Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) VásRló


VásRló
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni, de csak úgy, ha az eladó fog számlát adni. Hogy tudhatom meg, hogy képes-e számlázni? Mivel még nem vettem tőle, nem tudok kapcsolatba se lépni vele.

(#44302) Kernel válasza virkir (#44296) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a legkevesebb, ha nem tudod értékelni. Egy idő után az értékelés lehetősége meg is szűnik, 60 nap után, ha jól rémlik. Egyszer én addig vártam egy árura, hogy már értékelni sem lehetett, mellesleg az áru sem jött meg. Nem buktam sokat, szerencsére.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44303) virkir válasza Kari1 (#44298) üzenetére


virkir
veterán

Köszi, meglett.
Az értékelhetetlenség miatt meg majd sűrűn bocsánatot kérek tőle ha megjön a rendelés.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#44304) thomasa válasza AXisBOLD (#44300) üzenetére


thomasa
senior tag

Lehet, de fény évente 3x, úgyhogy csak ha nagyon indokolt:

http://www.ebay.com/gds/How-to-edit-negative-and-neutral-feedbacks-/10000000009842112/g.html

[ Szerkesztve ]

(#44305) randras válasza VásRló (#44301) üzenetére


randras
veterán

Hogyne tudnál, írj neki üzenetet. Amúgy németek és angolok szinte mindig adnak, kínaiak soha, amerikaiak meg ha kéred.

(#44306) VásRló válasza randras (#44305) üzenetére


VásRló
tag

Nem látom, hol lehetne üzenetet írni.

Ha a vásárlás közbeni üzenetírásra gondolsz, azt nem szeretném , mert akkor még elküldheti számla nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#44307) randras válasza VásRló (#44306) üzenetére


randras
veterán

(#44308) VásRló válasza randras (#44307) üzenetére


VásRló
tag

Köszi!
A hirdetés is tetszik :)

(#44309) parkr


parkr
őstag

én úgy szoktam hogy berakom watchlistre a cuccot aztán mellette a menüben választoma contact sellert, onnan meg megyek az otherre

(#44310) AXisBOLD válasza thomasa (#44304) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, elolvasom és requestelem :)

szerk.: kértem az eladótól egy "felülvizsgálati kérelmet"

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#44311) csaba17


csaba17
senior tag

jóreggelt

május 27.én nyitottam vitát mert a rendelt 2db mini rádió nem érkezett meg(március 29.én adták fel, én sem értem hogy tudtam vitát nyitni majd 2 hónap után....)
szóval a vita meg van nyitva, előtte leveleztem az eladóval aki 100x leírta hogy újraküldi, én pénzvisszatérítést kértem mert mi van ha azt mondja hogy elküldte közben meg nem? akkor se vita, se értékelés.
szóval most nyitva a vita, pénzt nem akar visszaadni, írtam hogy adjon hozzá trackingot, kifizetem, ma írta hogy 12$ lenne, szerintem át akar verni, anno vettem egy mobil tokot és arra 2$ volt és elég nagy borítékban küldte.
ilyenkor mit kellene tennem? ha újraküldetem akkor kb simán megcsinálja hogy fel sem adja, akkor tényleg buktam a pénzt, írtam neki hogy adja vissza és megveszem megint tőle hogy a 45nap újrainduljon de nem ment bele.

illetve ez az escaláltatás vagy mi hogy mükszik?
vita elején mikor még nem válaszolt akkor írta a rendszer hogy 3 nap múlva escalate és a support intézi, miután válaszol ez az opció eltünt.
mikor veszi át a support?

[ Szerkesztve ]

(#44312) atala válasza csaba17 (#44311) üzenetére


atala
addikt

Nyomd át "Clail" követelésbe. Már úgy sem fog fizetni. Onnantól meg majd az ebay/paypal eldönti.

(#44313) Josi


Josi
aktív tag

Sziasztok!

Rendelnem kell egy notiba LCD kijelzőt.
Az egyszerűség és a gyorsaság miatt Angliából rendelném, ezzel nincs is gond.
De kellene róla számla.

Mit irjak az eladónak előtte?
Már rendeltem tőle régebben, de idáig nem volt szempont, hogy számlás legyen.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44314) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

[link] vagy [link] valami gagyi lehet, ami nem bír többet, mint a meglevő használt samu? UK-ból megy az aksi légipostán is?

(#44315) Kernel válasza Josi (#44313) üzenetére


Kernel
nagyúr

A kinyomtatott PayPal-számla (kivonat) nem felel meg a könyveléshez?

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#44316) AGE-T


AGE-T
senior tag

Az számít, hogy a us, uk ebayre rakom fel a hirdetésemet? Felkerül mindenhová, vagy csak az adott oldalról érhető majd el?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#44317) Josi válasza Kernel (#44315) üzenetére


Josi
aktív tag

Az én nevemen, kártyámon van a paypal, de a számla a cégemnek kellene.
Szóval nem jó. :(
De legrosszabb esetben eladhatom adásvételivel is. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#44318) thomasa válasza Kernel (#44315) üzenetére


thomasa
senior tag

NEM, sem az ebay invoice.

(#44319) m0ski


m0ski
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kis madzagot (+pici karika) keresek amivel a pendrive-ot fel tudom fűzni a kulcstartóra.
Van valakinek ilyen tarsolyban, vagy valami tipp, hogy hogyan keressem? Az általam jónak vélt kulcsszavakkal sajnos nem jutottam előbbre :(

(#44320) thomasa válasza m0ski (#44319) üzenetére


thomasa
senior tag

Az a neve, hogy "lanyard"

(#44321) m0ski válasza thomasa (#44320) üzenetére


m0ski
aktív tag

Köszönöm, de nekem inkább ilyenre lenne szükségem:

Lanyard-ra keresve pedig inkább ilyen passtartó szerű cuccokat dob találatnak :)

(#44323) m0ski válasza thomasa (#44322) üzenetére


m0ski
aktív tag

köszi :R :R

(#44324) m0ski válasza m0ski (#44323) üzenetére


m0ski
aktív tag

kifutottam a szerkesztési időből...sajna nekem csak egy darab kéne, nem nagyon tudnék 100-al mit kezdeni :D lehet jobban járok ha megpróbálok ismerősi körben szerezni valakitől :)

(persze biztos van olyan eladó aki eladna egy darabot is, csak épp irreális áron)

(#44325) parkr válasza m0ski (#44324) üzenetére


parkr
őstag

20db 300ft (vagy 10)
aztán a többit eladod 50 forintonként ;]

[ Szerkesztve ]

(#44326) fardem válasza csaba17 (#44311) üzenetére


fardem
aktív tag

escalation-re kell kattintani. ezzel a vitát követeléssé alakíthatod (claim). így már nincs tovább beszélgetés az eladóval. amikor eszkaálod, akkor megkérdi, hogy negkaptad-e a cuccot, illetve, hogy mi oka van az eszkalálásnak.

írd meg, hogy eltelt x idő, nincs tracking number, illetve nem jött meg a cucc.

az eszkalálás után az ebay dönt, valószínűleg a javadra és visszaadja a pénzt.

(#44327) Kari1 válasza Ghard (#44020) üzenetére


Kari1
aktív tag

Direkt elkezdtem anno "követni" az eladót, hogy mi lesz vele, és láss csodát már nem regisztrált user. :P

(#44328) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a Global Shipping Program szolgáltatást kötelező-e igénybe vennem, vagy megkérhetem az eladót, hogy enélkül számlázza ki az árut? Kb. 100 dolláros értékről van szó, ezért abban reménykedek, hogy átcsúszik a vámon.

Köszönöm

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#44329) Degeczi válasza szaszayanou (#44328) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szinte biztosan azért választotta a Global shippinget, mert nem akart a tengerentúli vevőkkel vesződni - ezért aligha megy bele

(#44330) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Valaki tudna ajánlani egy olyan oldalt, ahol segítenek hazahozni terméket ebay-ről? Pont egy olyan termék érdekelne, amit nem szállítanak Magyarországra, legközelebb pedig csak Anglia van, ahová van szállítás. Amerika expresséket ismerem eddig csak, de olyan mérhetetlen nagy leszaromba csinálják, hogy nem tökölök velük.

Megyen!

(#44331) radi8tor válasza CptAdamica (#44330) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt keress vagy kérdezz rá: [link]

⭐ Stella

(#44332) peter889


peter889
őstag

Sziasztok, tudja valaki, hogy milyen típusú szállítóeszközökkel jönnek az ebay-es cuccok Kínából? Pl. milyen repülővel? És Európában hol landol? Aztán mivel jön Magyarországra?
(Csak úgy kíváncsiságból.)

(#44201) parkr, Aha, értem, még először használok nyomkövetést.

(#44333) CptAdamica válasza radi8tor (#44331) üzenetére


CptAdamica
veterán

Köszönöm :)

Megyen!

(#44334) Bence123


Bence123
tag

Kapott már valaki sinceritytradingtől kapásból rossz terméket? Rendeltem pár memóriakártyát, nyugodtan tovább adhatom? Szívem szerint kibontanám és tesztelném, csak hát a csomagolás :N

(#44335) htc07 válasza Bence123 (#44334) üzenetére


htc07
addikt

Több csomagom is érkezett már tőle, korrekt eladó. Persze ez nem zárja ki azt, hogy gyári hibás a termék, de mivel gyári csomagolásban érkezik (érkeztek azok amiket eddig rendeltem), ez szerintem ugyanakkora rizikófaktor, mint ha a boltban vennéd. (leszámítva hogy ott instant kicserélik, de ez más sztori)

Jobban zavart régebben a cérnás módszer amivel lezárja a borítékot, de már talált mellé legalább egy tűzőgépet is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44336) Ghard válasza Kari1 (#44327) üzenetére


Ghard
őstag

Valóban, tegnap tilthatták le, én is követtem.
2 napja megint kiszórt ugyan ilyen mobilokat, de most 24,99$ért. 700 valahány darabot el is adott. Az előző "akciója" is pont 4 milla körül volt átszámítva. :)
Volt aki rögtön pozitívra nyomott a vásárlás után és ez volt benne: Has item been shipped?
;]

(#44337) thomasa válasza Ghard (#44336) üzenetére


thomasa
senior tag

És még csodálkozunk, hogy ennyi a csaló, hát mennyi "figyelmetlen" vásárló van rá?
Írhattam volna hiszékeny vagy durvábbat is.

(#44338) Degeczi válasza thomasa (#44337) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem is kell szépíteni: a saját kapzsiságuk viszi bele őket ilyen butaságba (bár ilyen, idejében letiltott eladó esetén vissza fogják kapni a pénzüket)

(#44339) Tubi2


Tubi2
senior tag

Sziasztok!

Ha USA-ból rendelek egy használt processzort 15k értékben, az vámköteles termék itthon?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#44340) pepe091 válasza Tubi2 (#44339) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Nem, de ÁFA köteles.

(#44341) Tubi2 válasza pepe091 (#44340) üzenetére


Tubi2
senior tag

Rá fogják dobni a 27%-ot?

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#44342) Degeczi válasza Tubi2 (#44341) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha a csomagra föl van tüntetve a korrekt értéke (márpedig az USA-beli eladók többnyire nem szeretnek ilyet hamisítani), akkor igen, mert 22 EUR fölött van
Éppen persze átcsúszhat, de ne számíts rá, és akkor ajándék, ha mégis.

(#44343) mepet válasza Tubi2 (#44339) üzenetére


mepet
addikt

ha nem nagyon ritka példányról van szó, prociügyben egyébként általában a hardverapró a tuti.

(#44344) thomasa válasza mepet (#44343) üzenetére


thomasa
senior tag

Főleg, hogy a postaköltséggel együtt sem éri már meg. Nemhogy az ÁFÁ-val.

(#44345) Tubi2


Tubi2
senior tag

Köszi a válaszokat!

Ilyet vagy ehhez hasonlót sajna nem nagyon fogok errefelé lelni. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#44346) Bence123


Bence123
tag

Kértem már amerikai eladót többször is, hogy 25-30 dollárt írjon a csomagra, és szó nélkül megtették :B Egy kérdést megér a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#44347) thomasa válasza Tubi2 (#44345) üzenetére


thomasa
senior tag

Nincs, mert nincs értelme az ilyen hozzuk ki a maximumot a foglalatból fejlesztéseknek.. Eggyel újabb architektúrájú, olcsóbb proci megveri.

(#44348) vicamuso


vicamuso
tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni ebay eladásban.
Egyéb okok miatt véletlen "End" -et nyomtam a fix áras hirdetésemre, az határidő lejárta előtt.
Van - e arra mód, hogy újraindítsam a hirdetést, anélkül, hogy újra fizetnem kellene a listázásért? (relist gomb van, de nem tudom, hogy akkor újra kell-e fizetnem, gondolom igen)

Nem találtam erre vonatkozóan semmit a neten, hátha valaki tud segíteni.

KÖszönöm!

(#44349) peter889


peter889
őstag

Azt meg tudnátok mondani, hogy licitálásos vásárlásnál a ÁFA határnál figyelembe vett érték mi?
Amennyiért elkelt (legmagasabb ajánlat), vagy amennyiért az eladó fix áron hirdeti, vagy mi?
Köszönöm előre is.

(#44350) Degeczi válasza peter889 (#44349) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Természetesen amit fizetsz: vagyis amennyiért elkelt + postaköltség

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.