Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) fardem válasza .LnB (#45185) üzenetére


fardem
aktív tag

rákérdeztem az eladónál a converse cipőre és ma reggel válaszolt: a posta 38.95$ Magyarországra, ami 7800 körül van. szóval így nem tom megéri-e...

(#45202) fardem válasza havri1 (#45200) üzenetére


fardem
aktív tag

fontos a case-t nem szabad bezárnod, 8 nap után sem zárul be magától, csak akkor lesz aktív az escalation opció.

a case úgy működik hogy 8 napig mehet a vita a dolgokról, eladó-vevő írogathat. ha nincs megegyezés, vagy nem tetszik a válasz akkor 8 nap után kérheted az ebay döntését (escalation). akkor a kommunikáció befejeződik és az ebay dönt.

(#45203) .LnB válasza fardem (#45201) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ó, nagyon szépen köszönöm :)
Hagyom inkább nagyon sok macera. Most nem tudom jól számolom e, de akkor 30ezer lenen mire kézbe kapnám :D
(15+7,8+1,5+áfa)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#45204) fardem válasza .LnB (#45203) üzenetére


fardem
aktív tag

ha még meg is úszod a vámolást, és nem fogják meg, akkor is 22-23000 körül jön ki.

(#45205) havri1 válasza fardem (#45202) üzenetére


havri1
félisten

Most írt az eladó, nem tudom eldönteni kamuzik e. Gyanús, ha az ebay törölte a terméket, és sok negatív is jött rá neki pont erre.

Hi dear my friend, We're so sorry about the inconvenience caused you, we shipped your order out on June-23 by hongkong air post, normally, it need to take 15-30 business days to your place. which we have clearly stated in our shipping & handling policy...so,could you pls help us to wait a few days more patiently??? thank you so much if you still not received it until our shipping deadline( after 30 days we shipped), pls contact us promptly, we will be responsible for all.... many thanks and kind regards

Megírom neki szerintem, hogy nem zárom le a caset, kérem vissza, mert nem bízok így már benne. Ha mégis megérkezik és rendben van a termék, újra kifizetem.

havri

(#45206) #84221696


#84221696
törölt tag

Én elővételben vásároltam egy bakelit lemezt még február 15-én. A lemez május 28-án jelent meg. Vártam a lemezem, de egy hónap múlva sem jött meg. Írtam a boltnak, amire meg is jött a válasz, hogy április 28-án feladta.:D Ennek ellenére feladja újból. 5 nap alatt itt is volt. Már vagy egy éve csak angolokkal meg japánokkal üzletelek. Bennük megbízom. :)

[ Szerkesztve ]

(#45207) fardem válasza havri1 (#45205) üzenetére


fardem
aktív tag

ne zárd le a caset!! nem lehet újra indítani! ergo megszívod!

ha nyitva van a case, akkor is lehet várakozni. nem kötelező 8 nap után escalation, lehet később is. ne foglalkozz vele, miket ír, ha minden ok volna nem törli az ebay a terméket.

(#45208) havri1 válasza fardem (#45207) üzenetére


havri1
félisten

Én is így gondolom. A kérdés már csak az, hogy meddig lehet nyitva a case?
Úgy tervezem, hogy megvárom az utolsó napot a tervezett szállításnak, ha akkor nem érkezik, kérem az escalálást. Tue. Jul. 29 a tervezett határidő vége.

havri

(#45209) fardem válasza havri1 (#45208) üzenetére


fardem
aktív tag

itt vannak a határidők.

a case nyitástól számítva 30 nappal zárul be automatikusan ha nem csinálsz semmit. kb aug 2-án ha ma nyitottad.

There are three main timelines that you should be aware of:

If there's a problem, let the seller know as soon as you (should) have received your item. You're eligible for refunds under the eBay Money Back Guarantee if you do so at any time up to 30 days from your actual or latest estimated delivery date.

You can ask eBay to review the case if you are not happy with the seller's solution and at least 8 days have passed since you first contacted the seller about this.

If you don't escalate the case to us, it will close automatically after 30 days (we'll send you reminders so you don't forget)

(#45210) havri1 válasza fardem (#45209) üzenetére


havri1
félisten

Szuper, köszi, akkor benne vagyok a határidőbe, ki tudom várni.
Nem sürgős, türelmes vagyok. Ennyi pénzért itthon biztosan nem kapni meg ezeket a játékokat..sajnos ezzel benne van ez is a pakliban :U

havri

(#45211) parkr


parkr
őstag

Ha nyitok egy refund-os case-t (nem jöt meg az áru) akkor köteles rövid időn belül fizetni az eladó?
Mert szeretnék várni még legalább két hetet, ezt le is írnám neki, de nem tudom hogy ő várhat-e annyit ha megnyitom a case-t :F

(#45212) havri1 válasza parkr (#45211) üzenetére


havri1
félisten

Én esetem ugyanez.
30 nap van a case-ra. Azon határidőn belül mindegy mikor történik.
8 nap van a vitára egymás között, aztán ha kéred, dönt az ebay.
Pont most írták le :)

havri

(#45213) parkr válasza havri1 (#45212) üzenetére


parkr
őstag

Nekem egy héttel ezelőtt volt a szállítási idő vége, én is úgy tudom hogy onnantól van 30 nap, de az ebay infó oldalain mindenhol fizetés után 45 napot láttam ezért nem akarok kicsúszni, mert a 44. van ma

na, mindegy, akkor lehet megvárom még a 29. napot

[ Szerkesztve ]

(#45214) havri1 válasza parkr (#45213) üzenetére


havri1
félisten

Indítsd. Bár én is úgy tudom, hogy a tervezett dátum végétől 30 nap. Viszont paypalon csak fizetés +45 nap van.
Ha eddig nem érkezett meg, szvsz nem is fog.
Innen lesz még 8 nap amit ki kell várni (legalábbis nálam), és onnantól lehet követelőzni 30 napon belül (8+22)

Bár én előtte otherben írnék az eladónak. Ha normális, case nélkül is visszafizeti, nekem eddig mindig..(4-5 eset)

[ Szerkesztve ]

havri

(#45215) adrian87


adrian87
tag

No, a cipős vissza írt nekem... mintha hülyének nézne.

"Thanks for your mail and sorry for the inconvenience.

We will investigate this problem and feed back to our supplier. Could you please kindly give us a chance to solve it for you? Could you please try to glue it?How about we refund you AUD 2.00 for our sincere apology? Many thanks for your help in advance."
431 ft valahogy röhej... számomra, kb. 3200-ért már itthon is kapok ilyet még ha 3 hónapot ki se bír

Pénz vissza adásra nem is gondoltam. Fél pár cipőt szeretnék vagy egy új párat, nekem így használhatatlan.
Vehettem volna itt is ennyiért, azt 3 hónapig használtam volna.
Ha ebből pozitívan jövök ki, valószínűleg a többi színből is fog kelleni.
Tetszik, hogy sokan vesznek tőled!

Money back up I did not think of broadcast. Half I would like a couple of shoes you are a new one some, for me so unusable.
I could have bought it here for this much, I would have used it until 3 months.
If I am out of this positively, presumably from the rest of the colours will be needed.
I like it, that many people disappear from you!

[ Szerkesztve ]

Önkéntes adminok, piaci kofák és NAGYOBB KOCKÁK kíméljenek! - de tényleg

(#45216) Mardel válasza adrian87 (#45215) üzenetére


Mardel
őstag

Ez nemtudom, hogy google fordito volt-e de se fule se farka. Keress valakit, aki leforditja neked!

Mas:

Az en ugyem sem megy gordulekenyenen.

Kb. Junius elso heteben rendeltem ebayrol egy fulhallgatot kb 10 ezer Ft ertekben. Mult heten csutortokon hozta a postas. Ennyi ido volt mig ingyenes szallitassal megerkezett Szingapurbol.

Meg aznap irtam az eladonak, hogy hibas lehet a termek, mert csak az egyik oldala szol.

Egyebkent az elado egy letezo ceg webshoppal.

Visszairtak, hogy kuldenek egy masikat ha megadom a szallitasi cimet, de a hibasat kuldjem vissza, a postakoltseget visszafizetik.

En is kertem toluk cimet, hogy hova mennjen a hibas peldany.

Meg hetfon kora reggel irtam nekik, hogy ha megoldhato akkor egy masik fajta fulest szeretnek a kulonbozetet meg visszatudjak fizetni a postakoltseggel.

Kedden: Valaszoltak is, hogy mar feladtak a cserepeldanyt igy sajnos nem tudja modositani.
Hozzatette meg, hogy ha a kollegaja visszajon akkor tudnak tracking szamot adni.

Irtam nekik, hogy ok semmi gond, es kertem toluk a szallitasi cimet, mert azt elfelejtettek.

Visszairt meg kedden a cimmel. Azt irta hogy a fejhallgatot csomagolas nelkul es a leheto legolcsobb postai szolgaltatast valasszam.
Visszafizetik a penzt, csak tudassam veluk hogy mennyibe kerult.

Szinten kedden erre valaszkent megkerdeztem hogy csak a fejhallgato kell-e nekik buborekos levelben a tartozekai nelkul (szilikon harangok).
Plusz kertem toluk a korabban emlegetett tracking szamot .

Ma meg nem valaszoltak az ugyben.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#45217) parkr válasza adrian87 (#45215) üzenetére


parkr
őstag

A refund is not what I had in mind. I would like you to send me a new half a pair of shoes (a right one) or a complete pair, because I can't use them like that.
I could have bought a pair locally for the same price, which would have lasted 3 months.
If you can help me with this, I might buy different colors of them as well.

Kb. ilyesmi szerintem, ha nem is tökéletes. Az utolsót kihagytam, mert nem kell az neki :)
Egyébként nem tudom, mennyi volt, de szerintem azt fogja kérni hogy küld neki vissza és csak azután kapsz másikat.

(#45218) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Egyszer mär irtam ide ezzel az oräval kapcsolatban, hogy lesz-e meg nekem plusz költsegem vele.Most azt szeretnem kerdezni, hogy mire szämithatok a kiszällitässal kapcsolatban?Nagyon uj vagyok meg az ebay-es väsärläsban, eddig konkretan csak egyszer vettem egy telefontokot.Häzhoz fog jönni a cucc, vagy nekem kell valami väm raktärba elmennem itt kinn (Ausztria) es ott ätvennem jo pär papir aläiräsa utän?Marhära nem vägom, hogy megy ez, megköszönnem ha tudnätok segiteni.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#45219) Kerio


Kerio
őstag

Furi, hogy egyre több "elveszett" cucc van. Minden második rendelésem érkezik csak meg az utóbbi két hónapban. Évekig nem tűnt el semmim. Csak tavaly egyetlen rendelésem.... De a mostani helyzet katasztrófa. :(

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#45220) rellif válasza Kerio (#45219) üzenetére


rellif
senior tag

Azt hittem,hogy csak Én vagyok ilyen szerencsétlen.5 csomagot nem kaptam meg az elmúlt 2 hónapban. :W

(#45221) #84221696 válasza Kerio (#45219) üzenetére


#84221696
törölt tag

Magyar királyi posta budaörsi központjáról nem hallok jókat. Ami oda bemegy, nehezen jön ki! Vagyis kijön, csak nem a címzetthez. :(

(#45222) Kerio válasza #84221696 (#45221) üzenetére


Kerio
őstag

Eddig nem így volt... :U

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#45223) Kerio


Kerio
őstag

Elegem lett. Mindenre követő "kódot fogok" kérni. :W

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#45224) rellif


rellif
senior tag

Nehezen lehet kideríteni,hogy fel sem lett adva vagy útközben vagy a reptéren esetleg a helyi postán "tűnik" el a csomag.

(#45225) Joker88


Joker88
őstag

elméletileg az eladó csomagszámmal, nyomonkövetéssel adta fel a terméket,viszont a China Post rendszere nem találja... Ilyenkor mit lehet tenni ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#45226) parkr válasza Joker88 (#45225) üzenetére


parkr
őstag

máshol nem nézted? pl.17track?

[ Szerkesztve ]

(#45227) #84221696 válasza Kerio (#45222) üzenetére


#84221696
törölt tag

Már vagy másfé éve hallom ezeket a "pletykákat".
Nekem eddig egy bakelitem és egy újságom tűnt el náluk. :(

[ Szerkesztve ]

(#45228) Thome


Thome
addikt

Ami azt illeti, tavaly 1db cucc tűnt el, de idén valami katasztrófa. 10 rendelt cuccból a fele ha megjön... :U

(#45229) kerekfej válasza rellif (#45220) üzenetére


kerekfej
addikt

Én 1pár zoknit rendeltem év elején és azóta se érkezett meg :O

[ Szerkesztve ]

(#45230) htc07 válasza Joker88 (#45225) üzenetére


htc07
addikt

Bár az első képről gondosan kitakartad a tracking numbert, a másodikon ott virít nagy piros betűkkel ;] Ha másfél hónap után nem él a tracking, akkor ott valami gubanc van.

(#45231) somnia válasza htc07 (#45230) üzenetére


somnia
őstag

"gondosan kitakartad a tracking numbert, a másodikon ott virít nagy piros betűkkel"

Mi baja lehet belőle? :F

(#45232) havri1 válasza somnia (#45231) üzenetére


havri1
félisten

Mi is megtudjuk hol jár a csomag ☺

havri

(#45233) Aphrodite


Aphrodite
újonc

Sziasztok!

Rendeltem ebay-ről egy processzort, június 12-én adta fel az eladó és 19-én kellett volna megérkeznie.Érdeklődtem postán nem tudtak csomagazonosító nélkül semmit mondani csak, hogy nem jött meg.Július 1-én nyitottam egy case-t, hogy írjon csomagszámot vagy nézzen utána hogy mizu.Eddig semmi válasz, hozzáteszem 160 értékelése van mind pozitív és külön kiemelték az értékelők, hogy milyen gyorsan megérkeztek a csomagok.Na most a kérdésem az lenne a veterán ebay vásárlóktól, hogy már nem érdemes ennyi csúszással reménykednem benne hogy megérkezik igaz? :(
Egyébként Angliából jönne a cucc.

(#45234) Mr.Csizmás válasza Aphrodite (#45233) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egycentes vackokkal én is tudok csinálni neked 100 értékelést egy hét alatt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45235) thomasa válasza Aphrodite (#45233) üzenetére


thomasa
senior tag

Anglia, jobb esetben is 2 hét...

(#45236) Aphrodite válasza thomasa (#45235) üzenetére


Aphrodite
újonc

Akkor még korai a pánikom? :B

(#45237) Kerio válasza #84221696 (#45227) üzenetére


Kerio
őstag

Jó neked. Eddig nekem csak egy headsetem. De az utóbbi egy-két hónapban 6 csomag.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#45238) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

Egy Surface pro 2-t szeretnek megszerezni, de itthon elszalltak az araval es ahogy neztem ebayen meg van 150 alatt is. Csak felek, hogy szemelyesen nem tudom megnezni es ne egy ures dobozt kapjak. Mire kell odafigyelni es hogy lehet elkerulni a vamot stb. ti jobban tudjatok, hogy mi a teendo?

(#45239) fardem válasza Aphrodite (#45233) üzenetére


fardem
aktív tag

rég meg kellett volna érkezni. szerintem sima feladás volt. megjöhet még de nem sok esély van rá.

(#45240) #84221696 válasza thomasa (#45235) üzenetére


#84221696
törölt tag

Anglia 5 nap. :)
Pont a napokban teszteltem.

(#45241) Jofi81


Jofi81
őstag

Várok egy csomagot az USA-ból, elvileg június 6-26. között kellett volna megérkeznie. A tracking number csak annyit mond, hogy "June 3, 2014 Electronic Shipping Info Received", további információ nincs róla: "Please be advised tracking is not available for this product." Várjak még, mielőtt felveszem a kapcsolatot az eladóval?

(#45242) somnia válasza Jofi81 (#45241) üzenetére


somnia
őstag

Mire?

(#45243) thomasa válasza #84221696 (#45240) üzenetére


thomasa
senior tag

A "signed for" biztos, de a sima nem.

(#45244) Jofi81 válasza somnia (#45242) üzenetére


Jofi81
őstag

Hogy megjöjjön a csomagom.

(#45245) havri1 válasza Jofi81 (#45244) üzenetére


havri1
félisten

Írj neki, mivel már letelt az az idő, amire ő vállalta a szállítást.
USA-ból 2-4 hét alatt ide kell érjen.

[ Szerkesztve ]

havri

(#45246) raziel01 válasza #84221696 (#45240) üzenetére


raziel01
veterán

Nem mindig. Nekem kb 25 alkalommal pontosan 8 nap volt de 5 alkalommal 14 napos is lett. Illetve volt egy 20 napos is bár azt nem értem hogy sikerült. :D

(#45247) jjeahh


jjeahh
nagyúr

hi! polandiából rendelt valaki? nincs valami messze, fura, hogy két hete jön a csomag...vagy ez normális?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#45248) Jofi81 válasza havri1 (#45245) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi, írtam is neki. Egyszer rendeltem eddig az USA-ból, az 4 munkanap alatt ideért.

(#45249) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#45247) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

samyang? :P

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45250) #84221696 válasza thomasa (#45243) üzenetére


#84221696
törölt tag

Angliából a legolcsóbb postai díjszabással, amit csak felajánl az eladó. Idén eddig 10 terméket (leginkább bakelitlemezeket) vásároltam Angliából és talán 1-2 kivétellel, de jellemzően itt voltak egy hét alatt. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.