Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) cserix válasza thomasa (#45900) üzenetére


cserix
tag

Még csak 4 :D
Egyedül a világgarancia, ami itt érvényesíthető lett volna , ha lett volna. :W

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45902) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok
kellene egy kis segítség.Rendeltem egy pendrive-ot,de nem működik,nem engedi formázni sem.ár rendeltem ettől az eladótól több terméket is,eddig nem volt probléma.Kellene írnom az eladónak,csak sajnos nem tudok angolul.A hibajelenségről videót is csináltam.Ha valaki tudna nekem segíteni PM-ben azt nagyon megköszönném.(fordítás,hol tudnék írni az eladónak)

Köszi előre is

üdv
Balázs

(#45903) radi8tor válasza kuntics (#45902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Angolul fogalmazáshoz ezt a topicot ajánlom:
Ez a mondat angolul?

⭐ Stella

(#45904) randras


randras
veterán

(#45905) radi8tor válasza randras (#45904) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vajon ezt a Pendrive gyártók/forgalmazók találták ki, hogy ne kínában, hanem drágán a helyi boltban vegyék meg őket? :U

⭐ Stella

(#45906) kuntics válasza radi8tor (#45903) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszi az infot,majd átnézek oda is

egyébként ezt nem sinceritytradingtől rendeltem,hanem extremeprocessortól vettem.4 pendrive és egy memkártya közül csak ez nem jó.

azt meg tudjátok mondani,hogy hol írjak neki?elég,ha Otherben írok neki?

[ Szerkesztve ]

(#45907) randras válasza radi8tor (#45905) üzenetére


randras
veterán

Miből gondolod, hogy kitalálták? Miből gondolod, hogy nincs évek óta, mióta Kína beállt a kiberháborúba, minden onnan érkező eszközön gyárilag kártevő? :U

Nagyon messze vezet ez, de gondoltam bedobom ezt a cikket, mert csak. :D

(#45908) parkr válasza randras (#45907) üzenetére


parkr
őstag

és a repülők is tudatmódosító szert szórnak ránk

(#45909) Gergosz2


Gergosz2
veterán

nektek se jön be az ebay.com?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45910) Silent77 válasza Gergosz2 (#45909) üzenetére


Silent77
veterán

Nálam jó.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45911) randras válasza parkr (#45908) üzenetére


randras
veterán

Nem, azt a gyíkemberek keverik az ivóvízbe. :F

(#45912) radi8tor válasza randras (#45907) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ez lenne az első eset, amivel akarják a legális kereskedelem felé terelni az embereket.
Mondjuk kínai cuccok sem illegálisak, de nem használnak a kereskedelemnek.

⭐ Stella

(#45913) üszök válasza kuntics (#45906) üzenetére


üszök
őstag

Ott írj neki először.
Gugli fordítóval is írhatod,meg fogja érteni. Tő mondatokat írj nem kell a rizsa.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#45914) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok

Olyan kérdésem lenne, hogy mi van olyankor ha egy terméket meg szeretnék venni, a szállításhoz pedig az van írva hogy keressem meg az eladót.

Gyakorlatban arról van szó hogy venni akarok (le is ütöttem, de még nem fizettem ki) W8 Passat féket, németországból. A termék ára 350 euro, plusz ki volt írva a német oldalra hogy van posta is, és az 16 eur.
Én a .com-ot szeretem használni, ott viszont már ugyanerre azt írta, hogy bár van possta hozzánk, de keressem meg az eladót.
Írtam is neki, azt írta hogy magyarországra 45 euró a posta.
Nem baj így is kell. Viszont rányomtam hogy Buy Now, de ott a paypal csak a termék árát akarja levenni, a 45 euro szállítási díjat nem.
Írtam az eladónak is, hogy még ezért nem fizettem ki, de hogy lehet ez megoldani, milyen megoldások vannak rá?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45915) radi8tor válasza Shkiz0 (#45914) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ilyenkor olyan opciót kell keresni, hogy request total from seller.
Ekkor küldeni fog neked egy számlát, aminél ott lesz a szállítási költség is, ezt tudod rendezni PayPal-on keresztül (Pay now)

⭐ Stella

(#45916) Degeczi válasza randras (#45904) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szenzációhajhász cikk hozzá nem értők ijesztgetésére... :W

Lehet a pendrive-on bármi, annak firmware-e nem fér hozzá semmihez a számítógépeden... ez semmi mást nem tud tenni, mint a ráírt anyagokat megváltoztatva visszaadni, de azokat már a számítógép fogja futtatni (tehát tudnia kell előre, milyen oprendszerről van szó),
vagy pedig úgy tud viselkedni, mintha USB billentyűzet lenne, és így adhat ki parancsokat (amiben semmi új nincsen: évek óta léteznek ilyen kész eszközök - még Instructables építési leírás is elérhető Arduiono-hoz...), de akkor természetesen ismét tudnia kell előre milyen rendszert akar megborítani, és csak annyi jogosultsága van, mint a gépbe bejelentkezett felhasználónak

(#45917) Shkiz0 válasza radi8tor (#45915) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

:R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#45918) ®Sapphire válasza V/ (#44592) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Üdv!

Regisztrálnám Paypalon az új Erste Maestro kártyámat,de nem sikerül vele fizetni Ebayen.

Vissza igazoló emailben ezt írja:On Jul 31, 2014, you added a card ending in XXXX to your PayPal account.

You are receiving this email notification because this email address is listed as the administrative contact email for your PayPal account.

Ebay vásárlásnál pedig ezt:We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-XXXX.

To pay instantly, link a debit or credit card to your PayPal account or choose another way to pay.

Paypal menüben ezt írja:You have successfully added a credit or debit card. Please note that this card is now your primary card. For more information on your primary card, please refer to your Profile.

Elvileg sikerült az új kártya hozzá adása.

Mi lehet a gond?

(#45919) ®Sapphire válasza ®Sapphire (#45918) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Közben zároltak a számlámon 232 ft-ot.
Ennek van valami köze a paypalhoz?
Részleteknél csak a kátya 16 jegyű száma van.

(#45920) NORBl


NORBl
aktív tag

Hozzá adtam már az új kártyámat a PayPal-hoz, de fizetés-nél nincs választási lehetőségem, csak a PayPal Balance választható... Aktiválva van kártya. Vmi ötlet ?

(#45921) thomasa válasza NORBl (#45920) üzenetére


thomasa
senior tag

Szerintem inkább itt: Paypal

(#45922) NORBl válasza thomasa (#45921) üzenetére


NORBl
aktív tag

Ott is feltettem a kérdésem. :) De azért köszi.

(#45923) Gergosz2


Gergosz2
veterán

csak a biztonság kedvéért: mindenki úgy értelmezi ennél a hirdetésnél, hogy 2*1280 db-ot fog küldeni? Azért rákérdeztem nála , biztos ami biztos, de azt írta ,h goy ott van minden a leírásban.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45924) Handball94 válasza Gergosz2 (#45923) üzenetére


Handball94
aktív tag

Szerintem igen, nekem is nagyon úgy tűnik.

(#45925) Gergosz2 válasza Handball94 (#45924) üzenetére


Gergosz2
veterán

oké akkor megveszem, és ha nem küldi mindet akkor megy a case.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45926) randras válasza Gergosz2 (#45925) üzenetére


randras
veterán

tomtop :U

(#45927) Gergosz2 válasza randras (#45926) üzenetére


Gergosz2
veterán

tudni kéne róla valamit? :D

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45928) raziel01 válasza Gergosz2 (#45927) üzenetére


raziel01
veterán

Fasza csávó, én már vettem tőle apróságokat.

(#45929) havri1 válasza raziel01 (#45928) üzenetére


havri1
félisten

Én is, gyorsan itt volt.
Mondjuk azóta kapom a reklámot emailban tőlük..

havri

(#45930) randras válasza Gergosz2 (#45927) üzenetére


randras
veterán

Ezek szerint nekik mások a tapasztalataik, én szinte mindig késve kaptam a cuccokat, sok esetben selejtet, vagy törötten. :U

(#45931) Degeczi válasza randras (#45930) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nekem is felemás a tapasztalat velük - de itt angliai lerakatot linkeltek, az valszeg jobb

(#45932) Gergosz2 válasza Degeczi (#45931) üzenetére


Gergosz2
veterán

Remélem az. nem egy eladónál olvastam negatív értékelésnél, hogy holott USA/UK telephelyet adott meg a termék mégis Kínából jött. És ugye az nem 4-5 nap..

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45933) priti


priti
addikt

Ha levélre, ami kintről jön felragasztják a Magyar Posta "Nemzetközi ajánlott" matricáját, akkor nem lehet valahogy az itteni posta rendszerében rákeresni, hogy van e a nevemen az országban levél? Történik ilyen adatrögzítés vajon, hogy a nevem a rendszerbe kerüljön, ha nemzetközi ajánlottam van?
Az egyik szomszéd bíró és rengeteg küldeményt kap és panaszkodott, hogy a kézbesítő tojik értesítőt kitölteni és bedobni a sikertelen kézbesítésről és most tartok tőle, hogy én is így jártam, csak mielőtt elkezdek sírni az eladónak, hogy nem kaptam semmit gondoltam megkérdezem ti mit szoktatok lépni elsőre, hátha van rá mód, hogy elcsípjem mielőtt visszamegy :(((

Persze lehet átverés a UK,. mint felettem írják és ezért hetek múlva fog megjönni a világ másik végéből, de átnéztem a negatív minősítéseit az eladónak és egyetlen ember van aki a lassú kézbesítést írta a 14-ből. A többinek minőségi gondjai voltak. A pozitívban meg százával vannak elájulva a minőségtől meg a gyors kézbesítéstől, szóval sokat nem érek az értékelésekkel.

Hardverlesen

(#45934) mcs10


mcs10
tag

Történet

eladtam amerikába egy terméket, 15e HUF

az vevő megreklamáltam majd nyitott egy "case"-t, az ebay refund-ot alkalmazott és visszakapta a pénzét, míg én termék és pénz nélkül maradtam, holott teljesen hamis vádakkal követelte vissza a pénzt!

Az ebay szerint nem köteles visszaküldeni a vevő terméket! Tehát ingyen kapott meg valamit ami nem is az övé!!!

Ötlet? mert ez így akkora csalás....

mcs10

(#45935) TaaT válasza mcs10 (#45934) üzenetére


TaaT
veterán

Egy kicsit részletesebben kéne kifejteni, a többiek könnyebben tudnak segíteni.

Give them hell Ukraine!

(#45936) kuntics válasza üszök (#45913) üzenetére


kuntics
aktív tag

köszi szépen,már a írtam is neki az este folyamán.Most már csak a válaszra várok

(#45937) mepet válasza priti (#45933) üzenetére


mepet
addikt

2-szer is kell értesítőt kapj, egyszer csak bedobják. De az is megoldás, hogy betelefonálsz arra a postára, amelyik az értesítőre szokott lenni írva. Szerintem a központ nem tud segíteni ebben, de biztos nem vagyok benne.

(#45938) priti válasza mepet (#45937) üzenetére


priti
addikt

Köszi. Múlt hét pénteken kaptam shipped e-mail-t, szóval max arra tudok gondolni, hogy nem levélként, hanem csomagként adta fel, de két 4cm vastag kb. 1cm vastagra összenyomható fülpárna fejhallgatóhoz, simán belefér egy bubis borítékba. Nem lehet ekkora dínó, hogy ebből csomagot csináljon...
Viszont most nézem, hogy az e-mail-ben Standard Int'l Postage van és nem USPS First Class Mail, az egy másik cucc volt, szóval még várok.
Mondjuk 1 hét alatt sima levélként is ideérhetett volna UK-ból, na mindegy.

Az a baj, hogy rendszeresen járkálnak csengetni ezek az átok kamu alapítványos kéregetők mappákkal és a család már ki se megy, ha nem postásnak van öltözve aki csenget. Meguntuk az emeletről feleslegesen lerohanást meg kapkodást, hogy jajj el ne menjen mire leérek. Kinéznek, látják hogy valami mappás aztán ennyi. Ezeken meg nem látszik, hogy kézbesítők. Legutóbb is utcai ruhában volt a srác, aki hozta nekem a levelet amcsiból. Lehetne valami sapkájuk vagy karszalag vagy akármi... Ha még értesítőt se dob be, akkor ez így isteni lesz.

Hardverlesen

(#45939) nincskedvem


nincskedvem
aktív tag

Üdv!

Érdeklődnék azután, ha rendeltem ide ausztriába, németországból egy kis akció kamerát. Ma járt le az utolsó határidő, és mivel már fél 7 gondolom nem fog megérkezni. Írhatok az eladónak, esetleg nincs egy csomag követő szám ha sima Német postával rendeltem?

Előre is köszönöm.

(#45940) Degeczi válasza nincskedvem (#45939) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Miért kellene erre itt engedélyt kérned?
Már eddig is kérhettél volna tracking számot (ha egyáltalán azzal kérted a szállítást - de mivel viszonylag nagyobb értékű, valszeg magától is úgy küldte), azzal nem kell várni a határidő végéig

(#45941) nincskedvem válasza Degeczi (#45940) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

Mivel kezdő ebayes vagyok,azért kérdem,hogy az nem tolakodás vagy valami :D Hétfőn rendeltem az asszonynak egy telefont, az volt írva,hogy csütörtök délben itt lesz. 12:02 át is vettem, ezért gondoltam hogy ma meg jön. Tracking numbert merre lelem?

Edit:
Megtaláltam hogy hol lenne,de nincs. Akkor várok hétfőig? Írtam közben az eladónak.

[ Szerkesztve ]

(#45942) radi8tor válasza nincskedvem (#45941) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A termék oldalán shipping alatt láthatsz egy estimated delivery dátumot.
Ha már letelt az a dátum, akkor reklamálhatsz az eladónál.

⭐ Stella

(#45943) Degeczi válasza nincskedvem (#45941) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az eladók többsége nem tölti ki a tracking számot az Ebay felületén, de ettől még persze megadja, ha kéred

(#45944) fardem válasza nincskedvem (#45941) üzenetére


fardem
aktív tag

mi innen nem látjuk mi az utolsó határidő. mi volt estimated deliverynek megadva? 3 nap?

(#45945) #84221696


#84221696
törölt tag

Srácok, az adásvételt meddig lehet értékelni?

(#45946) #84221696 válasza #84221696 (#45945) üzenetére


#84221696
törölt tag

Közben megtaláltam. 60 nap áll rendelkezésre az értékelés elkészítésére.

(#45947) Siriusb


Siriusb
veterán

Van lehetőség arra, hogy a kosárba rakott terméket "lefoglalom", tehát kvázi megvásárolom, de nem azonnal fizetek? Buy it now a paypal-os checkout oldalra visz, de most nincs kártyám, és az egyenleg is nulla.

(#45948) erzol válasza ®Sapphire (#45919) üzenetére


erzol
őstag

Első regisztrációnál 1$-t próbából levonnak, de ezt később visszakapod.

(#45949) nincskedvem válasza radi8tor (#45942) üzenetére


nincskedvem
aktív tag

Igen letelt, írtam neki tegnap este, de még nem jött válasz.

@Degeczi: Ha válaszol még ma, akkor elkérem tőle.

@fardem : jul 31-aug 1. volt meg adva, de még ma se jött meg, nyilván szombaton nem postáznak,és hétfőn rendeltem. Akkor várok hétfőig.

Köszönöm a válaszokat!

(#45950) randras


randras
veterán

Itt ti látjátok az értékeléseket (részletezve, szöveggel)?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.