Hirdetés

2019. február 23., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-10 10:52:16

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44851) parkr válasza maláj (#44849) üzenetére

parkr
(őstag)

jó, akkor csak lassú :D

2 ∞ & ⇨

(#44852) Siriusb

Siriusb
(PH! kedvence)

Megkértek, hogy Erdélybe rendeljek meg valamit, de a címet magyarul kaptam meg. Biztos van itt valaki, aki megmondja, hogy ez eljut így a címzetthez, vagy románul kellene lenni a címzésnek?

(#44853) Gergosz2 válasza Siriusb (#44852) üzenetére

Gergosz2
(PH! kedvence)

google maps alapján keresd meg hogy mi a román címzés.

Nokia 6030 Hardcore User // I ♥ Panic Restaurant by Taito

(#44854) havri1

havri1
(PH! félisten)

Hihetetlen számomra, de most az elmúlt 3 vásárlásom, refund-al végződött.
7, 3, 4 dollár.
Nem is állt szándékomban visszakérni a pénzt egyik esetben sem, pontosabban csak az egyiknél, de már a levelemre egyből küldik.
Első esetben nem azt küldték, amit rendeltem..
Másodikban nem érkezett (még) meg.
Harmadikban kalap szar a termék, ezt meg is írtam.
Ilyen kis összegeknél nem szándékoztam refundot kérni, úgy voltam vele, ~700ftos -os tok vagy beválik vagy nem..vagy megérkezik vagy nem.
Szóval a kérdés az, hogy ha nem én kérem, de az eladó egyből refundol, és ezt ebayen leveleztük le, az ugyanúgy számít, mintha én rinyálnék refund-ért? Tehát a végkimenetel a lényeg? (Historyban látszik a refund az ikonoknál)
66 vásárlásom van, és összesen 4 full, 1 partially refund. Nem szeretném, ha korlátoznák az accom ilyenek miatt.

(Minden esetben otherben írtam, hogy ez meg ez van, és egyből refundot adtak, nem nyitottam caset)

[ Szerkesztve ]

havri

(#44855) faresz5 válasza havri1 (#44854) üzenetére

faresz5
(senior tag)

Ne aggódj, először figyelmeztetnek. Ha nagyon aggódsz, akkor regisztrálj egy másik emailre egy backup accot. Paypal maradhat, gyakorlatilag nem foglalkoznak vele,(elvileg szabálytalan, de nézd meg a kis kínaikat, egyik másiknak 10-20 accal is kereskedik.) hacsak nem követsz el valami nagy szabálytalanságot, az esetben törlik, az összes accod, így is úgyis.

(#44856) Kerio válasza havri1 (#44854) üzenetére

Kerio
(őstag)

Nálam a postával van szívás. Az egyik esetnél írt is az eladó, hogy Magyarországon a leglassabb a posta.
Szerintem sz.patják a népet. Nem érdeke az országunknak, hogy ennyi külföldi rendelés legyen. :F

[ Szerkesztve ]

(#44857) havri1

havri1
(PH! félisten)

Köszi az infót.
Postával kapcsolatban annyit tudok elmondani, hogy a nemzetközi feladásokat úgy kezelik, mintha elsőbbségivel lenne feladva itthon. Tehát ha bejön az elosztóba, azonnal másnapi kiszállítással kell továbbítani.
Sajnos a vámon csúszhat el a dolog még..

havri

(#44858) Hintalow válasza havri1 (#44857) üzenetére

Hintalow
(senior tag)

Egyrészt igen a vámkezelés is lassú, mert kevés az ember, és az utóbbi időben igencsak megnőtt a csomagszám.
Másrészt a posta is lassú, mert kevés az ember, de sebaj, ahogy hallom (mindkét szülőm postai alkalmazott) mostanában átszervezések zajlanak, és elküldenek még több embert :(

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#44859) SUPREME7

SUPREME7
(PH! addikt)

Höhö, leütöttem egy nullaperces tabletet eleve jó áron, de 5 fontért az eladó küldi DHL-el :Y Kezdem megkedvelni az angol eladókat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44860) bul07

bul07
(PH! nagyúr)

Ezek alapján meddig nyithatok ügyet?
Teljesen kijöttem a gyakorlatból Case nyitással kapcsolatban, majd fél éve nem kellet nyissak ügyet.

Sale date: 05/07/14
Estimated Delivery: Tue. May. 20 - Fri. May. 30

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400

(#44861) Silent77 válasza bul07 (#44860) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Máj 30-tól, 30 napig.

(#44862) bul07 válasza Silent77 (#44861) üzenetére

bul07
(PH! nagyúr)

Akkor jól emlékeztem

(#44859) supreme7

Csak nehogy egy karkötő legyen benne , nem létező címről küldve hogy ne lehessen semmit visszaküldeni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A5 (2016) / Small Sun ZY-T08 / Lenovo Z510 / Samsung UE48H6400

(#44863) SUPREME7 válasza bul07 (#44862) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Unboxing videó lesz róla az biztos :) De annyira azért nem olcsó, de jó áron sikerült megcsípni.

(#44864) Kerio válasza Hintalow (#44858) üzenetére

Kerio
(őstag)

Ki akarják nyírni a külföldi rendeléseket...

(#44865) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

Az hogy van, hogy tracking number om se volt feltüntetve, vasárnap rendeltem ma meg itt van a postaládámba. :DDD

Linux Mint XFCE / Samsung Galaxy A8 / Xiaomi Mi Band 2

(#44866) havri1 válasza RBJ (#44865) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Hol adták fel?

havri

(#44867) RBJ válasza havri1 (#44866) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

germany.-

(#44868) Silent77 válasza RBJ (#44867) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Onnan annyi idő, nekem legtöbbször 3 nap.

(#44869) Degeczi válasza RBJ (#44867) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

EU-n belül ne csodálkozz, kb. ez lenne a normális, gyakran előfordul
(hiszen pl. a vámvizsgálat is kiesik)

(#44870) RBJ válasza Degeczi (#44869) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

Csak azért csodálkozok mert azért egy sima belföldi postázás sincs ilyen korrekt sokszor. :DDD

(#44871) Kerio

Kerio
(őstag)

Moldovából (Moldávia) rendeltem egy mobil hátlapot. Vékony a küldemény. Egy levél az egész. Levelet is szoktak vámolni? Van rajta követőkód...

(#44872) raziel01 válasza Kerio (#44871) üzenetére

raziel01
(PH! kedvence)

Kétlem, hogy vámolnák. Ők is tudják, hogy egy tok nem ér sokat. (22 euró alatt nincs áfa)

[ Szerkesztve ]

(#44873) Kerio válasza raziel01 (#44872) üzenetére

Kerio
(őstag)

Oké. Köszi! :R

(#44874) Vikusz77

Vikusz77
(tag)

Sziasztok!

Rendeltem egy powerbankot (Xiaomi 10400mAh ) kb 5 ezer forintért, hamisítványt küldött az eladó. Azóta ugyanerre a termékre van már mástól egy negatív értékelése "fake" indoklással. Írni akartam első körben neki, de véletlenül case lett belőle. Ebben írtam neki, hogy fizesse vissza a vételárat. Válasza, hogy kórházban van, 5 nap múlva tud foglalkozni a dologgal. Nekem ez "kissé" gyanús. Kérdés, hogy mit érdemes tenni ezután. A vásárlás május 26-án történt.
A terméket semmiképpen nem akarom visszaküldeni, mert Ausztráliában élő unokaöcsémnek küldtem ajándékba és ezzel nem akarom terhelni őket. Most olvastam valahol, hogy hiba volt case-t nyitnom, mert ezzel vállaltam,hogy visszaküldöm a terméket (valóban ezt ikszeltem be /refund és visszaküldés/, mert a másik verzió az lett volna, hogy küldjön egy másikat.
Szóval a kérdésem, hogy mit érdemes ezek után tennem. Szeretném visszakapni a pénzt, a hamisítvány visszaküldése nélkül.

Előre is kösz,

Viktor

[ Szerkesztve ]

(#44875) fardem válasza Vikusz77 (#44874) üzenetére

fardem
(fanatikus tag)

hát ha már továbbpasszoltad, akkor nem tudom mit kéne tenni.

mivel az eladó mondhatja hogy küldd vissza és akkor refundol. persze ha leírod hogy fake, meg képek hozzá és az úgy ok. ha az eladó nem foglalkozik vele, akkor majd escalationt kell kérni a case-n belül.

(#44876) havri1 válasza fardem (#44875) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Ha hamisítványt küldött, és eredetinek volt hirdetve, akkor én kicsit keményebben lépnék fel, az biztos.
Az ára is eredetinek felet meg?
Belinkelnéd a terméket?

havri

(#44877) Degeczi válasza Vikusz77 (#44874) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Ilyen, viszonylag drágább cuccnál vissza kell küldjed, bemondásra nem jár vissza a vételár (hacsak nem teljesen egyértelműen igazolható a svindli) - hiszen különben rengetegen játszanának ezzel

Ilyesmit eleve nem érdemes ismeretlen Ebayes eladótól venni, pont ezért. Pl. DX-en sem drágább, és ott felhasználói beszámolókat ill. fórumokat olvashatsz, amik igazolják, h valóban eredetit forgalmaznak

(#44878) NORBl

NORBl
(fanatikus tag)

Ha ment az értékelés az eladó és köztem, de a termék eltört. Akkor semmi esélyem nincs már, hogy visszakapjam az árát, vagy újraküldje a terméket ?

(#44879) Silent77.: Ez egy műanyag tok, és a kivágások között tört el, ahol vékonyabb volt az agyag. Nem esett le a telefon, és amikor eltört, eláll az a része, tehát folyamatos feszülésben volt.

[ Szerkesztve ]

(#44879) Silent77 válasza NORBl (#44878) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Ha nálad tört el, miért akarod vissza az árát? :)

(#44880) wood77

wood77
(kvázi-tag)

Üdv!
Szeretnék tanácsot kérni.
Van 2 db egy időben egymás után leadott 05.13.-as Ebay-es rendelésem.
Ez 2 db tablet (fekete és fehér) de külön leadva hogy csomagonként vámérték alatt legyen.Külön TN-t is kapott.
VISZONT a tegnapi nappal kicsúszott az időből mert 05.19. óta célországba elküldve státuszban ragadt.
Nyitottam egy CASE-t az egyik terméknél ami rendben elindult de a másik terméknél már nem tudtam mert ezek 1 rendelésazonosító alatt futtatják a 2 terméket.
A baj az, hogy a case-ben megjelölve csak az egyik termék van nyilván 1 árral. viszont én mindkettőt refundolni szeretném ha belemennek... Nem szeretném ha elfelejtenék véletlenül a másik tételt.
Valaki találkozott már ilyennel?

(#44881) thomasa válasza Silent77 (#44879) üzenetére

thomasa
(senior tag)

A termékgarancia van ezekre is. Kérdés mikor lett véve? Szerintem le kell írni, hogy mi történt, lefotózni, és majd reagál rá az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#44882) NORBl válasza thomasa (#44881) üzenetére

NORBl
(fanatikus tag)

05.27-én vásároltam, pár napja ért ide. Írtam neki, várok a válaszára.

[ Szerkesztve ]

(#44883) havri1 válasza thomasa (#44881) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Vagy nem..nekem az értékelés után ment tönkre egy laptop akksi. 3 levélre se válaszolt..holott 12hó teljes gari van rá.. :O

havri

(#44884) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

Volt egy sikeres vásárlásom, érkezésem, pozitív feedback ot adtam amit nem látok a listában.
my ebay/ summary/ résznél a boriték /psitive feedback received/ mit takar?
vagy a ceruza ikon /feedback left/ mit takar?
csak azért mert nem akarok rossz értékelést vagy akármit csinálni. :DDD

(#44885) fardem válasza RBJ (#44884) üzenetére

fardem
(fanatikus tag)

feedback left- az a feedback amit te írtál

boríték, positive feedback recieved- pozitívot kaptál az eladótól/vevőtől

(#44886) NORBl válasza RBJ (#44884) üzenetére

NORBl
(fanatikus tag)

psitive feedback received - ő adott e neked + értékelést.
feedback left - Te értékelted - e.

(#44883) havri1.: Ha + - at adtunk egymásnak, és meg is jött a termék, akkor a case, mint lehetőség már kiesett, ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#44887) parkr válasza NORBl (#44886) üzenetére

parkr
(őstag)

pár napja nyitottam értékelés után egyet.
gobdolom addig lehet amíg benne van a határidőben, vagy nem archíválod.

2 ∞ & ⇨

(#44888) Vikusz77 válasza havri1 (#44876) üzenetére

Vikusz77
(tag)

Kösz a válaszokat!

Itt van az eladó és az értékelései, ugyanilyen fake powerbankra kapott nemrég negatívot. "happyshop0618"

[link]

Magát a terméket nem tudom linkelni, mert már nem árulja, ez jelenik csak meg: "This listing was ended by the seller because the item was lost or broken"

Mit írjak neki szerintetek? 5 nap időt kért mert "kórházban van". Írjam, hogy azonnal fizesse vissza különben negatív és az ebayhez fordulok segítségért? De ugye gond, hogy visszaküldeni nem akarom, mert macera és költség, ráadásul nem nekem, hanem akinek ajándékba küldtem. Meg egyébként is a k. anyját, hogy küld normál áron (24,6USD volt) egy hamisat és még én küldözgessem vissza a termék árának kb feléért.
Ráadásul a kis srác (unokaöcsém akinek vettem) közben olvasta, hogy valakinél a hamisítvány kigyulladt, úgyhogy használni sem meri és lehet, hogy igaza is van.

[ Szerkesztve ]

(#44889) Mr.Csizmás válasza Vikusz77 (#44888) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

ezt a powerbankosat én is néztem...eredeti kell a xiaomitól :U

btw. ebben a helyzetben vagyok én is k...g francia küldött nekem egy használhatatlan f.gépet, használt helyett...és most azt mondja küldjem vissza, és küld újat :U

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#44890) RBJ

RBJ
(PH! addikt)

A magyar posta részéről meddig tartja a csomagot?
Értem ez alatt azt, hogy pl kis csomag elvileg a postaládába dobják, de ha nem tudom átvenni akkor meddig tartják a postán.

(#44891) htc07 válasza RBJ (#44890) üzenetére

htc07
(PH! addikt)

Errefelé a kedves mpl futár rászokott arra, hogy bedobja a kerítésen a csomagot, 'oszt jónapot'. (ami sima postai csomag, csak gondolom a gyalogpostásnak túl nagy, azokat szokták mpl-es kocsival kihozni)

Kérdésedre válaszolva tudtommal egy hétig ülnek rajta.

[ Szerkesztve ]

(#44892) havri1 válasza Vikusz77 (#44888) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Én a helyedben ezt a visszaküldést nem erőltetném.
Kerek perec meg kell neki írni, ez hamis, te eredetit rendeltél. (bár a linket egyáltalán nem tudom megnezni, mobilról vagyok)
Értékelést már adtál? Ha nem, akkor mi a várható kiszállítas végső dátuma?

[ Szerkesztve ]

havri

(#44893) Vikusz77 válasza havri1 (#44892) üzenetére

Vikusz77
(tag)

Tracking-gel küldte, szóval a kézbesítést nem tudtam volna letagadni (olvastam, hogy az az egyszerűbb ilyen esetben). Nem adtam még értékelést, és júni 26 a kézbesítés várható végső dátuma.
A visszaküldést, nem hogy erőltetni szeretném, hanem az kizárt részemről.
Írjak szerinted neki, hogy 24 órán belül a teljes összeget utalja vissza a paypal számlámra, különben negatív értékelést adok és claim-et nyitok?
Írta az eladó, hogy 5 napig kórházban van és utána tud a dologgal foglalkozni. Ez gondolom kamu, ezzel ne foglalkozzak?

(#44894) Mr.Csizmás válasza Vikusz77 (#44893) üzenetére

Mr.Csizmás
(PH! félisten)

kamuzik, csak ki akarja húzni a határidőt valamiért, kedves kínai szokás, és érdekes módon mindig a határidő +1 nap múlva már ráér, és készséges válaszolni.

| Cicu & Cica VI | id: fritzkandur (#2997 Bnet) | 3D nyomtató hobbista | eladó Huawei P20, mecha bill 60% és fullsize: https://hardverapro.hu/tag/mr_csizmas

(#44895) Kerio

Kerio
(őstag)

Milyen értékelést adjak a kínainak abban az esetben, ha az ígért szállítási időt két héttel átlépve sem akarta visszaadni a pénzt? Mindig csak a "várjunk"-ot írogatta ugyanazzal a sablon szöveggel. Végül eszkalálás után 1 órával az Ebay a javamra döntött és már dőlt is a lé. Ez márt 3 napja. Persze a termék nem jött meg.

(#44896) Silent77 válasza Kerio (#44895) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Negatív, vagy semleges.

(#44897) radi8tor válasza RBJ (#44890) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

5 vagy 10 munkanap. Attól függ mit jelölt be a feladó.

⭐ https://wellbe.hu

(#44898) RBJ válasza radi8tor (#44897) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

Csak azért a kérdés mert pl ha az ember nyaral akkor nehogy bibi legyen.
Pl ami szerintem befér postaládába az gondolom beteszi.

(#44899) radi8tor válasza RBJ (#44898) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Nem feltétlenül. Nálunk a csomagos postás nem tudja a kapukódot, nincs kulcsa a bejárathoz, így el sem jut a postaládáig.
Ilyenkor az értesítőt is csak másnap dobja be a sima kézbesítő.

Ha az ember elmegy nyaralni és fontos csomagot vár, akkor legyen valaki aki ellenőrzi a postaládát. ;)

⭐ https://wellbe.hu

(#44900) RBJ válasza radi8tor (#44899) üzenetére

RBJ
(PH! addikt)

Ha esetleg nem sikerül az értesítés és visszaküldik akkor kapom a negatív feedback ot az eladótól?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.