Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) Rebell válasza #09634560 (#18600) üzenetére


Rebell
senior tag

:R
Lehet, hogy buta kérdés, de milyen gyártó hangfalait lenne érdemes hozzá keresgélni?

:B

(#18602) agent_k válasza agent_k (#18581) üzenetére


agent_k
őstag

átolvastam az topic első hozzászólását és lehet változik az elképzelés... nem is tudom:
Onkyo AVX-390

jó lenne jó árban találni egyet... mondjuk nem 80k-ért. Van ötletetek?

(#18603) #09634560 válasza Rebell (#18601) üzenetére


#09634560
törölt tag

Zeneileg jól teljesitő,pl Castle Knigth 4-es vagy tannoy V4 szett de Dali Concept is megfelelhet, én ezeket választanám (egy hallgatáskor vettem a konklúziót). Mindenesetre 150-200-ért vennék valamit hozzá.

(#18604) Rebell válasza #09634560 (#18603) üzenetére


Rebell
senior tag

Hangfalban talán vmi használt lesz, az éppen aktuális kínálattól függ. :R :R

köszi.

(#18605) HornedReaper válasza #09634560 (#18599) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A legfelső piros csíkos kábel SAL, az megy a hátsókhoz
Alatta a szürke duplán árnyékolt Hama RCA, az megy a kis Yamaha sub-ba

Alatta Audison First 216 Speaker Cable - 16 AWG ... van ráírva, amit a front magasakra kötöttem, ragad rá a por rendesen, szilikon lehet a "bevonat"
Legalul a mély-közép-szekcióra kötött JAMO 2x2,5mm2 lapos kábel, nekem jónak tűnik, erről mi a vélemény? :)
Legalul pedig az új B&W DM 603 S2 hangfalam látható, sajnos a teteje kis javításra szorul :)
Van esetleg fekete javító kitt, amivel "szintbe hozhatnám"? A párja tökéletes.


Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18606) Peak


Peak
addikt

Lomtalanitás alkalmával találtam egy teljesen hibátlan 14"-os CRT monitort, LiteON gyártmányú, illetve egy pár pici kis multimedias hangszórópárt. Nagyon szivesen odaadnám INGYEN olyan rászoruló embernek, családnak, akiknek jól jönne, és nem tudnak 2-3-5e forintot sem áldozni rá, hogy használt piacon vegyenek.

Ezért ha ismertek olyan embert, akire illik a "leirás", és tényleg igazából használná, szóljatok.
Annak nincs értelme, hogy valamelyik vicceskedvű majom csak úgy szétbarmolja, vagy 128. alkatrésznek behúzza.

PMben megtaláltok.
Köszi.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18607) Peak válasza Peak (#18606) üzenetére


Peak
addikt

Kis pontosítás szükséges, a félreértések elkerülése végett.
A monitor és a hangszórópár a szomszédomé, egy idős ujságiró hölgyé volt, tipp-topp állapotban van mindkettő. Most hétvégén volt lomtalanitás, és engem kért meg, hogy vigyem le a ház elé, de elkértem tőle, hogy ne legyen elkótyavetyélve, esetleg hátha jó helyre kerülhet.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18609) gerzsol


gerzsol
aktív tag

Sziasztok,

A TV-mhez keresnék házimozi szettet 5.1, igazából DVD lejátszó nem szükséges hozzá. Az is mindegy hogy külön erősítő + hangfalak vagy aktív, erősítővel egybeépített hagfalszett.
Főként filmnézésre és zenehallgatásra hsználnám. Előny ha lenne rajta optikai kábel ,mert könnyebben megoldható lenen a TV-re csatlakoztatni.
Az összeghatár 80e Ft maximum.

Segítségeteket előre is köszönöm

üdv
gerzsol

(#18610) Tamoo válasza gerzsol (#18609) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Dobj még rá egy kicsit és talán ez már jó valamire: [link]

(#18611) HornedReaper válasza HornedReaper (#18605) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A kábelre senki? Érdemes lehet inkább gyártatnom egy bi-kábelt egy avx-es kábel-guruval?
(vagy a mélynek egy tuti kábelt, magasnak CAT7-es UTP kábelt, azt is dícsérik)

A frontokhoz B&W CC6 S2-t néztem, de B&W LCR6 S2 (vagy S3) lenne hozzá a legjobb, ha esetleg valaki belefut valamelyikbe (akár európai eBay-en), írjon, legyen szíves :)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18612) tmb


tmb
csendes tag

Siasztok!

Erősítő vásárlás előtt állok. Egy 15nm szobába lenne és egy médiacenterről (remélhetőleg Dune HD Duo), jönne a jel, elsősorban Flac formátumban (stílus főleg metal/rock/blues). Persze lenne némi mozi is, pl. HD-s koncert felvételek.
Egyelőre két db régebbi Technics hangfalam van, a későbbiekben ezeket is cserélni szeretném.
Első nekifutásra én is az új, csillivilli HM-erősítőket néztem ki. Egy Yamaha RX-V473-ast vagy egy Denon AVR-1713-ast választottam volna... Ha, nem olvasgatok bele egy kicsit a fórumba és próbálom meg kapisgálni az itt többek által vallott filozófiát, hogy használtat, jobbat.
Gondolom, a fentiek alapján egy használt sztereo erősítőt javasolnátok. DE!
Most belefutottam egy használt (nyilván, 2006-os), Denon AVR-4306-os erősítőbe, 550€ az ára. Kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek erről a darabról (annyit én is tudok, hogy magasan kvalifikált versenyzőről van szó, tesztekben dícsérik, anno majd' 2000€ volt az ára).
Szóval inkább egy használt sztereo, vagy ez is tud annyit hangban. Megér-e ennyit? Ami jó, hogy van rajta hdmi és optika. A dune és egy blue-ray lejátszó nyilván ezeken futna majd.
Köszönöm!
tmb

(#18613) TCr válasza tmb (#18612) üzenetére


TCr
veterán

Személyes tapasztalat nélkül mondom, hogy az a Denon simán megérhet annyi pénzt, de azt jó tudnod, hogy ahhoz az erősítőhöz igencsak drága (újkori áron) hangsugárzók illenek.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18614) Toobee válasza tmb (#18612) üzenetére


Toobee
veterán

Ha mozizol is, akkor simán az a Denon. Ja és annyival magasabb pozícióban foglal helyet, mint az említett két új erősítő, hogy ha lenéz, akkor még hírmagjukat se látja. Koax a seggébe, vagy Dune analóg, aztán had szóljon!

https://barbieripnk.hu/

(#18615) #09634560 válasza tmb (#18612) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen van rajta HDMI, de még 1.2-es. Viszont kitünő készülék és jobb hangfalat is meghajt... sztereó helyett is megtezsi.

(#18616) Dougeee


Dougeee
csendes tag

Sziasztok!

1 éve kezdtem a házimozizást, egy Sony STR-DE485E 5.1 házimozi erősítővel. Eleinte nem volt gond, majd összekötöttem egy pc-vel ami azonos helyen van vele a tv állványban, egy polccal lejjebb (szellőzése szinte 0, ezért 1 év után beépítettem 4 pc ventillátort, most hűvös minden benne, de eddig forró volt mindig az erősítő, és olyankor a hangszórók is sercegtek míg vissza nem hűlt).
A pc-ből SPDIF kimeneten optikai kábellel megy a hang az erősítőbe, és HDMI kábellel a kép a tv-be. Van még egy upc-s upc set top box is amiről a hang RCA kábelen megy az erősítőbe a VIDEO 1 bemenetbe a hang, a kép pedig Euroscart kábellel.
A pc-ről nézett filmekkel és a boxon nézett műsorok hangjával nincs hiba, viszont az erősítőn a rádiót hallgatva folyamatos mély búgás van ami eleinte halkabb volt, de most már hangosabb a rádióadásnál. Ez mitől lehet? És miért csak rádiónál van?

Ma cserélem le a Sonyt egy Yamaha RX-V459 6.1 hm erősítőre. Remélem jó választás lesz.
Azt nem tudom, hogy lenne jobb összekötni a géppel? Maradjak az optikai kimeneten, vagy inkább az 5.1 hangkártya? Filmeket mkv-ban nézem, és zenéket is hallgatok róla mp3-ban.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#18617) tmb válasza TCr (#18613) üzenetére


tmb
csendes tag

Hát, őő, az egy későbbi beruházás lenne...
bár ilyen kategóriáig nem biztos, hogy el tudok majd menni.

(#18618) tmb válasza #09634560 (#18615) üzenetére


tmb
csendes tag

Az annyit jelent, hogy ugrott a 3D (ami egyébként sem izgat) és a True HD/DTS HD Master hang ugye? Hát istenem, ennyit fel tudnék áldozni, azt hiszem.

(#18619) #09634560 válasza tmb (#18618) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, de LPCM-et tud. és kikódolva átküldheted(Dune-nél ki kel választani).

(#18620) Tamoo válasza HornedReaper (#18605) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mivel hajtod ezeket a dobozokat?
Kábel elég vegyesvágott, most mit lehetne erre írni? Kábelguruval is csináltathatsz hozzá, egységesebb/jobb lesz mint a mostani, de nem is olcsó mulatság.

(#18621) HornedReaper válasza Tamoo (#18620) üzenetére


HornedReaper
senior tag

H/K AVR 330-assal mennek jelenleg, úgy 100/110W-ot bírhat csatornánként (gyári adat 5x50W vagy 2x65W, de ezt valószínűleg ténylegesen le is adja, nem csak ráírták mint az újabb erősítőkre)
2x3m kábel kell, tényleg nem 2Ft lenne.. A Jamo-t azért kérdeztem, mert nekem laikusként jónak tűnik, és a magasaknak amúgy sem kell vastag kábel :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18622) Tamoo válasza HornedReaper (#18621) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem teljesítmény hanem "hangminőség" miatt érdekelt.

"a magasaknak amúgy sem kell vastag kábel"
Szerintem nem a keresztmetszet itt a döntő szempont.

(#18623) HornedReaper válasza Tamoo (#18622) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Grundig Finearts V12 stereo erősítővel tudnám még a B&W-ket kipróbálni, esetleg a régi Yamaha RX-V363-mal, Kenwood KRF-V5090D-vel, vagy lett most egy Onkyo TX-SV646-osom, azzal :)
Amúgy ezek közül mind eladó :D

Sok kedvem nincs kábelezgetni erősítőcserekor, valszeg nem lesz hangminőség teszt, a H/K a legdrágább és legszebb közülük, úgyis az marad :)

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#18624) foppa


foppa
tag

Sziasztok!
A következő 2 erősítő közül melyiket érné meg megvenni:
Marantz SR-6005 használtan 170k
Marantz SR-5006 új 175k ?
Hangfal szettnek találtam hozzá egy Dali Concept 6 szettet használtam 150k-ért! Ez megfelelne hozzá, vagy nézzek valami jobbat?

(#18625) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Van egy Denon Avr-3801 erőlködőm, amit szeretnék egy panelba beszerelni. A jelenlegi hangfalaim sajnos nagyon nagyok erre a célra. Kb 130 centi magasak. A kérdésem az volna, hogy tudnátok e javasolni nekem olyan hangfalakat,. amik anyagiakban és helyben takarékosak és az erölködő teljesítménye nem öli meg?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18626) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Kiírtam az azonnali kérdésekbe is, de kiírom ide is. Ez mégis csak szakirányubb. A fiam szobájában van egy olyan gondom, hogy a Lapos tévén csak optikai hangkimenet van. Viszont a házimozin csak az nincs Át tudom valamivel alakítani az optikait ---> 5.1 kimenetre? /kegyelmes áron/

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18627) Toobee válasza vilmaboy (#18626) üzenetére


Toobee
veterán

Nem ismerem...

https://barbieripnk.hu/

(#18628) Ed Parker válasza Peak (#18607) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Milyen jó kis meséd van :D
Ilyen lenne ez a hifi is? :C

(#18629) Jim-X válasza Ed Parker (#18628) üzenetére


Jim-X
őstag

Akartam már én is kérdezni... gyanús nekem az a második hozzászólás... :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#18630) Peak válasza Ed Parker (#18628) üzenetére


Peak
addikt

Alap! :D
A fingszeletelés hatalmas művészet ám! :C

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18631) Peak válasza Jim-X (#18629) üzenetére


Peak
addikt

... az aláírásomról beszél ... szerintem.

A kis multimedias hangszóró meg nem hangfal. :) Nem hifi. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18632) Jim-X válasza Peak (#18631) üzenetére


Jim-X
őstag

Excusez-moi :R ;]

Mindenesetre elolvasom a mesét ;)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#18633) #09634560 válasza foppa (#18624) üzenetére


#09634560
törölt tag

6006.
És legalább Zensort vagy Lektort megérdemelne.

(#18634) foppa válasza #09634560 (#18633) üzenetére


foppa
tag

Köszi a választ!
Ha 6006-os lenne ennyiért, akkor gondolkodás nélkül azt venném, de amit írtam, az egy évvel korábbi modell4 ebben az esetben is tartod az állításod?

(#18635) #09634560 válasza foppa (#18634) üzenetére


#09634560
törölt tag

Semmit sem változott a véleményem: tisztában vagyok vele. :)

(#18636) Ed Parker válasza Peak (#18630) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

de ha ehhez tartod magad,nem kellett vona ilyen drága hk460-ast venned meg polk rti a7-eseket,simán az első bögreszettet az első euronicsból és piros fekete tyúkbéllel bekötve szigorúan,a többi úgyis csak duma,nem? ;] :C
elkúrtál egy csomó pénzt :D

(#18637) vilmaboy válasza vilmaboy (#18625) üzenetére


vilmaboy
őstag

Vilmaboy kérdésére valaki?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18638) Peak válasza Ed Parker (#18636) üzenetére


Peak
addikt

el :D
dehálistennek nem ez alapján döntöttem :D
egyszerűen szolgáltatások, csatlakozások, illetve teljesítmény és kinézet alapján választottam... csak úgy mint egy megfontolt ember. :)

sőt tegnap beszéltem egy hifistával, aki megesküdött, hogy az épített erősítőjéhez a 30 éves rakéta porszívó tápkábele volt a legjobb, az illeszkedett a legjobban a hangjához, és kinyilt a tér, megnőtt a színpad és a cserháti ott énekelt előtte...

:DD :DD :DD

hagyjuk máááá' arankaaaaa :C

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18639) TCr válasza Peak (#18638) üzenetére


TCr
veterán

Lassan eljutsz arra a szintre is, hogy szerinted erősítő és erősítő / hangsugárzó és hangsugárzó között sincs hangbeli, illetve hangminőségbeli különbség?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18640) pr0bi válasza Peak (#18638) üzenetére


pr0bi
senior tag

Mit szívott előtte? :DDD

(#18641) #09634560 válasza vilmaboy (#18625) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem értem mi a problémád.... ird le mitől tartasz? Magasság menyiben függ össze a terhelhetőségtől? De én nem adnám Dali ikon-on vagy Monitor Audio silver-en alább... Még ha a kis dobozokat veszed akkor is.

(#18642) Peak válasza TCr (#18639) üzenetére


Peak
addikt

ezt soha nem állítottam.
én a fizikában hiszek. a mérhető, fizikai dolgokban. a tudományban. a biológiában.
olyan egyszerű összefüggésekben, amelyek az én léptékeim szerint még felfoghatóak, érzékelhetőek. és ez eleve megválaszolja a kérdésed.

szerintem egy bizonyos szint felett, mikor egy csodaszép napos szombat délelőtt egy Linn forrásból hallgatok egy húzós jazz-quartettet hq hanggal... egy bögre forró tejeskávé és frissensült croisant társaságában... azon a "gagyi" H/K AVR460-on, amit itt oly sokan leszólnak zenére... :) ... annyira mindeggyé válik számomra, hogy ki miben hisz... porszívótápkábelben vagy saktikőben... :)

peace :R

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18643) vilmaboy válasza #09634560 (#18641) üzenetére


vilmaboy
őstag

Egyszerűen fogalmam sincs, hogy milyen teljesítményű, hány ohmos és milyen márkájú hangfalakat válasszak az erőlködőhöz. Nem akarom alalméretezni sem... stb...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#18644) Ed Parker válasza Jim-X (#18629) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Olvasd el Peak meséjét,tanulságos:)

(#18645) TCr válasza Peak (#18642) üzenetére


TCr
veterán

Látod, nálad ez hit kérdése, holott megtapasztalni nem vagy hajlandó.
Ezt nevezed te megfontoltságnak?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18646) Ed Parker válasza Peak (#18638) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

én is porszívókábeleket használok,csak nem rakéta hanem ipari porszívókét:)

gondolom azóta sem vetted rá magad hogy meghallgass más rendszert,csak azt fújod,ami egyszer beégett az eprom-ba ;]

mi hiszünk ám így is neked :K
maradj is ebben a hitben. :)

(#18647) jcage válasza spiky03 (#18522) üzenetére


jcage
tag

Küldtem PÜ-t.

Amúgy a sérülésről annyit, hogy inkább vizuálisan tapasztalható, de elképzelhető, hogy a komolyabb szettekhez szokott fül simán kihallaná a különbséget. Én és a baráti köröm egyik tagja sem tudta. A képeket azért tettem fel, illetve a hibát azért említettem meg a hirdetésben is, mert nem akarok félreértést és kellemetlenséget egyik oldalról sem.

Üdv,
J

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#18648) #09634560 válasza vilmaboy (#18643) üzenetére


#09634560
törölt tag

Teljesitmény teljesen mindegy, csak birjon kb.90 RMS-t azt a maiak közül mindegyik birja (egyebként a hangfalnak nincs teljesitménye, csak terhelhetősége!) Ohm ne egyen 4 alatt, felette (erősitőnek nincs Ohmszáma, de a szellőzés,üzemi terhelés hossza, milyensége,stb ...szabja ezt a határt!) mindegy én sztereóban kb 1:1 ,5.0-ban pedig 1:2 legyen az erősitő-szett ár ami kb 5-600 ezer indulóárú szettekkel valósitható meg, ettől kicsivel eltérhetsz, de ezekkel tudja megvalósitani legjobban a hangzást. Irtam pár tipust, legolcsóbb amit rátennék az a Castle legdrágáb szettje, kb. 400 ezer..

(#18649) Peak válasza Ed Parker (#18646) üzenetére


Peak
addikt

Ó kérlek egy szuper kétutas B&W-t hallgattam meg egy NAD erősítő és NAD CD-lejátszó társaságában, Pink Floyd - Dark Side of the Moon albummal. :)
Piszok keményen, karcosan szólt a rendszer.
A hatalmas nappaliban az akusztika sem volt a legjobb. :)

De most ezt nem értem miért keverjük bele a hitkérdésbe. :)

Az nem hit kérdése, hogy egyszerűen ez a rendszer tetszett minden szempontból, amit vettem. :) Egyszerűen nincs miért kételkednem a döntésemben. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#18650) #09634560 válasza Peak (#18642) üzenetére


#09634560
törölt tag

Képzeld el: én is abban hiszek. Dorian is,legalábbis hinnie kellene: hisz napi munkája elképzelhetetlen lenne beható fizikai ismeretek nélkül.
De ez pont az ellenkezőre csábithatja az embert: kisérletezni, megtapasztalni, mi van akkor, ha.... a digitális vezetékek közötti különbséget is elvethettem volna, de pl. a fizika épp a tapasztalásra alapszik. Gondoltam egyszer: meghallgatom, nem veszthetek vele... és csodát láss: volt különbség, nem sok, de volt u.az rendszeren belül!!!
Tehát amiről te beszélsz, fizikának,realizmusnak nem sok köze van, hisz az épp arra biztat: mérj, tapasztalj, kisérletezz, utána állits és elenőrizd méréssel, ha nincs különbség mérés szerint és mégis érzékelhető az azt jelenti: eszközeid nem elégségesek a méréshez. És nem is állitja semi teória hogy minden mérhető: csak azt hogy méréssel mennyiségi adatokhoz jutunk. Inkább a Pszichológia, pontosabban a felvett viselkedésmódok hatáskörébe tartozik a megrögzöttséged. Ahogy Ed Parker irta: beégett az Epromba. :)
Ja és engem se csábit drága készülék vételére: Egy Denon 38XX vagy vele egyenértékü készülék nekem tökéletesen megfelel, tudom, hallottam jobbakat is, állitottam is be, de az nekem tökéletesen elég, kiszolgál hangilag, esetleg jobb sztereó beszerzése mellé elképzelhető lesz pre out-main ia rendszerben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.