Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) Sakab


Sakab
senior tag

Tudom h ebay de hátha...
Rendeltem egy pedált alin 6e-ért. Vártam rá kb 2hónapot mire megjött, de amikor megrendeltem azt irta h max 30nap,ha a fölött jön akkor refund. Na nyitottam is egy vitat de kb 40felvel valtas utan meguntam, hol értetlenkedik, hol meg azt mondja h szakitsam meg a,vitat és csak utana tud vissza utalni. Kérdésem az lenne h az alinak ezt h tudom jelenteni v nekik irni h ugyan hassanak már az eladóra.
Ebayen is van hasonló, nyitsz egy cast-t es ha nem tudsz megálapodni az eladóval át lehet valtani h az ebaytől vki megnezze h jogos e a vita és,döntsön. Na ugya ezt keresem Alin.

(#44702) SUPREME7 válasza Sakab (#44701) üzenetére


SUPREME7
őstag

Alin ha sima postával kérted, 60 nap után lehet refundot kérni. Ha azon belül jött meg akkor nincs miről beszélni.

(#44703) Tikakukac válasza ferke72 (#44693) üzenetére


Tikakukac
titán

Zsír akkor no problem :B

cyberwarfare: Köszi. Primary szvsz nem kell neki, elég ha listában van, de kiderül.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44704) Sakab válasza SUPREME7 (#44702) üzenetére


Sakab
senior tag

Akkor ez mire vonatkozik? [link]

(#44705) SUPREME7 válasza Sakab (#44704) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ha ezt vállalta az eladó akkor erre lehet hivatkozni, eszkaláld az ügyet. (bár nekem 2 hete hozzá se szagolt az ali az eszkalált ügyemhez, de végül az eladó magától refundolt, DHL szállítást 2 hét után adta fel, így megreklamáltam, hogy legalább a szállítási költség felét kérem vissza, hiszen nem azért kértem DHL-el, hogy 3,5 hét után kapjam meg. Először le akart pattintani, hogy 60 napon belül megkaptam, fogjam be a kis számat. Aztán a Dispute-tól és a semleges értékeléstől megjött az esze.)

(#44706) Sakab válasza SUPREME7 (#44705) üzenetére


Sakab
senior tag

Alinál hogy lehet eszkalálni az ügyet?Angulul ezt hol találom tudnál nekem ebbe segíteni?

(#44707) SUPREME7 válasza Sakab (#44706) üzenetére


SUPREME7
őstag

Dispute-on belül kell lennie egy Escalate dispute feliratú gombnak.

(#44708) Sakab válasza SUPREME7 (#44707) üzenetére


Sakab
senior tag

Azt már szerintem megnyitottam mert most jelenleg igy nézki:

[link]

De még mindig az eladó értetlenkedik.

(#44709) SUPREME7 válasza Sakab (#44708) üzenetére


SUPREME7
őstag

Akkor igen.

(#44710) MasterDeeJay

Érkezne egy alaplapom ebay-ről. Viszont küldtek egy sms-t a DHLtől hogy adjam meg az email címemet.
Már igen rossz jel az hogy vámkontakt névre kell küldeni a tracking numbert. Én még nem küldtem el semmit.
Namármost a lap már alapból drága volt de mivel nem találtam itthon ilyet ezért megvettem. Össz 65 dollárról van szó amiben posta is benne van. Viszont ha erre rájön a vám akkor már baromira nem éri meg megvenni.
Hogyan tudnám kideríteni hogy mit is akarnak tőlem a DHL-esek?
Hogyan lehetne visszamondani az egészet, akár úgy hogy visszafizetem a postát mert így már nem éri meg a lap?
Egyszóval ha vámolni kell akkor bukok rajta közel 4eFt-ot, valahogy sürgősen vissza kellene csinálnom az egészet. A csomagot tegnap adták fel hong kong-ból. Kicsit drága lenne ~20eft egy s775-ös lapért.

[ Szerkesztve ]

(#44711) raziel01 válasza MasterDeeJay (#44710) üzenetére


raziel01
veterán

Minden csomagot vámoltat a DHL.
Előtte kellett volna tájékozódni. 22 euró felett minden vámköteles de DHL-nél nincs az, hogy valami átcsúszik a vámon.

(#44712) MasterDeeJay válasza raziel01 (#44711) üzenetére

Hát eddig csak amcsiból kellett vámoltatni, ott bele is kalkulálták autómatán az árba és úgy is vettem dolgokat.
Kínából nekem soha nem kellett egyet sem pedig, már 150 vásárolt cuccom volt. Ha leírta volna a kínai hogy...szameg most nézem leírta hogy dhl-el megy és hogy nem gift.. ugye apró betűs rész. Hát ez az első ilyenem hogy nem pozitív büdzsével jövök ki ebay-ről. Ilyenem még nem volt. Hát akkor elküldöm az emailt, bár nem örülök az extra cécónak. Egy használt 6 éves alaplapot vámoltatni (kellett egy lap a xeonhoz ami 1600-as és ddr3-as)...ha ezt tudom akkor ennyiért kaptam volna itthon is. :O Egyébként erről van szó: Biostar TP43E3 XE persze nagy betűkkel leírta ő is, én meg nem olvastam el hogy mi a helyzet.
Javaslom mindenkinek hogy alaposan olvassa végig mit írnak alul a szállításról, mert hiába vettem én is rengeteg dologot még sem figyeltem oda.
Köszi a választ!

(#44713) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Napot!

Még május 4-én vettem egy bizsut ebay-en, Kínából jött volna.
A napokban rákérdeztem az eladónál, hogy szerinte van-e még esély rá, hogy megérkezzen.
Mert lehet, hogy elkeveredett szállítás közben, esetleg valakinek megtetszett. :)
Azt mondta, ez előfordul.
Semmi gond, visszafizeti az árát.
Ilyenkor csak meg kell adnom neki a paypal címem, és csókolom?
Ezután illik neki pozitívat adnom, ugye?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#44714) radi8tor válasza mert_csokis (#44713) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még a címed sem kell megadni, mert látja az eBay-es felületen.
Igen, ezután mindenképpen pozitívat illik adni.
Esetleg ismét megrendelni. :P

⭐ Stella

(#44715) MrRL19


MrRL19
senior tag

Helló

van pár rendelésem , de sajnos még nem érkezett meg viszont itt vannak 1-2 hete Magyarországon !

(2 db jött meg eddig) hol tudom meg nézni v h tudom h merre van ?! v akármi ?! esetleg posta?! :)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#44716) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Árulja már el valaki, hogy ennek mi értelme?

Sok idióta, önkielégít ezzel, hogy magára licitál és felnyomja az egekbe? Tegnap egy barom 2 fonttal rámlicitált a végén, erre ma az eladó újralistázta mert a birka végül meggondolta magát, de későn vettem észre és mire ráírtam, hogy az utolsó licitemen elvinném, addigra más már beelőzött :((( :((

(#44717) Tikakukac válasza SUPREME7 (#44716) üzenetére


Tikakukac
titán

Helyes megfejtés: valszeg ismerős kérte meg pumpálja fel. Ezt itthon is csinálják nyugi.

Sajátomra válasz: Amúgy valóban elég volt hozzáadni a címet, már mennek is a licitek kifelé :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44718) SUPREME7 válasza Tikakukac (#44717) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ez hülyeség, ha eladja az ismerősnek "papíron" akkor is fizetnie kell a jutalékot ami nem kevés, tehát 1-2 ilyen manőver és már ugyanott van mintha eleve "ár alatt" adta volna el....

(#44719) Siriusb válasza SUPREME7 (#44716) üzenetére


Siriusb
veterán

Vagy be volt állítva automatikus licit valakinél, s az illető azt próbálta felülmúlni.

(#44720) SUPREME7 válasza Siriusb (#44719) üzenetére


SUPREME7
őstag

De akkor lenne közte, hogy egymásra autolicitálnak, de nem. Szerintem ez szimplán idióta aki élesben próbálgatja az aukciózás művészetét...

[ Szerkesztve ]

(#44721) Siriusb válasza SUPREME7 (#44720) üzenetére


Siriusb
veterán

Be van kapcsolva, hogy mutassa az automatikusakat? Lehet ő manuálisan írta be az ajánlatait.

Vagy egyszerűen csak béna, elhűlve látta, hogy valaki már megint rálicitált, s csak az ötödik alkalommal vette észre, hogy önmagával versenyez. :)

[ Szerkesztve ]

(#44722) Tikakukac válasza SUPREME7 (#44718) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát ha valóban hülye akkor tényleg azt csinálja, hogy túlnyomja és beszívja. De aki okos az simán nyer pár ezrest ilyennel.

Ne áruld el másnak, mi is csináltunk már ilyet koleszban. Kiválóan működik, kellő ember és licit irgalmatlanul megküldi a licitet felfelé, utána vonza magát az egész.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44723) parkr válasza Siriusb (#44721) üzenetére


parkr
őstag

dehát pont ezért van a zöld meg piros árjelzés.
azt észre kell vennie.

(#44724) thomasa válasza SUPREME7 (#44716) üzenetére


thomasa
senior tag

Megszakadt a net, és nyomkodta a bid-et amit nem látott, de a gép bevette az összeset.

(#44725) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

ha egy eladónál ugyanazon a liciten többféle termék szerepel (mondjuk más-más színben), és én többfélét szeretnék rendelni, akkor egyesével pakoljam a kosárba?
mert ha beírom a mennyiséget, ott nem tudom jelezni, hogy melyikből mennyit szeretnék.

#?*@&!

(#44726) pepe091 válasza Siriusb (#44721) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

De ez hülyeség. Ha egy adott licit mondjuk 1 dolláron áll, és 0.50 a lépcső, akkor én mondjuk azt mondom, adok érte max 3 dollárt, akkor a licit 1,50-re ugrik, mert korábban az 1 volt a max. Ekkor elkezdek gondolkodni, hogy hm.. végülis jó ez a cucc, megadok érte 5 dollárt is, átírom a max bidet 5 dollárra, de ettől a jelenlegi 1,50-es licit nem változik, csak ha más is licitál. Saját magaddal nem tudsz versenyezni..

(#44727) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Üdv!
egy vásárlásom után ezt az email-t kaptam ma:

"Hello friend,
I am sorry to say that we just get information from our local post that the package is returned today due to strict custom inspection, it is checked and rejected from the custom house.
We make a sincere apology for this happened, could we full refund you to make up? is it ok? looking forward your reply.
Sorry again for the trouble and long waiting caused, we appreciate your patience and understanding.
Thanks"

Hogyan kapom vissza az árát?

(#44728) Siriusb válasza LantosBerry8 (#44727) üzenetére


Siriusb
veterán

Írd meg nekik, hogy elfogadod a full refund-ot. Gondolom paypal-lal fizettél, azon keresztül fogod visszakapni. Ha bankkártya van csatolva hozzá, akkor beletelik pár napba, amire a számládon megjelenik, de a paypal-tól azonnal kapsz értesítést a visszaküldés megtörténtéről.

(#44729) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

(#44728) Siriusb

akkor nem kell vitát indítanom sem ebay-en, sem paypalon?

[ Szerkesztve ]

(#44730) htc07 válasza LantosBerry8 (#44729) üzenetére


htc07
addikt

Nem kell, ahogy megjött a refund, illik a pozitívot ott hagyni nála, és újra megrendelheted, esetleg mástól.

Nekem is volt már olyan, hogy valamit veszélyesnek ítéltek a csomagomban a magyar vámon, ezért visszaküldték repülővel kínába ( ;] ) vagy nem tudom milyen logika hajtja az ilyen visszaküldéseket, de előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#44731) TaaT


TaaT
veterán

A megvásárolt de ki nem fizetett termékeket hol találom?

Give them hell Ukraine!

(#44732) parkr válasza TaaT (#44731) üzenetére


parkr
őstag

a purchase history-ben kell lennie

(#44733) parkr


parkr
őstag

nem tudom hogy csak hülye, vagy direkt csinálja?

ezt írta:
"How about refunding full payment to you and you can keep the item as well."

de a case ezzel firssült: "The seller has agreed to issue a full refund of xxx when you return the item."

(#44734) radi8tor válasza parkr (#44733) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ki hülye, mit csinál direkt? Mit akartál ezzel a hozzászólással kérdezni?

⭐ Stella

(#44735) parkr válasza radi8tor (#44734) üzenetére


parkr
őstag

azt írta hogy megtarthatom, de a visszeküldést választotta.
mindegy, talán csak véletlen.

(#44736) radi8tor válasza parkr (#44735) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja már látom. :)
Kérdezz rá nála, hogy most melyik állításhoz tartsd magad.

⭐ Stella

(#44737) V/ válasza MrRL19 (#44715) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt: Magyar Posta
vagy itt: TrackGobal

Jelenlegi állás:
RD152341555CN 2014.06.14 20:03 Küldemény információ: Célországba megérkezett: a Posta érkezési központban van.
RC895983207CN átvetted, 10 napig ült rajta a Magyar Posta
RC895983175CN 2014-06-16 13:46, Célországba elküldve / Item sent abroad: Tegnap indult el Kínából
RC994725014CN átvetted, 11 napig ült rajta a Magyar Posta
Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#44738) NORBl


NORBl
aktív tag

10 feedback-em van, de csak 9 score-om. 10 napon túl kaptam őket. (egy eladótól) Legfrissebb 2 értékelésem között 6 perc telt el. Lehet ez miatt nem annyi pontom van, mint értékelésem ?

(#44739) htc07 válasza NORBl (#44738) üzenetére


htc07
addikt

Úgy tudom, 60 napon belül ugyanattól a partnertől csak egyet kaphatsz (ami beleszámít a pontszámodba).

(#44740) NORBl válasza htc07 (#44739) üzenetére


NORBl
aktív tag

Így érthető. :) Ezt más is megtudja erősíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#44741) m0ski válasza NORBl (#44740) üzenetére


m0ski
aktív tag

Gyanús hogy valóban így van, mert én a hónap elején rendeltem 2 dolgot egy eladótól 1 nap eltéréssel, és az értékelések között ugyan ott van mind2 tranzakcióra a pozitív, de az összes értékelés 1-el több, mint ami a nevem mellett látszik.

(#44742) Siriusb válasza NORBl (#44740) üzenetére


Siriusb
veterán

1 héten belül.

(#44743) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Ti hogy szoktátok? Angliából aukción licit előtt rákérdeztek a szállításra, vagy licitáltok aztán lesz ami lesz? (persze ahol nem írja bele a hirdetésbe, hogy only uk) Ha az utóbbi, mik a tapasztalatok, inkább elpostázzák? Licitálnék több cuccra, de többnyire alig-alig válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

(#44744) Tikakukac válasza SUPREME7 (#44743) üzenetére


Tikakukac
titán

Amíg nincs berakva angol szállítási címed, addig hozzá sem tudsz nyúlni, mert error a vége.

8 esetből 6-szor amint rákérdeztem EU-ba postázásra egyből nem jött több válasz, a másik kettőre elutasító. Nem szeretnek kifele postázni, plusz drága, de tényleg.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44745) thomasa válasza SUPREME7 (#44743) üzenetére


thomasa
senior tag

Inkább nem szokták, még le sem cancelezik, vagy mondanak egy horror postaköltséget, amit nem vállalsz, és odaadják a második legjobb licitálónak.

(#44746) SUPREME7 válasza Tikakukac (#44744) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nincs megadva angol címem, de licitálni tudok. Csak az a kérdés, ha utólag tárgyalok az eladóval a szállítási költségről, és nem tudunk megegyezni, akkor lehet-e belőle unpaid item case, amiből nem jó ha sok van?! Egyébként kisebb pakkoknál általában aki eddig azt mondta, hogy postáz, az 10-15 fontot írt, ami még belefér.

(#44747) Tikakukac válasza SUPREME7 (#44746) üzenetére


Tikakukac
titán

Hmm az érdekes, UK licitekre rámentem, shipping csak UK volt megadva, mind levágott eddig.

De most nem értelek. Nem lenne egyszerűbb megkérdezni, mint utólag? Neki is kellemetlen, neked még inkább az lehet, felesleges. Ha szállít akkor neki mindegy ha fizeted akkor címet ír és cső.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44748) SUPREME7 válasza Tikakukac (#44747) üzenetére


SUPREME7
őstag

Igen eddig előre megkérdeztem, de vannak ilyen last minute aukciók, amikre akkor licitálok, ha még jó árban van, nincs idő üzengetni.

(#44749) thomasa válasza SUPREME7 (#44748) üzenetére


thomasa
senior tag

Ha előre kérdez, élből elhajtják, utólag már sok a macera, hogy visszacsinálja, és nagyobb eséllyel postáz.

(#44750) SUPREME7 válasza thomasa (#44749) üzenetére


SUPREME7
őstag

Pont erre gondoltam én is, ezért érdekelne gyakran licitáló, tapasztaltabb kollégák véleménye, hogy utólag mennyire rugalmasak :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.