Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) havri1 válasza New Bluestar (#45550) üzenetére


havri1
félisten

A water resistant a vízálló, de van egy másik elnevezés, ami csak cseppálló, na az nem jut eszembe. Neked vízálló kell.
Nehogy pont ez legyen az.

havri

(#45552) New Bluestar válasza havri1 (#45551) üzenetére


New Bluestar
tag

Köszi, igazad van, water resistant között találkoztam olyannal, ahol írták az úszást is.

(#45553) Degeczi válasza New Bluestar (#45550) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem!
Úszáshoz csak az használható, ami min "50 m" minősítésű!
Ezeknek már nem pattintott, hanem csavaros a hátoldala

Ami "30 m", vagy szimplán "water resistant" az pusztán annyit tesz, h kézmosást, esőt még elvisel - de már zuhanyozás sem ajánlott benne, úszás pedig végképp nem...

(#45554) New Bluestar válasza Degeczi (#45553) üzenetére


New Bluestar
tag

Köszi. Így már jó pár noname óra kiesett, de találtam egész jó speedo órákat. Meg ugye casio meg diesel márkájú is volt, de azok kicsit húzósabb áron.

(#45555) dave0825


dave0825
őstag

Valaki otthon van a motoros ledes index relék terén?
Rendeltem ebayről egy ilyen relét (meg egy 3 lábút kb. 1 héttel ez előtt a termék előtt, és az még nem jött meg, ez viszont már igen.....), fölraktam a ledes indexeket, bedugtam a régi helyére mindegyiket, utána a relét is (2 csatlakozós volt az előző is, szóval kihúztam, ebbe bedugtam, nem lehet elrontani..), szóval minden a helyén volt, kitettem balra az indexet, és ugyanúgy villogott jobbra is (mint az elakadásjelző a kocsikban), és amikor épp a "nem villanós állapotában" volt, akkor is világított halványan, szóval teljesen nem aludt ki, amikor épp nem villant. Remélem érthető, és valaki tud is segíteni nekem :/ Esetleg valami plusz ellenállást kellene bekötni?
Azért ide írtam, mert hátha rendelt más is ebay-ről ilyet (néztem videót youtube-on, és ugyanezzel a relével működik másnak, igaz hogy más motoron..)

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45556) havri1 válasza zeon.hu (#45547) üzenetére


havri1
félisten

Szó nélkül adott 6$ refundot. Szvsz ez nem volt véletlen..

havri

(#45557) raziel01 válasza havri1 (#45556) üzenetére


raziel01
veterán

Akkor megerte az árát. :-)

(#45558) hzx0


hzx0
aktív tag

Egy kérdés. Egy ebay-es vásárlás, megérkezett a termék de nem az amit rendeltem. Nem éri meg vissza küldeni ezért nyitottam egy caset ebay felületen. Partial refundba megegyeztünk az eladóval. Ma ezt kaptam:

We let the seller know the item wasn't as described. The seller offered you a partial refund of $13.00.
You can go to the Resolution Center to accept this offer. The seller will have 3 days to issue the refund. If you accept the offer, the case will be closed and you won't be eligible for an additional refund.

If you don't want to accept the seller's offer or if you have more questions, you can send the seller a message in the Resolution Center.

Refund information:
The seller offered a partial refund of $13.00.

Ezt most valahol el kellene fogadni? Vagy zárnom kéne a caset azzal fogadom el? Nem találom sehol a lehetőséget ebay felületen az elfogadásra. Még csak egyszer volt egy hasonló partial refund ügyem de az paypal felületen zajlott. Ott volt lehetőség elfogadni. Most Paypalon nem is látszik a case sem.
Ebay felületen ha bemegyek a Resolution Centerbe ezek a lehetőségek vannak amire lehet kattintani.

Send a message
Close the case
Escalate the case to eBay Customer Support

(#45559) dave0825 válasza parkr (#45534) üzenetére


dave0825
őstag

Értem, köszönöm.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45560) lacy027 válasza raziel01 (#45557) üzenetére


lacy027
tag

Nem biztos. Pár napja láttam ilyen slagról tesztvideót, pár hétnél tovább nem használható mert tönkremegy. Hamar spriccel a csatlakozónál, ahogy húzod a földön simán kilyukad, csak egy vékony átlátszó tömlő van belül. Két fajtát is próbált az ember, az egyik drágább "profibb" volt, de azzal is úgy járt mint az elsővel. Viszont legalább hosszra megvolt. :D

(#45561) randras válasza lacy027 (#45560) üzenetére


randras
veterán

Azért annak is van ideje, aki bóvli kínai slagokról készít review videókat. :D

(#45562) lacy027 válasza randras (#45561) üzenetére


lacy027
tag

Nem csak azokról készít. Pl. ajtóra szerelhető szúnyoghálóról is. :D Elég sok minden megfordult már nála. Azért vannak tech cuccok is, mint mondjuk fényképezőgépek vagy egy Sony 4k kamera amivel felveszi a videókat. Na meg az új "atomerőmű" amivel az utómunkát (vágás) végzi.

(#45563) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Mágnesre illetve a behozatalukra van -e valamilyen korlátozás jelenleg?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45564) havri1 válasza lacy027 (#45560) üzenetére


havri1
félisten

Ez így van. Ez is spriccelt, de egyelőre csak szarul volt osszerakva 😂

havri

(#45565) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Nemrég vettem valamit. Még nem jött meg. A My eBay: Purchase history oldalon kaptam érte positive feedback-et. Nem értem. Azt nem az eladók kapják? Én csak veszek.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45566) Degeczi válasza tknof1871 (#45565) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azért kapsz, mert fizettél ahogy kell.
Az eladó számára sem mindegy, h egy teljesen újonc vevőnek küld el egy drága cuccot, vagy olyannak, akinek már akár több száz pozitív minősítése van
(jópár évvel ezelőtt még lehetett negatív is, de sok eladó visszaélt vele, és negatívot osztogatott jogos panaszok esetén is, ezért szüntették meg)

(#45567) royalka válasza tknof1871 (#45565) üzenetére


royalka
őstag

Mind a 2 fél kap értékelést a másiktól. Mert előre fizettél, így értékelt, hogy milyen rendes vagy. :)

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#45568) k.kristof válasza tknof1871 (#45565) üzenetére


k.kristof
őstag

A kínaiak gyakorlatilag bármit megtesznek azért, hogy pozitív értékelést kapjanak tőled, ennek egyik eleme lehet az, hogy előre adnak neked pozitív értékelést, mikor még csak kifizetted az árut. Én már olyanról is hallottam, hogy rögtön levelet is írt, hogy áldás rád, a családodra, váljék örömödre a termék, stb. A lényeg, hogy ne adj neki negatívat, mert akkor szomorú lesz.

(#45569) Degeczi válasza k.kristof (#45568) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A legtöbb eladó azonnal megteszi ezt, nem csak a kínaiak: hiszen a vevő feladata, h fizessen, és azt megtette - miért várjon hát a pozitív értékeléssel?
Negatívot meg később sem adhatna.

(#45570) k.kristof válasza Degeczi (#45569) üzenetére


k.kristof
őstag

Nem rendeltem még olyan sokszor külföldről, és csak a legutóbbi kettőnél figyeltem ezt. Az egyik rögtön értékelt, a másik még nem. Én cserébe mindig akkor értékelem őket, ha megérkezett az áru.

(#45571) Degeczi válasza k.kristof (#45570) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Neked pedig ez a dolgod célszerűen, igen (botorság lenne addig értékelni, amíg meg sem jött a cucc)

(#45572) CoolBoy323 válasza SUPREME7 (#45519) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

:R :C

(#45573) kaktuszok válasza lacy027 (#45562) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Hol lehet megnézni a videóit? Szerintem sokunkat érdekelne.

(#45574) lacy027 válasza kaktuszok (#45573) üzenetére


lacy027
tag

Itt: EpicReviewGuys
Van több csatornája is, csak azokra ritkábban tölt fel. Ide naponta.

[ Szerkesztve ]

(#45575) maj-viktor válasza hzx0 (#45558) üzenetére


maj-viktor
őstag

Múltkor én is gondba voltam vele... Kb. pont 1 hete... partial refund elfogadása...
PayPal topikba írtam róla!
http://prohardver.hu/tema/paypal/hsz_14004-14004.html

Röviden a megoldás: kattints a "Write message"-re és ha megadta a partial refund-ot, akkor felugrik egy ablak, hogy elfogadod-e... elvan dugva... számomra sem volt egyértelmű! De amint rányomsz a paypal történetedbe is látszani fog a refund ténye.... és ~4-5nap alatt visszamegy a pénz a kártyádra, jelen esetedbe az a 14$

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#45576) cs.david94 válasza maj-viktor (#45575) üzenetére


cs.david94
tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok ebay-en, vagyis még nem, mert a regisztrációnál tartok, erről egy kérdés:
paypalt csináltam, hozzáadtam a bankkártyát(otp junior, mastercard), és írta a paypal hogy levonnak 400 forintot, de ez visszakerül majd. Vontak is le, 632 forintot, de ez csak az előjegyzett kártyaforgalmaknál látszik, gondolom később lesz elkönyvelve, és majd onnan kimásolom a 4 számjegyű kódot.
A kérdés, miért 632 a terhelés 400 ft helyett?
köszi

(#45577) randras válasza cs.david94 (#45576) üzenetére


randras
veterán

$1+400HUF

(#45578) maj-viktor válasza cs.david94 (#45576) üzenetére


maj-viktor
őstag

400 Ft vagy 2$ vagy 2€... nálad szerintem a 2€ esete áll fenn!

Gondolom attól függően, hogy regisztráltál... melyik országba... lehet nem Magyarországot jelöltél meg, így nem HUF-t vontak le, hanem €-t...

/szerk
vagy amit randras ír... (én már elég régen kapcsoltam hozzá a bankkártyámat ~2éve, így nemtudom mi most a pontos összeg amit levonnak)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#45579) cs.david94 válasza maj-viktor (#45578) üzenetére


cs.david94
tag

Köszi, akkor megnyugodtam. Magyarországot állítottam be, meg ott is úgy írta hogy 400 HUF levonás lesz.
Így a teljes összeget visszakapom majd amúgy? mert olvastam olyat hogy simán visszaadja, olvastam hogy az első vásárlásnál, nem tudom mi lehet az igaz.

(#45580) randras válasza cs.david94 (#45579) üzenetére


randras
veterán

A 400-at visszakapod.

(#45581) maj-viktor válasza cs.david94 (#45579) üzenetére


maj-viktor
őstag

Jóváírják a "paypal balance"-odon... vagyis a paypal egyenlegeden

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#45582) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Vettem egy kvfőzőt, amit úgy tett fel az illető,hogy 70euro postaköltség nélkül.
Megalkudtunk 10euro postában, így küldtem neki egy legmagasabb 80euros ajánlatot.
Erre kiderült,hogy ő átállította és most leütöttem 80+10euros áron. Lehet ezen még változtatni?
:R a segítséget

Alias: Júzer error

(#45583) CoolBoy323 válasza -HajTömeg- (#45582) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Írj neki.
Ha szivat, akkor kérd a törlést.

ha tovább szivat, nem fizeted ki, és ennyi

(#45584) -HajTömeg- válasza CoolBoy323 (#45583) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Azt írja egyszerűen kevesebbet utaljak neki.
De hogy egyszerűen utaljak kevesebbet, mikor fizetéskor kapásból paypal azt teszi be,ami a számlán szerepel? :U

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#45585) CoolBoy323 válasza -HajTömeg- (#45584) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hülyeséget beszél :DDD

(#45586) -HajTömeg- válasza CoolBoy323 (#45585) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Mit kéne neki csinálnia,hogy a legegyszerűbben megoldódjon a dolog?
Láthatóan nem ért hozzá.
Leírom neki, csak én sem tudom,mert még sosem adtam el.
Mit csináljon? Hogy változtathat a számla összegén?

Alias: Júzer error

(#45587) -HajTömeg- válasza CoolBoy323 (#45585) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

HELP :Y

Alias: Júzer error

(#45588) SUPREME7 válasza -HajTömeg- (#45587) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem valószínű, hogy már tudja módosítani, két lehetőség van. Cancel és újralistázza, vagy kifizeted neki és refundolja a különbözetet.

(#45589) Kerio


Kerio
őstag

Rendelt már valaki ebay-en notebook RAM-ot? Vagy egyáltalán valamilyen RAM-ot? Ha igen, akkor kitől érdemes?

Szerk.:
Közben látom, hogy nálunk olcsóbb. :K

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#45590) -HajTömeg- válasza SUPREME7 (#45588) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi.
Akkor ez lesz :)

Alias: Júzer error

(#45591) thomasa válasza -HajTömeg- (#45590) üzenetére


thomasa
senior tag

Állítsa át ingyen postára, és küldjön új invoice-t. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#45592) Tomi0703 válasza cs.david94 (#45576) üzenetére


Tomi0703
őstag

Nekem is ennyit vontak (ugyanaz a kártya), 2 hónapja ha csináltam a paypalt.

Más: Valaki rendelt már micro usb-s autós töltőt? Milyet érdemes és honnan? Jó lenne ha vinne LG-t Samsungot meg Sony-t is. :D Vagy külön típusokra ajánlatos venni egyet (ezzel nem vagyok tisztában) ? Vagy elég lenne csak egy fej amibe az USB kábelt dugnám? :R

(#45593) dave0825 válasza Tomi0703 (#45592) üzenetére


dave0825
őstag

Én nem vettem még, de fórumon olvastam (Xperia SP-m van, azt szoktam olvasgatni), hogy 1A-est érdemes venni, hogy GPS közben is tudjon tölteni, mert kevesebbel próbálták, de gyorsabban merült, mint töltött. Külön típushoz szerintem fölösleges, mert a csatlakozó ugyanaz, áramot mindegyik képes korlátozni (úgy tudom), a fesz. meg 5V általában.
Szerintem a fej is elég, kábeled úgyis van hozzá (gondolom).
Egyébként a piros-kék 5 betűs hipermarketben láttam 1500,-ért, talán kábellal együtt volt, bár nem biztos, ott még talán egy év garanciát is adnak rá, de ez sem biztos (:D), persze ebay olcsóbb, de ez szerintem biztosabb, meg nem olyan nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45594) cs.david94 válasza Tomi0703 (#45592) üzenetére


cs.david94
tag

Értem, köszi, és rendben vissza is kaptad a pénzt? Mennyi idő még tényleges terhelésként megjelenik a kártyán, hogy a kódot kiírhassam onnan?

(#45595) Siriusb válasza Tomi0703 (#45592) üzenetére


Siriusb
veterán

Nekem a Sony Xperia L noname töltővel nem megy, csak gyáriakkal, pl. Samsung, Nokia. Úgyhogy 3k-ért inkább itthon vettem egy gyári Sony autós töltőt.

(#45596) Tomi0703 válasza dave0825 (#45593) üzenetére


Tomi0703
őstag

Hát már linkeltek egyet itthonról, szerintem hanyagolom az ebayt ez ügyben. Mire ideér... Akkkor inkább rendelek 800-900 ft +-ért itthonról, vagy megveszem a taszkóba ahogy mondtad. :D Amúgy nem átalakítós kellene, hogy a kábelt ne kelljen hurcolásznom a kocsiba. :D Köszi. :R

(#45594) cs.david94: Én nem vártam meg míg elkönyvelik, ugye SMS szolgáltatásom sincs úgyhogy én felhívtam a bankot, hogy mondják meg nekem, talán a kártya osztályon. Elmondta a csávó, beírtam és örültem.
Amúgy nem emlékszem rá pontosan, de 1-2 munkanap volt mire elkönyvelték, a terhelés meg kb 2 hét múlva jött vissza.

(#45595) Siriusb: Hmm, az érdekes. Most kipróbálok egy ilyet azt majd elválik.

(#45597) -HajTömeg- válasza thomasa (#45591) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Ezt pontosan hogy tudja megtenni?
Ámátőr eladó,el kéne neki magyaráznom hogy csinálja.
:R

Alias: Júzer error

(#45598) parkr válasza Tomi0703 (#45596) üzenetére


parkr
őstag

arra figyelj majd hogy pl. samsungoknál nem minden modell használ egyforma micro usb portot (igen...)
az újabbak kábelében talán 1 pin hiányzik, de hazokkal megy akkor a többi is rendben lesz elvileg

(#45599) dave0825 válasza Tomi0703 (#45596) üzenetére


dave0825
őstag

Siriusb-nek az L fórumban már írtam régebben, hogy barátnőmnek is L-je van, és neki az én kábelemmel is tölt (a Sony-val is, és a Samsung-gal is) :) Úgyhogy érdekes..

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45600) Tomi0703 válasza parkr (#45598) üzenetére


Tomi0703
őstag

S Advencehoz kell, az mar nem ujabb. :D Ezen kivul egy L7 II-hoz, meg neha egy SP-hez. :R

#45599) dave0825: Az biztos. Igazabol a lenyeg, hogy az LG-n es a Samun menjen. :D

Mas: Itthonrol rendeltem egy atalkitot (autoba), de rendelnek hozza usb - micro usb kabelt. Nemztem oket, mindehol csilli-villi ledes vilagito szines szarok vannak. :D Igazabol jo az is, csak toltson vele a telo, meg jo lenne ha 1 meternel nagyobb lenne (de ha nem nagyobb az sem akkora problema). Nem tudom vette-e mar valaki, de ajanlhatnatok, hogy honnan. :DDD :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.