Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Csabroncka válasza #48613632 (#17850) üzenetére


Csabroncka
addikt

válasz a 17844-ben

"in medias res"

(#17852) arty válasza Csabroncka (#17847) üzenetére


arty
veterán

az újabb erősítőknél nincs direkt kapcsolat a bemenet és a "forrásválasztó" közt

ergo pl a "PC" bemenethez hozzá kell rendelned azt a koax bemenetet, amibe dugtad, mert alapesetben lehet h pl ANALOG1 bemenet van hozzá rendelve. lehet h ezt csak távirányítóval lehet megtenni, ami jelenleg nincs a tulajnak ... :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#17853) #48613632 válasza arty (#17852) üzenetére


#48613632
törölt tag

lekéstem a szerkesztésről, szal:

Igen, de az előző tulajnál ez a funkció tökéletesen működött (igaz, optikaival), távkapcs ott sem volt. 2 dolog, a tulaj jövő héten jön vissza UK-ba, valamint az optikai kábel on the way.

Ezért mondtam, hogy szvsz kiveséztük, de köszönöm a segítő hszeket :R

szerk: Amúgy a 808 nem túl új, asszem 2000-es

[ Szerkesztve ]

(#17854) Csabroncka válasza arty (#17852) üzenetére


Csabroncka
addikt

a 17851-es hozzászólásom pontosan erről szólt, illetve a beállítod az erősítőt mondat is ezt takarta!
(igaz nem tudtam, hogy nincs távkapcs)

"in medias res"

(#17855) pityeszka válasza #48613632 (#17850) üzenetére


pityeszka
őstag

Hát én már ki vagyok tőle elég rendesen. Itt bénázok jó ideje és most már grr van. Az én erősítőm régebbi és van távirányítóm is, az segít valamit? :B

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#17856) Csabroncka válasza #48613632 (#17853) üzenetére


Csabroncka
addikt

A válasz egyszerű, az van hozzárendelve, tehát valamelyik optikaival akkor működne,de az átállítás így esélytelen!

"in medias res"

(#17857) #48613632 válasza Csabroncka (#17856) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem annyira egyértelmű, mint gondolod, hiszen az előlapi kapcsolókról bármely forrás választható, és digital/analog kapcsoló is van.

pityeszka ezek szerint lósz@rt se

[ Szerkesztve ]

(#17858) pityeszka válasza #48613632 (#17857) üzenetére


pityeszka
őstag

Nekem ez segített! :R

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#17859) BBéci válasza #48613632 (#17857) üzenetére


BBéci
titán

Az kevés, a menüben kell hozzárendelni az optikai helyett a koaxot.
Szegény erősítőnek nincs kisujja, amiből kiszophatná, hogy a 4 digitális bemenet közül melyiket kell megszólaltatnia.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17860) #48613632 válasza BBéci (#17859) üzenetére


#48613632
törölt tag

logikusnak hangzik, akkor megvárom az optikai kábelt :R

(#17861) BBéci válasza #48613632 (#17860) üzenetére


BBéci
titán

Olyan vidéken élsz, ahol nincs műszaki bolt a közelben? Optikai kábelt nem kunszt venni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17862) pityeszka válasza BBéci (#17861) üzenetére


pityeszka
őstag

Én tegnap a megyeszékhelyünkön alig találtam. :U

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#17863) #48613632 válasza BBéci (#17861) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem! :DDD Olyan vidéken élek, ahol autó nélkül mozdulni sem tudsz, mikor meg az asszony hazajön vele, már nem akarok ezzel foglalkozni ;)

no meg hát kényelmes vagyok, a posta meg kihozza, aztán az ebay kb fele áron van a high street üzleteihez képest, és ami a lényeg, kibaszott lusta vagyok :DD

[ Szerkesztve ]

(#17864) BBéci válasza #48613632 (#17863) üzenetére


BBéci
titán

Városomban hasonló a helyzet, de van Tecsó, Euronincs, két számtech bolt, mindegyik elérhető kerékpárral. Lustasági versenyre beneveznék!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17865) #09634560 válasza #48613632 (#17857) üzenetére


#09634560
törölt tag

Milyen erősitő: legtöbbön ha megnyomod a forrásválasztót 2x. akkor hozzá lehet rendelni nyillal a bemenetet, feltéve, ha konfigolható.

(#17866) SmitYkeH


SmitYkeH
csendes tag

14nm2 nagyságú szobába keresek hangfalakat, többnyire zenére.
Erősítő : Technics SA-EX3202
Sub Sony SA-W38000
Mivel mindenki lebeszélt a "nagy" álló hangfalról, ( sok helyem nincs is ), így gondolkozok akk kis polchangfalakba.
Szeretnék tanácsot kérni.
Sony SS-B1000
Tannoy Mercury M2
Sony SS-B2ED
Talán Dali Concept 1
Szerintetek melyikkel járnánk a legjobban ?

(#17867) HornedReaper válasza HornedReaper (#17814) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Sajnos zenére nem jön be a H/K AVR 330-as, semmi előrelépést nem tapasztaltam a kis Yamaha RX-V363-ashoz képest, csak a mélyhangok erőteljesebbek.. (talán kicsit nagyobb a tere is)
Mondjuk a hangfalak is kicsik, és belépő szintűek (System Fidelity SF-2030).

Analóg 6 csatornás bemeneten csak "direct mode" van, kizárólag a hangerőket lehet állítani.. A Yamahán lehetett a vágást is, ami a centernek nem kicsit jót tesz hosszú távon, és ott a centernek volt külön equalizer.
Vettem 75 Ohm-os RCA kábelt (digitálist azon illik átvinni, ugye?), viszont a PC-s hangkártyához még várom a jack-RCA átalakítót.

Mozira egyébként sokkal jobb, a center is szebben szól vele, mintha 1 col-cal nőtt volna benne a hangszórók mérete :)

Az is érdekes, hogy az erősítő hátuljára 8Ohm van csak írva, de nagy hangerőn úgysem fognak menni a 6Ohm-os hangfalak.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17868) #09634560 válasza HornedReaper (#17867) üzenetére


#09634560
törölt tag

"Az is érdekes, hogy az erősítő hátuljára 8Ohm van csak írva, de nagy hangerőn úgysem fognak menni a 6Ohm-os hangfalak."
Ez ne jelentsen gondot: még 4 Ohmal is elüzemel, csak tudjon hűlni.
Lehet a hangfal is szűk láncszem. De zenére sztereó jobb.

(#17869) #09634560 válasza SmitYkeH (#17866) üzenetére


#09634560
törölt tag

1: Dali
2: Tannoy
Többi sztem felejtős.

(#17870) SmitYkeH válasza #09634560 (#17869) üzenetére


SmitYkeH
csendes tag

ahha, nem hallgattam ilyesmi hangfalakat, mennyire van nekik mélyeik ?

(#17871) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! A PIONEER PD-S701 cd játszóról milyenek a tapasztalatok? Köszi előre is.

(#17872) Toobee válasza #09634560 (#17869) üzenetére


Toobee
veterán

C1 nem egy nagy durranás, nem kéne frontnak.

https://barbieripnk.hu/

(#17873) SmitYkeH válasza #09634560 (#17869) üzenetére


SmitYkeH
csendes tag

Tannoy 25 e Dali 35e 10-es pluszt megér a dali ?

(#17874) #09634560 válasza SmitYkeH (#17873) üzenetére


#09634560
törölt tag

Dali C2? Az jobban megéri a felárat
Tobee: Sonynál azért jobb: nemrég hallottam egyet: mini-hifiben se kellene.

[ Szerkesztve ]

(#17875) SmitYkeH válasza #09634560 (#17874) üzenetére


SmitYkeH
csendes tag

hát a keret rá 40 e , szóval elég szűkös, sajnos, a mostani épített ládáim eléggé fosok, és itt mellettem porosodik a sub mivel nem szólnak vele jól, ezért akarok venni vmit a helyükre.

(#17876) Toobee válasza SmitYkeH (#17875) üzenetére


Toobee
veterán

Helyes gondolat! Avx.hu-t böngészd, ha találsz olyat, ami belefér a keretbe, akkor biztos vèleményezik a többiek.

https://barbieripnk.hu/

(#17877) Csabroncka válasza Toobee (#17872) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kis szobába felesleges nagy monitor ezt te is tudod, amúgy pedig indulónak első választásra jók lennének, vagy inkább ez, amit én is szívesen elfogadnék :B

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#17878) Toobee válasza Csabroncka (#17877) üzenetére


Toobee
veterán

Biztos felesleges, de attól még nem lesz jobb a C1. Kötöttem már frontnak, nem viccből mondtam, hogy nem jó zenére.

https://barbieripnk.hu/

(#17879) SmitYkeH válasza Toobee (#17878) üzenetére


SmitYkeH
csendes tag

jóó lenne :D, csak kilóg a lábam a takaróm alól..., hát olyan hangfal kéne ami jó zenére mert én inkább zenét hallgatok, mozit nagyon ritkán.

(#17880) HornedReaper válasza HornedReaper (#17867) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Most nézem, hogy 75 Ohm-os videó! RCA kábelt vettem digitális audió interconnect kábelnek.. Azért jó lesz? :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#17881) BBéci válasza Laybee (#17871) üzenetére


BBéci
titán

Csak a 702 ismerős számomra, az nagyon jó, de egy külső DAC sokat dob rajta.

(#17880) harveszter
Jó lesz. Viszont elkezdhetnél gyűjteni hangdobozokra, ha már erősítőben feljebb léptél, mert a SF valami bűn rossz cucc.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#17882) #48613632 válasza BBéci (#17864) üzenetére


#48613632
törölt tag

Norwich 130 ezres nagyjából, amennyire én tudom legalábbis, viszont nagy kiterjedésű, lévén nincsenek emeletes házak, vagy csak nagyon kevés, itt a városban 10 alatt van a toronyházak száma.
Ez miatt elég nagy a kiterjedése, szóval gyalog, vagy busszual reménytelen. Ráadásul a város szélén lakunk egy nyugisabb lakókörnyezetben, szóval elérhető távon belül nincs semmi.
Kocsival persze megoldható, de az esténként van csak itthon.

Sanci38

Az a megoldás sem működik, de rajta vagyok a bayen egy távirányítón, fél éve keresem, és most pont van egy, szóval probléma: megoldva, legalábbis azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#17883) Patice válasza SmitYkeH (#17875) üzenetére


Patice
nagyúr

Esetleg. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17884) Tamoo válasza Toobee (#17878) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem olyan rossz az zenére, nem C6-hoz kell hasonlítani. Mélye persze közelében nem lesz, de én egy kis szobában simán el tudnám képzelni.

(#17885) Jim-X válasza Toobee (#17878) üzenetére


Jim-X
őstag

Ahogy ismerlek meg centernek is kiprobaltad... :C :Y :DD

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17886) ricsik válasza Tamoo (#17884) üzenetére


ricsik
őstag

Én is kipróbáltam frontként a C1-et és meglepően jól teljesített, gyengébbre számítottam. Mély persze nem volt, de használt árát frontként is megéri szvsz.

(#17887) Toobee válasza ricsik (#17886) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor én kérek elnézést, le lettem szavazva. :R

Jim-x: Centernek nem próbáltam ki, de jó ötlet. Kísérletező kedvű vagyok :DDD Úgy tudnám elképzelni centerként, hogy kettőt fektetve, egymással ellentétes irányba.

https://barbieripnk.hu/

(#17888) Patice válasza Toobee (#17887) üzenetére


Patice
nagyúr

De úgy, hogy a magasak legyenek középen, mert úgy lesz jó az akusztikus fókusz. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#17889) ricsik válasza Toobee (#17887) üzenetére


ricsik
őstag

Ne viccelj, Neked más a véleményed, tiszteletben tartjuk!

(#17890) Jim-X válasza Patice (#17888) üzenetére


Jim-X
őstag

Alap :)

(#17887) Toobee : Holnap este foci? :DDD Ja es holnap van ugye a csoves talalkozo, arra eljossz? Aztan este mehet a foci...

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#17891) Toobee válasza Jim-X (#17890) üzenetére


Toobee
veterán

Hét elején felhívott az egyik ismerősöm, akit nagyon rég nem láttam már, hogy Bp-en van pénteken, meg szombaton, úgyhogy vele leszek. Ha érdekli a csöves találkozó, akkor elmegyünk, de így, látatlanban megmondom, hogy nem lesz a válasz :DDD Meg igazából mennem kéne haza is, mert találtam Kkhalason egy fickót, aki csinálni fogja a kanapét, anyagot kéne választanom. 1 hónap mire elkészül, ha most nem megyek haza, akkor csúszik még egy hetet. Na szóval úgy vagyok, mint Pityu. 4 helyen kéne lennem egyszerre. Hogy tetézzük az off-ot, elmesélek egy autós viccet.

Szóval szerdán pont nem dolgozom, ezért úgy gondoltam elszaladok valamelyik boltba, és veszek egy kis tütükét. Szomorúan tapasztaltam, hogy bizony a Ducato jobb hátsó leeresztett. Na uccu neki, felemeltem, leszedtem. Majd mikor le akartam ereszteni a pótkereket, akkor szomorúan tudomásul vettem, hogy ez bizony nem fog lejönni. A közdarab, amit adtak a leengedéshez, egyszerűen szétforgácsolódott, ameddig működött, addig meg eltörte a leengedő mechanizmus belsejét. Szóval feldobtam a robogóra a felnit (elég rendesen néztek a népek :DDD ) és elugrottam Csepelre, az éjjel nappali gumishoz, mivel már fél8 volt. Persze szerintük már kuka volt, úgyhogy szépen jöttem is haza. Éjszakára visszaraktam, aztán tegnap meg szétnéztem használt gumi ügyben. Találtam is, fillérekért. Azt felrakták, utána meg becsörtettem a Duna autóhoz. Ugyanis visszahívták a régebbi autókat, mert szar volt a pótkerék tartó (egyik kollégám el is hagyta a pótkerekét). Csak azt már elfelejtették mondani, hogy az új is szar :DDD Szóval ők levarázsolták nekem, aztán be is dobtam a raktérbe, ott jobb helye lesz.

Ha mindez mondjuk, akkor történik, mikor dolgozom és nem tudjuk megoldani azt, hogy időben odaérjen a cucc, akkor keményen lehetett volna kötbért fizetni. Egyébként volt még szép húzása a Fiatnak. 400e km-nél egyszerűen megáll a műszerfal. Magyarázat: ennyi km-re terveztük az autót, egyébként 150ezer hozzá egy másik, ha még használni akarjuk :DDD Vicc...

https://barbieripnk.hu/

(#17892) pr0bi válasza #09634560 (#17868) üzenetére


pr0bi
senior tag

Amikor zenéről és stereoról van szó úgy általánosságban beszéltek vagy konkrét stílusról? Házimozi vasak (kivételtől eltekintve) teljesen alkalmatlanok e fajta kikapcsolódásra vagy attól függ mit hallgat szívesen az ember? (Jazz, komolyzene vagy populárisabb, elektronikus, rock műfaj). Mielőtt nekem esik valaki nincs még kellő tapasztalatom ezen a téren ha lenne fogalmam róla nem kérdeznék ilyen baromságot :)

(#17893) Toobee válasza pr0bi (#17892) üzenetére


Toobee
veterán

Én házimozi cuccal hallgatok zenét is, nem mondom, hogy tökéletes, de abszolút élvezhető.

https://barbieripnk.hu/

(#17894) Jim-X válasza Toobee (#17891) üzenetére


Jim-X
őstag

Egyik ismerosod? Remelem valami Big Titted :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#17895) sting2 válasza pr0bi (#17892) üzenetére


sting2
addikt

Ugyanaz a CD - lejátszó, HM vasra kötve is szépen szól - csak kissé szárazabban, kevesebb élettel, dinamikával.
Inkább úgy fogalmaznék, amíg nem hallottad sztereó vassal addig "mozival" is tetszeni fog.

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#17896) Tamoo válasza pr0bi (#17892) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Élvezhető házimozi erősítővel is a zenehallgatás ha nem vagy jobbhoz szokva. Most másfél hete én is erre kényszerülök, de már egész megbarátkozott a fülem a h/k hangjával. Bár gyanítom felüdülés lesz visszakapni a sztereót.

(#17897) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Amatőr kérdés:
Mivel kössem össze ezt ezzel?

Pre-out sub woofer? Egy RCA-RCA elég?

[ Szerkesztve ]

(#17898) Tamoo válasza medium84 (#17897) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

mono szub kábellel Pl. de olcsóbbat is vehetsz.
A felső kapcsoló meg LFE állásba legyen a hangerőszabályzó alatt. Úgy ahogy a képen. (amúgy elforgathattad volna igazán :D )

[ Szerkesztve ]

(#17899) medium84 válasza Tamoo (#17898) üzenetére


medium84
aktív tag

Mélysugárzón mit jelent az LFE? Jobb vagy bal csatornára kössem?

Sima Kácsa narancssárga kábelem van.

(#17900) Tamoo válasza medium84 (#17899) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Használati útmutató mit ír? A szub hátulja szerint mindegy melyikbe dugod.
Nem tudom milyen a sima kácsa narancssárga kábel, de gyanítom nem szub kábel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.