Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23679) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
Ott kezdem a történetet, hogy ez zsinórban a 3. év amikor neki szeretnék kezdeni a futásnak.
Az eddigi próbálkozásaimnak az vetett véget, hogy nem sokkal azután, hogy neki kezdtem(4-5 alkalom), megfájdult a lábam. Hol a talpi bőnye hol pedig a sipcsontomban alakult ki erős féjdalom, állítólag csonthártyagyulladás :(
Szóval idén gondoltam egyet és gyaloglással kezdeném az évet, hogy megerősödjenek a lábaim és esetleg még a túlsúlyomból is faragjak (kb. 10kg).

Ezzel kapcsolatban szeretném kikérni a tanácsotokat, hogy lenne célszerű csinálni a futáshoz szoktatást.

Jelenleg 8-10Km-t gyaloglok 1:45 idő alatt, ezt 2-3 naponta megismétlem. A pulzusomat is megmértem tegnap egy ilyen séta alkalmával: 90-110 között ingadozott. 100 fölé elég nehezen tudtam felvinni pedig már szinte nem is tudtam volna gyorsabban kapkodni a lábaimat :D

Előre is köszönöm a tanácsokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.