Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) cs.david94 válasza Tomi0703 (#45600) üzenetére


cs.david94
tag

Telefontöltőkről:Még XPeria X8-hoz vettem egyet, csak az usb-s aljzat, így a telefon saját kábelét használtam hozzá. Aztán új telefon, Xperia E, ezt nem tölti, egy kábellel sem, pedig amit bele lehet dugni kábelt, azt bele is dugtam. Ismerőstől kértem kölcsön egy szintén no name, magzatzsinóros töltőt, micro usb-s, tökéletesen tölti az xperia E-t, az enyém meg tölti az ő telefonját, Galaxy xcover2.
Nem értem ezeket, tehát egyik tölti mindkettőt, másik csak a samsungot

(#45602) Siriusb válasza Tomi0703 (#45600) üzenetére


Siriusb
veterán

Pl. itt van ez. A vélemények alapján mindenkinél jól működött, ezért is mertem megvenni. Adatátvitelre jó, de nekem a töltés nem megy vele. Tudom, sznob telefonom van, csak gyári cuccokkal hajlandó működni. :(

(#45603) Tomi0703 válasza Siriusb (#45602) üzenetére


Tomi0703
őstag

Akkor ezt lehet nem probalom be mert bekem pont a toltes lenne a lenyeg. :D

(#45604) bandus


bandus
veterán

elég régóta nem rendeltem semmit az usából. a múlt heti, 16-án feladott csomagom ma már itthon van (processed through sorting facility HU). a jelenlegi tapasztalatok szerint mennyi idő innentől amíg megkapom? nem tudom átcsúszik-e a vámon (40$ + 13$ shipping), eddig mindig megúsztam drágább cuccoknál is.

köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45605) Siriusb válasza Tomi0703 (#45603) üzenetére


Siriusb
veterán

Valószínűleg az én telefonom elitista :D, olvasd el a véleményeket. Egyébként kinézetre sem egy gagyinak tűnő kábel, ezért mertem ajánlani, feltehetőleg én vagyok az a százból egy, akinek nem jó. :(

(#45606) fardem válasza bandus (#45604) üzenetére


fardem
aktív tag

a vám tök véletlenszerűen megy, ha kíváncsiak és van idő akkor kiveszik, majd megnézik és kérnek téged hogy küldd el a papírokat miket fizettél.

nekem 1 hónapja kiszedtek egy csomagot. műanyag védőtokok voltak benne. 2 hét alatt ideért usából és 1,5 hét volt a vámkezelés. 5000-et fizettem rá. áfa+vámkezelési költség. sajnos meghaladta a 45 euro összeget postával.

(#45607) Tomi0703 válasza cs.david94 (#45594) üzenetére


Tomi0703
őstag

Na most megnéztem pontosan.
Júni 10-én csináltam a paypalt du. 3-4-5 körül. Két nap múlva láttam elkönyveltként.

(#45608) totyak


totyak
aktív tag

Ha egy terméknek fix ára van, de közben lehet ajánlatot is tenni (és tettem is), akkor miből tudom meg, hogy elfogadta az eladó, vagy elutasította? Köszönöm

Illetve van e időkorlát, amíg az eladó válaszol, vagy akár perceken belül is jöhet reakció?

[ Szerkesztve ]

(#45609) htc07 válasza totyak (#45608) üzenetére


htc07
addikt

szerintem nincs időkorlátja, de arról értesülsz ha elfogadja/elutasítja.

személyes tapasztalatom a távolkeletről, hogy inkább ellenajánlatot szoktak küldeni.

(#45610) totyak válasza htc07 (#45609) üzenetére


totyak
aktív tag

Ez angol, nem ázsiai. Igazából 30 fontra tartja én meg 24-et ajánlottam (plusz 7 posta), de eddig nem jött válasz. Csak tartok tőle, hogy közben meg esetleg valaki megveszi buy it now.

(#45611) Xantomas válasza Xantomas (#45419) üzenetére


Xantomas
őstag

Kezd kilenni a tököm.
A postázási cím, amit megadott, az hiányos. Konkrétan nem adott meg házszámot, én meg hülye voltam, és nem is vettem észre, csak megcímeztem a megadott adatok alapján...
Most google maps alapján nézem, Shenzenben az a Fuhua road eléggé nagy.
Jól vissza is dobta a posta...

Indítottam egy case-t nem akarom, hogy kifussak az időből, jól kifizessem a nem éppen olcsó postaköltséget, és még alaplap nélkül is maradjak.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45612) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

4 napja "flight depart" státuszban van a kínából rendelt cucc.
ez normális?

#?*@&!

(#45613) fardem válasza htc07 (#45609) üzenetére


fardem
aktív tag

ha elfogadja akkor bekerül a purchase history-be, azaz megvetted, ha nem akkor meg majd jön a levél hogy nem eladó annyiért.

(#45614) thomasa válasza Xantomas (#45611) üzenetére


thomasa
senior tag

Ennyit a visszaküldésről. Mivel nem kapta meg, buktad a hibás alaplapot, és a postát is oda-vissza. Jó, hogy olyan címet ad meg, ahol senki sem veszi át....

(#45615) thomasa


thomasa
senior tag

Na ilyet sem láttam még: "Watch list is full" nem lehet rányomni a figyelésre :o
Ja, ez a saját listám, túl sok mindent figyelek meg :D max 200 lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45616) csaba17


csaba17
senior tag

jóestét

kérdés: mi az erősebb: a fizetéstől számított 45 nap vagy a várható legkésőbbi naptól számított 30 nap?
vettem egy ismerősnek németből egy érintőt a mobiljához mert rossz, el is küldték, 6 nap alatt megjött de hibás, írtam az eladónak aki írta hogy küld újat, a cuccot 06.25.én vettem és 27.e volt megadva várható érkezésnek, 07.02.én jött meg.
nyaralás miatt elhúzódott a kipróbálás, 16.én írtam az eladónak hogy csináljon valamit.
meddig tudok vitát nyitni?
nem tetszik az eladó, azt írta ha ez is rossz akkor megint küld újat, viszont most az ára 114€, én 18€ vettem.
lehet elfogyott és kínából küldené?

(#45617) Xantomas válasza Xantomas (#45611) üzenetére


Xantomas
őstag

Szerencsére még a postán azoltak, hogy hiányos a cim, nem Kínából, igy nincs akkora buko, csak idoben. Azota Google kidobta, hogy a megadott épület komplexum milyen házszám alatt van, de megnyitottam a case-t, mert elvesztettem a turelmemet. Visszaposta nelkul akarom mostmar vissza a pénzem, mert a végén nekem lesz rafizeteses.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#45618) bandus válasza totyak (#45608) üzenetére


bandus
veterán

48 órája van reagálni az ajánlatodra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#45619) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Csak érdeklődnék, hogy hátha csináltatok már ilyet és akkor milyen menete volt a dolognak.

Lenne pár madzag mait meg szeretnék rendelni egy eladótól, de szeretnék némi kedvezményt kérni tőle és nem egyesével összeválogatni.

Írtam neki az ebayen keresztül, hogy szeretnék egy kombinált megrendelést csinálni ahová összeírtam a típusokat és megkérdeztem, hogy ezeket tudja-e küldeni egyben ill. számíthatok-e kedvezményre, mert ahogy látom a több darabos csomagokra amúgy van.

Ha igen a válasz, akkor hogy szokott lenni a fizetés? Mondjuk kiválasztom ami kell, egyesével megveszem őket és fizetek utánuk, utána visszafizeti a kedvezményt?

Persze még várom a választ, csak kíváncsiságból kérdem, hogy hátha van ilyen irányú tapasztalatotok.

Meg sajnos ennek elfelejtettem utánakérdezni, de amúgy lehet kérni bármikor tracking numbert? Persze gondolom ennek van egy ára, de ha sima posta mellé kérném, akkor nem lehet vészes nem?

Let's begin, de gozaimasu!

(#45620) somnia válasza _ak_ (#45619) üzenetére


somnia
őstag

Összeválogatja neked és küld egy számlát.

(#45621) _ak_ válasza somnia (#45620) üzenetére


_ak_
addikt

És erre ugyan úgy vonatkozik a buyer protection vagy egy ebayen kívüli megegyezés lenne?

Let's begin, de gozaimasu!

(#45622) somnia válasza _ak_ (#45621) üzenetére


somnia
őstag

Paypallal fizetsz.

(#45623) Breekachu


Breekachu
újonc

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kis gondom.... Már eléggé rutinosnak számítok ebayes körökben (elég sokat vásároltam
már), de ilyen még nem történt velem. Ezzel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
Tehát július 8-án rendeltem egy cipőt, 10-én kaptam egy üzenetet az ebaytől:
We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already
sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any
questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way
eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Elkezdtem izgulni, és csak 2 napot vártam arra,hogy faggathassam az eladót; akitől azóta sem érkezett üzenet.
Van két számom. az ebayen a terméknél ez: (111398909095)
És paypalon ez: 7LJ38984GH5499034
Tudnátok segíteni abban, hogy most mit kéne csinálnom? Jóó,még bőven megérkezési határidő előtt vagyok (Július 24-től kéne megérkeznie), de nagyon félek,hogy nem fog megjönni,hiába nyugtatott meg az ebay.
Ha valaki utána tudna járni a csomagom hollétének, annak nagyon hálás lennék! Sajnos én nem értek a nyomkövetéséhez, szóval lehet,hogy ezekkel a számokkal nem is lehet semmire sem menni. :\

Előre is köszönöm,ha valaki majd veszi ehhez a fáradtságot! :)

(#45624) Degeczi válasza Breekachu (#45623) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Helyetted senki nem fog tudni utánanézni!
(hiszen, mint írják is, eltávolították a terméket az Ebay oldaláról - de egyébként is, tracking számot csak te látnál, ha küld az eladó)

Ha trackingel küldte (cipőt többnyire azzal szokták), kérd el a számot az eladótól, ha még nem adta meg.

Ha egyébként még létező, aktív eladó (őt magát nem tiltották le), akkor addig a megérkezési határidőig nincs mit idegeskedned/továbbit lépned.

(#45625) Breekachu válasza Degeczi (#45624) üzenetére


Breekachu
újonc

Köszönöm szépen a választ! :)

(#45626) havri1 válasza Breekachu (#45625) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is volt egy ilyen esetem nemrég, rendben megérkezetta termék.
Várd ki az időt, amennyiben ahogy írták, még létezik az eladó.

havri

(#45627) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Sziasztok
Rendeltem ebayen, aminek a termék helye USA volt megjelölve viszont később kiderült hogy kina :DDD
A Termék megérkezett és természetesen hamis.
Próbáltam fel venni az eladóval a kapcsolatot,de nem válaszolt.
Erre tegnap nyitottam egy case és arra ma reagált hogy küldjem vissza és vissza utalja a pénzt.
Én nem szeretnem visszaküldeni mert örülnék ha az ebay jól megbüntetne mivel ez a termék eredetileg vízálló
Tehát balesetveszélyes :((
Azóta természetesen másoktól is kapot visszajelzéseket:)

[link]

Mit javasoltok mit írjak neki vissza? :R :R

(#45628) thomasa válasza traktorgumi (#45627) üzenetére


thomasa
senior tag

Nullás eladótól vásárolni..... most majdnem csunyát mondtam.

(#45629) traktorgumi válasza thomasa (#45628) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

:DD
Egyszer élünk

(#45630) somnia válasza thomasa (#45628) üzenetére


somnia
őstag

Mindenki ott kezdi!

(#45631) -HajTömeg- válasza Breekachu (#45625) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Nézd az eladót,ha "no longer registered user" -lesz,akkor rögtön kérd vissza a pénzt.
Nekem így volt, vissza is küldték kapásból.

Alias: Júzer error

(#45632) thomasa válasza somnia (#45630) üzenetére


thomasa
senior tag

Ezt az érvet nem tudom elfogadni. Bevált emberektől tessék vásárolni. Népszerű termék úgyis x eladónál is megtalálható. Én akkor is megvárnám, hogy legyen neki legalább 10 pozitívja, ha $1/kg-ért árulná valaki az aranyat.

(#45633) somnia válasza thomasa (#45632) üzenetére


somnia
őstag

Ha mindenki ezt csinálná, soha senkinek nem lenne 10 pozitívja.
Nem kell besz@rni, ott van a buyer protection.

(#45634) Bati0501


Bati0501
őstag

Sziasztok!
Végigolvastam a cikkeket,máshol is keresgéltünk,kerestem a topikban is,de még így sem vagyok benne biztos,h h is kell...
Azt OTP-ben csináltattam egy bankszámlát és igényeltem hozzá webkártya számlát is (kártyám nincs hozzá,csak a sima bankkártya van a "sima" számlához).
Tudom,h két féleképpen lehet a Paypal-on fizetni.
Én úgy szeretnék fizetni,h a sima számlámról átutalok X összeget (ami lehet,h több,mint amennyiért épp vmit megvennék) a webkártya számlára és ez utóbbi lenne összekötve a paypal-al.
Ez így lehetséges?És ha igen,akkor mit és hol kell nézni?
:R

(#45635) Silent77 válasza Bati0501 (#45634) üzenetére


Silent77
veterán

Nekem pont így van. :)
De olyan rég csináltam, hogy már nem tudom. :(
Paypalon add hozzá a webkártyát. Van paypal topik, ott tuti le van írva.
De ha netem rákeresel ott is, én is az alapján csináltam anno.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45636) Degeczi válasza Bati0501 (#45634) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen hozzá lehet adni a webkártyát is Paypalon, de előnye nincsen, csak hátránya (macerás használat, h mindig a kellő összeggel előre feltöltsd, ami ráadásul tranzakció adó által sújtott tevékenység, szemben azzal, h a normál kártyádat regisztrálod, amivel adómentes a vásárlás)

Webkártyát ott érdemes használni, ahol nem lehet teljesen megbízni az elfogadóban - de a Paypal nem ilyen

[ Szerkesztve ]

(#45637) Silent77 válasza Degeczi (#45636) üzenetére


Silent77
veterán

Semmi hátránya nincsen, és költséggel sem jár otp-nél.
Az számomra nem hátrány, hogy utaljak rá. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45638) Bati0501 válasza Degeczi (#45636) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen!
Tudom,h meg lehet bennük bízni,de épp az ilyen netes vásárlások miatt lett csináltatva ez a webkártyás dolog,mert vmiért bennem van a félsz.
Azt is látom,h bonyolultabb,mert ez csak alszámla és a paypal csak főszámlára tud utalni,meg biztos van még ezer dolog,de ezek ellenére is a webkártyásat szeretném. :B
Azért ezt/így,mert a másik fajtánál napokat kell várni,h megérkezzen a pénz a számlára,azt meg nem szeretném.
Csak mivel a webkártyához nincs fizikailag kártya,ezért elbizonytalanodtam,h hol lehet megnézni a kártyaadatokat.Ha ezt meg tudnád mondani és segíteni a regisztrációban,annak nagyon örülnék. :R

Silent77: :R

(#45639) Silent77 válasza Bati0501 (#45638) üzenetére


Silent77
veterán

Ha belépsz netbankba, ott megtudod nézni a kártya adatokat. A paypal is arra fogja visszarakni a pénzt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#45640) parkr válasza Degeczi (#45636) üzenetére


parkr
őstag

az azonnali utalás ingyenes a webkártyára

Bati0501 a netbankban megtalálod a webkártya számát amit beregisztrálhatsz paypal-re, azán megvárod míg könyvelik a paypal próba terhelését (pár száz forint) annak közleményében benne lesz a szám amivel megerősíted a paypal-ed, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#45641) csaba17


csaba17
senior tag

erre valaki: 45616

(#45642) Bati0501 válasza parkr (#45640) üzenetére


Bati0501
őstag

+Silent77
Köszi szépen,közben már sikerült megcsinálni-megizzadtunk vele,mert közben lejárt az idő,így b@sztatott,de akkor is sikerült. :D
Pénzt is levonta,már csak a kódra kell várni,mert az még nem jött meg,vagy lehet,h nem jól néztük,mindegy,már csak sikerülni fog.
:R

(#45643) cs.david94 válasza Bati0501 (#45642) üzenetére


cs.david94
tag

Én is a kódra várok, szintén otp, netbankban annyit látok, hogy zárolt összeg aztán kész. Mindezt vasárnap csináltam, de ma lett csak zárolt összeg, eddig előjegyzett kártyaforgalom volt, szóval az otp nem sieti el.

(#45644) Bati0501 válasza cs.david94 (#45643) üzenetére


Bati0501
őstag

Fasza...
Többeknél olvastam,h várni kellett,meg telefonálgatni...de gondoltam -inkább reménykedtem- ,h ha már netbank,akkor hátha rögtön vagy kis idő után,de úgy látszik akkor nem...túl szép lett volna.
Lehet,h már vmivel keverem,de olyat is olvastam,h SMS-ben benne volt a kód,szóval nem értem...várni kell.

(#45645) condy válasza csaba17 (#45616) üzenetére


condy
senior tag

Üzleteltél már előtte is vele? Vagy most először. Mert lehet ez egy "üzleti" fogãs is. Boccs, én mindent megtettem, kicseréltem, de a rėgi szállítmány elfogyott, az újnak meg ennyi az ára. Nem akarlak rémíteni, de nekem ez ugrott be.
Bár én nem vagyok nagy ebayes. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#45646) cs.david94 válasza Bati0501 (#45644) üzenetére


cs.david94
tag

Hát és is azt hittem, hogy gyors lesz mint a karikacsapás, a kínai barátaink meg meg fel is adják mára a csomagot. Rosszul hittem. Ha csütörtökig nem jön kód, akkor bemegyek hozzájuk személyesen, úgy is van dolgom arra, meg ismerős is van ott, aztán ő csak megmondja, végülis nem sűrgős nekem annyira. Egy kérdés, neked mennyit vontak a számláról?

(#45647) csaba17 válasza condy (#45645) üzenetére


csaba17
senior tag

még nem vettem tőle semmit sem. mind1, ha a héten nem jön meg akkor nyitom a case-t.
am ingyen küldte a cserét szóval...

[ Szerkesztve ]

(#45648) parkr válasza Bati0501 (#45644) üzenetére


parkr
őstag

a netbanknak ehhez nincs köze. majd ha könyvelik a tranzakciót akkor fogod látni a számlatörténetben (sms-t is kapsz ha úgy van beállítva)
2-3 vagy több nap is lehet

(#45649) Degeczi válasza Bati0501 (#45644) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az OTP netbank nem mutatja a zárolt tételeket, csak a véglegeseket!
A telefonos ügyfélszolgálat azonban látja, ezért kell tőlük megkérdezni.

(#45650) cs.david94 válasza Degeczi (#45649) üzenetére


cs.david94
tag

Az otp netbank így mutatja a zárolt dolgokat:

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.