Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) Dorian válasza #09634560 (#18650) üzenetére


Dorian
félisten

Már megint hogy jött elő ez a flame?

Lazítsatok!
Kollégám ma reggeli szösszenete:
"Fiamnak olyan lett a matekdogája, mint a házimozi rendszerünk: öt pont, egyes"

Amúgy meg mindig ha élő zenét hallok, kicsit kiábrándulok a hifizésből. Múltkor egy étteremben hallgattam az ismert jazz számok szaxofonos átiratát... ááá, soha a büdös életben nem fog ez otthon ilyen pontosan, részletesen és főleg ilyen dinamikával szólni. Esélyem sincs megközelíteni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#18652) Ed Parker válasza Peak (#18649) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

jó,én elfogadom ezt az álláspontot is,ha neked az tetszett,akkor számodra az a jó rendszer.
én pl a B&W-t nem szeretem,legalábbis a 6-os és a cm szériát,a többi meg már drága.
A NAD erősítők sem tetszenek,párat meghallgattam,nem az én ízlésvilágom. :N

A hit kérdése csak annyi,hogy ez tök jó,hogy neked az a rendszer bevált és tetszik a hangja,de ha hallgatnál más láncokat is,akkor lehet hogy változna a véleményed.
Ezzel csak azt akarom sugallni,hogy attól mert más picit többet áldozott a rendszerére mint Te,az nem azt jelenti hogy ők pancserek,lehet hogy csak jobbat akartak ;)

ezt csak azért írtam le külön így,mert sok kommentedben burkoltan azért ott rejtőzik a "hülyék vagytok ti hogy ennyi pénzt elkúrtok erre a hifi-re"
cáfolj meg ha tök másként gondolod :D

(#18653) Peak válasza #09634560 (#18650) üzenetére


Peak
addikt

"olyan egyszerű összefüggésekben, amelyek az én léptékeim szerint még felfoghatóak, érzékelhetőek."

látod itt a difi, hogy olyan különbségekről beszélsz, ami nem mérhető, de a kiválasztottak hallják. pont mint a "biofoton", vagy az "energetizálás", meg a kézrátétel, és még sorolhatnám.

én meg azt mondom, hogy lehet, hogy van olyan különbség, ami mérhető, de ha már az emberi érzékelésen kivül van, oly mindegy számomra a léte vagy nem léte. :)

Nekem tényleg mindegy, hogy mit hisz más. :)
Csak furcsa, hogy 99,9% nem látja a császár új ruháját. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18654) #09634560 válasza Peak (#18653) üzenetére


#09634560
törölt tag

A "biofoton", vagy az "energetizálás", meg a kézrátétel, meg a horoszkóp és még sorolhatnám.. ezekben és hasonlókban én sem hiszek. De ez a hifi-hez egyáltelán nem keverhető -ott ugyanis tapasztalt különbségek vannak, semmi köze a metafizikához vay bármi hasonlóhoz. És messze nem a pénzen van a hangsúly. Béci is azt mondja: van ahol pont az olcsóbb a jobb.
Ja a vércsoport se mérhető, genetikai különbségek (mutáció) se, ezeket is tagadod? :)
Meert a mérés csak egy a sok összetevő küzöl..

[ Szerkesztve ]

(#18655) Peak válasza Ed Parker (#18652) üzenetére


Peak
addikt

szigorúan maradva a szakmai témánál... :)

a b&w-k 685ösök voltak, nagyon nagyon szépek ezek a dobozok, de olyan furcsán karakteres magasokkal és középpel, hogy én a NAD erősítőre kenném a dolgot.
Csak mert ezeket 685ösöket egyszer meghallgattam Rotellel is, kontrolban Jamo Concert szériás hangfallal és egészen másként szólt, igaz a "szoba" is kisebb volt és hangszigetelt.

az ilyen különbségek SZERINTEM jól hallhatók, méghetők, megkülönböztethetők más hangsugárzóktól, eldönthető, hogy szeretjük vagy sem, majd fejben pénzé alakítható ki-ki igénye szerint. ez pl. egyáltalán nem hit kérdés. nem?

az utosó mondatodra nem reflektálnék :DD :R

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18656) #09634560 válasza Peak (#18653) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mást nem mondok utoljára: szerkesz olyan programot amely X-edik hatványon tud mérni és megjeleniteni Lissaious ábrákon felharmonikusokat, akkor talán elhiszed hogy ezek a különbségek igenis léteznek.

(#18657) Ed Parker válasza Peak (#18655) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

sztem meg mindkettő:D
van nálunk az üzletben a nautiluson kívül mindegyikből,hallgattam marantz-on,hegelen,denon,nad és vincent erősítővel is.
engem nem győzött meg.
az más kérdés hogy szép,de ha már szép akkor inkább ez,nekem ez picit szebb:)

én ebből nem csináltam eddig sem hit kérdést,a lehető legtöbb dolgot meghallgatok,kipróbálok,adok-veszek,azt ami tetszik,az megmarad.

nem?
akkor pedig nem csalt az érzésem :D
javíthatatlan vagy. :P

(#18658) Peak válasza Ed Parker (#18657) üzenetére


Peak
addikt

óóó ez csodaszép! az ívelt oldalak annyira elegánsá teszik a hangfalat. (ez pl. nagyon tetszett a polkokban is). különösen sokat dob rajta a lakkozás és a szép faminta.
gondolom ez sem két filléres darab, ismerve a dali árazását.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18659) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Az milyen már, hogy az Onkyo support nem tud manualt küldeni / linket adni a TX-SV646-os 5.1-es erősítőjükhöz, hanem elirányítanak a http://gardi.de/ oldalra, hogy kérdezzem meg ott? :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18660) Ed Parker válasza Peak (#18658) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

igen bizony nagyon szép.

azért a polkok khm:) úgy köszönőviszonyban sincsenek ennek a szépségével:D
már csak kiindulva a mintából és a gyönyörű lakkozásból.
sajnos nem,kb 2,8M ,de ez már egy másik szint kérem:)

[ Szerkesztve ]

(#18661) xtremetuning válasza Peak (#18653) üzenetére


xtremetuning
addikt

"Csak furcsa, hogy 99,9% nem látja a császár új ruháját"

Ne ferdíts, az utóbbi évek nem téged igazolnak itt a fórumon.... :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#18662) medium84


medium84
aktív tag

Hali!
H/K AVR 255-höz keresek magyar nyelvű leírást. Létezik?

(#18663) BBéci válasza xtremetuning (#18661) üzenetére


BBéci
titán

Eleve honnan veszi, mi alapján ír konkrét számot? Számomra szándékos trollkodásnak tűnik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18664) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Valakinek egy jó kis DAC? :)

[ Szerkesztve ]

(#18665) Toobee válasza Tamoo (#18664) üzenetére


Toobee
veterán

Mi lesz helyette?

https://barbieripnk.hu/

(#18666) Tamoo válasza Toobee (#18665) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

SSD. :) amúgy semmi, egy ideje parkolópályán van. A hivox erősítőm beépített dac-os, kb ugyanez a szint. Nem tervezek egyelőre feljebb lépni.
Másik sztereóhoz meg ott a kiskínai, lassan be is lesz már "dobozolva", majd dobok fel róla képet.

[ Szerkesztve ]

(#18667) BBéci válasza Ed Parker (#18657) üzenetére


BBéci
titán

Münchenben meghallgattam mindhárom DALI Epicont, rögtön a kedvenceimmé váltak.
A linkelt tesztben rendesen eltévesztették a 6-os méreteit: "125 cm high, 23 inches wide, and 44 inches deep". Valójában 1059 x 320 x 459 mm a helyes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18668) Ed Parker válasza BBéci (#18667) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én a jövő héten fogom meghallgatni az említett Burmester 051-el.
elhiszem hogy komoly cuccok ezek már,én sem várok mást,10000€-nál villantani kell :K

(#18669) Peak válasza Ed Parker (#18660) üzenetére


Peak
addikt

egyetértek, hogy sokkal szebb a külső, mint a polké. 2,8m-ért legyen is 100x szebb :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18670) Thuglife válasza Dorian (#18651) üzenetére


Thuglife
senior tag

:DDD

(#18671) Jim-X válasza Thuglife (#18670) üzenetére


Jim-X
őstag

Akkor már legyen 7 pont 1 :D Nehogymá ;]

A játék az nem játék!

(#18672) Thuglife válasza Jim-X (#18671) üzenetére


Thuglife
senior tag

Jaj de szőrös szívű vagy!! :D Akkor már 7 pont 2-es! :))

(#18673) Jim-X válasza Ed Parker (#18644) üzenetére


Jim-X
őstag

Nekem tetszett... De ami a legjobb, hogy nagyon sok ilyen csaló él a gazdagok pénzéből... meg is érdemlik ;)

Eszembe jutott egy ismerősöm akinek műszaki szervíz (tv, video, számítógép stb.)vállakozása van a III.ker-ben. Mesélt dolgokat... Pl. kimegy egy budai villába azzal, hogy nem megy a félmillió collos tv... megnézte ki volt csúszva hátul az antennakábel (valószínű a takarítónő kilökte) visszadugta...működött. Kiszámlázott 30k-t, hogy ezt, meg ezt csinálta és beállította. A tulajok meg röhögve fizették ki, hogy milyen olcsó volt a 2 millás tv javítása... :D

És ez még csak kicsiben van...

Úgyhogy szerintem biztos van elég széles réteg a hifi "szakmában" is akiket úgy b@sznak át ahogy nem szégyellnek... Aki röhögve fizet ki egy 10k Eurós kábelt... :Y

:C

A játék az nem játék!

(#18674) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Összekötném az erősítőt a régi TV-mel, hogy be tudjam állítani az Audyssey-t.

Az erősítőn "Monitor out" és "component video out" (Y, PB, PR) van.

A régi TV-n "euroscart" és "video in" RCA bemenetem van, és sajna a sima "video in" RCA bemeneten keresztül az erősítőről nem látja a video jelet (Monitor out-ról)...

Hogy tudnám összerakni valahogy a KOMPONENS VIDEO kimenetet (erősítőről) az EUROSCART bemenetre (TVre)?

Bocs, ha buta kérdés volt, ebben nem vagyok szakértő...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18675) BBéci válasza KisApám (#18674) üzenetére


BBéci
titán

Az újabb erősítők többsége csak HDMI-n ad ki OSD jelet. A Marantzok is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18676) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

Makulátlan dobozos onkyo tx sr 706-ot mennyiért lehetne mostanság eladni?
Gondolkozom cserén is, 445 körüli harmanon...

köszi. :R

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#18677) KisApám válasza BBéci (#18675) üzenetére


KisApám
addikt

Köszi!

No meg itt is "elszomorító" a leírás: hazimozienciklopedia.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#18678) nemtudom


nemtudom
csendes tag

Sziasztok! Lcd tv hangját szeretném analóg erősítőre küldeni ezzel link:

http://www.ebay.com/itm/Digital-Optical-Coaxial-Toslink-Analog-RCA-Audio-Converter-/230675341215?_trksid=p4340.m2109&_trkparms=aid%3D555001%26algo%3DPW.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D7%26meid%3D2114608637348850871%26pid%3D100010%26prg%3D1004%26rk%3D2%26

Szerintetek jó? Magyarországon hol lehet kapni ilyesmit?

(#18679) nemtudom


nemtudom
csendes tag

Sziasztok! Lcd tv hangját szeretném analóg erősítőre küldeni ezzel link:

[link]

Szerintetek jó? Magyarországon hol lehet kapni ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#18680) Ed Parker válasza Jim-X (#18673) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem értem az érvelésed,attól hogy valaki sikeres üzletember,akkor át kell b@szni? :F
Az én főnököm sem műszaki ember,de más területen penge.

Valahogy a Te szövegedben is azt érzem,hogy Te is kajakra hülyének nézed azokat akik megveszik a csúcs rendszerükbe a méregdrága kábeleket.
Miért b@sznák át őket?

(#18681) kimi02 válasza Ed Parker (#18680) üzenetére


kimi02
őstag

Valahol adok igazat Jim-X-nek is.

(#18682) Ed Parker válasza kimi02 (#18681) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

A melyik részébe,hogy le kell húzni a kevésbé hozzáértőket vagy a másikban?

(#18683) kimi02 válasza Ed Parker (#18682) üzenetére


kimi02
őstag

"Úgyhogy szerintem biztos van elég széles réteg a hifi "szakmában" is akiket úgy b@sznak át ahogy nem szégyellnek... Aki röhögve fizet ki egy 10k Eurós kábelt..."

Van benne valami. Sajnos ez a mai világ erről szól.
Pl : annak idején volt ez a H/K 745 és a Lexicon RV5-ös erősitőnél is a mizéria.
Sok helyen lehetett olvasni , hogy a két erősitő szinte ugyan az , csak a Lexicon nevet meg kellett fizetni. És H/K 745-ös szintet kapott a vásárló 2.5x annyi pénzért.

[ Szerkesztve ]

(#18684) #10726912 válasza Ed Parker (#18682) üzenetére


#10726912
törölt tag

Simán át lehet verni bárkit, nem pénztől függ. Szoktak hívni pc-ket javítani, nézzem már meg, mert nem megy a gyereknek a játék, mi kéne, mi a baj vele...
Konkrétan azt mondhatnék, amit akarok, nem értenek hozzá, nem érdekli őket(ezt meg is mondják), nem full gazdagok, de nem kell kiéhezniük 10-20 ezer Ft-t.
De volt pl olyan is, aki csak azért vett száz ezrekért hangfalakat és cserélgette a rendszerét, mert másnak nincs ilyen, (saját szavait idézem), amúgy már régen nem érdekli, szinte be se kapcsolja a "cuccot".
Nem lehet általánosítani, bárhol vannak figyelmetlen "balekok". :(

(#18685) BBéci válasza KisApám (#18677) üzenetére


BBéci
titán

Mit kell nézni a linken? 5 éves cikk, nulla az aktualitása.

Kimi02!
Valóban csak "szinte" ugyanaz a két erősítő. A különbség pont elég ahhoz, hogy a lexicon klasszisokkal jobb legyen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18686) bajnokpityu válasza kimi02 (#18683) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Naneeee...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18687) xtremetuning válasza bajnokpityu (#18686) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezt már akkor is kitárgyaltuk. 'Csak' a táp-nyák-kapcsolástechnika-vezérlés volt totál más.... :DDD Végül is ezen kívül tényleg ugyanaz. :N

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#18688) Ed Parker válasza #10726912 (#18684) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem az a kérdés hogy át lehet e,hanem hogy át is kell???

Kimi: akkor gondolom te most örülsz,hogy téged nem vertek át és nem Lexicon-t vettél? :)

[ Szerkesztve ]

(#18689) #10726912 válasza Ed Parker (#18688) üzenetére


#10726912
törölt tag

Utaltam rá, én is megtehetném... :( Azt mondják megérdemlik, de valamiben mindenki lehet balek (akár autóra is lehet gondolni, vagy annak javíttatása)..
Emellett másképp nézek az emberek szemébe évek múltán is, legyen gazdag vagy szegény, nincs szégyellni valóm :)
Tehát nem kérdés, tény: NEM kell:)

(#18690) Ed Parker válasza #10726912 (#18689) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Te egy Úr vagy :C :R
Pontosan erről van szó,ez a Te becsületed.

(#18691) bajnokpityu válasza xtremetuning (#18687) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kiserleteztem forrasztasi homerseklettel, on tipussal. Belso kabelekkel es meg relet is probaltam. Azutan, miutan osszevalogatram gyarto szinten az alkatreszkeszletet.

Tok ugyanaz a kapcsolas neha kicsit, neha jelentosen maskepp szol. Ez csak egy kis fos erosito, hol van ehhez kepest hol egy mozikombajn?

Es mielott misztikum. Csak annyit mondtam, h ossze lehet rakni ketszer "ugyanazt" h siman abzheto a difi.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18692) xtremetuning válasza bajnokpityu (#18691) üzenetére


xtremetuning
addikt

...ahol csak maga a szoftver is óriási különbségeket tud okozni....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#18693) kimi02 válasza bajnokpityu (#18686) üzenetére


kimi02
őstag

Nem én találtam ki.
Külföldi fórumokon nagyon nyomták akkoriban , szerintem nem volt véletlen.

(#18694) bajnokpityu válasza xtremetuning (#18692) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Konkretan total mas kapcsolassal kihoztam majdnem ugyanazt a gyari hangot.
Akkor egy mini szamitogep eseten ne lenne difi?

Amugy jol sikerult a reggeli mutet. Koszonom. Holnap kuldok valamit.

Kimi: fulemnek hiszek, messzi forumon annyi marhasagot olvasni.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18695) xtremetuning válasza kimi02 (#18693) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkoriban ugyanannak az egy usernek a hülyeségét osztották.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#18696) BBéci válasza xtremetuning (#18695) üzenetére


BBéci
titán

Méghozzá egybites user.
Sokan arra élveznek, ha valami kiváló és annak megfelelően drága terméket fikázhatnak. Ez lehet digitális kábeltől high-end processzorig bármi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18697) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
A következő 2 erősítő közül melyiket érné meg megvenni:
Marantz SR-6005 használtan 170k
Marantz SR-5006 új 175k ?
Hangfal szettnek találtam hozzá egy Dali Concept 6 szettet használtam 150k-ért! Az igazság az, hogy jelenleg csak a Dali szettre van pénzem.
Ez megfelelne hozzá, vagy nézzek valami jobbat? Mondjuk azt csak részletekben tudnám most összerakni olyan 3-4 hónap alatt.
Mélynyomónak megfelelne egy Polk Audio PSW 111, vagy vegyem meg inkább a 125-öst?
Ebben az árkategóriában még miket lenne érdemes megnézni?

[ Szerkesztve ]

(#18698) Jim-X válasza Ed Parker (#18680) üzenetére


Jim-X
őstag

Nem azt mondtam, hogy át kell verni őket...csak megjegyeztem, hogy sokan megtehetik és meg is teszik... :((( És ez alól biztosra lehet venni, hogy a hifi/házimozi sem kivétel. Főleg azért mert nem egzakt tudomány. Hidd el, hogy van akibe bele lehet beszélni, hogy azt kell megvenni, mert az jobb (mert azon én is szénné keresem magam, de ez tök mind1 :) )

Nem nézem hülyének azokat akik megveszik a méregdrága kábeleket...de akit át lehet verni, azt át is verik... :( Sokan nem úgy gondolkodnak ahogy én vagy te és csak a pénztárgépet látják bennük, amit ha megütnek akkor csenget egyet és kinyílik...Ilyen világban élünk sajnos.

Van a Nat Geon egy sorozat "Test Your Brain" néven fut. Az egyik epizódja épp ezekről szól. Nagyon tanulságos és ott bizony az agyi tevékenységeket is figyelik (MR, CT)

Peace!

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#18699) BBéci válasza foppa (#18697) üzenetére


BBéci
titán

Sancihoz csatlakozva szintén a 6005-re szavazok, amihez megfelelnek a Conceptek, de feltétlenül tuningoltatni kell őket. Mi Ikonnal és Quadral Aurummal is próbáltuk és azt a következtetést vontuk le, hogy nem túlzás egy félmilliós 5.0 szettet kötni hozzá. Az eredeti ára - kb. 300-320000 Ft - is ezt sugallja.
Szubládából a nagyobbikat vedd!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#18700) foppa válasza BBéci (#18699) üzenetére


foppa
tag

A Denon 2312-13-as szériája hogy viszonyul az említett Marantzokhoz? Mozizásra melyik a jobb választás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.