Hirdetés

2019. február 22., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-10 10:52:16

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#44951) havri1 válasza NORBl (#44950) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Lenyitod a details-nál, (pontosabban már nem így van, hanem a details-re kattintva új lapon csak az jelenik meg, részletezve, és egyre mélyebben lehet listázni)úgy nyomod a screent, majd paint-el kivágod a megfelelő részt, és azt mented csak el. Szükség esetén satírozod stb.
Én mindig csak a szükséges részt linkelem, mentem, se email ne látszódjon. Egyrészt feleslegesnek tartom, másrészt meg veszélyesnek. De lehet csak az üldözési mánia, vagy a hangok a fejemben.. :DDD

pölö :

[ Szerkesztve ]

havri

(#44952) Kerio

Kerio
(őstag)

A várható érkezések lejárata után hány nappal érdemes case-t nyitni? Írtam neki levelet. De azt írta, hogy általában 50 nap mire megérkezik. Június 17. volt a megjelölt utolsó határidő. És jelenleg a 42. napon vagyunk.

(#44953) fardem válasza Kerio (#44952) üzenetére

fardem
(fanatikus tag)

én simán indítanék. régen a case indítási határidő a fizetéstől számított 45 nap.
42 nap és még nem érkezett meg? másfél hónap alatt csak ide kellett volna érnie.

ergo case nyitás!

(#44954) havri1 válasza fardem (#44953) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Ebayen szerintem várható érkezés végétől számítva 30 napon belül lehet.
A 45 nap az a paypalos..nem?
Én mindig az érkezés utolsó napjaiban írok levelet, eddig még case-t nem kellett nyitnom.

havri

(#44955) Kerio válasza fardem (#44953) üzenetére

Kerio
(őstag)

Csak ez már 4 hónapon belül az 5. :U Félek, hogy megfenyeget az Ebay

(#44956) fardem válasza havri1 (#44954) üzenetére

fardem
(fanatikus tag)

a paypalos most, de régen ez volt a uk ebayn is. az hogy case-t nyitsz az nerm jelent semmit, csak le vagy védve, nehogy mókázzon az eladó. ugyanis nyitva lehet a case-t 1 hónapig tartani, ha jól emlékszem, de bezárhatod is, ha megjön a cucc. persze escalation ha az eladó kötözködik.

(#44957) havri1 válasza Kerio (#44955) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Az egy dolog, hogy 4 hónapon belül az 5-ik. De mennyi vásárlásra?

(#44956) fardem : Én mindig az utolsó napot célzom meg, hisz alapvetően az a vége a történetnek ideális esetben. Az eladó állítja be az időt, ő vállalja, hoyg ennyi idő alatt eljuttatja a címre. Ennyire messzi időre még nem szaladtam bele szerencsére egy üggyel sem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#44958) Kerio válasza havri1 (#44957) üzenetére

Kerio
(őstag)

15 vásárlásom volt.

(#44959) havri1 válasza Kerio (#44958) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Az elég necces.
Nem tudom van e különbség a között, hoyg te indítod az igényt, vagy lelevelezed vele, és ő refundol. (otherben a levelezés, ebayen keresztül).
Nekem mind így zajlott, eddig nem kaptam figyelmeztetést sem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#44960) NORBl

NORBl
(fanatikus tag)

Ha adtam már + - ot az eladónak, és ő volt olyan jó fej, hogy a termék anyagának nem túl jó minősége miatt kialakult problémát követően full refund-ot adott, tudok még vmit tenni amivel hozzájárulok a + prestige-éhez ?

[ Szerkesztve ]

(#44961) Siriusb

Siriusb
(PH! kedvence)

Csak engem idegesít mostanában az ebay azzal, hogy minden nap be kell újra jelentkeznem, illetve, ha pakolgatok a kosárba, s több fül van megnyitva a böngészőben, 4-5 fül után újra be kell írnom az ebay jelszót? :(((

(#44962) Gergosz2 válasza Siriusb (#44961) üzenetére

Gergosz2
(PH! kedvence)

nálam nem csinál ilyet. Chrome megjegyezte a jelszót.

Nokia 6030 Hardcore User // I ♥ Panic Restaurant by Taito

(#44963) SUPREME7 válasza Siriusb (#44961) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Engem csak akkor léptet ki, ha lépkedek a nemzetközi-uk oldal között.

(#44964) Siriusb válasza Gergosz2 (#44962) üzenetére

Siriusb
(PH! kedvence)

és supreme7,

Kösz. Lehet ez valami Firefox galiba lesz?

(#44965) Silent77 válasza Siriusb (#44964) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Nálam sincs ilyen róka alatt.

(#44966) Degeczi válasza Siriusb (#44964) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Nem nálad van az is, h "nem látsz csillagokat" az értékelésnél?
Akkor érdemes lenne leszedni a böngészőt, és kiegészítések nélkül tisztán újratelepíteni, mert ott tényleg vmi egyedi gond van

(#44967) Siriusb válasza Degeczi (#44966) üzenetére

Siriusb
(PH! kedvence)

Az átmenetileg előforduló tünemény volt. :)
Azon gondolkodom, mit tettem, amivel ezt érdemeltem ki, de igazából a böngészőhöz sem nyúltam jó ideje (mármint nem raktam fel új bővítményt), persze simán lehet, hogy valóban valamelyik addon frissítés kavar be, én meg az ebay-t szidom. Nincs mese, tesztelni kell.
Köszönöm mindenki visszajelzését.

(#44968) SUPREME7 válasza bul07 (#44862) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Na, bár nem karkötő volt benne (:DDD) de nem vagyok maradéktalanul elégedett. Bár a tablet hibátlan, egyelőre legalábbis úgy tűnik és tényleg mikrokarcmentes, de a doboz sérülten érkezett, és nem a szállítás alatt sérült meg mert a külső dobozon nem volt sérülés, csak a tablet dobozán:

Képek

Bepróbálkozok egy partial refunddal. Unboxing videó is van, úgyhogy azt se mondhatja, hogy nálam sérült meg, vagy szállítás során.

(#44969) raziel01 válasza SUPREME7 (#44968) üzenetére

raziel01
(PH! kedvence)

Partial refund a hibátlan tabletre? Nem vagy te egy kicsit pofátlan? :D

(#44970) SUPREME7 válasza raziel01 (#44969) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Sértetlen dobozzal fényképezte le, ami nem felel meg a valóságnak. Te szereted ha nem úgy kapod ahogy a leírásban-fényképen szerepel? Ez értékcsökkentő sérülés, és nem, nem vagyok pofátlan, 10 font partial refundot kértem, szerintem ez korrekt.

(#44971) havri1 válasza SUPREME7 (#44970) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Szerintem is erős.
Ha működik a tablet..
Messziről jött, ezt azért vedd számításba.
Mi a vége ennek a tabnak ft-ban?
Ez 2012-es?

[ Szerkesztve ]

havri

(#44972) SUPREME7 válasza havri1 (#44971) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Mégegyszer, a barna kartondoboz amiben volt nem volt sérült, és maga a tablet doboza körbe volt tekerve buborékos fóliával, tehát eleve sérülten adta fel. És ez nem csak benyomódás, az szét van szakadva.

[ Szerkesztve ]

(#44973) havri1 válasza SUPREME7 (#44972) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Értem én, de most őszintén, nem tök mindegy?
A tab működik?
Ha kifizeti a 10 fontot, annyiért küldök neked egy garantáltan sérülésmentes dobozt 😁

havri

(#44974) SUPREME7 válasza havri1 (#44973) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Hát ha neked mindegy, akkor az a te dolgod, de én szeretem azt kapni amiért fizetek. Ez nem így működik, hogy lefényképezem hibátlanul aztán elküldöm sérülten, ez átverés, akármilyen piti is, de az. Veszel tőlem valamit, és mondjuk nem úgy kapod meg, de működik, akkor nyilván borzasztó elégedett vagy igaz, és nem teszed szóvá? Ugyanmár ...

(#44975) raziel01 válasza SUPREME7 (#44974) üzenetére

raziel01
(PH! kedvence)

Én biztos nem tenném szóvá.
Ez pusztán a tipikus magyar mentalitás, hogy valamit nagyon olcsón vettem de legyen már még olcsóbb, az angolnak úgyis van pénze visszafizetni.

(#44976) havri1 válasza SUPREME7 (#44974) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Doboz sérülés miatt én biztosan nem kockáztatom az ebayes accomat, azaz nem tenném szóvá.
A refundot tartogatom az igazi problémákra, sajnos abból egyre több van.

[ Szerkesztve ]

havri

(#44977) SUPREME7 válasza raziel01 (#44975) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Aha nyilván. Bár ha valaki szereti, ha baleknak nézik .... ez is biztos egy fétis. Én nem tartozom közéjük. Próbálj meg eladni valamit hibátlan dobozzal bontatlan nullapercesként, és próbáld meg ugyanannyiért eladni sérült dobozzal. Baromira nem ugyanaz.

(#44976) havri1

2 év alatt a második case amit nyitok, bekaphatja az ebay ha nem nekem ad igazat. Az eladó által feltöltött képeken hibátlan, sérülésmentes.

(#44978) jenei1994 válasza SUPREME7 (#44977) üzenetére

jenei1994
(PH! addikt)

Ki kell egyengetni a dobozt és kész. :D Énse értelek az a lényeg,hogy jó legyen ami benne van. :)

Én a Telekomtól vásároltam telefont és annak is a doboza be volt nyomódva. De az érdekelt engem ami benne van és jó legyen! Nem a doboz :)

[ Szerkesztve ]

(#44979) SUPREME7 válasza jenei1994 (#44978) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Nem csak be van nyomódva, hanem szét is van egy helyen szakadva, csak bénán másoltam, nem az összes képet linkeltem, de teljesen mindegy, biztos én vagyok az idióta, hogy azt akarom kapni amiért fizettem. Ajándékba vettem, bár tény, hogy a gyerek baromira nem a dobozzal fog foglalkozni, de akkor is. Ha eleve úgy fényképezi le, hogy sérült a doboz, és beleírja a leírásba, akkor is megvettem volna valószínűleg, de ez így nettó átverés, illetve hülyének nézés.

[ Szerkesztve ]

(#44980) raziel01 válasza SUPREME7 (#44979) üzenetére

raziel01
(PH! kedvence)

Lehet a leütés után sérült már meg. Véletlen ráült csomagolás közben vagy ilyesmi.

(#44981) kerekfej válasza jenei1994 (#44978) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Ő hibátlan terméket várt, nem pedig egy focilabdának használt valamit.

(#44982) SUPREME7 válasza kerekfej (#44981) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Jé, még a végén kiderül, hogy nem én élek álomvilágban, ahol azt akarja kapni az ember és olyan állapotban, ahogy azért fizetett...

(#44983) havri1 válasza SUPREME7 (#44982) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Majd a végkifeljeted légyszives oszd meg itt, kíváncsi vagyok az ebay döntésére.
Használt volt amúgy?

[ Szerkesztve ]

havri

(#44984) SUPREME7 válasza havri1 (#44983) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

"used"-nek volt hirdetve, de a leírásban azt írta, hogy nullaperces csak annyira lett felbontva, hogy le lett csekkolva, hogy minden megvan-e, és valóban a tartozékok is bontatlanok voltak.

(#44985) Kari1 válasza havri1 (#44976) üzenetére

Kari1
(senior tag)

Ha tényleg sértetlennek volt hirdetve, a doboz is, akkor megértem a problémát mert mi van akkor ha tegyük fel hogy ajándéknak vette...

Bár én ezért case-t nem nyitnék csak privátban beszélném meg vele és ha nem adna refund-ot akkor egy semleges értékelést adnék.

(#44986) SUPREME7 válasza Kari1 (#44985) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Ajándékba vettem, bár mint mondtam tény, hogy a gyerek nem a dobozzal lesz elfoglalva, de mi van ha magamnak veszem, és el akarom később adni? Egy ronggyá nyomorgatott doboz értékcsökkentté teszi a cuccot és kész. Ha bemész egy nagyáruházba, nem azt fogod levenni a polcról amit mondjuk szétnyomorgattak a pántszalaggal, hanem ami sértetlen. Aki más állít hazudik.

(#44987) havri1 válasza SUPREME7 (#44986) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Azért az áruház meg az ebay kicsit szerintem más.
A hasonlítás akkor állná meg a helyét, ha egy bizományi boltba mennél be, és a kiállított használt tabokat nézegetnéd (olcsóbban, mint a bontatlan új), majd amikor a kasszánál fizeted, akkor szembesülsz a doboz állapotával.
Nem akarok vitatkozni, mások a nézeteink.
Ha used-nek volt hirdetve, akkor ezt be kell nyelni. Pont ezért nem new, és nem is az új árán vetted feltételezem.
Az egy másik dolog, hogy használt cuccot nem vennék ajándékba.

Egyre kíváncsibb vagyok a case végeredményére, meg az eladó hozzáállására, illetve válaszára.

[ Szerkesztve ]

havri

(#44988) SUPREME7 válasza havri1 (#44987) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Ha sérült lett volna a képeken a doboz és láttam volna, és úgy vettem volna meg, és utólag mégis hisztiznék, azt mondanám igazad van. De akármennyit fizettem érte, az teljesen irreleváns, ha 5 forintért vettem volna, akkor is azt kellett volna kapnom ami a leírásban szerepelt, és olyan állapotban ahogyan a képeken volt. Ha ez neked nem világos akkor sajnálom, de akkor te balek vagy, ha hagyod magad átverni.

(#44989) havri1 válasza SUPREME7 (#44988) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Jó, ebben viszont igazad van, így átgondolva.
Nem balek vagyok, csak egy dobozért nem verem az asztalt. Terméket rendelek általában, nem csomagolást. Mondhatni, pont leszarom.
Ja ajándék? Használt dolgot nem veszek ajándékba, nem etikus.
Hisztizz neki, hátha visszakpod azt a 10 fontot :DDD
De ha nem, én elküldöm neked az enyém, persze 10 fontért :)

[ Szerkesztve ]

havri

(#44990) SUPREME7 válasza havri1 (#44989) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Jó, de ez nem a kínai filléres vacak amit beleraknak egy nejlonzacskóba meg egy bubis borítékba és kész. A doboz is az ár része. Vehettem volna doboz és kiegészítők nélkül is akár olcsóbban is, de mivel tényleg ajándék így inkább ezt választottam és nem úgy kaptam. És ez sem használt, mint írtam, tehát nem értem mire ez a "lenéző" hangnem azért mert nem a boltból lett kihozva, de úgy látom baromira nem ugyanazok a nézeteink. Neked nem számít a doboz, mert te a terméket veszed, nem a csomagolást, de mégis fennkölten kijelented, hogy a használt az már nem etikus?! Ez nem alsógatya, kicsit ellentmondásos vagy, de mindegy.

(#44991) havri1 válasza SUPREME7 (#44990) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Azért, mert nem érted amit mondok. (Ajándékba nem vennék sose használtat, amúgy meg nem érdekel a csomagolás, ezt írtam)
Mit válaszolt az eladó?Én már csak erre vagyok kíváncsi, meg arra, hogy a külső csomagolás hoyg nézett ki, arról is van képed?

Ha lenéző voltam elnézést, nem szándékom senkit se megbántani.

[ Szerkesztve ]

havri

(#44992) kerekfej válasza SUPREME7 (#44990) üzenetére

kerekfej
(PH! addikt)

Az elég érdekes hozzáállás lenne, hogy az eladó megrongálja a terméket elküldés előtt, mert túl olcsón sikerült csak neki eladni.

(#44993) Degeczi válasza SUPREME7 (#44988) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Netes vásárlásnál mindig benne van a sérült doboz esélye - mindegy, h most a tényleges szállítás során rongálódott meg, vagy a csomagolást végezték ügyetlenül (de látatlanban akár az is lehet, h több példánya is volt)

(#44994) kaliber válasza SUPREME7 (#44968) üzenetére

kaliber
(senior tag)

Ne haragudj, de sérült dobozért reklamálni?! Ha a termék megsérült volna akkor rendben van, de a doboz arra való hogy megvédje a terméket sérüléstől (vagy másképpen: felfogja a szállítás során keletkező sérülést)
Ráadásul használt volt. Te az eladó helyében visszafizetnél egy petákot is?

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#44995) SUPREME7 válasza kaliber (#44994) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

A kedvedért is mégegyszer, a dobozt és mindent sértetlenül hirdetett. A doboz sérült, és nem a szállítás során sérült meg, tehát igen, sérülten csomagolta be, tehát átvert. És igen, számomra jelenleg a doboz is az ár részét képezte, tehát igen, kár ért. Attól, hogy ezt te nem látod be attól én még így gondolom, szerintem jogosan. És nem, nem vagyok fillérbaszó, hogy a 10 fontért verem az asztalt, hanem azért, mert tudatosan átvert azzal, hogy fals, a sérülés keletkezése előtti képeket töltött fel.

Unbox videó:
Az ebay természetesen vágatlan verziót kapott, csak a személyes adatok miatt vágtam ki egy részt.

https://www.youtube.com/watch?v=z1YN5uQhSjY

Látható, hogy a karton kívülről sértetlen, tehát nem a szállítás során sérült meg. És mégegyszer a kedvedért leírom, "used" megjelöléssel hirdette, de a leírásban "never used"-ként írta le, tehát nem használt gép, de ez most nem releváns.

[ Szerkesztve ]

(#44996) kaliber válasza SUPREME7 (#44995) üzenetére

kaliber
(senior tag)

Rendben van! Az utolsó kérdésemre nem válaszoltál.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#44997) SUPREME7 válasza kaliber (#44996) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Tudnia kellett, hogy így csomagolta be, tehát "várható volt", hogy ügy lesz belőle, megpróbálta elsumákolni a sérülést, nem jött össze. Így igen, ha a helyébe lennék, akkor inkább kompenzálnék és legközelebb nem sunnyogok.

(#44998) havri1 válasza SUPREME7 (#44995) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

0:07 -nél a bal felső sarok meg van nyomódva, és fel is van púposodva a doboz oldala. Mivel meg van vágva, így nem tudom, kicsomagolás után a sérült sarok hol volt?

[ Szerkesztve ]

havri

(#44999) Degeczi válasza SUPREME7 (#44995) üzenetére

Degeczi
(PH! nagyúr)

Nyilvánvalóan ez volt az: tényleg nem valószínű, h direkt megrongálta volna becsomagolás előtt/során, sokkal nagyobb az esélye, h megnyomták szállítás közben - amit a külső, erősebb doboz még elviselt

Másrészt nézd meg a többi eladó ajánlatait: jellemzően a dobozok nem is szerepelnek közeli képeken!
Ha ő sem tette volna föl a 2. képet, akkor mit lépnél?
Az, h "új, csak egyszer kibontott" még nem jelenti azt, h nem lehet szállítási sérüléses a csomagolása...

De itt szinte biztosan most, út közben rongálódott meg a doboz

(#45000) SUPREME7 válasza havri1 (#44998) üzenetére

SUPREME7
(PH! addikt)

Így van, púpos a bubis fóliától... omg.

(#44999) Degeczi, nyílván nyomódástól felszakad a doboz, mint amit feltéptek. A külső dobozon is kellene lennie sérülésnek-nyomódásnak, ha szállítás során keletkezik. Akkor is jeleztem volna. Tényleg lehet, hogy velem van a baj, de számomra ha makullátlan állapotú terméket keresek dobozzal, akkor a doboz épsége és a tartozékok épsége is font. Attól, hogy a tablet működik, attól még nem csak a tabletet vettem meg, hanem minden kiegészítőt dobozzal együtt. Tehát ha sérült a doboz, akkor írja bele, hogy sérült a doboz, de a tablet, a tartozékok hibátlanok-bontatlanok. Ez a korrekt hirdetés. Nem az, hogy feltöltök egy képet a sértetlen dobozról aztán elküldök egy salátát.

Mindegy, nem számít, biztos én vagyok ostoba :) Majd leírom, hogy mi a helyzet. Ha az ebay is lepattint, akkor tényleg elgondolkodom a véleményemen, addig viszont fenntartom, hogy fals képek = átverés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.