Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116701) Shingen válasza Woodslave (#116700) üzenetére


Shingen
addikt

Hát igen nem tudom honnan szedte ezt......

風林火山

(#116702) Woodslave válasza Woodslave (#116699) üzenetére


Woodslave
nagyúr

leesett közben, szóval nem izolátummal összehasonlítva, hanem bármilyen cég koncentrátumával.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116703) Alpachino válasza Woodslave (#116699) üzenetére


Alpachino
veterán

Nálam az olcsó az a jónak az ellentéte, de attól egy bizonyos szintig még kompromisszumokkal beválalható lehet :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#116704) headhunter válasza Alpachino (#116703) üzenetére


headhunter
addikt

...az olcsó az a jónak az ellentéte...

[link]

(#116705) Shingen válasza headhunter (#116704) üzenetére


Shingen
addikt

Ha nem is csak a szájtek, de így van az occsó nem nagyon jó.

風林火山

(#116706) Alpachino válasza headhunter (#116704) üzenetére


Alpachino
veterán

Az pont nem jó példa erre :N Egy túlárazott, agyonreklámozott középszerű termék :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#116707) fabiandaniel válasza Woodslave (#116700) üzenetére


fabiandaniel
aktív tag

Általában akkor veszek amikor 3000 Ft/kh áron kapható, ami egy évben többször is előfordul. Azt viszont hozzá kell tennem hogy natúr veszek mert az az olcsó és ízre is teljesen jó. Koncentrátum néha 7000 Ft/2,5kg áron is lehet venni. Az igazi valóban nem olcsóbb de biztosan jobb.

Fabi

(#116708) bigmasterg válasza Woodslave (#116700) üzenetére


bigmasterg
addikt

Legutóbbi, júliusi rendelésemkor 2580ft-ra jött ki 1kg ízesített myprotein fehérje.
Persze ehhez vagy szerencse kell, vagy sokat várni rá.
Korábban mindig drágábban vettem, inkább 3500 körül. Ami azért még mindig nem vészes ár.

(#116709) aelod válasza Alpachino (#116706) üzenetére


aelod
veterán

Középszerű?
Azért elég jó termékei vannak szerintem. Nem vagyok szponzorált vagy elfogult de ízre, oldhatóságra és minőségre jók a termékei.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#116710) Woodslave válasza Alpachino (#116706) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ezt miből tudod megállapítani? Komolyan kérdezem hogy dobálóztok itt minőséggel meg mittomén, de ezeket a következtetéseket miből vonjátok le?

azon túl persze hogy nem ízlik, meg van egy xar mellékíze stb.

Egyébként nem pont te eszed ezt a qrva olcsó mhp proteint?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116711) aliquis válasza Woodslave (#116710) üzenetére


aliquis
tag

Jelentős számú ismerőseimmel egyetemben,egyáltalán nem iszom ezeket fehérje löttyöket (már vagy hat éve).
Csendben megjegyzem,semmilyen hátrányát nem tapasztalom,igazság szerint egy lyukas garast sem adnék már értük,és nem azért mert anyagilag egy kicsit is hátráltatna.

Azt még hozzátenném,ennek egyik hozadéka,hogy az étkezésem "rendbe rakott".

aelod,ne fussunk már állandóan felesleges köröket....

[ Szerkesztve ]

Viszlát!

(#116712) aelod válasza aliquis (#116711) üzenetére


aelod
veterán

És te izmos vagy? :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#116713) kolosanyi válasza aliquis (#116711) üzenetére


kolosanyi
veterán

Azt mondtad, hogy áttértél már a "sötét oldalra". Egy kúra miatti nagyobb fehérjeszükségletet hogy oldod meg? Csak szilárd kajából?

(#116714) aliquis válasza kolosanyi (#116713) üzenetére


aliquis
tag

Igen,de kúra nélkül is precíz az étkezésem.

[ Szerkesztve ]

Viszlát!

(#116715) Woodslave válasza aliquis (#116711) üzenetére


Woodslave
nagyúr

elhiszem, meg azt is hogy semmi szükség nincs rájuk, ha megvan ételből, szóval a legnagyobb baromság amit hallok amikor valaki azt mondja hogy ha nem tuti a kajálás akkor semmi értelme. Hát a faxt nem pont az a lényege...

Amúgy én edzés után szoktam, meg most reggeli zabhoz keverek, hogy könnyebben lehessen enni, de kb 2 evőkanál por, edzés után meg 35 gramm ami nettó 25 körüli fehérje, most próbálom hogy rizzsel elkevertem és hűtőben van.. De ha tehetném akkor ennék egy steak-et helyette biztos jobb lenne.. :K (vagy ugyanolyan legalábbis :D )

Szóval nálam csak kényelmi szempont..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116716) Woodslave válasza kolosanyi (#116713) üzenetére


Woodslave
nagyúr

már ha van olyan... :U

[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116717) aelod válasza Woodslave (#116715) üzenetére


aelod
veterán

Én is úgy eszem reggeli zabba egy és edzés után még egy. Többit kajából oldom meg.
Tnap összesen (növényi+állati+kieg) 300g fehérjét vittem be. Tudom a növényit nem számoljuk bla bla.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#116718) kolosanyi válasza aliquis (#116714) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha nem gond, írd le kérlek egy konkrét napod mennyiségekkel. Miből mennyit eszel, hány kiló vagy stb. Érdekel, hogy mi nálad a precíz étrend. :R

[ Szerkesztve ]

(#116719) aliquis válasza Woodslave (#116715) üzenetére


aliquis
tag

Nem lebeszélni akarok én senkit,csak arra rávilágítani, mennyire túlértékelt.

kolosanyi,nem a mennyiség varázsa,hanem a minőség bűvölete kell,hogy magával ragadjon. ;)

[ Szerkesztve ]

Viszlát!

(#116720) Woodslave válasza aliquis (#116719) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K nem is gondoltam rólad :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116721) Woodslave válasza aelod (#116717) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja ezt mond az izmos vegáknak :D (tudom hogy csak vicceltél)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116722) aelod válasza Woodslave (#116721) üzenetére


aelod
veterán

:K

Ma 100g ch-n vagyok. Szép lesz du-n a lábazás :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#116723) aliquis válasza Woodslave (#116721) üzenetére


aliquis
tag

Hiába eszel naponta pl.nyolc kiló görényhúst,ha rosszul emészted,nem,hogy javadra válna,még meg is betegedsz,elhízol tőle.....érted mire gondolok?

Viszlát!

(#116724) Woodslave válasza aelod (#116722) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát nálam ennek semmi köze a napi ch-hoz. Simán lábazok 0 ch-val is ugyanúgy mint 300-al.. Inkább a hosszabb ideig alacsony ch vagy egyébként alacsonyabb kalória..

Bár igaz hogy én alacsonyabb volumennel edzek mint te.

aliquis: és ezt megnézetted orvossal genetikai teszttel vagy mittomén hogy mire hogy reagálsz vagy rájöttél évek hosszú sora alatt? Azt inkább nem is kérdezem hogy vércsoport diétázol-e ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116725) Alpachino válasza Woodslave (#116710) üzenetére


Alpachino
veterán

Abból, hogy van tőle jobb ;)
Nincs mű íze, nem tapad, csomósodik, és ami a legfontosabb nem puffaszt, könnyen emészthető legyen. Nálam ilyen egy jó tejsavó protein :K természetesen ha féláron kínálják, akkor hajlandó vagyok bizonyos mértékű kompromisszumokra,( na az MHN pont ilyen kategória :) ) de ettől a lényegen nem változtat.....mert valamit valamiért. :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#116726) aliquis válasza Woodslave (#116724) üzenetére


aliquis
tag

Évek hosszú szenvedése,szarakodás,aztán lassan már csak a tapasztalatokra hagyatkoztam,majd ezt követően tavaly egy vizsgálat is igazolt.Tudom,hogy elcsépelt,de ebben a sportban talán a leginkább helytálló,hogy nincs csoda módszer,sem az edzésben,sem az étkezésben,csak az ami neked működik.Ezért nem lenne szabad felelőtlenül kijelentéseket tenni,csak azért mert nekem működik,nem biztos,hogy neked is fog,és fordítva......

Viszlát!

(#116727) Woodslave válasza Alpachino (#116725) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ez a pure protein pont hozza ezeket. Legalábbis az ízek nagy részében. Nekem ezen kritériumok mentén semmivel nem rosszabb mint a myprotein. :U

nyilván nem "védem" meg ajánlom. Az ananászos íz pl. hányadék. De azt se gondolom, hogy az élvezeti értéken túl bármilyen jelentős különbséget jelentene akármilyen fehérjét is iszol.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116728) Woodslave


Woodslave
nagyúr

amúgy változtattam kicsit a "célon" nem nyomok kimondott tömegelést, inkább amolyan diet break. Próbálok aránylag jól kajálni, de kicsit inkább többletben, néha ingáztatva hogy nem legyen annyira elszállt a forma (aztán lehet ezzel az egyet előre egyet hátra dolog lesz, na mindegy. :D )

Ez a mai, (lesz még egy alma, meg a zsiradék sincs benne amin a húst sütöttem, fél kilót 25 gramm olivaolajban, a tojást kókuszzsíron, meg erre jön még rá a vacsorából rám eső rész, megint hordjuk asszony iskolájából, tök jó mert be van makrózva, csak azt nem lehet meghatározni hogy mennyit eszek mert nem fogok méricskélni, de általában 1000 kcal az egész kaja és ennek max felét eszem meg. (ez a diet break része) Meg ha valami becsúszik akkor nem dobom el az agyam. Ezt a lazább üzemmódot fogom csinálni február végéig, ha feljön még 4-5 kiló akkor jó.

Hétköznapra 3 edzés esik akkor igyekszem fentiek szerint alakítani, a két nemedzős napon meg a ch-t visszább fogni (azaz reggelihez marad a zab, de délben nem eszek rizst). Szombaton reggel van edzés utána meg eszek, vasárnap meg lesz ami lesz.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#116729) Alpachino válasza Woodslave (#116727) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen, ezzel egyetértek, már mint az élvezeti értéken túl, bármilyen különbség is lenne a telsavó proteinek között, persze egy-két szélsőséges kivétellel. Ha egy tulajdonságot még is ki kell emelnem a vásárlás kapcsán, amiben nem tudok kompromisszumot kötni, az az adott termék emészthetősége.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#116730) HussarF válasza Alpachino (#116729) üzenetére


HussarF
addikt

De ha ugyanaz a tejsavó van mindegyikben, akkor mitől lenne más az emészthetősége? Ha meg tudod emészteni a tejsavót, akkor nem lesz bajod, ha meg nem, akkor mindegyikkel gondban leszel. Ilyen puffasztást meg diszkomfort érzést nekem egyik tejsavó sem okozott még. Egyszer vettem marhafehérjét, egy kicsit az volt ilyen, de az sem túl vészesen.

(#116731) Alpachino válasza HussarF (#116730) üzenetére


Alpachino
veterán

Pedig van ill. érzem a különbséget az egyes tejsavó proteinek között nem is kicsit( most az ízeket hadjuk) :K Pl. a két szélsőséges estet példáján keresztül : pl.a stillmass tejsavó proteinjei engem puffasztanak és még 2 órával az elfogyasztása után sem bírok enni szilárd kaját úgy megtelíti a gyomron, ellenben pl. a jelenlegi Iso whey zeróval, ami egy húzásra meg tudok inni és egyáltalán nincsenek a fent említett tünetek, ráadásul, már akár 10perc elteltével is tudnék enni. kb. ennyi :K De igy vagyok a Nitro pure whey-el is.....stb.

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#116732) HussarF válasza Alpachino (#116731) üzenetére


HussarF
addikt

Nem vagy te laktózérzékeny véletlenül? Elég jól passzol a leírásod alapján. Az izolátumtól semmi bajod, de a többivel problémád van.

(#116733) Alpachino válasza HussarF (#116732) üzenetére


Alpachino
veterán

Nem hiszem, mert pl. a nitro pure-tól sincs ilyen tünetem.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#116734) Csak1valaki válasza Alpachino (#116731) üzenetére


Csak1valaki
csendes tag

Az nem jutsz az eszedbe, hogy valamilyen adalékanyagot nem bírsz?

Amúgy meg nem hadjuk, hanem hagyjuk... :U

[ Szerkesztve ]

(#116735) aelod válasza HussarF (#116732) üzenetére


aelod
veterán

Akkor mindegyik tejsavótól kéne baja legyen nem?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#116736) szuszinho válasza aelod (#116735) üzenetére


szuszinho
őstag

Csak amelyikbe valóban raknak is :DDD

(#116737) aelod válasza szuszinho (#116736) üzenetére


aelod
veterán

Hehe ez igaz. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#116738) TBone válasza Alpachino (#116731) üzenetére


TBone
tag

1 éve éldegélek stillmassen, semmi ilyesmi problémám nincs, pedig többféle fehérjéjüket is próbáltam. az egyéni érzékenységgel kapcsolatos problémák és a termék minősége szerintem két különböző dolog.

(#116739) HussarF válasza Alpachino (#116733) üzenetére


HussarF
addikt

Ja, azt hittem ,hogy a "De igy vagyok a Nitro pure whey-el is" azt jelenti, hogy attól is puffadsz.

(#116735) aelod
Nem, az izolátum, amiben nincs tejcukor (vagy csak tényleg nagyon kevés) jó szokott lenni a laktózérzékenyeknek is.

(#116740) aelod válasza HussarF (#116739) üzenetére


aelod
veterán

Ezt nem tudtam. :R

Amúgy meg igen simán lehet egy adalék anyagra is úgymond allergiás valaki. Szerencsére nálam az eddig próbált fehérje készítmények egyikénél sem jelentkezett hasonló puffadásos tünet. Vagy, hogy eltelített volna és ne tudtam volna enni a legurítása után. A 153g-os jumbo után is benyomtam a magam edzés utáni étkezését. Igaz az már szuszogós lett néha :DDD

Fantát pl. gyerekkorom óta a mai napig nem tudom meginni. Azonnal wcre rohanás van tőle. Na nem mintha meg akarnám inni csak a péda kedvéért hoztam fel.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#116741) Csak1valaki válasza TBone (#116738) üzenetére


Csak1valaki
csendes tag

Tisztára olyan érzésem vab, mintha arról folyna a vita, hogy a Shell vagy a Mol benzin a jobb...:)

(#116742) kolosanyi válasza Csak1valaki (#116741) üzenetére


kolosanyi
veterán

OMV Maxxmotion ;]

(#116743) Csak1valaki válasza kolosanyi (#116742) üzenetére


Csak1valaki
csendes tag

Hamár választani kell...:K

Bár én Auchan benzint tankolok, semmit nem vettem észre soha, hogy bármiben is rosszabb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#116744) kolosanyi válasza Csak1valaki (#116743) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az OMV MM 100-ason kívül mindegyik Százhalombattáról jön, sok különbség valóban nincs. A fent említett pedig Scwechatról, annak jóval kisebb a bioetanol és víz tartalma, illetve mások az adalékanyagok. Nekem 2-3%-os fogyasztáscsökkenést jelent ez a gyakorlatban, illetve jobban ugrik a gép.

(#116745) Radnix válasza kolosanyi (#116744) üzenetére


Radnix
senior tag

Én úgy emlékszem nem oldódnak egymásban, a víz ileltve a benzin, tehát a sűrűségkülönbség hatására a nehezebb anyag (víz) a tank aljára összpontosulna, és leállna a járgány.

(#116746) Csak1valaki válasza kolosanyi (#116744) üzenetére


Csak1valaki
csendes tag

Ha a gyakorlatot nézed, egyáltalán nem éri meg. A hazai benzineket ellenőrzik, nem lehet pancsolni. Annyira minimális az összetétel különbség, az is csak az adalékokban különbözik. Dettó egy az összes.

Ezért mosolygok, amikor egyik másik fórumtárs arról tart kiselőadást, hogy egyik másik fehérjének milyen a "minősége". Legfeljebb az adalékanyag minősége lehet más, amitől selymes lesz az íze, és magához nyúl az illető örömében, hogy milyen csúcs fehérjét vett méregdrágán. Megveszi a tejsavó fehérjét 3000 forintért, és az adalékanyagot hozzá még egyszer annyiért. Nem jó üzlet. Ezért favorizálom a natúr fehérjéket. Stillmass natúr, tökéletesen oldódik, az íze is jó (ahhoz képest, hogy natúr kicsit madártejes íze van), fele annyi mint a Biotech és hasonló kategória. Pontos, gyors kiszállítás.

(#116747) szuszinho válasza kolosanyi (#116744) üzenetére


szuszinho
őstag

Mikor még minden hétvégét az osztrákoknál töltöttem, mindegy melyik kúton tankoltam, jobban ment, és kevesebbet is fogyasztott a gép. Mivel ezek a túrák picit több, mint 1000 km voltak, észrevehető volt a difi.

(#116748) troller válasza Radnix (#116745) üzenetére


troller
senior tag

Nem oldódnak, de kis mennyiségű víz emulziót képez a benzinnel, így nem válik szét

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#116749) kolosanyi válasza Csak1valaki (#116746) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jártam a százhalombattai finomítóban, belsős infó alapján tudom megerősíteni, hogy amit kifelé kommunikálnak és ami valójában történik az két külön dolog. Itthon nagyon pocsék a benzin minősége, kivéve az említett nem hazai forrásút.

(#116747) szuszinho
Ennyi.

(#116750) Radnix válasza kolosanyi (#116749) üzenetére


Radnix
senior tag

"Itthon nagyon pocsék a benzin minősége" De legalább drága :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.