Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) htc07 válasza dave0825 (#45500) üzenetére


htc07
addikt

60 napon belül ugyanattól a személytől ha kapsz értékelést, az nem számít bele a feedback score-ba, csak látszik a feedback-nél.

(#45502) dave0825 válasza htc07 (#45501) üzenetére


dave0825
őstag

De megszámoltam, 11 különböző embertől kaptam visszajelzést, akkor hogy jön ki a 13? Valakit mégis 2x számoltak?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45503) htc07 válasza dave0825 (#45502) üzenetére


htc07
addikt

Gondolom volt két olyan ember, aki 60 napon túl adott még egy értékelést egy másik termékre, amit tőle rendeltél. Jobb ötletem nincs :)

(#45504) dave0825 válasza htc07 (#45503) üzenetére


dave0825
őstag

Mindegy, akkor nem foglalkozok vele :) Amúgy 1 hónapja sincs, hogy regisztrálva vagyok, szóval a 60 napon még nemigen volt, aki azon kívül adott :) Köszönöm a segítséget azért!

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45505) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Én vakultam meg, vagy a napokban tényleg eltűnt a co.uk-n a szűrés EU-ra?? :Y

(#45506) parkr válasza CoolBoy323 (#45505) üzenetére


parkr
őstag

írták már páran. -én is kerestem volna ma a UK szűrőt

(#45507) zeon.hu válasza bl4ze (#45489) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ezt már tegnap felvetettem, ezek szerint mégsem én hülyültem meg :)
(szintén a .co.uk-n vagyok)

#?*@&!

(#45508) zsoltl


zsoltl
csendes tag

Sziasztok!

Valaki vett már vagy tudna ajánlani bluetooth head set-et telefonhoz.
Nagyon sokféle van, de nem tudom milyet volna érdemes venni.
Egy Galaxy S4-hez keresgélek

Kösz
ZS

(#45509) royalka válasza zsoltl (#45508) üzenetére


royalka
őstag

Sztem nevesebb gyártók közt keresgélj. Ilyenem van. Elég jó mikrofonja van, a szélt is tűri. Hát zene hallgatásra ne várj tőle sokat, de azért nem annyira gáz.

Ui: ITT amúgy jobban tudnak sztem segíteni. ;)

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#45510) zsoltl válasza royalka (#45509) üzenetére


zsoltl
csendes tag

Kösz

(#45511) csaba17


csaba17
senior tag

ha spanyolból feladnak egy mobil akksit 06.30.án és még most sem érkezett meg akkor kb azt fel sem adták ugye?
európán belül eddig ~1 hét alatt ideért mindent, kivéve angliából ez az akksi meg nem akar megérkezni, az eladó azt írta hogy várjak még de ennyi elég volt, írtam neki hogy küldje újra vagy jöhet vissza a pénz...

(#45512) k.kristof válasza csaba17 (#45511) üzenetére


k.kristof
őstag

Ha lejárt a vállalt szállítási idő, akkor ne várj, nyiss Case-t és kérd vissza a pénzed. Ha pedig mégis megjönne, írj neki, és fizesd ki újra.

(#45513) parkr válasza csaba17 (#45511) üzenetére


parkr
őstag

a 30 napot azért én kivárnám a helyedben.

a múltkor nekem is több mint 2 hét kellett mire spanyolba megérkezett a csomagom.
csigaposta...

(#45514) csaba17 válasza k.kristof (#45512) üzenetére


csaba17
senior tag

nem volt megadva várható szállítási idő de előtte 1 hónappal rendeltem másik 2 akksit azok 1 hét alatt megérkeztek.
(#45513) parkr válasza csaba17 (#45511) üzenetére
nem akarnék annyit várni mert utána már csak case-el tudnám rendezni ha megjönne mert gondolom ha 1 hónap alatt nem jön meg akkor 15 nap alatt sem fog és mindenképp nyitnék.

(#45515) mepet


mepet
addikt

Vásároltam egy terméket. Ezt.
Kb egy hete megjött. Viszont rossz, hibásan működik. Most vehetek a LOMEX-nél 500-ért benyomható gomb nélkülit...

A kérdésem a következő: jelezzem, hogy nem jött meg, és kérjem vissza a pénzt, ahogy minden ilyen esetben kell? Vagy ilyen olcsó cuccoknál érdemes esetleg igazat mondani?

(#45516) havri1 válasza mepet (#45515) üzenetére


havri1
félisten

Én ilyen olcsó termékekkel úgy vagyok, bevállalom.
Ilyen esetben, ha megérkezik, de rossz, írok az eladónak. Volt, hogy szó nélkül refundolta, de inkább jobb, ha újraküldi. Nekem eddig mindig újraküldték. Hangsúlyozom, olcsó termékeknél!
A case nyitást tartogatom azokra az esetekre, amik drágábbak.
Tehát én ilyenkor otherben levél, rossz a termék.
(Fog rá reagálni, mert ha negatívat adsz, neki az baromi rossz üzlet)

Szerk.: A lényeg lemaradt, nem szabad hazudni, megírod rossz, az kb ugyanaz, mintha nem érkezett volna meg.

[ Szerkesztve ]

havri

(#45517) thomasa válasza mepet (#45515) üzenetére


thomasa
senior tag

Ez most komoly? :O

(#45518) bl4ze válasza mepet (#45515) üzenetére


bl4ze
veterán

Lelkiismeret ?

.:. bl4ze .:.

(#45519) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Akinek hiányzik a co.uk-s szűrés:

Keress amire akarsz, majd a címsorban a link végére szúrd be ezt:

UK only: &LH_PrefLoc=1
Worldwide: &LH_PrefLoc=2
European union: &LH_PrefLoc=3

[ Szerkesztve ]

(#45520) mepet válasza havri1 (#45516) üzenetére


mepet
addikt

havri1: köszönöm a válaszod, így fogok tenni! (bár a netet bújva kiokoskodtam, hogy ez könnyen lehet típushiba, nemtom van-e értelme újraküldetni)

thomasa: miért ne lenne komoly? Ha neked nem számít 1 dollár, akkor megadom a paypalom, jöhet akárhányszor 1 dollár! ;)

bl4ze: money is money, business is business. a többi meg nem tartozik ide :D

(#45521) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv!

Két dologban kérném a segítségeteket.

- Ha megnyerek egy licitet vagy leütök egy azonnali vásárlást, akkor az összegnek a PayPal számlámon kell már lennie vagy van még pár napom arra, hogy átutaljam a bankszámlámról a PayPal-ra az összeget és fizessek?

- A vám és áfa fizetés mikor és hogy történik meg? Ezt is a vásárlással egy időben kell utalni? A termék az USA-ból jön és szállítással együtt több mint 150 dollár. A feladó egy magánszemély.

Köszi!

(#45522) kaktuszok válasza mepet (#45520) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

"miért ne lenne komoly? Ha neked nem számít 1 dollár, akkor megadom a paypalom, jöhet akárhányszor 1 dollár!"

Azért ez az elmélet erősen hibádzik. Ez olyan, mint amikor azt mondják, tudsz-e most költeni fél millát egy paplanra. A válasz, nem. És ha anyád élete múlna rajta, akkor tudnál?
De megfordítom az elméleted. Számít 1 dollár? Gyere el melózni hozzám, óránként megkapod!
Érted már?

Az eladó célja nyilván nem az volt, hogy ingyen postával küldje egy a dolláros terméket. Gyakorlatilag a posta többe van neki, a termék meg ingyen van.

Ha sok terméket vettem tőle, akkor igenis visszakérem az árát, de csak pár dollárárt vettem, nyilván nem. Ezért letilthat engem, vagy akár az egész országot, mint vásárlót.
Nekem is volt már sok 10-15 dolláros rendelésem, ha abban rossz egy dolláros tétel, ahogy említette más is, csak megemlítem a történteket és rá bízom az eladóra, mit tesz. AZ esetek több mint felébe visszaadják a pénzt. Nekem volt, hogy utána lévő rendelésemben ajándéknak kaptam olyan tételt, amit már többször vettem, és tudta, tetszik.

Igenis komolytalan egy fél bkv jegyért égetni magunkat! És még másoknak is árthatunk vele.

(#45523) bl4ze válasza hibavissza (#45521) üzenetére


bl4ze
veterán

1. eladónak szólj 1-2 nap és fizetsz.
2. fenti összefoglaló kinyitása

.:. bl4ze .:.

(#45524) fardem


fardem
aktív tag

vettem kínai eladótól 2 csavarhúzót 2-2 font értékben. 4 nagy különbséggel lett vége a licitnek, így külön küldte el őket. az első megjött 30 napra, a második nem.

írtam az eladónak hogy mi legyen, mondta várjunk még 1 hetet és ha nem jön meg akkor refundol. nem jött meg, kaptam is refundot 2.20 gbp volt, mivel ingyenpostával küldte.

adtam neki + értékelést, mive case nélkül simán refundolt. azóta sem jött meg, de megrendeltem ugyanazt a csavarhúzót mástól és az 3 hét alatt megjött. 29-én adta fel és ma jött meg.

szóval mepet inkább írjon az eladónak hogy ez van, szar a termék, mi legyen a termék további sorsa.

[ Szerkesztve ]

(#45525) mepet válasza kaktuszok (#45522) üzenetére


mepet
addikt

Az eseted teljesen más, mint az enyém. Én először vásároltam ettől az eladótól, és többet nem is szeretnék. Ha letilt engem vagy az országot, az engem hidegen hagy.

Most sajnáljam az eladót, amiért sikerült jelentős idő elcseszésével korrekt áron megnyernem egy licitet? (Ha 500-ért megkapom itthon, akkor 3 hét várakozásért szerintem korrekt a félár.)
Szerintem inkább ő égette le magát azzal, hogy hibás, működésképtelen árut küldött. Én azzal, hogy megkérdeztem, hogy ti ilyen esetben mit csinálnátok, azzal miért égettem le magam?
Az más kérdés, hogy a kérdésemre 1 érdemi válasz és 3 flame érkezett. Ez sem engem minősít...

Fenntartom, hogy nekem számít egy dollár is, hiszen az ebay-es vásárlásaim 75%-a 10 dollár alatti (szállítással). Ha nem számítana, akkor nem ebay-eznék...

(#45526) Pacino68 válasza zsoltl (#45508) üzenetére


Pacino68
tag

Szia!
Egy Plantronics m25-öt használok, hibátlan a hangja, engem is jól hallanak, hosszú akkuidő, microusb-vel tölthető. Könnyű, 9g, nem is érzem a fülemben. Csak ajánlani tudom. ×××××

[ Szerkesztve ]

"A 22-es csapdája"

(#45527) havri1 válasza mepet (#45525) üzenetére


havri1
félisten

Ha letilt engem vagy az országot, az engem hidegen hagy.

Egy gondolat még erre.
Ugyan nem tudom ki az eladó, és mekkora forgalmat bonyolít ide hozzánk, de teszem azt nem nagyon örülnék neki, ha egy ilyen balul elsült vásárlás miatt, azt mondja, Magyarországra nem szállít többet.
Miért?
Sokat vásárolok azonos eladóktól, pl memkártyát. Tracking nélkül küldi. Sokan visszaélhetnek vele, és ha neki ez deficit egy adott országban, és kizárja az országot, rengeteg becsületes vásárlóval baszik ki.
Erre is gondolj, ne legyél önzetlen.

[ Szerkesztve ]

havri

(#45528) zeon.hu válasza SUPREME7 (#45519) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

UK only: &LH_PrefLoc=1
Worldwide: &LH_PrefLoc=2
European union: &LH_PrefLoc=3

kösz!
ezt valahogy el kéne menteni,mert soha többé nem találom meg itt :)

#?*@&!

(#45529) fardem válasza havri1 (#45527) üzenetére


fardem
aktív tag

szerintem 1 vásárlástol nem fogják offolni a magyarokat. az összeg nevetséges természetesen, de az idő a drága. veszel valamit, vársz majd megjön és szar.

most letagadhatod, hogy megjött, és hónap múlva refundol az ebay (persze ha nem volt tracking) vagy az eladó kérhet hogy küldd vissza és akkor refundol vagy küld újat, ami ki tudja mikor érkezik meg.

nyilván lehet nyerészkedni, hogy sokszor eljátszod hogy nem jött meg a cucc, és refundot kérsz, de ez idő után az ebaynek is feltűnik. majd likvidálnak a felületről.

(#45530) havri1 válasza fardem (#45529) üzenetére


havri1
félisten

Ne magadba gondolkodj csak, pont ezt írtam!
Ha minden 10-ik magyar vevő ezt csinálja, az egy nagy forgalmú eladónaál naponta lehet több refund. És majd lehet sírni, hogy nincs ingyenes szállítás, csak 5-10$ és tracking. Jobb esetben..roszabb esetben nem szállít.

Nagy számokban gondolkodj. 5-10 case még nem olyan gáz, főleg ha nem egy időben vannak, hanem elszóra, erre mondják, hoyg életszerű.
Na most ha az összes vásárlást figyelembe veszed, és az életszerű case-k számát., mindjárt nem 1-2 esetről van szó.
A kínaiak (megkockáztatom) több mint fele webshop, és nem magánszemély, ebből élnek.
Sajnos sok a csaló is, elkerülhetetlen, hogy előbb utóbb beleszaladsz egybe, na ekkor jön jól a case..

[ Szerkesztve ]

havri

(#45531) kaktuszok válasza mepet (#45525) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Az, hogy a kérdésedre 4-ből 3 flame érkezett, az inkább a kérdést minősíti, nem pedig minket. Visszaéltél egy lehetőséggel, mert gondolom rájöttél, nem lehet nyeresége a vásárlásodon, egyedül a veszteség minimalizálását veheti célul az eladó. Az árat és a szállítási költséget nem 10 dolláros összrendelésre kalkulálja, ezzel lehet élni, néha kihasználni, de semmiképp sem visszaélni.

Sajnálom az önző hozzáállásod, én sem örülnék neki, ha a 1 dollárod miatt én nem tudnék vásárolni valakitől, vagy csak kötelező, és általam kifizettet TN-el.

Ha ennyire görcsösen ragaszkodsz apróságokhoz, komoly dolgokról fogsz lemaradni az életben. Ez talán neked flame-nek tűnik, de ez bizony jó tanács.

Szóval írd csak meg az eladónak az igazat, és ő majd mond valamit. Hidd el, jól fog dönteni. Ha refund, akkor azért, ha szabadkozik, akkor azért. A becsületed pedig tiszta marad. Már ha az sem hagy hidegen. Mert a gondolataid afelé járnak, hogy hazudnál 1 dollárért. Ezt ne is fejtsük ki, kit minősít és mennyire.

Téma részemről lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#45532) raziel01 válasza kaktuszok (#45531) üzenetére


raziel01
veterán

Amúgy mindenki itt szokta írni, hogy nyugodtan tagadd le. Nem értem most ez az eset miért más.

Az eladónak ígyis úgyis szívás. Ha letagadja akkor vagy refund vagy újraküldés.
Ha azt mondja szart kapott akkor vagy refund vagy újraküldés VAGY figyeljetek most jön a lényeg: Azt mondja az eladó, hogy küldje vissza. (nyilván nem éri meg)
Bár én is benyeltem már 1-2 veszteséget de ha éppen olyanom van lehet én is azt mondanám, hogy nem jött meg.

(#45533) dave0825


dave0825
őstag

Heló mindenki!
Én amikor regisztráltam paypal-ra, akkor nem csatoltam a bankkártyámat, hanem simán továbbléptem, így amikor szeretnék pénzt tenni a számlámra, akkor rámegyek, hogy Top up instantly, beírom hogy mennyit szeretnék utalni, melyik banktól, és összegzi a végén, hogy melyik számlaszámra kell, mi a kedvezményezett neve, milyen szám megy a közleménybe. Nos azt szeretném tudni, ha esetleg neadjisten egy termékkel gondom akadna, és az eladó visszautalná a pénzt, azt hogy tehetem meg? A pontos összeget így nem tudom beírni a Top up instantly-ba, mert pár forint eltérés biztosan lesz, és az eladónak meg kéne adnom az adatokat, szóval biztosan van rá más mód. Vagy csak mivel az ebay-em (gondolom) össze van kötve a paypal-ommal, így egy az egyben megkérdezik rá a pénz?
Egyébként pontosan mit jelent a refund? Az jelenti a pénz-visszautalást?

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#45534) parkr válasza dave0825 (#45533) üzenetére


parkr
őstag

a refund a visszafizetés igen.
ha ilyet kapsz elvileg rajta marad a paypal számládon az összeg ha nincs hozzá kártya amire visszaküldhetné a rendszer, és utána azt is elköltheted egy újabb paypales vásárlásnál.

(#45535) Suineg válasza parkr (#45534) üzenetére


Suineg
senior tag

Miért, szerintetek kártyára vagy a kártya alatt lévő számlára visszateszi a paypal a visszaküldött összeget?

(#45536) Degeczi válasza Suineg (#45535) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen

(#45537) somnia válasza Suineg (#45535) üzenetére


somnia
őstag

Á, dehogy.
El kell érte zarándokolni a Paypal bankba. :Y

(#45538) Suineg válasza somnia (#45537) üzenetére


Suineg
senior tag

Hát én úgy tudtam, hogy ha nem regisztrálsz Paypal számlát, csak simán fizetsz a Paypal felületén keresztül bankkártyával akkor nem tudod visszakapni a pénzed, mert csak Paypal számlára tudna beérkezni. Amazon esetében működik csak, amikor visszafizeti az Amazon a pénzed, akkor az visszamegy a bankkártyás számládra.

(#45539) somnia válasza Suineg (#45538) üzenetére


somnia
őstag

De ez itt az eBayes topic és itt 99%-ban csak Paypallal lehet fizetni.

(#45540) k.kristof válasza Suineg (#45538) üzenetére


k.kristof
őstag

Van egy Paypal accountom, hozzá csatolt bankkártyával. Mindig azon keresztül vásárolok Ebayen, soha nem töltök pénzt a Paypal számlámra, és volt már refundom. Mindig visszaküldik a kártyához tartozó számlára a pénzt, maximum 2-3 nap átfutási idővel.

(#45541) Suineg válasza k.kristof (#45540) üzenetére


Suineg
senior tag

Na akkor ezt én is kipróbálom. Köszönöm.

(#45542) Hintalow válasza Suineg (#45541) üzenetére


Hintalow
senior tag

Annyit pontosítok csak, hogy refundkor az EREDETI ÁLLAPOTOT állítják vissza.
Ha paypal egyenlegről fizettél, oda megy a pénz és ott marad (az azonnali)
Ha paypalhoz kapcsolt bankkártyával fizettél, akkor szépen visszamegy a bankszámládra (ez kicsit hoszabb 2-3 munkanap)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#45543) havri1


havri1
félisten

Segítsetek már pls. Vettem egy 50 FT hosszú ilyen locsólót. Ma megérkezett.
11,5 m hosszú teljes hosszában, azaz nyomás alatt.
Én számításaim szerint 50*31,6 cm azaz 15m legalább lennie kellene. Rosszul számolom?

NEW As Seen On TV 25‘/50'/75'FT Foot Expandable Pocket Garden Hose‘s Nozzle

havri

(#45544) bl4ze válasza havri1 (#45543) üzenetére


bl4ze
veterán

50 feet = 15.240m

Ha csak 11,5 M akkor gáz van....

.:. bl4ze .:.

(#45545) Degeczi válasza havri1 (#45543) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen egyenesre kirúgta magát?
Mert azt írják is, h "The length of the article is the length after stretching, not the length of the article itself"

[ Szerkesztve ]

(#45546) havri1


havri1
félisten

Teljesen, megküldtem pár bar-al :DDD
12m a max, de akkor már dagad a lelkem.
Azért bosszant, mert itthon 18m-est kapni 3800-ért az ósönbe.

havri

(#45547) zeon.hu válasza havri1 (#45546) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

negatív értékeléseknél más is panaszkodott, tessék olvasni előbb :)

#?*@&!

(#45548) havri1 válasza zeon.hu (#45547) üzenetére


havri1
félisten

A franc a pofájukat. Köszi

havri

(#45549) parkr


parkr
őstag

most úgy tűnik visszatért a watch list (név) :C
de wish list-re egyáltalán nem lehet rakni már semmit

(#45550) New Bluestar


New Bluestar
tag

Sziasztok ! Vízálló órát keresgélnék, búvárkodni nem kell, de mondjuk a Balatonban úszni jó lenne. Női kellene és lehetőleg analóg . Nem tudom mit jelenthet, ha azt írják a vízállóságra, hogy life waterproof ? Jó lehet ez úszáshoz ? köszi .

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.