5 (#17486) üzenetére


pr0bi
senior tag

Szerintem elég nehéz olyan körülményeket kreálni ahol ezt ki lehetne próbálni. Ennyi idő/ pénz a világon nincs, hogy mindent végigpróbáljak. Tényleg ennyire körülményes lenne megtalálni "belépő" szinten a megfelelő kábelt? Szeretnék én is venni valami normális kábelt a Dali alá de ezek után már nem tudom mi a jó :) Te mit ajánlanál max. 5000-10000 Ft-os kategóriában? Használt kábelt venni mennyire nyerő?

[ Szerkesztve ]

(#17566) tdd587 válasza nebulo5 (#17562) üzenetére


tdd587
őstag

Moziban az is elég, ha pont mögéd/melléd beül valaki. 30-60 percig garantáltan nem lehet figyelni a filmre, mert megy a zabálás....

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#17567) Toobee válasza pr0bi (#17565) üzenetére


Toobee
veterán

Elmész a KáCsa-hoz egy szatyorral, meg szintén egy szatyornyi pénzzel, vagy veszel találomra, mint én, aki már a 4. eresztés hf kábelt próbálgatja és persze az összesen buktam 30-60%-ot.

https://barbieripnk.hu/

(#17568) BBéci válasza pr0bi (#17565) üzenetére


BBéci
titán

Méterenként 5-10000 Ft?
Nehéz ajánlani anélkül, hogy a konkrét erősítővel és hangdobozokkal lenne az embernek tapasztalata. Vannak ajánlott és kiváló vételek, de egyáltalán nem biztos, hogy egy adott rendszerben is a lehető legjobbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17569) Patice válasza Vikthor (#17546) üzenetére


Patice
nagyúr

2010-es BD lejátszóm: Samsung BD-C6500-as. Jelenleg is 1 perc alatt eljut a menüig. Akkoriban ezt is úgy hirdették, hogy a leggyorsabb betöltési idejű lejátszó. De ha egyszer már megvan a menü onnantól kezdve olyan a navigáció, mint egy DVD esetén.

DVD menüt elég hamar betölti, az tényleg 4-5 másodperc.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17570) Patice válasza pr0bi (#17565) üzenetére


Patice
nagyúr

Tényleg. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17571) nebulo5 válasza pr0bi (#17565) üzenetére


nebulo5
senior tag

Egy átlagos (akár no name) kábellel is el lehet kezdeni... Természetesen, nem arra gondoltam, hogy az összes kipróbálandó kábelt meg kell venni. Erre is jó ez a fórum! Számos kábelt kaptam már tesztelésre a fórumtársaktól, illetve nagyon szívesen adom próbára, az általam éppen nem használt kábeleket! (előfordult már olyan is, hogy 3 - 4 napig nem zenéltem, mert éppen az erősítő - dobozok közül vettem ki a kábelt :Y )
De van néhány olyan üzlet is (Kácsa....stb.) ahol letét ellenében elhozható a kábel.
Az itteni, és hasonló témájú fórumokon olvasott tapasztalatok, irányadó elképzelésnek jók, mint információ. De a végső definíciót, kizárólag a saját rendszeredbe iktatva tudod meg!

Üdv: nebulo

(#17572) Tamoo válasza pr0bi (#17565) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Néhaitól vagy Fapacitól tudsz elhozni kábelt próbára. 2x2.5 ~14-16e
De ha gondolod fusd meg a "kötelező köröket" a Kácsánál is. :D

(#17573) Toobee


Toobee
veterán

Péntek, szombat: Jazz fesztivál@Velencei tó

https://barbieripnk.hu/

(#17574) cintula187


cintula187
addikt

Tud valaki infót arról, hogy idénlesz e?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#17575) BBéci válasza cintula187 (#17574) üzenetére


BBéci
titán

Igen, lesz, de tuti, hogy a környékére sem megyek.

(#17573) Toobee
A ma hajnali szaxofonos nagyon nem jött be, kétszer 2 percig bírtam nézni, hallgatni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17576) Toobee válasza BBéci (#17575) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor nem baj, hogy inkább lefeküdtem.

https://barbieripnk.hu/

(#17577) arty válasza Vikthor (#17560) üzenetére


arty
veterán

előbb a vetítőt vedd meg :) az "picit" nagyobb ugrás, minthogy pár hetente 1 percel hamarabb nézed a filmet...

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17578) lemmy9 válasza Patice (#17569) üzenetére


lemmy9
őstag

Valami nem jó azzal a PS3-al, mert nekem kb.30-40 másodperc a film indulása!!
Az enyém még a dagi.

Szerintem!

(#17579) arty válasza lemmy9 (#17578) üzenetére


arty
veterán

melyik filmé? mert elsősorban azon múlik ...

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17580) Toobee


Toobee
veterán

Srácok, MaTTeS utólagos engedelmével bedobnám ide is az infót, amit teljes mértékben Ő szedett össze, én csak összegzem, úgyhogy nagy :R neki! Felhívta a figyelmem, hogy Bp-en fog koncertezni, az egyik kedvenc együttesem, nevezetesen a Kronos Quartet. Erre a koncertre szeretnénk elmenni, úgy vélem, hogy elég sok igényes zenehallgató van itt, talán másokat is érdekelne a dolog.

Időpont: 2012. október 25. 19.30-22.00, Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem

Az is kiderült, hogy a kedvenc albumom fogják előadni, az Uniko-t. Koncertprogram itt.

Egy példa, hogy milyen stílusú zene lesz.

MaTTeS szerint errefelé kellene ülni, ahol a jegyár egyébként 5900 Ft, de aki nem szán rá ennyit, az természetesen el tud jönni olcsóbban is.

"Diákok a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben és a Fesztivál Színházban rendezett valamennyi programra a kezdés előtt egy órával – diákigazolvány felmutatásával – 1.000 forintért válthatnak belépőt az állóhelyekre. Egy diákigazolvánnyal egy belépőjegy váltható"

Egyébként én elég közel lakom a MÜPA-hoz, esetleg előtte/utána el is lehetne jönni hozzám, aztán lenne egy kis brainstorming :DDD

Várom a jelentkezőket, bár még messze van, de már nem sok jó helyet látok.

https://barbieripnk.hu/

(#17581) lemmy9 válasza arty (#17579) üzenetére


lemmy9
őstag

Pl.A sötét lovag.

Szerintem!

(#17582) xtremetuning válasza lemmy9 (#17578) üzenetére


xtremetuning
addikt

Az enyém is dagi, és az sem lassú. Nem egy crystalvision, de használható.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#17583) sanyi0629


sanyi0629
csendes tag

Tudom, hogy hanszóró kábelt forrasztani tilos, de mégis... Mi van, ha mégis szükségessé válik? A surroundoknak adott helyre védőcsőben behúztam a kábelt a karton fal mögött, de mival az ES30-as dobozom túl nagy, hátrébb kell tennem, csak úgy tudnám felszerelni, a kábel viszont úgy már rövid, mindenkébb hosszabb kell, viszont új kábelt sem tudok betenni, mert megtört a gégecső valahol, és esélytelen. Tehát toldani kellene. Van erre elfogadható megoldás (úgy értem csatlakozók inkább, vagy valami spec felületelőkészítés, folyasztószer)? gondoltam már arra is, hogy marad az eredeti kábel, viszont akkor ES20-ra kellene leváltanom a mostanit. Mi lehet a kevésbé rossz? JBL ES30 toldott 4mm2 vezetékkel, vagy ES20 toldatlanul?
Esetleg ha valakinek van ötlete ES30 megfelelő felszerelésére úgy, hogy dönthető is legyen? Arra nem gondoltam, mikor költözés előtt megvettem, hogy falra szerelve zavaróan nagy lesz a külső mérete, és nincs hozzá normális konzol, de még a hátlapján sincs előkészítés... Hogy teljes legyen a kép, az erősítő VSX-819, de denon 1912 körüli lesz, vagy Marantz 5006 (5?). Van valakinek infója a JBL ES és Marantzok együtt hangzásáról?

(#17584) MaTTeS válasza Toobee (#17580) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem hiszem, hogy a jóárasított álló diákjegy bárkit is érintene. :D
Helyekről annyit, hogy amit kinéztem a földszint közepe környékén 2 sorban majdnem egymás mögött van 10 szabad szék (5-5), 5900Ft-os szekcióban. Itt tudtok nézelődni: [link]
A héten csütörtökön, maximum pénteken szeretném megvenni a jegyeket magunknak. Szóval akit érdekel az siessen a döntéssel (október 25 az egy csütörtöki nap).

(#17585) Toobee válasza MaTTeS (#17584) üzenetére


Toobee
veterán

Most dumáltam le a főnökkel, hogy ad egy szabadnapot, mondd, hogy hova veszed a jegyet, én meg foglalom melléd. Tőlem most is megvehetjük, hogy tuti le ne maradjunk.

https://barbieripnk.hu/

(#17586) Toobee


Toobee
veterán

Amon Tobin-t nem tudom, hogy szereti-e valaki, de van most egy közös projektje Doubleclick-el. Egész jó. Érdekes, hogy ők nincsenek elszállva az árral, mint manapság oly sok zenész. 3 LP, 2 CD, póló 30 font.

https://barbieripnk.hu/

(#17587) SmitYkeH


SmitYkeH
csendes tag

Sziasztok :) Hangfal vásárlás előtt vagyok és szeretnék tanácsot kérni h szerintetek melyik lenne jobb választás :), mivel a keret elég szűkös olyan 40K körül lenne.
Szeretnék inkább zenére mint filmre venni vmi jó hangfalakat.
Kb 10-15 nm2 szobába lenne.
Erősítő: Technics SA-EX320
Sub: Sony Sa-W3800
[link]
[link]
[link]
[link]
ezek azok amiket találtam, és még közel is lenne ( Tatabánya), mivel postán eléggé nehézkes a szállításuk.
[link]
Jamo S 606 ez lenne sztem a legjobb választás csak szállítás nehézkes és talán erősítőm is nehezen birkózna meg vele. Tipp, javaslat ?

[ Szerkesztve ]

(#17588) Csabroncka válasza Toobee (#17585) üzenetére


Csabroncka
addikt

Na meglett a center, úgy is fogalmazhatok, hogy fel kell nőnöm hozzá, és szerencsém is volt (42e) 4,5 év garival.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17589) Rebell válasza Csabroncka (#17588) üzenetére


Rebell
senior tag

:C 42/db? :C

(#17590) BBéci válasza SmitYkeH (#17587) üzenetére


BBéci
titán

Előbb döntsd el, hogy 10 vagy 15 négyzetméteres a szobád, mert baromira nem mindegy.
15 alattiba nem szoktunk állódobozokat ajánlani, pláne olyat, aminek 20 centis a mélysugárzója.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17591) Toobee válasza Csabroncka (#17588) üzenetére


Toobee
veterán

Gratulálok, használd egézséggel!

https://barbieripnk.hu/

(#17592) Patice válasza lemmy9 (#17578) üzenetére


Patice
nagyúr

Ki beszélt itt PS3-ról?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17593) ginola


ginola
addikt

Dynavoice Definition szériáról vélemények, ár/érték arányban?

[ Szerkesztve ]

(#17594) TCr válasza Patice (#17592) üzenetére


TCr
veterán

Vikthor

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#17595) Patice válasza TCr (#17594) üzenetére


Patice
nagyúr

Lemmy nekem válaszolt, de én már nem PS3-ról beszéltem, hanem a saját blu-ray lejátszómról, hogy az kb. mennyi idő alatt tölti be a lemezek menüjét.

Ezért kérdeztem vissza, mert szerintem lemmy nem olvasta el rendesen a hsz.-emet. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17596) pr0bi válasza nebulo5 (#17571) üzenetére


pr0bi
senior tag

No name kábelem van most, ezért is szeretnék már valami normálisabbat hátha sikerül valami kisebb plusszt kihozni a dologból.

(#17597) Pgabor79 válasza Toobee (#17580) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Nagyon jó zene! :C Én is szívesen hallgatnék ilyen koncertet! Mióta ide tévedtem egyre többet hallgatok igazi hangszeres zenét! :U Eddig szinte csak műanyag muzsika szólt itthon.... :W (Vagy csak öregszem? (33))

[ Szerkesztve ]

(#17598) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ha valakit érdekel, elméletileg most hétvégén lesz a Szimfonik Live 2.0 is.

(#17599) nebulo5 válasza pr0bi (#17596) üzenetére


nebulo5
senior tag

Szerintem, a használt kábelekkel az égvilágon semmi gond nincs!
Akkor is kell egy kevés járatódás a kábeleknek, ha pl. költözés végett szétbontod a rendszeredet, és néhány nap után ismét összerakod. Így a használt kábel sem fogja azonnal megmutatni az igazi énjét.
Első lépésként, talán letét ellenében hozz magadnak kábelt, és hallgasd egy hétig (kb)
Akár a Kácsáéktól is lehetne, de ogyanígy tudsz üzletelni Fapacival, Néhaival és Valhalla- val (Ákos) is!
Ha esetleg eleve a dúsabb mélyeket preferálod, talán kerüld az ezüst - ezüstözött kábeleket... (bár történtek már csodák az elvártakkal szemben)
Hasznos dolog, ha nem a minimálisan megfelelő keresztmetszetű kábelből vásárolsz, hanem inkább vastagabból!
Persze, ezek az én tapasztalataim, de majd talán segít olyan fórumtárs is, aki többet tud a kábelekről.

Üdv: nebulo

(#17600) Toobee válasza Pgabor79 (#17597) üzenetére


Toobee
veterán

Szedj le pár albumot tőlük, nem fogod megbánni! Ők csinálták a Requiem for a dream filmzenét is, Clint Mansell-el. Caravan című albumuk is nagyon jó, illetve bírom az összeset, van is nekik elég rendes mennyiségben.

Még egy pár album, amik nem olyan ismertek, de hátha valakinek megtetszik:
Trifonic - Emergence
Nils Frahm & Anne Müller - 7Fingers
Hans Zimmer & Rodrigo y Gabriela - Pirates of the Caribbean. On Stranger Tides (Hans Zimmernek nagyon jó lemezei vannak, tőle szinte bármit érdemes szedni)
Ginormous - The Sound Of Love Impermanent
Bonobo - Black Sands
Hecq - Avenger
Psychexcess I - Presentism
Amon Tobintól mondjuk Foley room, de mást is lehetne tőle mondani.
Danny Elfman- Terminator Salvation
stb.

https://barbieripnk.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.