Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) radi8tor válasza üszök (#45847) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hirdetésre Hardveraprót használd!

⭐ Stella

(#45852) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Vásároltam 3db telefonhátlapot, 1db törötten érkezett.
Lebeszéltem az eladóval, hogy mi az ábra, küldött egy refundot.
Kaptam ma egy ilyen levelet, ez mi akar lenni?
Mert én ebből azt szűröm le, hogy azért nyitott case-t, hogy ne kelljen fizetnie az ebay-nek.
Volt már valaki hasonló cipőben, mit csináljak?

(#45853) bl4ze


bl4ze
veterán

Szerencsések vagytok a gyors CN postával, én 18 napnál járok nem tűnik gyorsnak :

Paid : 13 July 2014
Item location: nan jing, China

.:. bl4ze .:.

(#45854) Gergosz2 válasza bl4ze (#45853) üzenetére


Gergosz2
veterán

párszor mindenkivel előfordul, de tényleg szerencse kérdése.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45855) cserix


cserix
tag

Előzmény

Végül döntött az Ebay. Méghozzá az eladó javára.
eBay Customer Support comments:
Based on information provided in the case, the item may no longer be in the same condition you received it. You won't be able to return this item for a refund.
Final decision:
A refund won't be issued for this case.

Így jártam. :(((

Nem számított, hogy
- hamis a garancialevél (nem létező cégre van kiállítva)
- nekem kellett 2 szervizt is megjárni az órával.
- fenyegetőzött az eladó (ti is írtátok, hogy valszeg. sáros)

Gyanítom, hogy ez ügyben nem tudok semmi egyebet tenni, hiszen zárták a case-t. Már csak abban reménykedem, hogy a termék gyártójának sikerül valahogyan megfognia az eladót.

Azért tanultam ebből. Ezentúl max. 5000 forintért fogok vásárolni az Ebay-on, valamint mindenkinek elmondom a környezetemben, hogy engem hogyan szívattak meg és ennek tudatában vegyen akármit is.

Remélem másnak is tanulságos lesz az esetem.

No! Nem kesergek tovább.

Szép napot Mindenkinek! :)

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45856) csaba17 válasza bl4ze (#45853) üzenetére


csaba17
senior tag

mostanában nekem is 10-14 nap alatt megérkeznek az ajánlott küldemények, pl ez is:

2014.07.22
19:38
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2014.07.30
02:28
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

egy fél órája hozta a postás :)

a célországba elküldve valamiért kimaradt bár a china post oldalán mutatta hogy elküldték 26.án.

[ Szerkesztve ]

(#45857) bl4ze válasza csaba17 (#45856) üzenetére


bl4ze
veterán

Elkiabáltam : most jött meg hozzám is a küldemény, vám nem volt - 22 EUR alatti.
18 napot futott - elfogadható teljesen :)

.:. bl4ze .:.

(#45858) cserix válasza cserix (#45855) üzenetére


cserix
tag

Adtam negatívot az eladónak.
10 perc múlva törölték!!!!!
Erre tud valaki magyarázatot ????

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45859) havri1 válasza cserix (#45858) üzenetére


havri1
félisten

Szerény véleményem szerint, ott rontottad el, hogy bármit is csináltál az órával. (Elemcsere ha jól értettem)
Le kellett volna tenni az asztalra, és levelezni, egyből caset nyitni, amint a gyártó visszadobta garancia hiányában.
Valószínűleg más ügy miatt törölték az eladót.
Én írnék a supportnak.

havri

(#45860) Gergosz2 válasza cserix (#45858) üzenetére


Gergosz2
veterán

Mondtuk, hogy gázos az eladó. Már eleve gyanús ha fenyegetőzik főleg ilyen hangnemben.

De ilyenkor már elég reménytelen, hogy valamit is visszakapj.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45861) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

tempered glass-hoz tudtok eladót javasolni, aki megbízható és jó árut küld?
huawei p6-hoz kellene.

#?*@&!

(#45862) WiZARD válasza cserix (#45801) üzenetére


WiZARD
addikt

Elérhető még az eredeti listázás, tényleg nem írta a garanciát, vagy csak letagadja?

Sajnos az elemcserével (óra megbontása) adtál neki egy ászt a kezébe, és jogosan védekezhetett azzal, hogy már nincs az eredeti állapotban az óra :(

(#45859) havri1Ahogy látom nem az eladót törölték, hanem a negatív értékelést, ez azért tényleg érdekes...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45863) cserix válasza havri1 (#45859) üzenetére


cserix
tag

Nyitottam case-t!

Ha nem volt rá garancia, akkor minek küldte a garancia levelet, amiről kiderült hogy hamis?

(#45860) Gergosz2: Igen mondtátok, de az Ebay nem így gondolta.

Tényleg nincs valami hivatalos fórum, ahol ki lehet vizsgáltatni ezt az ügyet?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45864) havri1 válasza zeon.hu (#45861) üzenetére


havri1
félisten

adfaderal

Én Tőle szoktam rendelni, nagyon korrekt a csávó.
Nem tudom P6 van e neki, én nótához rendeltem már 2-t.

(#45863) cserix : Persze, miután a szerviz már belenyúlt, és az ebay is ezzel indokolta, nem az eredeti állapotban van a termék! Ilyenkor nem szabad vele semmit se csinálni! Mondjuk elemcsere nyílván semmiség, ezt max nem kellett volna neki leírni.......

[ Szerkesztve ]

havri

(#45865) cserix válasza havri1 (#45864) üzenetére


cserix
tag

Nem gondoltam, hogy itt is vetíteni kell, hogy érvényesítse az ember az igazát.
Az összefoglalóban olvastam, hogy a magyar nyelvű csoport még létezik
customerhelp_hu@ebay.com
Szerintetek van értelme még egy kört futni az ügyemben?
Vagy ők ilyesmivel nem is foglalkoznak?
Tudtok róluk valamit?

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45866) havri1 válasza cserix (#45865) üzenetére


havri1
félisten

Nem kell vetíteni, én értem mi a problémád.
Csak azt is látom külső szemlélőként, hogy az ebay mibe kötött bele.
Nincs eredeti állapotában a termék.
Kicsomagolás után ha valami nem stimmel, akkor egyből eladó, other, vagy case, ha hamis.
A Te esetedben sztem nem vizsgálták rendesen ki a dolgot.
Én írnék mindenféleképpen, hisz vesztenivalód nincs.
ÍRd meg, mi történt, mi volt a döntés, és azt is, hogy az eladót mára törölték.
És nehezményezed, hogy egy hamis garanciapapír ellenére is neki adtak igazat.

havri

(#45867) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv!
Határidők
Ha nem jött meg amit rendeltél, akkor (legkésőbbi becsült) érkezéstől számított 30 napon belül áll rendelkezésedre, hogy ezt jelezd az eBay felé.

A legkésőbbi becsült érkezés az micsoda?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45868) Gergosz2 válasza tknof1871 (#45867) üzenetére


Gergosz2
veterán

ez itt:

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45869) havri1 válasza tknof1871 (#45867) üzenetére


havri1
félisten

havri

(#45870) _ak_


_ak_
addikt

Ha az eladónál free shipping van, tudok kérni egy gyorsabb megoldást amivel hamarabb ide ér a cumó?
Vagyis inkább úgy kérdezem, hogy van-e vmi moderált árú postázás is a futárszolgálaton kívül, ami gyorsabb a szokásos 4 hetesnél?

Tudom, h végső soron az eladótól függ, de hátha konkrétan rákérdezve az adott lehetőségre gyorsabb lenne, mert nem is válaszol vmi gyorsan és nem is ért teljesen.

Let's begin, de gozaimasu!

(#45871) Degeczi válasza cserix (#45865) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mindenképp forszírozd tovább: rengeteg ügyben kell gyorsan döntenie az Ebay ügyfélszolgálatosoknak (nemrég cikk is volt valahol egy magyar sráccal, aki francia nyelvterületre dolgozott a témában, hatalmas hajtásról számolt be), simán benne vannak hibás döntések

Egyrészt ha valóban törölték azóta az eladót, az is fontos, de a korábban beidézett levelezésben is gyakorlatilag elismerte feléd ez eladó, h hamisat árul: vmi olyasmi említve, h "a szokott ár hatodáért nem kapsz meg egy órát frankón" (mondjuk ebben igaza van, részedről is hiba naivan hozzáállni: félár még belefér kiárusításba, de ennyire töredék összegért egyértelmű, h csak hamisat vagy lopottat kapsz)

(#45872) tknof1871 válasza Gergosz2 (#45868) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm a választ mindenkinek!

Delivery:
Varies for items shipped from an international location
Seller ships within 2 days after receiving cleared payment.
Please allow additional time if international delivery is subject to customs processing.

Ilyenkor mennyi?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45873) WiZARD válasza cserix (#45863) üzenetére


WiZARD
addikt

Még1x kérdem, az eredeti termékleírásban volt szó garanciáról?
Vagy csak te gondoltad a garipapír alapján?

Mert nem mind1. Ha tényleg nem ígért garanciát, akkor igazából nem történt semmi, csak az elem volt szar.
(és küldött egy hamis garipapírt, de ezért "megbüntetni" senki nem fogja, és ezért nem jár neked kártérítés)

(#45871) Degeczi az eladót nem törölték ahogy látom, csak a cserix által hagyott negatív értékelés tűnt el.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45874) havri1 válasza WiZARD (#45873) üzenetére


havri1
félisten

Jogos a felvetés.

havri

(#45875) Gergosz2 válasza tknof1871 (#45872) üzenetére


Gergosz2
veterán

Azt írja hogy néhány terméket nemzetközi helyről(értsd : valszeg Kína :D) postáznak. Az eladó 2 napon belül feladja , és számolj azzal ,hogy nemzetközi postázás miatt több időbe telik mire megérkezik a csomag.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45876) cserix válasza havri1 (#45866) üzenetére


cserix
tag

Most megjelent egy ilyen az ügy felett:
Appeal this decision.
Gondolom itt kell fellebbezni. Megpróbálom. Tényleg nincs vesztenivalóm!

(#45871) Degeczi : Köszi a bíztatást :R

(#45873) WiZARD: Ha úgyis tudta, hogy nincs garancia, akkor minek küldte a garikártyát? Akkor most nem is tudnék mire hivatkozni. Ez volt a hirdetése.
"New with tags: A brand-new, unused, and unworn item (including handmade items) in the original packaging (such as the original box or bag) and/or with the original tags attached.
Nekem ebből az jött le, hogy akkor garancia is van. Simán lehet, hogy tévedtem. Szerintetek???

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45877) tknof1871 válasza Gergosz2 (#45875) üzenetére


tknof1871
őstag

Az eladó 2 napon belül feladja , és számolj azzal ,hogy nemzetközi postázás miatt több időbe telik mire megérkezik a csomag.

20 napja volt a vétel. Előre fizettem PayPal-len.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45878) WiZARD válasza cserix (#45876) üzenetére


WiZARD
addikt

Dropboxot melóhelyről nem látom. Amit kimásoltál ott nem említ garanciát, így szerintem ezen nincs mit reklamálni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45879) Gergosz2 válasza tknof1871 (#45877) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nincs azzal semmi baj. Azt írja , hogy fizetés után adja fel két napon belül. Amúgy tracking numberes a cucc vagy nem? 20 nap teljesen normális ha Kínából rendeltél.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45880) somnia válasza cserix (#45876) üzenetére


somnia
őstag

Ebből neked miért jön le az, hogy garanciális?
Nokia 3210-et is árulnak, meg napszemcsit is, új bontatlan csomagolásban, mégsem garanciális.

(#45881) Degeczi válasza cserix (#45876) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Garanciát valóban nem említ sehol.
A "new with tags" standard, Ebayes állapotjellemző - de az sem jelenti garancia meglétét
(egy rakás terméknél pl nincs is "világgarancia", csak országon, esetleg EU-n belüli, tehát még ha valódi lenne, akkor sem feltétlenül érvényes garanciával. Hamis meg persze pláne nem)

(#45882) tknof1871 válasza Gergosz2 (#45879) üzenetére


tknof1871
őstag

Amúgy tracking numberes a cucc vagy nem?

Tracking number van. Ez alapján annyit tudni, Szingapúrból 18.-án külték Mo.-ra.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45883) Degeczi válasza tknof1871 (#45882) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Akkor még 2 hét sem telt el: miért türelmetlenkedsz?
Simán lehet 2-3x ennyi, mire megjön, csak nagyon ritkán van itt ennyire hamar.

(#45884) htc07


htc07
addikt

Gyors helyzetjelentés a kínai postáról, ha érdekel valakit:

két csomagom jött ma, az egyiken júli 19-ei china post matrica van (15-én vettem), a másikat is 15-én vettem, az swiss post-al jött, nincs rajta dátum. tracking nélkül mindkettő.

(#45885) Gergosz2 válasza tknof1871 (#45882) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem még Szingapúrban várja , hogy gépre tegyék. Shipped alatt úgyis azt értik, hogy átadják postának.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45886) tknof1871 válasza Degeczi (#45883) üzenetére


tknof1871
őstag

Még csak néhány dolgot vettem eddig. Mindegyik távol-keletről, és az egyik a vásárlás után 11 nappal megjött. Ezt meg 13 napja küldte ide a szingapúri posta és még sehol. Megijedtem.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#45887) zeon.hu válasza havri1 (#45864) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz,de sajnos p6-hoz nem árul!

#?*@&!

(#45888) cserix válasza somnia (#45880) üzenetére


cserix
tag

Mert már vásároltam órát máshonnan is. Onnan is kaptam világgarancia jegyet, amivel semmi gond nem volt. Valamint a Zeppelin világgarancia itthon is él. Továbbá az eladó küldött garanciakártyát, igaz szart sem ért.

Fellebbeztem. Ez az utolsó kör.
Amennyiben továbbra is elutasítják a kérésem megadom magam.

Azért Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget ! :R :R :R

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45889) Gergosz2 válasza cserix (#45888) üzenetére


Gergosz2
veterán

De tényleg az a baj, hogy egy szót sem ír a garanciáról. Talán a hamis garijegy miatt még támadható, de sok esélyed nincs.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45890) cserix válasza Gergosz2 (#45889) üzenetére


cserix
tag

Mivel vesztenivalóm nincs, még egy próbát megért!
Ráadásul gyakoroltam az angolt :) Minden rosszban van valami jó is. :)

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45891) matykooo válasza cserix (#45890) üzenetére


matykooo
aktív tag

Csak 1 kérdésem lenne, mennyiért vetted ezt az órát, és mennyiért lehet egyébként megvásárolni hivatalos webshop-bl pl? Mintha írta volna az eladó neked, hogy 300 dollár és te 50 ért vetted talán? (De lehet másra emlékszem)

Nem bántásként mondom, mert igazad van, de a termék árából általában lehet következtetni a minőségére is és arra, hogy nem lesz rá garancia, illetve, hogy nem eredeti terméket veszel meg:) ez kb a kajli Tissot órák tipikus esete amikor a prc 200 egyébként 100 ezer forint felett van márkaboltban, és mindenki örült, hogy megvette 30 ért... minden szép és jó csak éppen nem eredeti termékről van szó (a szerkezet hibádzik, illetve a gari)

Egyébként elemcserével megoldódott a probléma vagy továbbra sem jár az órád?

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#45892) Degeczi válasza matykooo (#45891) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Én is így értettem először, de az alábbi linkjéből kiderül, h
- licitálós volt, nem fixáras
- $122 lett a vége (+$20 posta)
Tehát az eladó úgy gondolta az $50-et, ha végrehajtaná a kért 50% refund-ot

(#45893) cserix válasza matykooo (#45891) üzenetére


cserix
tag

Igazad van. Még nagyon naív vagyok. :U Bíztam benne.

(#45892) Degeczi : köszi

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45894) matykooo válasza cserix (#45893) üzenetére


matykooo
aktív tag

60 ezer forint itthon ahogy látom ez a típus... akkor kb fél áron vetted meg...

Egyébként elemcserével működik az óra?

Nem, az hogy naiv vagy, rengetegen belefutnak ilyenekbe... konkrétan rengeteg Tissot, Seiko és más egyéb márkák hamisítványa kering össze vissza (a milliós órákat nem is mondom mert az egy vicc), kinézetre ugyanaz, csak általában a belsejében kezdődik a gáz, hogy nem ugyanaz a szerkezet ketyeg benne, illetve az adott garanciakártya nem ér semmi hivatalos szervizben (a tied is ilyen lehet sajnos, hogy a gari az kamu, illetve a szerviz nem tudom mit mondott, egyébként attól eltekintve hogy nincs gari az óra erdeti-e?)

Ilyen cuccokat amúgy vagy olyan webshopból érdemes külföldön venni ami megbízható, viszont rohadtul nem lesz olcsóbb mint itthon :D mivel az ilyen termékeknél nem igazán lehetséges 50%os ár eltérés 10-20% még benne van de 50 az már rengeteg...

Gáz az ilyen igen, de ez kína és ez az ebay illetve az összes többi hasonló oldal.... ami tele van ilyen kamu cuccokkal, ami alapjában véve szép és jó csak mégse az igazi :)

''a walesi srác aki legenda lett''

(#45895) Gergosz2 válasza matykooo (#45894) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én személy szerint ebayről max ilyen 5$ -os órákat vennék/veszek. Egy kettő meglepően sokáig bírja.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45896) matykooo válasza Gergosz2 (#45895) üzenetére


matykooo
aktív tag

nyugi nekem is vannak szilikon órák amit anno eladásra vettem 2-3 dollárért (2,5 éve) rajtam maradt pár van amelyik még mindig jár :D a legtöbbe pedig csak egy elem kell és újra megy :D

''a walesi srác aki legenda lett''

(#45897) Gergosz2 válasza matykooo (#45896) üzenetére


Gergosz2
veterán

minap túrtam a fiókom és egy reped üveges kínai led órát találtam ami kb 4 éve vettem. Még mindig megy, igaz már 10 percet sietett szegény.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#45898) cserix válasza matykooo (#45894) üzenetére


cserix
tag

Egyelőre úgy tűnik az óra eredeti. Elemcsere óta működik rendesen. Vagyis nem vagyok elkeseredve vagy ilyesmi. No, de azért no ! Mégis csak valahol megszívatott.

Mivel még kezdő vagyok Ebay-en, ennek megfelelően bátor és vakmerő is. :)

Rendeltem 2x ennyiért egy ilyet. Itthon sajnos ezt a modellt nem lehetett kapni és mivel szerelem volt az első látásra, így megvettem. Fizettem rendesen vámot meg áfát is (be volt kalkulálva). Ez az óra eredeti, a garipapírja is rendben van. Ebből az esetből gondoltam, hogy a Zeppelinnel sem lesz gáz.

(#45899) Degeczi: Késő. Már fellebbeztem. Max. elutasítanak még egyszer. Gondolom ennél nagyobb bajom nem lehet.

[ Szerkesztve ]

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#45899) Degeczi válasza cserix (#45898) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ja, ha nem hamis az óra, akkor jogos az Ebay elutasító döntése, ne forszírozd tovább

(#45900) thomasa válasza cserix (#45888) üzenetére


thomasa
senior tag

Végül is hány órád van össz-vissz? :D
Viccet félretéve, az egy dolog, hogy nincs garancia, de szavatosságnak kell lennie, azaz ha eleve hibásan érkezett, akkor nem a garanciát kell érvényesíteni, hanem a szavatosságot. Mondjuk országa válogatja a jogszabályokat, de nem lehet ez másképp náluk sem.

http://tudatosvasarlo.hu/cikk/mit-jelent-jotallas-szavatossag-termekfelelosseg

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.