Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) thomasa válasza raziel01 (#45300) üzenetére


thomasa
senior tag

A BPA mentes cuccok drágák.

(#45302) Thome


Thome
addikt

"Good day! Thank you for your message. Your item has been shipped already. However, due to slow logistic, we are currently experiencing a delay in receiving the item.

In this case, we are willing to refund you first then when you already get the item just pay us back. Also, we need you to make positive feedback for us. Will that be fine for you?"

De édes... ;]

[ Szerkesztve ]

(#45303) htc07 válasza Thome (#45302) üzenetére


htc07
addikt

Én vissza szoktam fizetni ha refundol és megjön a cucc és megfelelő minőségű. :U

(#45304) adrian87


adrian87
tag

No most ezt kaptam, csak pénz visszafizetést akar. :(
"Thank you for your email and very sorry for the inconvenience.

We are very sorry to tell that we sell this items as a set. So we can not send them individually. Hope you can understand. How about we refund AUD3.50 to you?

Waiting for your reply."

Ezt gondoltam válasznak (nem vagyok jártas ilyen alkudozásokban)
Nekem lenne megfelelő kompenzálás AUD 4,7 (1000 huf). Remélni én, hogy nektek ez nem tűnik soknak.

"There would be suitable compensation for me AUD 4,7 (1000 huf). To hope i, that this does not seem a lot for you."

ui.: Cipésznél voltam vele és miután nyomott rá egy ingyenes ragasztót azt mondta, hogy tökéletes és csak esztétikai hibás... remélem így nem sokallhatja az elvárásomat. :S

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#45305) parkr válasza adrian87 (#45304) üzenetére


parkr
őstag

ez simán elég szerintem:

I would agree on a AUD 4.7 refund.
I hope that's ok with you.

(#45303) htc07 ilyenkor hogyan fizeted vissza? simán paypal-es emailre?

[ Szerkesztve ]

(#45306) Thome válasza htc07 (#45303) üzenetére


Thome
addikt

40. napnál tartok, s pozitív értékelés adása után fizetné vissza majd a termék árát. Hát persze. :U

Itt nem arra irányult hogyha megjön akkor ne fizessem vissza, visszaszoktam mert apró pénz, itt arra irányult hogy még jól át is verne, mivel pont a legutóbbi nem tudom mennyi értékelése az már kezd elég minuszos lenni, pont hasonló nem fizetős dolgokkal.

Úgy érzem case lesz ebből.

(#45307) Degeczi válasza Thome (#45306) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sehol nem mondta (nem is tehetné, nem köthet ki ilyet), h először pozitívat kellene adnod a visszatérítéshez...

Tavaly ősz óta nem a 40. nap a lényeges, hanem az eladó által megadott várható szállítási határidő. Ha az már letelt, utána bármikor kérheted a visszafizetést. Ha ezt szó nélkül megteszi, jogos a pozitív, hiszen jó eséllyel nem miatta nem érkezett meg a cucc, és megtette amit ilyenkor lehet.

(#45308) Thome válasza Degeczi (#45307) üzenetére


Thome
addikt

Akkor valószínűleg félreértettem a dolgot, hogy pozitív adása után fizeti vissza a pénzem. :U

(#45309) fényelőkész


fényelőkész
csendes tag

Üdv.Nem igazán tudom jó helyen érdeklődöm de szeretném megkérdezni,hogy biztonságos-e ebay-ról telefont rendelni,és megvámolják-e?? :U

[ Szerkesztve ]

(#45310) havri1 válasza fényelőkész (#45309) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ha nem EU - bol rendeled, tuti a vám, atvilagitjak a csomagokat.

havri

(#45311) fényelőkész


fényelőkész
csendes tag

Nem tudod véletlenül kb mennyi lehet a vám összege???? :F

(#45312) havri1 válasza fényelőkész (#45311) üzenetére


havri1
félisten

Dehogynem.
3%. De ne ettől tarts, hanem a 27% áfától.

Szerk. : akkor a 3% vám lehet már nincs, de áfa tuti, ha fennakad.

[ Szerkesztve ]

havri

(#45313) parkr válasza fényelőkész (#45309) üzenetére


parkr
őstag

én úgy tudom vám nincs csak áfa ilyesmire

[ Szerkesztve ]

(#45314) havri1 válasza Degeczi (#45307) üzenetére


havri1
félisten

Erre csak annyit reagálnék, hogy én úgy tartanám korrektnek, ha ilyen esetben csak az eladót értékelné az ember pozitívan, de a terméket semlegesen, hiszen nem érkezett meg, honnan tudná, hogy az valóban jó e.

És itt jön a kérdés :

Ha pozitívat adok, akkor az az eladó %-át befolyásolja, vagy azt csak a csillagok?
Sose jöttem rá.

Köszi.

havri

(#45315) fényelőkész


fényelőkész
csendes tag

Mennyire biztonságos????Úgy értem megjön-e a csomag,az van benne amit rendeltem.Vett már valaki így telefont???

(#45316) havri1 válasza fényelőkész (#45315) üzenetére


havri1
félisten

Ez eladótól függ. Mint ahogy már írták is.
Ezeket általában nyomkövetéssel adják fel, és van az eBay / PayPal védelem, szóval mondható, hogy biztonságos. Természetesen van ellenpélda is.

Lehetőleg olyan eladót válassz, aki 99% értékelés közelében van, és az adott termékből már sokat adott el. Megnézve a termék értékeléseit, stb

[ Szerkesztve ]

havri

(#45317) fényelőkész válasza havri1 (#45316) üzenetére


fényelőkész
csendes tag

Köszönöm szépen!! :)

(#45318) Degeczi válasza havri1 (#45314) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebayen a minősítés alapvetően mindig csak az eladónak, és nem a terméknek szól
(már csak azért sem lehet másként, mert rejhetőek a termékadatok, így gyakran nem tudod visszanézni, mire vonatkozott egy-egy értékelés)

Nagyobb probléma, h a minősítés lehetséges szövege is nagyon rövid, és oda nem lehet kellően hosszú magyarázatot beírni

(#45319) havri1 válasza Degeczi (#45318) üzenetére


havri1
félisten

De a csillagozás az a csomagolás, termék állapota, meg ilyesmik nem? (sose adtam még mást, csak 5 csillagot)
Viszont az eladók mindig könyörögnek az 5 csillagért is, nehogy 4 vagy kevesebbet adjon az ember.. Tehát valaholbibiztos belejatszik a %-ba az is.

Köszi amúgy az infót.

havri

(#45320) htc07 válasza Thome (#45306) üzenetére


htc07
addikt

Persze hogy át akar vágni, ő egy távolkeleti üzletember. ;]

(#45305) parkr

írok neki hogy megjött a cucc és küldjön egy paypal bekérőt. nem szoktak ellenkezni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45321) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Hogyan tudom megjeleníteni csak azokat a cuccokat, amiknél nem magas (pl. max. 1000 Ft) a postaköltség?
Talán elég lenne, ha csak a Kínából jövőket listázná ki. De nem tudom, hogyan kell a keresést beállítani?
Köszönöm előre is.

(#44590) V/
Köszi a választ, azóta 2014. 06. 20-án megérkezett. 2 nap az király lehetett.

(#45322) Degeczi válasza peter889 (#45321) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A bal oldali oszlopban van olyan keresési szűkítőfeltétel, h "free shipping", és akkor csak a postaköltség nélkülieket fogja listázni (kimondottan postaköltség-limitet nem tudsz megadni - de az miért lenne érdekes?)
Regionális Ebay-oldalon (pl. ebay.co.uk) van mód az abból az országból, vagy EU-ból kereskedőkre limitálni is, bár Kínából ez nem igazán segít, viszont ha ár szerint növekvő sorrendben kéred a listát, úgyis az elején lesznek

(#45323) kmisi99


kmisi99
addikt

Nem jött meg egy cuccom 1 hónap után, caset nyitottam az eladó írt, hogy sajnálja zárjam le az ügyet 25-30 nap múlva küldi a pénzt. Szerintetek bízzak benne?

(#45324) raziel01 válasza kmisi99 (#45323) üzenetére


raziel01
veterán

Mocskos kamus az eladó. Nehogy lezárd. Írd meg neki, hogy most rögtön refundoljon és visszafizeted ha megjön a csomag.

(#45325) havri1 válasza kmisi99 (#45323) üzenetére


havri1
félisten

Mit írt pontosan?
Nem lehet, hogy félreértetted?
25-30 nap a szállítás szokott lenni, nem arra írta?
Ne zárd le, ahogy raziel is mondta.

[ Szerkesztve ]

havri

(#45326) fardem válasza kmisi99 (#45323) üzenetére


fardem
aktív tag

lezárni nem szabad! mivel akkor az ebay megoldottnak tekinti. indítsd az escalation-t

(#45327) Thome válasza htc07 (#45320) üzenetére


Thome
addikt

Nyilván arra gondoltam, hogy megadom a pozitívat azt se pénz se posztó... :D

(#45328) kmisi99


kmisi99
addikt

Ezt írta
'Dear friend, Already resent you. Could you plz close the case for me? You will get it 25 -35 days later? Hope your kind cooperation. Best regards, Tina'

Már 1,5 hónapja, hogy megrendeltem és semmi, akkor írjam neki, hogy vagy pénz vagy negatív?

(#45329) peter889 válasza Degeczi (#45322) üzenetére


peter889
őstag

Azért érdekes, mert szép számmal van, hogy a kínai eladó minimális postaköltséget kiír, és azokat is szeretném számításba venni. Azoknál a "free shipping" nem segít.
Én ár szerint csak csökkenő sorrendben tudom rendezni (növekvő opció nálam nincs -nem értem miért) és nem bírok a végére jutni, mert a csak oldalanként lehet lapozni. De az ár szerinti rendezésnél nem veszi figyelembe a postaköltséget, nem? Szóval itt úgysem segítene.
Vagy van még az ár+postaköltéség rendezés (annál növekvő is van), de az sem megfelelő itt.
Kifejezetten postaköltség rendezés kellene, ami ha jól gondolom, nincs.
Nincs megoldás? Csak a kínai eladókat sem lehet kilistázni?
ebay.com-on nézelődöm.

[ Szerkesztve ]

(#45330) bul07


bul07
nagyúr

Szerintetek lehet abból bajom hogy egy ismeretlen amerikai címre rendelek valamit

Tegnap éjszaka(szombatról vasárnapra) licitáltam három nagyon olcsó dologra, meg is nyertem mindet , egy eladótól , csak utána vettem észre hogy nem szállít hozzánk viszont USA-be ingyenesen
Írtam, neki hogy tegye ingyenesé a küldést vagy törölje eddig semmi válasz

Most az jutott az eszembe hogy mivel a három dologért összesen 0.4$ kellene fizetnem , valami amerikai címet beírok és kifizetem , és vagy elküldi neki vagy nem

Ide gondoltam

710 Pherson St Sitka, AK 99835

Lehet gondom belőle?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45331) radi8tor válasza bul07 (#45330) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem lehet bajod belőle, bár ha nem jön válasz, akkor eBay tudja törölni a licitet/aukciót.

⭐ Stella

(#45332) bul07 válasza radi8tor (#45331) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay-nek nem írok 0,4$-ért kifizetem és ennyi akkor

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#45333) Degeczi válasza peter889 (#45329) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Már hogyne venné figyelembe!?
Hiszen a postaköltséget is fizetned kell, ezért természetes, h azzal együtt értett ár érdekel elsősorban.

Rögtön a lista fölött van a "Sort" lenyitható menüje, ott értelemszerűen a "Price+shipping: lowest first" a teljes ár szerint növekvő sorrend.

(#45334) fardem válasza kmisi99 (#45328) üzenetére


fardem
aktív tag

zárni nem szabad a case-t. és ki kérte meg hogy küldjön újra másikat? erről volt szó?

ha elindítottad a case-t, akkor 8 nap után escalation to claim (követelést) kell kérned amiben kéred vissza a pénzt. ilyenkor már nem lehet irkálni az eladónak. írd le hogy nem kaptad meg, sajnos neked időre kellettt volna stb.

(#45335) qantum


qantum
senior tag

Sziasztok! Paypallel van gondom, új bank kártyát kaptam, amivel már vásároltam is az ebayen. Aztán kaptam emailt, a security code (a 400 Ft ) miatt, na valószínűleg a régi kártyához rendelődött az új kódja, persze 3 rossz próbálkozás után letiltották a kártyát. Most egy kártyám sincs, mert a régi már nem aktív, az új letiltva. Tudom figyelmetlen voltam.
Azt írták töltsek fel személyes iratot, na az útlevél másolatát feltöltöttem, és még kérnek angolra fordított, pénz mozgásról szóló igazolást. Na ez nem tudom mi lenne ?
Azt írták pár napon belül felkeresnek , de eddig nem történt meg, írtam nekik , hogy kérem a kártyatiltás feloldását, arra kaptam egy általános gépi üzenetet. Most pedig egy újabb üzenetet, hogy adjam meg ismét a security code-ot. De még mindig nem tudom a kártyát regisztrálni. Mit kellene csinálni?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#45336) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni ebay eladásban illetve hogyan kell feltölteni az eladott cuccot....Vásároltam már ebayröl sokszor de még el nem adtam!Paypal-em is van!köszönöm!

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#45337) htc07 válasza Szabikaa20 (#45336) üzenetére


htc07
addikt

(#45338) felora:)


felora:)
tag

sziasztok! ha bideltem egy termékre, azt visszatudom mondani? :D ha igen hogyan? van még 4 nap az aukcióból...

(#45339) somnia válasza felora:) (#45338) üzenetére


somnia
őstag

""Önnek lehetősége van arra, hogy visszavonja ajánlatát, amennyiben a termék aukciójának lejárati idejéből több, mint 12 óra van hátra. Amennyiben a határidő lejárt és Ön nyeri meg a terméket, akkor föl kell vennie a kapcsolatot az eladóval és tőle kell kérnie a ranzakció törlését.
A problémával kapcsolatban a következő hivatkozásra kattintva kaphat bővebb felvilágosítást:
http://pages.ebay.com/help/buy/bid-retract.html
Amennyibenegy licit törlése után licitálni szeretne a termékre, újból kell kezdje a licitálást.
Kérem, másolja ezt a hivatkozást egy új böngészőablakba, majd jelentkezzen be jelszavával és felhasználónevével, a licit törlésének kérvényezése érdekében.
https://signin.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SignIn&UsingSSL=1&pUserId=&co_partnerId=2&siteid=0&ru=http%3A%2F%2Foffer.ebay.com%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FRetractBidShow%26guest%3D1&pageType=563
Amennyiben még módjában áll visszavonni ajánlatát, a megjelenő űrlapot töltse ki értelemszerűen, adja meg a termék számát és az okot, hogy mi miatt szeretné törölni a licitjét (Entered Wrong amount –rossz összeget ütöttem be). Ezek után kérem, kattintson a „Retract Bid” (licit visszavonása) hivatkozásra.
Miután visszavonta a téves licitit értékét,amennyiben megszeretne vásárolni a terméket, újra kell licitáljon, mivel a termékkel kapcsolatos összes ajánlata törölve lesz."

(#45340) thomasa válasza felora:) (#45338) üzenetére


thomasa
senior tag

Nekem volt olyan, hogy 5 perccel előtte is visszavontam...

(#45341) somnia válasza thomasa (#45340) üzenetére


somnia
őstag

Az más, te egy szent vagy! :R

(#45342) thomasa válasza somnia (#45341) üzenetére


thomasa
senior tag

:D próbáld ki, neked is engedni fogja.

(#45343) raziel01


raziel01
veterán

Ez vajon trackingos csomag?
Agyam eldobom, hogy kaptam egy ilyen ÜRES fekete zacsit. Valaki faszán kilopta belőle a cuccot de szépen visszacsomagolta.
Súly rajta van? Mert jelenleg még azt se tudom, hogy a 4 várt csomag közül melyik lehet ez. (nem tudom kinél reklamáljak)
Illetve a 6.17 vagy a 2014.06.21.20 a feladási dátum? (mi az a 20 a végén?)

(#45344) htc07 válasza raziel01 (#45343) üzenetére


htc07
addikt

A zacsin lévő felirat alapján alapos, 8 másodperces és mindenre kiterjedő kutatásom végeredményeképp a zacskó tartalma valószínűleg egy ilyen fülhallgató-tekercselő valamicsoda lehetett valaha:

:DDD

tracking nincs rajta.

(#45345) raziel01 válasza htc07 (#45344) üzenetére


raziel01
veterán

Akkor le van szarva. :D Köszi. :R
Dobtam egy pozitív értékelést max csillaggal és kész. Nem szórakozok ilyen pár Ft-os dologgal.
Akkor még reménykedek, hogy az 1 hónapja feladott telefontokom még megjöhet. :)

(#45346) zalman90


zalman90
őstag

üdv

ez micsoda ? :F :F :(((

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#45347) adrian87


adrian87
tag

A pofámat szégyellném a helyében, 0,2 AUD-t sajnál azaz 38 ft-ot.

"We have arranged refund AUD 4.50 to you.Please check your paypal account in 48 hours. Will you still leave us a positive feedback after you receive the refund? It really means a lot to us. Hope for your kind understanding and help. We will be very appreciated if you can pay attention to our shop again."

Ezt küldeném:
Én ragaszkodok a 4,7 AUD-hoz.
Csak így akarok pozitív visszacsatolást.
Ez igazán sokat jelent nekem.

"I insist the AUD 4,7 brings for.
I want positive feedback so only.
This means really much to me."

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#45348) raziel01 válasza adrian87 (#45347) üzenetére


raziel01
veterán

Nem értem ide miért a google translates-es magyar fordítást másolod be? Behányunk tőle.

Egyébként meg nem tudom mit problémázol ezen. Egyeseknek olyan sok ideje lehet. Én rég elfogadtam volna aztán kalap kabát.

Amúgy meg ha megkaptad a 4,5-ös refundot akkor nem tudsz mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#45349) parkr válasza adrian87 (#45347) üzenetére


parkr
őstag

ő sajnálja, te meg rakaszkodsz hozzá? 38 ft-hoz?

szerintem fogadd el, azon már nem múlik semmi... "close enough" :K

(#45350) evrynet0


evrynet0
csendes tag

Rendeltem cuccot USPS-el. Tracking alapjan mar itt van.

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction!input.action?tRef=qt&tLc=1&tLabels=LZ436521525US

Van esely hogy hnapra kihozzak?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.