Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110901) Ijk válasza Zola007 (#110897) üzenetére


Ijk
nagyúr

Például mell.
Guggolásnál meg pár kiló és már le sem tudok menni rendesen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#110902) Zola007 válasza Ijk (#110901) üzenetére


Zola007
veterán

"mell"
kicsit konkrétabban?

guggolásnál pedig ha jól értem 120-ba guggolsz 8-at, de ha ráraksz még 5-10 kilót, akkor kapa?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#110903) ooooobi válasza Zola007 (#110899) üzenetére


ooooobi
senior tag

Igen itt élek.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#110904) flash-


flash-
veterán

üdv emberek

"vékony" hirtelen bukkanókon(pl. amikor az úton van keresztbe repedés) kattan a kormánycsapágy körül vagy alatta a bringa, érzem hogy el is mozdul valami.

vittem szervizbe, agy állítás volt, utána jó volt, 100km-ert mentem most újra előjött ez a dolog.
szerintem ez nem természetes. itt valami bibi van.

a bringa tárcsafékes, az agy tipusa:

Shimano HB-RM66

az agy gagyi, vagy a csapággyal van gond?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#110905) aelod válasza flash- (#110904) üzenetére


aelod
veterán

A hozzászólásoddal is bibi lesz mivel nem hinnénm, hogy jó helyen jársz :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#110906) flash- válasza aelod (#110905) üzenetére


flash-
veterán

igen nem tudom hol kell jelezni hogy töröljék

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#110907) Alpachino válasza flash- (#110906) üzenetére


Alpachino
veterán

Végül is a nagy topic átlagot nézve ez a komment is simán elfér itt....szerintem ne töröltesd, belefér ;] :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#110908) BÁ Nutrition válasza Ijk (#110895) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez valamennyire megszokás kérdése is. Nekem volt h amibe 6 belement akkor 30 kilóval többe még belenyomtam. De ugye ez nem érint téged mivel így úgyse építünk izmot

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#110909) Shingen


Shingen
addikt

Egy kis velvet ismét. :)
[link]

[link]

風林火山

(#110916) Peti78 válasza flash- (#110904) üzenetére


Peti78
őstag

Nem probléma, a hozzászólások 80 százalékának annyi köze van a topikhoz, mint a tiédnek. Maradhat ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#110917) Ijk válasza Zola007 (#110902) üzenetére


Ijk
nagyúr

Guggolasnal ahogy irtad.
Mellnel mondjuk tarogatogepen 80kg-ba megy 8, akkor 100-ba 4-6. Fekvenyomasban is le tudok menni 4 ismetlesig, de 1-ig nem.
Ahogy Ba irta szerintem is megszokas, hogy edzel. Azert is mondtam hogy inkabb elmeleti mint gyakorlsti ez a szabaly.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#110919) Dicker válasza Woodslave (#110892) üzenetére


Dicker
őstag

Épp írtam volna a gyereknek az intelmeket, erre meg eltünteted a dolgokat. ;]

(#110920) Woodslave válasza Dicker (#110919) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én semmit nem tüntetek el. Meg a bicos kérdést is csak offba:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#110921) madle válasza Woodslave (#110920) üzenetére


madle
őstag

Ugy emlekeztem en is irtam valamit fekvenyomassal kapcsolatban az elobb, hogy ha a bicepszbol nyomja akkor mar baj van, de nem teljesen emlekszem mert fel reszeg vagyok a strandon. Eltunt?? :D

(#110922) batai15


batai15
félisten

töröltettem, mert elsőre azt gondoltam hogy majd jön a savazás és nem volt kedvem megvárni.(mind kiderült most nem ez a szándék volt , ami meg is lepett de addigra modi meg törölte)
Persze ha valakinek segítő szándéka van,nyugodtan írja le.

[ Szerkesztve ]

(#110923) Woodslave válasza madle (#110921) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D ja tényleg. Nem én voltam. Én full liberális vagyok nem moderálok. ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#110924) Woodslave válasza batai15 (#110922) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Persze ezek után nagyon szivesen segítünk mi is volt a kérdés?

;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#110925) kolosanyi válasza batai15 (#110922) üzenetére


kolosanyi
veterán

(#110926) batai15 válasza Woodslave (#110924) üzenetére


batai15
félisten

széles vállam van, hosszú karom.
Nem érzem a mellem fekvenyomáskor legalábbis nincs utána izomlázam.
Edzőm szerint kisebb súllyal sok szabályos kinyomás a megfelelő, mások a nagy súly, kevés ismétlést mondják.
Egyenlőre a cél adott súllyal adott ismétlés szám a lényeg, (erre azt mondták hogy vagy 85 90 kg megy szériába(8 -10 -12 ) akkor már nem lesz gond ez. és még nő is a mellem. )

(#110927) kolosanyi válasza batai15 (#110926) üzenetére


kolosanyi
veterán

Olvasd el amit linkeltem és alkalmazd. Mint az életben semmi, ez sem olyan egyszerű, hogy sok ismétlés kis súllyal, vagy kevés naggyal a jó.

Egyébként leginkább az idő számít. Ha elég ideje csinálod, fejlődni fogsz és kész.

[ Szerkesztve ]

(#110928) batai15 válasza kolosanyi (#110927) üzenetére


batai15
félisten

ennek még ülepednie kell, de talán jó lesz akkor ha változatosan edzek.
(legalábbis ezt vettem ki a cikkből)

(#110929) Woodslave válasza batai15 (#110926) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Heti két fekvenyomás és csináld mindkettőt. Egyiken nagy súly alacsony ismétlés másikon meg magasabb 10-12 ismétléssel persze megfelelő technika. Meg nyomjal fej fölé is. Meg ferdepadon

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#110930) Zola007 válasza Ijk (#110917) üzenetére


Zola007
veterán

Gondoltam, csak vártam, hogy mégia mire gondolsz.
a terhelési százalékok, 1RM és RPE kalkulátorok komplex gyakorlatokra (ohp, fekvenyomás, deadlift, guggolás) lettek megállapítva, nem tárogatásra és egyéb agyon-izolált dolgokra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#110931) batai15 válasza Woodslave (#110929) üzenetére


batai15
félisten

Tárogatok is ,meg ferdepad szűken.
Naponta fekvő támasz nem mehet ? (Vagy ezek melett csak ront )?Ill huzozkodas naponta random , mert az fejlődik nehezen . Olvastam hogy csinalgassam ezt is naponta meg edzéseken amit bírok +utána negatív .

(#110932) kolosanyi válasza batai15 (#110928) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez nem azt jelenti, hogy minden edzésen mást csinálsz bármiféle koncepció nélkül. 6-8 hétig legalább csinálni kell egy blokkot, hogy kiderüljön ért-e valamit. A heti két nyomás szerintem is jó ötlet. Egy nagy súllyal, rúddal, padon, akár piramisban fel 3 ismétlésig, egy pedig ferde padon kézivel 8-12 ismétlés 4-5 sorozatban.

Hol akad el a nyomás egyébként? Ha nem megy több, akkor az hogy néz ki? Leengeded és meg se bírod mozdítani, vagy félig kinyomod, de onnan nem megy tovább és visszafelé indul a rúd?

(#110931) batai15
Az a baj, hogy nem jól edzel. Nem azért, mert nem megy 80 kilóval 10 ismétlés, hanem azért, mert nincs terv abban, amit csinálsz. Nem, egyáltalán nem jó a fekvő mellé és semmi köze ennek a húzódzkodáshoz. Döntsd el mi a cél, ha az megvan, akkor csinálj, vagy tölts le egy programot hozzá és tartsd magad ahhoz. Ne variálj, ne változtass, ne akarj ösztönös lenni. Ha jó nyomás a cél, akkor fogj egy kezdő poweres tervet aztán hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#110933) batai15 válasza kolosanyi (#110932) üzenetére


batai15
félisten

Hol akad ? Félig kimegy , utána kell rá segíteni.
Szerintem ha mell faradna el akkor semmire nem bírnám kinyomni nem ?
Mondjuk érdekes ,mert utána mindegy hogy 60kg50 v 40 megy bele 5-8 ismétlés per sorozat , miután lenyomom a nagy súlyt 3-4sorozatba.
Sanyi ,tévedsz nem csinálom amiket írtam(fekvő stb ,csak érdeklődtem hogy van e értelme,meg írtam hogy már minden nap adott izom csoportra dolgozom ).akkor marad az edzővel kezdett terv , ezek szerint pihenés is kell .
Egyenként ha lehet beszélni időben,ez a kb4 hónap gyenge hogy 80ba is megy pár nyomás ?
Az az igazság hogy kollégáknak az a mentalitása hogy fiatal titán vagyok és nekem a vasat is meg kell rágni,pedig azt mondom hogy itt is aki 10eve gyur 140kiloval nyomogat azt 1ev alatt nem fogom behozni szerintem. Nem is ez a cél.

[ Szerkesztve ]

(#110934) kolosanyi válasza batai15 (#110933) üzenetére


kolosanyi
veterán

Akkor csináld a következőt:

Heti 2 nyomás, egy nagyobb súllyal és egy közepessel, ahogy írtuk. Mellé heti egyszer fej fölé nyomás mehet, azzal nincs gond. Viszont heti háromszor iktass be tricepsz gyakorlatot, mert ott akad el, az a gyenge láncszem. Szépen mehet a tolódzkodás szűken tricepszre, szűk nyomás, meg izolációs gyakorlatok. Ezeket ne vidd túlzásba 3 közepesen nehéz sorozat 8-10 ismétléssel bőven elég.

Nyilván ehhez mást le kell csökkenteni, mert sok lesz a volumen, nem tudsz regenerálódni.

(#110935) Shingen válasza kolosanyi (#110925) üzenetére


Shingen
addikt

Jó írás, én is mindig váltogattam, de majd most megpróbálok blokkba edzeni és, max egy uj gyak. teszek be minden edzés végén.

風林火山

(#110936) batai15


batai15
félisten

Köszönöm az instrukciókat!

(#110937) Shingen


Shingen
addikt

Volt itt olyan forumtag aki ment nyaralni repcsivel aztán vitte magával a fehérje port meg az amino tablettákat? :)

風林火山

(#110938) HussarF válasza Shingen (#110937) üzenetére

Én szoktam. Leszarják. Csak a kést nem szeretik. Amiatt már kaptak ki a sorból

(#110937)
Amit leadsz a gép hasába, arra meg maximálisan szarnak. Ott még a kést is viheted.

[ Szerkesztve ]

(#110939) Shingen válasza HussarF (#110938) üzenetére


Shingen
addikt

és a bőrönd amit leadsz, átvilágításnál nem kapják szét?
Vagy a kézibe teszem az ugy is ott világítják át előttem

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#110940) Zola007 válasza kolosanyi (#110925) üzenetére


Zola007
veterán

jó a cikk
Mindemellett tudnám értékelni, ha Wittman - és más cikkírók - nem Dan Green és Coleman fotóival tömnék tele a cikkeiket, hanem átlagjózsikkal

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#110941) Ijk válasza Shingen (#110937) üzenetére


Ijk
nagyúr

Igen, Dani82. ;]
Tudod mi lesz ha nem viszed a fehérjét? Semmi, úgysem ront a helyzeten. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#110942) Attila!


Attila!
tag

Sziasztok

Egy kis segítséget kérnék. Haverom rendelt stillmasstól multivitamint mondtam neki, hogy dobjon hozzá nekem is egyet. Na most a "probléma", hogy ez ilyen por formájú és napi 200mg-ot kéne meginni. De nem tudom miképpen lehetne ezt kimérni (orvosi mérleget nem fogok venni), valami ötlet?

(#110943) T_Stark válasza kolosanyi (#110934) üzenetére


T_Stark
őstag

Nálam is sokszor ott hasal el a mutatvány, hogy nyomom ki a súlyt, kb fél úton megáll, és onnan sehova tovább, de vissza sem esik, tartani tudom, csak ki nem megy. Egyszerűen elakad. Akkor nekem is a tricepsz lehet a ludas?

(#110944) kolosanyi válasza T_Stark (#110943) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ha fent, akkor tricepsz. Ha lent, akkor pedig váll/mell. Nálam is a tricepsz a gyenge pont, de dolgozom rajta. :K

(#110945) Woodslave válasza kolosanyi (#110944) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem azt írta valaki hogy a tricepszet ki kell iktatni a fekvenyomásból? ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#110946) aelod válasza T_Stark (#110943) üzenetére


aelod
veterán

Éy azon gondolkodtál már, hogy lehet nagy a súly? Válassz olyan súlyt amivel szabályosan tudod végezni a gyakorlatot.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#110947) B1T3 válasza Attila! (#110942) üzenetére


B1T3
addikt

Konyhai mérleg is oké, azok is viszonylag pontosak. Amúgy meg egy sima fehérjés adagolókanál, és meg is van oldva a probléma (ha feltételezzük, hogy ez a por kb. ugyanannyit nyom, mint a fehérje).

(#110948) Alpachino válasza kolosanyi (#110944) üzenetére


Alpachino
veterán

...és ha ki tudod nyomni, akkor mindened erős ? ;]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#110949) Jorus válasza Shingen (#110937) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vittem, nem volt semmi gond. Tabik mentek a gyógyszeres tasiba (fosató, hasfogó, fájdalomcsillapító, görcsöldó, bilagit, reni, stb.), fehérjét meg átlátszó zacsiba tettem, és ráírtam, hogy protein. A drogokat a röntgen szúrja ki általában összetétel vagymi alapján, nem a szekus szemrevételezéssel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#110950) kolosanyi válasza Woodslave (#110945) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha megcsinálod, vendégem vagy egy Myprotein csomagra. ;]

(#110946) aelod
Mindenképp lesz sticking point, tök mindegy milyen súllyal dolgozol.

(#110948) Alpachino
Akkor egy mutáns vagy. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.